TEST

Gebelikde bulantı ve kusma

denisim13
24-12-09, 12:12
Arkadaşlar benim 2. hamileliğim ve 7. haftamdayım. 5. haftadan sonra hem bulantı hem kusma başladı.Hiçbir şey yiyemiyorum. bazen canım birşeyler istiyor onları yiyorum, onları da çıkarıyorum. berbat durumdayım. Herzaman açım:KK43:((((midem kazınıyor:KK43:(((

gunfunda
25-12-09, 13:12
CANLARIIM
bulantı hapı içme lütfen sabret bebeğini zehirliyorsun
Doktorların hamilelik sürecinde verdiği ilaçlar kategorisi A ve B olan ilaçlar.O sebeple bebeği zehirlemek veya zarar vermek söz konusu değil.Bebekler özellikle ilk üç ay kendilerini çok daha fazla korurlar.Siz de kendinizi koruyun.Çünkü siz iyi olacaksınız ki bebeğiniz de iyi olsun.

mehlika58
26-12-09, 09:12
epeydir yazmıyorum...bulantılarım son sürat gidiyor:KK43:
dramamine ilacını sadece yarım almak yetiyordu önce, ecz.bi arkadaşımın tavsiyesi ile dünden beri sabah kahvaltıdan yarım saat öncesi 1tane akşam yemeği öncesi de yarım atıyorum... ki zaten doktorum da günde 2kez yazmıştı..
dün bu yöntem işe yaramıştı ama bgn; kahvaltıyı tam bitiriyordum ki afedersiniz midemden gelen gazı çıkarırken kahvaltı komple geldi ardından:KK43: ben de şimdi üstüne çilekli yoğurt yedim oturuyorum.... bakalım nolcek:KK43: Rabbim alsın bu çileyi alsın cümlemizden hayrlısıyla....

kkatre
26-12-09, 17:12
arkaşlar 8 haftalık hamileyim ve bu bulantılar beni öldürüyo hiç birşey yiyemez oldum bi yudum su alsam çıkarıyorum bunun bıçak gibi kesildiğini söyleyenler var gerçekten umutlanmalımıyım geçiyormu çok zormuş çoookkkk

gamee
26-12-09, 21:12
arkadaşlar 11.ci haftaya giriyorum ve mide bulantılarım halen devam 1 saat bile kesmiyo hap falan yaramıyoki delirmek üzereyim yaşamaktan bıktım artık bence bu böyle devam edicek Çok üzgünüm çoook

gnc ayg
27-12-09, 11:12
mrb aranıza yni katılıyorum 7. hatada başladı şu an 13. haftamdayım hal devam 2 kez hastanelik oldum çok kötüydüm şimdi biraz daha azaldı ama hala normal hayatıma dönmüş değilim bir aydan fazladır raporluyum çok kötüyüm sürekli ağlıyorum ne zaman geçcek bu bilmiyorum.2. çocuğu doğurmaya korkar oldum. allah herkese sabır versin iyilik versin.

gunfunda
27-12-09, 14:12
Canım zofer diye bi laç var.Hastaneye yattığında da genelde serumla bu ilacı veriyorlar.Doktoruna sorup onu isteyebilirsin.Biraz pahalı 8 mg lığı 101 tl civarında.İkiye bölüp kullanıyosun(yani doktor bana öyle yazmıştı)Çok faydası oluyor mu dersen maalesef bulanacağı varsa yine bulanıyor ama biraz azaltıyor.Seni o kadar iyi anlıyorum ki.Hamilelik çile halini aldı ama bitecek bir yerde.Birde havuçu da deneyebilirsin.Beni biraz tutuyor.

DMY
28-12-09, 13:12
Benimde 9 haftalık olmak üzere gebeliğim. 6. haftadan beri her sabah çıkarıyorum, ne yesem şişiyorum ve sabahları 55 olan kilom akşamları 57 oluyor ! Ama büyük ihtimal bunun nedeni benim zaten gastrit ve rüflü hastası olmamdan kaynaklanıyordur.
Bulantım hiç eksik olmuyor ve eskiden çok sevdiğim ne varsa şu an ölesiye tiksiniyorum. Mutfak inanılmaz kokuyor. Hele balık kokusu aldığımda gerçekten fenalık geçiriyorum !

hiranur8
28-12-09, 15:12
Arkadaslarim hepinizi okadar iyi anliyorumki...suan 9 haftlaik hamileyim ve bulantilarim 4.hafta da basladi..suan bile siddetli bulantim var.hamilelik de mide bulantisini duymustum ama arasira oluyor ve sabahlari bulaniyor diye bilirdim.arkadaslariminkide oyleydi ama bende gun boyu devam eden bir bulanti var.istahim hic yok.sogan kokusundan tiksiniyorum.yemek bile yapamiyorum.mafoldumben esim ne pisirirse onu yiyorum yada disardan birseyler...ne olacak boyle bilmiyorum sanki hic gecmeyecek gibi...bazen canim neler neler cekiyor ama yapacak kimsem yokki sositososito...ruyalarima giriyor vallaha canimin cektikleri..hergun acim...Allaha cok sukur evimizde hersey var ama yapacak adam yok..bazen kendimi toparlayip canimin cektigi seyleri yapmaya calisiyorum ama kendi yaptigim hicbirsey lezzetli gelmiyoooo mafoldumben

posh
28-12-09, 18:12
zofer in muadili zofran onu da öneriyor doktorlar ve anında bulantıyı kesiyor. güvenli bir ilaç olduğunu söylüyorlar..benim de bulantılarım çok kötü, bu ilacı tavsiye ederim...allah hepimizin bebeklerini korusun biran önce bulantılarımızı geçirsin....

DMY
29-12-09, 09:12
Bana da doktor Dramamine vermişti bulantılar için ama hayatımın en kötü gününü yaşadım. Normalde uzun uçak yolculuklarından önce alırdım Dramamine'i beni bebekler giib uyuturdu. Ama bu sefer hamilelikte alınca resmen iş yerimdeki masanın üstüne yıkıldım ! Nasıl uykum var kafamı kaldıramıyorum. Enerjim 0 yığıldım kaldım öyle. Sonra eve gittim toparlanıp 5 saat uyumuşum. Uyandım hala beynim dönüyor. Akşama kadar yattım tuvalete bile gidemedim. Böyle birşey olamaz tövbe binlerce kez. Bir daha asla almam!

dgumus
29-12-09, 09:12
kızlar merhaba,ben de başka topiklere giriyordum sürekli,buraya yeni yazıyorum.14 haftalık hamileyim 3kilo verdim hiçbirşye yemiyorum desem yalan değil.protakal muz elma günde bir adet sürekli aç yaşıyorum.arada bir yesem desemde anında çıkarıyorum.kahvaltı etmeyi seviyorum sadece keyifle ama onuda kusuyorum.korkudan su içmiyorum.13.haftaya kadar dahada kötüydüm halsizlik çok kötüydü dünyada en çok isteidğim şey çocuk o bile bana ağır geldi.eşimden bin kez razı olsun.3 aydır mutfağa girmiyorum.yemek kokusuna dayanamıyorum.sürekli açım ne yesem bilmiyorum.nasıl ve ne zmn biticek?benim psikolojimide çok kötü etkiledi bu durum kusup ağlıyordum niye böyleyim diye?umarım en kısa zamanda hepimizinki geçer sağlıkla kucağımıza alırız bebişlerimizi.

hiranur8
29-12-09, 15:12
dgumus
kızlar merhaba,ben de başka topiklere giriyordum sürekli,buraya yeni yazıyorum.14 haftalık hamileyim 3kilo verdim hiçbirşye yemiyorum desem yalan değil.protakal muz elma günde bir adet sürekli aç yaşıyorum.arada bir yesem desemde anında çıkarıyorum.kahvaltı etmeyi seviyorum sadece keyifle ama onuda kusuyorum.korkudan su içmiyorum.13.haftaya kadar dahada kötüydüm halsizlik çok kötüydü dünyada en çok isteidğim şey çocuk o bile bana ağır geldi.eşimden bin kez razı olsun.3 aydır mutfağa girmiyorum.yemek kokusuna dayanamıyorum.sürekli açım ne yesem bilmiyorum.nasıl ve ne zmn biticek?benim psikolojimide çok kötü etkiledi bu durum kusup ağlıyordum niye böyleyim diye?umarım en kısa zamanda hepimizinki geçer sağlıkla kucağımıza alırız bebişlerimizi.
amin canim insallah..bu bulantilar artik benimde psikolojimi bozmaya basladi.sabah bende agladimmafoldumben ama bebegim icin guclu olmaya calisiyorum..

gunesim
29-12-09, 15:12
kızlar moralınızı bozmayın dıcem ama benmde durumum aynydı nelr cektım haladahada cekıyorm.ama bende öle kusp kusp aglyrdum kan kusyordum serum verıyrlrdı ac ac gezyrdm falan fılan
şimdi yemek yemeye basldm ama yınede bulantılrm vr ezıyt ogurtum cok ama ben ısrarla gecmesını beklıyrm cunku azaldı ılk haftalara göre:KK43:ena zndn kan kusmyrm:KK43:

gelincik3381
29-12-09, 22:12
slm kızlar bu benim ikinci hamileliğim korunmamıza rağmen hamile kalmışım.ilkinin psikolojisini atlatamamıştım ve şok oldum öğrenince ...6 haftalık şimdi ve bulantılarım çok fena ilkinden de zor geçcek gibi çok korkuyorum... şimdi internette bakıyodum bulantı için iyi gelcek bişeylere ve bilekliği okudum aranızda duyan bilen var mı sea_band bulantı bilekliği 5 dk kesiyomuş bulantıyı...ben bir sürü içmiştim tabii doktorumun önerileriyle ama hiç bi işe yaramıyo bunu almayı düşünüyorum .... siz ne dersiniz...

mehlika58
30-12-09, 11:12
dgumus
3kilo vermen biraz kritik sanırım, dr.kaan kocatepe'nin sayfasındaki videoya göre 3ten fazla kilo kaybında dr'a başvurun filan diyor, ama sen zaten gidiyorsundur..
benim doktoruma sordum da, çok kusmaya başladım diye.. o da 1-2 lokma bişey kalıyorsa yeter ama o bile kalmayacak kkadar çok kusarsan gel serum takalım dedi...
bir de 16.haftadan sonra azalma yoksa başka rahatsızlıklardan kaynaklanma ihtimali oluyormuş..gerçi bazıları Rabbim korusun ama neredeyse 9ay boyunca çekiyorlarmış:gitme:

yediklerimize de dikkat gerekiyor ayrıca bence..geçen gün sarımsaklı yoğurtlı kabak dolması yedim 2gün sarstı beni:KK43: kusmalarım çok artmıştı... sade ve taze şeyler yemek lazım... salçalılar da çoğumuzu bulandırıyor zaten... napalım..bir süre meyve, yeşillik, yoğurtla filan idare etcez heralde...:sinifsinif:

bir de bişeyi merak ediyorum.. mesela açken safra kusuyoruz ya.. mide iyice boşalmış oluyor..o kusmanın ardından ne yemek yada içmek iyidir acep..bende çok susamışlık yapıyor o kusuş, genelde de sabah namazında oluyor... su içince sanki sabaha bulantı yapıyor..bgn su yerine 1çay brdğ souk süt içtim de...sanki iyi geldi.. var mı fikri, bilgisi olan bu konudaCADIARZU

esraseyhan
30-12-09, 12:12
kızlar ben de çok bulantıdan çekenlerdenim...bir ara geçmişti:..aam şimdi 34. haftadayım tekrar başladı...korkuyorum çok.

dgumus
30-12-09, 13:12
mehlika58
3kilo vermen biraz kritik sanırım, dr.kaan kocatepe'nin sayfasındaki videoya göre 3ten fazla kilo kaybında dr'a başvurun filan diyor, ama sen zaten gidiyorsundur..
benim doktoruma sordum da, çok kusmaya başladım diye.. o da 1-2 lokma bişey kalıyorsa yeter ama o bile kalmayacak kkadar çok kusarsan gel serum takalım dedi...
bir de 16.haftadan sonra azalma yoksa başka rahatsızlıklardan kaynaklanma ihtimali oluyormuş..gerçi bazıları Rabbim korusun ama neredeyse 9ay boyunca çekiyorlarmış:gitme:

yediklerimize de dikkat gerekiyor ayrıca bence..geçen gün sarımsaklı yoğurtlı kabak dolması yedim 2gün sarstı beni:KK43: kusmalarım çok artmıştı... sade ve taze şeyler yemek lazım... salçalılar da çoğumuzu bulandırıyor zaten... napalım..bir süre meyve, yeşillik, yoğurtla filan idare etcez heralde...:sinifsinif:

bir de bişeyi merak ediyorum.. mesela açken safra kusuyoruz ya.. mide iyice boşalmış oluyor..o kusmanın ardından ne yemek yada içmek iyidir acep..bende çok susamışlık yapıyor o kusuş, genelde de sabah namazında oluyor... su içince sanki sabaha bulantı yapıyor..bgn su yerine 1çay brdğ souk süt içtim de...sanki iyi geldi.. var mı fikri, bilgisi olan bu konudaCADIARZU
çok kusunca idrarda ketona bakıyorlar ben henüz o aşamaya gelmemişim 3 kilo verdim kaldım başka kilo vermedim.ama benim derdim artık kusmak değil ona alıştım azaldıda zaten 3 kez filan kusuyorum ona da alıştım sorunum ben yemek yiyemiyorum peynir etimek vs ama onlarda beni kesmiyor çok açım resmen aç yaşıyorum.ne güzel bişeyler yiyorsun kabak dolamsı filan dedin imrendim valla bn hamile kaldığımdan beri 3 kes filan doğru düzgün yiyip kusmuşumdur sonra o kadar kötü besleniyorumki.artık geçsin istiyorum.süt filanda içemiyorum zaten.sabah öğürtüleride iğrenç güne öyle başlamak çok sinir.benim doktorum bana yemeklerde sıvı tüketme o tetikler dedi ama ben çok susuyorum ve korkuyorum içmeye geve 3-4 kes kalkıyorum ve bir yudum su içiyorum sabahda oda gidiyor zaten.artık geçsin lütfen.

gnc ayg
30-12-09, 13:12
mehlika58

canım ben neler çektim bi bilsen sususzluk açlık lokma yesem çıkıyor.artık ağlıyordum sürekli her şey kokuyor 2 ay kafamı kaldıramadım. bazıları yemek falan yapıyormuş onlar şükretsinler hallerine o kadar kötüydüm ben düşün. sana tavsiyem şu maden suyu çok iyi geliyor bana doktorum da günde 4 tane bile içebilirsin dedi.yavaş yavaş azalıyor ama moral bozmak gib olmasın da benim 13. hafta oldu hala devam.çok çok geçmiş olsun inşallah geçer.

butterfly
1-01-10, 05:01
kizlar mrb benim ki daha cok az 3,5 haftalik hamileyim. daha bulantilarim baslamadi. benim normalde herseye midem bulanir. umarim az olur.

sevgi76
2-01-10, 09:01
merhaba benim dr.um hamileliğimin başından beri nerox-b verdi o yüzden bulantı ve kusma problemi yaşamadım fakat 20.haftama girdim kilo artışım 7 kilo oldu. keşke biraz bulantım olsaydı ilk aylar bu kadar kilo almazdım.

prenseshanim
2-01-10, 19:01
her gebelikte bulantı olmazmış canım...bende bulantısız bir gebelim geçirdim

ecrin_084
3-01-10, 20:01
butterfly
kizlar mrb benim ki daha cok az 3,5 haftalik hamileyim. daha bulantilarim baslamadi. benim normalde herseye midem bulanir. umarim az olur.
canım daha yolun çok başındasın bende ilk haftalarda hatta 8.haftaya kadar bulanamıştım ama 8.haftadan mide bulantısı başladı ve şu anda 21.haftadayım ama halen sabahları çıkarmadan rahat edemiyorum inşallah yaşamassın sende bizim gibi ama olsun herşeyi çekmeye razıyım çok güzel bi duygu zor ama değer çok şükür Allah olmayanlara versin..:ecrin_bebek:

dgumus
4-01-10, 11:01
butterfly
ne güzel işte daha ne istiyorsunuz kızlar?ben hala çekiyorum ve sıkıldım artık.hamilelik güzel ama beni bu durum yıldırdı artık.

denden
4-01-10, 11:01
16.haftamdayım 12.haftadan beri bulantım ve kusmam devam ediyor,mahvetti beniiiii ooffff

cicekcik
4-01-10, 18:01
merhaba kızlar bende 8 haftalık hamileyim bayağı bulantım oluyor arada artıyor ama azalıyor ben hala artıcak diye korkarak bekliyorum var çünkü bulantım hatta niye artmıyor diye bile endişeleniyorum allah herbirinizin yardımcısı olsun gerçekten çok zor bir durum olması bir dert olmayaınca ayrı bir dert

tornado111
5-01-10, 17:01
--------------------------------------------------------------------------------

kızlar bir sorum var hamile olduğumuzu en erken ne zman öğreneblriz yani ilişkiden kaç gün sonra yada misal benim adet dönemim ocak 20 si gibi yumurtlama dönemim ise bu aralar . bu dönemde hamile kalsam ocak yirmisinde adet olucam mı birde hamile olunca tomografi çektirilebilr mi cevaplarsanız sevinrm

DMY
6-01-10, 14:01
cicekcik
merhaba kızlar bende 8 haftalık hamileyim bayağı bulantım oluyor arada artıyor ama azalıyor ben hala artıcak diye korkarak bekliyorum var çünkü bulantım hatta niye artmıyor diye bile endişeleniyorum allah herbirinizin yardımcısı olsun gerçekten çok zor bir durum olması bir dert olmayaınca ayrı bir dert
10.haftaya girdim ve şimdiye kadar olan çıldırtıcı orandaki bulantılarım neredeyse hiç kalmadı pat diye kesildi ! Aynen bende niye bulanmıyor diye endişelenmeye başladım. Gerçi aç karnına fazla hareket edersem hemen midem bulanıyor ama bu bana her zaman olan bişey zaten, illa sabahları bişeyler atıştırmam gerekir yani...

Dediğin gibi arkadaşım olsa bir dert olmasa ayrı bir dert...

gnc ayg
6-01-10, 16:01
tornado111
--------------------------------------------------------------------------------

kızlar bir sorum var hamile olduğumuzu en erken ne zman öğreneblriz yani ilişkiden kaç gün sonra yada misal benim adet dönemim ocak 20 si gibi yumurtlama dönemim ise bu aralar . bu dönemde hamile kalsam ocak yirmisinde adet olucam mı birde hamile olunca tomografi çektirilebilr mi cevaplarsanız sevinrm
mrb canım.öncelikle şunu söyleyim evet yumurtlama dönemin, çok düzenli hasta oluyorsan tam bu döneme denk geliyor. ben hesaplayarak hamile kaldım ve hastalığım 2 gün gecikti test yaptım hamile olduğumu öğrendim.yani hastalığın 20si ise 22 23 24 gibi hemen anlarsın. ancak belirti olarak hiçbir belirti bekleme bu kadar küçükken sadece testle anlayabilirsin. çünkü bende hiçbirşey yoktu fakat 6. haftadan sonra aşırı bulant başladı hipere.. bilmem ne diyorlar 14.hafta hala devam.yani böyle ağır geçirmeme rağmen 6. haftaya kadar belirti yoktu.

Nagihan
7-01-10, 18:01
arkadaşr sizi bişeyler sormak istiyorum benim de günüm 4gün geçti ama test yapmadım yapmayıda düşünmüyorum korkuyorum sizde belirtiler nasıl gerçi herkese göre değişiyor ama kasıkta batma felan yok bende bulantı erken dşiyosunuz akıntıda bugün az bişey geldi kesildi yok

ama her ayki tatlı kırizine girmedim göğüslerim 15 günü geçkin şiş ve acıyor hala var ama biraz azaldı
acaba bunlar br belirti olabilirmi

zelihagok
7-01-10, 19:01
Kızlar selam uzun zamandır yazamıyorum fırsat bulup..hem iş yoğunluğu hem halsizlik hemde artıp duran mide bulantılarım:KK43:
Hamile olduğum müjdesini burada vermiştim şuan 3 ay 5 günlük hamileyim..ama 2 aydır sadece salatalık,domates ve beyaz peynir yiyebiliyorum..süt,yoğurt,çorba,su ,et ,balık,sulu yemek vs görmek bile istemiyorum..daha görür görmez kusmaya başlıyorum..yani beslenemiyorum 2 aydır.4 ayda kadar geçer dedi doktor ama bu aydan itibaren çocuk benden besleniyor ama ben bişey yiyemiyorum domates,salatalık ve peynir dışında:KK43:(

doktor bişey olmaz bu ay böyle olsada diyor ama endişeliyim işte..nasıl beslencek bu çocuk..ya geçer dimi kızlar bu bulantılar.çalışıyorum yemek yiyemediğim için halsizlik,güçsüzlük var 1 hafta fena halde grip oldum gıdasız kalmışsın ye diyo doktor ama olmuyo işte yiyemiyorum

offf kızlar ya sizcede bu ay böyle geçse bişey olurmu varmı benim gibi olan aranızda

NisaNurum
7-01-10, 19:01
naagihan
arkadaşr sizi bişeyler sormak istiyorum benim de günüm 4gün geçti ama test yapmadım yapmayıda düşünmüyorum korkuyorum sizde belirtiler nasıl gerçi herkese göre değişiyor ama kasıkta batma felan yok bende bulantı erken dşiyosunuz akıntıda bugün az bişey geldi kesildi yok

ama her ayki tatlı kırizine girmedim göğüslerim 15 günü geçkin şiş ve acıyor hala var ama biraz azaldı
acaba bunlar br belirti olabilirmi
gebelik belirtileri canım adet olucakmışsın gibi ağrı olur akıntı olur uykun çok gelir halsiz olursun hamileyken benim akıntım daha çok oluyodu ve zaten normaldede adte olucan zaman gögüslerin şişer ama gögüs şişmesi ağrıması felan 2. aydan sonra oluyo
zelihagok
Kızlar selam uzun zamandır yazamıyorum fırsat bulup..hem iş yoğunluğu hem halsizlik hemde artıp duran mide bulantılarım:KK43:
Hamile olduğum müjdesini burada vermiştim şuan 3 ay 5 günlük hamileyim..ama 2 aydır sadece salatalık,domates ve beyaz peynir yiyebiliyorum..süt,yoğurt,çorba,su ,et ,balık,sulu yemek vs görmek bile istemiyorum..daha görür görmez kusmaya başlıyorum..yani beslenemiyorum 2 aydır.4 ayda kadar geçer dedi doktor ama bu aydan itibaren çocuk benden besleniyor ama ben bişey yiyemiyorum domates,salatalık ve peynir dışında:KK43:(

doktor bişey olmaz bu ay böyle olsada diyor ama endişeliyim işte..nasıl beslencek bu çocuk..ya geçer dimi kızlar bu bulantılar.çalışıyorum yemek yiyemediğim için halsizlik,güçsüzlük var 1 hafta fena halde grip oldum gıdasız kalmışsın ye diyo doktor ama olmuyo işte yiyemiyorum

offf kızlar ya sizcede bu ay böyle geçse bişey olurmu varmı benim gibi olan aranızda
bencede zorlada olsa ye canım meyveyi bol ye hazır değilde elde yapılmış tarhana felan içmeyi dene sonra zayıf kalmasın çocuk iyi beslensin balık türü yemen lazım beyin gelişimi için süt içmen lazım kemik gelişimi için bende 4. ayım bitti ondn sonra bulantılar kesildi bende herşeyden tiskiniyodum ama zorlada olsa bebeğim için yiyodum alıştırmalısın kendini ama 4. ay bitince bu tiskinmeler azalıcak

prenseshanim
7-01-10, 20:01
hamile kalınca istahım değişti, memelerim dolgunlaştı, basit kokular ağır gelmeye başladı

dgumus
9-01-10, 09:01
seni o kadar iyi anlıyorumki zeliha bende aynı durumdan muzdaripim 16 haftalık hamileyim 3 kilo verdim.hiçbişey yemek istemiyorum tek yiyebidliğim şey meyve biraz zorlasam bişeyler yesem kusuyorumm zaten.doktorumda bana canını hiç sıkma sen bişey yemesende o beslenir diyor bende ona inanıyorum artık.bende ,istiyorum balık yiyeyim bebeğim zeki olsun ama ben evde kokuya dayanamaıyorum.yanımda bahsettiklerind ebile içim kalkıyor ama doktorlar ne söylerse doğrudur üzme kendini eminim bu da bitecek.

gamee
9-01-10, 14:01
zelihagok

bende seninle aynı dertden muzdaribim 3 ay 6 günlük hamileyim sadece çubuk kraker salatalık yiyorum 5 dakika bile mide bulantım geçmiyor sürekli var inan yaşamaktan bıktım deliricem benim çocuğum nasıl büyücek bilmiyorum allah yardımcımız olsun

nebahat43
9-01-10, 22:01
6haftalık hamileyim felaket bulantılarım var herşeyden tiksiniyorum artık ellerim bile titremeye başladı meyva ve tarhana çorbası içiyorum nolacak bilmiyorum

kedi003
12-01-10, 10:01
arkadaslar hepinize gecmıs olsun.. ılk aylar hepımız bunları yasadık ınanın.. hatta bu baslık altında benım eskı yazılarım bıle var. yasamak ıstemıyorum dıyordum oyle zor atlattım kı. hıc bır bulantı ılacı ıcmedım. gunde belkı 10 kez kustugum oluyordu. ama gecıyor zamanla.. 7kılo verdım. buna ragmen doktor merak etme bebek beslenıyor sadece olan sana oluyor ama toplarsın dedı.. 7. ayım bıtecek benım.. sızler gıbı bulantım kusmam oldugu zmanlar hıc gecmıcek sanırdım ama 4. ayın sonuna dogru ıyıce rahatlarsınız.. gunduz ve gece kusmaları azalır sadece sabah bulantıları kalır..zmanla o da gecer..ıcınız rahat olsun. bu donem kendınızı istemedıgınız seylerı yewmek ıcın zorlamayın.. hele balık yemeyı denemeyın, ıyıce tıksınırsenız yer eder sonrakı aylar hıc yıyemezsınız.. zaten 4. aya dogru sızın dısardan aldıgınız besınler onem kazanacak..ben ılk 3 ay sadece domates peynır yemıstım..

Nagihan
12-01-10, 10:01
arkadaşlar bende hiç bulantı baş dönmesi ağrı hiiiiiçççççççç bişey yok 5-3günlük

hituci
12-01-10, 20:01
nagihancım senin bulantı için daha erken diye düşünüyorum.genelde 7. haftada başlıyo.ben 9+2 günlük hamileyim ve hiçbişey yiyemiyorum.
kızlar genelde kaçıncı haftada geçti sizin bulantılarınız.sağlıcakla kalın sevgiler...

kedi003
14-01-10, 08:01
hituci
nagihancım senin bulantı için daha erken diye düşünüyorum.genelde 7. haftada başlıyo.ben 9+2 günlük hamileyim ve hiçbişey yiyemiyorum.
kızlar genelde kaçıncı haftada geçti sizin bulantılarınız.sağlıcakla kalın sevgiler...
12.13. haftalara dogru azalmaya baslar cnm.. gecmıs olsun..

gunesim
14-01-10, 11:01
kızlar izmirde hangi doktora gıdıyorsunuz ekadom hakkında bılgısı olan varmı?

canzi3445
15-01-10, 14:01
merhabalr benimde 10. haftada kesilmişti rahatlamıştım ama 11. haftaya girdikten sonra birgün 5 sefer kustum halsizlik oldu şimdide devamlı bulanıyor ama kusma yok devamlı beyaz leblebi yiyiyorum midemi bastırıyorum ne zaman tama olarak geçer bilmiyorum kimileri 9 ay kusarak doğuma girmişler allah yardımcımız olsun bebişlerimiz yeterki sağlıklı bir şekilde dünyaya gelsinler

hiranur8
15-01-10, 19:01
zelihagok

yaa tatlim benimde canim hep domates ve beyaz peynir yemek istiyor.ama acikcasi domates yerkende tedirgin oluyorum.mevsimi degil ya...hormonlu diye...

yaren_54
16-01-10, 12:01
merhaba arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum ve beni bilgilendiriseniz çok sevinirim... 7 haflalık hamileyim mide bulantım var çok aşırı derecede bunun yanında birde midemde yanma oluyor. sebebi nedir kötü birşey olmasından korkuyorum beni bilgilendirirsenız sevinirim

gnc ayg
18-01-10, 13:01
yaren_54
merhaba arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum ve beni bilgilendiriseniz çok sevinirim... 7 haflalık hamileyim mide bulantım var çok aşırı derecede bunun yanında birde midemde yanma oluyor. sebebi nedir kötü birşey olmasından korkuyorum beni bilgilendirirsenız sevinirim
kötü birşey yoktur merak etme. ben 16 haftalık hamileyim hala devam gerçekten çok zor günlük hayatımı sürdüremiyorum çalışıyorum 6. haftadan beri raporluyum doktor ve hastane dışında evden adım atmıyorum 2 ay oldu.3 kere hastanelik oldum her gece dua ediyorm geçsin die.umarım seninki erken geçer.senağlamasenağlama

beyza3
19-01-10, 15:01
Ben 7,5 aylık hamileyim benim hala geçmedi:KK43:(((

denisim13
20-01-10, 07:01
arkadaşlar ben de 10 haftalık hamileyim. kusmalardan ve bulantılardan yemek yiyemez olmuştum. biz çözümü yok diye arkadaşların dediği gibi her tavsiyeye uydum. ardından doktoruma soyledim. bana bir ilaç yazdı ve serum. ilaç fayda etmediği taktirde serumlara başlayacaktım. ilaç gunde 1 tane alınıyor.aldım ve çok şükür iyi geldi. 10 gunde 1 yeniliyorum. 3. paketi aldım. ancak 4. yü almayı düşünmüyorum çünkü son 2 gundur çok hafifledi. o ilaç sayesinde yemek yiyebildim.sizler de doktorunuza danışırsanız belki size de benzer ilaçlardan önerebilir ve iyi geldiğini göreceksiniz.

denisim13
yaren_54
kesinlikle doktorunuza danışın. doktorunuzun uygun gördüğü ilacı alıp kullanmaya başladıktan sonra bu şikyelerinizin neredeyse yok oldugunu gördüğünüzde boşuna bu kadar sorun yaşadığınız için kendinize kızacaksınızdır. tavsiyemi dinlerseniz sizin yararınıza olur. geçmiş olsun
hayırlı şifalar

gunesim
denisim13
arkadaşlar ben de 10 haftalık hamileyim. kusmalardan ve bulantılardan yemek yiyemez olmuştum. biz çözümü yok diye arkadaşların dediği gibi her tavsiyeye uydum. ardından doktoruma soyledim. bana bir ilaç yazdı ve serum. ilaç fayda etmediği taktirde serumlara başlayacaktım. ilaç gunde 1 tane alınıyor.aldım ve çok şükür iyi geldi. 10 gunde 1 yeniliyorum. 3. paketi aldım. ancak 4. yü almayı düşünmüyorum çünkü son 2 gundur çok hafifledi. o ilaç sayesinde yemek yiyebildim.sizler de doktorunuza danışırsanız belki size de benzer ilaçlardan önerebilir ve iyi geldiğini göreceksiniz.
cnm ben cok serum yedimmm ilaç verdi doktorum içtim ama hiçbir faydası olmadı yani bulantılar beni mahvettı kullndıgn ilacın adı neydiki senin?

gunesim
denisim13
kesinlikle doktorunuza danışın. doktorunuzun uygun gördüğü ilacı alıp kullanmaya başladıktan sonra bu şikyelerinizin neredeyse yok oldugunu gördüğünüzde boşuna bu kadar sorun yaşadığınız için kendinize kızacaksınızdır. tavsiyemi dinlerseniz sizin yararınıza olur. geçmiş olsun
hayırlı şifalar
cnm her ınsann bunyesı farklı dedgm gıbı banada doktorm ılac onerdı kullndm ama fayda goremedm her aksm acıle serum yemeye gıdyrdum kan kusyrdum okadar yaniii

bünyeden bunyeye dedegısyr bence