2009 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

BeyazBulut
15-03-09, 14:03
nestle76
kızlar selam...dün kırkımız çıktı...çınarımızı ailenin çınarlarına götürdük..1 aylık yumurta topladık..ayrıca benim hamileliğin son günlerinde başlayan ve doğum sonrası şiddeti sürekli artan el bileğimde ağrılar oluyordu..baş parmağımı oynattıkça bilek kemiğim inanılmaz ağrıyor..dün doktora gittim..maalesef annelik hastalığı da denilen "de quervain" e yakalanmışım..çocuk taşımaktan, doyururken yanlış tutmaktan ve bileği zorlamaktan kaynaklanan ızdıraplı bir hastalık...doktor robokop a benzer bileklikler verdi..buz ve jel de uygulayacağım..büyük ihtimalle geçmeyecek dedi..çünkü süte geçer diye hap veremiyor...3 hafta sonra devam ederse fizik tedavi..yine geçmezse ameliyat..ameliyatı da biraz riskliymiş..bileklikleri takınca hiç hareket de edemiyorum..çocuğa nasıl bakıcam şaşırdım valla..aman ellere dikkat kızlar...acısı çok çünkü bu hastalığın ve bebeklerin kilosu arttıkça kendini daha çok gösteriyormuş..önleminizi alın..doğru pozisyonda emzirin çocukları...sürekli kucağınızda gezdirmeyin...ve hafif de olsa ağrılarınız varsa hemen doktora gidin..çünkü çok çabuk ilerliyor...

nestle tarif ettiğin ağrıyı bende yaşıyorum sol bileğimde ama seninki kadar şiddetli değil ara ara oluyor ama ağır kaldıramıyorum benimde hamileliimin son ayında başladı halad devam ediyor sen doktora ortopediyemi gittin bende gitmeyi düşünüyorum korktum şimdi

hüvik
aaa yeni topik açılmışdelikafadulden
herkese hayırlı olsun ya ben bu oğlanla ugraşacam diye hiç giremiyorum. neler oluyor takip edemiyorum şimdi bile ağlıyo :eek:klava: neyse şimdi çıktım:bbo:

nestle76
BeyazBulut
nestle tarif ettiğin ağrıyı bende yaşıyorum sol bileğimde ama seninki kadar şiddetli değil ara ara oluyor ama ağır kaldıramıyorum benimde hamileliimin son ayında başladı halad devam ediyor sen doktora ortopediyemi gittin bende gitmeyi düşünüyorum korktum şimdi
evet hayatım ortopedi doktoruna gittim..hem medical e hem acıbadem e gittim...her ikisi de aynı teşhisi koydu..aman ihmal etme...ilerledi mi hiçbir iş yapamaz hala geliyorsun acısından...

nestle76
asiye1985
nestlecim canım çok geçmiş olsun dikkat et kendine benimde zaman zaman bileğimde şişmeler oluyor acaba bendede mi var?anneliğin herşeyi zor.kız ne yapçaz o kadar yumurtayla benim evde yumurta doldu vallahi:)
dadanalım omlete hayatım...aman ihmal etme bileğini..benimde şişmeler oluyor bileğimde...bu arada doktora gidene kadar buz uygulaması yap..iyi geliyor...

sunseet
ya kızlar yarı kırkımız çıktı 25 günlük olduk 19unda banyo yaptık 20sindede dışarı çıktık banyomzdada özel bişey yapmadık gezmedede kayınvalidem eskidendi onlar dedi bizde bişey yapmadık içimde kaldı valla

BeyazBulut
15-03-09, 15:03
sunseet
ya kızlar yarı kırkımız çıktı 25 günlük olduk 19unda banyo yaptık 20sindede dışarı çıktık banyomzdada özel bişey yapmadık gezmedede kayınvalidem eskidendi onlar dedi bizde bişey yapmadık içimde kaldı valla
olsun canım üzülme 40 nız çıkınca yaparsın sende buarada bebişlerimiz arasında bir gün var :asigim:

sunseet
evet canım aramızda bir gün var 40 mızda mutlaka yaptırcam bu sefer sesimi çıkarmadım

beyza20
canancım allah kolaylık versin canım sınavlarında başarılar dualarımız seninle
nestle geçmiş olsun en kısa zamanda düzelir inşallah

roseden
15-03-09, 17:03
nestle76
kızlar selam...dün kırkımız çıktı...çınarımızı ailenin çınarlarına götürdük..1 aylık yumurta topladık..ayrıca benim hamileliğin son günlerinde başlayan ve doğum sonrası şiddeti sürekli artan el bileğimde ağrılar oluyordu..baş parmağımı oynattıkça bilek kemiğim inanılmaz ağrıyor..dün doktora gittim..maalesef annelik hastalığı da denilen "de quervain" e yakalanmışım..çocuk taşımaktan, doyururken yanlış tutmaktan ve bileği zorlamaktan kaynaklanan ızdıraplı bir hastalık...doktor robokop a benzer bileklikler verdi..buz ve jel de uygulayacağım..büyük ihtimalle geçmeyecek dedi..çünkü süte geçer diye hap veremiyor...3 hafta sonra devam ederse fizik tedavi..yine geçmezse ameliyat..ameliyatı da biraz riskliymiş..bileklikleri takınca hiç hareket de edemiyorum..çocuğa nasıl bakıcam şaşırdım valla..aman ellere dikkat kızlar...acısı çok çünkü bu hastalığın ve bebeklerin kilosu arttıkça kendini daha çok gösteriyormuş..önleminizi alın..doğru pozisyonda emzirin çocukları...sürekli kucağınızda gezdirmeyin...ve hafif de olsa ağrılarınız varsa hemen doktora gidin..çünkü çok çabuk ilerliyor...
geçmiş olsun canım aman sağlık çok önemli sende tedavini olda inş. en yakın zamnda geçer.

buarada bebekler kırklanırmış ya yaptınızmı neler yaptınız
biz 20 günlükken kırkladık suyuna altın koyup kırk kepçe su döktük. siz neler yaptınız???

nestle76
15-03-09, 17:03
bizde yıkanma suyuna 40 adet çakıl taşı, kırk parça süpürge sapı, altın, gümüş yüzük ve çiçekler koyduk..hepsini besmeleyle attık suya..aile büyükleri iyi dileklerde bulundu..yıkadık-pakladık işte...ertesi günde yeni giysilerle büyüklerin evlerine gittik..yumurta, makara, çamaşır filan verdiler..ayrıca saçına sakalına un sürdüler..beyazlayıncaya kadar yaşasın, ömrü uzun olsun demekmiş..

sevdalika
15-03-09, 18:03
Tekrardan merhaba arkadaşlar yoğun iki gün geçirdikten sonra tekrar siteye bir bakayım dedim, Tüm mesajlarınız için çok teşekkür ederim, Tabi siteyi daha etkin bir şekilde kullanamıyorum yani herhangi bi alıntı yapmadan yazıyorum. Zamanla olacak inanıyorum. Bebeğime anne sütünü devam ediyorum ve doymadığına kanaat getirirsem mama veriyorum maalesef :KK43:( 47 günlük olduk, Arada da gazı olduğunu düşünürsem Nurse Harvey"s veriyorum çay kaşığı ya da tatlı kaşığı ile. Yinede çok fazla kullanmıyorum bazen günlerce vermediğim oluyor. Birde bebeğime müzik dinletmeye çalışıyorum aklınızda bulunsun bebek cdleri var adını da yazarım en azından benim bebeğimin sakinleşmesini sağlıyor. Sizlerinde işinize yarar diye düşünüyorum. Bol bol her türlü müziği de dinletmek gerekiyormuş zeka gelişimi için özellikle piyano resitallari faydalı imiş. Tabi rock gibi ağır müzikler dinletmememek de gerekiyormuş çünkü bu bebeklerimizi daha da gergin hale getirebilirmiş,

iki gündür bebeğimde anlamsız nedensiz yaklaşık 1,5 saat süren ağlama nöbetleri oluyor ve bu nöbetler ancak kucağıma alınca geçiyor :))) Acaba kokumu mu istiyor yavrucak?

Birde bebeklerini bırakıp işe başlayan var mı sanırım yarın işe başlayacağım tam zamanlı olmasa bile :KK43:(

cgdmabky
yenı arkıdısle gelmıs topıcımıze hosgeldınız arkadaslar kızlr zınco damlanın ıcınden numune masaj yağı cıktı myo oıl dıye bısı kullanan varmı aranızda bugun nobetcı eczanede yoktu alamadım bnm kızımın gaz sorunu cok olmaya basladı son gunlerde farkına varmadn bısımı yapıom acep cok ağlıyo yavrum

sevdalika
cgdmabky
yenı arkıdısle gelmıs topıcımıze hosgeldınız arkadaslar kızlr zınco damlanın ıcınden numune masaj yağı cıktı myo oıl dıye bısı kullanan varmı aranızda bugun nobetcı eczanede yoktu alamadım bnm kızımın gaz sorunu cok olmaya basladı son gunlerde farkına varmadn bısımı yapıom acep cok ağlıyo yavrum
Cok geçmiş olsun öncelikle bebişe,,,Son günlerde kendi diyetine dikkat etmiyor olabilir misin acaba? Çünkü annenin diyeti çok önemli bebeğin gaz probleminde..Birde annenin stresi ve gerginliği de bebeğe fazlasıyla yansıyor. Bebeğe papatya çayı içir kendin mutlata biliyorsun ama rezene ıhlamur gibi çaylar iç, Çay kahve gibi içeçeklerden uzak dur, Ve çikolata unutmadan o da bebeğe çok gaz yapıyormuş

demircool
16-03-09, 06:03
günaydın kızlarr.ay ben cok kötüyüm.aksam heryerim agrıyordu uyuşuyordu.başımın ağrısı bi yandan.kızımla bile ilgilenemedim.bide korkuyorum ölürsem kızıma kim bakcak diye saçma sapan şeyler geliyo aklıma:KK43: hala devam ediyo rahatsızlıgım :KK43:

beyza20
16-03-09, 07:03
geçmiş olsun canım böyle şeyler düşünme yorulmuşsundur belki ondan olmuştur

demircool
16-03-09, 08:03
canım bilmiyorum neden oluyo ama hiç iyi bişey degil :KK43:

EU2
16-03-09, 09:03
selmaaaaaa neler düsünüyosun sen Allah korusun ... kötü seyler düsünme bas agrisina karsi en iyisi su ic cnm agrin hayla gecmezse bi ev doktoruna görün cnm

bende uykusuzum bebis uyudu gece ama tuan uyaniktii dün aksam üstü saat 6 da uyudu gece uyandi bi dahada uyumadi :KK43:(

simdi disciden geliyorum kizlar hani hamileligimde dis eti iltihapi vardi ilac tedavisi yada röntgen yapamiyorlardi ya simdi röntgen yaptilar iltihap gitmiyor tam ön dis etimde :KK43:(
beni simdi bi yere gönderdiler normal disci degil ilk doktor bakicak konusulcak sonra disetim kesilipp ordan ilac koyucaklarmis
offfffff korkuyorum ben yaaa ,doktorum hissetmiceksin uyusturucaklar diyor ama igneyi yaparken sanki hic acimicak :KK43:((
ihmal edersemde disimden olabilirim offf offfff yokmu aranizda hic dis eti kestiren bana moral verin ya nasil dayancam ben o aciya

EU2
o acinin yaninda dogum hic kalir sanirim ....

demircool
canım ben diş etimi kestirmedim ama kanal tedavisi yaptırdım.iğneden cok korkarıım yaptırmamak için direttim ama yaptılar acımadı hiç :1shok: korkma sende cnm.hem dişin gitse dahamı iyi.:eek:klava::eek:klava:

EU2
tabii öle yada böyle yaptiricam ama beni uyutupda yapsinlar ya ...yada bunun yerine dogum yap desinler o bile daha acisiz mirmirmirmir

BeyazBulut
16-03-09, 11:03
cgdmabky
benim kızda iki gündür çok huysuz özellikle akşamları nedense gaz damlasınıda veriyum ama çok ağlıyor sürekli emmek istiyor doymuyormu acaba doyup doymadığını nasıl anlarıski:bbo:

EU2
bebisi yikadik teyzeleri bugün ilk defa cok hosuna gitti sesi cikmadi ....sudan cikarken agladi tek :nazar:

EYŞAN0066
cimcime dişten hiç korkma bende hamilelikte çok çektim doğumdan sonra iltihaplandı hep diş etlerim bir dişimi çektiler 4 tane daha gömülü dişim var çekilecek igne hiç acıtmıyo sonrasında uyuşuyorsun zaten bebekle tedavi olmak zor ama onlara iyi bakabilmek için bizim sağlıklı olmamız lazım

dilra
16-03-09, 12:03
kızlar ya size birşey soracam benim kızımın yüzü isilek isilek oldu vede cildi çok kurudu bebek yagı kullanıyorum cuma günü doktora gösterdim sıcaktan olmuş dedi arkadaşlarda bebegin yanına renkli birimi geldi dediler cnm ben kimin renkli kimin ne oldugunu bilemem ki bebek leri böyle olan varmı birde ne kullandınız böyleyken

beyza20
16-03-09, 13:03
canancım geçmiş olsun canım umarım acı falan hissetmezsin bildiğim kadarıyla spreyle uyuşturup sonra iğne yapıyorlar

sevdalika
BeyazBulut
benim kızda iki gündür çok huysuz özellikle akşamları nedense gaz damlasınıda veriyum ama çok ağlıyor sürekli emmek istiyor doymuyormu acaba doyup doymadığını nasıl anlarıski:bbo:
doyup doymadığını en güzel elbette tartı söylüyor canım. yani doktorunuzun yorumu önemli kilo takibi neticesinde. bazı bebekler anne kokusuda istiyor...

fdk
dilra
kızlar ya size birşey soracam benim kızımın yüzü isilek isilek oldu vede cildi çok kurudu bebek yagı kullanıyorum cuma günü doktora gösterdim sıcaktan olmuş dedi arkadaşlarda bebegin yanına renkli birimi geldi dediler cnm ben kimin renkli kimin ne oldugunu bilemem ki bebek leri böyle olan varmı birde ne kullandınız böyleyken
benim kızımında yüzü isilik oldu. cuma gnünden beri ve hala geçmedi hatta yayıldı diyebilirim. ben sadce yüzünü pamuklu suyla siliyorum. internette sıcaktan olur diyo, dr sordum önemli değil geçer dedi. yüzüne sürmek için hiç bişi vermedi. çarşmba kontrolümüz var o zaman tekrar soracağım.

derinzlm
Selam kızlar
canan çok geç kalmışsınız kız banyo için patlamıştır Tan bebek :KK43:(
bizimde bugün yarı 40 ımız oldu ve gaz sancılarımız devam ediyor .ılaç kullanamadığımız için termoforla idare ediyoruz birde bugün çörek otu kaynatıp suyundan verdim yarım çay kaşığı şimdi uyuyor.
Kızlar ıSıLıK sıcaktan ve bebeklerin ph değerleri çok hassasmış bizim dr. kesinlikle sadece su ile temizle ilk ay dedi.ılk banyomuzu köpüklü yaptık 1.aydan sonra da haftada sadece 1 kez köpüklü banyo dedi .Birde geçen gün tv de dr.vardı oda kesinlikle yüzüne krem kullanmayın dedi sadec su ile silin kızlar .

cgdmabky
bnm kızımdada var arkadaslar ısılık gıbı bısıler ama her bebekte oluo sanırım dıs dunyaya alısıyo cıltlerı belkıde ondandır gecıo ama

derinzlm
Ay birde unutmuşum yazmayı DR.BROWNS marka biberon kullanan ve gaz sancıları hafifleyen varmı aranızda

akvaryumm
16-03-09, 14:03
hepinize merhabalar kızlar.yeni topiğimiz hayırlı olsun.ya benim miniğim okadar yaramazki önceleri bilgisayardan ayrılmayan ben şimdi günlerce hiç açamıyorum bile.moralim okadar bozukki kızlar sormayın.bebeğime mama vermek zorunda olmak çok canımı sıkıyor.sütüm yetmiyor her emzirmeden sonra hala ağzıyla aranıyor elini yiyor falan.eğer umursamazsamda başlıyor ağlamaya.her mama verişimde sanki yavruma zehir veriyormuşum gibi çok canım sıkılıyor.bu yüzden depresyon aşamasına geldim. acaba ilerleyen aylarda sütüm artabilirmi kızlar.yoksa dahada mı azalır?birde mama aldığı anne sütünün etkisini öldürümü acaba?offff yaa neden az ki sütüm neden böyle şeyler hep beni buluyor.bıktım valla:KK43:(

sunseet
selam kızlar
canan ve selma çok geçmiş olsun akşam benimde baya başım ağrıdı sanırım uykusuzluktan
kızlar biz ardanın yüzünü hergün gülsuyuyla siliyoruz ve isilik falan olmadı bir gün silmedik hemen çıktı yüzünde süt değiyo sade bezle silmek yeterli gelmiyo
göbekler ne alemde doğumdan sonra aşırı şekilde kaşıntılarım olmuştu halada azda olsa devam ediyo kaşınmaktan hiç düşünmüyodum göbek falan korse giy dediler canımın acısına giymedim yeterki şu kaşıntım gitsin göbek kalsın dedim ama şimdi kendime gelmeye başladıkça takmaya başladım göbeği nası eriticez ya hiç umudum yok benim
gerçi o kadar yememe rağmen hergün pasta börek 2 kilo daha vermişim 8 kilo gitti 8 kaldı umarım en yakın zamanda veririm

nestle76
derinzlm
Ay birde unutmuşum yazmayı DR.BROWNS marka biberon kullanan ve gaz sancıları hafifleyen varmı aranızda
hayatım ben çok memnunum..doğduğundan beri dr.browns la veriyorum...bir ara chicco ile verdim şelale gibi akıyor mübarek..dr.browns doğal akış biberonu olduğu için gaz sorunumuz yok denecek kadar az...yedirip hemen gazını çıkartıyorum işi bitiyor..başka barsak sorunu olmuyor çok şükür...

nestle76
16-03-09, 15:03
kızlar biz bugün kalça ultrasonu çektirdik..işitme testi yaptırdık..maalesef kalça ultrasonunda kalça kemiği açıları biraz düşük çıktı...3. aya kadar kalça kemiklerinde bu görülebiliyormuş..3.ayda tekrar çektireceğiz..o zamana kadar da çift bez ya da bir boy büyük bez kullanın dedi doktorumuz..onun dışında kundak yapılmayacakmış, bacaklar bitiştirilmeyecekmiş, jimnastik yaptırır gibi karına doğru itme filan yapılmayacakmış...sizlerinde aklında bulunsun kızlar...mümkün olduğu kadar 3. aya kadar apış arası açık tutulsun, bacaklar birbirinden ayrı dursun diyor..yoksa gelişimde sorunlar olabiliyormuş..inşallah sorunsuz atlatırız..birazda erken doğdu ya doktor ondan da olabilir kafana takma fazla çok büyük bir problem görmüyorum dedi...aman kızlar atlamayın şu ultrason işini..tedbirle çözülebilecekken sonra geç kalınır siz üzülürsünüz...

demircool
akvaryumm
hepinize merhabalar kızlar.yeni topiğimiz hayırlı olsun.ya benim miniğim okadar yaramazki önceleri bilgisayardan ayrılmayan ben şimdi günlerce hiç açamıyorum bile.moralim okadar bozukki kızlar sormayın.bebeğime mama vermek zorunda olmak çok canımı sıkıyor.sütüm yetmiyor her emzirmeden sonra hala ağzıyla aranıyor elini yiyor falan.eğer umursamazsamda başlıyor ağlamaya.her mama verişimde sanki yavruma zehir veriyormuşum gibi çok canım sıkılıyor.bu yüzden depresyon aşamasına geldim. acaba ilerleyen aylarda sütüm artabilirmi kızlar.yoksa dahada mı azalır?birde mama aldığı anne sütünün etkisini öldürümü acaba?offff yaa neden az ki sütüm neden böyle şeyler hep beni buluyor.bıktım valla:KK43:(
canım merhaba
sütünün yetmedigine cok üzüldüm gercekten üzücü.nasıl besleniyorsun su meyve suyu komposto çok tüketmeye çalış.inşallah sütün coğalır.a.s.

nestle76
bu arada bilgi olsun..ben medical park göztepe de ssk üzerinden yaptırdım bunları..(özel sigorta karşılamıyor)..ultrason 52 tl, işitme testi 65 tl...

demircool
nestle76
kızlar biz bugün kalça ultrasonu çektirdik..işitme testi yaptırdık..maalesef kalça ultrasonunda kalça kemiği açıları biraz düşük çıktı...3. aya kadar kalça kemiklerinde bu görülebiliyormuş..3.ayda tekrar çektireceğiz..o zamana kadar da çift bez ya da bir boy büyük bez kullanın dedi doktorumuz..onun dışında kundak yapılmayacakmış, bacaklar bitiştirilmeyecekmiş, jimnastik yaptırır gibi karına doğru itme filan yapılmayacakmış...sizlerinde aklında bulunsun kızlar...mümkün olduğu kadar 3. aya kadar apış arası açık tutulsun, bacaklar birbirinden ayrı dursun diyor..yoksa gelişimde sorunlar olabiliyormuş..inşallah sorunsuz atlatırız..birazda erken doğdu ya doktor ondan da olabilir kafana takma fazla çok büyük bir problem görmüyorum dedi...aman kızlar atlamayın şu ultrason işini..tedbirle çözülebilecekken sonra geç kalınır siz üzülürsünüz...
cnm iyiki söyledin bunları.ben arasıra kızıma bacaklarını hareket ettiriyordum.:çok üzgünüm:

akvaryumm
selmacım yemediğim şey kalmadı inan rezene humana bulgur soğan her söyleneni yiyorum.ama galiba suyu çok az içiyorum ondan olabilirmi acaba dersin.onun dışında beslenmem çook dikkat ediyorum.ama yinede lanet olası az geliyor.birde canım bişey sorucam.senin bebek emdikten sonra ne kadar sürde göğüslerin doluyor.benim tekrardan dolma süresi baya uzun 3 saati falan buluyor.iyyice taş gibi olması içinse 5 saatin falan geçmesi gerekiyor.naapıcağımı şaşırdım ya.yokmu bildiğiniz çözüm önerileri.

demircool
akvaryumm
selmacım yemediğim şey kalmadı inan rezene humana bulgur soğan her söyleneni yiyorum.ama galiba suyu çok az içiyorum ondan olabilirmi acaba dersin.onun dışında beslenmem çook dikkat ediyorum.ama yinede lanet olası az geliyor.birde canım bişey sorucam.senin bebek emdikten sonra ne kadar sürde göğüslerin doluyor.benim tekrardan dolma süresi baya uzun 3 saati falan buluyor.iyyice taş gibi olması içinse 5 saatin falan geçmesi gerekiyor.naapıcağımı şaşırdım ya.yokmu bildiğiniz çözüm önerileri.
canım benim göğüslerimin ikisi birlikte hiç dolmadı.hep önce birini emzirip iyice bitirene kadar ama göğüs küçülene kadar sonra o bittikten sonra digerini emzirmeye baslıyorum.zaten tek emişte boşaltamıyor bir göğsümü.onu bitirene kadar digeri doluyor.böyle dene birde

sunseet
canım bence yemekle değil tamamiyle suyla alakalı ben dün pek su içemedim ve göğüslerim hep boş gibiydi bence en az iki litre su içemeyi dene ben ne kadar yersem yiyim su içmediğim zaman göğüslerim dolmuyo bardakla içmiyorum bir litrelik şişeye dolduruyorum onunla içiyorum hem onda daha fazla gidiyo ne kadar içtiğimi görüyorum

akvaryumm
demircool
canım benim göğislerimin ikisi birlikte hiç dolmadı.hep önce birini emzirip iyice bitirene kadar ama göğüs küçülene kadar sonra o bittikten sonra digerini emzirmeye baslıyorum.zaten tek emişte boşaltamıyor bir göğsümü.onu bitirene kadar digeri doluyor.böyle dene birde
canım ben her emzirmede iki göğsümüde veriyorum mecburen.tek göğüs asla yetmiyor çünkü.ikisi bile yetmiyor hatta.ama en fazla yarım saat dayanıyor.sonra başlıyor ağlamaya.okadar zor birşeyki ya.mamanın zararını bile bile gelde canının içine ver mamayı.inşallah çoğalır.çok çaresizim.senağlama

akvaryumm
sunseet
canım bence yemekle değil tamamiyle suyla alakalı ben dün pek su içemedim ve göğüslerim hep boş gibiydi bence en az iki litre su içemeyi dene ben ne kadar yersem yiyim su içmediğim zaman göğüslerim dolmuyo bardakla içmiyorum bir litrelik şişeye dolduruyorum onunla içiyorum hem onda daha fazla gidiyo ne kadar içtiğimi görüyorum
birde dediğin gibi yapayım canım.şişeyle su tüketme yöntemi.inşallah işe yarar.sen ne kadar su içiyorsun mesela bir günde.benim minik uyandı ve ağalamaya başladı gene.

EU2
akvaryumm
birde dediğin gibi yapayım canım.şişeyle su tüketme yöntemi.inşallah işe yarar.sen ne kadar su içiyorsun mesela bir günde.benim minik uyandı ve ağalamaya başladı gene.

canim bencede kesinlikle suyla alakali ... üc litre kesinlikle ic ,ben bi gecen hafta ortasina kadar devamli 5-6 litre su iciyordum gögüslerim tas gibi oluyordu ama okadar su icmek su zehirlenmesine neden oluyormus artik 3 litre iciyorum bir litreye yakin papatya ,still tee,bir iki sisede malt iciyorum ... kesinlikle suyu ihmal etme cnm faydasini görüceksin :teytey:

canlarim saolun carsamba konuscaz disciyle bakalim nezaman yapicak....
umarim acisiz atlatirim su iltihapi ....tamda sinav öncesi süper oldu gercekten zaten ders calismaya zaman bulamiyordum simdi bide bu cikti basima

sunseet
canım ben 2 litre içiyorum gece gündüz yanımda şişem emzirirken susuzluktan ölüyorum emzirme biter bitmez dikiyorum valla bardakla olunca bi bardak içip bırakıyoruz şişede daha fazla gidiyo ben öyle buldum kolayı bende her emzirmede birini veriyorum

demircool
kızlar ya benim ateşim 38.5 olmuş.acaba bebişime zararı olurmu:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

sunseet
humana başlarda içtim ama baktım yetiyo sütüm bıraktım çünkü her tarafım süt oluyo geceleri 2 3 saatte bir kalkıyo 4 saat olunca başlıyolar akmaya ped kullanıyorum ama çok çabuk bitiyo baya masraflı oluyoruz bezlede yetişmiyo badilerime çıkıyo napıcam bilmiyorum

sunseet
demircool
kızlar ya benim ateşim 38.5 olmuş.acaba bebişime zararı olurmu:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
yok canım bişey olcağını sanmıyorum ateşinde çok yüksek değil ama neden böyle oldun hastalandın mı üşüttün mü

EU2
sunseet cnm massallah iyi kilo vermissin benim kilo ne alemde bilmiyorum tartiya pil takmaya üseniyorum nezamandir ....
cnmm buarada korse takma karin kaslarini tembellestiriyor ,su olayini bende dedigin gibi yapiyorum su delisi oldum ciktim zaten ...bide malt cok iciyorum 4 günde 13 sise malt ictim ..her ikinci gün kocisi su ve malt almaya gönderiyorum kasayla aliyor sulari ama iki gün dayaniyor kaydirigubbakcemile3

demircool
sunseet
humana başlarda içtim ama baktım yetiyo sütüm bıraktım çünkü her tarafım süt oluyo geceleri 2 3 saatte bir kalkıyo 4 saat olunca başlıyolar akmaya ped kullanıyorum ama çok çabuk bitiyo baya masraflı oluyoruz bezlede yetişmiyo badilerime çıkıyo napıcam bilmiyorum
aynen canm ya bazen o kadar akıyoki sırılsıklam oluyorum :eek::eek: ped de dayanmıyor hiç.
bide birini emzirirken dieri incecik bi sızlamayla akıyo.sizinde oluyomu:uhm:

EU2
demircool
ayy cnm yaa noldu sana böyle
esin evdeyse bi saglik ocagina gidin yada arayip bi sorun ne yapilabilir diye .... gecmis olsun cnm bebise bi zarari olcagini sanmiyorum ama senin vücudun sivi kaybediyor bol su icmeye dikkat et ... yarim saatte bir ölc atesini haberini bekliyoruz