bulaşık makinesi sorunu

LİZ
24-03-07, 22:03
merhabalar.umarım doğru yerdedir başlık:))
bulaşık makinemi 3 yıla yakın bir zamandır kullanıyorum ve cam türü mutfak gerçlerimde renklenmeler oluşuyo.tıpkı bir gökkuşağı cinsinde ne renk isterseniz var ve kalıcı oldu bu renklenmeler.2 kere tamire gitmesine rağmen tekrar renklenme başladı. her seferinde bir şeyi öne sürdüler ve bu çağırışımdada kullandığım bulaşık deterjanına(calgonit) kusur buldular.şuan deniyorum ama tekrar renklenmeler başladı.her seferinde yeni bir cam bardak alıp deniyorum.bütün cam eşyalarım gitti ilk etapda fark etmediğim için.
olur ya sizlerden birininde aynı problem başına gelmiş olabilir .yada bir öneriniz olabilir. eğer varsa böle bir sorunla karşılaşan yada fikir beyan etmek isteyen mesajlarınızı bekli yorummmmm.
teşekkürlerrr........

LİZ
26-03-07, 11:03
:uhm: böle bir sorun kimsenin başşına gelmemiş sanırım.sağlık olsun napalım.bir benmişimm:mymeka: :Roflol:

goblenci
26-03-07, 11:03
bir dönem pril deterjanla yaşadığımız bu durumu calgonit ile çözmüştük. bardaklar iyi durulanmamış gibi geliyordu o dönem bana, sanki yoğun da bir deterjan kokusu var gibi idi...önce bardakların eskimiş-gözle görünmese de pürüzsüzlüğünü kaybetmiş o yüzden deterjanın bardaklara yapışıp kalıyor olduğunu düşünmüştük, sonra yeni camlarda da aynı olduğunu gördük. deterjan değiştirdiğimizde bardaklar eski haline döndü...ama sen zaten calgonit kullanıyormuşsun, ne bileyim-parlatıcında tuzunda ya da deterjanında değişiklik öneriyorum ben...

günbatımı
26-03-07, 17:03
bende de var aynı sorun makinem arçelik. ben parlatıcıyı kullanmıyorum artık ama bardaklarım çok kötü. kirli gibi. çay bardaklarının yarısı alacalı bulacalı gökkuşağı renginde ama parlatıcı kullanmadığımdn beri azaldı gibi. eski bardaklara geçmiş olsun

LİZ
26-03-07, 18:03
:1yes2: hepsini denedim deterjan değiştirdik.parlatıcıyı azalttık.tuzu azalttık.(yani gelen servis yapıyo bunları).ama hala ufak çapta renklenme var.sağolun enazından yorumlarınızı esirgemediniz bendenn:a015:

kedicik81
26-03-07, 21:03
aynı sorun bendede var benımde makınam arcelık bende calgonıt kullanıyorum bulasıkları ozenle temızleyerek vede duzenlı yerlestırerek koymama ragmen bardaklar sankı bulanık ve renklı kalıo sankı kırlı gıbı tabaklarımında rengı soluk gıbı gorunuyo nedenı ne bılmıyorum ama olan bızım tabak canaga oldu

LİZ
27-03-07, 11:03
:mymeka: sorma ya kedicik.bütün cam eşyalarm gitti.sen servis çagırmadınmı peki.bu sorundan dolayı.gerçi serwiste oyalıyo ya neyseben çağırmama rağmen sonuç alamadık.ama bu sefer de ilerlerse iade isteyecem.çünkü onlarda çözüm bulamıyo:KK43::-)kızgın:

esyn
28-03-07, 07:03
Ennur'cuğum üçü bir arada tabletlerden denesen, benim makinam Frıgıdaıre bir sorun yaşamıyorum, annemin Arçelik onun da bardakları mat mat oluyor, biraz da makinayla alakalı zannediyorum :çiçek:

EU1
28-03-07, 07:03
Geçmiş olsun Ennur
En yakın zamanda çözüm bulman dilegiyle

realist
28-03-07, 10:03
Benim makinem de arçelik.Ama asla memnun değilim.Ne kadar cam eşyam varsa gitti.Hepsi bulanık çizik.Servisin dediğine göre motoru çok güçlüymüş kaçınılmazmış bu durum.Size tavsiyem camlarınızı elinizde yıkayın

EU1
28-03-07, 12:03
canım bnim hiç başıma gelmedi öyle, süreklide bir detarjan kullanmıyorum ne bulursam onu alıyorum yani bn hiç yaşamadım..

EU1
realist
Benim makinem de arçelik.Ama asla memnun değilim.Ne kadar cam eşyam varsa gitti.Hepsi bulanık çizik.Servisin dediğine göre motoru çok güçlüymüş kaçınılmazmış bu durum.Size tavsiyem camlarınızı elinizde yıkayın
arçelik aman aman allah sana kolaylık versin.benim çamaşır makinam arçelikti 5yıl kullana bildim sonra yemin ettim birdaha evime arçelik sokamam..bn boosch ve sımens kullanıyorum ve çok memnunum.camları elde yıkamaya gelince o zaman makimaya ne gerek var:Roflol:

figo
Ennurcum Calgonitin makinemizi tanımamız açısından kurulmuş bir ekibi var arzu edersen onların numaralarını vereyim sana çağır gelip baksınlar hiç olmaz sa gerçekten sorunun ne olduğunu anlamış olursun...

Sevgiler

zeyno07
29-03-07, 06:03
arkadaşım böyle bir olay gelmedi başıma sizi aydınlatmak isterdim ama bir fikrim yok.

LİZ
29-03-07, 19:03
figo
Ennurcum Calgonitin makinemizi tanımamız açısından kurulmuş bir ekibi var arzu edersen onların numaralarını vereyim sana çağır gelip baksınlar hiç olmaz sa gerçekten sorunun ne olduğunu anlamış olursun...

Sevgiler
figo gerçekten iyi olur numarayı alırsam.çünkücam eşyalarım berbat durumda.makine serviside pek bir çözüm bulamadı.numarayı bana nasıl ulaştırırsın bilgi verirsen sewinirim.
teşekkürler şimdiden.......:1yes2:

LİZ
esyn
Ennur'cuğum üçü bir arada tabletlerden denesen, benim makinam Frıgıdaıre bir sorun yaşamıyorum, annemin Arçelik onun da bardakları mat mat oluyor, biraz da makinayla alakalı zannediyorum :çiçek:
esyn canım gelen servis onları hiç kullanmamam gerektiğini söledi.en iyi si normal deterjanmış.yani parlatıcı ve tuz olmayan sadece deterjan olanını tavsiye ediyolar.ben hepsini denedim.ama nafile bakalım şuan takipdeyim en ufak bişi göreyim değiştirme isteyecem.çünkü bu 3 arıza oldu.ilgin içinde teşekkür canım:1yes2:

LİZ
anahita
arçelik aman aman allah sana kolaylık versin.benim çamaşır makinam arçelikti 5yıl kullana bildim sonra yemin ettim birdaha evime arçelik sokamam..bn boosch ve sımens kullanıyorum ve çok memnunum.camları elde yıkamaya gelince o zaman makimaya ne gerek var:Roflol:
canım ya makineler biraz şans işi sanırım benim makinem boch hatta bütün beyaz eşyalarımbosc ve ben hiç memnun değilim.ne bileyim biraz şanssızım sanırım.bende birdaha bosh almamaya yemin ettim:1closedeyes: .

nidadeniz
29-03-07, 22:03
benimkinin hepsi bosh.6 yıldır hiç servis çağırmadım.Ama buzdolabım çabuk bozuyor bulaşık makinemde ise Ennur cum aynı sorunu ben de yaşıyorum.inan ev halkı dışında kimseye gösteremiom o bardakları.Arkadaşım jel deterjan önerdi.elimdeki toz bitene dek camları elde yıkayıp sonra jele geçecem bakalım.o kadar mat ve çizik var ki bulaşıklı gibi görünüyorlar.

kedicik81
30-03-07, 09:03
ennur cugum bende senın buyazını gordukten sonra servıs cagırmayı dusunuyorum benımkıde cok berbat durumda cunku ama dedıgın gıbı servıste cok oyalıyo alanakadar bın dıl dokuyolar sonra donup bakan yok yada şikayetim var .com a şikayet yazacagım belkı işe yarar tabı servıs gelmezse neyse umarım cozum buluruz sevgıler

filizcan
30-03-07, 14:03
kızlar ne yaparsanız yapın hangi marka kullanırsanız kulanın camlar ciziliyor ve matlasıyor kirli bir görünüm alıyor yıllardır bir cözüm bulamadımsade bardaklar degil kasıklar catallar ciziliyor bende kıymetli cizilmesini istemedigim hic bir seyi makinaya atmıyorum

LİZ
30-03-07, 21:03
ask_perisi
herseferınde farklı farklı deterjanmı kullanıyorsun mesela benım komsum sureklı kullandıgı deterjan vardı bır ara baska markaya gectı onunda bardak tabak v.s esyalarında soluk renkler olustu kendınden cızık dalgalanmalar
ayrıca teknısyen gelp baktıgında deterjanlarınız ıster tablet ıster toz seklı ne olursa olsun ıcınde parlatıcısıda olsa sızler yenıden parlatıcı gozune parlatıcı koymayı eksık etmeyın dedı
umarım bır sonuca varırsın
canım ya banada tam tersini söyledi servis.parlatıcı kullanma dedi.ama benim bulaşıklar rengarenk,süt bulanığı gibi.çizik,gökkuşağı renkler var ne arasan yan.misafire çıkarılacak hali yok.bende anlamada walla ne diyim.ama kötü bir olay yani:))

LİZ
kedicik81
ennur cugum bende senın buyazını gordukten sonra servıs cagırmayı dusunuyorum benımkıde cok berbat durumda cunku ama dedıgın gıbı servıste cok oyalıyo alanakadar bın dıl dokuyolar sonra donup bakan yok yada şikayetim var .com a şikayet yazacagım belkı işe yarar tabı servıs gelmezse neyse umarım cozum buluruz sevgıler
inşallah bakalım.birdaha çagıracam servisi.sağol canım:))

LİZ
filizcan
kızlar ne yaparsanız yapın hangi marka kullanırsanız kulanın camlar ciziliyor ve matlasıyor kirli bir görünüm alıyor yıllardır bir cözüm bulamadımsade bardaklar degil kasıklar catallar ciziliyor bende kıymetli cizilmesini istemedigim hic bir seyi makinaya atmıyorum
filizcan benimde aynı sorun varda hani onu geçtim.:)daha kötüsü olan rengarenk cam eşyalar.ona çözüm bulamıyom.çok kötü çokkkkk.
sewgiler canım:))

sarı gül
1-04-07, 20:04
slm...aynı sorun bendede vardı...benim makinada arçelik...ben deterjanımı değiştirdim sorun çözüldü...şu an calgonit sıvı deterjanı kullanıyorum....denemek için ondan sonra aldığım bardaklarda hiçbir tahribat olmadı....toz ve tablette sorun yaşadım...sıvı deterjanı denemenizi tavsiye ederim...

mukkem
6-04-07, 22:04
Benim makinam beko aynı sorunlar bendede oluyor.Ayrıca sizlerde de oluyormu bilmiyorum, bardakların içine su doldurunca az miktarda köpürüyodu.Servis deterjana buldu kabahati, değiştirdik olmadı.Sonra parlatıcıyı makinaya koyarken dışına taşırıyorsan ondandır dedi,ama değil taşırmıyodum,sonra parlatıcı ve deterj gözünü tümden değiştirdiler ,parlatıcıyı fazla veriyor arızalı diye,şimdi gene aynı.parlatıcıyı hiç koymzsam köpürmüyor ama bulaşıklar mat çıkıyor.Ben de sıkışmadıkça elde yıkıyor makinayı kullanmıyorum.Parlatıcı yerine sirke kullananlar varmış ama ben denemedim.Sirke kokacağını düşünüyorum.

bercan
13-04-07, 21:04
Bende careyi tablet deterjani yariya kirarak yani yarisini kullanarak buldum.Bir de kullandiginiz limonlari makinanizin icine koyun.Mis gibi kokuyor...

ayma
19-04-07, 19:04
anahita
benim de bulaşık makinem siemens ama benim bardaklarım tabaklarımda da gölge gibi oluyor ?

onetimes
26-04-07, 13:04
korozyon muydu neydi bardaklar ona uğrayıp kimyasallarını kaybediyor.. ben bir ara çok takmıştım kullanmayıp atıcaktım hepsini ama baktım olacağı yok herşey gidiyor teker teker bıraktım peşini. en çok porselenleri seviyorum onlar pırıl pırıl çıkıyor mümkün olduğunca porselen kullanıyorum. çeliklerde sorunum yok ama teflonlarda gitti. çiziklik hiç olmuyor dizerken dikkat ediyorum bu arada makinem simens..

Dishe
29-04-07, 11:04
benım makınem beko ve cok memnunum bardaklarım pırıl pırıl oluyoo asla renklenme falan yok tavsıye ederım

LİZ
29-04-07, 13:04
mayuha
en güzel bosch ben çok memnunum
canım benim bütün beyaz eşyalarımda bosh ama.bulaşık makinemden şikayetçiyim işte.marka çokda önemli olmuyo bu olaylarda birazda şans işi:))

ozdenarda
29-04-07, 17:04
benim makinam da siemens hem de 1 yıl oldu alalı bende de var çizik ve renklenme. eski makinam aeg de hiç olmamıştı. jel deterjan da kullanıyorum farketmedi. güya iyisi diye değiştirdim ama pişmanım. şu calgonit numarasından bahsediliyordu bana d averseniz bari bir de öyle denesem çok kızıyorum bu meseleye inanın.

nurse
8-05-07, 15:05
Arkadaşlar benim makinam da vestel gayette memnun idim fakat şu an kullanamıyorum.Yeni eve taşınalı 1 yıl olmak üzere ev sahibi makine yeri yaptırmamış bizde üzerine düşmeyince bağlatamadık..Yani bayağı bir uğraştıracak..Taşınmak istiyorum onun için oralı olmuyorum ama makinamda varken elimde yıkamak ağrıma gidiyor..Caanım makinam bir yıldır orda öylece yatıyoo..Yata dursun bakayım bağlatırsak çok çalıştırcam ben onu...

trimini
8-05-07, 22:05
mayuha
en güzel bosch ben çok memnunum
benimde hiç sorunum olmadı 8 yıldır kullanıyorum

bersu
15-10-07, 08:10
kibelecim bence deterjanda kullandığın markadan iyisi yok,diğerlerinin sorunu gidereceğini zannetmiyorum.Bence sorun makinende.Sorun düzeldi mi canım?

bersu
18-10-07, 10:10
reddemon_06
benim makinamda beko bende çizilme sorunu yaşadım birde son dönemde bulaşıklarımı yağlı çıkarmaya başlamıştı deterjanda calgon kullanıyordum taşındığım için servis çağırmadım 1 yıl kullandım şimdilik başka sebeplerdem dolayı makinam 2 yıl bekleyecek beni açılış 2 yıl sonra sorunlar devam ederse o zaman yazarım :)
İnşallah düzelir reddemoncum.Bizim de başımıza gelmişti.Bütün bardaklar çizilmişti.Sanırım parlatıcıdan oldu.İyi diye bildiğimiz bi markanın parlatıcısını kullanmıştık.Ondan sonra bu problemi yaşamıştık.Marka da herkesin bildiği pr.. markası.Sonra düzeldi makine başka parlatıcı kullanınca ama zaten çizildi bi kere bardaklar.

esma benli
23-10-07, 09:10
eğer dikkatli bakılırsa tüm makinalara aynı kusr vardır arkadaşlar bazısının ki azdır bazısının çok.doğru programlamadan olabilir.yada iyi durulanmamadan bana göre.

sahra1
6-12-07, 22:12
ayyy kızlar almayı düşünürken naap tınız şimdii ellerimde romatizma var alsam derken korkuttunuuzz.nolcak şimdi:S

Azerin
7-12-07, 07:12
arçelik bekodan iyidir. ben hep boyle duydum.

Azerin
7-12-07, 07:12
benimde bosh. ve memnun diyilim. daha 5 aydı kullanıyorum. Bi bulasık makınem yok boshdan. evdeki tum oteki beyaz eşyalarım boshdan. Firini hic kullanamıyorum.yasakkelime buzdolabının kapsı guzel kapanmıyo. neyse ya.. Arcelik bulasık makınesı almayı duşunuyordum. Yorumlara bakıyorum. oda ıyı dıyılmış yazılıyo. Ya bencede bıraz sansa baglı bu oyledıyılmı?kafamçokkarıştı
hmm ne alalım pekı?:eek:klava:

BeyazBulut
29-12-07, 10:12
arçelikten bulaşık makinasını aldım arkadaşlar dünakşam bugün kurulucak konuyu güncellememin sebebi deterjana karar veremedim kullananlar genelde tablet öneriyor tuz kullanma çizer diyorlar burdada tabletler renklenme yapıyo diyorsunuz kafam karıştıkafamçokkarıştı

EKİNOKS
29-12-07, 11:12
beyaz bulut canım sana bir öneri ben ilk aldığımda tuz kullanmıştım ve bütün bardaklarım çizik içinde oldu ben bunun sebebini servise sorduğumda suyunuz kireçsiz onun için tuz kullanmayın demişti yani su kireçliyse tuz kullanılıyor ve gerçekten şimdi hiç çizik bile yok:sm_cool:

EU1
29-12-07, 12:12
benim makinamda ariston oda iyi yıkamıyo ne yazıkki bu şans işi

çalta
29-12-07, 15:12
benimde arçelik ama hiç memnun değilim.hatta çamaşır makinemden de memnun değilim.o da arçelik

çalta
29-12-07, 15:12
bizim sularımız çok kireçli ve tuz kullanıyorum ama yinede çizilmeler oluyor.bu nasıl önlenir bilmiyorum.

gümüş
29-12-07, 16:12
Ben bulaşık makinamdan
çook memnunum
markası ne mi arkadaşlar
ELLERİM

EKİNOKS
29-12-07, 16:12
çalta
bizim sularımız çok kireçli ve tuz kullanıyorum ama yinede çizilmeler oluyor.bu nasıl önlenir bilmiyorum.
canım benim annemlerin sularıda kireçli tuz kullanıyor onunkindede aynı sorun var acaba tuz kullanma belki düzelir yerimseniben

çalta
29-12-07, 22:12
parlamanın nedeni olarak servis elemanları parlatıcının çok konulması neden olur dediler.tama ayar düymesini değiştirdim biraz daha iyi ama esas sorun tableti hiç eritmedi toz deterjanıda tam çıkarmıyor.garip bir çelişki.bununda sonu servis olacak ama çare oda olmuyor.sonuç olarak gerçekten elektronik aletler şans işi ve o bende yok.inşaallah seni ve sizi bulur.

halley
31-12-07, 06:12
kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıay kafam karıştı şmdi bende geçen hafta aldım makina önceden luzumlu gelmiyordu bana ama şimdi bebişim ufak işe güce yetişemez oldum mecbur aldım benim tanıdığım bir ablam tavsiyede bulundu onunda makinası sorunlu imiş önceden çareyi jel deterjanda ve parlatıcı yerine sirke koyarak bulmuş çözümü bende öyle yapıcam umarım sorun yaşamam:çok üzgünüm:

BeyazBulut
6-01-08, 13:01
arkadaşlar bişey sormak istiyorum ben bulaşık makinasını yeni aldım bi hafta oldu ilk defa kullanıyorum herşey güzel tertemiz yıkıyo ama bulaşıkların içinden tam kurumu çıkması gerekiyo teflonların içi yağmur damlası gibi kalıyo sepetler yine öyle kapağın içi bide makinanın iç kısmı buhardan olsa gerek tam kuru olmuyo bu normalmi yoksa makinada sorunmu var anlamadım kapağı aralık bırakınca kuruyor

dita
6-01-08, 14:01
Makinam vestel 5 yıldır kullanıyorum hiç bi sorun yaşamamıştım ...son 1-2 aydır bardaklar sanki kirli gibi beyaz beyaz lekeli çıkmaya başladı çeliklerin içindede beyaz tabaka oluşuyor..sanki ayranlı gibi...parlatıcısını tuzunu kontrol ettim tekrar doldurdum bitmiş olabilir diye ama yine aynı...
calgonit toz kullanıyordum denemek için tablet aldım hala aynı servis çagırmayı düşünüyordum..ama makina tıkır tıkır çalışıyo...hem bu aralar para durumları sıkışık servisler sadece gelmeye dünyanın parasını alıyorlar...
parlatıcıyı ve tuzu boşaltıp öylemi deneyeyim dersiniz...
yada başka ne ürün önerirsiniz...
:uhm: