Çatlaklarımdan Kurtuldum

dutpekmez
24-04-09, 07:04
kızlar ben medicassol renüe ve bepanthen kullanıorum sabah akşam sanki çatlaklarım biras daraldı gibi delikafadulden ama hergün düzenli şekilde plateste yapıorum .. gelişmelerden haberdar ederim sizi sevgiler..a.s.

NAZ87
24-04-09, 10:04
ya kızlar bendede aynı problemler var bende bugün aldım kremleri nasıl uygulayacagımızı anladımda biri sabah biri akşam.. ne kadar bekletiyoruz yani belli bi süresi varmı sürüp yıkıyormuyuz yoksa hergün devamlı yeniliyerek sürüyormuyuz..tam olarak anlayamadım.cvp bekliyorummm.acillll:KK43:(

NAZ87
24-04-09, 11:04
aşk olsun yasenağlama cevap yok mu kimseden:::KK43:(((

asibuz
Benimde belimde var çatlak ama uzun senelerdir var bir işe yararmı acaba birde denize girdiğimde bir sorun yaşarmıyım merak ettim kızlar

dutpekmez
NAZ87
aşk olsun yasenağlama cevap yok mu kimseden:::KK43:(((
canım ben yıkamıyorum valla kalıo öyle saten emilio nie yıkıosun ki benneyaptımki

mrw37
24-04-09, 12:04
cok sagol paylasımın ıcın denemeye calısacagım ama sımdıden korku sardı bıle tam gecme suresı ne kadar acaba ve ben tatıle gıdecegım tuzlu su yakacak emınım ama cırkın bı goruntude verır degıl mı?hem gunesın zararı olur acaba dogumdan sonra karındakı burusuklugu gecırmenın bı yolu varmı acaba yardımcı olursanız sevınırım sımdıden tesekkurler
ılacın acıklamasında yazıyo canm surunce gunes almasın dıye bence kısın devam etmek en ıyı karındakı burusukluguda soguk suyu en gec 2 ayda gecırı emın ol ama duzenlı her aksam soguk su tutarsan kaydirigubbakcemile5

aphrodites
25-04-09, 14:04
mrw37
ılacın acıklamasında yazıyo canm surunce gunes almasın dıye bence kısın devam etmek en ıyı karındakı burusukluguda soguk suyu en gec 2 ayda gecırı emın ol ama duzenlı her aksam soguk su tutarsan kaydirigubbakcemile5
PAYLASIMIN ICIN SAGOL BU SOGUK SU OLAYINIDA YAPACAGIM:içelim:

lale77
25-04-09, 14:04
arkadaşlar bu bilgiler süpper hepsini denemek istiyorum ama yan etki falan yaparmı ya ters bişey olurda hüsrana uğrarsak:)))

selins.
25-04-09, 18:04
yaaa şu kızartan krem çok acıtıyor mudur benimde çatlağım var kalçamda üç beş tane nefret ediyorum ama korktum şimdi yaaa:1no2:

aphrodites
26-04-09, 00:04
teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için

yasemin_82
26-04-09, 10:04
bu kremi nasıl temin edebılırım.

gül gonca
26-04-09, 12:04
cnm eczanelerde satılıo 3ü de hatta medacassol ile bepanteni ssk karşılıo

ZARACI
26-04-09, 12:04
kızlar bepanthene nin 3 çeşiti varmış.siz hangisini kullanıyosunuz çatlaklara.

kleshtina
26-04-09, 22:04
Ayyyy sakın arkadaşlar sakın iyice prospektüsü okumadan bu ilaçları alıp kullanmayyn heleki yüzünüze sürüp güneşe falan çıkayım demeyin vahim sonuçlar var araştırın ..Kimiside çok memnun iyice bakın nasıl kullanıldığına...Özelliklle acnelyse ..Madecassola bakmadım hiç..

hot chocolate
27-04-09, 07:04
kleshtina
Ayyyy sakın arkadaşlar sakın iyice prospektüsü okumadan bu ilaçları alıp kullanmayyn heleki yüzünüze sürüp güneşe falan çıkayım demeyin vahim sonuçlar var araştırın ..Kimiside çok memnun iyice bakın nasıl kullanıldığına...Özelliklle acnelyse ..Madecassola bakmadım hiç..
acnelyse zaten akşam sürülmesi gerekiyor

prospektüsünde de yazmışlar,akşam kullanılması gerektiğini

yinede uyarın için teşekkürler,medicasolda öyle bir sorun yok:KK66:

dutpekmez
27-04-09, 07:04
ben acnelixe i kullanmıyorum ya kaşıntı yaptı, ama madecassol bepanten ve renüe yi sabah akşam kullanıyorm büyük faydasını gördüm..hihoyyyt

nymphbs
27-04-09, 09:04
Acnelyseyi bende kullandım 4-5 gün içinde basen bölgem soyulmaya başladı o sıradada bepanten ve sürekli vazelin sürerk tahrş olmasını engelledm.yinede baya kötü oldu.dizlermn arkasıda feciydii kıpkırmızıı :) ama değdiğini düşünüyorum kullandığım sürece derim kendini yeniledğinde çatlaklarn boyunun küçüldüğünü ve renginin ten rengime yaklaştığını farkettm.şu an kullanmayı bıraktım.ve tekrar eski haline döndüler.düzenli kullanmak gerekiyor.güzel bi sonuca ulaşıcağınıza eminim.mutlaka deneyin...

19KasimBhr
27-04-09, 16:04
Kızlar bende okuduklarımdan sonra açıksacı umutlandımm:Saruboceq: Benimde ergenlikte kilo alıp vermekten dolayı belimde ve kalçalarımda vardı.Hamileliğim de o kadar çok korkuyordum ki çatlayacağım diye badem yağları doktorun verdiği ilaçlar v.s. sürekli sürdüm sürüştürdüm.İlk başta yok gibiydiler.fakat kilolar gitmeye başladıktan sonra göbeğimin altında kasıklara doğru tek tük belirdiler.

Bir tanıdığım var ona bu konuşulan ilaçları cildiyeci arkadaşına sormasını rica edeceğim. Hiç değilse kullanırken içim rahatlamış olur.Sonuçta ciltler de değişkenler.Her cilde iyi gelmez belki de bilemiyorum..Ama umarım alacağım sonuç iç açıcı olur da şu her akşam gecelik giymeden önce gördüğüm kotü sonla karşılaşmalarım son bulur:nazar:

sercee
27-04-09, 16:04
Kızlar bende nette buldum bu bilgiyi;

Vücutta oluşan çatlakları tedavi etmek için (yaklaşık 1 sene ):
Medicassol.................sabah
Acnelyse Krem..........akşam
Evigen Ampul............haftada 2-3 defa

Düzenli Uygulama sonrası çatlakların önemli ökçüle giderildiğine tanıklık edeceksiniz:)
deniyor. Bende 3 senedir uğraşıyorum ama sonuc 0 :KK43: eğer işe yararsa cok dua ederim sana güsell :)

gül gonca
29-04-09, 16:04
ß`aHaR~
Kızlar bende okuduklarımdan sonra açıksacı umutlandımm:Saruboceq: Benimde ergenlikte kilo alıp vermekten dolayı belimde ve kalçalarımda vardı.Hamileliğim de o kadar çok korkuyordum ki çatlayacağım diye badem yağları doktorun verdiği ilaçlar v.s. sürekli sürdüm sürüştürdüm.İlk başta yok gibiydiler.fakat kilolar gitmeye başladıktan sonra göbeğimin altında kasıklara doğru tek tük belirdiler.

Bir tanıdığım var ona bu konuşulan ilaçları cildiyeci arkadaşına sormasını rica edeceğim. Hiç değilse kullanırken içim rahatlamış olur.Sonuçta ciltler de değişkenler.Her cilde iyi gelmez belki de bilemiyorum..Ama umarım alacağım sonuç iç açıcı olur da şu her akşam gecelik giymeden önce gördüğüm kotü sonla karşılaşmalarım son bulur:nazar:
cnm cildiyecinin cevabını bizimlede paylaşırsan sevinirim

yasemin_82
29-04-09, 17:04
tesekkür ederim.ben 3.5 aylık hamileyım şimdiden bu kremlerı kullansam daha çok faydasını gorup olusacak çatlakları önlemiş olurmuyum...

berylla
29-04-09, 21:04
yasemin_82
tesekkür ederim.ben 3.5 aylık hamileyım şimdiden bu kremlerı kullansam daha çok faydasını gorup olusacak çatlakları önlemiş olurmuyum...
canım hamilelikte kullanılmayacağını biliyorum bence doğal yağlardan faydalan derim!

Selinnnnnn
30-04-09, 16:04
Ben bu medecasol ve acnelyse kremlerini kullanmaya başlayalı 10 gün oluyor. Acayip bir kaşıntı var sürdüğüm bölgelerde.Ben koluma sürüyorum. Dirsek içlerim ve koltuk altımda hiç krem değdirmediğim halde kızarıklıklar ve soyulmalar oldu. Anlamadım niye sürdüğüm yerdeğil de yakınıdaki bölgelerdekızarıklıklaroldu.ve korkuyorum kulanmaya devam etsem mi? Pek bir etkisi de olmadı daha.:KK43: Bi yardım edin lütfen

Bide direk çatlakların üstüne mi sürüyorsunuz? Bendeki çatlaklar kısa kıvrımlı ve dağınık. Kolumda çatlak olan her yeresürüyorum. Bide çok fazla sürmüyorumben zararı our die. Ne kadar çok sürersek o kadar çok yararı olur mu acaba?

Çok soru sordum ama nolur bi yardım edin. Çok moralim bozuk:KK43:

gizliumut
1-05-09, 11:05
selin sakın kızarıklar geçmeden tekrar kullanma sakın acele etme !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ben devam ettim ve 1.derece yanık oldu ve çatlaklarım çoğaldı lütfen sabret

selinnnnnn
ben bu medecasol ve acnelyse kremlerini kullanmaya başlayalı 10 gün oluyor. Acayip bir kaşıntı var sürdüğüm bölgelerde.ben koluma sürüyorum. Dirsek içlerim ve koltuk altımda hiç krem değdirmediğim halde kızarıklıklar ve soyulmalar oldu. Anlamadım niye sürdüğüm yerdeğil de yakınıdaki bölgelerdekızarıklıklaroldu.ve korkuyorum kulanmaya devam etsem mi? Pek bir etkisi de olmadı daha.:KK43: bi yardım edin lütfen

bide direk çatlakların üstüne mi sürüyorsunuz? Bendeki çatlaklar kısa kıvrımlı ve dağınık. Kolumda çatlak olan her yeresürüyorum. Bide çok fazla sürmüyorumben zararı our die. Ne kadar çok sürersek o kadar çok yararı olur mu acaba?

çok soru sordum ama nolur bi yardım edin. çok moralim bozuk:KK43:

ciqdem57
1-05-09, 14:05
kızlar bnde basladim bu kremlere bakalm nolcak durumlari anlatirim lutfen sizde yazin tmm sositososito

darknight
4-05-09, 15:05
ya kızlar ben doktora gıttım yok ole bısey dedı sadece o tırtıklı yapı gıder rengı falan deısmez dedı sahımı ya bende de var kullnmak ıstıyorum guzell

karacicek
5-05-09, 07:05
ayyyy çok heveslendim şimdi yaaa
ama ben esmer tenliyim ve çatlaklarım bembeyazzzsenağlama
gecermi acabaa

yasemin_82
6-05-09, 07:05
sizin bu konuda baya bilğiniz var gibi hıssettım.bızımde ilk bebeğimiz tecrübesızlık falan işte.gecen trt 1 de bır doktor çıkmıstı.jojoba yağı,kakao yağı,glıserın yağı,fındık yağı,kaysı yağı,badem yağı bunları esıt mıktarda karıstırıp hamılelılığınızın ılk gununden ıtıbaren kullanın dedı.sızın bu konuda bılgınız varmı.ben yarın baslayacam bu yağ karısımına.şimdiye kadar bebek yağı kullanıyordum.bılgılerınızı paylaşırsanız sevınırım.

berylla
7-05-09, 13:05
darknight
ya kızlar ben doktora gıttım yok ole bısey dedı sadece o tırtıklı yapı gıder rengı falan deısmez dedı sahımı ya bende de var kullnmak ıstıyorum guzell
canım mutlaka faydasını görürsün ben doğum yaptığım için benim göbeğimin alt kısmındaydı çatlak o bile beni rahatsız ediyordu ama inanki şimdi bir tane bile yok birde bacağımın iç kısmında eski çatlak vardı eski görüntüden eser yok inanması güç geliyor herkese ama deneyince hak vereceksin banayerimseniben

hot chocolate
ben yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ama bende soyulma falan olmadı:KK43:
işe yaramıyormu yoksa bende

berylla
yasemin_82
sizin bu konuda baya bilğiniz var gibi hıssettım.bızımde ilk bebeğimiz tecrübesızlık falan işte.gecen trt 1 de bır doktor çıkmıstı.jojoba yağı,kakao yağı,glıserın yağı,fındık yağı,kaysı yağı,badem yağı bunları esıt mıktarda karıstırıp hamılelılığınızın ılk gununden ıtıbaren kullanın dedı.sızın bu konuda bılgınız varmı.ben yarın baslayacam bu yağ karısımına.şimdiye kadar bebek yağı kullanıyordum.bılgılerınızı paylaşırsanız sevınırım.
canım oluşmamış çatlak lar için susam yağı bunu yeni duydum arkadaşımdan onun karnı hiç çatlamadı devamlı bunu sürmüş nemlendirmek çok iyi tabiikii ir araştır istersen sende

yasemin_82
8-05-09, 07:05
ne kullandınız hangı yolu ızledınız

yasemin_82
8-05-09, 07:05
tesekkur edrım deneyecegım.eşim kızıyo bana 50 çeşit yağ alıyorsun dıyo:) çatlaklarım henuz yok ama karnım buyuyo yavaş yavaş.peki o yazdığım yağları kullanayım mı?

TurkContes
8-05-09, 14:05
schengul
spor salonuna gıdıyorsan spor hocalarına sor ıstersen bunun ıcın pomadlar var ama bıldıgım kadaryla madecassol yada cotrotubex(ısmı yanlış anımsamıyorsam ,bır arastır yınede) ıyı gelıyor spor catlaklarına
ya bana cvp yazarsan sevinirim kremleri nasıl ve ne şekilde sürmek gerek acnelyse yi çok dikkatli kullanmak gerekliymiş öylemiii:uhm:

TurkContes
8-05-09, 14:05
ben karboksiterapi ve içinde hatirlamadığım birçok tedavi var 1.500 liraya anlaştım çatlaklar için acaba budaki karısmlarıda sürsem daha çabukmu iyilestirir

berylla
11-05-09, 10:05
tercih senin ben o tedaviyi uygulamadığım için bir şey diyemem çok eski oluşmuş çatlaklara sahipsen dediğin tedavi yöntemi belki faydalı olabilir canım baktın ondanda sonuç alamadın medicassol ve acnelyseyi denersin.yerimseniben

heartbreaker_87
11-05-09, 15:05
Arkadaşlar benimde ergenlikte oluşan çatlaklarım var.. Çok geniş bi bölgeye yayılmış haldeler. Kalça, basen, diz arkası.. 15 gündür madecassol acnelys kullanıyorum. Cildim pul pul olmaya başladı, inşallah faydasını görürüm sizleride haberdar ederim..sengözlerimebaksanab

ipeğimu
14-05-09, 20:05
Merhaba,
7,5 aylık hamileyim. Bugün karnımda beyaz parlıklıklar farkettim aslında çatlamışım haberim yok. Hiç öyle mor mor olmadan direkt beyaz renkte çatlamışım.Doğumdan sonra hepsi belli olacak ve muhtemelen göbeğimin çevresi delik delik görünecek. Moralim çok bozuldu. Güsell senin yazını okuyunca biraz rahatladım.
Madecasol ve acnelyse'yi nasıl kullanmak gerekiyor. Sabah akşam beraber mi ayrı ayrı mı? Bilen varsa bana da söylerse sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

gizliumut
15-05-09, 18:05
acnelyseyi çok fazla kullanmayın çok etkili bi krem bikaçgün sonra farkediliyor etkisi .... selma karboksiterabi vücuda özel bi iğneyle çatlaklara oksijen uygulayan bi yöntemse paranı geri alma şansın varsa al derim üzgünüm , ürperti veriyor 5 seans gittim(belki 7 yıl önceydi şimdi daha farklı olabilir) fakat bende bi etki yapmadı hem şuan düşünüyorum da iğneyle çatlak bölgelerde oynama yaptıkları için çatlaklar daha genişleyebilir.amacım umudunu kırmak değil fakat daha mantıklı yöntemler var gibime geliyor.

hot chocolate
18-05-09, 08:05
ipeğimu
Merhaba,
7,5 aylık hamileyim. Bugün karnımda beyaz parlıklıklar farkettim aslında çatlamışım haberim yok. Hiç öyle mor mor olmadan direkt beyaz renkte çatlamışım.Doğumdan sonra hepsi belli olacak ve muhtemelen göbeğimin çevresi delik delik görünecek. Moralim çok bozuldu. Güsell senin yazını okuyunca biraz rahatladım.
Madecasol ve acnelyse'yi nasıl kullanmak gerekiyor. Sabah akşam beraber mi ayrı ayrı mı? Bilen varsa bana da söylerse sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

medecasolü sabah
acnelyse yi akşam

Letranger
19-05-09, 12:05
Arkadaşlar aldım bende kullanmaya başlıyorum bugün.. Bende renuee aldım bi işe yaramadı .. Bide bi ilaç daha var bakıcam şimdi estetik doktoru vermişti ne olduğunu unuttum ama yara izlerini geçiriyordu bakıp yazacağım..

SAPHIRA
19-05-09, 21:05
bende sezeyan doğum yaptım ve şu anda kırmızı uzun uzun çatlaklarım ve kocaman sarkık bir göbeğim var :KK43:((( ama ben düzneli süremem o kremleri biliyom kendimi.bi de acıya dayanıklı değilimdir öyle ya.ben napçam poff

liebel
20-05-09, 13:05
arkadaslar bende 2 cocuk annesiyim bebegim 1 yasinda malasef bende d ecok catlak ve yirtilma oldu..kullandiim kremler ise yaramadi ve doktor da bunlarin kalici oldugunu söyledi..kilolarimi geri verdim ama bu catlak izlerinden kurtulamadim....en etkili krem neyse onu kullanmaya hazrm,,,önerileriniz d eönemli tskkürlerr

fulyaogrtmn
21-05-09, 11:05
mrb arkadaşlar,10 gün oldu kremelri kullanmaya başlayalı hiçbir değişiklik yok.işe yaramayacak gibi geliyor bana ne dersiniz?

xxzeynepxx
24-05-09, 15:05
denicem bnde inş iyi gelir bnmde çatlaklarla sorunum çok tşkrler

meyyade
24-05-09, 15:05
denemek lazım... teşekkür ederiz

berylla
25-05-09, 12:05
SAPHIRA
bende sezeyan doğum yaptım ve şu anda kırmızı uzun uzun çatlaklarım ve kocaman sarkık bir göbeğim var :KK43:((( ama ben düzneli süremem o kremleri biliyom kendimi.bi de acıya dayanıklı değilimdir öyle ya.ben napçam poff
canım benimde öyleydi azim ve inatla sürdüm o kötü görüntü gitti mutlaka denemeni tavsiye ederim ama cildini tahriş yapmadan!

berylla
fulyaogrtmn
mrb arkadaşlar,10 gün oldu kremelri kullanmaya başlayalı hiçbir değişiklik yok.işe yaramayacak gibi geliyor bana ne dersiniz?
arkadaşım 10 günde ne sonuç almayı bekliyorsun ki?ben 5 ay kullandım daha bile fazla kullananlar var işe yarayacak diyorum denemesi sana kalmış tabii:CüvCüv:

berylla
arkadaşlar bazen giremiyorum foruma cevaplar biraz geç oldu kusura bakmayınyerimseniben

hot chocolate
güsell
canım benimde öyleydi azim ve inatla sürdüm o kötü görüntü gitti mutlaka denemeni tavsiye ederim ama cildini tahriş yapmadan!
cidden gitti mi güselcim
bende sürüyorum,umudum var,neler olur gitsinler..

Letranger
Arkadaşlar aldım bende kullanmaya başlıyorum bugün.. Bende renuee aldım bi işe yaramadı .. Bide bi ilaç daha var bakıcam şimdi estetik doktoru vermişti ne olduğunu unuttum ama yara izlerini geçiriyordu bakıp yazacağım..
dediğiniz ilaç "contractubex" mi acaba?