TEST

Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

kaswa
14-06-09, 10:06
Sabah girdim,hemen çıktım.Tatlılar nasıl keyfiniz?Şükür biz bugün iyiyiz.:CüvCüv:

el-muallim
kaswa canım şu patıler çok tatlı örsekmı bebılere.................

el-muallim
wawıy canım kaç haftalık old..............ınş gecer ya.............mıde bulantısıda zor.......rabbım kolaylık versın cnım ........

kaswa
Çok tatlılar dimi yaaaaa..Biliyormusun?Ben bu patiklere bakar hep özenirdim.ınşallah yavrularıma giydirebilirim bunlardan.Ablam ördü bana bundan.Çok da güzel oldu.

kaswa
el-muallimcim...Benim bulantım olmadı hiç.ınş. seninde olmaz.Bende neden midem bulanmıyor?Sorun mu var?Derdim.Şükür olmadı.kaydirigubbakcemile3

bade_bade
merhaba kızla detaylı usg incelememiz güzel geçti sorun yokmuş çok şukur:CüvCüv:
ben magnezyum sorucam size magnezyum takviyesi alan varmı hangi marka kaç ml günde kaç alıyorsunuz pastil olarakmı alıyorsunu hapmı

el-muallim
kazwa evet canım çok tatlılar ınş canım rabbım nasıp etsın gıydırırsın ınşşş canım ............senınde olmadı demek ne bılım belkı dıyorum daha erken ama olmasın ıstemem .....oda zor.........rabbım kolay rahat hamışlık versın hepımıze..........senın kaç haftalık oldunuz.................ablanın elıne sağlık dur bende calımmm modelınıopuyorumnanaktan.....

kaswa
14+3 olduk teyzesi,sen?:nazar:

el-muallim
14-06-09, 11:06
oooo masallah canım ..bız daha çok kuçuguz............ben sanırım 6 haftalık...........daha keselerı haftaya gorucem gormedım aslında tek mı çıftmı onuda bılmıyorum doktırum sonuç 472 ıkız gıbı dedı o kadar .............bakalım kısmetse neymış goecez...canım

Hymarry
Canım çok sağol,şimdi deniyoruuumm
wavyyy canım nerelerdesin,çok geçmiş olsun yaaa,hala mı kötüsün,yoksa bu aralar daha mıkötü oldun ah canım benim yaaa:çok üzgünüm:
Serdar Bey ilaç vermedi mi,işe mi yaramıyor?
Biz o akşam senden konuştukiburaya da yazdım ama üzerinden çok konuşma geçti,bulammaış olabilirsin.Aynen seninle konuştuğu gibi bana da nereden buldunuz birbirinizi şaşırdım,o da şeker,sen de şeker,hiç tesadüf olmamış dedikaydirigubbakcemile3

Hymarry
olmadı el-muallim yaa,uyuz olurum bu işlere neyse..

Hymarry
badecim nasılsııııın,nerelerdesin?Yazlıktamısın hala yoks ageldin de evden mi yazıyorsun,bebişler nasıııl?

Hymarry
bade_bade
merhaba kızla detaylı usg incelememiz güzel geçti sorun yokmuş çok şukur:CüvCüv:
ben magnezyum sorucam size magnezyum takviyesi alan varmı hangi marka kaç ml günde kaç alıyorsunuz pastil olarakmı alıyorsunu hapmı
Canım sorunsuz bir usg olmasına sevindim.İnşallah önmüzdeki bu hafta içinde bir gün ben de gidicem.Doktordan haber bekliyoruz.Farklı bir tarzı varmı bu usg nin,renkli mi oluyor?Ne kadar sürüyor?
Ben kramp şikayetim olmadığı için magnezyum almadım ama suda eriyen tabletler varmış,onlardan veriyormuş doktorun canım.Sen neden magnezyum istiyorsun?

Hymarry
kaswa
Çok tatlılar dimi yaaaaa..Biliyormusun?Ben bu patiklere bakar hep özenirdim.İnşallah yavrularıma giydirebilirim bunlardan.Ablam ördü bana bundan.Çok da güzel oldu.
Ay ben hiç anlamıyorum örmeden ama annem yapabilir sanırım,benim kıslaraopuyorumnanaktan..

bade_bade
Hymarry
Canım sorunsuz bir usg olmasına sevindim.İnşallah önmüzdeki bu hafta içinde bir gün ben de gidicem.Doktordan haber bekliyoruz.Farklı bir tarzı varmı bu usg nin,renkli mi oluyor?Ne kadar sürüyor?
Ben kramp şikayetim olmadığı için magnezyum almadım ama suda eriyen tabletler varmış,onlardan veriyormuş doktorun canım.Sen neden magnezyum istiyorsun?
gebelikte almak çok faydalıymış ve hiç zararıda yokmuş ama dra yazdırmayı untuum ben usg normal ama arada kan akışlarına bakıyor renkleniyor falan işte allaha şukur sorunsuz geçti çok onemli bir incelemeymiş bu darısı başınıza ben henuz gitmedim bugün gidiyorum gitmeden yazıyım dedim

kevser14
14-06-09, 13:06
günsaydın kızlar, ben daha yeni uyandım da :ecrin_bebek:

Hymarry
14-06-09, 15:06
kevser14
günsaydın kızlar, ben daha yeni uyandım da :ecrin_bebek:
delikafadulden:roflol: günydın mı,yeni mi uyandınkaydirigubbakcemile3?

Angel...baby
14-06-09, 16:06
kızlar nasılsnız pazar gününüz nasıl gecti kızlar bu 2 düzey usg girince bebekleri tam olarak görücekmiyiz hani su renkli resimleri oluyo ya onun gibi

wavy
14-06-09, 17:06
el-muallim
wawıy canım kaç haftalık old..............ınş gecer ya.............mıde bulantısıda zor.......rabbım kolaylık versın cnım ........
çok sağol canım. 13+5 olduk ama hala kötü bulantılar:KK43:(

Hymarry
Canım çok sağol,şimdi deniyoruuumm

wavyyy canım nerelerdesin,çok geçmiş olsun yaaa,hala mı kötüsün,yoksa bu aralar daha mıkötü oldun ah canım benim yaaa:çok üzgünüm:
Serdar Bey ilaç vermedi mi,işe mi yaramıyor?
Biz o akşam senden konuştukiburaya da yazdım ama üzerinden çok konuşma geçti,bulammaış olabilirsin.Aynen seninle konuştuğu gibi bana da nereden buldunuz birbirinizi şaşırdım,o da şeker,sen de şeker,hiç tesadüf olmamış dedikaydirigubbakcemile3
canım hala kötüyüm malesef 7. haftada başladı bulantılar ve hala var:KK43: benim mide zaten hassastır onunda etkisi var sanırım.kısa süreli bi tedavi uyguladı serdar bey ilaçı kullanırken iyiydi ama dozu düşünce yine fenalaştım:KK43:( şimdide bulantı için bişey vermedi.
he he hee o gün çok şaşırmıştı zaten ne alaka olmuştu şaşırttık adamcağızı kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

bu arada artık evden devam etcem işlere yani daha sık yazabilirim. tabi bulantılardan başımı kaldırabilirsem:KK43:(

Hymarry
14-06-09, 18:06
Angel...baby
kızlar nasılsnız pazar gününüz nasıl gecti kızlar bu 2 düzey usg girince bebekleri tam olarak görücekmiyiz hani su renkli resimleri oluyo ya onun gibi
Angel iyidir canım.Ben Cuma karneleri verdim fakat yaklaşık 2 hafta bir seminer dönemimiz var.Anlaşabilirsem daha erken kaçmaya bakıcam,zaten artık yavrular için işi de bırakıyorum.
Haftasonları bol bol uyuyup akşamları yürüyüşe çıkıyoruz.Keyifler yerinde vesselam:sm_cool:

Hymarry
14-06-09, 18:06
wavycim canım denk gelemedik pek bugün.Uyuyoz uyanıyoruz,bilgisayar başındabiraz kalınca yavrular kığırdanmaya başlıyor,radyasyondan mı etkileniyorlar diye üzülüp bırakıyorum bilgisayarı.
Bulantı için ilaca devam etsen ya,neden bıraktın,yani sakıncalımıymış?Zor olur bulantı olayı yaaa:sinifsinif:

umudumsun_0707
15-06-09, 05:06
günaydın arkadaşlar size bişi sormak istiyoqum benin en ufacık bi hareket etsem belim deli gibi ağrımaya başlıyor acaba bi sorun mu var diee korkuyorum.sizce neden olabilir

Hymarry
15-06-09, 06:06
umudumsun_0707
günaydın arkadaşlar size bişi sormak istiyoqum benin en ufacık bi hareket etsem belim deli gibi ağrımaya başlıyor acaba bi sorun mu var diee korkuyorum.sizce neden olabilir
Canım öncelikle aramıza hoşgeldiin.Hamileliğin hayırlı uğurlu olsuna.s..
Hamileliğin erken şikayetleri arasında bel ağrısının olduğunu biliyorum,ben yaşamadım ama..
Doktoruna söylesen muhtemelen normal diyecektir fakat yine de müsait zamanda doktorunla bir konuşmanı tavsiye ederim canım.

ceny80
günaydın arkadaşlar
bende bişey sormak istiyorum. dünden beri karın ve kasık ağrısı çekiyorum. ama yoğunluk sol tarafta sizlerde de oluyormu? korkuyorum biraz.

umudumsun_0707
bende gidicem doktra bu seferde çok ultrasonun zararı olurmu diee korkuyorum

wavy
15-06-09, 07:06
Hymarry
wavycim canım denk gelemedik pek bugün.Uyuyoz uyanıyoruz,bilgisayar başındabiraz kalınca yavrular kığırdanmaya başlıyor,radyasyondan mı etkileniyorlar diye üzülüp bırakıyorum bilgisayarı.
Bulantı için ilaca devam etsen ya,neden bıraktın,yani sakıncalımıymış?Zor olur bulantı olayı yaaa:sinifsinif:
uyuyabilmene sevindim canım valla benim bıcırıklar uykuyu hiç sevmicek galiba:KK43:ilk dönemden beri uyku sorunum var sabah ezanı ile uyanıyorum .. bu arada ilacı sürekli kullanamıyorum. o ilaç kortizon içeriyordu o yüzden kısa süreli kullandırdı.. 4 aylık olunca geçer inşallah..

claire
15-06-09, 08:06
Günaydın arkadaşlar umarım gününüz güzel geçer.

Hymarry
claire
Günaydın arkadaşlar umarım gününüz güzel geçer.
Günaydın canıııım,inşallah hepimizin güzel geçer.Hava sıcak ama,Allah sabır versin bize..
wavycim geçmiş olsun canım yaa,ilaç olayını anladımne diyeyim,zor:sinifsinif:..ben hiç bulantı yaşamadım çok şükür o yüzden çook geçmiş olsun diyeyim tekrar canım benim.Evdemisin sen canım?Ben paso uyuyorum valla,inşallah yavrular bu uykuların acısını çıkarmazlar,genelde tersinin çıktığını duydum çünkü..

Hymarry
umudumsun_0707
bende gidicem doktra bu seferde çok ultrasonun zararı olurmu diee korkuyorum
Canım ben de ultrasona sık girmiyorum.Doktorlar her ne kadar kabul etmeseler de ben tamamen zararsız olduğunu düşünmüyorum.Zaten İbrahim Saracoğlu yada Ahmet Maranki gibi uzmanlar da oldukça karşılar.Muhakkak ki bir sebebi vardır.Ne kadarda bir giriyorsun usg ye?Ya da en son ne zaman girdin diye sorayım?

Hymarry
ceny80
günaydın arkadaşlar
bende bişey sormak istiyorum. dünden beri karın ve kasık ağrısı çekiyorum. ama yoğunluk sol tarafta sizlerde de oluyormu? korkuyorum biraz.
cenycim günaydın.Doktorun normal diyebilir buna ama ben de bu ağrıları adet ağrıları gibi hissettiğimide idrar yolu iltihabı teşhisi koymuştu.Bir söylemekte fayda var canım,geçmiş olsun canım..

umudumsun_0707
ya benim dördüzdü indirgeme felan oldu neredeyse 2-3 haftadır haftada 1 girdim.

umudumsun_0707
ayrıca küçük bi ilçede yaşıyorum 2 tane özel hastane var sordum ikiside bu hafta doluymuş.tüp bebek merkezindednde ayrıldım.esas doktorum için gün aldım onada ancak haftaya buldular yer.danışacak bi doktor bulamadım.acaba devlet hastanesine gitsemmi diee düşünür oldum

el-muallim
kızlar hayırlı sabahlar..............

Hymarry
canım dördüzlerin ikize mi indirgendii?Çok geçmiş olsuun,hayırlısı olsun canım.
Da doktorun randevudan ayrılırken tekrar ne zaman gelmen gerektiğini söylemiyor mu?Yani yeni randevu için bu kadar uğraşman pek normal değil,hele böyle zor bir hamilelik geçirirken..
Ama devlet hastaneleri gerçekten çok iyi,yani düşünür olmak için olumsuz bir seçenek değil,benim eşim devlette doktor.Pek çok konuda biz de devletten yararlanıyoruz.Eğer sana yakınsa tavsiye ederim..

Hymarry
hayırlı sabahlar muallimcim.Naıslsın bugün?Kaç gün kaldı randevuna?

Hymarry
Ben bişeyler atıştırıp geliyorum 15-20 dakikaya,karnım acıkıyor yaww:kedi:cokacimcoook

Angel...baby
15-06-09, 09:06
ben deldim naber tatlış anneler opuyorumnanaktan

el-muallim
benım bı haftam var ınş keselerı kalp atışını gorourum hayırlısıyla..............sonrada sızın guzel tecrube ve gobuşlerınıze yetırşırım hatunlar..................ınşşşşşşşşşş

wavy
selam hatunlar nasılsınız bakalım. ben evdeyim artıkın. evden takip edicem edebildiğim kadar işleri:))
bu arada yarın endokrine gidiyorum troitlerim yüksek çıkmıştı onunla ilgili muayener olacağım bakalım nolcek:KK43: bebişlerde zeka geriliğine neden olabiliyormuş. allahım sen koru... troitleri yüksek çıkan varmı aranızda. ilaç mı veriyolar napıyolar:KK43:

wavy
angel hoş geldin canım..

umudumsun_0707
Hymarry
canım dördüzlerin ikize mi indirgendii?Çok geçmiş olsuun,hayırlısı olsun canım.
Da doktorun randevudan ayrılırken tekrar ne zaman gelmen gerektiğini söylemiyor mu?Yani yeni randevu için bu kadar uğraşman pek normal değil,hele böyle zor bir hamilelik geçirirken..
Ama devlet hastaneleri gerçekten çok iyi,yani düşünür olmak için olumsuz bir seçenek değil,benim eşim devlette doktor.Pek çok konuda biz de devletten yararlanıyoruz.Eğer sana yakınsa tavsiye ederim..
evet ikize indirlildi.ya ben dışarda bi doktora gitmedim daha tüp bebeğe gidiyordum ordaki doktor bizim işimiz bitti artık tıptan randevu al dedi.çordada randevuyu aldım ama haftaya.belimde çok aşırı ağrıyor telaşlandım açıkcası bari devlete gideyim en azından doktor bişi söler içim rahatlar

Hymarry
angel gelmiş te gitmiş:umursamaz:
muallimcim bizde tecrübe yaşadıklarımız işte.ınşallah sen bebişleri kesinleştir de hayırlısıyla,sonra burdayız inşallah.
wavycim tirot yüksek mi çıkmıştı,hamilelikten öncemiydi bu,hamilelikle beraber mi farkedildi?ınşallah tedaviyle bir sorun olmaz yaaa,ne hamile kalanlar var,tiroit miroit haberleri bile olmadan çatır çatır doğuruyorlar,içini ferah tut canım..
Ense kalınlıkları ölçümün ne çıkmıştı senin canım?

Hymarry
umudumsun_0707
evet ikize indirlildi.ya ben dışarda bi doktora gitmedim daha tüp bebeğe gidiyordum ordaki doktor bizim işimiz bitti artık tıptan randevu al dedi.çordada randevuyu aldım ama haftaya.belimde çok aşırı ağrıyor telaşlandım açıkcası bari devlete gideyim en azından doktor bişi söler içim rahatlar
bizim işimiz bitti mi dedi,hayretim şaştı yani:1shok:
en iyisi sen devlete git canım,çok ilgililer,hamileliğin boyunca yapılacak tetkiklere muayenelere de ayrı ayrı masraf yapmamış olursun.Orda herşey çok daha düzenli ve sistemli ilerliyor.Ben şimdi sağlık ocağına kaydolucam,bir sağlık ocağında bile adam akıllı gebelik takibi yapıyorlar ki,devleti sen düşün..

Angel...baby
geldim geldim offf evd etek basıma canım sıkılıyyyy umudum hemşo h.g hangi merkezde yaptırdın sen tatlım
wavy canım ayy senden duydum anam testlerin yapılmadımı seni ayyy bunlarla kafanı bulandırma kızz

Hymarry
temizlik falan yapıyormusun angel?Bir de karnın çıktı mıı?
Ben eğilip kalkamıyorum.4.katta otoruyorum asansörümüz yok,çok yoruluyorum.Tuvalete bile oturamıyorum..

Angel...baby
yok yapmıyorum tatlım benim herif pek hevesli oldu hamile kaldıgımdan beri anlayacan ye kürküm ye hahhahayy :roflol: sabah kahvaltıyı hazırlıyo orayı burayı düzeltiyo eeee kaç sene ben yaptım bu sene dinleniyim zaten yavrular dogunca ev işi ne kelime yatık elime gecmez karnım cıktı benim seninde cıktımı ayyy merdivenlerdne inip cıkarlen dikkat et hem hümeyra teyzesi benim yavrulr artık hareketlendi yattıgımda hissediyorum artık işte tek sorun ben,m sola yatıp hangi taraftan kalktıgımın belli olmaması buda beni üzüyo

wavy
Hymarry
angel gelmiş te gitmiş:umursamaz:
muallimcim bizde tecrübe yaşadıklarımız işte.İnşallah sen bebişleri kesinleştir de hayırlısıyla,sonra burdayız inşallah.
wavycim tirot yüksek mi çıkmıştı,hamilelikten öncemiydi bu,hamilelikle beraber mi farkedildi?İnşallah tedaviyle bir sorun olmaz yaaa,ne hamile kalanlar var,tiroit miroit haberleri bile olmadan çatır çatır doğuruyorlar,içini ferah tut canım..
Ense kalınlıkları ölçümün ne çıkmıştı senin canım?
canım gebelikten önce ortaya çıkmıştı. 1 puan yüksek fazla değil ama hamilelikte önemliymiş. test sonuçlarımı ense kalınlığı için gittiğimizde götürmüştük orda bunun için bişey yaptınızmı serdar bey ne diyor dedi. bende bişey demedi gördü gerçi ama bişey demedi dedim. serdar beye gittiğimizde söyledim nasıl atladık hemen endokrinden randevu alın demişti. randevuyu yarına alabildik.. ense kalınlıkları normal demişlerdi herşey yolundaymış. biri 1,5 diğeri ise 1,7 çıkmıştı..
Angel...baby
geldim geldim offf evd etek basıma canım sıkılıyyyy umudum hemşo h.g hangi merkezde yaptırdın sen tatlım
wavy canım ayy senden duydum anam testlerin yapılmadımı seni ayyy bunlarla kafanı bulandırma kızz
ay bualndırmıyom şekerim ama aklına takılıyor insanın..

Hymarry
Ah yaaavvvrruuularrr kurban olsunlar,hissediyorsun demek artııkopuyorumnanaktan
ya yatarken de artık diken üstünde olamazsın ya,olacak o kadar hayatım,boşver sıkıntı yapma kendine,hiçbişey olmaz Allahın izniyle.Ay doğumlarını da burdan konuşuruz inşallah..
Eşin yardımcıymış ne mutlu sana yaa,ben hala herişe koştur koştur Hanife durumundayım.Adam yapmayınca ne yapacağım,kalkıp kendim yapıveriyorum..

wavy
15-06-09, 10:06
Angel...baby
yok yapmıyorum tatlım benim herif pek hevesli oldu hamile kaldıgımdan beri anlayacan ye kürküm ye hahhahayy :roflol: sabah kahvaltıyı hazırlıyo orayı burayı düzeltiyo eeee kaç sene ben yaptım bu sene dinleniyim zaten yavrular dogunca ev işi ne kelime yatık elime gecmez karnım cıktı benim seninde cıktımı ayyy merdivenlerdne inip cıkarlen dikkat et hem hümeyra teyzesi benim yavrulr artık hareketlendi yattıgımda hissediyorum artık işte tek sorun ben,m sola yatıp hangi taraftan kalktıgımın belli olmaması buda beni üzüyo
ya kıslar sizin karnınız yeni mi çıkıyor benim şididen belli oluyor remen hamiş karnı yaniopuyorumnanaktan benim hiç gföbeğim yoktu önceden olsa göbek dşcem. bide 3 kilo verdim vermesem dimekki şimdiden karnımı taşıyamıcamkaydirigubbakcemile3 ay ne güzel bi duygudur onları hissetmek darısı başımıza inşallahopuyorumnanaktan

Hymarry
15-06-09, 10:06
anladım wavycim,serdar bey bazen çok dalgın oalbiliyor,yani sanki o bildiğin serdar bey değilmiş gibi o yüzden arada hatırlatmak iyi olabiliyor evet,ben utanıyorum sormaya bazen bir defterim var,aklıma geldikçe sorularımı oraya yazıp onunla gidiyorum işte,böylece o esnada da unutmamış oluyorum.
Bak Mehmet Bey iyi görmüş te söylemiş.Endokrinolji için de Medikal Parktamısın?