Eşiniz sizi ailesine karşı korur mu ?

eylull
5-01-09, 05:01
Eşinizin ailesi belki evladını sizi paylaşmak istemediğinden , belki sizi kendi yerine koyarak kıskandığından, belki hayalinizdeki gelin olmadığınızdan size istemediğiniz şekilde davranmak isteyebilir. Bence tüm bu hareketlerden kendinizi korumanın en kolay fakat sizin elinizde olmayan yolu eşinizin sizi korumasıdır. Siz bunlara maruz kalıyor musunuz ve karşılığında eşiniz sizi koruyor mu.

Eşiniz ailesine bu kelimeleri sarf ediyorsa ne durumdadır siz düşünün. Benim eşim artık bana şu kelimeleri söyliyecek hale geldi "BEN OLMASAYDIM DAHA NELER YAPARLARDI"

Juliet
5-01-09, 06:01
ben haklıysam tabiki korur

Juliet
eşini ozman çok dolduruşa geliyor
bunları sana anlattıgına göre
ellerine ne geçer bunların anlamam
yuvan dagılınca mutlu olacaklar
bi laf vardır gelen gidene aratır diye....o hesap

gurbaa prenses
korusa iyi olur kötükedihüso -tatlicadiarzu-
ben kendi kendimi korurum ayol delikafadulden

kaynanam bana "hayalimdeki gelin değilsin" dese ben de ona "sen de benim hayalimdeki kaynana değilsin şakkıdı" derim
laf biter mi bende :nazar:

BTRKLC
valla 14 yıl korumadı.:nazar:
zaten artık korumasına da gerek kalmadı.gurbama katılıyorum.(yanlız ben onun geç uyanmış hali)
gerekeni yapar ve söylüyorum.
onlrada şunu demek geliyor( daha söylemedim ama söylücem)delikafadulden
eserinizle övünün:roflol::roflol::roflol::roflol:

eylull
evet canım gelen gideni aratır :)
konuşabilseler dolduruşa getiirler eminim konuşturmadığı için memnun değiller sanırım Aslında böyle insanlara beddua etmiyeceksin Allah kalplerine iyilik versin diyeceksin çünkü zaten kötü insanlar başına birşey geldiğinde sebebini hep karşıye yüklerler

NERMİN1982
5-01-09, 07:01
Korumadı ama ben her zaman kendimi korudum (insanın eşinin arkasında olmaması çok kötü)

NiDaa
valla o an ki ruh halıne baglı..haksızsam korumaz ama haklıysam korur..dugun alısverısıne cıktıgımız zaman gorumcem sunu alsan ıyı olurdu demıstı bana..esımın gorumceme bakısı hala gozumun onunden gıtmıyor..annnem kucukken kıngboks a gonderdı benı....kaynana savunmasını ogrettıler şaka şaka :)

rzme
[B]valla eşim sağolsun korur eğer haksızsamda mutlaka söylicek bi laf bulur onlara yapmasaydın oda yapmazdı falan der..
haksızsam sonra bana laf eder ama unutur

nix
5-01-09, 09:01
herkesten korur eşim beni..kimseye laf söyletmez sağolsun...ama kendi üzer,kırar,ağlatır...

Nadas
evli değilim ama babamda annemi korumaz asla
hep ezilen annem oldu bu durumda çok kötü bir durum
annem hep der benim arkamda adam olsaydı herşey daha
farklı olurdu diye...

JJuLiEtt
haksızlığa uğruyorsam mutlaka korur isterse annesi babası olsun karsısında bana laf söyletmez
ama ailesine de laf söyletmez :asigim: bende laf söylemem zaten

meleks
5-01-09, 11:01
ben nişanlıyım geçen nişanlımla aramızda şöyle bir konuşma geçti:nişanlımın annesi uzun zmandır bize gelmiyordu ama biz hariç heryerde geziyordu maşallah kaynanam:)bende mj çektim kendisine annen şu teyzelerdeymiş maşşalh araaları pek iyi dedim..verdiği cvp ne demek istiyorsun sen...yeri geldiğinde benden değerli kimse olmadıpnı söyler.ben annesini benden az sevsin demiyorum ama benide böyle terslemesi hiç hoşuma gitmedi...sizce bunda bir şey varmı yani ona kızmakta sinirlenmekte haklımıyım...paylaşmak istedim kızlar bunu sizinle ama..

divinity
5-01-09, 12:01
allah bin kere razı olsun eşimden beni hep korudu herkese karşı
ilk zamanlar kaynanamlar bişey diyecek oldular ama hiç fırsat vermedi
şimdide demiyolar zaten

divinity
meleks
ben nişanlıyım geçen nişanlımla aramızda şöyle bir konuşma geçti:nişanlımın annesi uzun zmandır bize gelmiyordu ama biz hariç heryerde geziyordu maşallah kaynanam:)bende mj çektim kendisine annen şu teyzelerdeymiş maşşalh araaları pek iyi dedim..verdiği cvp ne demek istiyorsun sen...yeri geldiğinde benden değerli kimse olmadıpnı söyler.ben annesini benden az sevsin demiyorum ama benide böyle terslemesi hiç hoşuma gitmedi...sizce bunda bir şey varmı yani ona kızmakta sinirlenmekte haklımıyım...paylaşmak istedim kızlar bunu sizinle ama..
senin yerinde olsam asla öyle bişey yapmazdım
mesela bir ortamda söz konusu olduğu zaman kaynananda varken" bizim kapı açık isteyen buyurur gelir başımın üstünde yeri var gelmeyende kendi bilir kimseyide arayıp çağırmam niye gelmiyosunda deyip şişirmem" derdim
aklında bulunsun bence
insanlara değer kıymet verince tepene çıkıyolar
herkese hakettiği değer bundan sonra

meleks
çok doğru söylüyorsun canım valla.ama ben kaynanama onu bile söyleyemem biliyormusun çok korkuyorum valla ŞİMDİDEN:)

ikrar
korudu cok sukur :asigim:
her zaman yanındayım senın dedı
ailesıne benım karımla ugrasırsanız benıde unutun
o olmadan yasayamam ben dedı:asigim:

Eftelya6122
5-01-09, 13:01
Benim eşim beni onlardan , onlarıda benden korur :roflol:sırnaşık şey:roflol::roflol:

papatya16
5-01-09, 14:01
sonuçta herkesin annesi babası değerlidir..
önemli olan eşlerin ailesi ile eşi arasındaki ayrımı yapabilmesidir...
çok şükür şimdiye kadar birbirimizi müdaafa edicek bir durumla karşılaşmadık...
allahta karşılaştırmasın...
ama biliyorum ki eşim bu ayrımın farkında ve kayınvalidemle aynı evde yaşıyoruz eğer eşim farkında olmasaydı 1,5 sene de çoktan fırtınalar kopardı....

_vanilla_
5-01-09, 15:01
Benim elşim her konuda bana sen haklısın derdi..
Bir gün ailesinede aynı kelimeleri kullandığını öğrendim, yani ikili oynuyordu..
Canım o denli sıkılmıştıki o gün onu eve bile almadım...
Ama sonra düşündüm benimde bir oğlum var, benim oğlum hep eşini haklı bulsa hep onun yanında olsa nasıl içim yanardı.. aslında eşim doğru olanı yapıyordu..
Hem beni hemde ailesini kırmadan ikiarada kalmadan çözüm bulmaya çalışıyor...

DeliKizinDirdiri
hiiçç grek yok... öyle bi ortam olursa ben kendşimi korumasını bilirim...
ama eşim de nerde hnasıl davranacağını bilir...
yani nasıl desem haddini bilmeye haddinibildirmesini çççoookkkk iyi bilirim...
herşey saygı çerevesinde olmalı bana saygı duymayana kusurabakmasınlar ben de saygı duyamam...

burcuburcuu
Hakliysam zaman zaman,

Bende hersey diyemiyorum yaa2 yillik evliyim.. Hakli oldugum yerlerde sikistiriyolar dilim tutuluyo :KK70::KK70: guldugume bakmayin GERCEK :KK43:

kelebecik
6-01-09, 00:01
Benim eşim susar sadece ama ben kendimi korurum, baktım ki susunca tepeme çıkıyorlar bende onlar bana her laf soktuğunda aynen iade ederim başka bir lafın içinde delikafadulden
Eşime anlatırım şöyle böyle dedi annen filan diye oda bana sende cevabını verseydin ne diyim yani der :kızgın: Bu hiç değişmez. Olay yanındada yaşansa susar sadece.
Yani beni koruyormu, yoksa korumuyormu, yoksa koruyorda bana belli edemiyormu onu henüz çözemedim CADIARZU

izabel
24-01-09, 21:01
nerde benim kocam hakliysam bile konusturmaz
her zaman ben haksizim ben sucluyum ben kotuyum
ailesi dort dortluk
ben gelinmisim susacakmisim
kimseye guvenmiyorum artik

Laale
24-01-09, 21:01
Haklı da olsam haksız da olsam beni hep korudu..
Benim ağzımı açmama fırsat bile vermedi çoğu zaman,çok fevridir sağolsun..:nazar:
Ama yediler,bitirdiler adamı da beni de en sonunda işte..senağlama