Kürtajdan hemen sonra hamile kalan var mı?

SUDENAZXXX
20-03-09, 20:03
Merhaba arkadaşlar bende tam 10.haftaya girmiştim ve bir hevesle mutlulukla gittğim konrtolümde bebeğimin kalp atışlarını duyamadık ve doktorum birde alattan muayene etti yine yok insanoğlu işte umudumu yitirmedim ve hemen araştırma hastanesi(izmirde oturanlar bilir)tepeciğe gittik ama malesef sonuç aynı bebeğim ölmüş ilaçla düşürmemi sağladılar ve taburcu edilirken doktorum 3 aydan önce hamile kalmamamı söyledi şaşırdım kürtaj olup hemen hamile kalan arkadaşımda var ama yine kararsız kaldım.sizlerin de fikirlerini düşüncelerini bekliyorum arkadaşlar

sütlü gayfe
20-03-09, 20:03
canım geçmiş olsun..rabbim bir daha yaşatmasın.
kürtajdan 2 ay sonra hamiş kalan arkadaşım var.bir problem yaşamadı.tabiki herkezin bünyesi farklı ama daha erken hamiş kalırsan rahim henüz toplanmadığı için tekrardan düşük olma ihtimali çok yüksek.3 aydan önce gebe kalma demelerinin sebebi bu.rahim toparlanmalı yoksa tekrar düşükle sonuçlanabilir.sende bekle cnm yaa ay dediğin denir hemencecik geliyor işte.

peluse
20-03-09, 22:03
Sudenaz geçmiş olsun. Hikayelerimiz çok benziyor. Ben de 9+1 günlükken çok hafif bir lekelenme sonrası ne olur ne olmaz diye doktora gittim ve bebeğimin kalbinin atmadığını söyledi doktor. Önce karından baktı sonra alttan. Yine ne olur ne olmaz diye belki yanılma olmuştur diye tıp fakültesinin aciline de gittik. Hatta orada doktor bu şekilde gelen çok oluyor sonuçta biz görüyoruz kalp atışını ümitsizliğe kapılmayın hemen dedi ama ne yazık ki sonuç değişmedi. Yalnız ben kürtaj oldum. ılaç falan vermediler mutlaka kürtaj olmalısın dediler.

Bu kürtaj sonrası hamile kalma durumunda doktorlar arasında da büyük ihtilaf var ben o yüzden ilk adetten sonra başlayacağım çalışmalara. Sonuçta düşükten bir yıl sonra hamile kalıp yine düşürenlerde var hemen sonra hamile kalıp sağlıklı bir şekilde doğum yapanlarda.
Bir de ben çok araştırdım ama bu konuda yapılmış bir bilimsel çalışmada yok sanırım. Bazı verilere göre yalnız kürtajdan hemen sonra hamile kalınınca düşük ihtimali biraz artıyormuş.

xxxxxangel
21-03-09, 08:03
canım bence kendını psıkolojık yonden ne zaman hazır ıstersen basla calısmalara,drlar ıcın bekle demesı kolay tabı

SUDENAZXXX
21-03-09, 09:03
Peluse canım sanada çok geçmiş lsun benimde 9+2günlüktü bebeğim ve 1,5 ay önce hafif leke şeklinde kahverengi kanamam olmultu ve bunun için doktorum bana jel verdi kor aspirirn ve folik asit kullanıyordum jek sayesinde ve istirahet ettiğim için kanamam kesilmişti ama malesef hayırlısı böyleymiş demekki Yüce Rabbim herşeyin hayırlsını verir kullarına.En kısa zamanda işallah hamilelik haberlerimizi paylaşacağız burada hep beraber

erturkfts
21-03-09, 10:03
canım benimde aynen seninki gibi oldu benimki 8 haftalıktı.bebeğimin kalbi durmuştu.ve kürtajla alındı. doktor bana üç ay beklemelisin dedi.bende o üç ayın dolmasını bekliyorum.allahın izniyle inşallah ikinci bebeklerde böyle bi problemle karşılaşmayız canım.tekrar geçmiş olsun.hihoyyyt

siribron48
21-03-09, 11:03
canım cok gecmiş olsun...bende ılk bebgımde yasadım bu olayı.henuz 8haftalıktıkı kalbı durdu...
kurtaj oldum ilaç falan vermedıler dusuun dıye kendılıgınden.kurtajdan sora drum 6ay dedı korunun.bızde korunduk.sebebıde rahmın kendını toplaması...eger korunmassan tekrar etme olasılıgı yuksekmiş canım...ve 6ay sonra tekarar dr a gıtıık korunmayı bıraktık...ve hiç ummadıım anda daha ılk ayda oglusum surprız yaptı ve geldı bıze:)))darısı tum ıtıyenlere...Rabbım herkeze bır topan evlat nasıp etsın...hersey gonlunuzce olsun....sewgıler

erturkfts
21-03-09, 11:03
süprizzzzzsüprizzzzz
siribron48
canım cok gecmiş olsun...bende ılk bebgımde yasadım bu olayı.henuz 8haftalıktıkı kalbı durdu...
kurtaj oldum ilaç falan vermedıler dusuun dıye kendılıgınden.kurtajdan sora drum 6ay dedı korunun.bızde korunduk.sebebıde rahmın kendını toplaması...eger korunmassan tekrar etme olasılıgı yuksekmiş canım...ve 6ay sonra tekarar dr a gıtıık korunmayı bıraktık...ve hiç ummadıım anda daha ılk ayda oglusum surprız yaptı ve geldı bıze:)))darısı tum ıtıyenlere...Rabbım herkeze bır topan evlat nasıp etsın...hersey gonlunuzce olsun....sewgıler
merhaba canım kalb durmasıyla ilgili sana bişey söyledimi doktor.neden kaynaklandığı konusunda.şimdi ben korunuyorum.fakat üç ay sonra tekrar bebek düşünüyorum.yani bu durumla karşılaşmamak için doktor sana test falan yaptırmalısın demişmiydi. benim gittiğim doktor bişey söylemedi.bakalım hayırlısı inşallah bidaha böyle bir durumla karşılaşmayız

aydirik
21-03-09, 12:03
peluse
Sudenaz geçmiş olsun. Hikayelerimiz çok benziyor. Ben de 9+1 günlükken çok hafif bir lekelenme sonrası ne olur ne olmaz diye doktora gittim ve bebeğimin kalbinin atmadığını söyledi doktor. Önce karından baktı sonra alttan. Yine ne olur ne olmaz diye belki yanılma olmuştur diye tıp fakültesinin aciline de gittik. Hatta orada doktor bu şekilde gelen çok oluyor sonuçta biz görüyoruz kalp atışını ümitsizliğe kapılmayın hemen dedi ama ne yazık ki sonuç değişmedi. Yalnız ben kürtaj oldum. İlaç falan vermediler mutlaka kürtaj olmalısın dediler.

Bu kürtaj sonrası hamile kalma durumunda doktorlar arasında da büyük ihtilaf var ben o yüzden ilk adetten sonra başlayacağım çalışmalara. Sonuçta düşükten bir yıl sonra hamile kalıp yine düşürenlerde var hemen sonra hamile kalıp sağlıklı bir şekilde doğum yapanlarda.
Bir de ben çok araştırdım ama bu konuda yapılmış bir bilimsel çalışmada yok sanırım. Bazı verilere göre yalnız kürtajdan hemen sonra hamile kalınınca düşük ihtimali biraz artıyormuş.
benim 1 ay kadar önce 11 haftalık bebeğimin kalbi durdu.doktorum kürtajdan 1 hafta sonra kontrol etti ve 1 ay korunman yeterli dedi.kürtajım çok iyi geçti rahmim tertemizdi. sanırım bu birazda kişiye göre ve hamilelik haftasına göre değişiyor.bebeğim 11 haftalıktı ama 9 haftalık gelişmişti.birde ben düşük yapmadım düşüklerde rahim daha çok deforme oluyor galiba.zaten hemen olcak diye birşeyde yok keşke olsa sağlıkla kucağıma alsam benneyaptımki

meryemmeryem
21-03-09, 13:03
aydirik
benim 1 ay kadar önce 11 haftalık bebeğimin kalbi durdu.doktorum kürtajdan 1 hafta sonra kontrol etti ve 1 ay korunman yeterli dedi.kürtajım çok iyi geçti rahmim tertemizdi. sanırım bu birazda kişiye göre ve hamilelik haftasına göre değişiyor.bebeğim 11 haftalıktı ama 9 haftalık gelişmişti.birde ben düşük yapmadım düşüklerde rahim daha çok deforme oluyor galiba.zaten hemen olcak diye birşeyde yok keşke olsa sağlıkla kucağıma alsam benneyaptımki
canım bende 5 haftalıkken düşük yaptım ama rahim termemiz dedi doktorum ve kürtakja gerek görmedi.. çok deforme olmuyor aslında..düşük esnasında sadece sancı ve kanama oluyor o kadar ...hatta doktorum bana kendini ne zaman hazır hissedersen hamile kalabilirsin demişti,düşükten sonra öyle çokta yasak felan koymadı..düşükten sonra
5.ayda hamile kaldım allahım herkese nasip etsin

umut_sevgim
21-03-09, 14:03
Canım mevlam kısmet ederse ıster ılk ayda hamıle kal ıster ara ver hamıle kal zamnla alakalı bısey degı cunku benım 4 kaybım oldu hepsının arasında 9 ay ara verdım bosa zamn kaybıymıs yıne dustu sen kendını psıkolojık olarak hazır hıssetıgınde calısmalara basla derım rabbım saglıklısını ve hayırlısını nasıp etsın ısteyen herkese amınnnnnnnnnnnnnnn.........

SUDENAZXXX
21-03-09, 14:03
benim sonuçlarda 15 gün sonra çıkacak kızlar bakalım doktorum o zaman ne diyecek sabırsızlıkla merakla bekliyorum.Belki de banada 1 ay korunmamım yeterli olacağını söyler ümitle bekliyoruz .Allahım hepimize hayırlı evlatla nasip etsin bozmayalım morallerimizi arkadaşlar

SUDENAZXXX
21-03-09, 15:03
çok haklısın aslında umutcum seninle aynı düşünüyorum çünkü zamanda versen yaşatacak olanda Allahım alacak olanda Allahım yine onu verende zamanı aslında biz kendimiz değil Allahım ne zman nasip ederse o zamn olur.

DEBA
22-03-09, 16:03
sevgili arkadaşım .benimde senin başından geçen gibi bir hikayem var ben aşılama yolu ile hamile kaldıktan sonra 2 aylık gibi kalbi durdu kürtaj ile alındı bir adet gördükten sonra diğer ay kendiliğinden tekrar hamile kaldım.oda 1.5 aylık kanama başlıyarak düştü.dr bana 1 adet sonrasında rahim zaten hazır olmassa hamilelik olmaz demişti.ve bu çok doğru hamile kalırsan sen hazırsındır.sonradan olanlar tamamem allah kalmış genlerde problem olabilir v.s. gibi yeterki sen kendini hazırla

SUDENAZXXX
22-03-09, 16:03
Ccanım arkadaşım sanada çok geçmiş olsun teşekkür ederim ben inanılmaz istiyorum ama doktor öyle deyince kararsız kaldık eşimde bende söylediklerinde çok haklısın eğer nasipse onu kucağıma almak Allahım nasip eder bedne adetimi bekleyecğim bakalım işallah kısa zamanda hepimiz hamileliklerimizden bahsederiz

bebisbebis
23-03-09, 20:03
mrb ben yeni katıldım aranıza yeni düşük yapmış biri olarak

SUDENAZXXX
23-03-09, 21:03
canım çok geçmiş olsun ama bak asla moralini bozma yine daha sağlıklı bebeklerimiz olacak Allahın izniyle

peluse
24-03-09, 07:03
Ben de adeti bekliyorum ama ne gelen var ne giden. 34. gün bugün. Kürtajdan sonra gecikebilirmiş ama işte stres yaratıyor bu durum.

Ben de aşılamayla hamile kalmıştım dört sene sonra. Cerrahpaşa'da yaptırmıştım. Tekrar tedaviye ne zaman başlayabilirim diye sordum geçen gün gidip yaptırdığım yere, adet olunca üçüncü günü gel dedi doktor. Şimdi kararsız kaldım acaba ilk adetten sonra hemen gideyim mi yoksa bir adet dönemi daha mı bekleyeyim aşılama için. Yaşımda 33 zaman kaybetmek istemiyorum. Şimdi Mustafa Bahçeci konuşuyor televizyonda 35 yaşından sonra başarı oranı çok düşüyor diye ah ah tam kavuşmuşken kaybetmek çok zor yaa. Yine aynı stres ilaç, iğne, beklemeler tuttu tutmadı. Allah yardımcımız olsun.

SUDENAZXXX
24-03-09, 08:03
Canım bak moralini bozup kendini yıpratma devamlı olumlu düşün kendini rahatlat ki herşey rahat ve güzel olsun biliyrosun vüzüdumuzu yönlendiren beynimiz çünküsen ne kadar olumlu düşünür rahat olursan o kadar herşey yolunda gider Allaha inanaıyoruz hepimiz bebeklerimizi kucağımza alacağız ben inanaıyorum

aydirik
24-03-09, 12:03
bebisbebis
mrb ben yeni katıldım aranıza yeni düşük yapmış biri olarak
canım sanada çok geçmiş olsun.umarım sende tez zamnda sağlıklı bir hamilelik geçirirsin.

aydirik
24-03-09, 12:03
peluse
Ben de adeti bekliyorum ama ne gelen var ne giden. 34. gün bugün. Kürtajdan sonra gecikebilirmiş ama işte stres yaratıyor bu durum.

Ben de aşılamayla hamile kalmıştım dört sene sonra. Cerrahpaşa'da yaptırmıştım. Tekrar tedaviye ne zaman başlayabilirim diye sordum geçen gün gidip yaptırdığım yere, adet olunca üçüncü günü gel dedi doktor. Şimdi kararsız kaldım acaba ilk adetten sonra hemen gideyim mi yoksa bir adet dönemi daha mı bekleyeyim aşılama için. Yaşımda 33 zaman kaybetmek istemiyorum. Şimdi Mustafa Bahçeci konuşuyor televizyonda 35 yaşından sonra başarı oranı çok düşüyor diye ah ah tam kavuşmuşken kaybetmek çok zor yaa. Yine aynı stres ilaç, iğne, beklemeler tuttu tutmadı. Allah yardımcımız olsun.
geçmiş olsun canım sanırım ikimizde aynı zamanda kürtaj olmuşuz benimde 35.gün bugün artık sıkıntılar basmaya başladı olsakta rahatlasak. zaten 40 gün dolduktan sonra doktora gitmeyi düşünüyorum

peluse
24-03-09, 21:03
Ben de aynı şekilde 40 günü geçerse doktora gideceğim mutlaka. Rahimde yapışıklık olabilirmiş. Aman Allah korusun bir de onunla uğraşmayalım.
Moralin çok önemli olduğunu biliyorum. Hormonlarımızı yöneten beynimiz ve ne kadar kendimizi üzersek bebeğimize kavuşmamız o kadar uzun sürer bunu da çok iyi biliyorum ama işte bazen zor oluyor dayanmak.
Ama bugünümüze de binlerce şükür Allah dermansız dert vermesin.

SUDENAZXXX
25-03-09, 07:03
ay kızalr şu adet gelse bir dert gelemse bir dert nedir bu bizim çektiklerimiz hormonlarımızdan ya sizleri okuyunca beni de şidmiden telaş sardı benimde kürtaj olalı 9.günüm ama doktorum kürtajdan 4-6 hafta arasında adet görmen gerekiyor demişti.Şimdilik beklemekten başka çarem yok ama olumsuz düşünmemeye çalışıyorumUmarım sizlerin en klısa sürede gelir rahatlarsınız

aydirik
25-03-09, 10:03
büyük bir acı yaşa bebeğini kaybet,üstüne birde kürtaj ol adetinde gecikince iyice psikoloji bozuluyor:KK43:( normalde bile adet 1-2 gün bile gecikse ruh hali zaten alt üst oluyor.adet olmak kadını rahatlatıyor hem bedenen hemde ruhen.. ama biz ne yapıyoruz bunu kafaya çok takmıyoruz ki sağlığımızı bozmayalım..en yakın zamanda adetlerimizi oluruz inşallah.

lora
25-03-09, 11:03
cnm ben kurtaj olduktan sonra hic korunmamistim doktorum gerek yok demisti rahim zaten ne zaman kendini toparlarla ozaman hamile kalirsin demisti ve tam 3 ay sonra korunmamamiza ragmen hamile kalabilmistim hicbir sorun yasamdim cok sukur suan kucagimda darisi sana isalalh

SUDENAZXXX
25-03-09, 12:03
Canım Allahım bebeğine sağlıklı uzun ömür nasip etsin çok sevindim senin adına bende haftaya bekliyorum kontrolüm ve pataloji sonuçlarım çıkacak doktorumla o zman görüşeceğim bakalım ne diyecek..

teuto
25-03-09, 22:03
canım öncelikle gecmiş olsun yasadıklarını anlıyorum aynı seyi bende yasadım 10 haftalıktı bebeğim hiç bir belirtim olmamıştı normal kontrol için gittim bebeğin karnımda öldüğünü söyledi doktorum şok olmuştum karnım bile şişmişti.kürtaj oldum soonra hiç korunmadım 6 ya sonra tekrar hamile kaldım 3 ay korunma vermişti banada ama ben korunmadım inşlh kısa zamanda kavusursun bebeğine allah sağlıklısını versin herseyin hayırlısı.

fatima38
26-03-09, 17:03
hepinize geçmiş olsun arkadaşlar,bende dokuz haftalıkken bebeğimi kaybettim, 2 gün önce kürtaj oldum doktor 1 ay ilişki yasak sonra beklemene gerek yok dedi, bende zaten fazla beklemek istemiyorum kendimi çok alıştırmıştım ama hayırlısı işte...senağlama

SUDENAZXXX
28-03-09, 19:03
canım sanada çok geçmiş olsun seni çok iyi anlıyorum bende senin gibi beklemek istemiyoruma ama sağlıklı bir bebek sahibi olmamız için de öncelikle bizlerin sağlığımıza kavuşmamız gerekir kızlar benimde salı günü pataloji sonuçlarım çıkıyor ve kontrolüm var bakalım doktorum ne diyecek işallah korunmayı bırakaın derbizde çalışmlar başlarız sağlıklı hayırlı bir evlat sahibi oluruz cümlemiz:)

DEBA
28-03-09, 20:03
SUDENAZXXX
Merhaba arkadaşlar bende tam 10.haftaya girmiştim ve bir hevesle mutlulukla gittğim konrtolümde bebeğimin kalp atışlarını duyamadık ve doktorum birde alattan muayene etti yine yok insanoğlu işte umudumu yitirmedim ve hemen araştırma hastanesi(izmirde oturanlar bilir)tepeciğe gittik ama malesef sonuç aynı bebeğim ölmüş ilaçla düşürmemi sağladılar ve taburcu edilirken doktorum 3 aydan önce hamile kalmamamı söyledi şaşırdım kürtaj olup hemen hamile kalan arkadaşımda var ama yine kararsız kaldım.sizlerin de fikirlerini düşüncelerini bekliyorum arkadaşlar
canım merhaba ben derya yani deba
sakın korunmayı ihmal etme ben de senin gibi 10 haftalıkta kürtaj oldum ama ilk bebebğimde .bu günde 3.bebeğimi 7+4 kürtajla kalbi atmadığı için aldılar .inan çok kötüyüm ama senin yazdıklarına yorumsuz kalmak istemedim ilk bebeğimden hemen sonraki ay yani 1 adetten sonraki ay hamile kaldım ve 6 haftalık düştü.bu gerçek bence 3 ay ara olması lazım.

SUDENAZXXX
28-03-09, 23:03
Ddebacım teşekkür ederim uyarın için sanırım bizde bir müddet korunacağız :KK43:

karen81
29-03-09, 10:03
tatlım ben anembriyonik gebelikten kürtaj olduktan 2.5 ay sonra hamile kaldım.kürtaj sonrası artıyo o şans..

SUDENAZXXX
29-03-09, 15:03
birçok kişiden duyduğumda o tatlım kürtajdan sonra daha çabuk hamile kalınması ama işte zaman kürtajdan sonra ilk adeti gördükten sonra mı yoksa doktorların dediği igib 3 ay baklemeliyim mi kafamı karıştıran bu

nesrinn
25-04-09, 12:04
arkadaşlar merhaba ben de kontrol için gittiğimde meleğimin kalbinin atmadığını öğrendik.kürtaj oldum .dotorum 2-3 ay korunun dedi.zaten adet çin 35-40 gün bekleyeceğiz.biraz daha beklerim bari içim biraz da olsa rahatlar diyorum.çünkü aynı şeylerden korkuyorum allah herkesin kucağını bebişleriyle doldursun

adilemir
25-04-09, 12:04
kurtajdan 2 ay sonra hamıle kalınıyor...akrabamda doktor oyle soylemıstı...
bende 7 ay once oldum...ve 3 ay sonra bende yenı bır bebek ıstıyorum allah nasıp ederse :KK46:

peluse
25-04-09, 15:04
Arkadaşlar ben de 19 Şubatta kürtaj oldum. 40 gün geçmesine rağmen adet olamayınca doktora gittim. Gitmeden de idrar testi yaptım pozitif çıktı. Doktora da söyledim. Bana önceki gebeliğin hormonlarından dolayı böyle çıkmıştır dedi. Baktı ve adet olmak üzeresin dedi. 5 gün daha adet olamayınca beta hcg yaptırdım 490 çıktı. ıki gün sonra da 1180 yani ben kürtajdan sonra adet görmeden hamile kalmışım.
Hemde ölen bebeğim için 4 seneye yakın uğraşmış ve ikinci aşılamada hamile kalmıştım.
Bu sefer adet zamanına yakın bir tarihe kadar korunmamıza rağmen bebişim gelmiş. Kendiliğinden.Artık ben de inanıyorum ki kürtajdan sonra hamile kalmak daha kolaymış. Ama en az bir adet dönemi beklemek daha iyi çünkü insan çok endişeleniyor bir şey olacak diye.
Allah herkese en hayırlı zamanda yeniden göndersin meleklerini.

canan.
8-07-09, 08:07
peluse
Arkadaşlar ben de 19 Şubatta kürtaj oldum. 40 gün geçmesine rağmen adet olamayınca doktora gittim. Gitmeden de idrar testi yaptım pozitif çıktı. Doktora da söyledim. Bana önceki gebeliğin hormonlarından dolayı böyle çıkmıştır dedi. Baktı ve adet olmak üzeresin dedi. 5 gün daha adet olamayınca beta hcg yaptırdım 490 çıktı. İki gün sonra da 1180 yani ben kürtajdan sonra adet görmeden hamile kalmışım.
Hemde ölen bebeğim için 4 seneye yakın uğraşmış ve ikinci aşılamada hamile kalmıştım.
Bu sefer adet zamanına yakın bir tarihe kadar korunmamıza rağmen bebişim gelmiş. Kendiliğinden.Artık ben de inanıyorum ki kürtajdan sonra hamile kalmak daha kolaymış. Ama en az bir adet dönemi beklemek daha iyi çünkü insan çok endişeleniyor bir şey olacak diye.
Allah herkese en hayırlı zamanda yeniden göndersin meleklerini.
pelusa, şimdi hamilelik nasıl gidiyor?

canan.
bende dün 8. haftada kürtaj oldum,kalbi atmıyordu...

jaste
canan mrb öncelıkle gecmiş olsun.bende yarın kurtaj olucam.5 haftalık hamıleyım.beyınden amelıyat oldum 2000 yılında ılac kullanıyorum ılaclar cocuga zararlı dedı benım doktorum ve cocugu aldıracağım ve cok korkuyorum.zor olurmu

jaste
peluse geçmiş olsun.hamılelık nasl gıdıyor

peluse
8-07-09, 09:07
canan.
pelusa, şimdi hamilelik nasıl gidiyor?
jaste
peluse geçmiş olsun.hamılelık nasl gıdıyor
Hamileliğim iyi gidiyor çok şükür. Ama tedirginlik ve paranoya hali her zaman var. Hala ultarasona girdiğimde bebeğime bakamıyorum doktor iyi diyene kadar.
Sizlere de çok geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda yeniden sağlıkla hamile kalabilirsiniz.

canan.
14-07-09, 16:07
jaste
canan mrb öncelıkle gecmiş olsun.bende yarın kurtaj olucam.5 haftalık hamıleyım.beyınden amelıyat oldum 2000 yılında ılac kullanıyorum ılaclar cocuga zararlı dedı benım doktorum ve cocugu aldıracağım ve cok korkuyorum.zor olurmu
jaste canım sanada geçmiş olsun.merak etme 1 haftada kendini fiziksel olarak toparlıyorsun ama psikolojik olarak zor ouyor...

GULSEMEDIHA
26-08-09, 23:08
peluse
Hamileliğim iyi gidiyor çok şükür. Ama tedirginlik ve paranoya hali her zaman var. Hala ultarasona girdiğimde bebeğime bakamıyorum doktor iyi diyene kadar.
Sizlere de çok geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda yeniden sağlıkla hamile kalabilirsiniz.
canım benim korunarak mı hamile kaldın sen? nasıl oldu bu. :1shok:

inşallah bizlerde tez zamanda gebe kalırız. bende 28 Temmuz da 11. haftamda kürtaj oldum ama bebeğim 6 hatalıktı gelişmemiş, kalbi 1 hafta öncesinde atıyordu sonra durmuş. darısı isteyen herkese :Saruboceq:

peluse
27-08-09, 05:08
GULSEMEDIHA
canım benim korunarak mı hamile kaldın sen? nasıl oldu bu. :1shok:

inşallah bizlerde tez zamanda gebe kalırız. bende 28 Temmuz da 11. haftamda kürtaj oldum ama bebeğim 6 hatalıktı gelişmemiş, kalbi 1 hafta öncesinde atıyordu sonra durmuş. darısı isteyen herkese :Saruboceq:
Canım aslında bir ay korunup sonra tekrar aşılama tedavisine başlayacaktık. Aşılama yaptırdığım yer öyle söylemişti. Ama kürtajdan sonra 23. gün gibi korunmayı bıraktık yumurtlama zamanı geçmiştir diye bir de onca zaman olmamış nasıl olsa olmaz diye.
Allahıma şükür nasip etmiş işte. Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın.

gundogmadan
27-08-09, 14:08
kurtajdan 33 gun sonra regle oldum doktora kontrole gitttim ikinci kez, yine bir ay korunma yeterli dedi, ben zor hamile kalmistim ondan mi bilmiyorum ama turkiyede kurtaji yapan doktorda bir ay yeter demisti. kurtajdan sonra genel olraka ne zaman hamile kaldiniz hanimlar ben de cok merak ediyorum. biliyorumki degisir ama onceden zor hamile kalmis ne yazikki bebegini kaybetmis ama ikincisine kolay hamile kalmis arkadaslari ozellikle merak ediyorum var mi? umut dunyasi iste:KK43:(

dilay8
27-08-09, 15:08
gundogmadan
kurtajdan 33 gun sonra regle oldum doktora kontrole gitttim ikinci kez, yine bir ay korunma yeterli dedi, ben zor hamile kalmistim ondan mi bilmiyorum ama turkiyede kurtaji yapan doktorda bir ay yeter demisti. kurtajdan sonra genel olraka ne zaman hamile kaldiniz hanimlar ben de cok merak ediyorum. biliyorumki degisir ama onceden zor hamile kalmis ne yazikki bebegini kaybetmis ama ikincisine kolay hamile kalmis arkadaslari ozellikle merak ediyorum var mi? umut dunyasi iste:KK43:(

ben 3 kez düşük yaptım hepsinde kürtaj oldum 1. den sonra 11 ay bekledim 2.den sonra 7 ay bekledim ama yeni 3.yü düşürdüm bu sefer süreyi kısaltıp 3 ay bekleyip hamile kalacağım benim düşüklerimin bir nedeni bulunamıyor tıpta ....ben süre uzarsa rahim dinlenir toparlanır düşmez sanıyordum ama hepsi düşüyor 1 yılda beklesen düşüyor 1 ayda tamamen şanş ...tabii bu benim için geçerli düşük nedenim olmadığı için doktorum 3 ay sonra deneyebileceğimizi söyledi rahim anca toparlanıyormuş. gerçi gebelik haftanda önemli 4-5 haftalıksa düşüğün 1 adet dönemi beklemek yeterli diyorlar 6 hafta ve üzeriyse 3 ay diyorlar en azından benim gittiklerim öyle dedi bana... Not: kürtaj olmam hamile kalmamda sorun yaratmadı en azından 3. ye kadar 4. bilemiyorum deneyince göreceğim. denersen hemen kalırsın başka bir sorunun yoksa.

ozlem80
27-08-09, 15:08
wwwww

gozdeb01
11-12-09, 15:12
bende böyle bse yasadım:KK43:13 haftalık hamileydim..belki dedim bebegimin cinsiyetini ögrenirim gittim doktora..dedi kalp atısı yok alttan baktı yanılmıs olabilir diyee ama gene görülmedii..bebeğimin 3 haftadır ölmüş.ve bende hiçbir belirti olmadı..ilac werdi doktor hem agız yoluyla hem vajinaya 2 tane koyuldu.suni sancı werildi yani bebeğimi bu yöntemle düşürdüm ama gene kürtja girdim.suana tam 1 ay oldu we ben hala adet görmedim:KK43:nezaman adet olunur lütfn ark cwp yazın..cok üzgünüm cünkü cok istemiştim kendimi zor topladım en büyük destekcim esim oldu.nolur cwp yazınn

anjelic
11-12-09, 15:12
gozde geçmiş olsun üzülme canım, insan zamanla toparlıyor kendini, benim hikayem de sana benziyor, 50 güne kadar ilk regl olunuyor normal, sıkıntı yapma, rahim hazır olduğunda reg olursun canım.

duygum34
15-12-09, 17:12
canm bende 9 haftalıkken bebeğimin kalp atişlarını alamadık.kürtajla aldılar bebişimi.doktorum 1 ay sonra tekrar düşünebilirsiniz dedi ama ben daha uzun bi süre korunmayı tercih ettim hem rahim toparlansın hem ben derken aradan 5 ay geçti şimdi yeniden hamileyim:CüvCüv:bence sende biraz ara ver.allahım hepimize sağlıklı sıhhatli çocuklar versin:Saruboceq: