TEST

Çatlatma İğnesi Vurulupta Hamile Kalan Var Mı?

bengisu_nisa
22-05-09, 07:05
slm arkadaşlar ben iki yıllık evliyim bir yıldır bebek için uğraşıyoruz ama nafile.iki aydır klomen kullandım ardından tabiki çatlatma iğnesi.geçen ay doktorum yumartaların çatlamış dedi ama bu ay ne olacak bakalım.ayrıca benim dr.um bana reçeteye klomeni hep iki veriyordu bu sefer 3 yazmış bende bi güzel içtim bir sürü yumartam oluşmuş.inşallah biri tutarda hayırlısıyla bebeşime kavuşurum.bu iğne ile hamile kalan var mı arkadaşlar gerçekten bunu duymaya çok ihtiyacım var.kim bilir belki bunun cevabını ayın 28inde sizlere ben veririm o gün kan testi yapacak doktorum ama umdum hiiiiiiiiiç yok hayırlısı cevaplarınızı bekliyorum.

cillitosbik
22-05-09, 07:05
Arkadaşım benim de durumum senin gibi... 2.kez klomeni ve ovitrelleyi kullandım.Yumurtalarım 30-35mm olmuşlar;çatlamamışlar.Moralim çok bozuldu tabii... Klomene devam etmek doğru olur mu bilemiyorum.Doktorum adetimin3. günü muayene etmek istedi.Bakalım ne diyecek?
Klomeni hep iki veriyordu 3 yazmış ne demek? Ben 10 adet bulunan klomenden günde 2 kez içiyorum sabah akşam...

yalel
22-05-09, 11:05
bişey sorabilir miyim kızlar?

bu klomen, çatlatma iğnesi gibi.. yumurta geliştirip çatlatmaya yarayan ilaçları.. herkes mi kullanıyor?

yani, yumurtlama düzeni normal ise de.. yine de belli süre bebek sahibi olamamış kadınların hepsine veriliyor mu acaba?

bengisu_nisa
22-05-09, 17:05
cillitosbik
Arkadaşım benim de durumum senin gibi... 2.kez klomeni ve ovitrelleyi kullandım.Yumurtalarım 30-35mm olmuşlar;çatlamamışlar.Moralim çok bozuldu tabii... Klomene devam etmek doğru olur mu bilemiyorum.Doktorum adetimin3. günü muayene etmek istedi.Bakalım ne diyecek?
Klomeni hep iki veriyordu 3 yazmış ne demek? Ben 10 adet bulunan klomenden günde 2 kez içiyorum sabah akşam...
canım slmlar senin durumunda benim gibi.ama ilkinde benim yumartalar iğneden çatlamıştı fakat sonuç negatif oldu.ayrıca doktorumla klomem konusunda tartıştımda kendisi reçete günde üç kez yazdı banada ayrıca söyledi.önceden iki kullanıyordum.bu sefer üç iç bakalım belki verimli yumartalar elde ederiz dedi.bende aynen uyguladım.doktor ya kendisi. sonra kontrole gittiğimde yumartaları görünce oda şaşırdı ve bana ben sana üç değil iki dedim dedi.bende bana inanmıyosan reçeteye bak dedim gördü bişey diyemedi.şimdi başka doktora gidiyorum bakalım o neler yapacak.sana tavsiyem klomene devam et yumurtalarımız bizim tembel çünkü anladığım kadarıyla.ayrıca adetinin üçüncü günü muhakkak git ogün tüm değerlerin gerçek çıkıyor.örneğin benim bütün değerlerim çok normaldi fakat doktorum adetliyken gel bi tahlil yapalım dedi ve prolaktinim yüksek çıktı hemde ne yüksek.biliyormusun bilmiyorum bu prolaktin çok fazla süt enzimi salgıladığından hamile kalmamı engelliyomuş,yani halk arasında derler ya yeni doğum yapan kadın çocuğunu emzirdiği sürece korunmaz hamile

bengisu_nisa
cillitosbik
kalmaz ve sütüm koruyor derler.işte ben daha doğum yapmadan süt enzimlerimim yüksek çıkmasıyla bir yıldır kendi kendimi koruyormuşumda haberim yokmuş.muhakkak o pralaktin seviyene baktır.bilemiyorum belki baktırmışsındır.klomene devam durmak yok........bebekler bizi bekliyor.:sm_cool:

bengisu_nisa
yalel
bişey sorabilir miyim kızlar?

bu klomen, çatlatma iğnesi gibi.. yumurta geliştirip çatlatmaya yarayan ilaçları.. herkes mi kullanıyor?

yani, yumurtlama düzeni normal ise de.. yine de belli süre bebek sahibi olamamış kadınların hepsine veriliyor mu acaba?
slm yalel sanırım doktorların hepsi eğer normal yolla hamile kalamıyorsan başlangıçta bununla başlıyor.ben iki aydır aynı periyotla devam ediyorum tedaviye.bu ayda olmazsa rahim filmi çektirecek ama ondan çok korkuyorum.ama bakalım herşeyin hayırlısı.sevgilerle...

mawwi35
23-05-09, 16:05
bende ilk ignemi ayın 15inde oldum bakalım
hamile kalmazsam 2. klomen yolda gibi gözüküo

cillitosbik
23-05-09, 19:05
bengisu_nisa
kalmaz ve sütüm koruyor derler.işte ben daha doğum yapmadan süt enzimlerimim yüksek çıkmasıyla bir yıldır kendi kendimi koruyormuşumda haberim yokmuş.muhakkak o pralaktin seviyene baktır.bilemiyorum belki baktırmışsındır.klomene devam durmak yok........bebekler bizi bekliyor.:sm_cool:
Canım prolaktine baktırmadım.Aslında hormon testi yaptırdım sadece fsh 10,5 çıktı.Diğerleri normaldi ama bu hormonlar sürekli değişiyor galiba. Bu ay kist oluşmazsa (inşallah) klomene devam etmeyi istiyorum.Doktorum bana durumumu söylediğinde şok oldum ve sorularım sonradan gelmeye başladı. Merak ettiğim şu: Acaba her ay mı benim yumurtalarım çatlamayacak? Bunun sürekliliğinden korkuyorum.Ovitrelleye rağmen neden çatlamadı diye soruyorum kendime. İnşallah senin de tedavin olumlu sonuçlanır ve bebişimize kavuşuruz. Sağlıcakla...

bengisu_nisa
25-05-09, 08:05
cillitosbik
Canım prolaktine baktırmadım.Aslında hormon testi yaptırdım sadece fsh 10,5 çıktı.Diğerleri normaldi ama bu hormonlar sürekli değişiyor galiba. Bu ay kist oluşmazsa (inşallah) klomene devam etmeyi istiyorum.Doktorum bana durumumu söylediğinde şok oldum ve sorularım sonradan gelmeye başladı. Merak ettiğim şu: Acaba her ay mı benim yumurtalarım çatlamayacak? Bunun sürekliliğinden korkuyorum.Ovitrelleye rağmen neden çatlamadı diye soruyorum kendime. İnşallah senin de tedavin olumlu sonuçlanır ve bebişimize kavuşuruz. Sağlıcakla...
canım benim canını sıkma sorunlarımız hemen hemen aynı sadece bende prolaktin yüksekliği var ama oda düştü çok şükür.canım benim yumurtalarbi ay kendiliğinden çatlıyordu bi ayda ise iğne yardımıyla ama iğne ilede çatlasa ben onada razıym sonuç beni daha çok üzüyor hep negatif.bana doktorum yaz olsun kış olsun belini vede ayaklarını asla üşütme dedi çünkü yumartalar sıcağı seviyormuş sende dikkat et.bakalım ayın28inde yine gideceğim doktora amagalibahastalanacağm çünkü belim ağrıyor 28inde gel gebelik testi yapacağım demişti gerek kalmayacak galiba.kendine iyi bak

bengisu_nisa
25-05-09, 08:05
mawwi35
bende ilk ignemi ayın 15inde oldum bakalım
hamile kalmazsam 2. klomen yolda gibi gözüküo
inşallah gerek kalmadan hamile kalırsın canım.Allah hepimize güzel güzel bebekler nasip etsin en yakın zamanda.

zeyno06_09
28-05-09, 06:05
kıslar bende klomen kullanuyorum bugüb bitiyor pazartesi dr gidecem bakalım nolacak kafamçokkarıştı

canimdacan
29-05-09, 20:05
Tramissu rumuzlu arkadasım nerdesin bana ulaş mesajla.. Ben 45 GÜnlük hamileyimmmmmmmmmmmmm

cillitosbik
4-06-09, 07:06
Arkadaşlar salı günü öğrendim bu ay hamile kalmışım.Hem de 30-35mm lik çatlamayan yumurtalıklara rağmen:) Darısı inşallah başınıza.Çok güzel bir duygu.Hala rüyadayım gibi.Alışamadım.
Benim de adet ağrılarım başlamıştı.Adet olacağım kesin diyordum ama hamileymişim meğer.Allah tüm bekleyenlere nasip etsin...

tubix
4-06-09, 09:06
cillitosbik
Arkadaşlar salı günü öğrendim bu ay hamile kalmışım.Hem de 30-35mm lik çatlamayan yumurtalıklara rağmen:) Darısı inşallah başınıza.Çok güzel bir duygu.Hala rüyadayım gibi.Alışamadım.
Benim de adet ağrılarım başlamıştı.Adet olacağım kesin diyordum ama hamileymişim meğer.Allah tüm bekleyenlere nasip etsin...
cnm çok sevindim Rabbim haırlısıylan kucağına almayı nsip etsin.boşuna demiyolar Allah 'dan ümit kesilmez diye .hamilelerin duaları kabul olurmuş şimdi sen bol bol bize dua et de bizde bu mutluluğu yaşayalım inşallahkaydirigubbakcemile5

mutluyum_cok
5-06-09, 07:06
cillitosbik
ay çok sevindim inşallah sağlıkla dünyaya gelir bebeğin arkadaşım benimde yumurtalarım biri 18mm 30mmydi demek işe yarıyomuşzemuszemuszemuszemus o yumurtalarda ben de klomen ve çatlatma iğnesi oldum senin tedavin neydi

osk
5-06-09, 09:06
bende çatlatma iğnesi vuruldum ve kasıklarım çok ağrıdı bu normalmi acaba ve ne zaman hamile kalabilirim belirtileri nelerdir

osk
5-06-09, 09:06
bende çatlatma iğnesi vuruldum sonucu bekliyorum

osk
5-06-09, 11:06
ben kulandınm hem klomen hemde iğne vuruldum sonucu bekliyorum büyük bir sabırla sizde bekleyn aalhın izniyle olur

osk
sabırla beklecanım ben bekliyorum

necla_r
merhaba arkadaşlar bende klomen tedavisi görüyorum klomen bitti bugün kontrolum vardı yumurtalardan 1 tanesi büyümüş 17cm olmuş çatlatma ignesi verdi OVıTRELLE 2 tane bugün ikisinide vurunacakmışım
neden 2si aynı gün bileniniz varmı ?:Saruboceq:

olesine1i
9-06-09, 12:06
merhaba bende klomen kullandım bitince dr gel dedi gittim iğne verdi OVİTRELLE 1 tane yaptırdım şimdi ay sonunu bekliyorum inş. bu ay olur allahım tüm isteyenlere en kısa zamanda nasip etsin inş.

seckin38
9-06-09, 17:06
ya arkadaşlar selam hepınıze ben butun yazılanları okudum şimdi ben 3 kutu klomen bıtırdım ama ıgne neyım dememdı doktor sadece ılk kutu bıtınce baktı aaa yumurtaların cok guzel dedi aradan 5 ay gectı tık yok şimdide menogon verdı bıde piregnyl dıye bı ıgne daha buda catlatma iğnesi bunları duyan bılen yada faydasını goren varfmı yarın başlıycam ne olur yardımcı olunmafoldumben

angel_eda
10-06-09, 08:06
duydum tabiki de. ben klomen kullandım. bu ay da kullancam eğer olmazsa doktor iğne verecekmiş. muhtemelen bunlardır. bunlar ilaçtan daha kuvvetli. bence bozma moralini iyi gidiyor tedavin. haa unutmadan incir kürünü yapmayı unutma.

seckin38
10-06-09, 11:06
angel_eda
duydum tabiki de. ben klomen kullandım. bu ay da kullancam eğer olmazsa doktor iğne verecekmiş. muhtemelen bunlardır. bunlar ilaçtan daha kuvvetli. bence bozma moralini iyi gidiyor tedavin. haa unutmadan incir kürünü yapmayı unutma.
incir kürüde ne ya cok mu cahil kalmışım bu konularda ne dersınız bu arada ebn ayrı ozel bı karısım kullanıyorum allahın ıznı ile fayda ederse eger hepınozle paylaşıcam bu karışımı 11 yıl cocugu olmayan bırı kullanmış hamile şimdi inşallah ebdne faydasını goruru sızınle paylasırım arkadaslar şimdi iğneden geldım cok yakıyo buda beeeeee

ecemesaksu
11-06-09, 13:06
ben puregon kullandıktan sonra ovitrelle kullandım buğün 36 saat sonra ilişki verdi. bundan önce sizlerin bahsettiği koluman ilaçı falan kullanmadım. Bahsettiğiniz ilaçlar ne için öğrenebilirmiyim.

seckin38
11-06-09, 14:06
ecemesaksu
ben puregon kullandıktan sonra ovitrelle kullandım buğün 36 saat sonra ilişki verdi. bundan önce sizlerin bahsettiği koluman ilaçı falan kullanmadım. Bahsettiğiniz ilaçlar ne için öğrenebilirmiyim.
klomen yumurtlamaya yardımcı oluyor canım 3 kutu falan kullanıyorsun ama inşallah ıhıtyacın kalmaz

ecemesaksu
13-06-09, 11:06
ovitrelle kullandıktan sonra ağrısı olan var mı? benim ara ara adet sancısına benze ağrılarım oluyor normal midir? acaba

necla_r
13-06-09, 14:06
arkadaşlar bende kullandım ovitrelle bi hafta önceydi ecemesaksu dedigin gibi kasıklarda agrı yapıyor
duyduguma göre bu iyiye işaretmiş çatladıgını gösteriyormuş hayırlısı bende bu ay sonunu bekliyorum
bakalım ne olcak allahım herkese yardım etsin:Saruboceq:

necla_r
13-06-09, 14:06
ya bize doktor ovitrelleden sonra ilişki saati söylemedi neden acaba?

ecemesaksu
15-06-09, 11:06
necla_r inşallah dediğin gibi olur yarın dr.randevum var. İnşallah güzel haberler alırım.
Bilmiyorum ben bişey hissetmiyorum. hissediliyor mu onuda bilmiyorum tek bildiğim kasıklarımın ve belimin ağrısı.:Saruboceq:

seckin38
15-06-09, 12:06
necla_r
ya bize doktor ovitrelleden sonra ilişki saati söylemedi neden acaba?
mrb hemşerimm bensiteyi gezerken galıba tüp bebek kısmındaydı bu iğneyı kullanan cok fazla kişi var doktor 36 saat sonra ilişki diyormuş ama herkes 3 gun ust uste tavsıye edıyor kafanı karıştırmak istemem ama bılgın olsun dedım bende bu ay ole yapıcam birbirimizi haberdar edelım durumdan

beryal
15-06-09, 12:06
bende ilk denemede ovitrelle çatlatma iğnesi ile hamile kaldım .iğne vurulduktan sonra 5 gün ilşki de bulunun .

seckin38
16-06-09, 08:06
beryal
bende ilk denemede ovitrelle çatlatma iğnesi ile hamile kaldım .iğne vurulduktan sonra 5 gün ilşki de bulunun .
anaaa iyiki soledın bunu bak bende yarın ultrasona gitcem ona gore catlatma iğnesi vuruncam başka ne edım anlatasana bıraz

sirinee
17-06-09, 09:06
selam kızlar bende çatlatma iğnemi aoldum adet zamanımı bekliom 2 gün kaldı inşallah olmam

bubuş
18-06-09, 07:06
kızlar hepinize merhaba inş. hepimiz güzel haberleri burada paylaşırız. ben de 2 yıldır bebek bekliyorum ama olmadı.
bu ay ciddi olarak dr kontrolüne başladım. ilk olarak adetin 3. günü hormonlarıma bakıldı dün sonucunu aldım hepsi normal çok şükür.

size sormak istediğim yumurta takibine başlanırken adet sonrası kaçıncı günlerde başlıyor takip, ben 13 ünde adet oldum. sonuc göstermem 23 haziran bu 10 günlük sürede takibe başlanması gerekiyormu yani geç kalmadım dimi???

seckin38
18-06-09, 09:06
sirinee
selam kızlar bende çatlatma iğnemi aoldum adet zamanımı bekliom 2 gün kaldı inşallah olmam
hadş bakalım inşallaaaah:Saruboceq:

sevda_2073
18-06-09, 14:06
merhaba kızlar benimde ilk klomen ve çatlama iğnesi çalışması başarısız oldu doktor ikinci tedaviye başlamadan önce rahim filmi (hsg) istedi onada bakalım dedi ondan sonra devam edelim ama ben çok korkuyorum bişey çıkmasından çünkü duyduğuma göre kanallardaki yapışıklığın tedavisi yokmuş... allah kimseye bu hasreti yaşatmasın umarım biran önce bebişlerimize kovuşuzz..

sevda_2073
18-06-09, 14:06
birde kızlar ben ssk da yaptırıcam rahim filmini (hsg).ilaçlı suyla çekiliyomuş sanırım tıkanıklığı açıyomu ve ondan sonra hamile kalma şansın artıyomu...yardımınız için teşekkür ederim..

seckin38
19-06-09, 09:06
sevda_2073
birde kızlar ben ssk da yaptırıcam rahim filmini (hsg).ilaçlı suyla çekiliyomuş sanırım tıkanıklığı açıyomu ve ondan sonra hamile kalma şansın artıyomu...yardımınız için teşekkür ederim..
mrb canım hsg den cok korkmayın bi kere yani gözünüzde cok büyütmeyın bu 1 ikincisi ise eger tıkanıklık veya yapışıklık az ise içine enjekte edilken ilaç bu tıkanıklıgı acıyormuş haberınız olsun ama dah ılerı derecede olanlar ıcın farklı uygulamalar vr oda ayrı

seckin38
20-06-09, 12:06
ya kızlar şimdi doktordan geldim yumurtalar2.5 cm olmuş çatlatma iğnesine gerek yok canını acıtmak ıstemıyorum dedı şimdi bu ii bi şeymi kötümü bilemedım yav:uhm:

sirinee
23-06-09, 09:06
kızlarr benim çatlatma iğnesi sonuç vermedi adet oldum yarın doktora gidicem ama şöyle bişi var adet olmadan önce test yaptım iki çizgide çıktı testte adet olduktan sonrada yaptım yine aynı çıktı ne demek şimdi bu doktora sorucam acaba üstünemi adet görüyorum

angel_eda
24-06-09, 10:06
bubuş
kızlar hepinize merhaba inş. hepimiz güzel haberleri burada paylaşırız. ben de 2 yıldır bebek bekliyorum ama olmadı.
bu ay ciddi olarak dr kontrolüne başladım. ilk olarak adetin 3. günü hormonlarıma bakıldı dün sonucunu aldım hepsi normal çok şükür.

size sormak istediğim yumurta takibine başlanırken adet sonrası kaçıncı günlerde başlıyor takip, ben 13 ünde adet oldum. sonuc göstermem 23 haziran bu 10 günlük sürede takibe başlanması gerekiyormu yani geç kalmadım dimi???
canım adetin 2.3. yada 4. günü vajinal muayene oluosun. sonra sana adetin 5. günü klomene başlatıyo tabi dozunu dr ayarlo durumuna göre 5 gün kullandıktan sonra tekrar kontrole çağırıyo ve yumurta keselerine bakıo eğer yeterli büyüklüğe ulaşmışsa çatlatma iğnesinin vurulacağı günü ve saati ardından da ilişki zamanını söylüyor. doktorunla irtibatını hiç kaybetme. bu çok önemli.

bengisu_nisa
24-06-09, 13:06
sirinee
kızlarr benim çatlatma iğnesi sonuç vermedi adet oldum yarın doktora gidicem ama şöyle bişi var adet olmadan önce test yaptım iki çizgide çıktı testte adet olduktan sonrada yaptım yine aynı çıktı ne demek şimdi bu doktora sorucam acaba üstünemi adet görüyorum
canım slm seni ümitlendirmek istemem ama bende aynı senin durumunu yaşadım üstüne göründüm son iki aydırda çatlatma iğnesi vuruluyordum.şimdi 7 haftalık hamileyim.benimde adet görmeme rağmen çift çizgi çıkmıştı.sen kendine dikkat et dr.a gidene kadar ne olur ne olmaz sürekli yat bebek varsa tutunsun diye ben öyle yapmıştım halada yapıyorum allah gönlüne göre verir inşallah.

sirinee
24-06-09, 14:06
bengisu_nisa
canım slm seni ümitlendirmek istemem ama bende aynı senin durumunu yaşadım üstüne göründüm son iki aydırda çatlatma iğnesi vuruluyordum.şimdi 7 haftalık hamileyim.benimde adet görmeme rağmen çift çizgi çıkmıştı.sen kendine dikkat et dr.a gidene kadar ne olur ne olmaz sürekli yat bebek varsa tutunsun diye ben öyle yapmıştım halada yapıyorum allah gönlüne göre verir inşallah.
ayy canım ya gerçekmi üstünemi gördün devam ediyormu peki,inan ümidimi yitirmemiştim sen böyle söyleyincede daha mutlu oldum bugün saat 18.00 de doktora gidicem testi yaptığımıda söylicem bakalım nolacak inşallah senin gibiyimdir bende:Saruboceq:

bubuş
24-06-09, 14:06
angel_eda
canım adetin 2.3. yada 4. günü vajinal muayene oluosun. sonra sana adetin 5. günü klomene başlatıyo tabi dozunu dr ayarlo durumuna göre 5 gün kullandıktan sonra tekrar kontrole çağırıyo ve yumurta keselerine bakıo eğer yeterli büyüklüğe ulaşmışsa çatlatma iğnesinin vurulacağı günü ve saati ardından da ilişki zamanını söylüyor. doktorunla irtibatını hiç kaybetme. bu çok önemli.
hımm o zaman ben basını kacırdım dün dr dydım. sadece sağ tarafımda 13 mm yumurta gördü. bu ay için bundan umut var bunu takip edelim dedi. transvajınal ultrasonla baktı yarın tekrar bakıcak. bu ayda olmazsa önümüzdeki ay klomen olayına girer sanırım biz bu dr la daha yeni başladık görüşmeye yani adetimin 3. günü kan testi için gitmiştim sonra bu dr a devam etmeye karar verdim.sonucu gösterene kadarda zaman geçmiş oldu.bakalım nasıl gelişecek burdan haberleşiriz.
tşk ederim verdiğin bilgiler için en azından diğer ay ne olacağını öğrendim.

sirinee
25-06-09, 07:06
selam kızlar dün doktora gittim gebelik yokmuş bu ay yine çatlatma iğnesi yapıcaz dedi iğneleri olmaya başladım dün bakalım ay sonuna nasıl bi sonuç çıkıcak inşallah olumlu olur hepimiz için dua ediyorum canlarım:Saruboceq::Saruboceq:

angel_eda
5-07-09, 13:07
bubuş
hımm o zaman ben basını kacırdım dün dr dydım. sadece sağ tarafımda 13 mm yumurta gördü. bu ay için bundan umut var bunu takip edelim dedi. transvajınal ultrasonla baktı yarın tekrar bakıcak. bu ayda olmazsa önümüzdeki ay klomen olayına girer sanırım biz bu dr la daha yeni başladık görüşmeye yani adetimin 3. günü kan testi için gitmiştim sonra bu dr a devam etmeye karar verdim.sonucu gösterene kadarda zaman geçmiş oldu.bakalım nasıl gelişecek burdan haberleşiriz.
tşk ederim verdiğin bilgiler için en azından diğer ay ne olacağını öğrendim.
inşallah hayırlısı olur. haberlerini bekliyorum:1closedeyes:

wave78
9-07-09, 09:07
ben geçen sene bu zamanlar bebek düşünmeye başladım.sadece düşünüyordum ama.eyleme geçmedik:) sağlık sigortası yaptırdım ve 6 ay bekledim. sigortanın doğum teminatından faydalanabilmek için 6 ay beklemek gerekiyor. aralıkta bu süre bitti.ocak başında hiç deneme yapmadan yumurtlama problemim olduğunu bildiğim için doktora gittim. nitekim doktor da iyi ki gelmişsin dedi. (haccettepe de daha önce tedavi görmüştüm pko yüzünden) önce geciken adetimi bekledik. olmayınca progestonla adet olmamı sağladı(3 şubat). sonra klomenle yumurta tedavisi oldum. 2 yumurtam oluştu. 9 martta hamile olduğumu öğrendim. çok şaşırdım. hiç beklemiyordum. hayatıma olduğu gibi devam ettim. sadece ağır iş yapmadım. ve eşya kaldırmadım. derken 2 nisanda da bebeğin kalbinin durduğunu öğrendim. hemen kürtaj oldum. doktorum zaten öncesinde bazı problemler olduğunu sezmiş ve sezdirmişti. hatta kalp atışını görünce doktor da şaşırmıştı.neyse hücreden kaynaklanan bir sıkıntı olduğuna kanaat getirdik doktorumla. benim yaptığım hiçbirşeyin atan bir kalbi durduramayacağını söyledi. olmayacakmış zaten dedi. sonra 45 gün adet lolma süresini bekledim.45. gün(15 mayıs) adet oldum. bir ay doktora gitmeden denedik. olmadı. sonra gene dayanamadım. 16 haziran(adetimin ilk günü) doktora gittim.puregon ve ovitrelle den sonra beklemedeyim. 15-16 temmuz gibi adet olmam ya da olmamam gerekiyor. yumurtlama günüm 1 temmuz idi. o ıralar akıntı artışı oldu. ama şimdi herşey normal. yani vücudumu dinlediğimde faklı hiçbirşey hissetmiyorum.

puregon ve ovitrelle den sonra hamile kalıp ta bekleme sürecinde belirti yaşayan var mı? varsa belirtilerin neler olduğunu bana yazar mısınız?

aycank
11-07-09, 09:07
ankarada oturan bayanlar acaba hangi hast gidiyosunuz bu takip için

nazi3418
17-07-09, 16:07
nerdesinizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz