B12 Vitamn ile sa uzatma

şirine_4553
14-02-09, 15:02
saçlarım hızlı uzasın dıyorsanız b12 vıtamını nı kullanabılırsınız bırde cam terebentın den 10 damla kadar sampuanınıza dokebılırsınız....bu ıkısı cok hızlı ve etkılı uzatıyor...

vuslat06
14-02-09, 16:02
çam terebentin ve menekşe yağı katılıyornmuş şampuanın içine ilk fırsatta bende deneyecegim umarın faydalı olur.

MeDuSa
17-02-09, 09:02
b12 hapmı nasıl alacağız bunu doktorlar yazıyormu

netertua
hülyalı arkadaşım ;evet yazıyorlar.

şirine_4553
evet saglık ocagında yazıyorlar...olmadı eczaneden de alabılırsınız ama cok yuksek degıl fıyatı....3/7 mılyon arası dıye hatırlıyorum...

darkblue
17-02-09, 11:02
ben depresyonum nedenıyle doktora gıttıgımde B12 vitamın eksikliğinin ve kansızlığında bunu daha fazla arttırdığını soyledi doktorum ve kan tahlili istedi B12 vitamın alt seviyeninde o kadar altında çıktıki hemen günde 2 tane Benexol tablet e başlattı araştırdımki cok önemli bir vitaminmiş yavaş yavaş hasta edermiş en kotusude deman hastası gıbı 5 senede hızla hafıza zayıflıgı ve unutkanlık yaparmış ve bır daha geri donüşü olmuyormuş bu aşamada olunca yalnız B12 vitamini iştah acıyor kilo sorunu olanların dikkatli kullanması gereken bir vitamın ben su sıralar kilo verdiğim için kullanıyorum ama bende pekde iştahımı acmadı....

anelia
7-03-09, 16:03
bildiğim kadarıyla ssknın karşıladığı tek vitamin b12 kızlar yani ucuz oluyo alırken.yanlış hatırlamıyosam tabi.

eslemnur
7-03-09, 17:03
kesinlikle arkadaşım bende içiyorum ve insanı sakimnleştiren bi ilaç ssk tarafından ödeniyor iştah açmasına gelince bendede açmadı o az yanetkilerinden ve saç için çam terebentini tek geçerim çok güzel bi formül bide şampuanın içine karıştırdığımız ampüller var arkadaşlar isterseniz söylerim

phrmcst
10-03-09, 22:03
eslemnur
kesinlikle arkadaşım bende içiyorum ve insanı sakimnleştiren bi ilaç ssk tarafından ödeniyor iştah açmasına gelince bendede açmadı o az yanetkilerinden ve saç için çam terebentini tek geçerim çok güzel bi formül bide şampuanın içine karıştırdığımız ampüller var arkadaşlar isterseniz söylerim

söleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Demet
17-03-09, 09:03
şampuanın içine katılan ampuller bemiks , evigen ve bepanthene

phrmcst
17-03-09, 20:03
Demet
şampuanın içine katılan ampuller bemiks , evigen ve bepanthene
bunları kırıp dırek sampuana mı karıstırıosun?
ııde bunlar ıntramuscular olarak uygulandıgında etkı gösteren ılaclar sampuana sac derısıne nasıl etkı gösterıor??

daylight
19-03-09, 12:03
B VİTAMINİ tüm sinir sistemini duzenliyor kramp,agrı,uyuşma tedavisinde tamamlayıcı ilaç olarak kullanılıyor saç ve cildin dostu ;lakin fazlasını vücuttan atamayınca sivilce yapıyo bilginiz olsu kafanıza göre tüketmeyin

DİLHAN SİMAY
25-03-09, 00:03
ay banda dr verdı b12 sımdı kızlar kılo alan yoku aranızda ben bugun alıcam ama korkuyorum yan etkılerı oldumu benox b_12 sarnısam yanlıs hatırlıyorum sanrırım cunkı cok unutkanım bı yardımcı olu verırımısınız

NiL_xD
27-03-09, 17:03
Ampullerdn kullanmk istyrm bnde ya ama karar veremedm nasl?

cikolop
31-03-09, 16:03
şirine_4553
saçlarım hızlı uzasın dıyorsanız b12 vıtamını nı kullanabılırsınız bırde cam terebentın den 10 damla kadar sampuanınıza dokebılırsınız....bu ıkısı cok hızlı ve etkılı uzatıyor...

valla jnm bendede b12 eksiliği wr doktor banada hapını verdi 1 aydır kullanıorum ayrıca sampuanınım içine de bir kapak çamm terebendi döküyorm ve saçlarım baya hızlı uzuo.. acba bundan mı kaynaklanıo
a.s

şirine_4553
1-04-09, 14:04
evet canım benımde su an saclarım baya uzamıs durumda..hatta bıraz uzamasa ıyı olur hemen dıp boya problemı cıkıyor sonra:)

bebish22
8-04-09, 22:04
b12 kilo yapıomu arkadaşlar ne zamandır kullandıınızı ve kilo durumunuzu yazarasanız sevinirimmmmmmm

phrmcst
9-04-09, 03:04
cıxx......................................

phrmcst
9-04-09, 22:04
arkdslar bu b12 vıtamını hangı ılaclarda bulunuo??? özel msj atarsanız sevınırım

budapest
9-04-09, 22:04
phrmcst
arkdslar bu b12 vıtamını hangı ılaclarda bulunuo??? özel msj atarsanız sevınırım
canım benim kullandıım vitaminin adı Apikobal, devlet karşılıyor. içinde başka B grubu vitaminler de var. ama tabletleri sakladığım çekmece bile kokuyo, o kadar yoğun bi kokusu var:tomato:. bi de Bemix var. adı üstünde zaten B-mix.
p.s. özele atmiim da herkes görsün dedim, reklam değil sonuçta, ilaç bu yani.:eek:

phrmcst
10-04-09, 11:04
arkadasım ılac formullerıne bakılırsa bemıx daha ıı cunku ıcınde b12 daha fazla mıktarda bulunuor.eger kı sacı uc-zatan b12faktöru ıse

budapest
10-04-09, 11:04
canım hani bahsetmiştim ya sana saç uzatmak ve dökülmeyi önlemek için ağız yoluyla alınan ilaçlar var burda diye, onların içeriklerinde diğer B grubu vitaminler de vardı, benim burdan yaptığım çıkarıma göre sadece B12 değil diğer B grubu vitaminler de saç için kullanılmakta. B12 nin benim bildiğim özelliği sinirleri destekleyerek stresi-depresyonu engellemesi ya da azaltması. Bi de B12 eksikliğinde hafıza zayıflığı yaşanıodu bildiim kadarıyla.saça faydasını burdan öğrendim. bi araştıralım bakalım, başka hangi vitaminler gerekliymiş saç için.

phrmcst
10-04-09, 17:04
:))) bu gıdısle mezunıyet projem bu olacak o zamana kdr o kdr uzmanlasıcam kı bu konuda,o zaman arastrma yapmadan kafadan hazırlıcam projeyı delikafadulden

budapest
11-04-09, 21:04
ii fikir, hatta eczacılar ilaç da hazırlayabiliyolar ya merhem, tentür fln. sen de d.k. hapı, bephantene, evigen, bemix, B12 derken burda staj yapıp bi süre sonra seri üretime bile geçebilirsin:jeyyar:

budapest
11-04-09, 21:04
kızlaaar, bakın ne bulduuum. ayrı konu açmak istemiyorum, sonuçta B12 ile ilgilenen kişiler ilgilenecektir bu konuyla. Saç için gerekli olan ve eksikliğinde saç ve deri problemleri yaşanan kıymetli vitamin:
Biyotin, literatürde, H vitamini veya B7 vitamini olarak da adlandırılan ve güncel haberlerde karşımıza sıklıkla "güzellik vitamini" adıyla çıkan bir vitamindir. Kimyasal formülü C10H16N2O3S olan biyotin, suda çözünen bir B kompleksi vitaminidir. Kalın bağırsaktaki bakteriler tarafından da üretilen biyotin sağlıklı bir yaşam için gerekli olan önemli bir vitamindir.

Yağ, protein ve karbonhidrat metabolizmalarında koenzimdir. Aynı zamanda hücre gelişimine katkıda bulunur, kanın şeker seviyesini ortalama düzeyde tutmaya yardımcı olur. Özellikle kemik iliği için çok önemli olmasının yanı sıra sağlıklı sinir dokuları için de gereklidir. Biyotinin son zamanlarda "güzellik vitamini" olarak anılmasının en büyük sebebi saçlara ve tırnaklara olan pozitif etkisidir. Bugün bu özelliği yüzünden, biyotin birçok kozmetik ürününde bulunmaktadır.

Biyotin Yetersizliği
Biyotin yetersizliği eğer müdahale edilmez ise çok tehlikeli olabilir. Biyotin hem bağırsaktaki bakteriler tarafından üretildiği, hem de genel olarak yiyeceklerde yeterli oranlarda bulunduğu için biyotin yetersizliği, doğuştan gelen bir faktör yoksa, sıklıkla rastlanılan bir durum değildir. Yine de biyotin yetersizliğinin semptomları olarak şunları sıralayabiliriz:

Kuru ve pullaşan deri
Solgunluk
ıştahsızlık
Kas ağrıları
Kolayca kopan, kırılan saçlar
Saç dökülmesi, kellik

Eğer zamanında önlem alınmazsa semptomlar artar ve ciddi nörolojik veya müsküler bozukluklara yol açabilir. Son zamanlarda yapılan araştırmalar biyotin eksikliğinin hafif derecede depresif davranışlara yol açabileceğini kanıtlamıştır.

Biyotin'in bulunduğu gıdalar
Biyotini ortalama bir diyette yeterli oranda almak hiç de zor değildir, zira biyotin birçok farklı besin maddesinde bulunmaktadır. Başta baklagiller ve et ürünleri olmak üzere, süt ve süt ürünleri, pişmiş yumurta sarısı, balık ve patates gibi gıdalarda bulunur.

Kaynak: Biyotin hakkında ansiklopedik bilgi - Türkçe Bilgi'den