Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

En İyi Sonuç ve Övgü Aldığımız Tarifleri Püf Noktaları ile Paylaşalım mı? (Resimli)

ezine77
6-09-09, 18:09
royall
şu Kaynana Boğan Tarifimi deneyip yorumlarınızı yazarmısınız arkadaşlar....
kıs royal sen tarifinin adını görümce boğan,eltiboğan filan koysan yakötükedihüso, tarifler karışcak....

royall
6-09-09, 19:09
ezine77
kıs royal sen tarifinin adını görümce boğan,eltiboğan filan koysan yakötükedihüso, tarifler karışcak....
ezineeciimm tarifin adını sen koy canım isim anneessi ol:))))))kaydirigubbakcemile2

ezine77
royall
ezineeciimm tarifin adını sen koy canım isim anneessi ol:))))))kaydirigubbakcemile2
tamam o zaman gelinboğan olsun da rekabetimiz belliolsun 2 tarif arasında...bakalım kiminki beğenilecek?di mi ama?

ezine77
gulizgul
offf arkadşlar döktürmüşsünüz elinize sağlıkkk
gülizgül ramazanda uzaklaştın iyicene sen bizim buralardan ama..diyettemisin kuzum ne?bak ben 180 kilo olcam yakında ama hala buralardan ayrılamıyom...kaydirigubbakcemile

Larina
8-09-09, 15:09
Royall cnm denedim kaynana boğanı walla süper olduuu saoll tarif içinn delikafadulden

gulizgul
9-09-09, 08:09
ezine77
gülizgül ramazanda uzaklaştın iyicene sen bizim buralardan ama..diyettemisin kuzum ne?bak ben 180 kilo olcam yakında ama hala buralardan ayrılamıyom...kaydirigubbakcemile

canımcım yok hep burdayımm..sürekli takip ediyorum topiği..ama diyetteyim bende şu hamilelik kilolarından kurtulayım diye uğraşıyomm.kilolarımız aynı..kandırma beniii.sırnaşık şey

Efla
9-09-09, 11:09
ezine77
hay Allah razı olsun arkadaşım ben de nişastayı ölçmeden yazmışım tarifi kaç kişi sordu.daha tekrar da yapamadım kurabiyeyi nihayet nişasta miktarı sorusunun cevabı geldi......
canım, yanlış yönlendirmiş olmayayım.
ben 1pk nişasta, 1pk buğday nişastası evde vardı, onları kullanmıştım kurabiyen için. ama yine toparlanmamıştı hamur. ben de kalanı un ekleyerek tamamladım. tadı çok güzeldi yine. yani toplamda 1 bardaktan fazla un kullanmış oldum.
tahminen 3 pakete yakın nişasta kullanılır sanırım.

favorim oldu kurabiyen, tekrar teşekkürler.a.s.

royall
9-09-09, 11:09
vereliniortak
aystea
Royall cnm denedim kaynana boğanı walla süper olduuu saoll tarif içinn delikafadulden

afiyet olsun aystea ,ellerine sağlıkk arkadaşım vereliniortak

ezine77
9-09-09, 18:09
gulizgul
canımcım yok hep burdayımm..sürekli takip ediyorum topiği..ama diyetteyim bende şu hamilelik kilolarından kurtulayım diye uğraşıyomm.kilolarımız aynı..kandırma beniii.sırnaşık şey
sen doğum yapmışsın şekerim..ben de öle bişi de yok daha..ben diyetisyene gittim,azimliyim vericem inşallah bu arada..

ezine77
9-09-09, 18:09
kızlar bu arada çok kötü bi şey oldu ve bilgisayarım çöktü..fotoğraflarım,notlarım,tarifler hepsi yokoldu..iyi ki en önemlilerini paylaşmışım sizle ve bu topiği açmışım..artık ben de nasıldı diye butopikten bakıcam tariflere..tabii sayfaların arasından bulabilirsem...

ezine77
10-09-09, 17:09
evet ızlar garantili tariflerinizi bekliyoruz..bizimkiler bitti yaniii...katılım bekliyoruz...

royall
10-09-09, 20:09
evettt ezineee biz biraz dinlenelim yeni tarifler gelsin demi yaaaaa.....

loveli
10-09-09, 21:09
ama ben de tarif yok

ezine77
11-09-09, 10:09
royall
evettt ezineee biz biraz dinlenelim yeni tarifler gelsin demi yaaaaa.....
royal,tiramisunu az önce yaptım.orucum tadına bakamadım.ayrıca diyetteyim kaç gündür çayı bile şekersiz içiyorum.eşimde tek başına hepsini yiyemez,kısacası yaptım ama yedircek insan bulamıyorummümkün olsa da bizim topiğin kızlarına sunsaydım..
kızlar ya da toplanın bize gelin hemencecik.yalnız saat 16:00 ya kadar gelin gidin çünkü nöbete gidicem..:))))))

gulizgul
ezine77
royal,tiramisunu az önce yaptım.orucum tadına bakamadım.ayrıca diyetteyim kaç gündür çayı bile şekersiz içiyorum.eşimde tek başına hepsini yiyemez,kısacası yaptım ama yedircek insan bulamıyorummümkün olsa da bizim topiğin kızlarına sunsaydım..
kızlar ya da toplanın bize gelin hemencecik.yalnız saat 16:00 ya kadar gelin gidin çünkü nöbete gidicem..:))))))
ÇANAKKALE MUĞLAYA 8 SAAT ŞİMDİ BİNSEM YETİŞİRMİYİM Kİİ..opuyorumnanaktan

ezine77
gulizgul
ÇANAKKALE MUĞLAYA 8 SAAT ŞİMDİ BİNSEM YETİŞİRMİYİM Kİİ..opuyorumnanaktan
yetişemen ne yazık ki şekerim..kargoya neyim versem ben dağılır bozulur şimdik...bilmiyorum ki napsak?

gulizgul
neyse canım yemişim gibi olsun..bende diyetteyim zaten...:a015:

ezine77
gulizgul
neyse canım yemişim gibi olsun..bende diyetteyim zaten...:a015:
iyi kilo vermişin ama.ben diyetisyenle yürütüyom,biraz metabolizma sorunum var çünkü..bakalım nolcak...

gulizgul
ezine77
iyi kilo vermişin ama.ben diyetisyenle yürütüyom,biraz metabolizma sorunum var çünkü..bakalım nolcak...

nerem iyi canım ya..ikimizde aynı kilodayız..daha çok yolum var çookkkk...

ezine77
11-09-09, 11:09
gulizgul
nerem iyi canım ya..ikimizde aynı kilodayız..daha çok yolum var çookkkk...
ama gülizgülcüm sen 70 le başlamadın mı vermeye?

gulizgul
ezine77
ama gülizgülcüm sen 70 le başlamadın mı vermeye?
evet canım ben 70 başladım diyete 7 temmuzda başladım.. daha ancak 6 kilo verebildim..sende 1 kilo öne geçmişsin gözümden kaçtı sanma...:asigim:

royall
ezine77
ezineee banada kaldımııı tiramisu dan ancak gördüm yazını hani kırıntılarıda olsa yeter bana:))))

royall
bu arada bu foruma yazan arkadaşlar hepimiz 70 kilomuyuz yaw:)))tesadüfe bakın :)))))

ezine77
12-09-09, 09:09
royall
ezineee banada kaldımııı tiramisu dan ancak gördüm yazını hani kırıntılarıda olsa yeter bana:))))
olduğu gibi duruyo tiramisu canım,sen atla gel bize akşama,,,

ezine77
12-09-09, 20:09
kimse yok galiba...

ezine77
14-09-09, 21:09
aaaaaaa noldu bu millete ya,k,mse uğramaz tarif yazmaz oldu?

royall
15-09-09, 13:09
evettt kızlarrrr nerelerdesinizzzz hepiniz birden kayboldunuzzz .............

royall
15-09-09, 13:09
evettt kızlarrrr nerelerdesinizzzz hepiniz birden kayboldunuzzz .............:kahve:

fatma33
16-09-09, 06:09
bende çok sevdiğim bi tarifi yazmak istiyorum kızlar pazar günü yaptım muhteşemdi.şimdi yarım paket margarini eritiyoruz.
içine 7 kaşık unu ekleyip çırpıyoruz(ben ayran çırpıcısıyla yaptım)1,5 bardak şeker ve 1 lt sütüde ekleyip kısık ateşte çırpmaya devam ediyoruz.(kaynayasıya kadar çırpıyoruz)
sonra borcama petibör bisküvilerden bir sıra diziyoruz(borcamı hafif ıslatırsak bisküviler yapışmaz)
üstüne yaptığımız karışımı döküyoruz.üstünüde hindistan cevizi,fındık,fıstık nasıl isterseniz o şekilde süslüyoruz.dolapta 3-4 saat dinlendiriyoruz.afiyet olsun

ezine77
16-09-09, 10:09
fatma33
bende çok sevdiğim bi tarifi yazmak istiyorum kızlar pazar günü yaptım muhteşemdi.şimdi yarım paket margarini eritiyoruz.
içine 7 kaşık unu ekleyip çırpıyoruz(ben ayran çırpıcısıyla yaptım)1,5 bardak şeker ve 1 lt sütüde ekleyip kısık ateşte çırpmaya devam ediyoruz.(kaynayasıya kadar çırpıyoruz)
sonra borcama petibör bisküvilerden bir sıra diziyoruz(borcamı hafif ıslatırsak bisküviler yapışmaz)
üstüne yaptığımız karışımı döküyoruz.üstünüde hindistan cevizi,fındık,fıstık nasıl isterseniz o şekilde süslüyoruz.dolapta 3-4 saat dinlendiriyoruz.afiyet olsun
eline sağlık arkadaşım,gayet hafif tam ramazana uygun bi tatlı....şakkıdı

çaykaşığı
16-09-09, 11:09
ramazan vurdu hatunlara herhalde. bayram için tatlı yapmak lazım daha erken ama yavaş yavaş adını koymak lazım. ben kadayıf denemek ıstıyorum hiç yapmadım daha önce.artık ne cıkarsa bahtıma

fatma33
16-09-09, 12:09
ezine77
eline sağlık arkadaşım,gayet hafif tam ramazana uygun bi tatlı....şakkıdı
evet canım gerçekten hafif ve lezzetli oldu bende ilk defa yaptım ama gayet güzeldi denemenizi tavsiye ederim kaydirigubbakcemile2

ezine77
16-09-09, 14:09
çaykaşığı
ramazan vurdu hatunlara herhalde. bayram için tatlı yapmak lazım daha erken ama yavaş yavaş adını koymak lazım. ben kadayıf denemek ıstıyorum hiç yapmadım daha önce.artık ne cıkarsa bahtıma
çaykaşığıııııı nerelerdesin sen?bak benim yufkalı kadayıf sarmayı dene bence...öptüm...:icecream::icecream:

ezine77
16-09-09, 14:09
fatma33
hıııııııım bu tarifi bisküvi varsa eğer belki,şimdi denerim.iftara gidicez,evde süt var ,sütlü tatlı arıyorum boş gitmiyeyim diye...

ezine77
16-09-09, 21:09
BROWNı
3 yumurta
2 su bardağı seker
2 su bardağı un
3 y kaşığı kakao
1 su bardağı sıvıyağ
1 su bardağı süt
1 kabartma tozu 1 vanilya yarım çay kaşıgı karbonat
sos
2 su bardağı süt
2 kaşık pudra şekeri
2 kaşık kakao
6-7 küçük parça sütlü çikolata

keki dilimliyoruz. sos soğuduktan sonra üzerine döküyoruz
kızlar bu tarifi denedim.sonuç oldukça iyiydi...tavsiye ederim...

asyatanem
17-09-09, 09:09
kızlartarifleriniz harika ellerinize sağlık...denediklerimi buraya yazıcam.bir kaç benimde best tarifim var ama tüm sayfalara bakınca paylaşılmamışsa ekliycem