TEST

60-69 Kilo Aralığındakiler Birlikte Zayıflıyor!

lawes
30-01-09, 10:01
ya bişi sorcam bu takımlarda hiç bos yer yok mu yha:bbo:bende girmek istiorum bi tanesineşutarafagitti

moonserose
30-01-09, 10:01
lawes
ya bişi sorcam bu takımlarda hiç bos yer yok mu yha:bbo:bende girmek istiorum bi tanesineşutarafagitti
olmaz mı hiç sanada yer vardır şekerim muhakkak ama yarışmaya katılmak isteyenler pazartesi sabah tartıpıl kilosunu bildiriyor.sende pazartesi ver kilonu kapışalım a.s sanırım ikimizde aynı durumdayız,regl dönemlerimiz ve hedeflerimizde aynı,bakalım kim daha çok verecek :1hug:

topraksuu
30-01-09, 11:01
Nehir67
Yaa senin boyun kaç? Benim 45 kilo olma gibi bir durumum olamaz.Olursa yataktan kalkamam herhaldedelikafadulden
1.60 canım
45 kg gençlikteydi canım şu anda öyle olsam bende yerimden kalkamam :bbo:

lawes
30-01-09, 11:01
moonserose0
olmaz mı hiç sanada yer vardır şekerim muhakkak ama yarışmaya katılmak isteyenler pazartesi sabah tartıpıl kilosunu bildiriyor.sende pazartesi ver kilonu kapışalım a.s sanırım ikimizde aynı durumdayız,regl dönemlerimiz ve hedeflerimizde aynı,bakalım kim daha çok verecek :1hug:
tamm canım kapışalımkaydirigubbakcemile2 ben martın 11inde 19 uma giricem inş.o zamana kadar wermek istiorum bu kiloları yaa:eek:

nereus
30-01-09, 13:01
bende geldimmm 66 kiloyum kıslaarrr inşallah hepsi gidicek kalça basen hiç bişi kalmicaak

lawes
30-01-09, 14:01
nereus
bende geldimmm 66 kiloyum kıslaarrr inşallah hepsi gidicek kalça basen hiç bişi kalmicaak
hos geldin canımhihoyyyt

lawes
30-01-09, 17:01
millet nerelerdesinizz==???

topraksuu
ben burdayım =)))

DingiltereKralicesi
Selamlarrrrrrrrrr :dance: Sonunda hedefime ulaştım çok mutluyummm :dance:

topraksuu
hcr35
tebrik ederim :hooray:

inşallh hep istediğin kiloda kalırsın a.s.a.s.:nazar:

lawes
hcr35
waoww darısı basımıza güzelimhihoyyytkaydirigubbakcemile2:nazar:

DingiltereKralicesi
lawes
waoww darısı basımıza güzelimhihoyyytkaydirigubbakcemile2:nazar:
teşekkürlerr darısı tüm bacularımın başına inşallahhh :Saruboceq:

topraksuu
tebrik ederim :hooray:

inşallh hep istediğin kiloda kalırsın a.s.a.s.:nazar:
teşekkürler hayatım inşallah a.s.

SEVİMM
kızlar bnde geldm bugn evde gün wardı ama yinede çok kaçırmadm yürüyüşte yaptım akşam.ama akızlar bnde şöyle bi durum war bn spor yaptğım halde pek kilo veremm sporu bıraktğımda daa ii veririm bugüne akdr öle oldu inşallah bus eferde öle olur çnki azıcık yedğim halde hemde deliler gibi spor salonnda spor yaptğım halde veremiourm,sabt duruorr.inşallah yine öle olur yoqsaa çok üzülrm yaa :'( :/

lawes
ay ne güsel yha istedigin kilodasın kendine güwenin max.olmustr hihoyyyt yalnış anlama canım sakın ben kilo werince öle hissediorum da ondan dedim canı gönülden tebrik ediorum seni yayerimseniben:hooray:

SEVİMM
hacercim tebrk ederm senii inşallah hepimz ulaşırıss..sağlıckla kal cnm

topraksuu
bugün: 45 dk yürüyüş
kahvaltı: bir dilim kepekli ekmek, bolca peynir, domates, az şekerli çay
3 tane ceviz
1 elma
1 çay bardağı kadar beyaz leblebi (aynı anda deil gittim geldim atıştırdım )
akşamda:bir kase yoğurt, 1 dilim kepekli ekmek, yarım dilim kadayıf dolması :eek:klava:
şimdide az şekerli çay içiyorum :içelim:
yatmadanda 30-40 dk egzersiz

benden bugunlük bu kadar sizler ne yaptınız anlatırmısınız :jeyyar:

semiha
kız hacer tebrik ederim seni şekerüm:1hug:darısı başıma ama bir türlü kendimi toplayıpta tam anlamıyla veremedim kendimi diyete.

DingiltereKralicesi
lawes
ay ne güsel yha istedigin kilodasın kendine güwenin max.olmustr hihoyyyt yalnış anlama canım sakın ben kilo werince öle hissediorum da ondan dedim canı gönülden tebrik ediorum seni yayerimseniben:hooray:
teşekkürler canımm darısı isteyen herkesin başına:Saruboceq:

SEVİMM
hacercim tebrk ederm senii inşallah hepimz ulaşırıss..sağlıckla kal cnm
teşekkürler canım a.s.

lawes
ben bugün regl oldum o yüsden spor yok bndebenneyaptımki sabah 2 domates biras peynir biras ekmek az şekerli çay aa tabi kalkar kalkmaz su we gün boyu suuhihoyyyt öğlen yayla corbası akşam fırında tawuk yağsız cokacimcoook

DingiltereKralicesi
semiha
kız hacer tebrik ederim seni şekerüm:1hug:darısı başıma ama bir türlü kendimi toplayıpta tam anlamıyla veremedim kendimi diyete.
sağol bitanemm kaydirigubbakcemile5 evet kuzum ya sen ne zamandır diyettesin ama bir durgunluğun var CADIARZU

topraksuu
sevimcim diyet ve spor yapıldığında etkisi birkaç gün sonra çıkıyor zaten herhalde sende o günlerde sporu bıraktığında daha çok zayıfladığını düşünüyosun bu benim düşüncem tabi onun için diyetine ve sporuna devam et bence hedefine daha çabuk ulaşırsın kolay gelsin

lawes
30-01-09, 18:01
içimden ölesine ifade koymak geldikaydirigubbakcemile3hihoyyyt:teytey:

moonserose
hcr35
ayy şimdi spor yaptım perişan haldeydim ama bu güzel haberle canlandım valla tebrik ederim şekerim a.s.darısı bizlerinde başına!
:Saruboceq:
lawesciğim sen benden daha geçnsin ve sanırım öğrencisin değil mi? benden daha çok hereket etme şansın var dolayısıyla benden hızlı kilo verebilirsin ama şunuda ekleyeyim çok dişli bir rakibin var ona göre asıl :jeyyar:

DingiltereKralicesi
moonserose0
ayy şimdi spor yaptım perişan haldeydim ama bu güzel haberle canlandım valla tebrik ederim şekerim a.s.darısı bizlerinde başına!
lawesciğim sen benden daha geçnsin ve sanırım öğrencisin değil mi? benden daha çok hereket etme şansın var dolayısıyla benden hızlı kilo verebilirsin ama şunuda ekleyeyim çok dişli bir rakibin var ona göre asıl :jeyyar:
teşekkürler canım bu azimle senin de mutlu haberlerini alacağız inşallah en kısa zamanda :lepi:

lawes
moonserose0
eeth öss ye hazırlanıorum hemide:eek: bnde kendin gbi dişli rakip istiodum tam da seni buldum canım öğüorum senia.s.

SEVİMM
kızlar bn yarın yine lapa yapıcm.katılmak isteyen var mı bnaa?

yellowdaisy
30-01-09, 20:01
arkadaşlar merabaaaa.s.nasılsınız kader arkadaşlarım:teselli:
arada misafiriniz olup okuyorum yazılarınız..hepinizde çok azimlisiniz:nazar:yakında aranıza katılıcam ben de bekleyin beni inşaallah 14 şubattan sonra yanınızdayım:eek:

motherderya
30-01-09, 22:01
merhaba arkadaşlar ben 68 kiloyum ve 55 kilo olmam gerek :çok üzgünüm: başarabilirmiyim bana etkili bi diyet listesi bilen varsa özelden bana mesaj atsın sözz bende size hergün rapor vericem olurmu?

benide aranıza alırmısınız :enbuyukkk:

motherderya
hcr35 canım lütfen bana mesaj at nasıl verdin çok tebrik ediyorum seni...

ayrıca yaptıgın bişey varmıydı neler yaptın nolur yazzz:Saruboceq:

topraksuu
SEVİMM
kızlar bn yarın yine lapa yapıcm.katılmak isteyen var mı bnaa?
lapayaaaaaaa varım cokacimcoook

topraksuu
yellowdaisy
arkadaşlar merabaaaa.s.nasılsınız kader arkadaşlarım:teselli:
arada misafiriniz olup okuyorum yazılarınız..hepinizde çok azimlisiniz:nazar:yakında aranıza katılıcam ben de bekleyin beni inşaallah 14 şubattan sonra yanınızdayım:eek:
bekliyoruz seni sende çok azimlisin canım başarılar a.s.

topraksuu
30-01-09, 23:01
motherderya
merhaba arkadaşlar ben 68 kiloyum ve 55 kilo olmam gerek :çok üzgünüm: başarabilirmiyim bana etkili bi diyet listesi bilen varsa özelden bana mesaj atsın sözz bende size hergün rapor vericem olurmu?

benide aranıza alırmısınız :enbuyukkk:
merhaba motherderyacığım hoş geldin aramıza
tabiki başarabilirsin neden olmasın ben dahil çoğunluk arkadaşımız kendi diyet listesini yapıyor kahvaltı mutlaka olmalı özellikle hamur,yağ ve şeker tüketimi çok azaltılmalı sebze yemekleri susuz yenilmeli ,çorba salata çeşitleri ızgara yada haşlama et tüketilmeli ara öğünlerde meyve, yoğurt, süt , yeşil çay,bol bol su içilmeli
düzenli yürüyüş+egzersiz yapmalısın
sözün kısası yediklerin yaktıklarından daha az olacakki kilo veresin
canım benim önereceklerim bunlar içinden günlük kendi listeni oluşturabilirsin
başarılar diliyorum inşallah hep birlikte hedefimize ulaşacağız

motherderya
30-01-09, 23:01
canım benim çok sagol yarın sabahtan itibaren başlıyorumm ve 55 i görene kadarda bu diyet yani saglıklı beslenme spor bitmicek valla bana güç verdin arkadaşım topraksuu sana çook teşekkürederim.

yarın ne yediklerimi akşam toplu bi şekilde yazarım.ii geceler cnm buarada benim adım derya
( kısa olsun çok uzun o nick dimi)

akrep33
31-01-09, 05:01
günaydın arkadaşlar
ben buhafta 1 kio verdim..çok şükür biraz daha yakınlaştım hedefime

akrep33
31-01-09, 06:01
topraksu arkadaşım sebze yemekleri neden susuz yeniyorki..asıl vitamıni suyuna çıkıyor..bende özellikle suyunu yerim.zaten sebze yemeklerine su katmadan pişiriyorum..susuz yemenin manası nedirki?

lawes
sanırım yemegin bütün yagı suyunda oldugu için böle dediCADIARZU

lawes
kızlar az önce tartıldım 62yi gördüm inanamıorum hemde hastayken böle cıktımdelikafadulden

dimplehawk
hayırlı sabahlar arkadaşlar a.s.

tebrikler hacercim hedefine ulaştın sonunda darısı bizlere inş a.s
gözün aydın lawes

dimplehawk
31-01-09, 07:01
Haftalar boyunca uğraşmanıza rağmen bir türlü kilo veremiyorsanız siz de kilo verme konusunda bir takım hatalar yapıyor olabilirsiniz süprizzzzz

Kilo verme konusunda herkesin sıklıkla yaptığı hatalar, bütün uğraşlarınızın sonuçsuz kalmasına neden olarak sizi diyetinizi bırakmaya iter. Sonuç alamadığınız diyetinizi bırakmadan önce aşağıdaki listeye bir göz atmanızda fayda var.

Kilo vermenize engel olan 10 neden fisfisfis:

1. ‘Ya hep ya hiç’ zihniyetine sahip olmak: Diyet yaptığınız günlerde nefsinize hakim olamayıp bir paket cipsi midenize indirdiniz. Şimdi sadece bu nedenle bütün her şeyden vazgeçip, günlerdir diyet uğruna katlandığınız şeyleri bir anda silip atacak mısınız? Bu teslimiyetçi davranış sizi hiç bir yere götürmez. Başarının anahtarı kusursuzluk değil, inatçılık ve devam ettirebilmektir.

2. Okunmamış ve anlaşılamamış etiketler: ‘%95 daha az yağlı’ yazması o ürünün sağlıklı olduğu anlamına gelmez. Bu, %95 şeker anlamına da gelebilir. Bu nedenle ürünlerin içerisindekileri daha dikkatli okumaya ve bu tuzağa düşmemeye çalışın.

3. Haftada 1 kilodan fazla kaybetmeyi beklemek: Haftada bir kilodan fazla kaybetmek vücuttaki sıvıların ve değerli kas dokularının kaybı anlamına gelir.

4. Aç kalmak ya da büyük ölçüde kalori kısıtlaması: Bu sadece beyninize, ‘açlıktan ölüyorum’ sinyali gönderecektir. Beyne bu mesajın gitmesiyle metabolizmanız, sizin aç kalarak dışarı atmaya çalıştığınız vücudunuzdaki yağı muhafaza etmek için yavaşlayacaktır.

5. Gerçekçi olmayan hedefler belirlemek: ‘Gelecek ay 20 kilo vereceğim’ gibi zor hedefler belirlemek yerine, daha küçük, daha ulaşılabilir hedefler belirleyin. Böylelikle istediğiniz sonucu almanız daha muhtemel olur. Bu da motivasyonunuzu arttırır.

6. Zararlı ya da yasak yiyecekleri düşünmek: Her yiyeceğin fazlası zarardır. Öyleyse yiyecekleri ölçüsünde, aşırıya kaçmadan yemeliyiz. Ayrıca eğer aklınızdan yemenizin yasak olduğu bir şeyi geçirirseniz bu düşüncenizin hemen ardından onu aşırı derecede arzulamaya başlarsınız.

7. Kilo vermeyi yapmak zorunda olduğunuz bir şeymiş gibi düşünmek: Bunun yerine kilo vermeyi, yapmayı istediğiniz bir şey olarak düşünün. Bir manken gibi görünmek zorunda olduğunuzu hissetmek gerçekçi olmadığı kadar üzerinize de gereksiz ve aşırı bir baskı hissetmenize neden olur. Bir şey yapmayı istemek demek o şeye daha çok bağlı kalacağınız anlamına gelir. Bu nedenle kilo vermeyi bir angarya gibi değil yapmayı istediğiniz bir aktiviteymiş gibi düşünün.

8. Diyete başlamadan önceki yemek ziyafetleri: Bu ziyafetler, uzun süreli diyet hedeflerinize ulaşmanızı zorlaştırır. Çünkü diyet öncesi çektiğiniz ziyafetlerle daha fazla kilo alır ve diyete başladığınızda vermeniz gereken daha fazla kiloyla karşılaşırsınız.

9. Yeterince su içmemek: Vücudunuz acıkmakla susamak arasındaki farkı anlaması zordur. Bu nedenle canınız abur cubur istediğinde, bu isteği bastırıp bastırmadığını görmek için su içmeyi deneyin.

10. Egzersiz yapmamak: Haftada 3 kez, en az 30 dakika egzersiz yapmak kilo vermede en büyük yardımcılarınızdandır
a.s

lawes
dimplehawk
hayırlı sabahlar arkadaşlar a.s.

tebrikler hacercim hedefine ulaştın sonunda darısı bizlere inş a.s
gözün aydın lawes
cok saol canım ayrıca bu güzel paylasım için tesekkürlera.s.

dimplehawk
lawes
cok saol canım ayrıca bu güzel paylasım için tesekkürlera.s.
rica ederim tatlım yerimseniben

lawes
işinize yaraması dileğimle canlarım:Saruboceq: Egzersiz saatini değiştir zayıfla
Zayıflamak amacıyla uygulanan egzersizlerin daha etkili olması için değişik saatlerde ve değişen sürelerde yapılması gerektiği bildirildi.
AA muhabirine açıklama yapan Beslenme ve Diyet Uzmanı Erkan Erdal, aynı saatte ve aynı sürelerde yapılan egzersizlere karşı metabolizmanın direnç oluşturduğunu ve zayıflama etkisi yaratmadığını ifade ederek, ''Egzersizin yapılış saatini ve gün içindeki süresini değiştirmek daha avantajlıdır'' dedi.
Erdal, gün içinde değişik saatlerde yapılan egzersizlere ''kaotik egzersiz''adı verildiğini belirterek, şu bilgileri verdi:

''Bu yöntem sıkça önerilen bir yöntemdir. Yürüyüşleriniz değişik saatlerde olmalıdır. Orta tempolu, değişken yoğunluklu ve 45 dakikadan az olmayan yürüyüşler, zayıflama açısından etkilidir. Yürüyüş çok aç ya da tamamen tok mideyle yapılmamalıdır.''
:enbuyukkk:

moonserose
günaydın ,teşekkür ederim şekerler paylaşımlarınız için çok faydası olacak eminim.ben sporumu hep akşamları yapıyorum mecburen ama elimden geldiğince saatini değiştirmeye çalışacağım

moonserose
akrep33
topraksu arkadaşım sebze yemekleri neden susuz yeniyorki..asıl vitamıni suyuna çıkıyor..bende özellikle suyunu yerim.zaten sebze yemeklerine su katmadan pişiriyorum..susuz yemenin manası nedirki?
şekerim bana diyetisyenim söylemişti,yemeklerin tüm yağı suyundaymış ve vitaminin çoğuda kendindeymiş.onun için bende susuz tarafından yiyorum

dimplehawk
31-01-09, 08:01
dün yediklerimide yazayımm bari :kahve:

sabah : domates-peynirli sandöviç+çay(0 şeker)
ara : kurukayısı
öğle : çorba+yarım pors. arnavut ciğeri+1 dilim kepekli ekmek
ara : 1 s.b. süt+kuru kayısı
ara : 1 avuç fındık+2 çatal kadayıf :tomato: (napiiim laelaelaelaelae)
akşam : çorba+2-3 sarma+domates (börek vardı bi de ama tadına bilem bakmadım :dilcikar: )
ara : çay
a.s.

SEVİMM
31-01-09, 09:01
gözn aydın lawescimm =)
topraksu bn başladım lapaya bugün ayrıca bugn 67.100 çıktım kızlarrr çok şaşırdım =) çokk mutluu oldm lapayıda yapıcam sanırsam 66.500 lere iner inşallah...
bu arada dimplehawk teşekkürler bilgiler için,ellerine sağlık =)

yellowdaisy
sevimm merhaba canıma.s.san ahyranım yaa süpersin...nasıl bu kadar zayıfladın...ALLAH nazarlardan saklasın...ne kadar sürede verdin canım bu kiloyu?

SEVİMM
teşekkür ederim cnm =) diyeti ve spor sadece yazları yaptım 2 yaz boyunca 37 kilo verdm dengeli werdim bünyemde her şey normalmiş =) doktor kontrölünde vermedm çnkü artıq kendi listemi kendi programımı kendim yapabliorum ilk zamnlarda da annem diyetisyenmdi.şmdii kendimii çok ii tanıorum ve kilo problemini çok gözümde büyütmüyorum cnm.mesela bu aralar metobilizmam tam ii dönemi hemen lapa yapıcm iyice hızlandırmak içinn hatta bugün yapıorm =) hane duruma göre kendime yol çiziyorum başka yaptğım bişiy yoq.

SEVİMM
kızlarr bugün elbise almaya gideceğim tek sorunum alt tarafım üst taraf cillop gibi göbek möbek yoq =) ama bacakalrım fln.çok kötüü off toparlayıcı çoraplar warmış artık elbisenn altına onalrdan giycm yaa 14 şubatta giymek içni alıorum elbiseyii ayy inşallah güsel olurda alırım yaa =) onn için ilk oalrak 14 şubata kadr 1-2 kilo daha versem 14 nisana kadrda 63 lere insem süper olck yaa

lawes
SEVİMM
kızlarr bugün elbise almaya gideceğim tek sorunum alt tarafım üst taraf cillop gibi göbek möbek yoq =) ama bacakalrım fln.çok kötüü off toparlayıcı çoraplar warmış artık elbisenn altına onalrdan giycm yaa 14 şubatta giymek içni alıorum elbiseyii ayy inşallah güsel olurda alırım yaa =) onn için ilk oalrak 14 şubata kadr 1-2 kilo daha versem 14 nisana kadrda 63 lere insem süper olck yaa
sewimcim öncelkle msjın için saol canıma.s. elbise konusuna gelince belden oturtmalı asagıya dogru bollaşan elbiselerden al bnce bacaklarından şikayetciysen bol bol bisiklet sür hihoyyyt çok güsel kilo wermişsin zaten:nazar::hooray: