hamişler kan hapımı elevit mi kullanıyorsunuz?

betül19
18-01-09, 19:01
benim kanım normal çıkmıştı.her ölçümde de:nazar: elevit kullanıyorum.günde 1 adet .doktorum sana kan hapı yazayım dedi.ben de ben elevit içiyorum dedim.o da o zaman kan hapı olmaz çok kilo yapar dedi.ya siz ne yapıyorsunuz?kan hapı daha mı iyi olurdu.iki seferdir bilmeden engelliyorum doktoru.:1hug:a.s.

Meltoo
18-01-09, 19:01
Canım o doktorun uygun göreceği bi durum.Ben .haftaya kadar elevit kullandım ama son kontrolde doktorum kan hapına başladı. Ferrum diye bi ilaç. Yalnız ben de plesenta yaşlanması başladığı için sanırım.Elevitle çok farklı bi ilaç.Sor bakalım özel bi nedeni var mı?

meleğimsin
18-01-09, 20:01
canım ben ikisini birden kullandım çok kilo aldım ama nedeni ikisini bir kullanmam mıdır bilmiyorum ama dr. um bana öle bişi sölemedi ama en son 20 haftalıkkken gittiğimde elevite gerek yok artık dedi ve demir ilacıyla kalsiyum hapı kullanıyorum artık..

kralice13
18-01-09, 21:01
betulcum slm.seni yanlış yönlendirmek istemem ama ne kullanacağın konusunda doktorunun kesin konuşması gerekir bence.ben hamileliğimin ilk aylarında bir sure elevit kullanmıştım.daha sonra gerek göemedi.daha sonra 5.aydan itibaren sadece haftada 2 kez verdi.ayrıca feramat demir hapı verdi her gun.şu an 6.ay bitti ve ben 8 kg.aldım.kilo bunye ve kişiye bağlı.ben çok fazla yemek yemiyorum.haretliyim ve çok su içiyorum.aklında bulusun demir hapı kilo aldırmasın diye sabah kahvaltısından 2 saat sonra alınması ve takibinde 1 saat yemek yenmemesi öneriliyor.ayrıca elevit vitamin hapı olduğu için hergun alınması vucuda çok fazla yuklenilmesi açısından sakıncalı olabilir.zaten vitamin aldığın gıdalarda da var.kendine iyi bak

nursist
18-01-09, 21:01
her dr.farklı bi yol takip ediyor işte en doğrusu kendi dr.un ne derse onu yap sen. banada 1.5 aydan itibaren günde 1 elevit 4.aydan itibarende gnoo ferro sanol yani demir hapı werildi 6.aydayız hala demiride elevitide içiyorum.abartı bi kiloda almadım açıkçası 6 kilo aldım daha. doğal beslenmeyide ihmal etme tabiii
sağlıkla kall

BeyazBulut
18-01-09, 22:01
12 haftalıktan itibaren hem kan hapı hem elevit kullanıyorum

sece
19-01-09, 10:01
benimde 3.ayda hemoglabin değerim yüksek olduğu için dr.um 5.aydan itibaren başlarız demişti ama ben hamile kaldığımdan beri elevit kullanıyordum zaten içinde haklısın demirde var ama az seviyede ve 5.aydan sonra birde ferrum fort kullanmaya başladım

Ela-Çınar
19-01-09, 15:01
Canım ben de hem Elevit hemde Vegaferon diye bi demir hapı kullanıyorum. 28 haftalık hamileyim ve 5 kilo aldım.CADIARZU

Larosw
19-01-09, 15:01
ben hem elevit hemde gynoferon adında kan hapı kullanıyorum doktorun haklı çok kilo yaptı 25 kilo aldım.. ama sorun etmiyorum çünki bebekten önce aşırı zayıftım sıfır bedendim... şimdi 40+0 haftaya göre 80 kiloyum :)) haplarıda bıraktım artık

PembePanter
19-01-09, 16:01
kızlar bende elevit kullandım bu zamana kadar.hemde benim şekerim düşüyordu kanıma bakıldı gayet normal değerlerim.şimdi ilacım bitti.anasağlığı vifer diye bir kan hapı vitamin vermişti.dr elevitin bittikten sonra yenisini almayıp bu ilacı kullanabilirsin dedi.ama ben 1 kere içtim.şimdi bikaç gündür açıkçası içmiyorum.

basak 35
kızıma hamileyken dr hep kan hapı veryordu migdemde problem oldugundan devamlı migde kanaması geçiriyordum sonra bıraktım ve düzeldim şimdi 11 haftalık hamileyim ve dr eleviti önerdi günde 1 tane alıyorum şuana kadar iyiyim inşallah böyle gider ama kan hapını sorunum oldugu için asla kullanmam

pisicik_26
ben 3.ayımdan itibaren hem elevit hem ferrum ve cal-d vita kullanıyorum şu an 33haftalık hamileyim ve 20 kilo aldım.. 5.aydan itibaren doktorum ferrumu sabah akşam olarak arttırdı şuan erken doğum riskim var ve sürekli yatıyorum doğuma kadar yine kilo alıcam iyice dobiş oldum..önceden 34 bedendim.....

ahududulu
19-01-09, 18:01
ben de en baştan bu yana elevit bulunduruyorum ama hergün içmiyorum. hatta bu sıralar haftada 2-3 kez kullanıyorum en fazla.
3 aydan itibaren de demir hapı kullanmaya başladım. benim de kan değerlerim normaldi ama depolarım eksilmesin diye kullanıyorum. unutmadığım sürece hergün alıyorum bu hapı.
kilo konusunda bişey diyemeceğim ama. ikisini birlikte düzenli kullanmadığım için.
ama eleviti düzenli kullandığım zaman da şimdi de kilo almış değilim.
bünyeden bünyeye değişiyor olabilir bence

AskKirintisi
20-01-09, 12:01
17 haftalık hamileyim, ilk aylarda folik asit şimdide demir hapı kullanıyorum.
Doktorum ne elevit verdi nede kan hapı. Kan hapını neden veriyor acaba sizin doktorlar.

D-GABBANA
20-01-09, 20:01
19.haftamdaydım 1 aydır elevit içiyorum son 10 gundur de maltafor ( yanlış olbailir)dıye bı solusyon kan hapı içiyorum.ve bırden kılom arttı ikisini bir arada kullandığım için mi acaba?öyle delı gıbıde yemıyorum çünkü:KK43:((

ades_ballibadem
31-01-09, 13:01
Aşk Kırıntısı
17 haftalık hamileyim, ilk aylarda folik asit şimdide demir hapı kullanıyorum.
Doktorum ne elevit verdi nede kan hapı. Kan hapını neden veriyor acaba sizin doktorlar.
demir hapı kan hapı demek canım yani aynı şey

ades_ballibadem
31-01-09, 13:01
kızlar bide kan hapı alacaksak çay,süt ve yoğurttan 2saat sonra almalıymışız ve hapı aldıktan sonra da 2saat boyunca çay,kahve ,yoğurt süt içmemeliymişiz bu doğrumu

Sui
31-01-09, 16:01
seda_SARI
kızlar bide kan hapı alacaksak çay,süt ve yoğurttan 2saat sonra almalıymışız ve hapı aldıktan sonra da 2saat boyunca çay,kahve ,yoğurt süt içmemeliymişiz bu doğrumu
Doğru, özellikle kalsiyum demirin bağırsaklardan emilimini engelliyor çünkü.

destinadogan
31-01-09, 19:01
bana ilk haftadan itibaren folic plus, elevit, vegaferon kan şurubundan verdi
eleviti kullandım hep ilk zamanlar, hiç aksatmadım
şimdi 17. haftadayım 1 hafta önce gittiğimde elevitten ve şuruptan tekrar yazdı
her gün içebilirsin sorun yok dedi eleviti
ama artık ben 2-3 günde bir içiyorum sonuçta bir vitamin hapı
herşeyden vitamin sağlıyorum ben çünkü
eskiden annelerimiz hap mı şurupmu kullanmış ya anlamadım ben bu zamanı :)
millet tarlada doğum yapıyormuş biz mi kibarız ya :KK70:
bu arada 3 kilo aldım daha

iLayda
1-02-09, 11:02
ben ilk 3 ay folbiol ve elevit kullandım. dr um demir ilacına gerek yok dedi. çünkü kan değerlerim gayet iyidi. ama 6. ayda yaptırdığım tahlilde kan değerimin düştüğünü gördük o yüzden günde 1 tane ferro sanal demir ilacı kullanıyorum. ayrıca elevite de devam ediyorum. evet demir ilacı gerçekten geçimsiz. öncesinde ve sonrasında süt, yoğurt, çay vs bişey yiyip, içmemek gerekiyor . gün içinde insan mutlaka bişeyler yiyip içtiği için ben de yatmadan önce alıyorum demir ilacını. kilo konusuna gelince belki ilaçların yan etkisi olarak iştah açıldığından dolayı fazla kilo alınıyor olabilir. benim şu an abartı kilom yok Allah'a şükür ama son aylarda ne olur bilemem tabi.

sersev79
1-02-09, 13:02
merhaba arkadaşlar ben 3 aydır elevit kullanıyorum şuan 9 haftalık hamileyim ikizlerime hamile kalmadan önce vermişti doktorum sürekli hergün içiyorum hatta bi ara hormon ve iğnelerle kullandım ilaçlarla hamile kalmadan 5 kilo aldım hamile kaldım 9 haftadada 5 kilo aldım eskisi gibi yemek yiyorum sadece tek fark hergün süt bol su ve meyve tüketiyorum okadar bunlarda normalde ne kadar kilo alınır ki ben ilaç kullanmaya devam edersem 9 ayda heralde bi 100 kilo olucam vallahi

EgeliFatosh
6-02-09, 09:02
ben 12.haftadan beri elevit 16.haftadan beri maltofer (demir hapi) kulluniyorum, 12.haftaya kadar 4 kilo vermistim , bu haplardan sonda 4 unu de geri aldim 1 ay icinde, umarim boyle devam etmez...

intifada1
6-07-09, 18:07
16 haftalık hamşleyim ve doktorum bana da elevit yazdı.Yazarken herhangi bir test vs. yapmadı,sadece vitamin alıp almadığımı sordu,almadığımı söyleyince de nasıl beslendiğimi bile sormadan reçeteye yazıverdi..şu an kullanıp kullanmama konusunda kararsızım çünkü doğal olmayan vitaminlerin ille de bir yan etkisi olabileceğini düşünenlerdenim..bir dahaki kontrole gidişimde doktoruma tekrar danışacağım..bari önce bi test falan yapsın,gerekli görürse versin

Fatal error: Call to undefined function showCriteoPostAd6() in /var/www/html/archive/xfsdk.php on line 17