TEST

Gebelikde bulantı ve kusma

akpak
21-06-09, 16:06
kızlar ben normalde midesi çok bulanan bir insanım bu hormonlarda beni mahfetti. 5 haftalığım ama çok fena midem bulanıyor ve çok korkuyorum daha da fenalaşacak diye... ayy hamile kalmak isterken ben bunları unutmuştum yaaa :çok üzgünüm:

kibelesr
22-06-09, 09:06
akpak
kızlar ben normalde midesi çok bulanan bir insanım bu hormonlarda beni mahfetti. 5 haftalığım ama çok fena midem bulanıyor ve çok korkuyorum daha da fenalaşacak diye... ayy hamile kalmak isterken ben bunları unutmuştum yaaa :çok üzgünüm:
maalesef canım ama sayılı gun bu gececek :) 9. haftaya kadar hormonlarınla artabılır ama sonra azalacak canım hatta sen sımdı azalacak dıye dusun hep stres te cok etkılıyor.

akpak
22-06-09, 09:06
kpss de var ya onun stresiyle birlikte baya kötü oldum dün ama bugün şimdilik biraz daha iyiyim çok şükür

kibelesr
22-06-09, 10:06
canım bana muz çok iyi geldi çubuk krakerden daha etkılı ıkı yudum ısırıyorum 5 dk ıcınde ana yemeğe geçiyorum açlık olmayınca bulantı da azalıyor dene bakalım belkı sana da ıyı gelır :))

kibelesr
22-06-09, 10:06
akpak
kpss de var ya onun stresiyle birlikte baya kötü oldum dün ama bugün şimdilik biraz daha iyiyim çok şükür
bu arada benım de oyle stres yapınca mıgren baslıyor ve ısın ıcınden cıkılmaz hale gelıyor takma kafana baska seyler dusun muzu da dene ye bır kac yudum uzan kapat gozunu ıkı uc dk sonra yemek ye hemen..

akpak
23-06-09, 12:06
tmm canım muzu kesinlikle deneyeceğim zaten normalde de sabah kalkınca muz yemeği severim

Christian_Louboutin
25-06-09, 13:06
Kızlar geçen aylarda bende aşırı mide bulantıları ve istifralardan şikayetçi olduğumu yazmıştım.
Çok kötü günlerdi ya kesin dedim ki hiç geçmeyecek ölümcül hastalığa yakalanmış gibiydim 4 kilo verdim hiçbişi yiyemiyordum.
Şu an 15. haftamdayım ve bulantılarım hemen hemen yok oldu gibi çat diye kesilmiyor ama en azından 1 haftadır yemek yemeye başladım ve her geçengün daha iyi hissediyorum kendimi. Biraz dayanın kesinlikle geçiyor.
Mide bulantılarım ve istifralarım olduğu zamanlarda ekmek arası beyazpeynir ve sadece muz yediğimde biraz işe yarar gibi oluyodu işinize yarayacaksa tavsiye edebilirim. O kadar çok yedimki ikisinide görmek istemiyorum artık :)

nila
25-06-09, 14:06
ben 6. haftanın içindeyim. bulantım kusmam falan yok. birileri bana "olsaydı şimdiye kadar olurdu "desin lütfen :)

pretty_angel
28-06-09, 13:06
Benim de 5. haftaya girer girmez başladı bulantılar. Kusmam yok. 9 hafta daha sürerse çok kötü.

kısmet
1-07-09, 05:07
merhaba arkadaşlar,
ben 9+6 günlük hamileyim ama çok korkuyorum. 2 gün öncesine kadar sabah bulantılarım ve kasıklarımda hafif hafif batmalar olurdu yani kendini hissettirirdi. ama 2 gündür ne bulantı ne hafif ağrılar birden kesildi, sanki hamile değilim hatta iştahım açıldı diyebilirim. yaaa bi terslikmi var, doktora mı gitsem acaba. gerçekten çoookk tedirginim. doktor 1 hafta sonra ya gün vermişti. ne yapıyım gidiyimmi?????

smmm06
2-07-09, 08:07
14.haftam bitmek üzere hala bulantılarım devam ediyo sabırla bitmesi bekliyorum ama sanki bidaha hiç normale dönemiycem gibi geliyo çok mutsuzum hamileliğim tadını çıkaramıyorum çok gerginim mafoldumben

07papatya
2-07-09, 14:07
eski bir hamile olarak yazmak istedim ben tam.16.haftaya kadar bulantı çektim hemde ne çekme hayatımın eziyetini yaşadım.sizleri anlıyorum.biraz daha sabret 4.aydan itibaren hiçbirşey kalmıyor.birgün uyanıyorsun ne bulantı var nede baş dönmesi işte o gün gelecek sabır canlar

blue_
2-07-09, 15:07
smmm06
14.haftam bitmek üzere hala bulantılarım devam ediyo sabırla bitmesi bekliyorum ama sanki bidaha hiç normale dönemiycem gibi geliyo çok mutsuzum hamileliğim tadını çıkaramıyorum çok gerginim mafoldumben
benimde 16. haftaya kadar devam etti yemek yiyemedim parfüm kokusundan bile tiksindim hiç bitmeyecek sanıyordum ama 16 haftamda çok şükür kesildi ve suan son ayımdayım diğer hamilelere göre pek bir sorun yaşamadım( ilk aylarım hariç) inş sende son aylarında rahat edersin cnm ama merak etme geçiyor hepsi

pretty_angel
3-07-09, 08:07
Nasıl dayandınız ya çok iğrenç 1 haftadır sürekli uyuyorum.

haziran3
10-07-09, 16:07
arkadaşlar 6.haftamdayım
midem bulanıyor yemek bi kenara süt hatta su bile içemiyorum çok üzülüyorum bebek için ama çok rahatsız ediyor

meleklerim
11-07-09, 10:07
ben 10.haftamdayım 6. haftadan sonra bulantı ve kusmalarım başladı.şu an çok kötüyüm hiç birşey yiyemez duruma geldim.su içsem o bile bulandıyor.iyice halsiz kaldım .sabırla geçeceği günleri bekliyorum.

beyz@
15-07-09, 07:07
smmm06
canım bende yeni hamileyım ama ölüyorum halsızlık bulantı napcam bilmiyorum hamile olduguma bile sevınemiyorum cok mutsuzum sankı zaman hıc gecmıycek bu bulantı hıc gecmıycekmıs gıbı allhım sabır versın hepımıze:gitme:

canbahar
17-07-09, 11:07
hkrts
merhaba arkadaşlar.ben kulübe yeni katıldım.12 haftalık hamileyim ve 5.haftadan beri mide bulantısı çekiyorum arada istifralarım oluyor.bütün yiyecekler midemi bulandırıyor en çok sevdiğim şeyler bile artık istifra etmeme sebep oluyor ve yeterince iyi beslenemediğimi düşünüyorum.fakat aç kaldığım zamanlar mide bulantılarım daha da fazlalaşıyor.umarım en kısa zamanda geçer çünkü bu beni psikolojik olarak da etkiliyor.diğer anne adaylarına sağlıklı hamilelikler dilerim.
Aynı durumdayız arkadaşım.Aynen böyle hissediyorum ben de.9. haftayı bitirmek üzereyim.Genelde 14. haftada kesildiğini söylüyorlar.Senin az kalmış.Akşamları erken yatıyorum ben.Bu kötü zamanları uyuyarak geçirmek en iyisi heralde.

canbahar
ben de çok şey denedim.Toz zencefil aldım balla karıştırıp yedim ilaç zaten içiyorum ama ne fayda.Şimdi de netten havuç iyi geliyor diye okudum.Havucu da öyle pişmeden yiyemem ama deniyoruz işte.Soydum güzelce ince ince uzun doğradım.Cam bardakta süsledim koydum önüme.Bakalım işe yarayacak mı...Dur şuna bir de limon sıkayım ekşi de bulantıya iyi gelirmiş.Kızlar deneyin siz de.Belki faydasını görürüz.Hem bulantıya olmasa da bebişe yarar.Ne de olsa havuçta E vitamini var.Filozof olcaz heralde hamilelik bitene kadar bu konuda araştırmaktan.

smmm06
16.haftayıda bitiriyorum ama hala düzeldim sayılmaz az bişey geçer gibi oldu bulantı ama iştahsızlık devam ediyo 4 ay bitti ama hiç kilo almadım sürek bu hafta geçecek diye beklemekten anlaşılan hamileliği bitircem

essemayit
arkadaşlar armut deneyin bende 7+4 hamileyim bulantılarım acaip herşeyden tiksiniyorum armut iyi geldi ama

azyeb
19-07-09, 09:07
16+5 günlük ama bulantılarım kusmalarım bırakmadı beni.Biraz hafifledi eskisi gibi değilim ama yemek yiyemiyorum hala.Herşeyden tiksiniyorum.Günleri haftaları saymaktan fenalık geldi ama geçmiyor.

canbahar
20-07-09, 08:07
smmm06
16.haftayıda bitiriyorum ama hala düzeldim sayılmaz az bişey geçer gibi oldu bulantı ama iştahsızlık devam ediyo 4 ay bitti ama hiç kilo almadım sürek bu hafta geçecek diye beklemekten anlaşılan hamileliği bitircem
Herkese göre değişiyormuş.Ama üzülme şu ana kadar 9 ay bulantı çeken hiç duymadım.En çok 5. aya kadar sürermiş o da sürekli ve şiddetli olmazmış zaten.Allah tez zamanda hayırlısıyla kurtarsın bu bulantılardan hepimizi.

Odette
21-07-09, 10:07
Kızlar bende de aynı problem var, 7. haftadayım ve yemek yemek işkence gibi geliyor, televizyonda bile yemek görmeye tahammülüm yok. Çok fazla kusma yok ama mide bulantısı tüm hayatımı alt üst etti. Dün doktora gittim, mide bulantısı şikayetimi söyleyince "Dalga geçtiğimi düşüneceksin ama bu iyi haber, mide bulantın hamileliğinin yolunda gittiğini gösteriyor" dedi. Çok şiddetli olmadığı sürece bulantı ve kusma normalmiş.Bana kan-hormon bi sürü test yaptı. Bulantının herhangi bir hastalığa bağlı olmadığını söyledi, çünkü guatrla filan ilgili de olabiliyormuş ve o zaman önemliymiş. Dramamine diye bir ilaç verdi, hamilelerde güvenle kullanılabilirmiş, günde 2 kez içecekmişim. Bugün başladım bakalım işe yarayacak mı? 3. aydan sonra geçer diyorlar, umarım doğrudur.

ckozkan
21-07-09, 10:07
4 tane düşük yaşadım oğlumda 6. haftadan 16. haftaya kadar dünyam zindan olmuştu kusmaktan doktorum "senin için kötü bebek için iyi haber" diyordu kusmalarıma sağlıklı gebeliğin göstergesiymiş çok şükür diye diye kustum anlayacağınız.... hala beyaz peynirden tiksiniyorum ....Allah kolaylık versin

ay_she
23-07-09, 09:07
ben 6 haftalık hamileyim ama henüz hiç istifra etmedim sadece sabahları ve günün herhangi bir saati yiyecek gördüğümde midem bulanıyor.Annem dün ben sana 2 haftalık hamileyken sabahtan akşama kadar istifra ediyordum bundan sonra bulantın olsa bile öyle aşırı istfiran olmaz dedi ama genede bilemıyorum tabii CADIARZU En çok meyve suyu içmeyi seviyorum süt acaip gaz ve şişkinlik yaptığı için içemiyorum.ısıtıp da içsem gene gaz yapar mı acaba ? ben soğuk içiyorumda belki ondan gaz yapıyrdur diye gelkdi aklıma şimdi.

yağmur_26
25-07-09, 07:07
merhaba arkdaşlar bende aynı durumdayım 7+3 günlük hamilyeim ama sbaahları ve öğlenleri tam bir işgence gibi geçiyor ne yesem çıkarıyorum umarım falza sürmez bu bulantılar herkezin Alalh yardımcısı olsun...

tırtıl kelebek
25-07-09, 09:07
ben 6+3 gunluk hamıleyım 4. haftadan berı bulanıyorum su 3 gundur ıyıydım sabah kalktım bulantı ıle
kahvaltıdan sonra kustum
bos mıde ıle bırdaha kustum
heralde agır gececek
cubuk kraker ve leblebı duymustum
esımı markete gonderdımbıraz aldırayımda rahatlıyayım

esraseyhan
29-07-09, 20:07
merhaba herkese...ben 10 hafta 1 günlük hamileyim...5. haftadan başladı bulantılarım.hala devam ediyor.......hiç geçmicek gibi.......napacam bilmiyorm:KK43:

esraseyhan
29-07-09, 20:07
ülseratif kolitim hamilelikte tekrar başladı... kadın doğumcum ilaç kullanma şimdi diyor...gastrodaki doktorum ise kullan hiçbişey olmaz diyo..napacağımı şaşırdım.........aynı durumda olan var mı?

zeynep333
30-07-09, 06:07
4 hafta 5 günlük hamileyim ve hiç bulantım yok.hatta iştahım gayet açık.sizlerdede böyle olmuş muydu yoksa mide bulantısı olması mı gerekir?

dila06
30-07-09, 06:07
ckozan kafam karıştı şimdi bebek sağlıklıysa anne kusar gibi bişeyi hiç duymadım ben...bazıları 4.hafta başlar kusmaya bazıları 8.hafta bazılarıda kusmazda sadece tiksinir yani ben böyle biliyorum şimdi benim midem hiç bulanmıyo sağlıksızmı yane?
anlamadım üzüldüm wallla şimdi...birazdanda kalp atışlarını duymaya gitcez eğer öyle bişii varsa çok üzülürüm sağlıklı bebeklerde anne kusar allah allah ilk defa duydum ben...

canbahar
30-07-09, 09:07
ben 10+6 dayım.Benim de bulantılarım çoktu.Ama bu haftanın başından itibaren sabahları kesildi.Çok güzel kahvaltımı ediyorum.Akşamları da hafif oluyor.Yani iki gündür ilaç içmeden uyuyabiliyorum.Tabi erken yatıyorum.Zaten bebeğim hayatımı düzene soktu.Sabahları 7 de uyanıp acıkıyorum.Dolayısıyla akşam da 10 da uykum geliyor.Mide bulantısına en güzel çözüm açık hava.Evin içinde daha kötü oluyor insan.

canbahar
30-07-09, 09:07
Allah hepimizin yardımcısı olsun.Ama üzülmeyin geçici bunlar.Ben çok kötü olduğumda bebek dergilerine bakıyorum oradaki tatlı bebek resimlerine.O da iyi geliyor psikolojik olarak.

sadberk
30-07-09, 12:07
benımde 10haftam 5haftadan berı bulantı cekıorum ılac bıras ıyı gelıo ama kokular ozelıle et tavuktan ogrenıorum ıns cabuk bıter bu bulantı of ıyıce asosyal oldum evden cıkasım gelmıyor :KK43:

tırtıl kelebek
1-08-09, 03:08
dun gece hiç uyumadı 2 saatte bır ıstıfra artık bogazlarım acıyor
mıdem bos sadece safra cıkıyor
daha 7 haftalık erken baslamıs demı

azyeb
1-08-09, 10:08
tırtıl kelebek
dun gece hiç uyumadı 2 saatte bır ıstıfra artık bogazlarım acıyor
mıdem bos sadece safra cıkıyor
daha 7 haftalık erken baslamıs demı
Erken değil canım.Benimde 5 haftalıkken yavaş yavaş başlamıştı.Sonra kabus gibi günler.Geçiyor ama insanda kendinden geçiyor.Sabır canım yapacak başka birşey yok.

tırtıl kelebek
1-08-09, 12:08
lkeser
Erken değil canım.Benimde 5 haftalıkken yavaş yavaş başlamıştı.Sonra kabus gibi günler.Geçiyor ama insanda kendinden geçiyor.Sabır canım yapacak başka birşey yok.
canım sanırım gıda zehirlenmesı
isalde var
tum vucudum agrıyor ne kadar zormus

esraseyhan
2-08-09, 18:08
arkadaşlar ben de 10 hafta 5 günlük hamileyim...çok bulantım var.Yemek düşüncsi bile yetiyor.bırakın yemeği...nasıl dayanacam bilmiyorum...bazen hiç bitmicek gibi geliyor....

snm2008
3-08-09, 09:08
bulantısı gecen arkadaslar genelde kacıncı haftada gecti. insan dayanamayacak gibi oluyor yaw

azyeb
3-08-09, 10:08
snm2008
bulantısı gecen arkadaslar genelde kacıncı haftada gecti. insan dayanamayacak gibi oluyor yaw
Canım 12.haftadan sonra yavaş yavaş azaldı benim bulantılarım.14.haftayı bekledim daha iyi olurum diye olmadı sonra 16.hafta derken ben saya saya hamilelik bitecek diye düşünüyordum.16.haftadan sonra sadece sabah kusmalarım vardı.19.hafta bitmek üzere ve çok nadir kusuyorum artık.Ama hala iştahsızım hala buzdolabı kokuyor ve birçok yemeği yiyemiyorum.Ama herkese göre değişiyor.Çok daha çabuk geçenler var sen rahat ol takılma günlere haftalara.Allah kolaylık versin.

canbahar
3-08-09, 10:08
snm2008
ben şu an 12. haftanın başındayım.Ve geçen hafta azaldı bulantılarım.Sabahları hiç bulanmamaya başladı.Akşamları ise hafifledi onu da uykuyla atlatıyorum.

deppo
3-08-09, 11:08
Merhaba arkadaşlar, bulantıdan çok çekmiş biri olarak kendi tecrübemi aktarayım.
7-8.haftada bulantılarım başladı. 12. haftaya kadar ölüm gibiydi, gerçkten zor.
Sonrasında azaldı şu anda öğlen biraz ve geceleri yoğun şekilde bulanıyor ama öncesi kadar kötü değil kesinlikle.
14. haftayı da geride bıraktım ama bazen engel olamayıp çıkarıyorum geceleri. Dolap kokuyor, çoğu yiyecekler tiksindiriyor. Umudum 16. haftadan sonra birşeyimin kalmaması...

megryann
3-08-09, 12:08
8.haftaya girmek üzereyim Allahın izniyle azalmasını beklerken gittikçe artıyor üstelik buna reflüde eşlik edince hayatım çekilmez oluyor.Doktor yanma için rennie ve gavıscon verdi sadece azalıyor yanma kesinlikle gitmiyor tamamen.Bulantılar sabahları çok fena her an boğazımda çıkacak gibi duruyor.Uyanmak istemiyorum bu yüzden ama wc ihtiyacım yüzünden sık sık uyanıyorum kendimi dolapta elma ararken buluyorum.Elma biraz yanmayı azaltıyor bulantı geçmiyor.Bugün tekrar doktora gittim emedur verdi.Aynı şekilde sadece bulantımı azalttı geçmedi yine.1 ay daha böyle devam eder dedi dr. Dayanmaya çalışıyorum hepiniz gibi.Rabbim yardımcımız olsun ....

ebruli_59
3-08-09, 13:08
benimde 6haftadan beri hayattan bezdım çok kötü herşey kokuyor ve 24 saat kusuyorum ne zaman geçer bilmyorum ama sağ salım bir atlatsam...

pretty_angel
4-08-09, 06:08
5. haftaya başlar başlamaz kusmaya başladım. 10. haftada Allah'a şükür benim azalmaya başladı. Ben dramamine kullandım kusmamak için. ışe yaradı. Koku yüzünden mutfağı temizlettim. Kokular da eskisi kadar ağır değil. Bütün perdeleri vs. ne varsa yıkadım. Mutfak sürekli pırıl pırıl aman koku çıkmasın diye. Şimdi sadece çöp kokuyor o da normal yani. 14. haftada tamamen bitmesini bekliyorum inş. Annem 6. aya kadar kendisininkinin sürdüğünü söyledi umarım o kadar uzamaz.

esraseyhan
4-08-09, 18:08
mide bulantılarım çokkkk........benim psikolojim çok bozuldu...depresyona girmekten korkuyorum.......çok korkuyorum.....

esraseyhan
4-08-09, 18:08
benimle aynı durumda olan varsa lütfen paylaşsın...en azından yalnız olmadığımı düşüneceğim.......

ebruli_59
4-08-09, 20:08
esraseyhan
benimle aynı durumda olan varsa lütfen paylaşsın...en azından yalnız olmadığımı düşüneceğim.......
ben varım evden çıkamıyorum ama evden de tiksindim depresyondayım sinirlerim bozuldu artık

megryann
5-08-09, 15:08
Evden çıkarken poşet alıyorum yanıma esracım.Ne olur ne olmaz diye.Dün markete kadar gittim gelince zor attım kendimi eve.Yok mide dayanmıyor öyle yürüme faaliyetlerine bile...