TEST

Balkon bahçeciliği

saftirik
9-04-09, 09:04
Merhaba arkadaşlar

Aranızda balkonunda cherry domates yetiştiren var mı? Yoksa artık ben varım :teytey:
İnternette biraz araştırma yaptım bakonda neler yetiştirmemişlerki salatalık,domates,biber bende büyük bir hevesle minik domates tohumlarından aldım ve ektim 1 haftaya kadar filizlerin çıkmasını sabırsızlıkla beklıyorum.Resimlerini sizlerle paylaşacagım.
Aranızda benim gibi bahçeli ev sevdalısı olup ama apartman dairesinde oturan arkadaşlar balkonda organik tarım yapmaya ne dersiniz :roflol:
Ben çok heveslendım ama inşallah tohumlar çıkar yoksa rezil olurum :dance:

Balkonunda başka sebze yetiştiren varmı peki?

Barcman
şimdi herkes balkonunda bodur meyve ağacı yetiştiriyo tavsiye ederim büyük saksıda oluyo boyuda 1,5 metre kadar oluyor acayipde verimli

inci mercan
Benım eŞımde cok meraklı bızde taze soĞan nane dıkıktık.gecen yıl domatesde dıkmıstık ama tatıle gıdınce kurudu bu sene kurumaz evdeyız..

ecrin1001
bende maydanoz dere otu yetiştiriyorum çok zevkli biber sivri biber tıhumu aldım onuda dikicem inş.birde bodur limon agacı almayı düşünüyorum..paylaşırız burdan inş.ama benim eşim maydanoz toplıcam derken neredeyse köklere yakın makasdla toplamış çok üzüldüm inş.birdaha büyürler:)

saftirik
Barçman
şimdi herkes balkonunda bodur meyve ağacı yetiştiriyo tavsiye ederim büyük saksıda oluyo boyuda 1,5 metre kadar oluyor acayipde verimli
Evet bende çok sevıyorum bodur agaçları fakat bizim 1 tane küçük balkonumuz var agaçta olursa artk hiç yer kalmayacak ama ilerde düşünüyorum inşallah.

saftirik
inci mercan
Benım eŞİmde cok meraklı bİzde taze soĞan nane dİkİktİk.gecen yıl domatesde dıkmıstık ama tatıle gıdınce kurudu bu sene kurumaz evdeyız..
Nane dıkcm bende Resimlerini paylaşırsanız çok sevinirim.
Ben tatile giderken saksıların altına bir kapla su koyuyorum altan çekiyorlar susadıkça :1closedeyes:

Japon KIZ
9-04-09, 10:04
Geçen sene salatalık ve çilek ekmiştim saksıya... Salatalıklar fazla büyümedi...2 tane küçücük oldu birisini eşim birisinide ben yedim kaydirigubbakcemile3
Çilekler ise 5-6 tane oldu...Görüntü muhteşemdi....Birde maydozlarım var unutmamak lazım...Üzerlerinden koparıyorum sürekli kendi kendine tekrar büyüyor....

saftirik
ecrin1001
bende maydanoz dere otu yetiştiriyorum çok zevkli biber sivri biber tıhumu aldım onuda dikicem inş.birde bodur limon agacı almayı düşünüyorum..paylaşırız burdan inş.ama benim eşim maydanoz toplıcam derken neredeyse köklere yakın makasdla toplamış çok üzüldüm inş.birdaha büyürler:)
Ayy ne güzel bende herşeyden yetiştirmek istiyorum ama küçük bir bakonumuz var. sizinkilerin resimlernide görmeyi isterim.Maydonozların kökü gitmedigi sürece büyürler merak etmeyin a.s.

saftirik
Japon Kız
Geçen sene salatalık ve çilek ekmiştim saksıya... Salatalıklar fazla büyümedi...2 tane küçücük oldu birisini eşim birisinide ben yedim kaydirigubbakcemile3
Çilekler ise 5-6 tane oldu...Görüntü muhteşemdi....Birde maydozlarım var unutmamak lazım...Üzerlerinden koparıyorum sürekli kendi kendine tekrar büyüyor....
Geçen yıl bizde çilek emiştik saksıya sadece 2 tane çilek vermişti bizde birini eşim birini ben yedim çok lezzetliydi ama yerinimi sevmedi aanlamadım

moonrose
bizde önümüzdeki ay bahçeli eve taşınıyoruz apartmanda bende yetiştirmek istiydum ama beceremem diye yapmamıştım... ama tohumları almaya başladım gidince domates salatalık maydonoz aklıma ne gelirse ekicem becerebiklcekmiyim bakalım:)

saftirik
9-04-09, 11:04
moonrose
bizde önümüzdeki ay bahçeli eve taşınıyoruz apartmanda bende yetiştirmek istiydum ama beceremem diye yapmamıştım... ama tohumları almaya başladım gidince domates salatalık maydonoz aklıma ne gelirse ekicem becerebiklcekmiyim bakalım:)
Yaa ne güzel bende çok istiyorum bahçeli bir evimizin olasını ama fazla büyük olmayacak Bence sevilerek yapılan her iş becerilir.
Artık bahçenizin resimlerini eklersin buraya bide hava atarsın siz daha balkonda ugraşın diye :roflol:

superisi22
10-04-09, 17:04
annem balkoonda pencerede domates biber yeşil soğan yetiştiriyo çok güzel oluyo hemde çiçek sakssında resimleri ekleyim paylaşırız

saftirik
11-04-09, 06:04
superisi22
annem balkoonda pencerede domates biber yeşil soğan yetiştiriyo çok güzel oluyo hemde çiçek sakssında resimleri ekleyim paylaşırız
Ekle canım beklıyoruz.

Kızlar benım cherry domateslerde çıkmış :1rolleyes: fotografta görünecek kadar olsunlar hemen eklicem resimlerini.

superisi22
12-04-09, 08:04
ekliycem merak etmeyin

canikom
13-04-09, 21:04
Arkadaşlar acemiyim ve balkonda maydonoz ve dereotu yetiştirmek istiyorum.Bama açıklamalı olarak neler almam ve yapmam gerektiğini anlatabilir misiniz ltf. Tşk ederimmmmmmmmm

saftirik
14-04-09, 07:04
canikom
Arkadaşlar acemiyim ve balkonda maydonoz ve dereotu yetiştirmek istiyorum.Bama açıklamalı olarak neler almam ve yapmam gerektiğini anlatabilir misiniz ltf. Tşk ederimmmmmmmmm
Canım önce
1-) Saksı al dikdörtgen yada kare saksılardan geniş olsun,çok derin olmasına gerek yok.
2-) Maydanoz ve dereotu tohumu
3-) Ve toprak ben evde çiçek topragı kullanıyorum ama bahçedende alabılırsın topragı

Saksıya yarısını geçecek kadar toprakla doldur yani 5 cm kadar üstten boşluk olsun sonra tohumları serpip üstüne 1,5 - 2 cm kadar daha,tohumları örtecek kadar toprakla kapat işte bu kadar simdi gün aşırı sula a.s.

saftirik
14-04-09, 07:04
Kızlar benim çeri domatesler çok çabuk büyüyorla yarın resimlerini eklicem :1closedeyes:

violette
14-04-09, 11:04
Kızlar bende çok ilgileniyorum bu konuyla.Balkonlarım çok geniş ve çok güzel güneş alıyor.Domates,biber ve nane,maydanoz,yeşil soğan dikmek istiyorum.Sizce geç mi kaldım bu sene?

saftirik
14-04-09, 12:04
violette
Kızlar bende çok ilgileniyorum bu konuyla.Balkonlarım çok geniş ve çok güzel güneş alıyor.Domates,biber ve nane,maydanoz,yeşil soğan dikmek istiyorum.Sizce geç mi kaldım bu sene?
Hayır bence hiç geç degil çok cabuk büyüyorlar bende cherry domateslerimi 2 hafta bile olmadı ekeli bence biran önce ek ve resimlerini bizimle paylaş canım. a.s.

violette
14-04-09, 13:04
Tamam canım ilk fırsatta denemek istiyorum.Taze taze çok güzel olur diye düşünüyorum tabii bakabilirsem.

canayakın
14-04-09, 14:04
violette
Tamam canım ilk fırsatta denemek istiyorum.Taze taze çok güzel olur diye düşünüyorum tabii bakabilirsem.
Canımcım bahçen var da domates mi büyütcen bir de.Çabuk dik onları yemeye geleceğiz tamam mı? hihoyyyt

violette
15-04-09, 07:04
canayakın
Canımcım bahçen var da domates mi büyütcen bir de.Çabuk dik onları yemeye geleceğiz tamam mı? hihoyyyt
Tabii canım ne demek yerimseniben
Apartmanın 4tarafını saran bir bahçe var ama ben balkonda saksıda yapmak istriyorum.Büyük saksılar oluyor ya onlarda.Çok var bu şekilde yetiştiren bende denemek istiyorum canım.şakkıdı

saftirik
15-04-09, 08:04
Kızlar bakın bunlar benim kuzularım :asigim: benim minik çeri domateslerim. Şuan saksıda degiller önce çillenmesi için bir kapta hergün su fişkırtmak gerekiyor ama çok çabuk yüyüyorlar 2 haftaya kadar saksıya geçecekler.Resimdeki arkadaki işaretli yerdekilerin domateslerı daha küçük oluyormuş onları ayrı diktim saten onlar daha küçükler. :asigim: :nazar:
Alttaki resimdekide Terelerim

violette
15-04-09, 10:04
Çok güzel canımcım.Bu domates işi biraz daha meşakkatli sanki.Ama büyünce çok güzel olacaklar eminim.

sevgi_burak
20-04-09, 14:04
bende maydonoz dereotu, falan aldım ama daha ekmedim ekicem inşallah bende çok seviyorum bu işleri. benim terasım var kocaman yer müsait bakalım nasıl olacak :dance:

perihanfatma
20-04-09, 20:04
kızlar bende soğan ve sarımsak diktim saksılarıma cıkmaya başladı ben cok mutlu oluyorum eşimle birlikte sabah onların yanına ğidiyoruz

saftirik
21-04-09, 07:04
sevgi_burak
bende maydonoz dereotu, falan aldım ama daha ekmedim ekicem inşallah bende çok seviyorum bu işleri. benim terasım var kocaman yer müsait bakalım nasıl olacak :dance:
Ayyy benım öyle terasım olsa karpuz bile ekerim ayol :roflol: benim minicim bir tane balkonum var hadı ekte bize terasının resimlerini göster.

perihanfatma kızlar bende soğan ve sarımsak diktim saksılarıma cıkmaya başladı ben cok mutlu oluyorum eşimle birlikte sabah onların yanına ğidiyoruz
Bizde aynı her sabah eşimle sulama yarışına giriyoruz,ben suluyorum eşim gidip tekrar suluyo kuru kalan yerlerı var diye fazla ilgiden ölcekler diye korkuyorum :roflol:
bence herkes mutlaka evinde birşeyler yetiştirmeli benide çok mutlu ediyor.

perihanfatma
bizde öyleyiz eşim önceleri istemiyordu tatile ğitdiğimizde kurur falan diyordu ama şimdi durmadan saksı alıp dikelim diyor

saftirik
perihanfatma
bizde öyleyiz eşim önceleri istemiyordu tatile ğitdiğimizde kurur falan diyordu ama şimdi durmadan saksı alıp dikelim diyor
Bizde tatile giderken altlarına bir kapla su koyuyordum kendileri çekiyorlar ama tabi balkonda çok sıcaktan kuruyorlar evdede hava almadıgı için geldigimize bir kaç tanesi ölmuş oluyor. bu yıl başka bir yol düşünüyorum bakalım arkadaşım emanet etcem.

perihanfatma
21-04-09, 08:04
eşim pet şişeleri delip toprağa koyarız diyor inşallah ölmezler brnim burada arkadşım olmadığı için bırakacağım insan yok

sevgi_burak
22-04-09, 07:04
saftirik
Ayyy benım öyle terasım olsa karpuz bile ekerim ayol :roflol: benim minicim bir tane balkonum var hadı ekte bize terasının resimlerini göster.

Bizde aynı her sabah eşimle sulama yarışına giriyoruz,ben suluyorum eşim gidip tekrar suluyo kuru kalan yerlerı var diye fazla ilgiden ölcekler diye korkuyorum :roflol:

kıs ilahi o kadar suda boğulur bitkiler :roflol::roflol::roflol:

sevgi_burak
saftirik

kıs ilahi o kadar suda boğulur bitkiler :roflol::roflol::roflol:

gamzeH
ayyy bu konu çok hoşuma gitti ben çocuklar düşünüyorduk..düşünce şimdi kesinleşti..sevgiler...

ss.soysal
23-04-09, 07:04
Ben de balkonda çeşitli sebzeler yetiştiriyorum. Bu yıl ilk defa çilek ektim, şimdiden dalında 6 tane var. Yetişmelerini sabırsızlıkla bekliyorum. Çok zevkli bir uğraş stres atmaya iyi geliyor, herkese tavsiye ederim.

saftirik
23-04-09, 08:04
ss.soysal
Ben de balkonda çeşitli sebzeler yetiştiriyorum. Bu yıl ilk defa çilek ektim, şimdiden dalında 6 tane var. Yetişmelerini sabırsızlıkla bekliyorum. Çok zevkli bir uğraş stres atmaya iyi geliyor, herkese tavsiye ederim.
Kesinlikle katılıyorum stresten uzaklaştırıyor bana çok huzur verıyor.Gecen yıl bende ekmiştim çilek 2 tane olmuştu. Canım çileklerinin ve digerlerinin fotografını bizede göster olurmu a.s.

saftirik
23-04-09, 08:04
gamzeH
ayyy bu konu çok hoşuma gitti ben çocuklar düşünüyorduk..düşünce şimdi kesinleşti..sevgiler...
Düşünmeyin ekin ekin....

Apartmanda beton bınaların arasında büyüyen çocuklar içinde çok ilginç ve zevkli bir ugraş olacak.Şimdiki çocuklara üzülüyorum bizim eskiden bahçeli evimiz vardı çocuklugum hep bahçeli mustakil evde geçti şimdi çok özlüyorum o günleri.Ama bu ugraşlar bir nebze olsun mutlu ediyor beni :1rolleyes:

saftirik
23-04-09, 09:04
Netten buldugum saksıda domates resimlerine bakın kızlar.. Benimkilerde böyle olurmu acep :Saruboceq:

gypsyesra
27-04-09, 16:04
saftirik birşey sorucam bende çok acemiyim bu konularda resimni koyduğun filizler saksıya geçicek demişsn bizdemi öyle yapıcaz ilk etapta?yani farklı bi yerde büyütüp sonramı alıcaz birde nasıl taşıcaz kırılmazmı filizler felan kafam karıştırda bende ekmek istiyorum küçük bi balkonum var ve acemiyim

perihanfatma
27-04-09, 16:04
gypsyesra
saftirik birşey sorucam bende çok acemiyim bu konularda resimni koyduğun filizler saksıya geçicek demişsn bizdemi öyle yapıcaz ilk etapta?yani farklı bi yerde büyütüp sonramı alıcaz birde nasıl taşıcaz kırılmazmı filizler felan kafam karıştırda bende ekmek istiyorum küçük bi balkonum var ve acemiyim
kırılmaz tatlım o filizler büyüyünce sertleşiyor kökleri ğüçlenince saksıya alacaksın babam seracı oradan biliyorum benim soğanlar büyümüş tazecik haftaya yemeğe başlarım artık:lepi:

saftirik
27-04-09, 19:04
gypsyesra
Evet canim kirilmaz arkadasta cevap vermis gerci ama onlar buyuyunce kokleride kalinlasiyor ben daha gecirmedim saksiya,gecirirken once sularsin ki toprak yumsak olsun kolay ayrilsin topraktan Yada soylede yapabilirsin ben oyle yapmadigima pisman oldum pet bardaklara az toprak koyup 1 yada 2 tane tohum koyup orda buyumeleri ni beklersin sonra topragiyla beraber cikarip ekersin saksiya.

iipekk
8-05-09, 21:05
saftrikcim ne alemde domaterlerin bitkilerin cok merak ediyorum
tohum degıl ama bende fıdan alayım pazardan en kısa zmanda
acaba resımdekıler gıbı domateslerım olurmukı?

beyaz06
8-05-09, 22:05
ben burayı nasıl kaçırmışım.benimde çeri domateslerim var.bende fidan olarak aldım aldıgımda sadece yaprakları vardı şimdi bir sürü domatesim oldu.hergün bakıyorum ya çiçek açmışlar yada domates oluşmaya başlamış.çok mutlu oluyorum insanı dinlendiriyor.isterseniz resimlerini ekleyebilirim.a.s.

whiteice67
9-05-09, 08:05
benimde çiftliğim var soğanlarım yakında yenmeye başlar fotoğraf ekleyebilirsem sizlere gösteririm gelişmeleri ben pek anlamıyorum eşim ilgileniyo ama onların büyümesini izlemek çok güzel iki yıldır sular yoktu inşallah bu yıl çok olacak sebzeler meyvelerde mutlu olacak:)

linay34
9-05-09, 22:05
bende balkonumda organik sebze yetiştirmeye merak saldım..bugün hazır ekilmiş salatalık domates ve biber aldım,şimdi saksıya ekeceğim onları inşallah güzel olurlar..

linay34
9-05-09, 22:05
beyaz06
ben burayı nasıl kaçırmışım.benimde çeri domateslerim var.bende fidan olarak aldım aldıgımda sadece yaprakları vardı şimdi bir sürü domatesim oldu.hergün bakıyorum ya çiçek açmışlar yada domates oluşmaya başlamış.çok mutlu oluyorum insanı dinlendiriyor.isterseniz resimlerini ekleyebilirim.a.s.
beyaz06 bende fidan olarak aldım sadece yaprakları var, ne kadar zamanda domates çıkmaya başlıyor,resimleri eklersen çok iyi olur :)

beyaz06
12-05-09, 09:05
linay34
beyaz06 bende fidan olarak aldım sadece yaprakları var, ne kadar zamanda domates çıkmaya başlıyor,resimleri eklersen çok iyi olur :)
1 ayda çıkmaya başladı tabi önce çiçek açtı sonra minik minik oldu akşama ekleyim her geçen gün bir sürü oluyor bende çok şaşırıyorum.

saftirik
iipekk
saftrikcim ne alemde domaterlerin bitkilerin cok merak ediyorum
tohum degıl ama bende fıdan alayım pazardan en kısa zmanda
acaba resımdekıler gıbı domateslerım olurmukı?
Canım benım domateslerınbuyumesı durdu sankı hiç buyumuyorlar gıbım gelıyor.Bencede fıdan almak gerekır cunkı tohumdan yetısenler cok zor buyuyorlar.Tabiki resimlerdeki gibi olabilir.

saftirik
beyaz06
İsteriz ekle canım resimleri.Benim hatam da çeri domateslerimi tohumdan ekmek oldu fidan alsaydım şimdi kocaman olmuşlardı daha minicikler şimdi a.s.

saftirik
whiteice67
benimde çiftliğim var soğanlarım yakında yenmeye başlar fotoğraf ekleyebilirsem sizlere gösteririm gelişmeleri ben pek anlamıyorum eşim ilgileniyo ama onların büyümesini izlemek çok güzel iki yıldır sular yoktu inşallah bu yıl çok olacak sebzeler meyvelerde mutlu olacak:)
Ayy benim hep hayalım müstakil bir ev azda bahçesi olcak orda sebze yetiştircem Resimleri eklerseniz çok sevinirima.s.

beyaz06
12-05-09, 19:05
bunlar biberlerim araya sıkıştırıyım dedim daha yeni yeni büyüyorlar
işte çeri domateslerim
inşallah çıktı resimler ilk resim ekleyişim siteyede.