2009 Ekim anneleri bebişlerimize isim düşünelimmi?

DoraGizem
24-02-09, 21:02
Arkadaşlar henüz cinsiyetlerini bilmesekte hepimiz geleceğin prensleri ve prensesleri için gönlümüzden geçirdiğimiz isimler vardır demi:)Hadi burda anlamları ile birlikte isimleri paylaşalım..Bakalım neler çıkıcak:KK46:

DoraGizem
24-02-09, 21:02
İlk ben paylaşayım bari:)
Gönlümden kız olursa Özgü:Özellikle birine ya da bir şeye ait olan, belli bir kimsede ya da şeyde bulunan, °has, °mahsus.
Erkek olursa daha düşünmedim:ecrin_bebek:

zellda
24-02-09, 22:02
Kiz olursa Ceyla
Erkek olursa şan

Bulcuk
25-02-09, 06:02
ben bu isim konusunda çok kararsızım valla
kız olursa doğa öykü meriç olaiblir
erkek olursa ege istiyorum ama eşim istemiyor bu isimi

rrose
25-02-09, 09:02
kız olursa pınar annem hep benim için istemiş ama koydurmammışlar hep içimde kaldı o erkek olursada emre eşimle evlenmeden karar verdiğimiz bi isimdi

fikirdelisi
25-02-09, 10:02
kızda olsa erkekte olsa deniz istiorum. ama esim pek yanasımıo :1closedeyes:

ZuZuu
25-02-09, 10:02
kız olursa berra olucak kuşumun ismi..erkek olursa bilemorumm..henüz düşünmedik..kız olsun ay:)

felisimfelis
25-02-09, 11:02
kız olursa elif, erkek olursa alp ya da ata. İkiz olsaydı ece-ege ya da ege-efe düşünüyorduk, tek göründü.

ilkay..
25-02-09, 17:02
:))) ALLAH hayirlisini nasip etsin insallah .

>Biz kiz olursa ; yaren , pinar ikisinden birisini dusunuyoruz
erkek olursa : egemen istiyor esim ben ise özmen , gökbey , veya gökmen istiyorum

lllalll
25-02-09, 20:02
kız olursa.....öykü,eylül,cemre,ırmak,nehir.....
erkek.....barış,rüzgar......
bunlar eşimle birlikte beğendiğimiz isimler..arasından seçices artık:1rolleyes:

yağmur ankara
SAĞLIKLA doğurup isimlerinide koyarsınız inşallah hepsi çok güzel 2008 ekim annesinden sevgilerle

shoksheker
kız olursa kesin ayşenaz
erkek olursa henüz karar veremedik eşimle çekişme içindeyiz :))

ikiz olup olmadığı henüz belli değil olursa ne yaparız bilmiyorum valla

nisasum
28-02-09, 15:02
kız iismlerını herkes asagı yukarı bılıyorda erkekete kararsız genelde daha dogrusu kafamızda bırsey yok nedense... ben ereke ısterım ama kız ısmı gecıyor hep aklımdan doğa gibi

nurefsann
3-03-09, 12:03
bebisim kiz olursa nurefsan koyacagi ins. anlami nur sacan muhabbet yayan.erkek ismi daha bulamadik.

bu arada arkdaslar Suden - Isimler Hakkında Herşey - Blogcu bu adrese goz gezdirin bazi isimlerin gercek anlamlarini acikliyor

beryal
3-03-09, 13:03
canlarım bende isimleri hazırladım.hatta daha evlenmeden önce belirlemiştik isimleri.kız olursa YAĞMUR erkek olursa DORUK koymayı düşünüyoruz.bakalım hangisi olacak .yağmur bebekmi doruk bebek mi .allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.benim ilk bebeğim olacağı için kız yada erkek hiç fark etmez .sağlıklı hayırlı ve babası ve bana benzeyen bir minik olsun

OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM
3-03-09, 17:03
ne tatlı bi telaşe..
ben ve eşim henüz ortak bi isim beğenmiyoruz:)
kız olursa ;dua ismini çok istiyorum iklimya da başka bi alternatifim..
erkek te ;akif ve asaf isimleri hoşuma gidiyor eşim ömer isminde kararlı gibi ömer akif veya ömer asaf tamamlar diy düşünüyorum ..
herşeyin hayırlısı olsun inş.

çıtır-pıtır
4-03-09, 11:03
aybike_zehra
ne tatlı bi telaşe..
ben ve eşim henüz ortak bi isim beğenmiyoruz:)
kız olursa ;dua ismini çok istiyorum iklimya da başka bi alternatifim..
erkek te ;akif ve asaf isimleri hoşuma gidiyor eşim ömer isminde kararlı gibi ömer akif veya ömer asaf tamamlar diy düşünüyorum ..
herşeyin hayırlısı olsun inş.
"iklimya" mı ıstıyorsun??cok guzel bır ısım.. haz ademın kzıının adıydı sanırım. bnde süşünmüştüm ama sonra onu "ıklım "olarak kısalttık...ıklım koyduk.sevıyorum kızmın adını:)

OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM
4-03-09, 13:03
çıtır-pıtır
"iklimya" mı ıstıyorsun??cok guzel bır ısım.. haz ademın kzıının adıydı sanırım. bnde süşünmüştüm ama sonra onu "ıklım "olarak kısalttık...ıklım koyduk.sevıyorum kızmın adını:)
maşallah..
evet hz.ademin kızı..dünyaya gelen ilk en güzel kız olarak ta geçiyor..

beyazzzambak
5-03-09, 15:03
hayırlısyla sağlıkla doğsunlar inşalalh ben erkek olsa emre ismini düşünmüştüm

Revolucion
7-03-09, 07:03
hemde ne tatlı telaşe hakkikaten ilginç şekilde hep kız isimleri dolaşıyo ortalıkta...
biz kız olursa YAĞMUR erkek olursa DEVRİM düşünüyoruz.ve 16 haftayı iple çekiyoruz inş. bi muziplik yapıp arkasını dönmez bize :)))
DENENMİŞ MERAK EDENLERE Bİ ÖNERİ
bu hesaplama bilimsel olarak yapılıyormuş bana da bir ablam öğretti.en basit şekliyle açıklamaya çalışıcam
kadın vücudu kendini 3 yılda bir yenilermiş.yaşınız bölü 4
erkek vücudu 4 yılda.eşinizin yaşı bölü 4
hanginizin yenilenme tarihi daha yakınsa bebeğin cinsiyeti ona göre belirlenirmiş.erkeğinki yakınsa erkek kadınınki yakınsa kız.
güvenilirmi demeyin beklemedeyiz görcez :)))
isterseniz örnekle açıklarım tekrar.

green olive
7-03-09, 07:03
benimde alternatiflerim çok henüz içinden seçemedik.
kız olursa : Masal, Ada, Zeynep, Sueda,
Erkek olursa: Asrın, Ilgar, Çağan, Ada, Deniz,
tabi dahada fikrim değişebilir.

green olive
3-04-09, 12:04
İsim konusunda karara vardık biz.
Kız olursa Masal,
Erkek olursa Ada
27 Nisanda öğreneceğim cinsiyetini kısmetse hihoyyyt Ay çok heyecanlı günler zaman geçmiyo...

strawberry29
3-04-09, 15:04
Benim düşündüğüm kız olursa ALıSA (asil soylu), erkek olursa AREL (temiz dürüst insan)
Daha konuşmadık eşimle ama benim istediklerim bunlar. Daha sonra değişebilir tabiii:)

Aussie
3-04-09, 17:04
Bizde hala bi karara varamadik ;( kiz olursa eşim Ela istiyor diger alternatifler : talya naz erkekolursa tam bir kargasa Berkin Kuzey Toprak Timur.
Alisa isminin kokeni nedir? Bizim isim koymada ilkkriterimiz i icinde turkce karakterler olmamazi

Aussie
3-04-09, 17:04
bu arada bebislerinize 2 isim vermeden bir daha dusunun derim. Ben 2 isimliyim ve bu durumdan hic hoslanmiyorum. Bir yeri ariyorsunuz kaydinizi 1isminizi soyleyince bulamyorlar, diger isminizi soyluyorsunuz bu seferde hangi ismknizi kullaniyorsunuz diye soruyorlar. Ailenizin yarisi bir isminizi diger yarisi inat diger isminizi kullanir:KK70:

pançita
4-04-09, 06:04
erkek olursa kesinlikle EFE 4 yıl öncesinde hazır ismi ama kız olursa bir türlü beğenemiyoruz Berru düşünüyorum onun içinde Esma-ül Hüsnada geçiyor Allahın adı ama fikrim değişebilirde bugün inş öğrenicez cinsiyetini

SEYMA
4-04-09, 07:04
biz karar verdik diyebiliriz dün belli olan cinsiyetimize EREN dedik...Kerem abisine eren uysun dedin kız olursada ceren nasıl teyzeleri...

burcu_87
4-04-09, 07:04
kızlar dune kadar hep oglum olacak dıyordum hatta ısmı bıle hazırdı muhammed kayra koyacaktık ama dun kızımızın olacagını ogrendık ve adı ınsallah tuana adıyla yasasın ınsallah:KK46:

seydahancer
4-04-09, 10:04
kız olura EYLÜL NAZ YADA DURU SU ERKEK OLURSA MURATCAN VEYA ALTAY ama ben inanıyorum kızım olacak inşallah

strawberry29
4-04-09, 12:04
Aussie
Bizde hala bi karara varamadik ;( kiz olursa eşim Ela istiyor diger alternatifler : talya naz erkekolursa tam bir kargasa Berkin Kuzey Toprak Timur.
Alisa isminin kokeni nedir? Bizim isim koymada ilkkriterimiz i icinde turkce karakterler olmamazi
Alisa genellikle balkanlarda kullanılan bir isim. Kökenini bilmiyorum. Kuzenimin eşinin ismi. Yıllardan beri çok beğenirim.
Türkçe karakter kullanmama da iyi fikir tabii bizim gibi sömürge devletlerde:):kahve:

Aussie
4-04-09, 19:04
turkce karakter sorununun nedeni ben avustralya vatandaşiyim bebiste oyle olma ihtimali yuksek babamizda almanyada buyudu hala bir ayagimiz orda. Yurtdişinda zor olmasin diye.

bahair
5-04-09, 18:04
hayatım boyunca hep kızım olacağını düşünüp sadece kız isimine karar vermiştim. nil olacaktı. ama ne zaman hamile kaldım ve erkek olacağını hisettim yiğit olabilir diye düşündüm. 4 gün önce yapılan ultrasona göre de şimdilik yiğit gözüküyo:)))))

engidi
6-04-09, 08:04
benim kızımın adı idil. ikincisi de kız. ablası eylül diye tutturdu. ama türkçe karakter istemiyorum bende. üç harfli olmayacak. şöyle zeynep elif zeliha gibi eski ama güzel bişey olsun istiyorum. bakalım neye karar vericez.

burcu_87
6-04-09, 08:04
eger zeynep dusunuyorsan zeynep erva ıkısı guzel yakısıyor:KK46:

pançita
6-04-09, 10:04
ben ne düşünsem pamuğuma yaa kız isimlerini hiç beğenemiyorum bir türlü :uhm:

burcu_87
benım minigimin ısmı kısmetse tuana olacak :CüvCüv:

ZuZuu
burcu_87
eger zeynep dusunuyorsan zeynep erva ıkısı guzel yakısıyor:KK46:
benim kuzumun adı da inşallah zeynep berra olucak teyzesi..:KK46:hani benziyo ya ondan şeyediiym dedim :CüvCüv:

burcu_87
6-04-09, 11:04
ZuZuu
benim kuzumun adı da inşallah zeynep berra olucak teyzesi..:KK46:hani benziyo ya ondan şeyediiym dedim :CüvCüv:
adıyla yasasın canım guzel ısım berradakaydirigubbakcemile5:ecrin_bebek:

yonca76
6-04-09, 13:04
Allah nasip ederse bizim de kontrolümüz 25 Nisanda..

Daha çokk zaman da var ama ..

Amann önce sağlık gelir tabi . Allah hepimize hayırlı , sağlıklı , ömürlü evlatlar versin .

Cinsiyeti inşallah belli olur diye de içimden geçirmiyor değilim . :CüvCüv:

Kız olursa TUĞÇE , CEYDA , ŞEYMA

Oğlan olursa ben KAĞAN diyorum ama eşim sıcak bakmıyor . Zaten oğlan ismi bulamıyorumm
:ecrin_bebek:

GumiGum
6-04-09, 13:04
kız olursa Sahara Mira (kızım olmasını çok istiyorum ınşallah yarın gösterirse öğrenicem)
Sahara:dünyanın en büyük çölü arapçada el-sahra dan geliyor büyük boşluk.
Mira : Kırmızı dev grubundan bir yıldızın ismi.. Okyanusta yunuslar geceleri bu yıldızın ışığını takip ederlermiş. .. Rusçada Ayna anlamına geliyor.
erkek olursa
Ali Aras yada Tuna Beren olacak.

ZuZuu
6-04-09, 15:04
burcu_87
adıyla yasasın canım guzel ısım berradakaydirigubbakcemile5:ecrin_bebek:
merrsi teyzesi...:CüvCüv:aminn canımm..hepimizinki inşallahhh

zynp.ZEYNEP
zuzucum bende berra istiyom ama söylemesi biraz zor..mesela oğlum bella diyor R ler tam çıkmıyo...eda isminide beğeniyorum ama hala karar verebilmiş değilim...cinsiyeti tam belli olsun o zaman düşünücem iyice...ama burası iyi oldu değişik isimler bulabiliriz...

ZuZuu
zynp.ZEYNEP
zuzucum bende berra istiyom ama söylemesi biraz zor..mesela oğlum bella diyor R ler tam çıkmıyo...eda isminide beğeniyorum ama hala karar verebilmiş değilim...cinsiyeti tam belli olsun o zaman düşünücem iyice...ama burası iyi oldu değişik isimler bulabiliriz...
ewet hayatım fikir olur karar weremeyenlere..berra bekarlıktan beri bayıldığım bi isim..hani olur da çocuumun r problemi olursa da zeynebi kullanır:) koymassam berrayı içimde kalır:))

hidden
7-04-09, 09:04
biz de iki isim düşünüyoruz kız ya da erkek farketmiyor isimlerden biri DERİN olacak :) diğer isimi artık kendini gösterdiğinde karar vereceğiz :lepi:

burcu_87
7-04-09, 10:04
ben tuana koyacagım ınsallah kızıma ama ıkıncı ısmı sızce ne olabılır yanı hanngı ısım yakısır tuananın onune yada arkasına fıkır verırsenız sevınırım :ecrin_bebek:

fragiles
13-04-09, 12:04
biz kız olursa: yağmur idil, erkek olursa da:bekir kağan düşünüyoruzz!

Amazon
13-04-09, 13:04
ben Özde ya da Deniz koyucam ikisinden biri.

yağmur ankara
13-04-09, 13:04
fragiles
biz kız olursa: yağmur idil, erkek olursa da:bekir kağan düşünüyoruzz!
benim kızımın ismide yağmurrrrrrrrrhihoyyyt

jasminellam
14-04-09, 08:04
Kızlar benim oğlum olacak heralde ben ege, tuna , yada derin diyorum ama eşim hiçbirini beğenmiyor kendisine vahiy gelmesini bekliyor sanırım puhahahaaakaydirigubbakcemile3

seLis
14-04-09, 10:04
bende kiz olursa yeliz veya eda erkek olursa burak veya umut...ama yinede tam emin degiliz...