En erken başlayan belirtiler

footstool
19-05-09, 12:05
bana kımse cevap yazmıcakmııııııı

kibelesr
esramm82
hamile arkadaşlarım bana yardımcı olurmusunuz.. hep merak ettiğim bişey vardır..genelde hamilelik belirtileri adet belirtileriyle aynıymıymış.. sizdede öyle oldumu yani adet geliyormuş gibimi oldu... birde adete yakın çok akıntın olurmuş sizdede öyle oldumu.. yardımlarınızı bekliyorum
evet canım geneli benzer belirtiler ama idrarda farklılık oluyor. akıntı bende de fazlalaştı.

kibelesr
footstool
bende yenı uye oldum arkadaslar bende yardım beklıyorum bugun adet gunum ama olmadım zaten normalde hıc gunu gunune olmam erken olurdum hep ve bugunde eczaneler kapalı
belirtilerin uyuyorsa test yapmanı tavsıye ederim yapmadan once karbonat testi varmıs ıstersen onu da dene bakalım işe yarar mı?

kibelesr
canım bu arada karbonatı ıdrarının uzerıne dokuyormussun çökerse hamile değilsin köpürürse hamilesin.
köpürme asidik ve bazik özellikte iki maddenin karısmasından olacagından başka sebeple köpürebilir çok ta heveslenme ama yınede ön bilgi olur sana. eğer köpürürse nöbetçi eczane ararsın..

kibelesr
footstool testi yapınca bize de haber ver olur mu? :)) inşallah hamilesindir.

almira85
19-05-09, 18:05
ya benimde bu gün 5.günüm hala olmadım karbonat testini sırf meraktan yaptım köpürdü sanki hasta oluyormuşum gibi bişiler akıyo hissediyorum bakıyorum hiçbişi yok. yarında olmazsam perşembe test yapıcam bende bu gün sağ yumurtalığım çok sızladı ve belimde ağrıdı haber veririm sizeeee

EU3
19-05-09, 20:05
bendede beyaz akıntı var pek kokulu değil bembeyaz akıntı hamiellık belirtisimi kızlar

kibelesr
20-05-09, 12:05
bumuyani
bendede beyaz akıntı var pek kokulu değil bembeyaz akıntı hamiellık belirtisimi kızlar
olabilir de olmayabilir de!! istiyorsan olsun canım :)) ama akıntı oluyor evet ben de de var..

kibelesr
20-05-09, 12:05
almira85
ya benimde bu gün 5.günüm hala olmadım karbonat testini sırf meraktan yaptım köpürdü sanki hasta oluyormuşum gibi bişiler akıyo hissediyorum bakıyorum hiçbişi yok. yarında olmazsam perşembe test yapıcam bende bu gün sağ yumurtalığım çok sızladı ve belimde ağrıdı haber veririm sizeeee
belirtilerin hamile gibi duruyor canım nasıl sabredeceksın bilmem ben dayanamayıp once eczaneden test aldım iki çizgi çıktı sonra gecenın bır yarısı dayanamadık saat 4 tu galıba nobetçi eczaneden bir tane daha aldık. ertesi gün hemen hastaneye kostum kan testi yaptırdım.

xdaisyx
20-05-09, 13:05
mrb arkadaslar bende yeni uye oldum.. cok sevdim bu kulubu ben, hamilelik konusunda bilmedigim ve merak ettigim herseye cevap bulabildim burda.

ben gecen ay cok kisa bir hamilelik gecirmistim, kanimda 5-50 oraninda bulunmustu bhcg.ama 3 gun sonra yaptirdigimda da ayni cikmisti. adet gunumu 7 gun gectikten sonra kanamam olmustu ve oylece de hamileligim sonlanmisti:KK43: uzulmustum ama doktorum demek ki saglikli bir gebelik degildi demisti.

bu ay da goguslerim cok sis ve okadar aciyor ki anlatamam, dokununca bile canim aciyor. gecen ayda olmustu gogus acim ama 2 gun surmustu. simdi reglime daha 5 gun var ve idrarimin rengide degisti.ama bir tek anlam veremedigim beyaz akintimin olmamasi.bu ay sadece yumurtlama gunum yakinlarinda sadece 2 gun oldu ve bir daha da olmadi. afedersiniz ama normalde baya akintim olur. bu bir hamilelik belirtisi olabilir mi sizce?
tesekkurler simdiden

kibelesr
20-05-09, 15:05
xSultanx
mrb arkadaslar bende yeni uye oldum.. cok sevdim bu kulubu ben, hamilelik konusunda bilmedigim ve merak ettigim herseye cevap bulabildim burda.

ben gecen ay cok kisa bir hamilelik gecirmistim, kanimda 5-50 oraninda bulunmustu bhcg.ama 3 gun sonra yaptirdigimda da ayni cikmisti. adet gunumu 7 gun gectikten sonra kanamam olmustu ve oylece de hamileligim sonlanmisti:KK43: uzulmustum ama doktorum demek ki saglikli bir gebelik degildi demisti.

bu ay da goguslerim cok sis ve okadar aciyor ki anlatamam, dokununca bile canim aciyor. gecen ayda olmustu gogus acim ama 2 gun surmustu. simdi reglime daha 5 gun var ve idrarimin rengide degisti.ama bir tek anlam veremedigim beyaz akintimin olmamasi.bu ay sadece yumurtlama gunum yakinlarinda sadece 2 gun oldu ve bir daha da olmadi. afedersiniz ama normalde baya akintim olur. bu bir hamilelik belirtisi olabilir mi sizce?
tesekkurler simdiden
olabilir canım herkesın bunyesı farklı normalde akıntısı olmayanda olabılır. olanda da hamılelık donemınde yok olabılır bence olabılır sen kendını takıp et bakalım bızım yasadıgımız belırtılerle de karsılaşacak mısın ve hamıleysen bızle paylasırsan sevınırız :))

almira85
20-05-09, 16:05
arkadaşlar eşimde bende bu gün kesin hasta olurum diyoduk ama şu saat oldu tık yok hala bu gün karnıma çok sancılar girdi böle adet olcakmışım gibi ve habire açıkıyorum yaaaaa cokacimcoook :roflol:

kraker
20-05-09, 20:05
merhaba arkadaşlar bende bugn ögrendim daha doğrusu tasdikledim kan testiyle 2 haftalık hamileyim daha yeni bu yüzden şöyle söyleyebilirimki adet olucakmıs gibi ağrı kasıklarda ağrı baş dönmesi halsizlik uyuma isteği sürekli göğüslerde şişkinlik ağrı kaşınma hassaslık sürekli idrara çıkma ,bağırsaklarda problem. inşallah tüm isteyenleri Allah bebek sahibi yapar ..

kraker
merhaba arkadaşlar bende bugn ögrendim daha doğrusu tasdikledim kan testiyle 2 haftalık hamileyim daha yeni bu yüzden şöyle söyleyebilirimki adet olucakmıs gibi ağrı kasıklarda ağrı baş dönmesi halsizlik uyuma isteği sürekli göğüslerde şişkinlik ağrı kaşınma hassaslık sürekli idrara çıkma ,bağırsaklarda problem. inşallah tüm isteyenleri Allah bebek sahibi yapar ..

whoareyoupeople
tebrik ederim krakercim...allah sağlıkla sıhhatli kucağına almayı nasip etsin...en erken haber alanlardan birisn sanırım:.. mutluluklar...

kraker
teşekkür ederim cnm bnm çok saol güzel dileklerin için.

simon83
20-05-09, 21:05
slm arkadaşlar ben daha 9 aylık evliyim cocouk düşünmüyoruz ilk önceleri hap kullanıyodum iki aydır hap kullanmıyorum prezarvatif kullanıyoruz ve dikkatsizlik gibi bişey olmadı bu ay adet oldum ve bir hafta sonra bir iki günlük kanamam oldu ben umursamadım ama bu aralar kasıgımda bir sızı var otururken kalkarken beni rahatsız ediyo cız ediyo karnımın altındada bir şişlik var agırlık tarzında sizce hamilemiyimdir.olmasıda imkansız korunuyoruz ama tuhaf duygular içimdeyim işte bana bir cvp yazarsanız sevinirim

xdaisyx
21-05-09, 05:05
tebrikler krakercim insallah saglikli bir sekilde kucagina alirsin
bende bugun bir test yaptim ama negatif cikti..hatta ilk once karbonat tastini yapmistim bayagi bir kabarmisti..ona guvenerek yaptim testi ama negatif cikti..karbonat testinde komik olan sey esim gelince ona da yaptim benimle birlikte onun kide kabardi. :)) ama benimki onunkinin 2 kati fazla kabardi..Kesin sonuc veren bir test degil bence.
bakalim artik adet tarihini gecinceye kadar belli olmiyacak galiba..

almira85
21-05-09, 06:05
arkadaşlar benim bu gün 6 .gün geçeli hala bekliyorum göğüslerimde yeşil yeşil damarlar belli oluyo bi haftadır hiç böle görmemiştim bu kadar damar olduğunu bile bilmiyodum ve habire bişiler akıyo hissedip w cye gidiyom hiç bişi yok yarında olmazsam test yapıcam bu arada tebrik ederim canım allah analı babalı büyütsün sağlıkla kucağına almayı nasip etsin darısı başımıza
bu arada simon 83 korunduğuna göre hamile olman imkansız tatlım psikolojik olabilir ama

almira85
21-05-09, 10:05
arkadaşlar ya hasta oldum sancılarım bile başladı çok takmıcam demiştim ama baya bi üzüldüm ya

Mısra
21-05-09, 11:05
kraker
Tebrik ederim cnm,günün geçmiş miydi?

whoareyoupeople
21-05-09, 19:05
kızlar selam..bende bu sabah evde test yaptım.2.çizgi çok silik çıktı ki 1 gün vardı reglime..sonra sabah kan testi yaptırdım değerim 10.51 çıktı.doktorum acele etmeyelim dedi.haftaya kadar bekleyelim dedi...üff geçmez bu hafta bana şimdi...gebelik var ama çok erken döllenme olabilir dedi...ayyy şaşkın ördek yavrusu gibi oldum kızlar ben yaa..

gulde
ebrik ederim canmmm

whoareyoupeople
teşekkür ederim guldecim..ama inan sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim.birde yalnızım o yüzden de karışık kafam....çünkü doktorum %40 ihtimal düşük olabilir dedi bu değerle olunca yada çok yeni bir gebelik..bakalım ne olucak...hayırlısı..

gulde
canım kendini sıkma herşey olacağına varır...

whoareyoupeople
evet doğru söylüyorsun...inşallah herşey güzel olur..:sm_cool:

aslihanxx
21-05-09, 20:05
benim ilk belirtim daha adetime bir hafta var iken uyku haliydi beynim uyuyordu bu hal ilk üç ay sürdü

___Ezqi___
21-05-09, 22:05
arkadaşlar konuyu açan arkadaşa çok teşekkür ediorum.benimde aynı belirtilerim var.özellikle idrarda koyulaşma ve koku:KK70:
regli olmadım hala bugün 11.gün.yani 11 gün gecikti ama eczaneden test alıp yaptım 2 kez.negatif çıktı?
kan testi yaptırıcam yarın.ne çıkıcak bilmiorum.bu sayfaya girince çok umutlandım.Allahım olmayan herkese versin.inşallah içimizdeki küçük kalbin sesini duyarız bigün...

xdaisyx
22-05-09, 03:05
whoareyoupeoplecm daha cok erken reglini bile gcmemissin..oyuzden degerlerin dusuk cikmistir..benim bir arkadasimin 1 hafta sonrada ayni sekilde cikmisti, doktor daha tutunamamis galiba demisti..ama simdi allaha sukur nur topu gibi bir bebegi var..bu isler moral isi cnm. sen hic canini sikma streslenme..

Ezgi cnm isalah sende hamilesindir..Allah hepimize saglikli bir bebek nasip etsin insallaaaaahh..Amin :teselli:

whoareyoupeople
22-05-09, 06:05
sağol sultancım.moral oldu bu bana şimdi.kısmet ya inşallah bakalım....içimde değişik bir huzur var...

stapless
22-05-09, 08:05
herkese merhaba,
siteye şimdi üye oldum. uzun bir zamandır yazılanları takip ediyordum ve birçok soruma da sayenizde yanıt buldum.
şimdi bir sorum olacak, son adet tarihimden sonra 22 gün geçmiş durumda, acaba şu sıralar kan testi yaptırarak sonuç alabilir miyim? ve kan testi sonucunu kaç günde çıkıyor?

minikcadimm83
22-05-09, 08:05
stapless
herkese merhaba,
siteye şimdi üye oldum. uzun bir zamandır yazılanları takip ediyordum ve birçok soruma da sayenizde yanıt buldum.
şimdi bir sorum olacak, son adet tarihimden sonra 22 gün geçmiş durumda, acaba şu sıralar kan testi yaptırarak sonuç alabilir miyim? ve kan testi sonucunu kaç günde çıkıyor?
nasıl dayandın güzelim bukadar yaa,çıkmasmı geç bile kalmışın doğacak nerdeyse çocuk:)))
githemen test yaptır bizede haber ver beklemee..

stapless
22-05-09, 09:05
brc1769
nasıl dayandın güzelim bukadar yaa,çıkmasmı geç bile kalmışın doğacak nerdeyse çocuk:)))
githemen test yaptır bizede haber ver beklemee..

:-))))
yanlış ifade ettim galiba... :-)))))
en son 01.05'te adet oldum. daha günüm gelmedi..
14. günde denedik. acaba ilişkiden 7 gün sonra çıkar mı?:eek:a.s

minikcadimm83
çıkmas canım gününü bekle,ama kan testinde çıkar..

stapless
brc1769
çıkmas canım gününü bekle,ama kan testinde çıkar..
kan testinde kesin çıkar mı?
ve kan testinin sonucu kaç günde çıkar?

minikcadimm83
varsa çıkar,ama bekle biras daha belirtilr varmıki nie acele ediyosun,1 günde çıkıyo kan verince..

stapless
nasıl bir merakmış nasıl bir heyecanmış bu..:-)
beklemek ne kadar zor...

minikcadimm83
belirtilerin neler??

stapless
brc1769
varsa çıkar,ama bekle biras daha belirtilr varmıki nie acele ediyosun,1 günde çıkıyo kan verince..
psikolojik olabilir ama burada yazılan tüm belirtiler var gibi..
öncelikle karnım acayip şiş. nerdeyse oturup, kalkarken bile acıyor. batmalar oluyor. göüğslerde aşırı bir şişkinlik ve bugünde midem bulanıyor bayağı.

minikcadimm83
hayırlısı canım..

stapless
aynen hayırlısı inşallah. umarım hislerim doğrudur. :smiley-cool:

minikcadimm83
22-05-09, 12:05
umarım hepimisin canım...

kibelesr
22-05-09, 12:05
___Ezqi___
arkadaşlar konuyu açan arkadaşa çok teşekkür ediorum.benimde aynı belirtilerim var.özellikle idrarda koyulaşma ve koku:KK70:
regli olmadım hala bugün 11.gün.yani 11 gün gecikti ama eczaneden test alıp yaptım 2 kez.negatif çıktı?
kan testi yaptırıcam yarın.ne çıkıcak bilmiorum.bu sayfaya girince çok umutlandım.Allahım olmayan herkese versin.inşallah içimizdeki küçük kalbin sesini duyarız bigün...

inşallah canım :) ben ogrenmeden ıkı hafta hep bu konuları okudum. ondan bu konuyu açtım umarım umutların boşa cıkmaz hamilesindir ve kucağına sağlkla alırsın :)))

xdaisyx
22-05-09, 13:05
stapless cnm benim de son adet tarihim 30.4 ayni sekilde bende sabirsizlikla bekliyorum hatta bekliyemiyorum..
benim goguslerim cok hassas 1 haftadr, surekli idrara cikiyorum ve rengi surekli degisiyor..hatta su son 2, 3 saattir midem de bulaniyor hafiften. bugun ogrendim gozbebeklerin in buyumesi ve kirpiklerin karisik olmasi de bir isaretmis, bunlarin da bende oldugunu farkettim..
Ne zamandir deniyorsunuz siz? insallah hamileyizdir..aramizda 1 gun var hemde..bakalim hangimiz test icin adet gunune kadar bekliyebilecek..

stapless
xSultanx
stapless cnm benim de son adet tarihim 30.4 ayni sekilde bende sabirsizlikla bekliyorum hatta bekliyemiyorum..
benim goguslerim cok hassas 1 haftadr, surekli idrara cikiyorum ve rengi surekli degisiyor..hatta su son 2, 3 saattir midem de bulaniyor hafiften. bugun ogrendim gozbebeklerin in buyumesi ve kirpiklerin karisik olmasi de bir isaretmis, bunlarin da bende oldugunu farkettim..
Ne zamandir deniyorsunuz siz? insallah hamileyizdir..aramizda 1 gun var hemde..bakalim hangimiz test icin adet gunune kadar bekliyebilecek..
bizim ilk denememiz. ilk ay..
benim de acayip midem bulanıyor bugün

sudembebis
selam kızlar bende bu topike yazma istedim ben cocuk ıcın ılac tedavısı goruyorum buay denedık herseyı tam gunundede yaptık bakalım 3aydır adetım 20 sinde oluyor ve 2 gun gectı ınternetten hesaplayınca 21 denk gelıyor ama bılmıyorum ıste ben nerdeyse 2 yıldır ugrasıyorum bebiş için bakalım buay ınsallah olur benımde goguslerım cok hassas ve ıdrar rengım nerdeyse 1haftadır koyulastı umutlanmakta ıstemıyorum ınsallah buay hamiş olurum yoksa tedaviye devamm

xdaisyx
22-05-09, 14:05
bizde 3 aydir deniyoruz ama ilkbasta hamile kalmak icin taktikleri bilmiyoruk nurdan okudukca bilgilendik =P
gecen ay cok kisa bir hamilelik gecirdim. hormonlarim 5-50 yi gecmedi 1 haftada. bekledigim adet tarihimden 4 gun sonra hamileligim de son buldu :KK43: ilk tecrubemizin boyle olmasi beni cook uzmustu. ama hayirlisi...

sudembebis insallah sende enkisa zamanda hamile kalirsin, saglikli bir sekilde bebegini kucagina alirsin..dua ederken hepiniz icin ediyorum Allah'im hepimize nasip etsin diye..

stapless
xSultanx
bizde 3 aydir deniyoruz ama ilkbasta hamile kalmak icin taktikleri bilmiyoruk nurdan okudukca bilgilendik =P
gecen ay cok kisa bir hamilelik gecirdim. hormonlarim 5-50 yi gecmedi 1 haftada. bekledigim adet tarihimden 4 gun sonra hamileligim de son buldu :KK43: ilk tecrubemizin boyle olmasi beni cook uzmustu. ama hayirlisi...

sudembebis insallah sende enkisa zamanda hamile kalirsin, saglikli bir sekilde bebegini kucagina alirsin..dua ederken hepiniz icin ediyorum Allah'im hepimize nasip etsin diye..
üzüldüm ama inşallah bu ay ikimiz de olumlu sonucu alırız.

stapless
haftaya netice belli olur herhalde dimi :-)

xdaisyx
22-05-09, 15:05
kan tahlili yapilirsa hemen belli olur. 2-3 gunlukken bile kanda belli oluyormus..ben sabredebilirsem haftaya persembe yada cuma giderim sabredemezsem ondan once de gidebilirim...