TEST

Çıldırmak üzereyim...


withoutnick
23-01-09, 12:01
Burdaki mesajları okuyunca benim derdim biraz farklı kalıyor ama başlayayım anlatmaya önerilerinize ihtiyacım var arkadaşlar...

Çalışan bir bayanım 10 aylık bir bebeğim var ve eşimle aynı yerde çalışıyorum. Cumartesi günleride çalıştığım için eve hiç vakit ayıramıyorum temizlik sadece pazar günü yapıyorum. Onuda detaylı yapamıyorum. Zaten 2 gün sonra aynı pis görüntü ortaya çıkıyor. Hertaraf yıkanan asılan tekrar toplanan ütülenecek çamaşırlar. Kızın oyuncakları. Mutfakta zaten hergün saat9a kadar uğraşıyorum sonra kızla uğraş yatağa kendimi zor atıyorum. Milletin evine gidiyorum heryer tertemiz eve misafir çağırmaya utanıyorum. Eşim temizliğe bayan getirmemide istemiyo. Bebeğime annem bakıyo bizde bakıyo. Oda rahatsız zaten. NApıcamı bilmiyorum. Kendimede hiçbişekilde bakamıyorum. Eşimle ilgilenemiyorum. Dağılmış durumdayım lütfen yardım edin nasıl toparlanabilirim.kafamçokkarıştı

nesrin111
23-01-09, 12:01
canım niye eşin yardım etmiyor? bir toz alamıyormu? yada yemek için bişiler doğrayamıyormu?hayat müşterek...

JJuLiEtt
23-01-09, 12:01
eğer temizlik bayan istemiyorsa eşiniz size yardım etmek zorunda

Gülsüm Sultan
23-01-09, 12:01
Organisasyonda hata yapiyorsundur belki canim!!

Herseyi birden bire yapayim derken isin icinden cikmak cok zor oluyor...benimde ikitane kizim var inanki evin altini üstüne getiriyorlar, suan calismadigim halde (dogum izinindeyim) yetisemiyorum bazen...

Fakat biraz planli programmli yapinca üstesinden gelmek daha kolay, mesela ütü günü, camasir günü, kiyi köse temizlik günü yapacaksin, isleri biriktirmek zaten basli basina yanlis, hemen yapman lazim, kaldikca pislik pislik üstüne geliyor tamamiyle isin icinden cikmak zorlasiyor...:teselli:

Hem is, hem cocuk zor oluyor tabiki, esin madem eve kadin getirmeni istemiyor sende ondan yardim iste, hayat müsterek öyle degilmi? Bir isin ucundada o tutsun o zaman:kahve:

Yipratma kendini canim, kolay gelsin:1hug:

Lady34
23-01-09, 12:01
eşin napıyo sen bu durumdayken :nazar:

EU3
23-01-09, 12:01
eşinde hem karnım doysun hem çörek bütün dursun diyo yani

ya yardım edecek,yada basacak parayı yardımcı alacak olmaz öyle

seninde dinlenmeye kendine vakit ayırmaya hakkın var

MaviEge
23-01-09, 12:01
JJuLiEtt
eğer temizlik bayan istemiyorsa eşiniz size yardım etmek zorunda
arkadaşıma aynen katılıyorum.sengözlerimebaksanab

PRINCESS-in-LOVE
23-01-09, 12:01
aklıma tek gelen şey yardımcı
onada eşin izin vermiyormuş sebebini anliyamadım o ayrı
6gün çalışıyorsun çocukta küçük hangi birine yetişeceksink yardımcı tutmasan
en azından haftanın bir günü mutlaka biri gelmeli eşinlen konuş ve ikna et
hazır annende bebeğe bakiyormuş yardımıcının başını bekler kontrol eder
eşin halen kabul etmiyorsa ozaman sıraylan süpürge, toz bezini, ütüyü ver eline bir zahmet sana yardım etsin

Nadas
23-01-09, 12:01
eve yardımci alın
almıyorsa da eşiniz beyefendi yapsın da görsün yardımcı almamayı:kızgın:

senza
23-01-09, 12:01
- eşin neden temizlikçi bayan istemiyor?

- temizlikçi istemiyorsa neden sana yardım etmiyor?

withoutnick
23-01-09, 13:01
Kızlar eşimi yardım ediyo yanlış olmasın :KK70: ama sadece pazar günleri evi süpürme işi onda. İşleride biriktirmiyorum aslında haftada bir ütü çamaşır asma toplama 3 günümü alıyor. Pazar günleri dediğim gibi eşim içeriyi süpürüyor ben mutfak banyo tuvalet tozlar yer silme filan ama pazartesi günü banyo hemen batıyor. Saç tarama her taraf saç banyondan çıkınca her taraf ıslak halıya kızın maması döküldü hadi sil. halılarım hep leke zaten açık renkler. Odamda çamaşırlarımı bir düzeltip yerine atamıyorum. İşe giderken saçımı bile zor tarıyorum. İşten gel koşuşturma yemek hazırla o ara eşim kıza bakıyo yemek ye mutfağı topla eşim gene kızla ilgileniyo. Çocuk zaten saat 12,30dan önce uyumuyo dağıldım yani. Eve hergün düpürürüm diye küçük süpürge aldım ama yok yani onu bile haftada anca 2 kez açıyorum. Her temizlik yaptığımda daha kirlenmeden toparlıcam diyorum dağılmaya başlayınca tutulmuyo ucundan beni pasaklı zannetmeyin inanın koşturmayla yetişemiyorum.

withoutnick
23-01-09, 13:01
Zaten kazancımız az birde annem önceden temizliğe gidiyodu. Şimdi ona ayıp olur diye temizlikçi istemiyoruz. Ama ne yapacağımı bilmiyorum. Kızım biraz büyüse en azından onun la uğramaz oda peşimde gezinirken işlerimi hallederim ama şimdi kendi kendine duramıyo hemen peşime ağlıyo daha emeklediği için peşimde gezdiremiyorum sürekli ilgi istiyo.

nesrin111
23-01-09, 13:01
eşinde amma iş yapıyormuş...madem evi süpürüyor haftada 3 e çıksın bu..birde toz alsın 2-3 günden bir..yemeklik şeyler doğrasın,soğan,biber,patates falan gerisinide sen yap..kendi dağınıklığını mutlaka toparlasın..banyodan sonra banyoyu silsin mesela..traş olurken kıllarını temizlesin..

withoutnick
23-01-09, 13:01
Ya haklısın ama oda işi ağır yoruluyo diye bişi diyemiyorum ama aslında bende çalışıp aynı yorgunluğu çekiyorum ama süreklide söylenip duran bi kadın olmak istemiyorum.

HeartLess
23-01-09, 13:01
hafta içi akşamları fırsat buldukça,ufak tefek işlerini yapabilirsin...
kendini fazla yıpratma,bu arada eşinden yardım iste,
en azından akşamları bebekle ilgilenirken,
sen ortalığı toplar,ertesi günün yemeğini yaparsın...
bebek olunca dağınıklık oluyor ama biraz daha pratik olursn ve
günlük yapmaya çalışırsan pazarları da bir kaç saatini kendine ayırabilirsin...
sevgiler...

zemus
23-01-09, 13:01
canım bak benimde iki oğlum var . çok planlı olucaksın mesela işten gelirim hemn mutfağa girerim bu arada yemeği gece herkes uyuyunca yada ,hem evdekilerle ilgilenip hem ocakta yemeğim pişer..yemek yeyince hemn mutfağa girerim ,mutfağı toplarım ,sonra hem evdekilerle ilgilenip gene ev işleri yaparım . çamaşır atarım ,wc giderim ihtiyaçtan ,ordan çıkmadan heryeri bi ovalarım ,yatak odasına girerim ,üstümü değiştirmeye iki dakkada çamaşırları katla ,ütülenecekleri ayırıırm ,eğer yerlerde göze batan bişiler yoksa gene şarzlı süpürgeyle elimde bi tur atarım bu arada hem oğluma ders çalıştırıp ,hem küçük oğlumla ilgilenir hemde işlerimi yaparım .. canım karışık oldu biraz ama çalışınca işlerde karışık ama düzenli oluyo... benimde tatilim pazar günü tek ve iki çocukla sabah erkenden kalkarım dip köşe heryeri temizler ,ütü ,halı ,kapı ,koltuk ,aklına ne gelirse akşama kadar yaparım .. e hafta içide okadar batmaz ama sürekli toplaman lazım evi temizlemek marifet değil düzenli tutmak mesele belirli prensip edinmen lazım bulaşık yıkamadan uyumam gibi falan ..bi kere işin ucunu kaçırırısan işin içinden çıkmaz hale gelirsin moralin bozulur.. yereki iste sen özen eminim yaparsın zaten çocuğa annen bakıyormuş.. çok karışık ve uzun oldu umarım anlatabilmişimdir canım...

withoutnick
23-01-09, 13:01
Çocuğa annem bakıyoda ben eve girer girmez gidiyor annem yani ben evdeyken bana bir faydası yok maalesef. Bende asla bulaşık bırakıp yatmam ama diğerleri olmuyo maalesef.Bazen ağlayasım evden kaçasım geliyo valla.

PRINCESS-in-LOVE
23-01-09, 13:01
annende rica etsen kızın mutalaka günde bi yarım saat bir saat uyuyordur
o sırada en azından yemek yapsa
sen geldiğinde yemeğinhazır olmuş olur ve sen direk evlen ilgilenebilirsin

nesrin111
23-01-09, 13:01
withoutnick
Çocuğa annem bakıyoda ben eve girer girmez gidiyor annem yani ben evdeyken bana bir faydası yok maalesef. Bende asla bulaşık bırakıp yatmam ama diğerleri olmuyo maalesef.Bazen ağlayasım evden kaçasım geliyo valla.
üzülme canım..arkadaşında dediği gibi temizlemek marifet değil,derli toplu olmak marifet..kullanmadığın odalar varsa açma oraları...haftada 1 süpürürü ,toz alırsın..ev süpürmesine gelice zaten bütün gün evde yoksunuz..annende tek kişi..o kadar da kirletmiyordur herhalde...yemek ve bulaşık seni oyalar herhalde..yada canım şöyle yap..her gün 1 iş yap..mesela buğün süpürme+bulaşık+yemek , yarın toz alma+yer silme+bulaşık ( birde yemeği 2 günlük yaparsan da rahat edersin) , sonra çamaşır+ovalama+yemek gibi...........her işi 1 güne sığdırmasan......

nesrin111
23-01-09, 13:01
canım anne neden bir işin ucundan tutmuyor...en azından toz alsın..yorucu değil,arkadaşın dediği gibi 2 çeşit yemek yapsın..çok ta vaktini almaz ki..hiç mi bişi yemiyor bu kadın bütün gün

withoutnick
23-01-09, 13:01
Offfff kimseye bişey diyemiyorumki arkadaşlar ne yapayım. Napalım bebeğim büyüyük peşimde dolaşana kadar böyle idare edicem artık. Eve gidincede birsürü ütü var :KK70: gideyimde yemek yedikten sonra onları yapayım :KK70:

deniz_gunes
23-01-09, 13:01
Arkadaşım çocuğun büyüyene kadar böyle gider , yapacak çok birşey yok..düzene koymak sorun değil koyarsında, o düzene uymak zaten insanı yoruyor, yemek yap, çamaşır yıka, ütü hooopp ertesi gün yine baştan aynısı..


Bu böyle gider dişini sık.

Yapacağın tek şey;

1= Cumartesileri asla çalışmamak
2=Yardımcı kadın alıp en azından temizlikten yırtmak

Bunları yapamıyorsan son çare herşeyi oluruna bırakmak, bırak olduğu kadar olsun..

Bazı şeyler de eksik olsun, arkadaşlarının temiz bakımlı evlerine de özenme, küçük çocuklu çalışan bir bayan, eğer kimseden yardım almıyorsa, cumartesi de çalışıyorsa, ev hanımı ya da yardımcısı olan çalışan bir bayanla aynı olamaz.
.Mutlaka eksikleri olur, bunu kendinde bir eksiklik olarak görme..

Bazı şeyler imkan meselesi, olduğu kadar olsun..

nesrin111
23-01-09, 13:01
withoutnick
Offfff kimseye bişey diyemiyorumki arkadaşlar ne yapayım. Napalım bebeğim büyüyük peşimde dolaşana kadar böyle idare edicem artık. Eve gidincede birsürü ütü var :KK70: gideyimde yemek yedikten sonra onları yapayım :KK70:
canım annenin sağlık sorunu falan mı var?
kimseye bişi diyemiyorum diyorsun da belki de ev işine karışmak istemiyordur..sonra sen beğenmezsin laf edersin falan diye..sağlık sorunu yoksa söyle derim..en azından yemek ve toz alma olayını

Lady34
23-01-09, 13:01
üzülerek söylüyorum bu böyle gidicek
hiç olmazsa ayda bir temizlikçi gelsin de genel temizliğinden kurtulursunuz
eve gidince yemek çamasır ve ütü kalıyor
pazar günü de eşin bi yerleri süpürsün toz alsın tamamdır
banyo konusunda da d,ikkatlı kullanmanız yeterli olur gamyoncuiremsu

pammukprenses
23-01-09, 13:01
erkeklerin genel hali armut piş ağzıma düş.senin bu kadar zorluk çektiğini göre göre nasıl yardım etmez hadi kendi yardım etmiyor ne sebeple yardımcı bayanın gelmesine izin vermiyor?sen hem iş hem ev,yemek,temizlik diye koşturrken o ne yapıyor?bence eşini yardımcı birinin gelmesi konusunda ikna et,hiç mi seni düşünmüyor.en azından temizliği yardımcı hallederse sen daha rahat edersin,kendine ayıracak zamanın olur.buna böyle daha ne kadar dayanabilirsin ki.Allah yardımcın olsun cnm.

withoutnick
23-01-09, 13:01
Haklısın özendiğim kadınlar genellikle ev kadınları zaten işleri olmadığından kendilerini temizliğe verenlerden :KK70:

PRINCESS-in-LOVE
23-01-09, 13:01
withoutnick
Offfff kimseye bişey diyemiyorumki arkadaşlar ne yapayım. Napalım bebeğim büyüyük peşimde dolaşana kadar böyle idare edicem artık. Eve gidincede birsürü ütü var :KK70: gideyimde yemek yedikten sonra onları yapayım :KK70:
kimseye bişey diyemiyorum demisin
ama kimseye demiceksin zaten
annenden rica edeceksin
çok fazla zahmet olmasa en azından yemeğimizi yaparmısın diyeceksin
bunda zor bişey yok
çok çok 1 saatini alır
haa yok ben bunu yapamam diyorsan o zaman dediğin gibi çocuk büyüyene kadar idare edeceksin başka çaren yok
bizim sana verdiğimiz tüm fikirleri reddediyorsun çünkü ozaman burada konu açmanın amacı ne onuda merak etmiyor değilim hani

withoutnick
23-01-09, 13:01
Fikirlerinizi reddetmiyorum arkadaşım sadece içimi döktüm size eğer uygulayabileceğim birşey olursa uygulayacağım. Teşekkür ederim.

Sonbahar24
23-01-09, 13:01
benimde küçük bebeğim var ve çalışıyorum,aynen senin gibi annem bizde bakıyor oğluma,ama sağolsun herişimi yapıyo Allah binkere razı olsun,yemek temizlik herşey,tabiki yapmak zorunda değil ama boş boş oturamıyorum diyor hafta sonuda oğlunla vakit geçir bide temizlikle uğraşma der hep sağolsun:1hug:
sende annene rica et sadece yemeğini yapsın,temizliğide olduğu kadar yap,boşver takma kafana,bebeşin büyüdüğünde istediğin düzeni sağlarsın kolay gelsina.s.

Efla
23-01-09, 13:01
annenizden rica edeceksiniz. yemek yapmak, çocuk bakmak kadar zahmetli değil bence. öğlen yemeğinizi yapar, hem annenizin öğle yemeği, hem de sizin akşam yemeğiniz hazır olur. çocuğun dağınıklığını da biraz toplar anneniz.
siz de iş dönüşünde biriniz ufak tefek işler yapar(çamaşır yıkama- asma,sofra hazırlığı-toplama, ütü), diğeriniz de çocukla ilgilenir. dönüşümlü olacak bu tabii...
evde ufak tefek dağınıklık olsun, çocuğunuz var ne de olsa, kimse ayıplamaz sizi.

halılarda leke var demişsiniz.
bebekli arkadaşlarımın evinde gördüm. halıların üstüne kalın pike tarzı örtüler seriyorlar. bebeği yedirdiğiniz odada halının üstüne siz de birşey serebilirsiniz. örtüyü yıkarsınız, halı silme derdinden kurtulursunuz.

withoutnick
23-01-09, 14:01
Zaten en son onu yapmayı düşündüm bu hafta sonu iyi bir sileceğim halıyı sonra üstüne pike örteceğim. Yoksa başa çıkamayacağım hem o odayı süpürme derdimde kalmaz demi :KK70:

AskKirintisi
23-01-09, 14:01
Hep takdir etmişimdir hem çalışıp, hem küçük çocuğu olan kadınları.
Temizlik konusunda takıntın var galiba ama deniz güneşinde dediği gibi olduğu kadar olsun.
Ben görüyorum evde oturan bayanlar bile yetişemiyorlar, bırak tozlu kalsın.
Dağınıklığı kimse sevmez ama vitrindeki veya yerdeki toz kimseyi rahatsız etmez değil mi. Sende görünen yerlerdeki dağınıklığı yerli yerine koy haftada bir temizlik yap tamamdır.
Yemek olayını da pratiğe dönüştürmende yarar var, biliyorum çok sağlıklı değil ama marketlerin dondurucu bölmelerinde çok çeşit yiyecekler var . Artı bir zeytin yağlı yada bir bakliyat yapsan sana iki gün yeter. Banyo wc temizleme olayına gelincede tuvaleti kullandığında al eline ç. suyunu fırcanı sürt temizle çık.
Eşin ne kadar yardım etsede bir kadın gibi kafasını yormaz, sen şunu yap dersin yapar. Yerdeki saç kılı onu rahatsız etmez.
Ama dediğim gibi çalışmayan anneler bile yetişemiyor bence kendini hırpalama düşünüp durma, olduğu kadar olsun. Bebeğine göstereceğin şevkat nankör ev işlerinden daha önemli, bugünler bir daha gelmez.

YAĞMURCN
23-01-09, 14:01
Bende malesef cumartesi çalışıyorım ama Allah' tan eşim destek oluyor bebek yok ama yine dağılıyoruz tabi......
Eşimde çok sıkışınca diyor yorgunum bayan çağıralım durumumuza görede bir yardımcı çağırıyoruz..
Bu arada niye yardımcı çağırmaya yanaşmıyo anlamadım

withoutnick
23-01-09, 14:01
Evet çok haklısın benim gözüme çarpan lekeler tozlar onu hiç rahatsız etmez haklısın temizlik konusunda çok hassasım artık sizden topladığım bilgilerle idare edeceğim. Heralde kızımda 3-4 aya kalmaz yürür inşallah. Yürürse biraz daha rahat edeceğimi zannediyorum umarım öyle olur.

mlkhkn
23-01-09, 14:01
Canım ya birden kendimi gördüm sanki.benim çocuğum yok henüz ama inan bende çok zorlanıyorum.Bir bayanın h.sonun olmaması çok kötü ya.Herşey pazar gününe sıkışıyor.Ben akşam gelince biraz biraz toparlamaya çalışıyorum.yarının yemeğini bugünden yapıyorum.inan ki orası burası derken kendime zaman ayıramıyorum bile.Eşimde saolsun arada bir yardımı dokunuyor ama yeterli olmuyor.İnan yatıp uyumam çoğu zaman 12yi buluyor.Her sabah 7de kalk kahvaltı hazırla.Eşimi gönderiyorum.ortalığı biraz toparlayıp çıkıyorum.Hergün aynı şeyler.haftada bir temzilik yapınca öbür haftaya kadar her yer yine pisleniyor.Birde heveslenip siyah öobilya almıştım almaz olaydım tozuyla başedemiyorum.Hele camlarım bir felaket.ne kadar yoğunuz biz ya..Varsa çözümü olan söylesinde faydalanalım arkadaşlar.

withoutnick
23-01-09, 14:01
:KK70: demek yanlız değilmişim. Bende tek pasaklı evi olan benim zannediyodum. Çalışmak ve ev hanımlığını bir arada yürütmek çok zor gerçekten. Birde bebek olunca çok fena Allah hepimize kolaylık versin.

YeniBirHayat
23-01-09, 14:01
temizlikçi kadına niye izin vermiyo anlamadım..hele ki çalışıyorsan bu senin hakkın

AskKirintisi
23-01-09, 14:01
Yürüyünce rahatlarım diye sevinme aslı felaket o zaman başlıyor, yaramazlar ayaklanınca herşeyi kırıp döküyorlar.

Gülsüm Sultan
23-01-09, 22:01
Aşk Kırıntısı
Yürüyünce rahatlarım diye sevinme aslı felaket o zaman başlıyor, yaramazlar ayaklanınca herşeyi kırıp döküyorlar.
aynen öyle......:nazar: asil is o zaman basliyor:1no2:

betican
23-01-09, 23:01
:jeyyar::jeyyar:

Valla bence de yardımcı almanız şart. Zaten anneniz sizin evde bakıyomuş bebeğe, akşama kadar ev darmadağın oluyodur. Akşamda yemekti, çocuktu derken, zaman kalmaz ki.
Ben çalışmadığım halde inanın hergünevi süpürür, toz alırım. Gün aşırı evi silerim. 2 günde bir çamaşır ve ütü. Tabi gün içinde çocuğu yedir, içir, oynat,yemek yap, alışveriş yap, fatura falan öde, oğlan dağıtsın ben on kere toplayım, akşam baba gelir, çıkardığını heryere bırakır, bi de o katılıp son bir kere alt üst ederler evi. Tamam saat 10 gibi oğlumu uyuturum. Sonra çay içtik, mutfağı topladım derken saat 11 olur. Eğer ütü yoksa 1-2 saat burda kalırım, sonra yatağa nasıl giderim bilmem.
Yani ben çalışmadığım halde zor yetiştiriyorum, he tabi bu arada 2 güne bir misafirimiz gelir.
Sen çalışıyosun, bence pazar günleri kahvaltıdan sonra evi topla, bir sil, süpür, ütün varsa yap. Ama 15 güne bir mutlaka eve büyük temizlik için birini al. Eşine de söyle bünyem kaldırmıyor, dayanamıyorum diye.
Ya da mecburen sen yardım ediceksin de bence hemen ikna olur...

withoutnick
24-01-09, 07:01
Haklısın çok zor dinlenmeye hiç vakit yok.

BeyazLilyum
24-01-09, 08:01
benim kuzenim de aynı cumartesileri çalışıyor ama öyle düzenliki...artık oturtmuş motora takmış yani...yatana kadar sürekli derliyor topluyor yemeği hazır mutfak bal dök yala...bide şımarık bir oğlu var..maşallah diyorum yani ona ben olsam benim ev dağınık olur kesin..senin için zor olacak ama düzene koymalısın..sık kendini...hiçbir vaktini boş geçirme..akşam banyoya diş fırçamalaya girdiğinde 2 dakikada yerleri siliver saçları topla,lavaboyu ov...wc ye girince hazır girmişken güzelce ovup temizleyip öyyle çık yoksa başedemezsin gerçekten gözünde büyür..

beren2008
24-01-09, 09:01
canım çalışan bayan olmak gerçekten çok zor helede bebeğin varsa ben seni çook iyi anlıyorum benim eşimde hiç birşeye yardım etmez ben şöyle yapıyorum bir pazar evi normal yani üstten süpürüyorum siliyorum öbür pazar koltukları falan çekiyorum
bide sabahları işe giderken ortadaki fazlalıkları topluyorum oğlum akşam yattıktan sonra dağıttığı oyuncakları toplayıp yatıyorum bide herakşam yemekten sonra küçük şarzlı süpürgeyle halıyı süpürüyorum işlerin dahada kolay oluyor
ayrıca o kadarda kafana takma evine gittiğin insanlar evde oturan insanlardır o yüzden o kadar temiz geliyordur senin gözüne
annem rahatsız dedin ama bence annen en azından bebeğinin dağıttığı oyuncakları toparlayabilir yada yenilen bulaşıkları yıkayabilir yani (bence)şakkıdı

withoutnick
24-01-09, 10:01
Teşekkür ederim yazdıklarınıza en azından yanlız olmadığımı biraz daha sakin olmamı ve bunun sadece benim başımda olmadığını anladım inanın rahatladım biraz çok sağolun iyiki varsınız.

klml
24-01-09, 12:01

Planlı olmak şart.
Akşam yemeğinden sonra ertesi günün yemeğini hazırla,o pişerken mutfağı toplarsın.
Tuvalet ve banyoya gittiğinde fırçalayıp çık.
Ev hanımlarıyla da kendini kıyaslama.
Her çalışan bu zorlukları yaşıyor.
Çocuğun yürümeye başlasın yine bir konu açarsın :CüvCüv:
Kolay gelsin canım.

_vanilla_
24-01-09, 12:01
İşin gerçekten çok zor seni anlıyorum..
Eşin neden eve kadın almanı istemiyor anlamıyorum yada o istemese bile sen neden onun fikrini değiştirmiyorsun...
Güzelim sen kendi parasını kazana bir kadınsın, kusura bakma ama eşine sorman bile yanlış..
Bak ben ev hanımıyım ama bende yerine göre yardımcı alıyorum...
Lütfen bu konuda taviz verme, birde sana küçük bir püf noktası mutlaka aldığın bir şeyi hiç bekletmeden geri yerine koy o zaman dağınıklık olmuyor....

Mihriban
24-01-09, 12:01
canım işleri yetiştiremiyorsan ki haftada 6 gün çalışıyosun bu doğal evine arada bir yardımcı al.eğer eşin yardımcı istemiyosa kendisi yardım etsin sana.hayat müşterek değilmi.sende ev hanımı değilsin onun gibi çalışıyosun eşinin daha anlayışlı olması gerek

suvesabun
24-01-09, 16:01
lady34
eşin napıyo sen bu durumdayken :nazar:
aynen katılıyorummm :eek:klava: :eek:klava:

EvCadisi
24-01-09, 16:01
ekonomik özgürlüğünüz var bence eşinize danışmadan kadın alın sabah gelsin siz gelmeden de çekip gtsin:KK66:

shiftcan
24-01-09, 17:01
ne kadar planlı olsan da sende insansın hadi cumartesi pazar çalışmasan dicem ki cumartesi ortalığı temizler pazar gezersin. ama sürekli ev işi yapa yapa kendine vakit ayırmayarak depresyna girersin. iki hafta çek resti bakalım ütüye temizliğe elleme beyefendiniz kadına ikna olur...