Annenin hamileyken yediklerinin çoçuk üzerindeki tesirleri..

Assos
11-01-09, 11:01
Annenin hamileyken yediklerinin çoçuk üzerindeki tesirleri

Annenin hamilelik dönemindeki beslenme durumunun hatta çocuğun ahlak, zihin ve zekası üzerinde bile çok tesiri vardır. Zira çocuğun sinirleri ve beyni annenin yiyeceğinden meydana gelmektedir Her yemeğin kendine has bir eseri vardır. İslam da anne yiyeceğinin çocuğunun gelişmesinde etkili olduğu konusuna değinmiştir. Örneğin:

Peygamber efendimiz buyuruyor ki: "Hamile kadınlar, çocukların iyi ahlaklı ve sabırlı olması için hamileliğin son aylarında hurma yesinler."[38]

Başka bir yerde de buyuruyor ki: "Hamile kadınlara, çocuklarının iyi ahlaklı olmaları için ayva yemelerini tavsiye edin."[39]

İmam Rıza (as) şöyle buyuruyor: "Ayva yemek akıl ve zekayı fazlalaştırır."[40]

Resulullah'tan (s.a.a) şöyle nakledilir: "Kavun yiyen hamile kadının çocuğu iyi ahlaklı ve güzel olur."[41

Daha detaylı bilgiye sahip arkadaşlarda bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim

Nohcoy
Güzel bilgiler için teşekkürler... Ben normalde ayvayı pek yemem... Ama eşim elinde ayva peşimde dolaşıyor ye diye....

Assos
Nohcoy
Güzel bilgiler için teşekkürler... Ben normalde ayvayı pek yemem... Ama eşim elinde ayva peşimde dolaşıyor ye diye....
canım mutlaka yemelisin.. çok faydalı.. bende pek sevmiyorumm ama mecburen yiyorumm hatta bazen bal döküp yiyorumm:)

elif_ozhan
11-01-09, 12:01
teskkrlr cnm paylaşımın ıcın ayy ama sewmıorum aywayı:KK43: bende duymustum kı hamıleyken aywa yersek bebgımızın porselen gıbı bır cıldı olurmus cok guzel olurmus ıste 3 ayda1 tane aywa yedım bende ama cok yemem lazım galıba:)

BeyazLilyum
11-01-09, 16:01
ayva ve hurmayı bende çok duydum ama ayvayı düzenli yemedim...boğazıma duruyor...hurmayıda son zamanlarda çok duyar oldum en kısa zamanda alıyorum 33 haftadayız ama olsun zararın neresinden dönersek kardır...
ayrıca beyin gelişimi için balık ve ceviz çok önemli kızlar..ben hergün 3-4 adet ceviz,birazda badem yerim
haftada 2 kere de balık yerim

mersel
11-01-09, 19:01
Slm arkadaşlar, söylediklerinizi ilk kez duydum ve çok sevindim, ayvayı da hurmayı da kavunu da çok severim... Hemen kalkıp ayva yiyeceğim :KK66:))
Bi de bol bol ceviz fındık yiyorum. 1,5 ayda 2,5 kilo aldım, çok mu acaba. Fındık ceviz mi yaptı bu kiloları bana :KK66:

betül19
11-01-09, 19:01
bence fındık ceviz yaomıştır günde 4-5 ceviz 2-3 fındık 2-3 badem ye.
ben sürekli ayva yiyodum denk gldi.hurmayı da bir iki tane ymişimdir.bu cennet hurması mı diğeri mi?

Assos
11-01-09, 20:01
elif_ozhan
teskkrlr cnm paylaşımın ıcın ayy ama sewmıorum aywayı:KK43: bende duymustum kı hamıleyken aywa yersek bebgımızın porselen gıbı bır cıldı olurmus cok guzel olurmus ıste 3 ayda1 tane aywa yedım bende ama cok yemem lazım galıba:)
BeyazLilyum
ayva ve hurmayı bende çok duydum ama ayvayı düzenli yemedim...boğazıma duruyor...hurmayıda son zamanlarda çok duyar oldum en kısa zamanda alıyorum 33 haftadayız ama olsun zararın neresinden dönersek kardır...
ayrıca beyin gelişimi için balık ve ceviz çok önemli kızlar..ben hergün 3-4 adet ceviz,birazda badem yerim
haftada 2 kere de balık yerim
mersel
Slm arkadaşlar, söylediklerinizi ilk kez duydum ve çok sevindim, ayvayı da hurmayı da kavunu da çok severim... Hemen kalkıp ayva yiyeceğim :KK66:))
Bi de bol bol ceviz fındık yiyorum. 1,5 ayda 2,5 kilo aldım, çok mu acaba. Fındık ceviz mi yaptı bu kiloları bana :KK66:
betül19
ben sürekli ayva yiyodum denk gldi.hurmayı da bir iki tane ymişimdir.bu cennet hurması mı diğeri mi?
rica ederim arkadaşlar.. bolbol yiyelimm bebişlerimiz sağlıklı olsunn..

gurcan06
12-01-09, 20:01
bende hamileleğimin basından beri bilinçsizce ayva yiyorum aslında pek sevmezdim ama bulantılarımı bastırdığı için yiyordum şimdide severek yiyorum isabet olmus

BeyazLilyum
12-01-09, 21:01
betül19
medine hurması canım..cokacimcoook

Hicran55
12-01-09, 22:01
canim ayva cekti

Assos
13-01-09, 19:01
Hicran55
canim ayva cekti
canım hemen aldır.. birilerine...

Assos
13-01-09, 21:01
ballı süt içiyormusunuz.. ve günde kaç bardak su içiyorsunuzz arkadaşlarr..

fantastika
14-01-09, 13:01
merhaba arkadaşlar bana doktorum kasıkağrılarımın geçmesi için bol su içmemi önerdi gerçektende işe yarıyo o yüzden günde 2 lt civarında içiyorum,sütüde yağsız yada laktozsuz içiyorum oda çok önemliymiş kızlar yoğurt ve süt hamilelikte çok önemliymiş ama mümkün olduğunca yağsız olduğu sürece

Assos
14-01-09, 19:01
enrika
merhaba arkadaşlar bana doktorum kasıkağrılarımın geçmesi için bol su içmemi önerdi gerçektende işe yarıyo o yüzden günde 2 lt civarında içiyorum,sütüde yağsız yada laktozsuz içiyorum oda çok önemliymiş kızlar yoğurt ve süt hamilelikte çok önemliymiş ama mümkün olduğunca yağsız olduğu sürece
teşekkür ederim canımm.. bende bolbol su içiyorumm..bende normal süt içiyorumm...zaralımıkii..

sema43
14-01-09, 21:01
aay ben bitane ayvayı zor yedim 5 buçuk ayda sevmiyorum hiç

betül19
15-01-09, 19:01
sürekli ayva yiyorum nerdeyse hergün eşimi de alıştırdım hatta iş arkadaşlarımı.

ecrin1001
15-01-09, 21:01
benim abimin eşide hamileligi boyunca ayva yedi onun yerine benim midem bulandı.abartısız 200 kilo yemiştir.abim 10 kilo 5 kilo alıp balkona dolduruyordu.birde dardanel ton buzdolabı onların kutusuyla doluydu birde gunde 2 lt süt içerdi koliyle gelirdi eve .hamilelikte beslenme çok önemli.ben ondan sonra ayva sut balık görmek istemedim bir süre:)) sonuç 6 yaşında zeka seviyesi çok yüksek (testlerle onaylandı )uzun boylu biraz fazla bilmiş bir kız...

Slogan
15-01-09, 21:01
ayva yiyen annelerin bebekleri gamzeli olurmuş

nadideiris
20-01-09, 10:01
Kızlar balık yiyin bebeğinizim zeka gelişimi için ama taze balık yiyin bence konserveden ve balık yağından daha faydalı!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pbinay
evet arkadaşlar balık, süt, peynir, yoğurt, ceviz, fındık, sebze bunlar hamilelikte çok yararlı besinler. ben et ağırlı beslenmemeye çalışıyorum. hiç yemiyor değilim ama daha faydalı şeyler yemeğe çalışıyorum...yerimseniben

zeytin26
merabalar bende 6 haftalaık hamileğim hamileliğimi öğrendiğimden beridir farkettim ekşi ve tuzlu yiyecekler yiyorum sizce bebişimin cinsiyeti hakkında bilgisi olan varmı sizde nasıl oldu bu süreç
allahım sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder bebişlerimizi amiiiinnnnnn

EU3
paylaşımın için tesekkurler canım

AskKirintisi
Yediklerinle alakası olmaz bence cinsiyetin, her hamile ilk aylarında bol tuzu ve ekşiyi ister, ben 7 haftalıkken bırak tatlıyı görmeyi ismini duymayı istemezdim, etten ve tatlıdan midem bulanıyordu ama bebeğim erkekmiş. Şimdi tatlıyıda yiyorum ama ekşiyi daha çok yiyorum, limonu alıp meyve yer gibi yiyorum.

hürrem 2000
22-01-09, 08:01
bilgiler için çok teşekkürler.. bende ayva yedim hurma yadim ama bilmeden....
isabet olmuş...yemeye devam...