TEST

Ksa dnem Askerlik...

Sensible
9-12-09, 15:12
turkbayragi

Sensible
Kara_Sevdam
said ve melek canım Allah razı olsun ben hergün Fetih suresi okuyorum ama hastayım işte :KK43:
Tamam canim. Allah cümlemizden razi olsun. Bana simdi müsade, eger baska arkadaslarda varsa isim vermek isteyen, 5 dk daha bekliyorum. Olmadi onlarada sonra okurum insAllah.

Yusum
Kara_Sevdam
canım kışla dağda açık bir alan
daha önce eğitim yapan askerleri
askerleri içtimaya çekmiş komutanı
telefonla konuşan bi komutani tarayıp alnından vurma olayı çok
tokattakki şehitlerden blöf yapmadıkları kesin yada onların blöfü
bi kaç kişiyi öldürmek
aklına kötü şeyler getirmemeye çalış diyeceğim ama senin yerinde ben olsam eminim aynı tepkileri verecektim. Dua etmekten başka çare yok anlaşılan. İnşallah bu günler de geçecek hepimz için

Sensible
9-12-09, 16:12
turkbayragiturkbayragi

Kara_Sevdam
Sensible
Ben bu söylediklerine yüzde yüz katiliyorum. Biraz daha anlayis ve askere daha iyi bakim sart. Ama Türkiye cok büyük bir ülke canim. Askeriyenin icinde bile, bizden olmayanlar var. Hemde üst düzeyde olan insanlar bunlar. Ama bu sadece Tuncelide degil, emin ol her yerde öyle. Bunlara kafani takman cok normal. Ama Allah'in izniyle sag saglim sana kavusacak canim, buna gercekten inan. Allah'in esini koruyacagina kalpten inanirsan, korur onu. Kalpten inandigin hic birseyi Allah geri cevirmez. Icini rahat tutmaya calis. Her ne olursa olsun vatani görev mecbur yapilacak. Sen cogunu atlatmissin bak. Cok cok az kalmis. Biraz daha sabir dile. Ve cok fazla tek basina kalma, yaninda birileri olsun, destekcilerin olsun ki daha kolay atlatasin. Esini Allah koruyacak canim.[/QUOT]

saol canım çok saol Allah razı olsn Rabbim kimsenin gözünü yolda bırakmasın
bellkide tam rahatlamaya hazırlanıyordum bitiyor die tekrar ilk günlere dnmek beni bu kadar yıprattı en çok desteği burdan alıyorum saolun halimi anlamanız bile büyük bi destek
çok saolun sizleri çok seviyorum inş. kavuma haberlerimizide paylaşacağımız günler gelecek

Sensible
Ben simdi cikiyorum kizlar, sonra yine gelecem, kendinize iyi davranin, akliniza kötü seyler getirmeyin.
Kara Sevdacim sende üzülme sakin, Allah okuduklarimizi kabul eder insAllah.
Görüsürüz canlarim, sizleri cok seviyorum

Kara_Sevdam
Yusum
aklına kötü şeyler getirmemeye çalış diyeceğim ama senin yerinde ben olsam eminim aynı tepkileri verecektim. Dua etmekten başka çare yok anlaşılan. İnşallah bu günler de geçecek hepimz için
inşaallah canım
birbirimize çok dua edelim lütfen

Sensible
Kara_Sevdam
Sensible
Ben bu söylediklerine yüzde yüz katiliyorum. Biraz daha anlayis ve askere daha iyi bakim sart. Ama Türkiye cok büyük bir ülke canim. Askeriyenin icinde bile, bizden olmayanlar var. Hemde üst düzeyde olan insanlar bunlar. Ama bu sadece Tuncelide degil, emin ol her yerde öyle. Bunlara kafani takman cok normal. Ama Allah'in izniyle sag saglim sana kavusacak canim, buna gercekten inan. Allah'in esini koruyacagina kalpten inanirsan, korur onu. Kalpten inandigin hic birseyi Allah geri cevirmez. Icini rahat tutmaya calis. Her ne olursa olsun vatani görev mecbur yapilacak. Sen cogunu atlatmissin bak. Cok cok az kalmis. Biraz daha sabir dile. Ve cok fazla tek basina kalma, yaninda birileri olsun, destekcilerin olsun ki daha kolay atlatasin. Esini Allah koruyacak canim.[/QUOT]

saol canım çok saol Allah razı olsn Rabbim kimsenin gözünü yolda bırakmasın
bellkide tam rahatlamaya hazırlanıyordum bitiyor die tekrar ilk günlere dnmek beni bu kadar yıprattı en çok desteği burdan alıyorum saolun halimi anlamanız bile büyük bi destek
çok saolun sizleri çok seviyorum inş. kavuma haberlerimizide paylaşacağımız günler gelecek
InsAllah canim insAllah.. gelecek o günler merak etme sen, Allah cok büyük, sabreden dervis muradina ermis:lepi: Sabir her kapinin anahtaridir, sabir mutlulugu getirir, sen gönllünü ferah tut sadece.

öptüm seni canim

Kara_Sevdam
Sensible
Ben simdi cikiyorum kizlar, sonra yine gelecem, kendinize iyi davranin, akliniza kötü seyler getirmeyin.
Kara Sevdacim sende üzülme sakin, Allah okuduklarimizi kabul eder insAllah.
Görüsürüz canlarim, sizleri cok seviyorum
tamam canım herşey için çok teşekkürler Rabbim razı olsun senden ve herkesten

oOopitipiti
ilarzu
burcu kader arkadaşıyız tabi benimki daha gitmedi gelince düğüüünnn:))))

yok ben bakacam çileğim oturcam net cafeye 23 te bekleyecem ilk benim öğrenmem lazım aliden önce yumuşatmam lazım
inşallah canım benim düğün resimlerimizi ekleriz bigün buraya inşallah:kedi:
bencede onlardan önce siz öğrenin ama sakın ağlamayın ben aglamıştım saf saf:mymeka:

Sensible
Ay canim yeni görüyorum, henüz bekar yaziyorkaydirigubbakcemile3
Ama olsun nisanlilikta yari evliliktiropuyorumnanaktan
Hatta yari evlilik demistim bir kerede kiz arkadasim kizmisti.
Ne yarisi kizim, yarisi cegreyimi olur, evli sayilirsin dedi :roflol:
Artik nasil bir mantiksa:roflol:
Ama hosuma gitmisti:lepi:
Cok az kalmis canim size, ooh ne güzel, hemen gecsin 38 günde kavusun bir an önce insAllah.opuyorumnanaktan
kaydirigubbakcemile3 bence de ya evliyiz biz ben kociş diyorum ona zatenkaydirigubbakcemile3
inşallah canım ya bu dualarımız kabul oluyodur eminim, burda hersey daha kolay aşılıyo bunu yaşadık gördük inanın biz gidince bile destek olursanız birbirinize yükünü hafifletirsiniz bu askerliğin:teselli:

Kara_Sevdam
canım eşim
1.tuncelide
2. tunclide çatışma var
3.teröristler onların kışlasına girmeye çalııyorllar tel örgüleri kesmişler
4.nöbet tutyorlar slahları boş mermi yok
5.tunceliye geçici gelen bi asker intihar etmiş

6.eşim hasta hastaneye gitti aynen geri gönderdiler
7.doru dürüst yemek vermiyorlar
8.yanında işine yarıdm etcek kimse yok saat 8 e kadar çalışıo
9.komutanlar çok sıkıo bu ara telefona bile izin vermiyorlar
10.çok özledim

ilk 5 madde dayanma gücümü yitirmeme neden oluo
diğerleri zaten vardı
ilgin için teşekkürler dua edin lütfen
tel örgümü kesmişler?????
ya canım nerdeydi bayraktepemiydi eminmisin ya tel örgü kesmek kolay bişey değil ve resmen saldırı bu nasıl duymadık bunu biz?
yemekler buaralar evet sorunluymus nişanlımın oldugu bölükte de silah boş tel örgü ne diyosun sen canım ya allah korusun aramadı da bugün içime kurt düştü şimdi ya
sakin ol tatlım bi anlayalım durumu dur

seda
kızlar benim nişanlımda kısa dönem. bir kaç güne yolcu bu gece yeri belli olacak çok moralim bozuk izin kullanmayınca tam olarak mayısın kaçında döner acaba offf

oOopitipiti
seda
kızlar benim nişanlımda kısa dönem. bir kaç güne yolcu bu gece yeri belli olacak çok moralim bozuk izin kullanmayınca tam olarak mayısın kaçında döner acaba offf
canım 158 gün say takvimden biz öyle yapmıştık, allah kavusturur inşallah hepimizi

seda
9-12-09, 17:12
ya şimdi 1 aralıktan itibaren asker sayılıyomuş o zaman tek tek saydım şimdi 7 mayıs oluyo. off koca bir kış onsuz geçecek. hemde şu karışık zamanda hiç istemedim gitmesini ama o zamanda seneye evliyken gidecekti bilmiyorum hangisi daha zor

Kara_Sevdam
burcudeniz
inşallah canım benim düğün resimlerimizi ekleriz bigün buraya inşallah:kedi:
bencede onlardan önce siz öğrenin ama sakın ağlamayın ben aglamıştım saf saf:mymeka:

kaydirigubbakcemile3 bence de ya evliyiz biz ben kociş diyorum ona zatenkaydirigubbakcemile3
inşallah canım ya bu dualarımız kabul oluyodur eminim, burda hersey daha kolay aşılıyo bunu yaşadık gördük inanın biz gidince bile destek olursanız birbirinize yükünü hafifletirsiniz bu askerliğin:teselli:

tel örgümü kesmişler?????
ya canım nerdeydi bayraktepemiydi eminmisin ya tel örgü kesmek kolay bişey değil ve resmen saldırı bu nasıl duymadık bunu biz?
yemekler buaralar evet sorunluymus nişanlımın oldugu bölükte de silah boş tel örgü ne diyosun sen canım ya allah korusun aramadı da bugün içime kurt düştü şimdi ya
sakin ol tatlım bi anlayalım durumu dur

orası açık bir alan Yusuma da anlatmıştım daha önce kışlanın içinde eğitimdeki askrleri vurmuşlar kmutanın biri teröristle konuşmuş tleefonda ankesörde nasıl olmuş bilmiyorum ama tetikçi bi kadın terörist varmış komutana seni nerenden vurayım demiş o da herhalde yapamayacağını düşünüp rütbemden vur demiş ve vurmuş
bir defada içtimadaki askerlerin basındaki komutanı basındna vurmuşlar
bunlar oluo tel örgü kesmekte bi tehlike ama yapılmayacak vede çok şaşırılacak bişi değil çünkü onlar düşman ya silahları boş ellerine verenlere ne demeli eşim dio çavuş ama devriye nöbeti var bana sıra gleene kadar önde daha çok kişi var ama benim bulunduğum yerde tehlikeli heryer tehlikeli içlerinde adamları var
neden boş silah veriyorlar kesin bunalıma girip birbirlerini vurmalarından yada kendilerini vurmalarından çekiniyorlar sadece mücadele ettikleri terör olsa bi çok insan canını feda eder bunlara birde askeriydeki şartlar eklenince çekilmez oluyor bunları yaptıklarını bildiklerinden boş silah veriyorlar

Kara_Sevdam
seda
17 olması lazım Allah yardım etsin

Kara_Sevdam
seda
ya şimdi 1 aralıktan itibaren asker sayılıyomuş o zaman tek tek saydım şimdi 7 mayıs oluyo. off koca bir kış onsuz geçecek. hemde şu karışık zamanda hiç istemedim gitmesini ama o zamanda seneye evliyken gidecekti bilmiyorum hangisi daha zor
canım benim Allah yardım etsin ben evliim bekarlığa göre gerçekten çok zor ben hiç kimseye evliyken taavsiye etmem ama ortalık karışık evet bu doğru ama neresi olacağı belli olmaz ve bidahaki yıl nasıl olur orasıda bilnmez dahamı ii olcak dahamı kötü belli olmaz
en iisi bu kamburdan biran önce kurtulmak herşeyde engel çünkü Allah ii hayırlı yerler çıkartsın

backwood
eğer izin kullanmazlarsa 17 mayısda dönüyorlar Allah'ın izniyle

seda
9-12-09, 18:12
ya ne zormuş ben hep 5-6 mayıs gibi döner diye umut ediyordm :hulya: şimdi siz 17 deyince oturdum bi güzel ağladım :gitme: şimdiden böyle yapmam doğru değil ama ne yapaym senağlama senağlama senağlama

Kara_Sevdam
seda
ya ne zormuş ben hep 5-6 mayıs gibi döner diye umut ediyordm :hulya: şimdi siz 17 deyince oturdum bi güzel ağladım :gitme: şimdiden böyle yapmam doğru değil ama ne yapaym senağlama senağlama senağlama
canım benim Allah yardım etsin mafoldumben

hayran
of ya eşim bugün aramadı canım çok sıkılıyor bugün ıspartadan izmire geçecekti belki de yorgundur diyeceğim ama merak ediyorum ya:sinifsinif:

seda
hayran
of ya eşim bugün aramadı canım çok sıkılıyor bugün ıspartadan izmire geçecekti belki de yorgundur diyeceğim ama merak ediyorum ya:sinifsinif:
ben gitmeden böyleyken seni çok iyi anlıyorum şuan inşallah haber alırsın

hayran
9-12-09, 19:12
seda
ben gitmeden böyleyken seni çok iyi anlıyorum şuan inşallah haber alırsın
sedacım bu saatte genelde aramaz eşim büyük ihtimalle nöbette galiba bu yüzden arayamamış da olabilir eşim bugün sesimi duyamadıysa yarın muhakkak arar inşallah bekliyordum her gece aradı beni ya bu gece aramadısenağlama

seda
9-12-09, 20:12
bu arada yeri bu gece belli olacakmış ve ben burda meraktan çatlayacam kaç gibi belli oluyo ki sizlerin saat kaçta belli olmuştu

Kara_Sevdam
seda
bu arada yeri bu gece belli olacakmış ve ben burda meraktan çatlayacam kaç gibi belli oluyo ki sizlerin saat kaçta belli olmuştu
canım bu gece 00:00 da belli oluo

seda
1 saat 45 dakika kaldı yani Allah ım inşallah yakın yerler olurda sık sık giderim yanına

Kara_Sevdam
seda
1 saat 45 dakika kaldı yani Allah ım inşallah yakın yerler olurda sık sık giderim yanına
inşaallah yakın hayırlı vede rahat biryer olur

Sensible
Selaaaaaaaaaammmmm kizlaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrhihoyyyt

Aglamak yok :eek:lmaz: güzel güzel askerliklerini yapip gelecekler
Allah yardimci olacak hepimize insAllah..

Son 2.5 saat kaldi, heycandan ölebilirim sanirim...

Allah'im hayirli haberlerle hepimizi sevindir, AMIN AMIN AMIN...

Sensible
Ne ikisi ya 1.5 saat kalmis....akannehir

Sensible
turkbayragi

seda
açıkçası abimde gitti ama hiç bu kadar etkilenmemiştim bu yüzden bazen kızıyorum kendime abini düşünmedin elin oğlu için ne kadar üzülüyosn diye ama ne yapayım elimde değil o da çoktan kocam olacak seneye bu zaman

Kara_Sevdam
Sensible
Selaaaaaaaaaammmmm kizlaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrhihoyyyt

Aglamak yok :eek:lmaz: güzel güzel askerliklerini yapip gelecekler
Allah yardimci olacak hepimize insAllah..

Son 2.5 saat kaldi, heycandan ölebilirim sanirim...

Allah'im hayirli haberlerle hepimizi sevindir, AMIN AMIN AMIN...
Aleykümselam canım
inşaallah birbuçuk saat sonra bundan daha umutlu mutlu neşeli olursun

Yusum
kızlar belli olmadı mı hala. ayyy ben de çok merak ettim. buraya yazmayı unutmayın.
hadi hayırlısı olsun

Yusum
seda
açıkçası abimde gitti ama hiç bu kadar etkilenmemiştim bu yüzden bazen kızıyorum kendime abini düşünmedin elin oğlu için ne kadar üzülüyosn diye ama ne yapayım elimde değil o da çoktan kocam olacak seneye bu zaman
hiç kızma kendine buyüzden canım. ben de bazen önceliği nişanlıma veriyorum =)

Sensible
turkbayragi

Sensible
Kara_Sevdam
Aleykümselam canım
inşaallah birbuçuk saat sonra bundan daha umutlu mutlu neşeli olursun

canim benim cok tesekkür ediyorum insAllah. Mutlu olmaya calisiyorum, calismaliyim, calismaliyiz hep birlikteyerimsenibenŞeniz

Yusum
kızlar belli olmadı mı hala. ayyy ben de çok merak ettim. buraya yazmayı unutmayın.
hadi hayırlısı olsun
mutlaka yazacam canimŞeniz

dualarinizi bekliyorum

butterfly
9-12-09, 21:12
insallah iyi istediğiniz yerler cıkar kızlar

Sensible
Kizlar hangi siteden baktiniz siz? Bende bi site var bu mu MSB Askeralma Dairesi Başkanlığı

Sensible
turkbayragi

Sensible
Ya arkadaslar simti bi siteye baktimda bu askerlikle ilgili, millet 00.30da aciklanacak diyor.

KiymiziAba
Sensible
Ya arkadaslar simti bi siteye baktimda bu askerlikle ilgili, millet 00.30da aciklanacak diyor.
gece gece nasıl açıklanacak bu aklım almıyor laelaelaelaelae

330'ncu Dönem 2'nci Grup Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları adres bu

Sensible
gece 00.30dada aciklanmaz diyorlar of adami yer bunlar yer

KiymiziAba
sen o siteyi boşverr

kimse birşey bilmezken onlar mı bilecekkk

Sensible
navb
gece gece nasıl açıklanacak bu aklım almıyor laelaelaelaelae

330'ncu Dönem 2'nci Grup Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları adres bu
tatlim burda sonuc aciklama tarihi 3 kasim 2009 yaziyor?fisfisfis

Sensible
Kizlar nisanlimin az önce attigi fikraya bakin :roflol:

Temel'in on ikinci oğlunu askere çağırmışlar, ondan önceki on bir tanesi askerde olduğu için Temel itiraz etmiş,

- Söyleyin padişahınıza penum şeyime güvenip sağa sola savaş açmasun da...

KiymiziAba
Sensible
tatlim burda sonuc aciklama tarihi 3 kasim 2009 yaziyor?fisfisfis
evet

o bi önceki dönem 330

aralıktakiler 331

daha hazır değil sonuç açıklama sistemikafamçokkarıştı

Sensible
turkbayragi

Sensible
navb
evet

o bi önceki dönem 330

aralıktakiler 331

daha hazır değil sonuç açıklama sistemikafamçokkarıştı
Anladim canim tesekkür ederim. Peki bu siteye nerden girdin? Yani anasayfasi var mi sende?

horizon
site şimdiden çöktü ühüüü..

KiymiziAba
Sensible
Anladim canim tesekkür ederim. Peki bu siteye nerden girdin? Yani anasayfasi var mi sende?
yok..

Sensible
turkbayragi