Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Erken Menopoz ve fsh

PinkRose
11-05-09, 12:05
o dr u bende merak ettim doğrusu kim acaba??

semos427
12-05-09, 07:05
evet doktorun kim zenecim merak ettik nerelerdesin

KARACAM
13-05-09, 07:05
kimse yok muuu ordamısınız kısslaaarrrr

semos427
18-05-09, 14:05
Burdayım sendekı sorun nedır karacam canım

KARACAM
24-05-09, 12:05
bizdeki dertler bitiyor muuu?erken menopoz 1,5 yıldır uğraşıyorum, en son fsh 46 idi. şimdi hayıt tohumu
aslan pençesi,çoban çantası içiyorum. Önümüzdeki hafta tahlil yaptıracağım. Bakalım bi faydası olmuş mu acaba.Yalnız ben çok fazla stres yapıyorum.Bir türlü bu olayı aklımdan atamıyorum.Biraz rahat olabilsem eminim daha kolay yol alacağım amaaaa.... ZENE bu doktor kimmiş acaba bildirirsen buradaki bir çok kişiyi memnun edeceksin.. Kim acabaaaa...Allahım herkesin gönlüne göre ver en kısa zamanda herkes hayırlısıyla, sağlıkla bebişlerini kucaklarına alsınlar.AMıNNNN
Bu Ahmet Marankinin ürünlerinden kullanıp faydasını gören var mı? Ben alamayı düşünüyorum daaa
henüz karar veremedim. Yardımcı olur musunuz kıssslarrrr

KARACAM
26-05-09, 06:05
denizbulut şu anda burda mısın

denizia
27-05-09, 19:05
selam arkadaşlar, benim fsh 3 ay kadar 12,96 çıktı.doğum kontrol hapı içiyordum.o esnada yaptırmıştım.bıraktım 3 ay sonra (2 gün öncesi) yaptırdığımda 10.08 olmuş.ilaç nedeniyle yükseldiğini
düşünmüştüm öncesinde fakat 3 doktor da doğum kontrol hapının fsh yi yükseltmediğini aksine düşürdüğünü söyledi.dün izmir de bir uzmana gittim oldukça iyi olduğu söylenen, yumurtalık rezervi düştüğünde doğum kontrol hapı fsh yi yükseltirmiş.bu ayda kistim var çatlamamış bir yumurta, yok etmek için d.kontrol hapı içersem önümüzdeki ay fsh gene tavan yapacak.içmezsem önümüzdeki ay kist kaybolacak mı?şu aralar benim için herşey kocaman bir soru işareti.sanırım şu anda hiç tedavi olmıycam.yaz sonu gibi yurt dışına gidiyorum eşimin yanına.eylül gibi dönüp (o arada kendiliğinden gebelik elde edemezsem)tüp bebek yapıcam.
herkes duyduğu enteresan olayları anlatıyor hepsi de umut verici... bende anlatayım bir iki tane..
bir arkadaşım hayatı boyunca bir kez bile regl olmadı.bunu hiç kendine dert etmedi.hatta evlenirken bile.
nesi var bilmiyor...ama iki tane sağlıklı evladı var.ne ateş basması var ne de başka bir sıkıntısı.ben olsam kısırım diye karalar bağlar asla evlenmezdim.doktora git adet görmen için ilaç versin diyorum.gelemem ben öyle şeylere çekemem diyor...
bir de uzaktan bir akrabamız 50 sine yakınken doğurdu hem de menapozdayken.
doktor da şaşırmış.kadın ur var diye doktora gidiyor bebek çıkıyor....

burcudemir
4-06-09, 20:06
merhaba arkadaşlar. size bir müjdem var. bildiğiniz gibi bend e fsh problemi yaşıyordum. en son değerim 12 küsür çıkmıştı.haziranda tüp bebek yaptıracaktıkki dün hamile olduğumu öğrendim.henüz sağlıklı bir gebelikmi bilmiyorum ama umutluyum. umarım herşey yolunda gider. herkese sevgiler

denizia
5-06-09, 18:06
burcudemir
merhaba arkadaşlar. size bir müjdem var. bildiğiniz gibi bend e fsh problemi yaşıyordum. en son değerim 12 küsür çıkmıştı.haziranda tüp bebek yaptıracaktıkki dün hamile olduğumu öğrendim.henüz sağlıklı bir gebelikmi bilmiyorum ama umutluyum. umarım herşey yolunda gider. herkese sevgiler

çok sevindim burcu demir, umarım bu konuyla ilgili hayırlı haberler almaya devam eder,
sağlıklı bir çocuk dünyaya getirirsin.bu tarz haberler bana da umut oluyor.inşallah aynı
haberi bizlerde veririz.:lepi:

emineergun
15-06-09, 09:06
[aaaaaaaaaa çıldıracam herkes fsh sorunu yaşıyo yani bi çok kadın ay banada bi çareee 25 yaşında menepoza girdim 30 yaşındayım fsh 70 olmaz böle bişi yaa noluyo bize erken yaşta kısırmı kaldık dilim varmıyo sölemeye ama elim yazıyo of napalım dikkat edelimde bunalıma girmeyelim etrafımıza yansıtmayalım atalım kafamızdan başka çaremizmi var rabbimden gelene razıyız ve rabbime sığınıcaz :) ve bi arkadaştan hayıt tohumu duydum hemen denicem şimdiden içime umut doğdu hayırlısı inş herkese acil şifalar diliyorum AMİİİİN:))

emineergun
16-06-09, 11:06
hihoyyythihoyyythihoyyytÇok üzgünüm çoookalkisalkisalkis:eek::eek::eek::eek:
mehtapraife
TEŞEKKÜR EDİYORUM ZENEkaydirigubbakcemile5 :enbuyukkk:

aleyna72
28-06-09, 12:06
ayy cıldıracagım ya 37 yasındayım ve cuma end.. dr. menepoz testi istedi benden ya şimdi ben menepozamı girdim

eylulbahar
6-07-09, 22:07
canım benım
ben yenı uye oladum
bu bılgıler benıde rahatlattı
paylasım ıcın tsk
ancak soganı kabugunu soymadanmı kaynatıp ıcıcez
soyduktan sonra mı
tam emın olamdım.

yesimm58
21-07-09, 12:07
arkadaşlar benım fsh hormonum cok dusuk 1.7 e2 de 81 bende soğan kürünü kullanabilirmiyim lütfen yardımcı olun cvplarınızı bekliyorum :KK43: :ecrin_bebek:

semos427
22-07-09, 07:07
Doktor ne dedı canım bu duruma kıst mı var kıst varsa soĞan suyu ıÇ tabıı temızler ÇÜnkÜ

papatyalale
5-09-09, 21:09
erken menepoz denilip bunu aşan kimse yokmu arkadaşlar

semos427
7-09-09, 06:09
canım aşmaya çalışıyoruz işte bitkisel çaylarla yürüyüşle diyetle ve tabii duayla.ben aşınca yazıcam hemen buraya.

semos427
8-09-09, 10:09
bence kesin aşan vardır.ama bilgisayara yazmıyordur.sonuçta herkesin dönem dönem hormonları yükselir.yaşadığı stres üzüntü buna sebep olur.
Bir müddet sonra ya kendisi düzelir eskiye dönüş veya tedaviyle düzelir hormonlar.

bu benim fikrim

kuze
11-09-09, 07:09
arkadaşlar ben kuze ve 31 yaşındayım sorunum birden adetlim kesildi. üç aydır adet olmuyorum. farlutal kullandım soğan suyuda içtim hala bir şey yok bazen ümitsizliğe düşüyorum. erken menopoz olabilir dedi doktorum ama adet olmadan test yaptıramadığım için bekliyorum bu konuda bilgisi olan varsa yardım etsin teşekkür ederim

semos427
12-09-09, 08:09
canım adet olman lazım ve adetin 3. günü hormon testine bakılmsı gerekir bişey söylenmesi için.belkide hamilesin.gebelik testi yaptır bakalım.inş. öyledir.

stres yapma.herşeyin hayırlsı.
sanırım doktor başka bir ilaç verip o zaman regl olmanı sağlar ve 3. günü hormon testi yapar.ultrasonda bakılmadımı.

ecren23
12-09-09, 23:09
arkadaşlar banada yardımcı olurmusunuz benimde fsh çok yüksek :KK43:

umut.
12-10-09, 23:10
kuze
arkadaşlar ben kuze ve 31 yaşındayım sorunum birden adetlim kesildi. üç aydır adet olmuyorum. farlutal kullandım soğan suyuda içtim hala bir şey yok bazen ümitsizliğe düşüyorum. erken menopoz olabilir dedi doktorum ama adet olmadan test yaptıramadığım için bekliyorum bu konuda bilgisi olan varsa yardım etsin teşekkür ederim
CNM İNŞALLAH menepoza gırmıyorsundur:KK43:(benımde 2 ayda 3 ayda oluyordu 4-5 yıldır önemsemedım duzensız luyorum dedım ama suan menepozda oldugumu ogrendım yaşım 22senağlama vede bekarım bu yaşta bu acılar çok zor çok üzücü elımızden gelen bırsey yok allaha sığınıyorum hayırlısıyla ewlat sahıbı olmayı umut edıyorum umarım sen bu acıları yaşamassın sadece adet duzensızlıgın vardır..:Saruboceq:

35sevi35
13-10-09, 16:10
umut.
CNM İNŞALLAH menepoza gırmıyorsundur:KK43:(benımde 2 ayda 3 ayda oluyordu 4-5 yıldır önemsemedım duzensız luyorum dedım ama suan menepozda oldugumu ogrendım yaşım 22senağlama vede bekarım bu yaşta bu acılar çok zor çok üzücü elımızden gelen bırsey yok allaha sığınıyorum hayırlısıyla ewlat sahıbı olmayı umut edıyorum umarım sen bu acıları yaşamassın sadece adet duzensızlıgın vardır..:Saruboceq:
selam canım çok üzüldüm durumuna hayıt tohumunu içmeyei denesene iyi gelir belki adetin düzene girer fsh hormonunda düşer belki denmende fayda var canım bide polen içsene oda hormonları düzeltiyormuş bende içiyorum bakalım benimde düzelecekmi benim fsh 42 ama benim yaşım 40 bende bebk istiyorum olmuyor erken menepoz dedi dr ama sen daha gençsin canım ümitsizliğe kapılma nolur şifalı bitkilerde ara çareyi dr ilaç vermedimi sana farlutal içmedinmi adetin gelsin diye üzülme tamammı herşeyin bir çaresi var allah sağlık versin yetrki :teselli::1hug:

umut.
13-10-09, 19:10
35sevi35
selam canım çok üzüldüm durumuna hayıt tohumunu içmeyei denesene iyi gelir belki adetin düzene girer fsh hormonunda düşer belki denmende fayda var canım bide polen içsene oda hormonları düzeltiyormuş bende içiyorum bakalım benimde düzelecekmi benim fsh 42 ama benim yaşım 40 bende bebk istiyorum olmuyor erken menepoz dedi dr ama sen daha gençsin canım ümitsizliğe kapılma nolur şifalı bitkilerde ara çareyi dr ilaç vermedimi sana farlutal içmedinmi adetin gelsin diye üzülme tamammı herşeyin bir çaresi var allah sağlık versin yetrki :teselli

sağolasın canım ablam allahtan ümit kesilmezmış ama durumum gercekten cok acı ya çok üzülüyorum.buradan okuduğum şeyleri yapacağım şifalı bıtkılerı denıyecegım bal karısımını bıde ıncır kurunu yapıcam hayıt tohumunuda alacağım...son hastalığımı zaten farlutal ile olmuştum 1ay önce şimdi kendılığinden adet olmayı beklıyorum tekrar test yaptırmak ıcın ınsallah fshsım düşer yumurtaıklarım çalışmaya başlar..hayırlısıyla allahım hepımıze hayırlı ewlatlar nasıp etsın....senağlama

35sevi35
13-10-09, 21:10
umut.
35sevi35
selam canım çok üzüldüm durumuna hayıt tohumunu içmeyei denesene iyi gelir belki adetin düzene girer fsh hormonunda düşer belki denmende fayda var canım bide polen içsene oda hormonları düzeltiyormuş bende içiyorum bakalım benimde düzelecekmi benim fsh 42 ama benim yaşım 40 bende bebk istiyorum olmuyor erken menepoz dedi dr ama sen daha gençsin canım ümitsizliğe kapılma nolur şifalı bitkilerde ara çareyi dr ilaç vermedimi sana farlutal içmedinmi adetin gelsin diye üzülme tamammı herşeyin bir çaresi var allah sağlık versin yetrki :teselli

sağolasın canım ablam allahtan ümit kesilmezmış ama durumum gercekten cok acı ya çok üzülüyorum.buradan okuduğum şeyleri yapacağım şifalı bıtkılerı denıyecegım bal karısımını bıde ıncır kurunu yapıcam hayıt tohumunuda alacağım...son hastalığımı zaten farlutal ile olmuştum 1ay önce şimdi kendılığinden adet olmayı beklıyorum tekrar test yaptırmak ıcın ınsallah fshsım düşer yumurtaıklarım çalışmaya başlar..hayırlısıyla allahım hepımıze hayırlı ewlatlar nasıp etsın....senağlama
inşallah canım Allah cümlemizin dualarını kabul etsin herkese annelik duygusunu tattırsın sanada acil şifalar versn canım üzülme ama tamammı stres yapma sakın

semos427
14-10-09, 05:10
evet canım umut sakın ümitsizliğe kapılma.yaşın genç.geri dönüş olma ihtimalü çok yüksek canım.bitkisel çaylar iç hayıt tohumunu ihmal etme sakın.saraçoğlunun sitesinde sağan suyu yap.oku onları araştır.muhakkak düzeleceksin sakın üzülme olurmu bitanem.bol bol yürüyüş yap.hareketli ol.gez dolaş çarşıya in.herşeyin çaresi var.

bak bende hayıt tohumu içiyorum canım pes etmiyorum inanıyorum olacak.33 yaşındayım.allah hiç kimsenin çabasını boşa çevirmez.sen yeterki azimli ol.ve boşuna dert etme tatlım

umut.
14-10-09, 16:10
sağolun teşekkür ederim destek olduğunuz için bırtek aılem bılıyor bunu kımseye anlatamıyorum bekar oldugum ıcın.böyle bu yaşta olmak çok zor ya inanamıyorum ben bile kabullenemıyorum ama burdan yazıştıkca rahatlıyorum allahım çok büyük hepımızın yardımcısı olsun bızımde çocuklarımız olsun hayırlısıyla yarabbim sen yardımcımız ol güç kuvvet ver bize sabır ver yarabbim

kuze
19-10-09, 21:10
senağlama
umut.
sağolun teşekkür ederim destek olduğunuz için bırtek aılem bılıyor bunu kımseye anlatamıyorum bekar oldugum ıcın.böyle bu yaşta olmak çok zor ya inanamıyorum ben bile kabullenemıyorum ama burdan yazıştıkca rahatlıyorum allahım çok büyük hepımızın yardımcısı olsun bızımde çocuklarımız olsun hayırlısıyla yarabbim sen yardımcımız ol güç kuvvet ver bize sabır ver yarabbim
ilk başlarda alışamıyor insan bu olanlara ama sonra untuyorsun hayat seni bir yerlere götürüyor emin ol hep aynı acıyı hissetmiyorsun iyiki bu site var ve dertlerimi biraz olsun burada unutabiliyorum ve kim neler yapmış ne fayda görmüş öğreniyorum yaşın çok genç olması sebebiyle umutsuzluğa kapılma derim.benim bu sorunumu sadece eşim biliyor aileme bile söylemedim yani kimseyle paylaşamıyorum bile. yalnız ben burada şu durumu anlayamıyorum sitede durumu bizim gibi olup sonradan iyileşenler yok oluyor tam bilgi alacağım derken gidiyor kişi sanırım kötü günlerdi deyip bir daha girmek istemiyor. inşallah biz de bir gün buradan mutlu haberler veririz üzülme sakın:teselli:

semos427
20-10-09, 10:10
ben gitmicem ama emin olun herkese yardımcı olucam burdan.benim yaptıklarım sonuç verirse bundan emin olun.çünkü bizi bizden başka kimse anlayamaz. burda dertleşmek konuşmak paylaşmak insana iyi geliyor

Beken
22-10-09, 09:10
soğan kürünü uyguladınızmı arkadaslar ibrahim saraçoğlunun sitsinde mevcut soğan kürü hem erken menepozoı önlüyor hemde yumurtlamayı sağlıyor kadınlar için bir mucize

semos427
22-10-09, 10:10
uyguluoruz ama daha birşey yok

şahmeran
22-10-09, 11:10
ben denedim pek faydasını göremedim

semos427
22-10-09, 12:10
Ama zamanla faydasını gÖsterır bu tÜr Şeyler pes etmemek gerekıyor tabıı

collercix
26-10-09, 13:10
slm arkadaşlar benim sorunumda ok büyük burda gelenlde benden büyüksünüz ben bekarım ve fsh hormonun 100 ün üstünde ilaç kullanıyorum clımen die sadece düzenli adet görmemi sağlıyo moralimi bozmamaya çalışıyorum tabiki ama 22 yaşındayım bekarım ne yapacıgım bilmiyorum.kullandığım ilaçdan dolayımı bilmiyorum ama bu sıralar bide göğsümde kist çıktı onun içinde ayrı bi ilaç kullanıyorum sizce düzelirmi bu durum yoksa böle devam edermi....herkesle konuşamıyorum bu konuyu burdan sizlerden destek bekliyorum yardım edebilirseniz çok mutlu olurum....
HERHESE TEŞEKKÜR EDERıM

35sevi35
26-10-09, 15:10
collercix
slm arkadaşlar benim sorunumda ok büyük burda gelenlde benden büyüksünüz ben bekarım ve fsh hormonun 100 ün üstünde ilaç kullanıyorum clımen die sadece düzenli adet görmemi sağlıyo moralimi bozmamaya çalışıyorum tabiki ama 22 yaşındayım bekarım ne yapacıgım bilmiyorum.kullandığım ilaçdan dolayımı bilmiyorum ama bu sıralar bide göğsümde kist çıktı onun içinde ayrı bi ilaç kullanıyorum sizce düzelirmi bu durum yoksa böle devam edermi....herkesle konuşamıyorum bu konuyu burdan sizlerden destek bekliyorum yardım edebilirseniz çok mutlu olurum....
HERHESE TEŞEKKÜR EDERİM
selam canım fsh hormonunu düşürmek için hayıt tohumu içebilirsin o düşürüyor sen dah çok gençsin dr un ne ded
bu duruma erken menepoz oluyor bu fsh yüksekliği canım ama üzülme düzelir stres yapma tamammı canım şifalı bitkileri dene

umut.
27-10-09, 22:10
bende 22 yaşındayım canım bekarım fsh 14 dü 5 yıldır 3-4 ayda bir oluyordum adetimi geçen ay adet olduğumda hormon testi yapıldı neden duzuensız oluyorum dıye ama sonuç korkunçtu haytım karardı psikolojım bozuldu çokağladım çok bağırdım depresyona gırdım hastalar oldum... baktımkı bu ıs boyle olmayacak kafana taktımmı sınır krızlerı gecırıyorum artık moralımı yuksek tutmaya calısıyorum her gece aglıyorum gene ama azcık kendımı yıpratmadan allahtan umıt kesılmez canım dua et hep bak ben keten tohumu corek otu tarcın karanfıl toz halınde balla karıstrdım hergun ac karna yıyorum.bundamıdır keramet bılmıom ama bugun gene test yapıldı benım fsh 10.75 olmuş mutluyum ınsallah duzer dahada allahım bıze yardım etsın allahımsana sıgınıyoruz bıze yardım et