Tek celsede bitti ...boandk

sedef_80
17-03-09, 11:03
merhaba arkadaşlar ;daha önce açtığım konudan takip edenler bilirler; eşimin yakın arkadaşımla ilişkisi olduğunu anlatmıştım ve çaresizliklerimi..ve geçtiğimiz cuma günü evliliğimize son noktayı mahkemede koyduk ve boşandık.
mahkemeden çıktım ve kendimi inanılmaz yalnız ,terkedilmiş ve çaresiz hissettim.
öyle bir yağmur vardıki iliklerime kadar ıslanmayı önemsemeden yürüdüm yürüdüm yürüdüm..eve gitmek istemedim onunla yaşadığım anılarla dolu o eve gelinlikle girdiğim o eve dönmek çok zor geldi..
eve gidince önce fotoğrafları sonra eşyalarını topladım arkadaşı geldi pazar günü aldı eşyalarını gitti..onda kalıyormuş ..ev eşyaları içinde haftaya büyük araç yollayıp aldıracakmış e doğal olarak bende bu evde kalmayacağım ..bursaya döneceğim ,eniştem ordaki kiracıyı çıkarma işlerini ve benim burdaki eşyalarımı alma işini halledecek..
bu dünyada kızımla bir başımıza kaldık,yapayalnız,hiçbir güvencemiz dayanağımız kalmadı,küçücük bir çocuk ve işi gücü olmayan bir kadın ne yapar bu dünyada ,offff bilmiyorum ,çaresizim çok çaresiz..

JJuLiEtt
sedefcim
yasadıkların kolay değil
ama eminimki üstesinden geleceksin
rabbim senin ve minik kızının yolunu acık etsin

Nil
geçmiş olsun ... kaldırılması çok zor bir durum yaşamışsınız ama bu sizin ayıbınız diil..siz bundan sonrası için umutlarınızı yitirmeyin!herkes hakettiğini bulacaktır emin olun...daha mutlu ve huzurlu bir ortamı paylaşacaksınız kızınız ile birlikte!zaman herşeyin ilacıdır..umutlu ve güçlü olmalısınız...

necsel
sedefcım oncelıkle ısım yok gucum yok kucuk cocukla naparım ne ederım demeden bosandıgın ıcın senı tebrık ederım.
meslegı olan kadınlar bıle kendılerıne guvenıp bosanamıyorlar
ıste sen bunları yapabılcek kadar guclusun
bu gucunlede her zorlugun ustesınden gelecegıne ınanıyorumm
yenı hayatınızda bebısınle sana mutluluk ve huzur dılıyorum

EcinniliBarones
bundan sonraki hayatında umarım çok mutlu olursun sedef..hakkında hayırlısı olsun. artık içinde şüphe ,öfke,nefret, gibi hoş olmayan duygular barındırmayacaksın. bir süre sonra herşey yoluna girecek..sadece biraz zaman..yerimseniben

Sahra_Deniz
bundan sonrası için hayırlısı olmasını diliyorum canım.
üzme kendini,bu dönemde böyle hissetmen çok doğal,geçicek inan.

AskBocugu
canım geçmiş olsun ama bu sekilde sürmezdi zaten sürekli artık şüphelenicektin ondan boş ver sen güçlüsün eminim bunuda yeniceksindir allah yardımcın olsun canım benim

*angel*
Canım benim allah kolaylık versin çok zor şeyler yaşamışsın.Okurken gerçekten içim burkuldu.Ama şunu unutmaki bu dünyanın sonu değil,her şerde bir hayır vardır mutlaka.O mutlu olacakmı sanıyorsun ,yüzü gülecekmi,çok pişman olacak ama iş işten geçmiş olacak.ınşallah karşına değerini bilen iyi bir insan çıkar çok ama çok mutlu olursun canım.

minis
Allah yardımcın olsun çok zor bir durumm,hiç bişey şuan seni teselli edemez biliyorum,zafer senin ondan kurtulduğun için Rabbime dua et..Bir kapı kapanır bir kapı açılır ne olucak,nasıl olucaklarla çok boğuşma insanın kısmetini bittiği gün öldüğü gündür..Sabredenler eylesin Rabbim seni

Japon KIZ
Konuyu az çok hatırlıyorum...Ama barıştınız sanıyordum eşinle.....

deniz_gunes
Hayırlısı olsun Sedefcim..

ınşallah bundan sonrakş hayatın o kadar güzel olur ki, geçmişe ait hiçbirşeyi hatırlamaya vaktin olmaz..

Üzülme yalnız değilsin,KK daki dostların var, ayrıca ben de Bursadayım:))

Yeni yaşantında mutluluklar dilerim..

HeartLess
17-03-09, 12:03
kimse istemezdi sonucun bu şekilde olmasını ama
hakkınızda hayırlısı olsun arkadaşım...
bundan sonra çocuğunuz için,kendiniz için ayakta kalmak zorundasınız...
geriye bakmayın,hep ileri bakın ve inşallah
bundan sonra hep mutlu olursunuz...
Allah yardımcınız olsun...
sevgiler...

nisan
allah yolunuzu açık etsin

EstetikEditor
ah canım... bunu da yaşayacağınız varmış..
Allah yardımcın olsun.. şu anda kendini çaresiz bitik hissetmen çok normal...
ama emin ol geçecek..yaşadığın travma çok ağır ama yeter ki sen kendini koyverme..
bak çok şanslısın her zaman yanında olacak minicik bir bebeğin var.. en büyük gücü ondan alacaksın.. ve dua et ki başını sokabilecek bir evin var..
bir süre sonra etrafa haber salarsın az veya çok maaş alabileceğin bir iş de buldun mu bu dünyada hakkından gelemeyeceğin dert olmayacağını anlayacaksın..
Rabbim en kısa zamanda güzel hayırlı kapılar açsın yavrunla sana..
dualarım seninle canım...

irem naz
canım şimdi kendini yapayanlız hissetmen normal...
zamanla bunada alışırsın...
umarım hayat bundan sonra istediğin gibi gider...
kızınla daha mutlu olursun inşallah...:Saruboceq:

purplem
allah sana kolaylık versin ,yolunu açık etsin.
onlarda mutlu olamayacak.yuva yıkanın yuvası olmaz.
sedef merak ettim hiç nafaka talebin olmadımı?
sana ve yavruna sağlık ve mutluluklar diliyorum

sedef_80
purplem
allah sana kolaylık versin ,yolunu açık etsin.
onlarda mutlu olamayacak.yuva yıkanın yuvası olmaz.
sedef merak ettim hiç nafaka talebin olmadımı?
sana ve yavruna sağlık ve mutluluklar diliyorum
öncelikle tüm arkadaşlra teşekkür ederim,hep yanımda oldunuz sağolun..
canım aylık 260 tl nafaka 11.600 tl de maddi manevi tazminat alıcam ..

sahra87
konunu çokn iyi hatırlıyorum canım.hatta geçenlerde aklıma geldin ne oldunuz acaba diye...
böylesi hayırlıymış demekki..
kendini salma.umarım bundan sonra kızınla beraber daha mutlu olursun..
bunu sana yaşatanlar öteki tarafa kalmadan bu dünyada cezalarını çekecektir ler
içini rahat tut sen..

croiselle
Sedefcim konuyu baştan beri takip ediyordum

sonunda doğru kararı vermişsin
ve seni tebrik ediyorum zaten ne kadar cesur olduğunuda göstermiş oldun buradaki herkese
ne hikayeler okuyoruz burada maddi özgürlüğü olduğu halde eşlerinin aldatmalarına dayaklarına boyun eğen ne kadınlar varken sen burada çok büyük bir cesaret örneği oldun bence

hele ki tazminat olayından dolayı kutluyorum seni ,

bundan sonra herşey daha güzel olacak ben buna eminim
sakın kendini çaresiz hissetme

KENDıNLE GURUR DUY !!

glsh85
hakkında hayırlısı budur inş...

yaralim
Sedef'cim, konunu çok iyi hatirliyorum
Geçmis olsun !!
Bitti, sakin ha sakin kendini çaresiz kimsesiz hissetme, sukur et ki o adamdan kurtuldun
tabiki yasadiklarin çok zor ama atlatacaksin bunlari
Bursa'da yeni bir hayata baslayacaksin, Rabbim daima yardimcin olacak
Bundan eminim ben...Butun dualarim seninle ve minicik kizinla
Omur boyu mutlu olursunuz insallah

EU3
canım allah yardımcın olsın,buz gibi oldum yazdıklarını okurken..mutlaka birazsıkıntılı bir dönem olacak ama en kısa sürede kendini toparlayıp geçmişi kafana takmazsan senin yararına olacaktır canım..anladığım kadarı ile sana destek olan bir aile yada aile bireyleri var,bu çok güzel,ya hiç olmasa idi? geçmiş olsun diyorum sana,inşallah herşeyi üstesinden geleceksin.unutmaman gereken tek şey şu;bu dünyada herkesin bir çeşit sıkıntısı var,yalnız değilsin..herşeyu yoluna girecek allahın izni ile,tekrar geçmiş olsun,allah yardımcın olsun...keşke elimizden başka bir şey gelse..senağlama

blueege
Sedefcim bundan sonraki hayatında mutluluğu yakalarsın inşallah
ayrıca bu cesur kararı verdiğin için tebrikler .eşinin ev eşyası alacağını söylemişsin bu durumda bunu düşünebiliyor
kızın senin yol arkadaşın olucak bundan sonra gereken kuvveti sana verecektir

BenDerin
17-03-09, 13:03
Canım Allah yardımcın olsun. ama kesinlikle kendini güçsüz hissetme, kızın ve kendin için ayakta olmayı sürdür. Bundan sonraki yaşamının huzurlu ve mutlu olması için elinden geleni yapmaya çalış.

lachennnn
hayat ne kadar garip ınsanın basına ne zaman ne gelecegı hiç bellı olmuyo buda senın sınavınmıs cnm ama rabbım ınsana sabrınıda verır bundada bı hayır warmıs demekkı...sakın karamsar olma bundan sonrakı yasantın ıcın,emınımkı ıkısınınde kotu haberlerını alırsın bı gun Allahın adeletı o kadar buyukkı yanlarına asla kalmaz sen ıcını ferah tut sıkıca sarıl kızına.gecıcek bı gun hepsı gecıcek cnm benım bızde hep yanındayız unutma sakın...

kuzum
Arkadaşım seni bu kararından dolayı tebrik ederim. Elbet bu kötü günleride atlatacaksın.:teselli:

Şimdi o iki ruhsuz aynı evde mi yaşıyorlar.CADIARZU

gelincik53
en iyi kararı verdin bence.bundan sonra başlıo asıl hayatın.tek başına kızın için dimdik ayakta durmalıısn.ve başarını o insanlara ve kendine ıspat etmek zorundasın..biraz kendine kızına zaman ayır..sonra yön vermeye başla hayatına..allah yardımcın olsun..

kardalina
sedefciğim konunu hatırlıyorum ve hep merak ediyordum ne oldu acaba diye. kendini güçsüz çaresiz hissetme. o kadar güçlüsün ki bir çok kadının yapamadığını yaptın. kabullenip evliliğinine de devam edebilirdin ve bu senin için daha kötü olurdu. yalnız değilsin yanında kızın var. şuanki bu duygularının olması normal. ama inanıyorum ki kısa bir süre sonra herşey senin için daha güzel olacak. mutluluklar diliyorum kızına ve sana. ayrıca cesaretinden ve gücünden dolayı da tebrik ediyorum.

Brave Capricorn
Merak etmiştik seni, artık yazmayınca dedim tamam bu affetti.
Çok yerinde bir karar vermişsin. Bu kadar güclü olduğunu o zaman farkedememiştim
Hiç yılma işsizim sahipsizim diye düşünme
Sen haklı mücadeleni ver inan bana karşılığını alırsın
Sen onurlu ve gururlu bir kadınsın
Bunlarından üstesinden gelirsin
Çocuğun içinde mutlaka nafaka al canım
Hatta kendin içinde tazminat al
Bunda sakın gurur yapma , banka yoluyla eşin her ay yatırsın
Allah yolunu açık etsin inşallah bundan sonra güzel şeyler yaşarsına.s.

EU3
17-03-09, 14:03
geçmiş olsun sedef
allah yardımcın olsun

Kurtlu3lmam
ah be güzelim hayat çok acımasız ama Allah veriyor kolaylığını çnceki konunu takip ettim yorumda bulunmadım ama gerçekten çok üzüldüm.peki güzelim nafaka falan almadınmı

whiterose
bu işin biranca önce uzamadan bitmesi daha iyi oldu.
tabiiki de kolay değil anılarla dolu evden çıkmak.atlatıcaksın bugünleride inşallah:teselli:
Rabbim hakkında hayırlısını versin inşallah:Saruboceq:

yarennkara
canım ya..
sen hiç de çaresiz ve yalnız değilsin senin yaşadığını yaşayan..hatta daha beterini yaşayıp hayata sımsıkı bağlanan ne çok kişi var..
sende güçlü ol önce güç hayata tutunmanı sağlar..hayatla mücadele et,emin ol çabaların sana geri dönecektir ve güven kendine..çok güven...umarım herşey çok ama çok iyi olur senin için...

BeLLa
Haksizlik önünde egilmedigin icin seni tebrik ederim..
Sen cok güclü cok cesur bir kadinsin..
Bundan sonraki yasantinda daima mutlu ol insallah..
Seni hakeden biri elbet cikacak karsina..

er_ca
17-03-09, 16:03
inanın boşanmanıza çok sevindim.. sedef hanım bende sizi merak ediyordum acaba ne yaptı diye....

çok doğru bir karar almışsınız. ilk başlar elbette zor olacak...ama hayata sıkı sıkı tutunacağınızdan eminim.

yakıonda sizden işe girdim haberlerini de alırız. çocuk sizde kalıyor sanırım. çok sevindim. başınızı dik tutun siz hislerinizle bir aldatma meydana çıkardınız. ve bir kalemde sildiniz. omuzlarınızdan bir yükü atın artık. hayat şimdi yeni başlıyor.

nnurayy
17-03-09, 17:03
sacmalama ne caresizi asil simdi guzel bir hayat basliycak sakin arkana bakma o pislik icin tek goz yasina yazik layigini bulmus camurunda debensin sakin ol hayat insana bir kapi kapar digerini acar sen guclu bir kadinsin en azindan gece sarilacak melegin var basini sokacak bir evin var elbet isinde olur sakin ama sakin kendini yanliz hissetme bak biz binlerce kadiniz burda ve unutma GECENIN EN KARANLIK ZAMANI SABAHA EN YAKIN OLAN ZAMANDIR seninde hayatinda artik sabah olucak umarim cok mutlu olursun basta bunlari hissetmen normal acin taze ama gecicek hersey zamanla unutulup gidecek

elmaninsapiarmutuncekirdegi
canım hem sen hem de kızın için çok üzüldüm.eminim Rabbim sizi çaresiz bırakmıcaktır.ve onların cezalarını da bu dünyada vericektir.keşke bi elim olsa da sana buradan uzanıp her konuda yardım edebilseydim.Allah yardımcın olsun

venesu
gecmis olsun canim.. yeni hayatinda sen ve bebisin hayirli olmasini diliyorum..elbette zor günler gecireceksin ama basarirsin sen bunlari.. güclü kal..

zemus
yaşyan bilir bu acıyı bize söğlemek kolay ama . biricik kızın için ayakta dur , güçlü ol hiç bir acı ilkgünki gibi kalmaz yoksa nasıl dayanırdık ..umarım tüm hayırlı kapılar sana açılır ..

Lavanda
Güzel Allahım her şeyi kararlamıştır.Değilmi ki bunlar başına geldi, mutlaka bir yerlerde bi hayır olacaktır canım. Güçlü olmasaydın hiç bir şeyi bilmezmiş gibi yapar kulaklarını gözlerini tıkar yaşar giderdin.Ama belliki güçlüsün, belli ki azimlisin senin elinden hiç bir şey kurtulmaz. Göze aldıklarına bi baksana.Ne çaresiz kadınlar vardır.Zulme sesini çıkaramaz.Kızında çok şanslı. Senin gibi grurlu azimli bi annesi var. Allah(c.c) yolunu açık etsin.

essmeralda
17-03-09, 18:03
çaresiz değil güçlü bir kadınsn sen bence..
çalışıp ayakları üzerinde duran, maddi problemi olmayan ama boşanmayan nice kadınlar okuyoruz hergün burada.
ama sen kendini ezdirmeyip herşeye rağmen boşanma cesaretini gösterebildin.
alacağın nafaka hiç yoktan iyidir gene de; tazminat da alacaksın.
belki küçük bir yer açarsın kendine; neyse bunlar hallolacak şeyler..

ama biraz zaman geçince eminim ki hayatın düzene gireek ve senin için herşey daha da iyi olacak..

Gardenia
canım seni bende çok merak etmiştim konunu baştan beri takip ettim ve en iyi kararı vermişsin şu an böyle hissetmen çok normal ama hayat senin ve kızın için daha güzel olucaktır unutma rabbim mutlaka yerdım edicektir sana bundan sonraki hayatında kızınla sana mutlu huzurlu bir yaşam diliyorum :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Quelle
Sen o adami affetmemekle kendini ispatladin
Gücsüz biri degilsin..
Yavrumla tek basima issiz bir annesiyle ne yapacak falan diye dusunme..
Dedim ya sen guclusun hem aldigin para sana biraz yeter
Ve is aramaya baslarsin hayattinda mutluklar dilerim..

Sevgi Kelebeği
ALLAHIm hakkında hayırlısını versin canım

makiler
yalnız çaresiz niye hissedesin ki kendini
ailen arkadaşların emınım senı sewen dostların wardır etrafında
en hayırlısı olmuş bak hayatın yenıden baslıcak
en bastada senı aldatan birinden kurtuldun
şimdi herşey çok daha güzel emin ol
unutma buqün hayatının qeri kalan kısmının ilk qünü keyfini yaşa..:-)

süpriz_mucize
25-04-09, 16:04
bence kaybeden sen değilsin.Eşin olacak o adam bence o kadınla çok uzun süre bu ilişkiye devam edeceğine inanmıyorum.Ben bu şekilde kimsenin mutlu olduğunu görmedim çünkü unutma yuva yıkanın yuvası olmaz.

hadibakem
25-04-09, 17:04
hakkında hayırlısı canım
en güzel şeyler seni bulsun bundan
sonra inş.

burbuk
25-04-09, 18:04
Konunu takip edip, yanlış düşündüğüne inananlardandım. Malesefki sen haklı çıktın ama onurlu bir kadın gibi davrandın. Helal olsun sana. Allah yardımcın olacaktır. Sende ayaklarının üstünde duracak yavruna bakacak ve büyüteceksin. Hiç korkma ve yılma.

MeriSu
25-04-09, 18:04
Allah yar ve yardımcın olsun.. Onurlu davranışından dolayı gurur duy kendinle.

selenimo
25-04-09, 19:04
Kesinlikle çok GÜÇLÜ bir kadınsın.Herkes yapamaz bunu.Tamam başlarda zorlanacaksın,ama her şey zamanla düzene girecektir,buna emin ol canım.Allah her şeyin güzelini versin sana ve yavruna,her işin rast gitsin.