Gebelikde bulantı ve kusma

BenBetul
28-04-09, 08:04
benimde 4.haftadan beri kusmalarım var herşeyden tiksiniyorum bütün yediğimi kusuyorum 13.haftadayım ama hala geçmedi 4 kilo verdim geçmesini bekliyorm

Christian_Louboutin
28-04-09, 13:04
Of ya yazılanları okudum aynı sorunlar 7.haftadayım bulantılr sanki daha da şiddetlendi 5.haftadan beridir düzenim bozuldu. Bide sürekli ağzımda acayip bi tad su birikiyo. Hap verdi doktorum pek bi işe yaramıyor çok keyifsiz bir durum. Her gün geçecek diye teselli ediyorum kendimi. Bana canın birşey çekiyor mu alalım diyolar ne çekmesi herşeyden tiksiniyorum. mutfağa adım atamıyorum. Düzgün beslenemiyorum çok üzülüyorum bebeğim için. Eşimde beni gördükçe çocuğumuz ilerde inşallah senin kadrini kıymetini bilir diyo :)

Allah hepimizin yardımcısı olsun?

su_yakamoz
1-05-09, 08:05
merhaba arkadaşlar ,
15 haftalık hamileyim. bulantılarım 6 haftada başladı hala devam ediyor. hiçbirşey yiyemedim kilo kaybettim düzenli beslenemiyorum ama endişelenmeyin bebeklerimiz beslenirler doktorum vitamin falan veriyor.
4 ay sonrası bulantıların geçmesini bekliyorum. hepinize hayırlı gebelikler.

elen1
14-05-09, 13:05
merhaba arkadaşlar,
şu an 6 haftalık hamileyim.hamile kalmadan önce de mide problemim vardı ama son 2 gündür dayanılmaz durumda hayatımı da etkiliyor. hiç bir şey yapamıyorum bir de sıkıntı ve huzursuzluk oluyor içimde.sürekli dinlenme ihtiyacı duyuyorum leblebi kraker bir işe yaramıyor.sürekli bulantı ve kusma var.doktorum dayanamaz durumda olursan ilaç vericem dedim.kilo kaybediyorum zaten.sabırla bekliyorum.
sıkıntı ve huzursuzluk normal mi arkadaşlar ben daha çok ona takıldım?

semiror
14-05-09, 17:05
ayy ben 14 haftama gircem nerdeyse ama haala bulantı ve kusma devam ediyoo...dr. emadur vermişti günde 3 defa içebilirsin dedi..ben bir tane içiyorum bazen çok şiddetli olursa ama pek farketmiyo..
Allah sabır versin hepimize....

kibelesr
15-05-09, 12:05
Arkadaşlar halam hamile iken migreninden kaynaklanan aşırı bulantıları olmuş hem hamilelik hem migren cok kotuymus doğuma kadar surmus bulantılar. ilaç ta alamamıs tabıı o zaman vermıyormus doktorlar. yalnız bir kez acile kaldırmıslar orada bulunan nöbetçi doktor hemen buzlu kola iç demiş ve bulantıyı kesmiş. her yudumda gözlerim açıldı diyor yalnız kolanın ıçıne buz katmayacaksınız buzlukta bekleteceksınız.
kola zararlı biliyorsunuz az miktarda sakıncası var mıdır bılmıyorum ama aşırı bulantısı olan arkadaşlar bunu doktorlarına danısarak deneyebilirler bunyeye gore degısır ama belki iyi gelir.

Bu arada ben hamile değilken migren bulantısı için içiyordum. Fakat daha hamilelikte içmedim bana da normalde iyi geliyor. ben de doktora danışacağım.

ARKADAŞLAR YıNELıYORUM LÜTFEN DOKTORA SORMADAN YAPMAYIN OLUR MU?

kirmiziseker
18-05-09, 19:05
6.haftadayım ben de.iki gündür durmadan kusuyorum.moralim sıfır.. çubukk krakerden başka bişey yemiyorum. sürekli bi iki tane yiyorum.biraz faydası oluyor kızlar. mideyi boş bırakmayın.kuru şeyler yiyin etimek falan gibi.bi de suyu az az için.5 dk ya bi bi iki yudum kadar.biraz faydası oluyor gerçekten.ama mide boşalmaya başladıı anda tekrar neye uğradığımı şaşırıyorum çok kötüüü senağlama

benbilirim
19-05-09, 06:05
kızlarr 5haftalıgım hasonundan berdırı midem berbat bişey yıyemıyorum folık asitede yenı başlamamıştım gunde 2kez alaıyordum onuda alamıyorum gunde 1e düşürdumm yeme içme düzenım berbattt saglıksızda olsa canımın istedıgını yıyıorum suan kusmam yok oda olsa naparımm yataıyorum halsızlık ve mıdem berbat mutfaga giremıyorummm cok mutusum

eylemmurat
19-05-09, 12:05
merhaba arkadaşlar bende 11 haftalık hamileyim özellikle son bikaç hafta kabus gibiydi hiç dinmeyen baş ağrıları ve mide bulantıları hayatımı çok zorlaştırdı artık yemek yemeye korkuorum sıvı gıda hemen hemen hiç tüketmiorum mide bulantıları ve baş ağrıları için ilaç kullanmak istiorum ama bebeğe zarar verir diye korkuorum.

fatoş_82
21-05-09, 10:05
selam bende 10 haftalık hamileyim ilk gebeliğim 6.haftadan beri kötüyum ve çalışıyorum inş çabuk geçer Allah herkese sabır ve kolaylık versın.

gamzer
21-05-09, 18:05
Merhaba ben gamze 7+5 im, daha demin açlıktan ağladım. herşeyden tiksiniyorum ve tüm kokuları ayrıntılı şekilde alıyorum. Bugün pazarda sebze meyve tezgahlarının önünden tiksintiden geçemedim o derece yani. Açım ama hiç birşey yiyemiyorum. ılk olarak bir komşumuzun salatasından tiksinmiştim, şu anda o komşumu görmek hatta adını duymak bile midemi kaldırıyor. Hep o salata aklıma geliyor. Şaka gibi ama gerçek. 12. haftadan sonra geçer diyorlar ama geçmeyenlerde var. Bebeğin gelişiminden dolayı 12. haftadan sonra yiyememek asıl beni korkutuyor. Ama herhalde bunu yaşayan ilk ve tek kişi ben diyilimdir diye düşünüyorum. Birileri atlattıysa bende atlatabilirim diye düşünüyorum.

EylulunAnnesi
21-05-09, 19:05
of of ne çektim ilk 3 buçuk ay....sabah akşam sürekli açken kusardım tokken gene kusardım...3 bucuk aydan sonra bitmişti tamamen ama bu aralar sabahları gene ögürüyorum nedense....ama size benim tecrübelerden sölim biraz....limonlu ılık su,havuç,zeytin.beyaz peynir,çucuk kraker,ve beyaz tuzlu leblebi ben bunları yemekten bıkmıştım ama biraz dindiriyo gibiydi...

scedcedu
22-05-09, 17:05
merhaba ben de 7+6 haftalığım 2 haftadır mide bulantılarım var herşeyden tiksinir oldum. canım sadece çiğ köfte yemek istiyor hiç acı yiyemezdim şimdi çiğ köfteyi lavaşşız ve yeşilliksiz yiyebiliyorum ama o da midemi çok yakıyor daha fena oluyorum. önceleri kraker, badem ve antep fıstığı yiyebiliyordum şimdi onları da görmek istemiyorum. ne bitkisel ne de hayvansal birşey yiyemiyorum. bu sıralar biraz erik pestili yemeye başladım bakalım kaç gün sürecek sürekli açım bütün gün çalıştığım için yatıp dinlenemiyorum da. Allahtan istifra etmiyorum. inşallah en kısa zamanda bulantısız günlere kavuşuruz.

hante
22-05-09, 17:05
merhaba arkadaslar bende 5. haftanın ıcındeyım ve sımdıye kadar hıc bı rbulantım olmadı.. neden olmuyor acaba ? olmaması normal mı?
hepimizin Allah yardımcısı olsun....

kibelesr
26-05-09, 11:05
benım 7.haftada başladı son bir haftadır berbat durumdayım işe gidemedim bir kac gün ne yapacağım bilmiyorum. bulantı bandı kullanan var mı işe yarar mı acaba?

katre_nur
2-06-09, 08:06
selam ben doktorun demesıne gore 10 haftalık hamileyim ama benim hesaplarıma göre 8 haftalık hamileyim ve yaklaşık 3 haftadır midem inanılmaz derecede bulanıyor cok fenayım hıc bısey yıyemıyorum su içmeye hasret kaldım su ıcer ıcmez mıdem dırek bulanıyo.cok fenayım bıde calısıyorum.ne zaman gecer ya bazıları 9 ay surebılır dıyoo morelım cok bozuluyooosenağlamasenağlama

eylemyesil
3-06-09, 11:06
katre_nur
selam ben doktorun demesıne gore 10 haftalık hamileyim ama benim hesaplarıma göre 8 haftalık hamileyim ve yaklaşık 3 haftadır midem inanılmaz derecede bulanıyor cok fenayım hıc bısey yıyemıyorum su içmeye hasret kaldım su ıcer ıcmez mıdem dırek bulanıyo.cok fenayım bıde calısıyorum.ne zaman gecer ya bazıları 9 ay surebılır dıyoo morelım cok bozuluyooosenağlamasenağlama
selam katre nur
bende 8 haftalık hamileyim 10 gündür resmen yerlerde sürünüyorum devamlı çıkarıyorum bana biraz faydası olan medikal bi bileklik tavsiye edıyorum eczanalerde satılıyor adı psibands iki bileğin aynı noktalarına takılıor bi nebze bulantıyı hafifletior belki başkalarında tamamen geçirebilir Allah yardımcımız olsun

eylemyesil
3-06-09, 11:06
hante
merhaba arkadaslar bende 5. haftanın ıcındeyım ve sımdıye kadar hıc bı rbulantım olmadı.. neden olmuyor acaba ? olmaması normal mı?
hepimizin Allah yardımcısı olsun....
bulatılar bazı kişilerde hiç olmuyor ama
6 haftadan sonra başlaıyor umarım senınde başlamaz :Saruboceq:

slvmsstr
3-06-09, 16:06
off beni de bitirio bu bulantı ya doğru diosun benim de 6.haftadan beri bulanıyo 10. haftadayım inş geçer yavaşyavaş yaaaa

21akrep
5-06-09, 18:06
5 haftalık başladı.7. haftadayım bezdim artık.. haftalardır raporlu evde yatıyorum. Dışarı çıkamıyorum, yanımızda kebabçı var.konuşurken midem kabarıo..Ne bu çile yaw.. ilk hamileliğimde 3,5 aylıkken başlayıp 5. ayda bitmişti. Ama bu sefer daha 1 aylıkken başladı. inşaallah erken biter.. psikoloji diye bişey kalmadı. Rabbim verdiyse bu bebeği, yardımcı da olacaktır inşaallah..

serinus
8-06-09, 10:06
cananrana
bende 14 haftalık hamileyim.6. haftamdan sonra sürekli bulantım ve istifram oldu hatta 2 kilo verdim.ancak 12 .haftamı doldurunca bıçakla kesilir gibi kesildi bulantılarım cok şükür.hiç bitmeyecek gibi gelmişti.sabredin kızlar bitio allah ın izniyle.bende hala kilo alamadım ona üzülüyorum işte.allah yardımcmız olsun:Saruboceq:
ay inşallah 2 gün sonra 12 hafta olacağım herkesin sabah olur benim akşam yemekte oluyor hele balığın adından bile midem bulanıyor kapıyı açıp eve girerken önce oda spreyi sıkıyorum ev kokuyor sanki özellikle mutfak ( bulaşıkları kocam makineye koyuyor ) ama minicik sağlıklı olsun katlanacağız

serince
8-06-09, 14:06
selam bende 5 haftalık hamileyim. test yaptım iki kere pozitif çoktı ama doktora henüz gitmedim. benim de henüz hiç bulantı kusmam yok. inşallah olmaz bazen acaba hamile değilmiyim diye şüphe eder oldum. en kısa sürede gidicem inşallah herkes rahat bir hamilelik dönemi geçirir.

slvmsstr
8-06-09, 15:06
serinus
ay inşallah 2 gün sonra 12 hafta olacağım herkesin sabah olur benim akşam yemekte oluyor hele balığın adından bile midem bulanıyor kapıyı açıp eve girerken önce oda spreyi sıkıyorum ev kokuyor sanki özellikle mutfak ( bulaşıkları kocam makineye koyuyor ) ama minicik sağlıklı olsun katlanacağız
aynen canım benim de akşamları azıyor.ben de 5 gün sonra 12 haftalık olucam inş.biter şu bulantılar bazen açlıktan ağlamak istiyorum sevdiğim şeylerden nefret ediyorum

hante
8-06-09, 16:06
suan ınternete göre 8+3 haftalık hamıleyım ve arkadaslar bende kısa bır sure önce bulantım olmuyor, neden olmuyor dıye yakınıyordum . lakin son gunlerde öyle bır kendını gösterdı kı senmısın bunu dıyen...:) faydalı yıyecekler yemem gerek, ama ben aksam yemegını 4 kızarmıs ekmekle gecırmek zorunda kaldım bu aksam, cok da ıyı geldı acıkcası, canım baska hıııccc bısey yemek ıstemıyorr..bööööğğğ.... :KK43:(((

nadideiris
9-06-09, 07:06
bulantısı olanlar canlarım izleyin
izleyin