Sistit .....Paylaşım alanı...

primrose
30-03-08, 19:03
Geçmiş olsun. Çok ağrı yapar o bilirim. Antibiyotik tedavisi verirler, hap veya iğne. Bir an önce tedavi ettirmeye çalışın yoksa böbreklere ilerleyebiliyor hastalık, o zaman da tehlikeli oluyor.

pelincan
30-03-08, 19:03
antikNAKIŞer
erkadaşlar benim iki aydan beri idrar yolarım iltahaplı 2 kere doktara gitim vrilen ilaçları kulandım geçmedi çok zahmatm var ne yapabilirim başka
sana tavsiyem maydanoz saplarını kaynat sıcak sıcak iç .birde sütü ısıt bir tasa koy wc de o sıcak sütün üstüne otur sütün buharı iltihabı kuvvetlice söküyor aman ha sakın yakma:eek:bunları ben denedim çok faydasını gördüm

antikNAKIŞer
30-03-08, 22:03
primrose
Geçmiş olsun. Çok ağrı yapar o bilirim. Antibiyotik tedavisi verirler, hap veya iğne. Bir an önce tedavi ettirmeye çalışın yoksa böbreklere ilerleyebiliyor hastalık, o zaman da tehlikeli oluyor.
canım şimdi beni korkutunuz iki kere doktara gitim antu biyotik kulandım geçmedi doktarada gitmek bana kabus geliyor yine gitmem lazım

nelo
slm....kuşburnu.meyvesini.kaynatıp.çayını.iç.çok.iyi.geliyor..................

hexe
canim gecmis olsun bol bol isirgan cayi ic iyi geliyo benimde olmustu isirgan cayiyla gecti tavsiye ederim a.s.

kuka
1-04-08, 15:04
pelincan
sana tavsiyem maydanoz saplarını kaynat sıcak sıcak iç .birde sütü ısıt bir tasa koy wc de o sıcak sütün üstüne otur sütün buharı iltihabı kuvvetlice söküyor aman ha sakın yakma:eek:bunları ben denedim çok faydasını gördüm
Slm canim bak sana sutun soguk alginligina cok guzel etkisi oldugunu ogrenmistim bu hakinda yazmistim.Sasirdim dr soracaktim.Kist falan yoksa cercekten etkisi olur. Bunu bana en az 2 ay once yapmami soylemislerdi.korkmustum. Mutlaka yapacagim ve iceri dogru akitmak iyiymis.zaten iceride kalmayacak en az 3-5 dk disari akacakmis.

Gullusen
bendede var iltahap doktora gidiyom ilaç kullanıyom geçiyo sonra yine takrarlıyo anlamdımki:sm_confused:
ama maydonoz suyunun birebir etkisinide gördüm daha önce kullandım içmek zor ama iltahapı soküp alıyo ....geçmiş olsuna.s.

kuka
Pelincan sana tavsiyem maydanoz saplarını kaynat sıcak sıcak iç .birde sütü ısıt bir tasa koy wc de o sıcak sütün üstüne otur sütün buharı iltihabı kuvvetlice söküyor aman ha sakın yakma:eek:bunları ben denedim çok faydasını gördüm

Slm canim bak sana sutun soguk alginligina cok guzel etkisi oldugunu ogrenmistim bu hakinda yazmistim.Sasirdim dr soracaktim.Kist falan yoksa cercekten etkisi olur. Bunu bana en az 2 ay once yapmami soylemislerdi.korkmustum. Mutlaka yapacagim ve iceri dogru akitmak iyiymis.zaten iceride kalmayacak en az 3-5 dk sonra disari akacakmis.

alintiylla gonderemedim kk bir sorun var galiba...............

kuka
Neler oluyor anlayamadim yazdiklarim gitmis

kuka
bu ise bak gecmis olsun diyecektim gitti gitmedi diyerek ugrasirken unutuverdim.Arkadaslar gecmis olsun

genciza
canım maalesef 6 ay önce bu illet benimde hayatımda girdi.daha önce nedir bilmezdim.ama bende öyle idrar yaparken yanma ve sık idrar çıkma olmuyor.benimki üst taraflardaymış daha kötü yani.belirtileri şiddetli kasık ağrısı ve ağrılı ilişki.2 kere antibiyotik kullandım önce geçiyo 1-2 ay sonra tekrar başlıyor.şimdi hamileyim ve yine bununla uğraşıyorum.ben çok su içemiyorum.sanırım en iyi çözüm çok su içmek günde belki 2-2,5 litre.kendini sıcak tutmak özellikle ayaklarını.sık sık çamaşır değiştirmek.bi daha doktora git ve kullandığın ilaçları söyle.daha ciddi bi tedavi uygulayacaktır.

antikNAKIŞer
1-04-08, 16:04
genciza
canım maalesef 6 ay önce bu illet benimde hayatımda girdi.daha önce nedir bilmezdim.ama bende öyle idrar yaparken yanma ve sık idrar çıkma olmuyor.benimki üst taraflardaymış daha kötü yani.belirtileri şiddetli kasık ağrısı ve ağrılı ilişki.2 kere antibiyotik kullandım önce geçiyo 1-2 ay sonra tekrar başlıyor.şimdi hamileyim ve yine bununla uğraşıyorum.ben çok su içemiyorum.sanırım en iyi çözüm çok su içmek günde belki 2-2,5 litre.kendini sıcak tutmak özellikle ayaklarını.sık sık çamaşır değiştirmek.bi daha doktora git ve kullandığın ilaçları söyle.daha ciddi bi tedavi uygulayacaktır.
tekrar doktara gitim iki tana antibiyotik verdi onlarıda kulanıcam isimleri....inşallah iyi gelir

antikNAKIŞer
1-04-08, 16:04
kuka
bu ise bak gecmis olsun diyecektim gitti gitmedi diyerek ugrasirken unutuverdim.Arkadaslar gecmis olsun
teşşekür ederim canım ama ben hiç birşey anlamadım açıklama yaparsan sevinirim

primrose
1-04-08, 17:04
antikNAKIŞer
canım şimdi beni korkutunuz iki kere doktara gitim antu biyotik kulandım geçmedi doktarada gitmek bana kabus geliyor yine gitmem lazım
Korkmayın, önlemini alırsanız Allah`ın da yardımıyla iyileşirsiniz. Ben küçükken bu derdi çektim. Üst üste iltihap çıkardı, ateşlenirdim. Bütün kış+ilkbahar böyle geçerdi.
Tedavi için: bıkmadan iltihap kuruyana kadar devam etmeniz lazım;
Hijyen çok önemli, bazı hanımlarda anatomik olarak yatkınlık oluyormuş bu hastalığa, yine de çok dikkatli temizlenmek lazım;
Asla ve asla naylon-naylon karışımı iç çamaşırı giymemek lazım, pamuklu en iyisi.

antikNAKIŞer
2-04-08, 08:04
ben çamaşırla ilgisi olduğunu bilmiyordum üşütmeden olur diye biliyordum teşşekkür ederim bilgi verdiğin için

kuka
2-04-08, 15:04
antikNAKIŞer
teşşekür ederim canım ama ben hiç birşey anlamadım açıklama yaparsan sevinirim
Slm canim tekrar gesmis olsun gonderdigim yaziyi kopyaliyorum
Pelincan sana tavsiyem maydanoz saplarını kaynat sıcak sıcak iç .birde sütü ısıt bir tasa koy wc de o sıcak sütün üstüne otur sütün buharı iltihabı kuvvetlice söküyor aman ha sakın yakmabunları ben denedim çok faydasını gördüm

kuka
Slm canim bak sana sutun soguk alginligina cok guzel etkisi oldugunu ogrenmistim bu hakinda yazmistim.Sasirdim dr soracaktim.Kist falan yoksa cercekten etkisi olur. Bunu bana 2 ay once yapmami soylemislerdi.korkmustum. Mutlaka yapacagim ve iceriye dogru akitmak iyiymis.zaten iceride kalmayacak en az 3-5 dk sonra disari akacakmis. Isallah isinize yarar

ayzun
2-04-08, 15:04
antikNAKIŞer
tekrar doktara gitim iki tana antibiyotik verdi onlarıda kulanıcam isimleri....inşallah iyi gelir

Bendede var ne yazıkki kaç defa doktora gittim.aynı ilaçlar hep cipro verdi banada sonra geçmedi diye bidaha gittim bı sefer bi kaç testler yaptı bişey çıkmadı yani kötü bişey hani neden tekrarlıyor diye baktı.sonra ilaçları bi daha tekraralıyalım geçmezse gel dedi
şikayetlerim o zamnalr geçmişti ama bi üşütmiyim hemen başlıyor ve yine haptan içiyorum sonra sıcak su yapıp ben onun buharına oturyorum yine geçiyor ama devaml ıtekararlıyor bi daha olursa bu sefer yine gidicem sıkıldım ya evlendikten sonra oldu.önceden böyle bişey yoktu.insanın canıda yanıyor.inş. bidaha olmaz .bu sütü bende deniyyim hiç duymamaıştım.ilaçlardan geçici fayda var yoksa... çok iyi hemen kesiyor ama üşütme hemen yine aynı.off yaaa

antikNAKIŞer
2-04-08, 17:04
ayzun
Bendede var ne yazıkki kaç defa doktora gittim.aynı ilaçlar hep cipro verdi banada sonra geçmedi diye bidaha gittim bı sefer bi kaç testler yaptı bişey çıkmadı yani kötü bişey hani neden tekrarlıyor diye baktı.sonra ilaçları bi daha tekraralıyalım geçmezse gel dedi
şikayetlerim o zamnalr geçmişti ama bi üşütmiyim hemen başlıyor ve yine haptan içiyorum sonra sıcak su yapıp ben onun buharına oturyorum yine geçiyor ama devaml ıtekararlıyor bi daha olursa bu sefer yine gidicem sıkıldım ya evlendikten sonra oldu.önceden böyle bişey yoktu.insanın canıda yanıyor.inş. bidaha olmaz .bu sütü bende deniyyim hiç duymamaıştım.ilaçlardan geçici fayda var yoksa c... çok iyi hemen kesiyor ama üşütme hemen yine aynı.off yaaa
teşşekür ederim canım yazdığın ıçin ben ... ilik kez kulanıyorum inşallah geçer biraz hafifleme oldu sancılarımda

Kizil Deniz
3-04-08, 18:04
arkadaslar idrar kültürü yaptırdınızmı vede antıbıyotıklerın hangılerını duyarlılık testi bazı antıbıyotıkler vücuda duyarlı olmuyo ve hiç bir faydasıda olmuyo ondanda gecmeyebılır

antikNAKIŞer
4-04-08, 08:04
derram
arkadaslar idrar kültürü yaptırdınızmı vede antıbıyotıklerın hangılerını duyarlılık testi bazı antıbıyotıkler vücuda duyarlı olmuyo ve hiç bir faydasıda olmuyo ondanda gecmeyebılır
yaptırmadım canım idrar kültürü doktorum bu ilaçlarını kullan geçmese yaptırırsın dedi işallah gerek kalmaz ama sancılarım hafifte olsa devam ediyor tam geçmiş değil

BenDerin
4-04-08, 10:04
Canım bunun için diğer arkadaşlarında tavsiye ettiği gibi 1 ay maydonoz suyu iç taze taze kaynat iç birde 1 tatlı kaşığı çörekotu 1 çay kaşığı balı sıcak suya koy hafif ılıt ve iç sabah akşam çok işe yarıyor ben kendimden biliyorum kullandığım antibiyotik hiç işe yaramadı bunları yaptım ve dr um hiç iltihapı yok dedi sanırım çok faydalı şimdiden geçmiş olsun birde ayaklarını sıcak tut en önemli faktör bu

antikNAKIŞer
4-04-08, 17:04
DERİNNN
Canım bunun için diğer arkadaşlarında tavsiye ettiği gibi 1 ay maydonoz suyu iç taze taze kaynat iç birde 1 tatlı kaşığı çörekotu 1 çay kaşığı balı sıcak suya koy hafif ılıt ve iç sabah akşam çok işe yarıyor ben kendimden biliyorum kullandığım antibiyotik hiç işe yaramadı bunları yaptım ve dr um hiç iltihapı yok dedi sanırım çok faydalı şimdiden geçmiş olsun birde ayaklarını sıcak tut en önemli faktör bu
teşşekkür ederim canım öneride bulunduğun için deniycem :içelim:

nazoeren
6-04-08, 12:04
Bir De Misir Püskülünü Suda Kaynatip Içmeyi Deneyin.
Tadi Hoş Degil Ama Işe Yaradigi Kesin

beyhan_teofan
6-04-08, 13:04
güllüşen
bendede var iltahap doktora gidiyom ilaç kullanıyom geçiyo sonra yine takrarlıyo anlamdımki:sm_confused:
ama maydonoz suyunun birebir etkisinide gördüm daha önce kullandım içmek zor ama iltahapı soküp alıyo ....geçmiş olsuna.s.
aynen katılıyorum.. inanmayacaksınız ama iki yıllık öğretmenim ve liseden beri her sene bu rahatsızlıkla uğraşıyorum. bazen sadece idrara sık ve ağrılı çıkma şeklinde olurken, bazen yataklara düşüyor, hatta bazen yolun ortasında hiç sıkışmamışken aniden altıma kaçıracak kadar sıkışıyorum.. adet dönemlerimde resmen it gibi inliyorum, her ay iki serum alıyorum bu yüzden.. çeşit çeşit antibiyotikler (cipro, amoklavin vs.) ağrı kesiciler (etol, majezik, apranax) kullandım bugüne kadar ama nafilee...ilaç kullanımı sonrasında tertemiz olmuş diyolar.. e bidahaki ay yine aynı senağlama ben artık tükendim. kendi haline bıraktım :sm_confused: Allah kimseye vermesin!

puya
6-04-08, 14:04
ah Caım benm.uzu görüne bilir yazı ama mutlaka oku farklı bi hikaye .bende 3 yıldan beri bu rahatsızlığı çekiyorum diyorlarki bu sancıların yanında doğum sancısı hafif kalırmışş ...3 yıl öce bir sancıyla acile gittim orada idrar yolları enfeksiyonu var iltihabi bilmem ne haydi antibiyotik elbette rongen çektiler \ Daha sonra geçti gibi oldu nöbet şeklinde arada bei hastnelik yapan bu sancılar mahvediyordu....idrara sık gidiyorumm hatta bazen hiç gelmiyo bazede geldiğini anlamıyordum c oturduğumda kendiliğinde damla damla akıyordu...3 ay öce yine rahatsızlandım rontge ultrason böbeklere fala tahliller yie bişe yok sorun idrar yollarında ama ilaçlar 2 ay geçiriyo..........şimdi 2 hafta önce yine rahatsızlandımm doktora gitim bana antibiyogram testi uygulayın 3 yıldan beri geçmiyor dedimm olur ya kist falada olur die korkuyodum zatenn..yaptılar ama temiz çıktı hiç mikrop yokk.....ulraso istedi doktor 1 buçuk ay sonraya sıra verdiler ozmana kadar nolurum bilmem halada gelmedi sıra ben 1 hafta önce akşam yattığımda şiddetli bi sancı nöbetleşerek geliyor..sabah hastaneye gideceğimden emin şekilde uyumaya çalıştım..sabah uyandım yine ağrı şiddetlendii w c gittim sanki mesane deliğimi bişe tıkadı idrar çıkmıyo bir basınç varki sormayınn su içtim doktorun veriği kazoz gibi bi ilaç var ya sabah uzandım birden sancı kesildi aradan 1 saat geçti ben wc gittim koca bir TAŞŞŞŞşşşşşşşş doktorlar nasıl anlamadılarkii halbuki çokkez baktırdım böbreklerime cs. taş varmı die..şimdide 2.ci taşı düşürdüm taş varmış iltihap var deyip ilaç yazıp göderiyolar...Normalde idrar yolu yani Sİstit deniliyo bu rahatsızlık bir kere glermiş başa antibiyotkle geçermiş..iyi bakmıyo doktorlar.hala doktora gidip diyecem taşı gösterecem gidemedim zaten daha henüz yeni yaşadım bu olayı ve taşlar düştükten sonra şu 2 gündür okadar rahat wc çıkıyorumki allah sizede yaşatsın burahatlığı...sanırım taşların yerden oynama sebebi ada çayı olabilr odan sora düşürdüm