Ayrntl uUtrasonda cinsiyet

tan07
15-05-09, 10:05
merhaba kızlar 22+4 deyim geçen hafta ayrıntılı ultrasona girdim bebeğimin kız olduğunu öğrendim yan dönüktü bebişim ben hep erkek hissediyodum sizce ayrıntılı ultrasonda yanılma olabiliyomu etrafınızdan duydunuzmu hiç cinsiyet konusunda çok yanılma olduğunu duymuştum ama ayrıntılıda böyle bişey olabiliyomu yardımcı olursanız çok sevinirim???:a015:

nurmisal
15-05-09, 13:05
Ben ayrıntılı ultrasona 12.haftada girdim.Bu haftada bile söyledi bana cinsiyetini.Yanılma payı olur diycem ama erken dönemde.22 hafta ileri bir hafta.

tan07
15-05-09, 14:05
teşekkr ederm

ademir
16-05-09, 09:05
ayrıntılıda yanılma payı daha az olur.genelde net çıkar bide 22 hafta baya ileri bir hafta.benim 12.haftamda erkek dediler.21 de kız.şimdi 28inci haftamdayım hala kız yani değişmedi:)

ayşegül34
16-05-09, 10:05
benim arkadaşım ayrıntılıyada girdi normal ultrasyonaada girdi hep kız denildi hatta ayrıntılıya 22 yada 23.haftada girdi ama oğlu oldusüprizzzzz

tan07
16-05-09, 10:05
teşekkr ederm:)))

nurmisal
16-05-09, 13:05
ademir
ayrıntılıda yanılma payı daha az olur.genelde net çıkar bide 22 hafta baya ileri bir hafta.benim 12.haftamda erkek dediler.21 de kız.şimdi 28inci haftamdayım hala kız yani değişmedi:)
12.haftada ayrıntılı ultrasondamı erkek dedi doktor?benim 12.haftamda iki doktorda erkek dedi biri ayrıntılı ultrasonda baktı ikili test yapıldığı gün.Yanılma olabilirmi acaba?

eftelyaaa
16-05-09, 16:05
canım genelde 22,haftadan sonra ayrıntılı ultrasonda yanılma olmuyor Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

tan07
16-05-09, 16:05
aminnn cenım teşekkr ederm hepimize...

tan07
17-05-09, 09:05
ben 21 deydim ultrasona girdiğimde kendi doktorum bakmadığı için pek güvenemiyorum bi de yan dönüktü bebişim yaa çok merak ediyorum emin olmayınca da hiç bişey alamıyorum:KK43:((

Rosem
17-05-09, 10:05
tan07
ben 21 deydim ultrasona girdiğimde kendi doktorum bakmadığı için pek güvenemiyorum bi de yan dönüktü bebişim yaa çok merak ediyorum emin olmayınca da hiç bişey alamıyorum:KK43:((
imkanın varsa baska bır doktorada gıt.

Ahmetin burcusu
31-05-09, 10:05
bencede sen baska bir doktor daha denekendini rahat hissetmen kafani rahatlaman icin ...
bende suan 17 hafta 4 gunlugumbugun ultrasyona girdim erkek dediler sizce erken mi?

nuran
1-06-09, 09:06
arkadaslar bende 3 lü test yaptırdıgımda ayrıntılı ultrasona baktılar doktor goremedıgı ıcın kız olabılır dedı..hala 5 ay 4 gun olduk kendı doktorum bıle bısey dıyemıyor.hep ılk hamıle kaldıgımdan berı erkek dıyodum ama kız olabılır dıyorlar bende anlamadım..bırde ultrasonda bebek yan yatmıstı hıc gozukmuyodu kız dıyolar : )

nickminkenari
1-06-09, 10:06
ayrıntlıya 12. haftada girildiğinde yanılma çok yüksek oluyo ama 20 ve 22 hafta arası girildiğnde hiç yanıldıklarına sahit olmadım bende cumartesi bi kızım olucagını ögrendim 22 haftalıgım ve çok güzel pozlar verdi bebişim kesin kız.
allah herkeze saglıklı ve hayırlı evlat versiin

enise11
3-06-09, 16:06
arkadaslar banada erkek söylendi 19 haftalikken 4 boyutluda bende yanilmistir diye dua ediyorum

izemnaz
8-06-09, 13:06
arkadaşlar ultrason herzaman % 100 doğru sonuç vermeyebiliyor.özellikle bebeğin pozisyonunun uygun olmadığı zamanlarda yanılma oranı yüksek oluyor.Ablamdan örnek veriyim.Doktor kız demişti ama doğduğunda yiğenimin erkek olduğunu gördük.Allah öncelikle sağlıklı ve hayırlı bebekler nasip etsin

esmerkz29
3-08-09, 13:08
merhaba benımde bitane kızım var.ikinciye hamileyim 16 haftalık bugün doktora gittim büyük ihtimalle kız olabikir dedi acaba doğrumu çok merak ediyorum kafayı yiyecem ya yardım edin arkadaşlar ::gitme::KK46::KK46:

civcivim
4-08-09, 13:08
canım sen ne hissediyorsunuz kızınla aynı mı hamileliğin.

esmymn
4-08-09, 13:08
bende 17 haftalı hamileyim kesin degil ama kız olabilir dedi doktar başka doktara cıktım kücük 1 ay sonra gel dedi üçlü testimde iyi cıkmadı aranızda bu sorunu yaşayan varmı TEST ÇıZELGESı...
AFP:15.6 IU/ml ---0.45 Düzeltilmiş MoM( DÜŞÜK BULUNDU)
uE3:2.9 ng/ml ---1.35 Düzeltilmiş MoM
HCG:18195 mlU/ml ---0.80 Düzeltilmiş MoM
Tr.21 riski (örnek alma tarihindeki) 1:1793
YAŞ riski (örnek alma tarihindeki) 1:1152
NÖRAL TÜP DEFEKT:Nöral tüp defekt için (MoM:0.45)değeri risksiz bölgede bulunmaktadır.
TRıSOMY 18 :HESAPLANAN TRıSOMY 18 riski(1:10000 DıR TRıSOMY 18 için istatistiksel bir risk tespit edilmemiştir...

zeez
11-08-09, 11:08
tan07
merhaba kızlar 22+4 deyim geçen hafta ayrıntılı ultrasona girdim bebeğimin kız olduğunu öğrendim yan dönüktü bebişim ben hep erkek hissediyodum sizce ayrıntılı ultrasonda yanılma olabiliyomu etrafınızdan duydunuzmu hiç cinsiyet konusunda çok yanılma olduğunu duymuştum ama ayrıntılıda böyle bişey olabiliyomu yardımcı olursanız çok sevinirim???:a015:
değişebiliyor cinsiyeti benimde 22 haftaya kadar doktor kız dedi renkli ultroson bi kaçkere girdim hep kız dedi 3 gün sonra başka doktora gittim erkek, yine başka bi doktora gittim erkek dedi 3 doktordan 2si erkek dedi we saklamış kendini kandırdı bizi artık eminiz erkek.genelde anneler ne hissediyorsa o çıkıyor.

karanfil81
13-08-09, 10:08
Ben de 22. haftadayım. İkinci hamileliğim ve 3 yaşında bir oğlum var. İlk hamileliğimden her yönüyle farklı bir hamilelik geçiriyorum. Doktor 13. haftada % 90 kız demişti.16. haftada kesin erkek dedi şok geçirdim. Pipi resmini bile verdi. Ama ben hala o günden beri her kontrole gittiğimde acaba yanılmış mıdır farklı bir şey söyler mi diye gözünün içine bakıyorum ama halaa erkek :) Tabi ki allah öncelikle sağlıklı evlatlar nasip etsin diye dua ediyoruz ama her anne gibi benim de bir kız evlat hayalim var. Aranızda bu haftalardan sonra cinsiyeti değişen oldu mu acaba?

zeez
13-08-09, 10:08
geçen gün ben ayrıntılı ultrasona girdim doktorum %100 kız dedi 2 gün sonra başka doktora gittim oda hayr bu resmen erkek dedi ve bi başka daha doktora gittik oda erkek dedi ve herşeini gösterdi:) bazen yanılıyorlar.bende hep erkek hissediyordum ve erkek hatta biz kızımız olcak die isimi bile hazırdı işte allahın takdiri:) doktorlarda sonuçta insan yanılabiliyorlar. bende 22+5 te öğrendim erkek olduğunu.

pirlanta97
13-08-09, 20:08
selam zeez peki senin hamileligin nasil neleri as erdin birde cin takvimi dogru cikiyormu sende baksana benimde doktor bana kiz dedi ama benim icimden hep erkek gecmisti rüyamda bile erkek cocuk görmüstüm ama hyairlisi tekrar baktiricagim hafta bakalim.

zeez
14-08-09, 13:08
pirlanta97
selam zeez peki senin hamileligin nasil neleri as erdin birde cin takvimi dogru cikiyormu sende baksana benimde doktor bana kiz dedi ama benim icimden hep erkek gecmisti rüyamda bile erkek cocuk görmüstüm ama hyairlisi tekrar baktiricagim hafta bakalim.
canım walla vişneli dondurma aşerdim:) çin takvimi doğru erkek. sana bendeki değişimleri söyliyim tabi herkezde farlklı ama olsun sadece göbeğim çıktı bildiğin basket topu gibi oldu. hamile kaldığımdan beri bacak tüylerim acaip hızlı büyüdü, yüzümün güzelleştiğini söylüyorlar bütün yaşlılar bana oğlum olcağını söyleimişti.göbek deliğinin altındaki tüyler yukarı doğru,bi de rus takvimi war onda da erkek çıktı bende dr kız dediğinde inanmamıştım tabi alllahın takdiri hep içimden oğlum olcak diyordum ve hiç ummadığımz bi şekilde oğlumuz olcağını öğrendik. sürekli gittiğim dr 3 kez renkli ultrosonda baktı we yanılmış. inşalllah sağlık ve gönlünün istediği gibi bi bebişin olur. değişirse yaz:)

ezgi087
18-08-09, 10:08
bu ayrıntılı ultrason tarama testinde girilen ultrasonmu?

zeez
18-08-09, 19:08
ezgi087
bu ayrıntılı ultrason tarama testinde girilen ultrasonmu?
ewet canım ayrıntılı tarama yapıyorlar bana 2 kere yaptılar:) tüm organları tarıyorlar

ezgi087
19-08-09, 06:08
cok heycanlıyım 11 :30 da bende giricem

ezgi087
19-08-09, 21:08
ogluşum oluyomussss 2li testte belli oldu

cemrek
20-08-09, 16:08
12+4 te %70 erkek dedi doktorum. ultrasonu 4 boyutlu. 14+4 te gittim %100 erkek dedi. 19 haftalıgım dün gittim hala erkek :)

fileg
20-08-09, 18:08
benim 12. ve 16. haftalarda doktorum pipiyide göstererek erkek dedi.
24.haftamda başka doktor bu kız gibi kıza benziyor dedi. Bir oğlum var zaten. umarım ikinci doktorun söylediği doğrudur. kızım olur inşallah. 1 hafta sonra tekrar gidecem. bakalım ne diyecekler. yazarım.

ama içişmden hep kız geçiyordu en baştan beri ismi bile hazır. erkek deyince şok olduk.erkek ismi bile aklımıza gelmiyor. bakalım...

07papatya
21-08-09, 08:08
ben 12 haftalıkken gittim.kıza benziyor ama emni degilim demişti.15.hafta gittim kesin erkek dedi.bacaklarıda açıktı gördük

ezgi087
21-08-09, 08:08
bana % 10 yanılma payı verdi 13. hafta için erken gibi geldi ama kesin konustu bilmiyom artık bi 15 gün sonra tekrar gidicem

fileg
30-08-09, 16:08
[COLOR="Cyan"]Ben yarın başka . doktorumuzu değiştirmek zorunda kaldık. bir doktora daha gidiyorum.
bakalım o ne diyecek.......................................
yarın yazarım size...[/COLOR]

macey
1-09-09, 10:09
zeez
canım walla vişneli dondurma aşerdim:) çin takvimi doğru erkek. sana bendeki değişimleri söyliyim tabi herkezde farlklı ama olsun sadece göbeğim çıktı bildiğin basket topu gibi oldu. hamile kaldığımdan beri bacak tüylerim acaip hızlı büyüdü, yüzümün güzelleştiğini söylüyorlar bütün yaşlılar bana oğlum olcağını söyleimişti.göbek deliğinin altındaki tüyler yukarı doğru,bi de rus takvimi war onda da erkek çıktı bende dr kız dediğinde inanmamıştım tabi alllahın takdiri hep içimden oğlum olcak diyordum ve hiç ummadığımz bi şekilde oğlumuz olcağını öğrendik. sürekli gittiğim dr 3 kez renkli ultrosonda baktı we yanılmış. inşalllah sağlık ve gönlünün istediği gibi bi bebişin olur. değişirse yaz:)
ben de vişneli dondurma ve limonluya aşerdim.lokum yedim bolbol.hep yaşpastadan tut da künefeye kadar sürekli tatlı tatlı tatlı...bacak tüylerim çok hızlı büyümedi belki de ben farketmedim çünkü tüylerim çok seyrek,ben de güzelleştim,karnım basket topu gibi.süt ve süt ürünlerini tüketemedim pek,içim almadı.ilk 3 ay bulantı kokulara karşı oldu,ama sadece böğürüp gezdim :roflol: çaydan tiksindim.buz dolabımı hiç açamadım koktu resmen bana.başkaları açıp bakıyordu koku falan yok ama ben alıyordum o kokuyu...kumpiri çok severim ben,bir gece yarısı kumpir için ağladığımı hatırlıyorum ama maalesef bana yasak herşeyi yiyemiyorum metionin diyetim var :kızgın: herneyse..ha bide şimdi senden okudum evet benim de göbek deliğimin altındaki tüyler yukarı bakıyor...

dün detaylı ultrasona girdim"yüksek ihtimalle kız "dedi dr.ve bebeğin abul subuk hareketler yaptığını söyledi yani hiç rahat durmamış delikafadulden dün 20+4 de olmama rağmen bebeğimin bazı ölçümleri 20 olarak göründü 4 gün geriden geliyor nasılsa...
ben hamileliğimin başından beri erkek hissettim hala da öyle düşünüyorum...bakalım 3 eylülde de başka hastanede ayrıntılıya gircem orada ne diyecekler...

fileg
16-09-09, 20:09
macey
ben de vişneli dondurma ve limonluya aşerdim.lokum yedim bolbol.hep yaşpastadan tut da künefeye kadar sürekli tatlı tatlı tatlı...bacak tüylerim çok hızlı büyümedi belki de ben farketmedim çünkü tüylerim çok seyrek,ben de güzelleştim,karnım basket topu gibi.süt ve süt ürünlerini tüketemedim pek,içim almadı.ilk 3 ay bulantı kokulara karşı oldu,ama sadece böğürüp gezdim :roflol: çaydan tiksindim.buz dolabımı hiç açamadım koktu resmen bana.başkaları açıp bakıyordu koku falan yok ama ben alıyordum o kokuyu...kumpiri çok severim ben,bir gece yarısı kumpir için ağladığımı hatırlıyorum ama maalesef bana yasak herşeyi yiyemiyorum metionin diyetim var :kızgın: herneyse..ha bide şimdi senden okudum evet benim de göbek deliğimin altındaki tüyler yukarı bakıyor...

dün detaylı ultrasona girdim"yüksek ihtimalle kız "dedi dr.ve bebeğin abul subuk hareketler yaptığını söyledi yani hiç rahat durmamış delikafadulden dün 20+4 de olmama rağmen bebeğimin bazı ölçümleri 20 olarak göründü 4 gün geriden geliyor nasılsa...
ben hamileliğimin başından beri erkek hissettim hala da öyle düşünüyorum...bakalım 3 eylülde de başka hastanede ayrıntılıya gircem orada ne diyecekler...
Canım gittin mi? 3 eylülde gideceğini söylemiştin. belli oldumu?

mai29
17-09-09, 07:09
ben de merak ettim walla kaydirigubbakcemile5

EU3
18-09-09, 21:09
bende carsamba gunu 2 lı tarama testı ıcın ayrıntılı ultrasona gırdım dr cınsıyet ıcın tahmın ısteıgımı soyledım bacakalrının arasında ekranı dondurup kıza benzıyo bak pıpısı yok duz dedı acaba yanılmıs olabılırmııı cok merak eıyorum ıkıncı hamılelgım ılkımız erkek evvelınde saglıklı sıhhhatlı olsun ama erkek anası olum bıe kız anası olım ıstıyorummm:Saruboceq:

fileg
18-09-09, 22:09
sblylmaz
bende carsamba gunu 2 lı tarama testı ıcın ayrıntılı ultrasona gırdım dr cınsıyet ıcın tahmın ısteıgımı soyledım bacakalrının arasında ekranı dondurup kıza benzıyo bak pıpısı yok duz dedı acaba yanılmıs olabılırmııı cok merak eıyorum ıkıncı hamılelgım ılkımız erkek evvelınde saglıklı sıhhhatlı olsun ama erkek anası olum bıe kız anası olım ıstıyorummm:Saruboceq:
bizimle aynı durumdasınız demekki:)) ınşallah gönlünüze göre sağlıklı bir kız olur. Ama kız tahmini erkeğe göre zor yapıyorlar. O yüzden senin içöin bu anlamda ewrken bence biraz daha bekle...24-25. haftalar biraz daha kesin oluyor.ayrnç aslında.ıntılı ultrasonda kesinleşmemeside ilginç..

asin25
18-09-09, 22:09
ayrıntılı ultrasonda yanılma şansı çok düşüktür diye biliyorum ben :uhm:

EU3
19-09-09, 08:09
fileg
bizimle aynı durumdasınız demekki:)) İnşallah gönlünüze göre sağlıklı bir kız olur. Ama kız tahmini erkeğe göre zor yapıyorlar. O yüzden senin içöin bu anlamda ewrken bence biraz daha bekle...24-25. haftalar biraz daha kesin oluyor.ayrnç aslında.ıntılı ultrasonda kesinleşmemeside ilginç..
yanı yanılma sansı cokmu bana dr ereke kolay pıpısın goruosun ereke dıosun ama kız oyle deıl dedı daha sonra edepsız bebegım bacakalarının arasını acınca kıza benzıyı bak pıpısı yok dedı yanı tam olarak ne zaman anlarım kız oldugunu mesela 13 haftalarda falan ogrenebılırmıyım bayraman sonra hemen gıtmeyı dusunuyorumdafisfisfis

macey
19-09-09, 12:09
fileg
Canım gittin mi? 3 eylülde gideceğini söylemiştin. belli oldumu?
gittim arkadaşlar :) orda da kız dediler...var yaaaaaaaaaaaaaa...sağlıklı olsun da tek...ama ben hala erkek diye düşünüyoruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuummmmmmmmmmmmmmmmmm....ki ultrason gerçekten de yanılabiliyormuş arkadaşlar...
rüyalarımda oğlum oluyo ki 2 güne bir erkek bebek rüyası görüyorum...bu arada bugün de arkadaşım popoma bakıp dedi ki:popon çok toplu ve dik duruyo erkek bebekte böle olur..kız bebekte popo yayılır :roflol: siz duydunuz mu bunu daha öncenek :dance:

neyse hayırlısı....

07papatya
19-09-09, 18:09
macey
gittim arkadaşlar :) orda da kız dediler...var yaaaaaaaaaaaaaa...sağlıklı olsun da tek...ama ben hala erkek diye düşünüyoruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuummmmmmmmmmmmmmmmmm....ki ultrason gerçekten de yanılabiliyormuş arkadaşlar...
rüyalarımda oğlum oluyo ki 2 güne bir erkek bebek rüyası görüyorum...bu arada bugün de arkadaşım popoma bakıp dedi ki:popon çok toplu ve dik duruyo erkek bebekte böle olur..kız bebekte popo yayılır :roflol: siz duydunuz mu bunu daha öncenek :dance:

neyse hayırlısı....

canım benim ya.ilk bebginmi.
bendede ilk kıza benzettiler.sonra erkek oldu.ve en son %100 kız dediler.ama ayrıntılıda pek yanılma olmuyo.hele hele iki doktorda kız demişse tamam artık.....umarım ikincisi erkek olur senin için.hep banada erkek bu bebek diyolardı görünüşümde öyle ama sen başkalarına aldırma.doktoruna güven....benim ikinci kızım geliyo..ikiside farklı ilk kızmıda evet nerdeyse kare gibi oldum .ama bu bebekte göbek var hafif sivri.ama işte belli olmuyo...:CüvCüv:

EU3
23-09-09, 11:09
kızlar 13 haftalar cınsıyet ıcın cokmu erken ben 12 haftada gırdım tarama testı ıcın ayrıntılı ultrasona kız dedı ama emın olmak ıstıorum bu hafta gıtsem ogrenırmıyımmm

fileg
23-09-09, 12:09
sblylmaz
kızlar 13 haftalar cınsıyet ıcın cokmu erken ben 12 haftada gırdım tarama testı ıcın ayrıntılı ultrasona kız dedı ama emın olmak ıstıorum bu hafta gıtsem ogrenırmıyımmm
kız için erken olabilir. Çünkü erkek bebekler genellikle 12- 13 .haftalarda pipisiyle birlikte görülebiliyor.22-23-24 daha net bence kız için.

Ahmetin burcusu
25-09-09, 01:09
kizlar ben 17 haftalikta 4d ultrasyona girdim pipisinin resmini verdiler :KK70: ve dun bir kere daha bebegim buyuk oldugu icin ultrasyona soktular 34 bucuk haftaligim ve kesin %99 kiz dediler ben soktayim ve yarin icin 4d den yeniden randevu aldim mavisleride hazirlamistimmmm:)

Ahmetin burcusu
26-09-09, 05:09
Ahmetin burcusu
bencede sen baska bir doktor daha denekendini rahat hissetmen kafani rahatlaman icin ...
bende suan 17 hafta 4 gunlugumbugun ultrasyona girdim erkek dediler sizce erken mi?

evet erkenmis bebegimin pipisinin resmini vermislerdi 17 hafta 4 gunlukkken isteyene yollayabilirim resmi :KK70: simdi 35 haftaligim ve bugun ogrendim kizim olacakmis ve bende net bicimde gordum kizimi :d:kedi::dance:

EU3
26-09-09, 08:09
bende dun doktora gıttım tekrar kesın deıl ama kız gıbı dedı bakalım hayırlısıyla olsundaaa ınsallah

helenx
26-09-09, 08:09
bu ayrıntılı nasıl bişey.yani bana doktorlarım gerek yok demişlerdi.ilk kızımdada doktor ne dediyse çıktı kızı dedi kızım oldu.ikincisinede kız diyo.yine kız olur diye bekliyoruz.ayrıntılıda bebegin cinsiyeti tammı belli oluyor.....

Azeri kizi
26-09-09, 09:09
ben oglumda 12. haftada girdim ayrintiliya ve doktor bana pipisini gösterdi.Oglan olacak dedi oglan oldu.

Kizimda da 4 aylikken girdim ayrintiliya kiz olacak dedi kiz oldu.
Yani ben cocuklarimin cinsiyetlerini erken ögrendim.Dogru da cikti.

fileg
26-09-09, 17:09
Ahmetin burcusu
evet erkenmis bebegimin pipisinin resmini vermislerdi 17 hafta 4 gunlukkken isteyene yollayabilirim resmi :KK70: simdi 35 haftaligim ve bugun ogrendim kizim olacakmis ve bende net bicimde gordum kizimi :d:kedi::dance:
canım senin başka yerlerdede yazılarını okumuştum bu cinsiyet olayıyla ilgili.sanırım 2 oğlun vardı bu 3.hamileliğindi.Kız bekliyordunuz bizim gibi.Ama erkek dediler demiştin önceden. Senin adına çok sevindim.Şu anki mutluluğunuz şaşırtıcı ve çok büyüktür herhalde. keşke bizimde öyle olsa.Benimde 31 bitti. demek 34 de bile değişiyormuş.Peki pipi diye gösterdikleri kordonmuymuş?bizede pipi gösterdi 2 doktor. başakası kıza benzetti ama. Senin yerinde olmak isterdim. ama gerçekten çok sevindim. Allah hepimizin muradını versin.