kendi aranızda sözlenmek,yüzük takmak

turkuazz
15-03-09, 22:03
kızlar bu konu hakkında ne düşünüorsunuz merak ettmmm paylaşırsanız sewiniriimmm

2497
16-03-09, 00:03
vallah bence okadar güzel birsey ki =)
benimki bana 3-4 ay sonra gitmis tektas beyaz altin yüzük almis....geldi karsima dikkeldi:

BENIMSIN ISTE BENIMSIN HERKEZ DE GÖRSÜN dedi......

Uctum vallah uctum :KK70:

Simdi biz ikimiz üniye gittigimiz icin hemen öyle sözdür nisan dir olmadi....böylesi de güzeldi....simdi iste bir sene gecti ve 6 ay icinde sözlenicegiz.....yani böyle bir uzun zamani atlamak icin iyi bir cözüm yollu.......hele eve gelince hep parmagimda unutuyordum :S cok kötü *g*

Gamze_20
16-03-09, 12:03
biz tanıştıktan bir sene sonra almıştık söz yüzüklerimizi ve 2.5 senedir de parmağımdadır. Hiçbir şey onlar kadar heyecanlandırmaz beni şimdi gerçeklerini takacağımız günü bekliyoruz ama önce hayırlısıyla askerden gelmesi lazım fazla uzattım galiba kısacası çok güzel bir duygua.s.

Afro
bencede cok güzel benım askımda cıkmaya basladımızda 6 ay sonra bana tamtur beyaz altın taslı yuzuk almıstı coko şükürr 4 sene sonra gercegınıde taktıkkk

lirik guzel
Bu konularda hiç aceleci olmamışımdır.Eşimle tanıştığımızın 2.haftasında bana yüzük alıp getirmiş.:roflol: Bana çok çocukça gelmişti.Deli çağlarımda olmama rağmen o zamanlar,böyle düşünmüştüm.:jeyyar:
Ailem bilmiyorsa o yüzüğü takmanın ne anlamı var ki?Kendi aramızda neden yüzük takalım ki?
Zaten aramızda gönül bağı varken gizli işler karıştırmanın ne anlamı olabilir? :nazar: püffff :nazar:

2497
16-03-09, 17:03
2. haftada mi hahaa yazik gacacan diye gorktuuu hrld :p iyi yapmis :KK70: bak hala yanindasin
adamina göre mi muammele acaba? erkeklere sormak lazim...bazilari niye bir sene, bazilari iki hafta bazilari bir kac ay bekliyor.....düsünmek lazim ya :KK70: :KK46:

shiftcan
16-03-09, 17:03
bizde takmıştık heves işte. alışamadım üç kere yüzük kaybettim 1 sene içinde. iki senedir de takmıyoruz. yüzük beni geriyo. ben sevmiyorum. ilerde nişanlanırsam eğer günün birinde o zaman takarım.

sewal84
16-03-09, 18:03
bence kendi aranda söz yapma kimse bilmedikten sonra ne anlamı var ki sana tektaş alıcaksa alsın:)ama sonrada hemen aile arasında durumu resmileştirin rahat gezip tozarsın.....

azelya55
16-03-09, 18:03
Ayyy cici birşey ya kaydirigubbakcemile2 O da bir heyecandır..

turkuazz
16-03-09, 19:03
bnm erkek arkadşım da lise 2de 1.ayımızda yzük almıştı gümüş bikaç ay taktık sona o kaybednce bnde takmadım bi daha..şimdi tekrar takalım dio 1,5 ay sonra 4,senemizi kutlucaz ama bnm kafam çok karışık kızlar yaaa fisfisfis

esmeralda_2286
16-03-09, 19:03
ben pek sevmiyorum bu kendi aranda yüzük takma işini...:1closedeyes:
aile bilmedikten sonra fazla bir anlamlı gelmiyor bana:1closedeyes:
zaten söz vermişiz ki birbirmize, evlenmek için birşeyler yapıyoruz...:nazar:
aramızda yüzük takıp takmamamızın pek önemi yok benim için...:nazar:

allahtan benimkinin o tarz istekleri olmadı o da benim gibi düşünüyor çünkü...:kahve:
:

zahter
16-03-09, 20:03
tek taşımı kendim aldım şakkıdı:nazar:

2497
turkuazz
bnm erkek arkadşım da lise 2de 1.ayımızda yzük almıştı gümüş bikaç ay taktık sona o kaybednce bnde takmadım bi daha..şimdi tekrar takalım dio 1,5 ay sonra 4,senemizi kutlucaz ama bnm kafam çok karışık kızlar yaaa fisfisfis
neyden karisti güzelim? ya benimkide cok karisiyorda bu aralar......:kahve::sm_confused:

turkuazz
2497
neyden karisti güzelim? ya benimkide cok karisiyorda bu aralar......:kahve::sm_confused:

daha önce bi defa taktık we kayboldu sona araya ayrılık girdi cnm.şimdi gene takarsak aynı anlamı taşır mı die düşünüoorum. o çok istio kaç zmndır ama bn hep erteliorum ztn altın sewmem ağır gelio siyah orijinal bi yüzük alırız alırsak dedm o da bulmuş gösterdi resmni alalım die..bnmde hoşuma gtti yüzük açıkcası ama önemli olan yüzüğün görünüşü diil anlamı..puf=(

2497
18-03-09, 18:03
seviyorsan tak...o zamanlari geride biraktigina dair..........ve o yüzük gibi oldugu icin yuvarlak oldugu icin düssede yine ayni yere variyor....bilmem anlatabildim mi? yani yüzügü gözünün önüne koyunca yukarisi asagisi oluyor iste :KK70:

yenilikler hic bir zaman iyi degildir.....hep eskiler uzun süre insanin aklinda kaliyor.,....o yeni yüzüge sen deger verebilcekmisiN?

AttaQue
18-03-09, 19:03
Bir yüzük sizin birbirinizin olmasına neden olur mu hiç :)
Yada ilişkinizin ciddi olduğunu gösterir mi?
Belki daha önceden böyle birşey yaşamadığınız için farklı bir heyecan katar ilişkinize ama bence çokta fazla anlam yüklemeye çalışmayın..

heath_19
19-03-09, 16:03
bızde kendı aramızda taktık ama ben takamıyorum :KK43:
annem ızın vermıyo :KK43: resmı bırsey olmadan takamazsın dıye restı cektı :KK43:
ama o hep takıyo:)))

2497
22-03-09, 13:03
hahaha anneler öyle :KK70: ben sakli gizli takiyordum hep tak cikar tak cikar.....
ama önemli olan zaten onun takmasi degilmi =P

turkuazz
22-03-09, 20:03
kızlar aramz çok kötü son zmnlaarda sözlenmek değil ayrılık bile olabilir senağlama

DeryavePrensleri
25-03-09, 16:03
merhaba arkadaşlar bende erkek arkadaşımla lise1de çıkmaya başladık 3. ayımızda aramızda yüzük taktık tabiki erkek yüzük takıldıktan sonra birazcık değişio sahiplenme duygusu ön plana çıkıo şimdi 4. yılımızdayız ona ilk günki kadar aşığım

gzellergzeli
26-03-09, 18:03
bende istiyorum ama sevgilim zamanı geldiğinde aile arasında takıcas diyo:KK43:

sahra87
28-03-09, 21:03
ben hiç doğru bulmuyorum ailelerin haberi olmayan şeyin bir manası yoktur benim gözümde.eğer birbirnize karşı illa bir söz vermek istiyorsanız bunu illa yüzükle yapmanıza gerek yok kalptende yapabilirsiniz...
bir zamanlar semra kaynana demişti pastane sözü diye:)aynen ben de katılıyorum ne o oyle kimsenin bilmediği bir söz aynı liselilerin pastane sözü gibi...

yesilgosluMELEK
28-03-09, 21:03
bana hep saçma gelmiştir
lisede yapıyolar

Quixotic
31-03-09, 16:03
Bayanlar için büyük fedakarlık ama erkekler bunu anlayamıyo...mirmirmirmir

Aşkımı çok özledim ya beklemek kadar kötü bişey daha yoktur senağlama

Quixotic
31-03-09, 16:03
Burda herkes şu noktaya değinmiş aileler bilmiosa anlamı yoktur. Burda amaç zaten o değil sağ parmağında bi yüzük gördüklerinde soruolar hayırdır nişanlımısın hayır söz yaptık kendi aramızda dediğinde karşı tarafta bunun ciddiliğine inanıo yoksa benim dayımın oğlu vardı benim bilmem kimim vardı bitmek bilmio bu da sorun oluodu çok şükür bu küçük metal parçası işe yaradı :teytey:

lepi
31-03-09, 17:03
ben de taktım 4. ayımızdan itibaren o hiç kaybetmedi çıkarmadı ben unuttum ama (zaten bizim ilişkide kim erkek kim kız bazen karışıyor:)) sonra yenisiyle değiştik ama altın takmadım kendi aramızdakilerde. sonrada işte gerçekten sözlendik ozaman altını taktım. Ama şimdi görüyorum herkes takıyor ha şimdi olsa takmasam da olurdu derim erkeğin parmağına değil boynuna geçirmek lazım o yüzüğü:)))

Nadas
31-03-09, 18:03
benimde var bir tek taşım
bana da saçma gelmişti ama
erkek arkadaşım tek taşımı kendim aldım demezsin en azından diye
taktı parmağıma...seviyorumben onu yaa:asigim:

EU1
7-04-09, 14:04
bence kendi aramızda takmak saçma olurdu hep sevgililerim takmak istemişti bana çok kroca geliyodu hiç öle takmaıdm şimdi gerçek söz yüğüz takıyrum

B!TT€R
13-04-09, 13:04
bızde kendı aramızda yaptık erkek arkadasımla.
bızım takmamızdakı amac kız meslek lisesinde okuyorum çıkışa gelen it kopek dıye tabır ettıgımız tıpler laf atmasın sözlü nişanlı gıbı gorunsun dıye. bide aynı mahalledeyız komşular falan sizinde tahmın ettığınız gıbı dedikoducu :KK70:
annemın haberı vardı onunda babası bılıyodu. hatta babası takcaktı ama tanışmak nasıp olmadı urfaya tasındılar.
erkek arkadasım gitmedi tabıkı benı bırakıp =)
yanı bızde taktık ama amacımız bu oldugu ıcın hıç sacma bulmadım =)

idealist_m35
21-04-09, 12:04
biz de taktık aşkımla çıkmaya başladıktan 2 ay sonra ben gümüş alır die tahmin ederken canım aşkım altın sade bi yüzük almış ikimize:):CüvCüv:

ozge_
17-05-09, 13:05
bizde 2,5 senedir beraberiz sevgilimle biz 10. ayımızda takmıştık tabi bzim ailelerinde haberi yok:smiley-cool: ama bizim öle süpriz falan olmadı hatta gittik beraber beğenip aldık:asigim:

tekduzehayat
17-05-09, 14:05
canım askımla bız cıkmaya basladıktan 1 sene sonra takmıstık.ben bıtaneme dogumgunu süprızı yaptım dıye sevınırken bı baktım askım cebınden yuzuklerı cıkardı :) çok guzel bı duyguyduuuu
ben ozamn unv.deydım sımdıde yanlız yasıyorum severek takıyorum kardeslerımde bılıyo sadece annemın yanında takamıyorum cok cindir:)
annem cıktıgımızı bılıyo ama yuzuk olayı ona ters onu cok ıı anlıyorum canım annem benım
1 senedırde takıyoruz bıtanem hıc cıkarmıyo ben bazen sartlardan dolayı cıkarıyorum.msnımızde elele resmımız var yuzuklerımızın yanı:)
gercek alyanslarımzıı takmaya 2 sene var olsun bırıcıgım ıcın gıden yıllar feda olsun
SENı ÇOK SEVIYORUM BITANECIK SEVGILIM...

mltm87
bana çok saçma geliyo pastane sözü:smiley-cool:

charming
Biz yüzük takmadık kendi aramızda.
Takacak olduğumuz zaman ailelerinde haberi olursa daha iyi olur benim için.
Öbür türlü söz falan,komik geliyor bana göre değil.

EU1
seven erkek öyle ya da böyle sahiplenıyor işte,
daha ben kımseyle aramda sözlenmedim.. nasip olmadı belkıde,
gercegı nasıp olur elbet bır gun... şanslısınız kızlar bulastırın bana dA:)

beyaz toprak
olabilir aslında hoş bi durum bence en azından kendiniz için gerçekten ciddi geçici heves olmadığınızın bir simgesi olabilirşakkıdı

yercekimlikaranfil
turkuazz
Lise 2'de çıkmaya başladığınıza ve 4. yılınızı kutladığınıza göre; lise biteli bir yıl oldu henüz ve ya üniversitenin ilk ya da ikinci yılı veya üniversiteye gitmediyseniz daha okul biteli bir yıl olmuş. Bu ne acele? Çok erken bence böyle şeyler düşünmek için. Ki Lise 'de taktığınız yüzük ie bana inanılmaz geliyor.
O yaşta gençliğin keyfini çıkarıp ama sorumluluk duygusunu da kaybetmeden geleceği planlamak varken; kendinize iyi bir gelecek sağlamak için çaba harcamak ve yaşınızın gerektirdiği tarzda ilişkiler yaşamak varken bu acele niye? İnsan 18 yaşında bambaşka, 30yaşında bambaşka; gün ben gün büyümekte o yaşta gençler. O nedenle ben böyle yüzük takmak gibi bir sorumluluğun altına girmeyi anlayamıyorum. Yaşınızdan büyük şeyler yaşadığınıza birgün gelip çok yanacaksınız, giden gün geri gelmiyor. Ve 30 yaşına geldiğinizde 20 yaşının deli dolu heyecanlarını yaşamak istesenizde o yaşta yaşanmıyor. Acele edip hayatınıza dair kararlar almayın derim bu yaşta.
Mutlu olun, gezin gülün, eğlenin, aşkınızın tadını çıkarın.
Sevgiler.

supurgelicadi
17-05-09, 15:05
bitanemle bizde taktık,modelini kendimiz beğendik,sürekli gittiğimiz yerde taktık yüzüklere kurdelemizi taktık ,makası bile süsledim=) birlikte kestik 25.04.2009 tarihinde taktık 22.günlük sözlüyüz:asigim:25 şanlı rakamımız her tarihimizde 25 geçiyor=)çok güzel bir mutluluk allah nazarlardan saklasın
kızlar sizleride tebrik ederim mutluluklar dilerim

KarKralicesi
17-05-09, 15:05

Lisedeyken. Sınıfımdaki bi erkek arkadaş başka sınıftan cok ama cok sevdiği kızla aralarında yüzük taktılar.
Hatta öyle bi yüzük merasimi olduki. Bi kafede oldu. Ve tüm arkadaşları vs ordaydık.
Güzel bi andı onlar için.
1 yıl sonra aralarında sık sık tartışmalar sonucu ayrıldı.
Arkadaşım 1 hafta okula gelmedi meğer intihar etmiş hastanede yatmış(telefonuda yok evinide nerden bilcen ki)
Okula geldi perma perişan... Hemen gidip zaman kaybetmeden konuştum.
Ayrıldık her şey bitti. Ben onsuz napıcam falan dedi.
Teselli ettim ama faydası olmadı işte. Olmazdıkide zaten:mymeka:
Bir süre sonra okulu bıraktı. Son yılımızda gelmişti bizi ziyarete buraları terk edip gitmiş.
Kendine başka bi dünya kurmuş. Kızı unuttunmu diye sordum.
Kavuk baglamıyorki yaram unutayım dedi:teselli:
Okuldan mezun olunduktan sonra kızlar bir yerde tesadüfen karşılaştım.
Nişanlandığını söyledi. Patronumla nişanlandım dedi. Ve patronda baya büyüktü.

Bu yüzük işi bunu hatırlatır bana.
Takamam. Zaten birlikte oldugum kişilerdede o hadde gelmeden ilişkimi sonlandırmıştım-tatlicadiarzu-
Morukum bana dogum günümde bir yüzük aldı. Bana hediye ederken işte bu söz yüzümüz vs. gibi sözler etmedi. İyide etti. Yüzüğü parmagıma o an ben taktırmıştım.
Ondan sonrada hiç takmadım:nazar: (anamda gecenelrde gördü iyi mi?:dilcikar: hastayım diye bir şey demedi pek iyileşince napıcam bilmiom:1closedeyes:)

Ne varsa herşeyin hasında vargamyoncuiremsu

MüebbetSevdam
17-05-09, 21:05
ben sıcak bakmıyorum böyle bir şeye. madem kendi aranızda takıyorsunuz aileler bilmiyor takmayın o zaman.sözlüyüz ama kendi aramızda.eee o zaman halen flort zamanındasınız sözlü olmak birşey değiştirmiyor. bence o sözlenmenin nişanlanmanın bile meşru olanı güzeldir.gayri meşru olanını tasvip etmiyorum. o yüzükleri büyüklerin takıp takarken de genç çift için tatlı sözler söylemesi ve büyük bir heyecanla kesmesi bence apayrı birşey.hem sonuçta bu iş cocuk oyuncağı değil hayırlı bir iş ve hayırlı şekilde olmalı.gayrı meşru değil! şimdi kendi aralarında sözlenen insanlar ola ki tartıştı ve ilişkilerini bitirdiler. ee ileride ben sözlendim ve ayrıldım diyebilirler mi acaba ? derlerse aileleri ne der ?diyemezlerse eee yıllardır hani kendi aranızda sözlüydünüz ? v.s v.s v.s

bntkn
18-05-09, 10:05
bence de süper.birbirine söz veriyosun,isteme merasiminden falan daha anlamlı.bende 1,5 yıldır takıyorum yüzüğümü..tavsiye ederim.

glsh85
18-05-09, 11:05
söz yuzugu dıye takmadım..
tek tasım var ama dogum gunu hedıesı olarak aldı askım bana :)

lısedeyken fln guzel gelırdı de sımdı cocukca gelıyoo askımın takmasını cok ıstıyorum ama aıleler arasındaa gercekten sözlenerek !

KIZILCIKLI
6-06-09, 11:06
eşimle nette tanıstık, ilk yanıma geldıkten bi hafta sonra soz yuzuklerımızı takıntık :asigim:
söz yuzugumuzden arkadaslarım ,annem ve teyzelerimin haberı vardı.

hatta iyi hatırlıyorum arkadaslarımın tepkısı çok buyuk olmustu,kendı sevgılıleri reelden tanısıpta 5yıllık flörtte hiç bişey takmamıslardı (sevgılısı takmayınca ,kız ne diyebılırkı)
biz evlendık onlar ayrıldı.. nasip kısmet hersey.

ececimx
29-06-09, 09:06
bence çok büyük saçmalık sadece çoçukluk bana göre hiç gerek yok öyle yüzüge felan eger gerçekten seviyorsan senin yüzügn kalbindedir onu takmayla hiç bişey degişmez aileler bilmiycek kimsenin haberi olmıycak sen sözlendim nasıl diyebilrsinki aynı durumda bende vardım şimdiki aklımla ben salakmışım yaa diorum zemuszemus

Sumak
21-07-09, 14:07
en sacma buldugum olaylardan birisi de bu..

çevreye büyük aşkı gösterme çabası ve arzusu :)

bence özentiden baska bırsey degıl bu.
aileler bilmeyecekse ,kimsenın haberı oolmayacaksa ne gerek var ki..

''biz öylesine takılmıyoruz tamam mı, birbirimize öyle aşığız ki bundan x bilemedin y yıl sonra evleneceğiz'' deme yollarıdır. ailenin yanına gidildi mi o söz yüzükleri çıkartılır, ama dışarı da illaki takılır, ''başım bağlı'' imajı verilir.

cıkarmayanlar da vardır,benim gördüklerim hep çıkaranlardı..

kısacası saçma..

şimdi bunları yazdım dıye söz yüzüğü takanlar taşlıcak mı beni
:KK46:

pamukluprenses
21-07-09, 14:07
bende sevmiyorum o yüzükleri yaa
şimdilerde liselerde cok moda her cıktıkları insanla
takıolar yüzük
gercekten sözlülük nişanlılık döneminin anlamı kalmaz bence tabi
ama evlilik yolunda ilerleyen bi ilişkide erkeğin hediye ettiği tek taş ayrı ona hiiiç lafım yok

Asmin
21-07-09, 15:07
biz de takmadik..
hediye olarak yuzuk felan aldik ama ole soz yuzugu manasinda degil.
ikimizin de cici yuzukleri var ama manalari yok
boyle daha rahat hissediyorum ben kendmi
kaldi ki sevgilim de cok karsi boyle seylere.

nem
21-07-09, 16:07
aramızda söz falan çok komik ya gülüyorum vallaaa.."söz" ün asıl manası ailelerin ögrenmesi çevrendeki insanların ilişkiyi ögrenmesidir.. iki kişi arasında yapılan şey söz deil sadece yüzük hediye etmektir..

satanistkesenpsikopatkedi
28-07-09, 17:07
erkek arkadaşımla 5 senedir tanışıyoruz 5 ay önce cıkmaya basladık o okul dolayısıyla yanımda olamıyor ben 17 yaşındayım o 20. ben lisedeyim hala yani. yaz tatillerinde havuzda can kurtaranlık yapıyorum.bir sürü ipini koparmış oluyor her gün.asılıyorlar vs.. erkek arkadaşım 1 ay önce kendine bir yüzük alıp takmıştı bulaşmasın kimse diye. Son asılma mevzusunu anlattığımda kızdı ben yanındada değilim her günde havuzdasın sende bir yüzük tak parmağına bulaşmazlar dedi.bugün gittim öyle gümüş bir yüzük aldım alyans değil. taktım yani budur. ikimizinde yüzüğü var ama sözlü falan değiliz.bence olması gerekende bu.

ojos
28-07-09, 18:07
Walla benım sevgilimle yüzügüm var ama hani şu aile arasında yapılan söz yüzügü degil
Ayrıca tek taşımda var gene sevgilimden ancak ne sözlüyüz ne nişanlı maalesef Allah nasıp ederse birgün oda olcak..
Yüzüklerimiz bana göre cok anlamlı cokta degerli .Ve bir ömür saklıycagız insallah.