60-69 Kilo Aralığındakiler Birlikte Zayıflıyor!

Flyyy
24-06-09, 05:06
saraciraci
yidim :kedi: ama küçük yidim pirobiiiyooottiiikkli bişi çıkarmış algida ondan yidim meyveli meyveli çokta güzeldi zemuszemus

aralardaki atıştırmalar ve haftada 2-3 kere et türevleriyle harika olcekkk :lepi:

seni çok seviyorum ablacımmm çookkk seviyorumm :asigim:

ne ooo lapacııı lapamı çarptı seniiii kaydirigubbakcemile3
sırnaşık şey sırnaşık şey

sıcak çok sıcak, eyvah daha da sıcak olucak...-tatlicadiarzu-

saraciraci
24-06-09, 05:06
günaydın güzeller opuyorumnanaktan
bu sabah heryerim ağrıyarak uyandım dün sporu fazla kaçırdım.koşu bandını bide uzay yürüyüşü diye bi zımbırtı var ikisininde dakika kısımlarını kapatıp kalori değerleri 50 oluncaya kadar koşturdum kaydirigubbakcemile2 olabildiğince karın kol ve kalori yaktırcak aletlerin üstünde tepindim.yarında aynısını yapcam :eek:
bide antalya çooookkk sıcaaakkk kafamçokkarıştı gece kaç kere uyandım bilmiyorum bi safar uyanıp yastığımı ve çarşafı bira ıslatıp yattım belki bi işe yara diye ama nafile :1shok:
şimdi kahvaltımı yaptım kapruz peynir ve 2 dilim soya ekmeğiii :lepi:
kayısılı form çayımı içiyorum şimdide zemuszemus

kızlar kiraz mevsimi ya haniii zayıflamayı hızlandıralımmm
25 tane kirazı yiyoruz saplarını atmıyoruz 10 dakka kadar kurutuyoruz ki zaten çok çabuk kuruyo.cezvede suyu kaynatıyoruz içine 4-5 tane kirazı elimizle parçalayıp atıyoruz ve o ayırdığımız kiraz saplarını ayırıyoruz.15-20 saniye onlar kaynıyolar.hemen altını kapatıyoruz üzerine bi çay bardağı koyup demlemeye bırakıyoruz.10 dakka kadar demleniyo o sırada zaten ılımış oluyo ve güzellce içiyoruzzz...
lapacılaaar duyuruluurrr pirinçten daha yararlı şöylekiii kiraz ve kiraz sapı kadar vücuttaki fazla suyu attıran bişey yokmuş zemuszemus

Flyyy
24-06-09, 06:06
saraciraci
bu sabah heryerim ağrıyarak uyandım dün sporu fazla kaçırdım.koşu bandını bide uzay yürüyüşü diye bi zımbırtı var ikisininde dakika kısımlarını kapatıp kalori değerleri 50 oluncaya kadar koşturdum kaydirigubbakcemile2 olabildiğince karın kol ve kalori yaktırcak aletlerin üstünde tepindim.yarında aynısını yapcam :eek:
bide antalya çooookkk sıcaaakkk kafamçokkarıştı gece kaç kere uyandım bilmiyorum bi safar uyanıp yastığımı ve çarşafı bira ıslatıp yattım belki bi işe yara diye ama nafile :1shok:

25 tane kirazı yiyoruz saplarını atmıyoruz 10 dakka kadar kurutuyoruz ki zaten çok çabuk kuruyo.cezvede suyu kaynatıyoruz içine 4-5 tane kirazı elimizle parçalayıp atıyoruz ve o ayırdığımız kiraz saplarını ayırıyoruz.15-20 saniye onlar kaynıyolar.hemen altını kapatıyoruz üzerine bi çay bardağı koyup demlemeye bırakıyoruz.10 dakka kadar demleniyo o sırada zaten ılımış oluyo ve güzellce içiyoruzzz...
lapacılaaar duyuruluurrr pirinçten daha yararlı şöylekiii kiraz ve kiraz sapı kadar vücuttaki fazla suyu attıran bişey yokmuş zemuszemus
hmm ilgünç.... En kısa zamanda uygulanıcaktır...:içelim:

newlife
Kızlar benim bir sonraki diyetim büyük ihtimalle Amerikan Kalp Vakfı diyeti olucak..Bana böyle diyetler kilo verdiriyo..az az ve sık sık öğünler kilo aldırıyor malesef..

author
lunapiena
Kızlar selammm

Bu sabah evde domates kalmamış.Haftada 3 (aslında 2,5 kişi desem daha doğru olur,oğlum çok yemiyor çünkü) kişi 4 kilo domates yiyoruz düşünün.Neyse ben de haşlanmış yumurta ve 1 dilim light ekmek ve 1 kupa çayla kahvaltımı yaptım.Eşim sabah işten geldi.Elinde mis gibi kokan 1 ekmek,1 simit ve 2 poğaça..''Amanın bunlar neee?''dedim,AMMA YEMEDİM...hihoyyyt

Sonra saat iki gibi eşim ayaklandı ''Hadi Beşiktaş'a gidelim'' dedi.Benim oğlan duydu mu geri dönüş olmamalı artık,gittik..Fındıklı tarafında benzincinin karşısındaki Sebil Cafede oturduk.
Oooo benim adamın önüne gelsin hamburgerler,gitsin çizburgerler,patates kızartmaları, tabii kolalar.Ama bunları benim gözümün içine baka baka yiyor.''Asla yemem'' dedim,sadece bir max dondurma yiyip eve döndüm...(Kutlayın beni anacımmmm)kaydirigubbakcemile5

Eşim evde'' İnan sendeki irade ve azme hayran kaldım,ben utanıyorum şimdi yediklerimden''dedi...Ay bir şımardım bir şımardım içten içe...
Şimdi geldim,koydum kıymalı semizotumu ocağa.Oh mis gibi,yanında da yoğurt...

Bu gün kendimi tebrik ediyorum ve Allahıma yalvarıyorum.''İçimdeki bu azim ve motivasyonu asla yok etme Ya-rabbim''diye...

ben de tebrik ediyorum seni canım ekrana elini sür de bana da bulaşsın bu azim bu irade...:sinifsinif:

günaydın millet....

mavibenek1
kızlaaaaar,ben bu cumadan itibaren okula gitmeyeceğim ve eşim izne çıkana kadar evde olucam...
kendimce bi diyet hazırladım bu zaman zarfında yapmak için..şöyle ki:
sabahları geç kalkacağım için saat 11 gibi klasik kahvaltı(bi dilim etiform ekmek,kk peynir,şekersiz çay,kahve)
saat 4 gibi salata ama besleyici olanlardan(sıra ile:köz patlıcan salatası,patates salatası,piyaz,diyet kısır,kepekli makarna salatası..v.b.)
akşam 9 civarı da meyve..
NASIL SİZCE???
bence güzel bir liste ablacım ama sen zaten az yiyosun... bir de ben bu diyet kısırı anlamadım nasıl oluyo apla...:uhm:

author
sara ikimiz kalmışız bir tek naber nasılsın

ya ben kiraz sapı tarifini anlamadım

author

şekerim ne kadar su kaynatcaz sonra sanırım 4-5 tane kirazı atıyoz da saplarını ayırıyoz yazmışsın sapları ne zaman atıyoz

evlibarkli
Flyyy
Aplam tamam o zaman tam süper olur menün..Olmaz tatlım bence, çünkü pirincin ödem attırıcı özelliği var ancak makarnanın yok bildiğim kadarıyla..
bugün temizlik yapmayı düşünüyorum.vaktim olursa çıkıp alacağım kepekli pirincimi cokacimcoook

newlife
Günaydın kızlar..Sabah kahvaltımı yaptım..Şöyleki..

1 fincan şekersiz kahve :ecrin_bebek:
taktir ediyorum valla seni azmini alkisalkisalkis

saraciraci

şekercik çok yorma kendini sonra gene hasta olma sen bize lazımsın Şeniz
kiraz sapı olayıda süpemiş
:lepi:

newlife
Kızlar benim bir sonraki diyetim büyük ihtimalle Amerikan Kalp Vakfı diyeti olucak..Bana böyle diyetler kilo verdiriyo..az az ve sık sık öğünler kilo aldırıyor malesef..

o nasıl bi diyet hiç bakmadım daha mı fazla kilo verdiriyor :uhm:

author
24-06-09, 07:06
Yağ düşmanı besinler

Bu besinleri tüketerek mükemmel bir vucuda sahip olabilir, kilolarınızdan kurtulabilirsiniz...

Kırmızı biber: ıçindeki acı madde “capcaicin”, vücudun kan dolaşımını hızlandırarak ısısını artırmasına neden oluyor. Vücudun forma girmesine yardımcı olan bu etkiye de “termojenes” adı veriliyor. Vücut ısısı ne kadar artarsa yağ yakımı da o derece hızlanıyor.

Hindiba: Hafif sarımsı bu sebze içinde kan damarlarına pozitif etkisi bulunan ve hazmı kolaylaştıran ‘intybin’ ya da ‘taraxin’ gibi çok özel keskin maddeler barındırıyor. Bu iki madde, vücuttaki asitlerin atılımında ve metabolizmanın düzenli çalışmasında önemli bir görev üstleniyor. Bu sayede tatlıya olan iştah azalıyor.

Greyfurt: Bu meyve içeriğindeki ikincil bitkisel maddeler ve C vitaminiyle gerçek bir form dostu olduğunu kanıtlıyor. Vücudun enerjisini artırırken açlık krizlerini önleyici etkisi bulunuyor.

Yoğurt: Kalsiyum olmadan metabolizmamız sadece sınırlı bir şekilde çalışmasını sürdürüyor. Bu yüzden iyi bir beslenme düzenine dikkat etmek sağlıklı ve kusursuz bir vücuda sahip olmakla aynı anlama geliyor. Az yağlı yoğurt içerdiği yoğun mineraller sayesinde vücudun yağ yakımını da belirli bir oranda yükseltiyor.

author
efettt şakerler kahvaltımı yaptım

1 tomates(14cal) 1 patates (100cal)1 dilim kepekli ekmek(21cal)=135 cal

iyi bir başlangıç dimi

ama karnım şişti amma doydum ha patates tıkıyo dıgandım valla!!!!!

Sabun
saraciraci
ben hem lapa hem bol kiraz tüketiyorum . . . bunu öğrendiğim çok iyi oldu . . .pirinçte ödem atıcı krz zaten ödem atıcıların başı . . .

hadi inş. :Saruboceq:

newlife
bünye meselesi demek ki . . .

author
ben de tebrik ediyorum seni canım ekrana elini sür de bana da bulaşsın bu azim bu irade...:sinifsinif:

günaydın millet....

bence güzel bir liste ablacım ama sen zaten az yiyosun... bir de ben bu diyet kısırı anlamadım nasıl oluyo apla...:uhm:
günaydın aut opuyorumnanaktan

mavibenek1
kızlaaaaar,ben bu cumadan itibaren okula gitmeyeceğim ve eşim izne çıkana kadar evde olucam...
kendimce bi diyet hazırladım bu zaman zarfında yapmak için..şöyle ki:
sabahları geç kalkacağım için saat 11 gibi klasik kahvaltı(bi dilim etiform ekmek,kk peynir,şekersiz çay,kahve)
saat 4 gibi salata ama besleyici olanlardan(sıra ile:köz patlıcan salatası,patates salatası,piyaz,diyet kısır,kepekli makarna salatası..v.b.)
akşam 9 civarı da meyve..
NASIL SİZCE???
ablacığım akşam sadece meyve beni brz korkuttı . . .
1 gün meyve 1 gün sebze yemeği biçiminde oluşturabilirsin . . .
aralarda da fılayımın dediği gibi 2-3 fındık 1-2 kurukayısı 1 su bardağı süt vari attırırsan müthiş olur . . .

kaydirigubbakcemile3hepimiz diyetisyen oldukkaydirigubbakcemile3

author
kızlar bişey dikkatimi çekti
şimdi maviyeşil ürünlerinde cal cetvelindeki değerler kcal birimi ile yazılmış siz ona dikkat ediyoru musunuz?
1kcal=1000 cal olduğuna göre örneğin 1paket 146kcal diyo ya bu hesaptan 1paket yiyince 146000 cal mi almış oluyoruz

kafam karıştı kimyacıyım ama bu formülde bir saçmalık var anlamadım

saraciraci
author
sara ikimiz kalmışız bir tek naber nasılsın

ya ben kiraz sapı tarifini anlamadım
author

şekerim ne kadar su kaynatcaz sonra sanırım 4-5 tane kirazı atıyoz da saplarını ayırıyoz yazmışsın sapları ne zaman atıyoz

canımm yanlış yazmışım kusura bakmayın kıslaaarrr
cezveye bi kupa kadar su koyun canlarım kirazlarla beraber kiraz saplarınıda atıyoruzzz ve içiyoruzzz :içelim:

author
efettt şakerler kahvaltımı yaptım

1 tomates(14cal) 1 patates (100cal)1 dilim kepekli ekmek(21cal)=135 cal

iyi bir başlangıç dimi

ama karnım şişti amma doydum ha patates tıkıyo dıgandım valla!!!!!

patates ciddi tıkıyo adamı kaydirigubbakcemile3

author
kızlar bişey dikkatimi çekti
şimdi maviyeşil ürünlerinde cal cetvelindeki değerler kcal birimi ile yazılmış siz ona dikkat ediyoru musunuz?
1kcal=1000 cal olduğuna göre örneğin 1paket 146kcal diyo ya bu hesaptan 1paket yiyince 146000 cal mi almış oluyoruz

kafam karıştı kimyacıyım ama bu formülde bir saçmalık var anlamadım

yok annem yok yanlıştır o ne yaparık öyleyse yaa kafamçokkarıştı

author
24-06-09, 08:06
valla hesap ortada yanlışlık yok gibi belki ambalaja yanlış yazmışlardır yani cal yerine kcal yazıyodur

newlife
evlibarkli
bugün temizlik yapmayı düşünüyorum.vaktim olursa çıkıp alacağım kepekli pirincimi cokacimcoook

taktir ediyorum valla seni azmini alkisalkisalkis

şekercik çok yorma kendini sonra gene hasta olma sen bize lazımsın Şeniz
kiraz sapı olayıda süpemiş
:lepi:

o nasıl bi diyet hiç bakmadım daha mı fazla kilo verdiriyor :uhm:
canım 3 günde 3 kilo verdiyormuş..kalp vakfının kalp hastaları için acil kilo vermelerini sağlayan bi diyetmiş.metobolizmayı hızlandırdığı için çabuk kilo veriyorsun ve geri almıyorsun . diyetteki besinlerin etkileşimiyle veriliyor bu kilo.o yüzden diyette ne yazıyorsa onu yemek zorundasın..(bütün diyetler için geçerli zaten) beslenme alışkanlığın değişiyormuş 3 günün sonunda ve diyet bittiğinde yemek yeme isteğin azalıyormuş..yağlı ve ağır besinleri vücut istemiyormuş..birsürü olumlu yorum okudum bu diyet hakkında..vanilyalı dondurma,fıstık ezmesi bile var..günlük 900 kcal. bana göre bi diyet..TAVSıYE ETMıYORUM

Flyyy
Sabun

ben hem lapa hem bol kiraz tüketiyorum . . . bunu öğrendiğim çok iyi oldu . . .pirinçte ödem atıcı krz zaten ödem atıcıların başı . . .

hadi inş. :Saruboceq:

bünye meselesi demek ki . . .

günaydın aut opuyorumnanaktan

ablacığım akşam sadece meyve beni brz korkuttı . . .
1 gün meyve 1 gün sebze yemeği biçiminde oluşturabilirsin . . .
aralarda da fılayımın dediği gibi 2-3 fındık 1-2 kurukayısı 1 su bardağı süt vari attırırsan müthiş olur . . .

kaydirigubbakcemile3hepimiz diyetisyen oldukkaydirigubbakcemile3
Hakkaten hepimizden bi diyetisyen çıkar artıkın..kaydirigubbakcemile3

author
valla hesap ortada yanlışlık yok gibi belki ambalaja yanlış yazmışlardır yani cal yerine kcal yazıyodur
kafam karıştı..kafamçokkarıştı

newlife
author
iyide canım bizim dikkate almamız gerekn zaten kcal...cal değilki. bir paket 146 kcal miş işte..bizim dilimiz alışmış kalori diye söylemeye..

author
newlife
iyide canım bizim dikkate almamız gerekn zaten kcal...cal değilki. bir paket 146 kcal miş işte..bizim dilimiz alışmış kalori diye söylemeye..
haklı olabilirsin canım
şimdi tekrar hesapladım da mesela benim günlük 1700 kcal falan almam gerekmiş

ama biz hep cal hesabı yapıyoruz bu durumda şunu sölemeliyim biz çok az kalori alıyoruz sonuçta hep cal hesabı yaparak gidiyoruz mesela ben demin kahvaltım için cal olarak 135 cal aldım yazmıştım yani 0,135kcal almış oluyorum :uhm:

author
şimdi arkidişler sanırım çözdüm prablımı

şöyleki: biz yiyeceklerin kalorilerini cal olarak değil kcal olarak hesaplamalıyız........

cal yannış oluyo yani 1 domates 14kcal gibi....

saraciraci
24-06-09, 09:06
author
şimdi arkidişler sanırım çözdüm prablımı

şöyleki: biz yiyeceklerin kalorilerini cal olarak değil kcal olarak hesaplamalıyız........

cal yannış oluyo yani 1 domates 14kcal gibi....

şimdi benim kafam iyice karıştı cal mi büyük kcal mi kafamçokkarıştı bu üstlerinde yazan olay cal mi kcal mi offf beynim bulandı yaww -tatlicadiarzu-

fibula
slm kızlar nasılsınız.bugün doktora gittim.elimde acayip şişlikler çıkmıştı.1 haftadır da koltuk altımda şişlik vardı.doktor lenfoma olabilir dedi.momografi filanda verdi.tahlil yaptırdım kan aldırdım sonuçları panikle bekliyorum.bizde kanser çok var ailede.şuanda diyet filan umrumda değil.her hastalık bende toplanmışya.off.astım var,pcos var bide bu çıktı.dua edin kızlar kötü bişi çıkmasın.

Mermaid
Merhaba kızlarr...bi uğrayım dedım iyi ki uğradım saracımm bana unuttgum bırseyı kıraz sapını hatırlattın çok sağol vallahı ya....3-5 gundr tartılmıyorum regl ım ztn yrn sbh tartılcam ınşş 60 ın altını görmusumdur..hemen yrn kıraz sapı olayını devereye sokuyorum cunku ben ne lapacı ne de patatescı olamadım :KK43: Sara pekı gunde bır bardak yeterlı mı bu kıraz suyundan??

Mermaid
fibula
slm kızlar nasılsınız.bugün doktora gittim.elimde acayip şişlikler çıkmıştı.1 haftadır da koltuk altımda şişlik vardı.doktor lenfoma olabilir dedi.momografi filanda verdi.tahlil yaptırdım kan aldırdım sonuçları panikle bekliyorum.bizde kanser çok var ailede.şuanda diyet filan umrumda değil.her hastalık bende toplanmışya.off.astım var,pcos var bide bu çıktı.dua edin kızlar kötü bişi çıkmasın.
çok gecmıs olsun fibulacım inş. kötü bırsey cıkmaz aılemde cok deyıp olumsuz dusunme hemen..pekı bu lenfoma dene seyı acarmısın bıraz? :sm_confused:

newlife
dikkate almamız gereken kcal arkadaşlar..yoksa düşünsenize ufak bir paket diyet bisküvisinden toplam 146.000 kalori almış oluyoruz,bu durumda komaya girip ölürüz yani..vücut enerjisi kcal le ifade ediliyor..kaloriye takmayın..normalde 1500 kcal le sağlıklı besleniyor insanlar..146.000 le de ölür heralde

Flyyy
fibula
Canım çok çok geçmiş olsun.. Umarım kötü birşey yokturr... Allah korusun.. :Saruboceq: