Pilates yapanlar, paylaşalım mı?

karamellatte
8-04-09, 09:04
Ben de 1 hafta oldu Ebru Şallı ile pilatese başlayalı... Biraz araştırdım ve 1 ay sonrasında sıkılaşıldığını öğrendim. Umarım gerçekleşir. Bu haftasonu top, lastik vs. malzemelerini almayı düşünüyorum. Ancak vücudu gerçekten zorluyor ve çalışılan bölgeler gerçekten yanıyor. Ancak Ebru'nun da dediği gibi bu acı insana mutluluk veriyor... Bir gün ideal bir vücuda sahip olmanın mutluluğu... :KK70: Aynı zamanda Nintendo Wii Fit ile de çalışıyorum sabahları pilatesten önce.. Ve diyet tabii ki...Bu kez kafaya koydum... Kararlıyım...Eriteceğim fazla yağlarımı ve fit olacağım inşallah... :)

EU3
8-04-09, 11:04
psiqo
ya arkadaşlar ebru şallı için doğru pilatesi bilmiyor falan diyolar.
bende o yüzden emin olamıyorum alsammı almasam mı diye?napcazz??
annem kursunada gidiyor ve Ebru Şallının daha güzel yaptırdığını söylüyor.Bende 3 haftadır yapıyorum ,haftasonları yapıyorum sadece ama çok sevdim,güzel anlatıyor.Hımm bu arada belim 1 cm inceldi şimdidenhihoyyyt

MaLiBu
9-04-09, 17:04
kzlar..
ben bi kampanyadan pilattes topu kazanmısıtım
bugün geldi..
şişirmeye başladım
ama benimmmm akıllı kardeşim -tatlicadiarzu- böleeeee bi anda banıncaa.. pombanın ucu cıktı
hem ucu hemde iki siyah csim..
kırımadı
yaa bilen var mı
nasıl takcagımı
yardım lütfen :KK43::KK43:

MaLiBu
9-04-09, 17:04
kızlar hallettim sanıırım..
pekii iki uç var yaa teki şişman olan neye yarıo

letheriver
11-04-09, 18:04
arkadaslar merhaba. bu plateste basen bolgesı ıcın ozel hareketler nelerdır nerelrden gorebılırız??
bunları onlıne olarak gorebılcegımız sıteler var mı ozelden mesaj atarmısınız?? ındırebılecegım yerler varsa onlar da cok super olur hep nette olamıorum cunku:KK43:

highschool17
12-04-09, 13:04
kızlar bişey merak ettim bu plates boy uzatıyor diye duydum.ben daha 17 yaşındayım uzayabilirmiyim ki acaba?

Perfectnose
12-04-09, 14:04
letheriver
arkadaslar merhaba. bu plateste basen bolgesı ıcın ozel hareketler nelerdır nerelrden gorebılırız??
bunları onlıne olarak gorebılcegımız sıteler var mı ozelden mesaj atarmısınız?? ındırebılecegım yerler varsa onlar da cok super olur hep nette olamıorum cunku:KK43:
indirebilmen için üye olman lazım ama umarım ingilizcen vardır :s

link vermek yasakmış siliyorum...

ffiliz
13-04-09, 13:04
Perfectnose
indirebilmen için üye olman lazım ama umarım ingilizcen vardır :s

Pilates: How To Get A Perky Butt (Sports & Outdoors: Pilates)
Öcelikle paylaşımın çok güzel daha önce biraz bakınmıştım ama böyle net ve istediğim gibi video bulamamıştım. Derleyip bi dvd yapmak istedim tv den yapmak için.Ama indirdiğim dosyalar açılmadı winrar dan acaba nasıl indirdiğinizi anlatabilir misiniz zahmet olmazsa.fisfisfis

Perfectnose
13-04-09, 13:04
link vermek yasakmış siliyorum...mesajımı

filizim
13-04-09, 20:04
Bende gidiyorum platese ve stepe haftada 2 gün yaklaşık 1 aydır önceleri çok ağrım oluyordu hareketlerden sonra ama artık alıştım etkilemiyor.Boyum 1.65,kilom 58..Biraz kilo vermem lazım sporun yanında bir de lahana kapsülü kullanacağım...

CennetKokulum
13-04-09, 21:04
benım belım ve sırtımda oluor agrı 5 aydır yapıyorum ama hala sırtım agrıyor

ffiliz
14-04-09, 08:04
hızlı cevap için teşekkürler canım.Bu videolar çok anlaşılır video arayan arakadaşlara tavsiye ederim gözatsınlar.

magrenta
14-04-09, 08:04
merhaba
bende platese başlamayı düşünüyorum evde mi yapmak iyi spor salonundamı ben spor salonuna yazılmayı düşünüyorum izmirde gidenler bir yer önerirlermi?

toprak_0782
14-04-09, 09:04
slm kıslar bende 2 aya yakın bir zamandır evde ebru şallının platesini yapıyorum ve gerçekten çok rahatlatıyo
ama benim bir sorunum var bir türlü belim incelmiyo basenlerim inceldi 3 santim ama belde tık yok niye acaba
hamilelikten sonra 3 santim kalınlaşma oldu ve incelmiyo bi türlü:çok üzgünüm:

fazo
19-04-09, 01:04
merhaba arkadaşlar bende bayağı kilo verip incelmem lazım bende ebru şallının programıyla yapmaya başladım aynen arkadaşların söyledikleri gibi kendimi çok iyi hissediyorum yapmaya devam edicem ayrıca platesle ilgili videolara nerden ulaşabilirim şimdiden hepinize çok teşekkür ederim:eek:

basaks
22-04-09, 21:04
çamaşırsuyu
ben spor salonuna gidiyorum ve hasta olduğum günler gitmemeyi düşünmüyorum, bence yapılır ama istersen hocaya sorayım..ayrıca hoca haftada 3 gün 2 saat müşterileri çalıştırıyor ve sonuçta o da bayan, yapmaya engel değil gibi geldi bana...ama çok olduğu günlerde dinlenebiliriz...ağrı falan varsa
canım sen nereye gidiyorsun ben de yazılmak istiyorum çok ücretli degilse ve memnunsan..bilgi vermen mümkün müü?

cicekbahcesi20
22-04-09, 22:04
bende başlıyorum pilatese formumu korumak istiyorum

EU3
25-04-09, 10:04
evde yapan hanımlara.snasıl hareketler yapıyorsunuz ne kadar sürüyor birinden yardım alıyormusunuz..ben öğrenciyim bi kaç kere evde oldugumda ebru sallı ile yaptım ve sırtımdaki agrılar gecti.. ayrıca kaslarımın zayıf olmasından dolayı dik duramama gibi bi sorunum var pilates yapmam bunada ii geliyo...önerebiliceginiz video filan varmı yardımcı olursanız cok sevinirim..

cicekbahcesi20
25-04-09, 10:04
canım hareketleri doğru yapmak için ve hareketlerden tam anlamıyla faydalanmak için BAŞLANGIÇ için öğrenene kadar bi şekilde yardım almak gerekiyor die düşünüyorum bende ebru şallıyla birlkte yapıyorum daha çok yeniyim ama kendimi zinde hissediyorum şimdi yaptım şimdide yeşil çayımı içiyorumkaydirigubbakcemile5

EU3
25-04-09, 13:04
yaklasık iki yada üç hafta ebru sallı ile yaptım çok etkili oluyordu..sabahları evde olmadıgım için aksamları aklımda kalan hareketleri yapıyorum ancak hep aynı hareketler oluyo bu çok fazla geliştirmez beni diye düşünüyorum:bbo: dvdsini kullanan varmı acaba etkili oluyormu?? yada verebiliceginiz bi tavsiye varmı??

Seher
29-04-09, 18:04
arkadaşlar bende yenı başladım ıkı gun oluyor bende bel fıtıgı ve varıs var benı baya rahatlattı sayıların hepsını tam tamamalayamıyorum ama agrılarımı baya azallttı devamedecem inşallah ebru şallı dıye gırersenız vıdeoları cıkıyor

Seher
29-04-09, 18:04
arkadaşlar kullandıkları bantları nerden alıcaz bılgınız varmı

mors
29-04-09, 19:04
Seher
arkadaşlar kullandıkları bantları nerden alıcaz bılgınız varmı
canim spor malz. satan bir magazadan alabilirsin yada internetten..top alacaksan dikkat et boyuna gore buyuklukleri var kutuda yazar..lastiktede 3lu seti tavsiye ederim...yerimseniben

gübüş
11-05-09, 12:05
ebru şallının programdaki görüntülerini nerden indirebiliriz.birde ben biraz kambur duruyorum acaba onu düzeltirmi

begooonya
11-05-09, 12:05
ebru şallının sırt hareketleri var
kolları açıp kürek kemiklerini çalıştıyosun,kamburluğa iyi gelebilir diye düşünüyorum
ama bi pilates hocasına sormakta fayda var
pilatesle ilgili başlıklardan birinde pilates hocası var,soruları yanıtlıyor ama başlığı hatırlamıyorum
spor içindeki pilates başlıklarını bi incele istersen

bir de kolları arkaya atıp elleri birleştirip arkaya doğru gerinme hareketi de kamburluk hareketi olarak tavsiye edilir.bilgine canım.