Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

kelebek00
24-03-11, 10:03
[/COLOR]
marti_2011
Günaydın kızlar.

Dün psikiyatiye gittim. Vajinusmus ve bazı problemlerim için.
Vajinusmus için internetten bişeyler baktın mı diye sordu kk sitesinde aynı sorunu yaşayanlarla konuştum. egzersiz vardı ilkini denedim. Çubuk - parmak egzersizleri dedim. Karşı çıktı olmaz öyle dedi. vs. vs.

Vajinusmus tedavisi verdi; Her gün uyumadan önce ve uyanınca nefesli kas egzersizleri. Bütün kaslarımı sırayla kasıp nefesimi tutup 10 sn bekleyip gevşeyeceğim. Vajina kaslarını sık sık sıkıp bırakmamı söyledi ( sanırım kegel ) , vajinayı inceleyip dokunmamı tanımamı söyledi. 15 gün sonra 2. seans var. 15 gün boyunca ön sevişme yapılabilecek fakat birleşme yapılmayacak dedi.

Arkadaşlar sizce bu doğru bir tedavi mi? Daha önce psikiyatriye gitmiş olanlarınız vardır.

Dr. yapma dedi fakat ben çubuk egzersizini bugünde yaptım. 6 mm soktum bir baktım dahada büyüyor. nasıl bir organ bu şaşırdım. kızlık zarım esniyor aynı zamanda vajinada esniyor. 10 - 15 mm çubuk rahat girerdi. birden heyecanlanınca hemen kapandı.
cnm bende cetadın sitesinden eğitim almış psikiyatra gittim 1 ay oyaladı beni ama sonucta hep egz.verdi sende bosuna bekleme bence verecegi egz. 15 gün cok uzun bir süre dr. beni cok salladı sonra bende sogudum 9 ayım bosa gitti sonra burayı buldum birkaç günde yendim cnmcm sen egz.yap dr.bekleme dünyanın heryerinde tedavisi bu şekilde cnmcm
BIDIKCAN
kızlar bişi daha sorcam ama ayıp olmasın şimdi ben eğzersizleri yaparken uzanıp arkama yastık alıp karşıma ayna koyup vajimi elimle acıp yapıyorum p.. geçince nasıl olcak nasıl bulcam orayı ya çok mu saçma bi soru oldu ama daha bugün 3. günüm ilerledikçe elimle açmadan yapabilcekmiyim :83:
marti_2011
O zaman egzersizlere devam edeyim. Sonuçta biraz ilerledim.
Ya çok heyecan yapıyorum. Egzersizde rahatlamak için ne önerirsiniz kızlar.
Cumartesi- pazara iyice açmak istiyorum. İnşallah başarabilirim.:97:
cnm müzik aç egz. öncesi ılık duş al tv izle rahatla sakin sakin yap cnmcm

kelebek00
BIDIKCAN
kelebekim hoşgeldin bebeğim ben direk streçlerim pamuk felan girince işe huylanıyorum kelebeğim ayyy gerçek harikamı gidiorum hep sizlerin desteği canlarım allah hepinizden razı olsun hafta sonun oldu oldu olmazsa beklerim bebeğim 1 hafta daa nasılsa 1 yıldır bekliorum ayy bende başardım diye yazmak istiyom yaoynatcam hepinizi burda oldu oldu die :21::21::21:
tabi kızım oldu bu iş ben sana diyim valla p... boyutuna yaklaşmana az kaldı işte zaten o halay varya o halay ne keramet varsa bende yendiğim gün eşim yeter olmucakdemişti odanın kapısını kitledim ve dedimki olmadan cıkmam dedim kızlara ane derim dedim halay için bekliyolar dedim ve oldu eşimde iyiki inat etmişin dedi vaji için inatcı olmak lazım :))))

BIDIKCAN
kelebek00
tabi kızım oldu bu iş ben sana diyim valla p... boyutuna yaklaşmana az kaldı işte zaten o halay varya o halay ne keramet varsa bende yendiğim gün eşim yeter olmucakdemişti odanın kapısını kitledim ve dedimki olmadan cıkmam dedim kızlara ane derim dedim halay için bekliyolar dedim ve oldu eşimde iyiki inat etmişin dedi vaji için inatcı olmak lazım :))))

kelebekim halayı çektireyim size bide kendi adımı yazdırcam taze gelin die ayyyyyyyy ağlarım şimdi kız gelinliğimide giycem tekrar gene gerdek yapcaz kocişle önceden saftım ayolll yüz görümlüğü pek istemedim ama şimdi istiyom hürrem yüzüğü :21::21::21::21::KK62::KK62::KK66::KK66: bak nasıl havaya girdim

mirage9_2
marti_2011
Günaydın kızlar.

Dün psikiyatiye gittim. Vajinusmus ve bazı problemlerim için.
Vajinusmus için internetten bişeyler baktın mı diye sordu kk sitesinde aynı sorunu yaşayanlarla konuştum. egzersiz vardı ilkini denedim. Çubuk - parmak egzersizleri dedim. Karşı çıktı olmaz öyle dedi. vs. vs.

Vajinusmus tedavisi verdi; Her gün uyumadan önce ve uyanınca nefesli kas egzersizleri. Bütün kaslarımı sırayla kasıp nefesimi tutup 10 sn bekleyip gevşeyeceğim. Vajina kaslarını sık sık sıkıp bırakmamı söyledi ( sanırım kegel ) , vajinayı inceleyip dokunmamı tanımamı söyledi. 15 gün sonra 2. seans var. 15 gün boyunca ön sevişme yapılabilecek fakat birleşme yapılmayacak dedi.

Arkadaşlar sizce bu doğru bir tedavi mi? Daha önce psikiyatriye gitmiş olanlarınız vardır.

Dr. yapma dedi fakat ben çubuk egzersizini bugünde yaptım. 6 mm soktum bir baktım dahada büyüyor. nasıl bir organ bu şaşırdım. kızlık zarım esniyor aynı zamanda vajinada esniyor. 10 - 15 mm çubuk rahat girerdi. birden heyecanlanınca hemen kapandı.
herşeyde olduğu gibi bu hastalıkda da güven çok önemli sen dr güvenmiyorsan bence bırakmalısın hem 15 gün çok uzun bir zaman birde araya adet falan girse neredeyse 1 ay ara soğudumu tekrar başlamak çok zor oluyor

BIDIKCAN
kızlar mumu aldım en kırmızısından akşam mumla deneme yapcam bu arada bişi sorcam şimdilik 6 cm içime alabiliyorum mum hiç denemedim ama p.. geçmek için ne kadar girmesi lazım mumun bide ben parmak egzersilerinden korkuyorum mumdan sonra parmağa gerek varmı arkadaşlar:18:

BIDIKCAN
mirage9_2
herşeyde olduğu gibi bu hastalıkda da güven çok önemli sen dr güvenmiyorsan bence bırakmalısın hem 15 gün çok uzun bir zaman birde araya adet falan girse neredeyse 1 ay ara soğudumu tekrar başlamak çok zor oluyor
evet güven çok önemli ilk 3-4 gün ben sadece formu okudum allahım buraya bende bu işi yapamadım diye yazmaya bile utandım hatta korktum ama şimdi 2 günde çok ilerledim gerçi ilerlediğimi arkadaşlar söylüyor ben daha pek inanamıyorum ama burdaki herkeze güveniyorum birde ne sorarsam sabırla cvp yazılıyor kimse sıkılmıyor allah razı olsun yardımcı olan herkeze En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

mirage9_2
BIDIKCAN
kızlar mumu aldım en kırmızısından akşam mumla deneme yapcam bu arada bişi sorcam şimdilik 6 cm içime alabiliyorum mum hiç denemedim ama p.. geçmek için ne kadar girmesi lazım mumun bide ben parmak egzersilerinden korkuyorum mumdan sonra parmağa gerek varmı arkadaşlar:18:
azıcık mum girdi diye hemen p... geçtim malum duvara tosladım ama p... yarısı bile benim için mucize gibiydi daha fazla egz yapsaydım bence olacaktı ama olsun ben buna da razıyım oda olacak inanıyorum....

marti_2011
:KK6:
VENUSTEN
canım hangi şehirdesin ? kime gittin ? ücret ne kadar ödeyeceksin ?
Ssk anlaşmalı özal bir klinik. Muayene ücreti 20 TL.
Öyle binlerde felan değil. Ama 15 gün dayananmam ki ben eşimi istiyorum. O yüzden çubuklara devam ediyorum. bugün 6 mm çapla denedim. Baktım vaji dahada açıldı. Sanırım 10 - 15 mm çapında birşeyde rahat girer. Bu arada benim zar yırtılmış ne ara nasıl olmuş almadım, denemelerde kan ve acıda olmadı.Yada zarım esnek bilemiyorum.

marti_2011
24-03-11, 11:03
16450
canım peki niye 4000-5000 liraları alıp egsersiz yaptırıyolar.eminim doktorunun bunlardan haberi vardır.bunun tek çözüm yolu egsersiz üzgünüm ama bu bi gerçek.sihirli bi değneği falan mı varmış ki onun:KK9:kegel ve nefes egsersizi tabiki çok faydalı ama yeterli değil egsersiz tek çözüm.keşke sorsaydın egsersizin neden olmuycağını
Tek sebebim vaji değildi. Sürekli unutma ve geçmişte yaşadığım ailevi problemler, gece kabusları felan vs. vs.
Çubuğa devam tabiki... Bugün akşam veya yarın 10 mm çapında denemeye çalışacağım. sonra parmak, tabi bun yaparmı bilemiyorum eşimden isteyeceğim.

mirage9_2
BIDIKCAN
evet güven çok önemli ilk 3-4 gün ben sadece formu okudum allahım buraya bende bu işi yapamadım diye yazmaya bile utandım hatta korktum ama şimdi 2 günde çok ilerledim gerçi ilerlediğimi arkadaşlar söylüyor ben daha pek inanamıyorum ama burdaki herkeze güveniyorum birde ne sorarsam sabırla cvp yazılıyor kimse sıkılmıyor allah razı olsun yardımcı olan herkeze En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK
evet bende çok rahatladım buradan sonra anesteziyle muayene olduktan sonra ağlayarak eve geldim başladım dr aramaya tam karar vermişken dr gitmeye kızlar beni buraya yönlendirdi okudukça rahatladım parmak beni rahatsız etti mumla yaptım azıcık bile girmiş olması benim için çok büyük bir ilerleme biz eşimle böyle yaşamaya alışmıştık yani bırakmıştık keşke daha önce bulsaydım burayı belki şimdi herşey bitmişdi

mirage9_2
marti_2011
Tek sebebim vaji değildi. Sürekli unutma ve geçmişte yaşadığım ailevi problemler, gece kabusları felan vs. vs.
Çubuğa devam tabiki... Bugün akşam veya yarın 10 mm çapında denemeye çalışacağım. sonra parmak, tabi bun yaparmı bilemiyorum eşimden isteyeceğim.
unutamamak en büyük hastalık o zaman dr bırakma sakın önceden yaşadığın travma belki seni rahatsız eden önce onu çözersen belki daha rahat edersin

yaren46
VENUSTEN
canım hangi şehirdesin ? kime gittin ? ücret ne kadar ödeyeceksin ?
venüstenciğim merhaba, ya ben 2 parmakta kalmıştım biliyosun sizede söz verdim mart ayı bitmeden yeneceğim diye canım ben şu an şehir dışında eğitimdeyim 12 gündür :44: egzersizleri de burada vakit buldukça yapıyorum 2 parmak küs ve içieride dairesel hareketler git geller hepsini yapıyorum. en son yaptığımda da mumu pamukla kalınlaştırdım ortalama p...s boyutu kadar onunda yarısını alabildim canım daha da 8 gün buradayım p...s denemesine geçemedim koçiş yok:26: Yani tam hazırım ya iş ya başka bişey tam engelliyor beni:26: size verdiğim sözden dolayı da mahçup oldum aynı sözü kocama da vermiştim. neden böyle anlamıyorum hep bir terslik çıkıyo son aşamadayım bu defa da şehir dışı eğitimde:KK50: Sizde hakkınızı helal edin canım çok yardımcı oldunuz bana gerçekten allah hepinizden razı olsun ama bu terslikler yakamı bi türlü bırakmayacak gibi. Yani yapabileceğimi hiç zannetmiyorum artık.:KK43: Ben elimden geleni yapıyorum ama maalesef:26:

marti_2011
kelebek00
[/COLOR]
cnm bende cetadın sitesinden eğitim almış psikiyatra gittim 1 ay oyaladı beni ama sonucta hep egz.verdi sende bosuna bekleme bence verecegi egz. 15 gün cok uzun bir süre dr. beni cok salladı sonra bende sogudum 9 ayım bosa gitti sonra burayı buldum birkaç günde yendim cnmcm sen egz.yap dr.bekleme dünyanın heryerinde tedavisi bu şekilde cnmcm

cnm müzik aç egz. öncesi ılık duş al tv izle rahatla sakin sakin yap cnmcm

mirage9_2
Doğru söylüyorsunuz. Kaybım çok değil. 20 TL :KK1:
Doktor yanlış olmaz desede ben devam edeceğim. Buradaki bu kadar insan bir yanlış sonucumu evliliği canlandı sanki. Laf işte. Allah yardımcımız olsun.

VENUSTEN
yaren46
venüstenciğim merhaba, ya ben 2 parmakta kalmıştım biliyosun sizede söz verdim mart ayı bitmeden yeneceğim diye canım ben şu an şehir dışında eğitimdeyim 12 gündür :44: egzersizleri de burada vakit buldukça yapıyorum 2 parmak küs ve içieride dairesel hareketler git geller hepsini yapıyorum. en son yaptığımda da mumu pamukla kalınlaştırdım ortalama p...s boyutu kadar onunda yarısını alabildim canım daha da 8 gün buradayım p...s denemesine geçemedim koçiş yok:26: Yani tam hazırım ya iş ya başka bişey tam engelliyor beni:26: size verdiğim sözden dolayı da mahçup oldum aynı sözü kocama da vermiştim. neden böyle anlamıyorum hep bir terslik çıkıyo son aşamadayım bu defa da şehir dışı eğitimde:KK50: Sizde hakkınızı helal edin canım çok yardımcı oldunuz bana gerçekten allah hepinizden razı olsun ama bu terslikler yakamı bi türlü bırakmayacak gibi. Yani yapabileceğimi hiç zannetmiyorum artık.:KK43: Ben elimden geleni yapıyorum ama maalesef:26:
aşkolsun bebişim üzüldüğün şeye bak geç olsun ama güç olmasın sen bu saatten sonra başardın sayılır aaa ne o öyle ağlamak falan kızzz ben kaç ay sayıkladım şu gün olsun bu gün olsun diye ama olmadı en son 1 mayıs sevgili olduğumuz gündü o güne hazırlandım yine olmadı ama 3 mayısta oldu herşeyde bi hayır vardır bebişim sakın olumsuz düşünme ben seninle gurur duyuyorum şahsen mahçup olacak bi durum yok elinden gelse olurdu hem böylesi daha iyidir özlemiş olucaksınız birbirinizi sil bakiiim gözyaşlarını bi daaa vaji yüzünden ağladığınızı görmiiiim heeee geliyo bak kızılcık sopası :KK69: çok güzel bi noktadasın bebişim bundan sonrası çok kolay geçecek ama sen böyle olumsuz düşünme olurmu ?

yaren46
VENUSTEN
aşkolsun bebişim üzüldüğün şeye bak geç olsun ama güç olmasın sen bu saatten sonra başardın sayılır aaa ne o öyle ağlamak falan kızzz ben kaç ay sayıkladım şu gün olsun bu gün olsun diye ama olmadı en son 1 mayıs sevgili olduğumuz gündü o güne hazırlandım yine olmadı ama 3 mayısta oldu herşeyde bi hayır vardır bebişim sakın olumsuz düşünme ben seninle gurur duyuyorum şahsen mahçup olacak bi durum yok elinden gelse olurdu hem böylesi daha iyidir özlemiş olucaksınız birbirinizi sil bakiiim gözyaşlarını bi daaa vaji yüzünden ağladığınızı görmiiiim heeee geliyo bak kızılcık sopası :KK69: çok güzel bi noktadasın bebişim bundan sonrası çok kolay geçecek ama sen böyle olumsuz düşünme olurmu ?
Çok teşekkür ederim canımcım, allah razı olsun hepinizden hepinizi çok seviyorum iyiki de tanışım sizleri :KK71::KK71::KK71:

zehranurum
kızlar ben buişin dr yardımıyla olucana inanmıyorum benim arkadaşım2 sene dr yardımı aldı ve 9 aydırda gitmiyo ve daha geçen hafta beraber olmuşlar oyüzden evde kendiniz bu egzersizlere devam edin eminim hepiniz başarıcaksınız bide etraftan işte ilişkiye girince şöyle acıyo böyle oluyo gibi lafları dinlemeyin insan çok etkileniyo ben bundan etkilenmiştim ve hep acıcak düşüncesiyle kasılıyodum aslında yapınca hiçde öyle olmadını gördüm

ebruli1988
kelebek00,
dün akşam konuşmuştuk hatırladınızmı.söylediklerini aynen yaptım herşey yolunda.çok güzel ilerliyoruz.çok teşekkür ederim.

kelebek00
yok cnm mumdan sonra parmaga gerek yok p... boyutu ortalama 15-17cm kadar önemli olan kasılan yeri gecmen 10 cm falan girse yeterli olur bebişim.kokoş seni bir ark.daha öle renkli mum almıstı :)))
BIDIKCAN

kelebek00
cnm benim egz.daha sık devam et bence p...yarısı oluyorsa biraz dhaa egz.halledersin cncmm
mirage9_2
azıcık mum girdi diye hemen p... geçtim malum duvara tosladım ama p... yarısı bile benim için mucize gibiydi daha fazla egz yapsaydım bence olacaktı ama olsun ben buna da razıyım oda olacak inanıyorum....

marti_2011
:KK6:

Ssk anlaşmalı özal bir klinik. Muayene ücreti 20 TL.
Öyle binlerde felan değil. Ama 15 gün dayananmam ki ben eşimi istiyorum. O yüzden çubuklara devam ediyorum. bugün 6 mm çapla denedim. Baktım vaji dahada açıldı. Sanırım 10 - 15 mm çapında birşeyde rahat girer. Bu arada benim zar yırtılmış ne ara nasıl olmuş almadım, denemelerde kan ve acıda olmadı.Yada zarım esnek bilemiyorum.
cnm p...çapı 4-5cm falan o boyuta kadar büyüt rahat oldukca cok iyi devam et cnm
yaren46
cnm niye üzülüyorsun sen bakim ne güzel herşeyi yapmıssın hazırsın gelince halledersin halayını çekeriz bitanem güveniyoz sana hakkımızda helal olsun ne demek:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:
ebruli1988
kelebek00,
dün akşam konuşmuştuk hatırladınızmı.söylediklerini aynen yaptım herşey yolunda.çok güzel ilerliyoruz.çok teşekkür ederim.
evet cnm hatırladım neler yaptın anlatırmısın ? tam oldumu yani

zehranurum
kızlar benim bebişm hayatımın anlamı herbişeyim oglum grip oldu canım çok sıkkın

naz8
selamlar kızlar nasılsınız bakalım? temizlik yapacağım yardıma gelen yokmu? bu arada rana ve nazlı_1982 neredeler çok merak ediyorum?

kelebek00
zehranurum
kızlar benim bebişm hayatımın anlamı herbişeyim oglum grip oldu canım çok sıkkın
geçmiş olsun cnm dr..götürdünmü ? salgın var buraa malesef
naz8
selamlar kızlar nasılsınız bakalım? temizlik yapacağım yardıma gelen yokmu? bu arada rana ve nazlı_1982 neredeler çok merak ediyorum?
cnm nazlıdan haberimiz yokta rana buralarda

ebruli1988
kelebek00,
söylediğin egzersizleri defalarca yaptım,sabah kalkıncada yaptım,
eşim öğle iznine geldiği zamanda uygulayayım dedim,
p..s başı rahatlıkla oluyor...eşimde çok şaşırdı memnun oldu...tşk ederim...çoook

mirage9_2
naz8
kolay gelsin biz temizlik sonrası kahveye gelelim çikolatalı olsun:KK1:

kelebek00
[/COLOR]
ebruli1988
kelebek00,
söylediğin egzersizleri defalarca yaptım,sabah kalkıncada yaptım,
eşim öğle iznine geldiği zamanda uygulayayım dedim,
p..s başı rahatlıkla oluyor...eşimde çok şaşırdı memnun oldu...tşk ederim...çoook
aferin cnmcm egz.nasıl yaptın anlatsana
mirage9_2
ıvet nazcım kusura bakma gelridim ama bende yaptım belim koptu kahveye geliriz ama aferin kıs mirage

zehranurum
sagol canım kelebegim götürdüm ilaç verdi

naz8
mirage9_2
:KK1::KK1:uyanık seniiiiiiiiii:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

naz8
zehranurum
çok geçmiş olsun tatlım

naz8
:63::63::63::63::63:küstüm size hıhhhhh ben gidiooooooooooooooooooommmmm:63::63::63::63::63::63::63::63::63::63::63::63::63::63::63:

mirage9_2
24-03-11, 12:03
zehranurum
geçmiş olsun Allah şifa versin

ebruli1988
kelebek00,
dediğin gibi ultrason jei aldım.onla birlikte serçe parmağıma prez.geçirip nefes egzersizleriyle birlikte bayağı aşama kaydettim.en önemlisi sayende psikolojik olarak aştım bişeyleri çok sağol.şimdi bakalım p...s başı seviyesinden daha nasıl ilerleyeceğiz...

gulse811
naz8
:63::63::63::63::63:küstüm size hıhhhhh ben gidiooooooooooooooooooommmmm:63::63::63::63::63::63::63::63::63::63::63::63::63::63::63:
tatlımmmmmmmmm niye küstünnnnnnn kıssssssss.....

gulse811
naz8
çok geçmiş olsun tatlım
geçmiş olsunn cnm

esra_ogt
geçmiş olsun canım.

KIZALR DOKTORA GİTSENİZDE İŞ SİZDE BİTİYOR UNUTMAYIN SONUÇTA BEYNİNİZLE BAŞBAŞA KALICAK OLAN SİZSİNİZ DOKTORUN VERDİĞİ TELKİNLERİ HERKES BURDA BİRBİRİNE VERİYOR O YÜZDEN İŞ SİZDE BİTİYOR ACELE EDİN

ranasena
slm bebişlerrr:KK71:

kelebek00
[/COLOR]
ebruli1988
kelebek00,
dediğin gibi ultrason jei aldım.onla birlikte serçe parmağıma prez.geçirip nefes egzersizleriyle birlikte bayağı aşama kaydettim.en önemlisi sayende psikolojik olarak aştım bişeyleri çok sağol.şimdi bakalım p...s başı seviyesinden daha nasıl ilerleyeceğiz...
aferin cnm şu an evdeysen işaret parmagınla yap aynı şekilde sonrada 2 parmagını küs şeklinde yap cnmcm sonrada beyaz muma pamuk sar streçle prez.geçir jelle onla çalış p... sonra geç inanki daha kolay olacak cnm şimdi p... olmazsa motivasyonun düşmesin.