mutfaktaki karıncaları önlemek için ne yapmalıyım

dilek23
19-05-09, 18:05
merhaba arkadaşlar mutfağımda karınca var daha yeni temizlik yaptım ertesi gün baktımki alt dolaplarda karınca var tuz, limon koydum gitmediler başka ne yapmalıyım karıncaları öldürmek istemiyorum ama mutfakta güzel bir görünüm olmuyor fikirleri olan varsa paylaşabilirmi

angel_86
cnm bende aynı dertten muzdarıbım vallah.aynılarını bende yaptım gıtmıyorlar.tecrubelı arkadaslar yardımcı olursa sevınırım..

dilek23
bana yardımcı olacak kimse yokmu

Humanist
19-05-09, 23:05
wwwwwwwwwwwwwwww

idil
20-05-09, 07:05
Canım tek çözüm yaptıkların sadece koyma tuzu dök geldikleri yerleref alan sonra temizlersin...

nesliss54
20-05-09, 08:05
marketlerde karınca tableti satılıyo ben onunla rahat ettim

Ushi
22-05-09, 07:05
Arkadaşlar Merhaba,

Yazlık evimde aynı sorunu yaşamıştım. Ne yaptımsa bir şekilde yeniden geldiler. Eşim 3-4 günde çözerim sorunu fakat hiç karışmayacaksın dedi. Çay tabağına reçel koydu karıncaların geçiş güzergahına ve bu reçeli bir iki gün içerisinde yavaş yavaş dışarı bahçeye kadar taşıdı. Üçüncü günün sonunda mutfakta ki karıncalar çok azaldı dördüncü gün hiç yoktu hepsi gitmişlerdi. Ha bu arada bu 4 gün boyunca raflarda ki yiyecek türevi e varsa kaldırıp başka yere koydum. Elimde olmada ilk iki gün karıştım daha çok gelecekler ne yapıyorsun diye ama parmaklarıyla 4 işareti yaptı vallahi moralim çok bozulmuştu ama sağolsun gerçekten halletti. Bir belgeselde seyretmiş yıllar önce.

dilek23
22-05-09, 16:05
o yöntemde güzelmiş ama çaresini buldum arkadaşalr karıncaların geldiklere yere ç.makinesine kullandığımız yumuşatıcıdan sürdüm kayboldular şuan gelmiyorlar

MerveKondu
22-05-09, 19:05
nereden girdirlerini tesbit et ve tam onun üzerine böcek ilacı sık ama sadece girdikleri yere ben o şekilde önüne geçtim,bunun dışında ne yapsan nafile....

Mihriban
24-05-09, 18:05
dilek23
o yöntemde güzelmiş ama çaresini buldum arkadaşalr karıncaların geldiklere yere ç.makinesine kullandığımız yumuşatıcıdan sürdüm kayboldular şuan gelmiyorlar
ay bu karınca sıkıntısı yazları benim evimdede oluyo
ne yaptıysam boş fayda etmedi :1no2:ama senin yönteminide denicem umarım işe yarar

meyke
25-05-09, 13:05
karıncaların çıktığı yere zerdeçal serpin biraz zerdeçalın kokusunda dolayı gelmiyorlar

dilek23
25-05-09, 17:05
Mihriban
ay bu karınca sıkıntısı yazları benim evimdede oluyo
ne yaptıysam boş fayda etmedi :1no2:ama senin yönteminide denicem umarım işe yarar
İşe yaradımı canım valla benim ne zamandır yoklar çok rahatım

aysim_u
1-06-09, 09:06
dilek23
merhaba arkadaşlar mutfağımda karınca var daha yeni temizlik yaptım ertesi gün baktımki alt dolaplarda karınca var tuz, limon koydum gitmediler başka ne yapmalıyım karıncaları öldürmek istemiyorum ama mutfakta güzel bir görünüm olmuyor fikirleri olan varsa paylaşabilirmi
canım valla ilgilenirmisin bilmem ama ben anlatayım. benim evim bahçe katı bir ev, dış kapım direk bahçeye açılıyor yani karınca yuvalarına, evde tezgahta heryerde karınca vardı ilk taşındığımda, ne yapsak olmadı. annem geldi karınca duası okudu ve o saatte karıncalar kayboldu. yavaş yavaş değil arkadaşlar anında kesildi karıncalar. sonra bir süre asılı kaldı mutfakta dua. sonra kaldırdım duayı. bir sene oldu bir tane bile karınca yok.

bursasu
2-06-09, 14:06

Evinizdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

Karıncaların geldiğini düşündüğünüz yerlere bir miktar öğütülmüş tarçın serpiniz.
Fesleğen de karınca ve sivrisinekler için caydırıcıdır.

2/3 bardak su, 1/3 beyaz sirke ve 2-3 kaşık bulaşık sabunu karıştırarak oluşturacağınız karışımı karıncaların geldiği bölgelere serpin.

Birçok karıncanın geldiği bir yol varsa buraya bebek pudrası serpin. Pudra karıncaların koku izini bloke eder. Evinizdeki karıncalar dönüş yolunun kaybederler.Gelecek olanlar yolu kaybettikleri için bir daha dönemezler. Bu metodda karıncaların geldiğin yerin doğru tesbit edilmesi gerekir aksi takdirde gelmeye devam edeceklerdir.

Ayrıca tuz, borik asit, öğütülmüş kahve, kurutulmuş nane, sirke, karabiber de karınca gelmesini engelleyici maddelerdir. Karıncaların geldiği yerlere serpiniz. Borik asit ve diğerlerini insanlarada zararlı olduğundan görünmez yerlerde (çocuklara dikkat) kullanmaya dikkat ediniz.

Narenciye kabuklarını (limon v.s.) su ile mixerde karıştırıp karınca deliklerine dökün

carefully
9-06-09, 20:06
ben yıllar önce yaşadım karınca sorunu ne denediysem fayda etmedi sonra komşum mazotlu bez koydu balkon köşesine anında kesildi bi daha gelmediler bir de eczaneden pire tozu diye bişey var onu al ama çoluk çocuktan uzak tut onu da dış kapıya serpmiştim çok faydası var. kutusu sarı idi.

emine20
13-06-09, 00:06
valla bendede var..alıştım artık onlarla yaşıyorum.eşim ödlürmemi ilaç kullanmamı istemiyor..ama nereye kadar bilmiyorum..bu reçel olayı mantıklı aslında ama 3 .kattayım nasıl yapacam ki onu..

Fountain
13-06-09, 09:06
annem heryerı çamasır suyu domestosla sılıyo haftada bı kez bızde yok valla kalmadı

Fountain
13-06-09, 09:06
bırde eger coksa karınca tabletlerı var heryere koyun otekı bocekler ıcınde var bu tabletlerden raıd marka

Sumak
13-06-09, 13:06
bende delrımıstım bu karıncalardan..

yüksek yerlere cıkamaz dıyorlardı ama 4.katta oturuyorum..evi hergin bir güzel siliyordum yıne de gelıyorlardı..

talk pudra dedıler onu da yaptım yıne de geldıler..sonra esım bır yerden ılac almıs..o kesın cozum dedıler yine geldiler..

evde pudra olmayan yer yoktu ..deli olucaktım artık..öldürmekte istemiyordum ..

böcek ilacları itabletlerı hıc ıse yaramadı..

sonunda buldum..bime karınca tebesırı glemıs..bir de bunu deneyım dedım aldım..

sonuc yoklar..sositososito

şükür dedim ya..sizde oyle yapın :))

_serez_
13-06-09, 13:06
arkadaşlar bizdede karıncalar çok çıkıyodu ve bende deli oluyodum kesin çözümünü buldum eğerki çıktıkları yeri görüyorsan yani yuvaları belli yerdeyse hemen bebek pudrası dök yuvalarana ben şuançok rahatım artık çıkmıyorlar ama pudaraları temizleme kalsın.bizim köşelerde tam duvar hizasına döktüm köyüde durmuyorlar ama hiç çıkmıyorlar

bembeyazsiyah
13-06-09, 18:06
evdeki karıncalara çözüm bulamaynlardan biride benim mafoldumben burdaki yöntemleri okudum inşallah giderler :gitme: ben onları arada elektikli süpürgeyle çekiyordum :kedi:

kelebek41
20-06-09, 16:06
daraldım artık onlardan :KK43:

nuran07
30-06-09, 10:06
bizim iş yerindeki mutfattada anısı oldu heryer karınca ne yapayım diye düşünürken küp naftalin vardı lavabolara koyduğum onu ezdim un gibi sonra karıncaların geldikleri yere döktüm 10 dk sonra karıncalar yok oldu. naftalinin kokusundan gidiyorlar

dysania
9-07-09, 23:07
mutfaktaki pencere dolap dibi gibi köşelere çamaşır deterjanı koyun gelmezler

nazarboncugum
13-07-09, 23:07
komşumunda böyle sorunu varsı geldikleri yerlere köşelere şırınga ile tiner yapmışlar artık kökünden kurtulduk diyordu haberiniz olsun benim karınca sorunu yok çok şükür.........