Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Kan Tahlili Sonucuna Gore Beta-Hcg degerleri

nerdil
22-04-10, 12:04
selam ya ben anlamadım kiminde değerler binlerde kiminde yüzlerde nasıl oluyor aynı haftada birinin 2050 diğerinin 400 nasıl çıkıyor...

Benimde 760,50 çıktı sorun mu var?

ozebus_41
22-04-10, 15:04
hayır cnm ne sorunu...
her kadında aynı deger cıkacak dıye bır kural yok cnm bu kısıden kısıye deısır... deger 5 ın ustunde olmalı.... maasallah senın degerınde az deıl gayet normal,bunun bellı deger aralıkları var mesela 400 ıle 2500 arası gıbı dıyelım 4 haftalık..vs degerı salladım net rakamları bılmedıgım ıcın ama bunun gıbı deger aralıgı vardır cnm hıc sıkıntı yapma,hayırlı olsun :)

dkaraca
23-04-10, 06:04
dkaraca
idrarda çıkıp dda kanda çıkmayınca ne demek oluyor anlamıyorum ben kan tahlilimde yok görünüyor idrarda iki çizgi çıkıyor bana acil cevap yazarsanız bu kimyasal gebelik olabilr mi?
pazartesi 166.84 olan değerim perşembe günü 591 lere çıkmış doktor kesn dedi çoook mutluyum Allah isteyen herkese nasip etsin inş. çarşamba günü keseyi görmeye gidicez ama ağrılar ve sancılar oluyor normal mi bunar sizce?hihoyyyt

ozebus_41
23-04-10, 08:04
hayırlı olsun cnmm... agrıların olması normal ama sıddetlıyse doktoruna söyle cnmmm...

boncuk0134
23-04-10, 10:04
slm lar bende tüp bebk yaptırdım transferimin9. günü 22. 62 11.günü 62.18 13.günü de 272.65 çıktı doktorum hamilesin dedi ayın 3 ünde keseyi görmeye gideceğim hayırlısı inşallah

ozebus_41
23-04-10, 10:04
ay cnm hayırlısı olsun cok sevındım... Rabbım saglıcakla kucagına lamayı nasıp etsın ınns

nerdil
23-04-10, 12:04
ozebus_41
hayır cnm ne sorunu...
her kadında aynı deger cıkacak dıye bır kural yok cnm bu kısıden kısıye deısır... deger 5 ın ustunde olmalı.... maasallah senın degerınde az deıl gayet normal,bunun bellı deger aralıkları var mesela 400 ıle 2500 arası gıbı dıyelım 4 haftalık..vs degerı salladım net rakamları bılmedıgım ıcın ama bunun gıbı deger aralıgı vardır cnm hıc sıkıntı yapma,hayırlı olsun :)
Çok sağol ya içime su serptinnn :)

nesli81
23-04-10, 14:04
merhabalar kızlar bende 10 aylık evliyim ilk 8 aydır hapla korundun 2 aydır korunmuyoruz bebek istiyoruz
şu an günüme 3 gün var ve sürekli kasıklarım ağrıyo inş. hamileyimdir çok istiyorum

sesomu
24-04-10, 12:04
merhaba arkadaşlar be de doktordan geliyorum.adetim 3 gün gecikti.idrar testi 2 kere yaptım pozitif çıktı,doktora gittim,hcg 200 küsür çıktı...ama doktor ultrasonda hiçbişey göremedi...sonuç olarak gebeymişim ama %20 düşük olabilirmiş her hamilelik gibi.....
yani üzüleyimmi sevineyimmi anlamadım,şimdi ailelerimize hamile olduğumu söyliyimmi söylemiyimmi karar veremedim.....

ozebus_41
24-04-10, 13:04
kese hemen görunmeyebılır bende de öle oldu cnm...adetımın gectıgı 3.gun test yaptırdım ama ultrasonda cok net göremedı...5 gun sonra tekrar gıttım ve gorduk...
bence 1 hafta sonra yıne gıt o zaman daha net gorunur cunku henuz cok ufakkk

sesomu
yani hamilesin rahat ol diyosun dimi arkadaşım?birilerinden bişey duymak o kadar önemli ki şu an...benimle aynı şeyleri yaşayan başkaları da varmış diye avunuyor insan...:)))

ozebus_41
evet cnm 8 haftalık :) ögrendıgımde 4 haftalıktı...göremedı dıs gebelık dıye cok korktuk o 5 gunu nasıl gecırdık esımle anlatamam... ıcını ferah tut yıne gıt,aklın almayacak sekılde buyuyor cunku ıcınde :) s

sesomu
24-04-10, 14:04
ay sağol canım ya içime su serptin gerçekten..Allah razı olsun senden...sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasib etsin....
ben de 1 hafta daha bekliyim ozaman yada 2 hafta bekliyim öyle gidiyim garanti olsun...
şimdi aillere haber versek olur yani dimi?eşim çok istiyo...

ozebus_41
Amın canım Allah sende de razı olsun...

Ben o gun anneme söyledım sadece annemde babama :)

Ama kayınvaldemlere keseyı gordukten sonra söyledım dedıgım gıbı cok korkuyorduk ya gorumezse dıye...

Kendı aılene söyle ama sadece annen ve baban bılsın...

Dıgerlerıne zaten söylersın ama önce muayeneye gıt :)

sesomu
sağol canım ya içimi rahatlattın...:)
bir an önce görürüm inşallah bebişimi ben de...

sosoni
26-04-10, 13:04
Ya benim yumurtlama dönemim 10 nisandı bugün test sonucunu aldım yani 26/04 tarihinde ve 518,20 yazıyor sonuç yüksek çıkmış yani şimdi ben 5 haftalıkmıyım

ozebus_41
26-04-10, 15:04
sonuc yuksek dıye gebelıkte fazla olmuyor cnm...benım 2724 cıkmıstı 4 haftalıktım ogrendıgımde:)
doktorun ultrason aletı gosterıyor cnmm

nesiiii
26-04-10, 16:04
merhaba kızlar benim sat 20 mart 16 nisanda(yani adet günümde )kanda baktırdım 134 çıktı daha sonra 20 nisanda baktırdım 944 olmuş.sizce bu artış normal mi cuma gidicem inşallah kese görünür sata göre 5+2 haftalık oluyo bakalım hayırlısı olsun.ya bide aklıma bişey takıldı vaginal usg tehlikeli mi bu aylarda düşüğe falan neden olabilir mi ?bu haftalarda alttan bakılıyo sanırım çok dua ediyorum inşallah kese ve kalpatışı duyulur:Saruboceq:

ozebus_41
26-04-10, 16:04
hayırlı olsun cnm... degerının katlanarak yukselmesı cok ıyı cnm maasalllah... bende ögrendıgımde 4 haftalıktı ve bana alttan bakalım dedı ama ben ıstemedım cnm 5 gun sonra gel dedı gıttıgımde gorduk kuzumu :)) baktırma cnm acele etme... bıkac gun sonra gıt öyle ogren hıcbıseye acele etme cnm... hatta kalp atısını alttan bakalım duayrız dedı ben yıne ıstemedım ama 10 gun sonra gıttım ultrasonda duyduk cok sukur... aklına bısey sokmak ıstemem bazılarına belkı bısey olmuyordur duyuyorm alttan baktıranları ama benım arkadasım bebgını kaybettı Allah korusun...

nesiiii
27-04-10, 11:04
ozebus_41
hayırlı olsun cnm... degerının katlanarak yukselmesı cok ıyı cnm maasalllah... bende ögrendıgımde 4 haftalıktı ve bana alttan bakalım dedı ama ben ıstemedım cnm 5 gun sonra gel dedı gıttıgımde gorduk kuzumu :)) baktırma cnm acele etme... bıkac gun sonra gıt öyle ogren hıcbıseye acele etme cnm... hatta kalp atısını alttan bakalım duayrız dedı ben yıne ıstemedım ama 10 gun sonra gıttım ultrasonda duyduk cok sukur... aklına bısey sokmak ıstemem bazılarına belkı bısey olmuyordur duyuyorm alttan baktıranları ama benım arkadasım bebgını kaybettı Allah korusun...
ne güzel canım maşallah darısı bizim başımıza inşallah.evet doktora söylicem bakmasın sonuçta risk allah korusun.ayy heyecan da basıyo inşallah hiç sorun çıkmaz:Saruboceq:

ozebus_41
27-04-10, 16:04
nesiiii
ne güzel canım maşallah darısı bizim başımıza inşallah.evet doktora söylicem bakmasın sonuçta risk allah korusun.ayy heyecan da basıyo inşallah hiç sorun çıkmaz:Saruboceq:
ınsallah cnm sen stres yapma cnm...

y.a.s.m.i.n
29-04-10, 11:04
bende adet olmam gereken gun yaptırdım beta hcg 334 cıktı 5 gun gecti tahlili yaptıralı doktora gitmedim daha sata gorw 5+2 yim ama bu deger az mı ? ne zaman doktora gitsem.. gittigimde doktorun kesin birsey solemesini istiyorum sizce ne zaman gitmeliyim

ozebus_41
29-04-10, 11:04
cnm hayırlı olsun... benım gunumun gectıgı 3.gundu 4 haftalık demıstı doktor ama sata göre 5 hafta cıkıyordu... bıran önce gıt doktora cnm... kesene baksın...dıs gebelık olup olmadıgına bakıolar... ama sıkısık gıt...

y.a.s.m.i.n
29-04-10, 18:04
ozebus_41
cnm hayırlı olsun... benım gunumun gectıgı 3.gundu 4 haftalık demıstı doktor ama sata göre 5 hafta cıkıyordu... bıran önce gıt doktora cnm... kesene baksın...dıs gebelık olup olmadıgına bakıolar... ama sıkısık gıt...

dogru diyosun canım p.tesi tahlillerimi yaptırıp salı gunu gideyim o zaman bakalım insallah hersey yolundanır :Saruboceq:

gelincikd
30-04-10, 11:04
Arkadaşlar ben bu ay yumurta takibiyle beraber gonla-f ve çatlatma iğnesi olmutşum.iğneden 15 gün sonra pazartesi günü silik çıkan idrar testinden sonra gece acilde kan testi yaptırdım bhcg 55 çıktı.o kadar sevindik ki aklımıza kötü birşey gelmedi.sabah yine yaptırdım 60 çıktı.Doktor akşamdan sabaha çok artmayabilir perşembe sabah bakalım iki katına çıkacak mı dedi. Perşembe sabahı 94 çıktı ( tam 48 saat olmamıştı ama 45 saat olmuştu )İki katına çıkmadı yani 1,5 katı falan oldu. Doktor beklicez cumartesi yine yaptır dedi başka da bişey demedi.Şu anda kafam karmakarışık.Dış gebelik veya kimyasal gebelikten de korkuyorum.Durumu benim gibi olup da düzelen var mı? nolur bi yardım edin bana anlatacak kimsem de yok.:sinifsinif: Cumartesi düzelebilir mi sizce? Çatlatma iğnesi düzensiz artış yapmış olabilir mi?

mine25
30-04-10, 11:04
bilgen25
Fatoşçum iyi tabiii...Maşallah :nazar: Benim de SAT 18 Ocak tı ve galiba 2-3 şubat gibi yumurtladım. Eğer hamileysem bugün 3+3. Yarın kan tahlili yaptırıcam ben de...Hadi inşallah hayırlısı bakalım dua edin bana :KK70:
mrb bende aşılamadan on dört gn sonra yaptırdım benimki 66.30 çıktı sence bu değer iyimi canım

exorcist_trex
30-04-10, 12:04
kızlar gecen hafta çarşamba otrivelle yani çatlatma iğnesi oldum .9 gün gecti sizce herhangi bi test için erken mi lütfen bilgisi ve tecrübesi olan cevap verirse sevinirim.

ZAMBAK 3
30-04-10, 15:04
gelincikd
arkadaşlar ben bu ay yumurta takibiyle beraber gonla-f ve çatlatma iğnesi olmutşum.iğneden 15 gün sonra pazartesi günü silik çıkan idrar testinden sonra gece acilde kan testi yaptırdım bhcg 55 çıktı.o kadar sevindik ki aklımıza kötü birşey gelmedi.sabah yine yaptırdım 60 çıktı.doktor akşamdan sabaha çok artmayabilir perşembe sabah bakalım iki katına çıkacak mı dedi. Perşembe sabahı 94 çıktı ( tam 48 saat olmamıştı ama 45 saat olmuştu )iki katına çıkmadı yani 1,5 katı falan oldu. Doktor beklicez cumartesi yine yaptır dedi başka da bişey demedi.şu anda kafam karmakarışık.dış gebelik veya kimyasal gebelikten de korkuyorum.durumu benim gibi olup da düzelen var mı? Nolur bi yardım edin bana anlatacak kimsem de yok.:sinifsinif: Cumartesi düzelebilir mi sizce? çatlatma iğnesi düzensiz artış yapmış olabilir mi?
slm
çatlatma ignesi çıkan sayının degerini arttırmaz
dr. Ulturasona sokmadımı sizi
bence hamilesinn inşallah dış gebelik degildir

ZAMBAK 3
30-04-10, 15:04
exorcist_trex
kızlar gecen hafta çarşamba otrivelle yani çatlatma iğnesi oldum .9 gün gecti sizce herhangi bi test için erken mi lütfen bilgisi ve tecrübesi olan cevap verirse sevinirim.
9.gün erken bence 12.gün test yaptırr

nevetna
30-04-10, 17:04
Gelincik benim bildigim 2 gunde bir en az 2 katina cikmali. Cogu hamilelikte bu 1.5 gunde 2 kati seklinde. Bazi hamileliklerdeyse ilk basta yavas yukselme olabiliyor, bu yavas yukselmelerin yuzde 15-20si normal gebelik olarak devam ediyormus. Yani sansin var, kotu dusunme. Ama kanaman, agrin olursa sakin ihmal etme. Su anda ultrasonda bisey gozukmez zaten, surekli bhcg isteyecekler senden, duzenli artmazsa -ki insallah artar- ve dis gebelikten suphelenirlerse ilac tedavisiyle dusurtuyorlar, benim arkadasim yasadi. Biraz agrisi ve kanamasi oldu. Ama sukretti cunku tupunu kurtardilar. Bence degerin 2 katina cok yakin, insallah yarina toparlar.

gelincikd
30-04-10, 20:04
zambak ve nevetna, cevapladığınız için çok teşekkürler.biraz olsun moral buldum.yarın sabah bhcg bi daha yaptırıcam.inşallah düzelir.burdan haber veririm.:Saruboceq:nolur bana dua edin.teşekkür ederim.

gelincikd
1-05-10, 11:05
arkadaşlar dün bhcgmin yavaş arttığını söylemiştim buradan ve bana dua edein demiştim.Eden oldu mu bilmiyorum ama olduysa çok teşekkür ederim.allaha çok şükür bugün 191 çıktı.önceki 94 dü yani katlamış.hihoyyyt .İnşallah böyle katlanarak gitmeye devam eder ve hem ben hem burdaki diğer hamiş arkadaşlar evlatlarımızı sağsalim kucağımıza alırız. Ve bebişi olmayanlara da allah bebiş nasip eder inşallah. Bana pek umut vermemişlerdi ama hep dua ettim, hayırlısını istedim, hamiş kalamayanlar da hiç umutsuz olmasın hep dua etsin.öpüyorum hepinizi.

ZAMBAK 3
1-05-10, 12:05
gelincikd
arkadaşlar dün bhcgmin yavaş arttığını söylemiştim buradan ve bana dua edein demiştim.Eden oldu mu bilmiyorum ama olduysa çok teşekkür ederim.allaha çok şükür bugün 191 çıktı.önceki 94 dü yani katlamış.hihoyyyt .İnşallah böyle katlanarak gitmeye devam eder ve hem ben hem burdaki diğer hamiş arkadaşlar evlatlarımızı sağsalim kucağımıza alırız. Ve bebişi olmayanlara da allah bebiş nasip eder inşallah. Bana pek umut vermemişlerdi ama hep dua ettim, hayırlısını istedim, hamiş kalamayanlar da hiç umutsuz olmasın hep dua etsin.öpüyorum hepinizi.
GÖZÜNAYDIN allah hayırlısıyla saglıklı gebelik geçirmeni ve saglıkla bebişini kucagına almayı nasip etsin

gelincikd
2-05-10, 16:05
ZAMBAK 3
GÖZÜNAYDIN allah hayırlısıyla saglıklı gebelik geçirmeni ve saglıkla bebişini kucagına almayı nasip etsin
teşekkür ederim canım amin hepimizin.

ozebus_41
2-05-10, 16:05
canım hayırlı ugurlu olsun... darısı dıger ısteyen herkese olsun ınsallahh

__7n_bitirdin__
3-05-10, 00:05
ozebus_41
canım hayırlı ugurlu olsun... darısı dıger ısteyen herkese olsun ınsallahh
amin:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq: şu b hcg testindee sıfırdan yukarıda şöyle yüksek değerler görürüm inşallah en kısa zamanda :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq: