SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

küllümango
15-06-08, 22:06
mn54
tşkler küllümango zaten 3 aydır boyamıyorum saçlarımı iyice aktı artık bi tuhaf oldu :KK70: yarın alıcam 7.1 tşkler...
3 aysa bayağı akmıştır evet. loreal exelence krem boyanın 7.1 ını al. ilk boyamadan belki istediğin gibi olmaz ama bıkaç kere aynı tonda boyandığında istediğin gibi olucaktır.

EU1
15-06-08, 22:06
angelmüge
canım tavsıyem palettenın yogun renk acıcısı..benım sacım koyu sıyaha yakındı kahve dıye boyayıp sıyah olanlardan.yogun renk acıcıyı kullandım sacımda fazla bekletmedım ama 20 dk falan rengı anca kahveye dönduu tavsıye ederım ama yınede sen bılırsın
benim saçım mavi siyah hint kınasıydı ama palettenın yogun renk acıcısı açarmı kızıla dönsem veya tekrar normal boyayla siyah yapsam???senağlamasenağlamasenağlamasenağlama

hayat_bu
15-06-08, 23:06
saçlarınızı kendiniz evde sakın herhangi bir ilaçla açmaya kalkmayın.En iyisi güvendiğiniz kuaföre giderek danışın ve saçlarınızı onların ellerine emanet edin.Yıllar önce bende oradan buradan duyduklarımla saçlarımı birçok defa açmıştım.Yanılan ben oldum saçlarımın sağlığı gitti.Son bir yıldırda saçımın sağlıklı olması için çaba verdim.Şu an kızıl renk.Her ne marka olursa olsun kızıl boya her defasında akıyor.Özel kızıl saçlar için şampuan kullansanız bile.Ama kızılın saçta verdiği ışıltı çok güzel duruyor.Kuaförüm loreal kullanıyor,hergun saçlarımı yıkadığım halde en azından 2 ay gibi parlaklığı ve rengini koruyor

biopelin
16-06-08, 17:06
Saçlarımı bundan 1,5 ay önce Golden karamele boyattım..çok memnun kaldım herkes de beğendi..herkes beğenince ben daha bi memnun kaldım..şakkıdı
Ama benim saçım çok hızlı uzar ve beyazlarım da tam alnımın üstünde çıkar..yani aralarda çıksa hiç önemli değil ama tam görünür yerde çıkar..bende vakti çok olmayan bir insanım..üstüne üstlük kuaförde 1 saatten sonrası bana ölüm gibi gelir..
kuaförüme dedim ki bakın ben size ayda bir gelicem ama benim saçım hızlı uzar..şu boyanın tam olarak adını söyleyin..önlerde beyaz çıktıkça rötuş yapayım..zaten dip boya için gelicem..
adam alttan girdi üstten çıktı söylemedi..Kötü Kazen sanki ben bulamam..
Gittim palette nin karamelini aldım, dün uyguladım..
sonuç:mükemmel..kesinlikle bir ton farkı oluşmadı..
gıcık kuaförüme duyurulur... :kızgın:yerimseniben

Summer
16-06-08, 17:06
küllümango
canım evet ama arkadaşın turuncumsu bır sonuç istemiyorsa loreal exelence krem boyanın 03 serisini alın. tahmınımce onuda begenır. ama mutlaka saçını boyadıktan sonra 4 5 gun kadar beklesin.çünkü saçın gözenekleri o zaman kapanıyor ve gerçek sonuç o zaman ortaya çıkıyor. begenmesede loreal recitalın 7.1 ıyle cıla atar gibi boyarsınız saçı. saçına ne zarar gelir nede başka bırşey.
ama boyarken dıplerin fazla açılıp uçların koyu kalmamasına dıkkat edın. sonuçta rengini açıyorsunuz saçın.ve ilk boyandığında bu ne boyle berbat deyıpte uzulmesin:) dediğim gibi 5 gun kadar beklemeli. canım ben yarın gece yolcuyum bır hafta olmucam buralarda. oyu zden anlamadığın bırşey olursa yarına akşama kadar cevaplama sansım var:)
yok canım bütün soruları sordum =) sanada iyi yolculuklar a.s.

EU1
16-06-08, 19:06
arkadaslar hepinıze merhaba benım bı sorum var ben esmerim kaslar sıyah tabıı gözlerım ele bana platın gıdermı rofle yanı ara yaptırsam nasıl olur bı fıkır verırsenız sevınırım

mhrmhclk
16-06-08, 19:06
çiğdemciğim sanki koyu renkler sana daha çok yakışır

mız mız
18-06-08, 05:06
und
evet Canım Işte Ben De Ferhundenin Rengini Yakaladım. Aynısı Oldu.
Ama Bu Resimdeki Renk Daha Farklı. Birde Benim Boyadığım Renk ışığa Göre Bayağı Bir Farklılık Gösteriyor. Bu Resimdeki Halide Alıyor Bazen. Birde Bu Resimde Direk ıslak Gibi Parlıyor (jöle Falan Vardır Belki) O Yüzden De Renk Farklı Gelebilir:) Daha Pembemsi Morumsu Bu:)
Kizlar Ya Bende Sacimi Viyolee Boyamak Istiyorum Saclarim Koyu Kestane Ilk Boyayisimda Bu Sac Rengi Olurmu Ayrica Teni Kumral Bu Sac Rengi Yakisirmiiiii Kurmal Birine

founda
19-06-08, 11:06
Arkadaşlar açık renk saçı, kestane ile boyasak çok mu koyu düşer ve bu kestane akıp alttaki renk açılır mı tekrar??? Benim dipler baya bi çıktı ve altlar artık turuncuya dönüyo, akajunun eseri:)
Benim kendi saçım kumral.

mehlika64
20-06-08, 08:06
slm kızlar
ben im saçlarım kızıldı kül lü kumrala boyadım saçlarımı pek bir değişiklik olmadı:1no2: bendi gittim sanki çok anlıyomuşum gibi lady colorun saç açıcısını aldım :eek:halt ettim hani nineler saçlarına kına yakar ya birazı kırmızı birazı beyaz olur aynen öyle oldu kafamçokkarıştı saçımın rengini kumral istiyodum senağlamaaçıcıyı kullanınca saçlarım zayıfladı sanki.eşim beni görünce korkudan ölücekti:1shok:ne yap yap saçını düzelt diyo kumralla filan uğraşmadan koyu rengemi boyasam.patlıcan moru filan yada ferhunde kızılı BANA YARDIM EDİN.bu kafayla kimsenin karşısına çıkamam.kendim ettim kendim buldumKötü Kazen bekliyorum önerilerinizi şimdiden teşşekkür

Summer
20-06-08, 18:06
arkadaşlar resimdeki saç rengini hangi boyayla yakalayabilirim yardım edermisiniz.

alex
21-06-08, 10:06
Summer
arkadaşlar resimdeki saç rengini hangi boyayla yakalayabilirim yardım edermisiniz.
canım,

bu kumral bakır rengine benziyor.
palette vya igorada bu renkleri bulabilirsin.
benim saçım bu renk,ben palette 5-7 kumral bakır kullanıyorum.

lessien
21-06-08, 11:06
slm arkadaslarrrr foruma yenı uye oldum cok gusel bı sıte olmus sayenızdee:) bnm cok acıl yardımınıza ıhtıycacım var yardım edersenız cok ama cok sevınırm benım saclarımın kendı rengı orta kumral cok tatlı bı renkı ama hytmn hatasını yaptm sacımı hınt kınasıyla sıyah yptım daha sonra acmak ısteyınce oreal kullandı kuaform cnk acılmadı baska sekılde acarkende ton farkları oldu tabıkı ustler sapsarı altlar kırmısı pembe arası oldugu ıcın ypatıgım renktede ton farkları oldu sacım ılk acıldıgında fındık kabuguna boyanmıstı sonra ben acık kumral yptım hep bı kez cok acık kumral denedım ıstedıgım tonu elde edemedm bıraz kızılmsı sarı oldu kı kızıldan nefrt ederm suan saclarım koleston kıskırtıcı kahve rengınde fena bı renk deil ama bn sarı ıstıyorum fakat rofle yptrmktan korkuyorum cnk cok yıprandı sacım ACABA KOLESTONUN SARI RENGINE BOYASAM SACLRM KUTUDAKI RENK GBI OLURMU SIZCE BILGINIZ VARSA DENEYEN ARKASDASLAR VARSA YARDIMCI OLUN LUTFEN KOLESTON SARI KUTUDAKI RENK COK GUSEL DURUYO ACABA YAPSAM KIZILIMSI KOTU BI RENK OLURMU AYRICA ROFLE SERISI ILE ILGILI BILGI VEREBILIRMISINZ NASIL YAPILYO DENEYENLER VARSA NASIL OLDU TURUNCU OLUR DIYE KORKUYORUM NE YAPMALIYIM AYRICA SACLRM COK YIPRANDI BAKIM KREMLERI KULLANIYORUM AMA BILDIGINZ BASKA BAKIMLAR VARSA YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM COK ACIL SIMIDIDEN COKKKK TESEKKURLERRR=))

lessien
21-06-08, 11:06
[​IMG] http://www.telechargement-mp3-gratuit.com/wp-content/hilary_duff.jpg
ıstedıgım bu tonlar bunlaır nası elde edeblırmmm

Summer
21-06-08, 12:06
alex
canım,

bu kumral bakır rengine benziyor.
palette vya igorada bu renkleri bulabilirsin.
benim saçım bu renk,ben palette 5-7 kumral bakır kullanıyorum.
kendi saçının resmini koyabilirmisin canım ona göre saçımı bu renk yapabilirim normalde bakır zaten ama bu daha çok hoşuma gitti

alex
lessien
[​IMG] http://www.telechargement-mp3-gratuit.com/wp-content/hilary_duff.jpg
ıstedıgım bu tonlar bunlaır nası elde edeblırmmm
tatlım,
boyanın üzerine açık renk boya tutmaz.
kahve tonu boya varmış saçında ,bunun üzerine sarı tutmaz.
ya bekleyeceksin kesilip uzyacak,ya da saçın orealle açılacak.
ya da her boyamada saçındaki rengin bir açık tonunu boyayacaksın.yavaş yavaş açılacak.

alex
Summer
kendi saçının resmini koyabilirmisin canım ona göre saçımı bu renk yapabilirim normalde bakır zaten ama bu daha çok hoşuma gitti
becerebilsem koyarım ama nerde bende o yetenek!!!!!!!!!!!!
tatlım benim saçlarım şu anda kumral tonunun içine hafif bakır katılmış gibi.daha doğrusu kızıl bakır gibi.
benim de aklım dore bakırda kalmıştı.nasıl durur diye merak ettim.ama sonra kumral bakırda karar kıldım.
şimdi bir de igora bakır yoğunlaştırıcı aldım.içine az bir şey katıyorum daha bakırımsı oluyor tatlım.a.s.

aphraell
Saç rengi değiştirmek çok güzel birşey aslında ama ben kıyamıyorum saçıma. İki sene boyadım kendi rengime döndüm şimdi altlarda açıklar var boyadan kalma güneşten açılmış gibi duruyor. Burda birüsü işlem yapmış olanları okudukça nasıl kıyıyorsunuz sorusu geliyor aklıam hep. Benim saçım çok ince telli ve seyrek belki de ondan böyle düşünüyorumdur, sonuçta kalın telli ve gür saçlar bu tip işlemlere daha dayanıklı oluyor. Herkese sağlıklı parlak saçlı günler dilerim a.s.

Summer
21-06-08, 13:06
alex
becerebilsem koyarım ama nerde bende o yetenek!!!!!!!!!!!!
tatlım benim saçlarım şu anda kumral tonunun içine hafif bakır katılmış gibi.daha doğrusu kızıl bakır gibi.
benim de aklım dore bakırda kalmıştı.nasıl durur diye merak ettim.ama sonra kumral bakırda karar kıldım.
şimdi bir de igora bakır yoğunlaştırıcı aldım.içine az bir şey katıyorum daha bakırımsı oluyor tatlım.a.s.
aslında iki tane boya var aklımda biri bu palette kumral bakır birde loreal preference nin 7.43 açık kumral bakır diamonds serisinden hangisini tercih etsem :S

lessien
alex
tatlım,
ya da her boyamada saçındaki rengin bir açık tonunu boyayacaksın.yavaş yavaş açılacak.
cnmm cok tesekkur ederm oreale cesaret edemıyorum yawas yawsa acarm tonu herhlde daha ıı olur tkrr saol :KK66:

alex
Summer
aslında iki tane boya var aklımda biri bu palette kumral bakır birde loreal preference nin 7.43 açık kumral bakır diamonds serisinden hangisini tercih etsem :S
tatlım,

açıkçası ben dediğin renk loreal ile boyadım önce.bir arkadaşım tavsiye etmişti.çok iğrenç ve acaip bir renk oldu.
dipleri ve uçları farklı renk oldu ki benim saçım tek renk ve açık bakır sarı rengindeydi. ve de çok çabuk alıp gitti.
sonra bildiğimden şaşmayayım dedim ve palette aldım.ilk boyamada renk oturdu ve tuttu. ben paletteyi tavsiye ederim.

alex
lessien
cnmm cok tesekkur ederm oreale cesaret edemıyorum yawas yawsa acarm tonu herhlde daha ıı olur tkrr saol :KK66:
tatlım ,
ne demek,birbirimize yardım etmeye çalışıyoruz.
bir de saçını daha açık renge boyarken önce uçlarına en son diplerine sür ve başına bir poşet geçirip biraz ısı ver. saç rengi daha iyi tutar.

Summer
alex
tatlım,

açıkçası ben dediğin renk loreal ile boyadım önce.bir arkadaşım tavsiye etmişti.çok iğrenç ve acaip bir renk oldu.
dipleri ve uçları farklı renk oldu ki benim saçım tek renk ve açık bakır sarı rengindeydi. ve de çok çabuk alıp gitti.
sonra bildiğimden şaşmayayım dedim ve palette aldım.ilk boyamada renk oturdu ve tuttu. ben paletteyi tavsiye ederim.
tamam canım çok teşekkür ederim tavsiyelerin için..

alex
Summer
tamam canım çok teşekkür ederim tavsiyelerin için..
ne demek tatlım.
inşallah yardımcı olabilmişimdir ve istediğin gibi olur canım.
şimdiden güle güle kullan canım.a.s.a.s.

SHADOWGİRL
21-06-08, 19:06
palette boya inanılmaz güzel saçlarım koyu renk ama istediğim rengi uyguluyorum ve çok güzel tutuyor hem hesaplı hemde saçı yakmıyor
açık kumralı boyarım sürekli çok memmunum şimdi kahve köpüğünü deneyeceğim tereddüt yok çünkü sonuç yine güzel olacakyerimseniben

mhrmhclk
21-06-08, 19:06
palette in normal tüp boyaları yok sanırım

alex
22-06-08, 14:06
mhrmhclk
palette in normal tüp boyaları yok sanırım
yok canım.ama kutuları da çok güzel.mormal tüp boyası bim marketlerde var ama.ekopaket diye.

similla
22-06-08, 21:06
bakır dore rengini bilen varmııı

almagester06
23-06-08, 01:06
aynı açma işlemi başından geçen biri olarak kesinlikle kendin açma derim. ben açık kumraldım tuttum siyah yaptım dipten açık renk çıktı yaşlı gibi oldum. sonra tuttum boyalarla kendim açmaya çalıoştım saçım renk paleti oldu. saçın dengesiz şekilde açılıyor ve sonrasında yaptığın boya da tam tutmuyor. ne olurrr diyorum kendin yapma ben çokkk pişman oldum. benim çok canım yandı rezil oldum hatta saçım berbat döküldü. iyi bi kuaföre git ve deki bitkisel açıcıyla açın de ve sonra saçını kendinkine benzer bi renkte boyasınlar. ben öyle yaptım açma işleminden dirhem zarar görmedim. sakın ucuza gelcek diye oreal deneme. ay şimdi seni nasıl ikna etsem diye çırpınsasım geldi çünkü ben günlerce şapkayla gezdim. bide açtırmadan sonra bi bioxcin al. bakj o zaman eski orjinal saçın gibi sağlıklı oluyor. ne olurrrrrrrrrrrrrr kendin açma:eek:klava:

brn_a
23-06-08, 11:06
kızlar bu ıkı resımdekı saç renkleri ney acaba? onumuzdekı hafta rofle dusnuyorum tamda ıstedıgım renkler yardımcı olurmusnuz renklerın rengını bılen yada kullanan varmı ıkısıde cok hosuma gıttı rofle sanırım bunlar dıymıCADIARZU [​IMG] [​IMG]

emelale
23-06-08, 18:06
brn_a bu saçlar röfle ama tonlar aynı diil benim gördüğüm kadarıyla. Birisinin (sağdaki) tonu daha açık. Bence koyu olan yani soldaki daha güzel :içelim:

EU1
23-06-08, 20:06
alex
tatlım,
canım ne güzel anlatmışsın. ben de öğrendim bunları fakat deneme yanılmayla. saçım röfleliydi. sarı. diplerden çıkmıştı tabi koyu renk saçım . gittim kolestonun sarısını aldım. röfleler daha çok açılır. renk tonu. diplerde koyu ton açık tona dönüşür dedim. ama röfleli saçlarda hiçbir değişiklik olmadı. dipteki koyu tonda nasıl diyeyim kızılın bir tonu mu kumralın bir tonu mu öyle bişey oldu. ilk defa komple boyandı saçlarım boyadım yani. bilmiyorum napıcam şimdi bekliyorum biraz zaman geçmesini.

brn_a
24-06-08, 08:06
ewt cnm rofle bakınca anlasılıyor ıkı renk kullanmıslar sanırım kendı sac rengının ustune atma olmamıs heralde ben acık olanı asadakıne yakın bşiler ıstıyorum kendı sacımın ustune atılcak boyamadım daha once orta kumral sac rengım ne cok acık ne cok koyu ıste bırde cıladan korkuom kızılımsı turuncumsu bı rofle olmasından kuafor cılada atarız demıstı aman kızıl olmasın sakın cıladan dedım yok yeıl olcaq dedısırnaşık şey

kaynarcalı
24-06-08, 14:06
saçlarım dökuluyo kızlar onerecegınız şanpuan varmı şimdıden tşk ederım

kaynarcalı
24-06-08, 14:06
bence aşagıdakı daha guzel çunku çok hoş

Deryas
24-06-08, 15:06
esmer tenliler için saç rengi??!

arkadaşlar saçlarımı bir dönem siyaha boyadım ama artık sıkılmaya başladım çünkü koyu renk yüzümü daha esmer gibi gösterdiğini söylüyorlar.acaba hangi rengi önerisiniz...saçlarım kendi rengi değil kendi rengi koyu kestane ama ben tutup siyaha boyadım:sm_confused:

mhrmhclk
24-06-08, 17:06
canım ne kadar oldu siyaha en son boyayalı?siyah saçtan kurtulmanın en ucuz ve güvenli yolu saç uzadıkça kesmek zaten kendi rengin biraz daha açıkmış tamamen ya da iyice saçların uzasın illa değişiklik istiyorsan sonra yaparsın siyah boyanın üzerine bir şey yaptırma bence

Deryas
24-06-08, 18:06
mhrmhclk
canım ne kadar oldu siyaha en son boyayalı?siyah saçtan kurtulmanın en ucuz ve güvenli yolu saç uzadıkça kesmek zaten kendi rengin biraz daha açıkmış tamamen ya da iyice saçların uzasın illa değişiklik istiyorsan sonra yaparsın siyah boyanın üzerine bir şey yaptırma bence
4 ay olduı boyayalı.ben zaten çok ucuk bır sey ıstemıyorum kahve tonları ıstıyorum ama sordugum soru da suydu zaten esmer tenlılere ya da buıgday tenlılere hangı tonlar gıder??a.s.

mhrmhclk
24-06-08, 18:06
esmer veya buğdaylara sıcak kahve tonları en açık fındık kabuğu olarak çikolata kahve bronz kahve sıcak kahve gibi boyalarda gördüğün hemen hemen tüm kahve tonları yakışır bence

sEvGi_
27-06-08, 21:06
kıslaarr bugün gördüm palette 8.65 kahve köpüğü die bi renk varmış yeni ürün diyo sizce nasıl bi renk bu kullanan bilen birileri var mı benim saçım küllü kumral bu rengi denesem nasıl olur acaba bide bu renkten loreal recitalde varmı acaba :KK43:

mhrmhclk
28-06-08, 09:06
arkadaşlar saçı boyarken boyaya biraz badem yağı katıldığını okumuştum burada boyayı bozar mı sizce? karışık bakım yağı katsak olur mu mesela 1 tatlı kaşığı ?

aphraell
28-06-08, 09:06
mhrmhclk
arkadaşlar saçı boyarken boyaya biraz badem yağı katıldığını okumuştum burada boyayı bozar mı sizce? karışık bakım yağı katsak olur mu mesela 1 tatlı kaşığı ?
Badem yağını ben de duymuştum boyanın zararlı etkilerinden koruyormuş saçı ama hiç denemedim :sm_confused:

mhrmhclk
28-06-08, 10:06
hem de boya rengi daha parlak olur gibime geliyor denemek lazım :)ben deneyeyim size söylerim:))) ama sadece badem yağı mı olmalı yoksa tüm yağlar karışımı olur mu bilmiyorum:KK43:

Summer
28-06-08, 11:06
bende boyaya badem yağı koymak boyatı kötü etkiler içnideki karışımı bozar diye düşünüyorum

mhrmhclk
28-06-08, 14:06
işte bilgimiz yok maalesef ama ben dip boyası yaptığım için çok etkilemez diye düşünüyorum deneyeceğim:)

mhrmhclk
28-06-08, 15:06
kızlar bir sorum var,jel boyalar mı daha iyi yoksa normal fırça ile sürülen krem boyalar mı?bir kere palette 7.0 ı jel boya gibiydi yani sıkıyorsunuz boya çıkıyor öyle uygulanıyor:) ama daha etkisiz oldu gibi geldi biraz bana böyle bir sorunu bir tek ben mi yaşadım acaba?

Summer
28-06-08, 17:06
jel boyalar daha iyi tutuyor diye biliyorum ben

küllümango
28-06-08, 22:06
mhrmhclk
kızlar bir sorum var,jel boyalar mı daha iyi yoksa normal fırça ile sürülen krem boyalar mı?bir kere palette 7.0 ı jel boya gibiydi yani sıkıyorsunuz boya çıkıyor öyle uygulanıyor:) ama daha etkisiz oldu gibi geldi biraz bana böyle bir sorunu bir tek ben mi yaşadım acaba?
merhaba.eğer saçında beyaz çoksa krem boyaları tavsıye ederım.jel boyalar beyazlarda pek başarılı değil. ayrıca boyanın içine badem yagı vs.. eklemek boyanın aktıflığını etkilediğinden saça nufuz etmesini azaltır boylece boya pek ıyı sonuç vermez.aşırı yağlı bır saçı boyamak gibi duşunun

küllümango
28-06-08, 22:06
angelicc arkadaşım umarım burdan okuyabılrsın yazdığımı.çünkü özelden sana msj yazmayı denesemde başarılı olamadım. çikolata kahvesı ne kadar aksada saçında yınede dorelık oldukça fazladır.dediğin işlemi yaparsan saçında buyuk ıhtımal renk farklılığı olacaktır. ama istediğin renk çikolota kahvesı değilse boşuna tekrar boyayıp sonra istediğin renge cevirmeye çalışma saçını yorarsın. lorealın ultra açıcı serisinin peroksiti yuzde 7.5 o yuzden nasıl bır sonuç verir saçına emin değilim. ama kendi diplerim koyu kumral dıyorsan bende ultra açıcı serisi yerıne normal serılerden denersen daha ıyı sonuç alacağını duşunuyorum.sonuçta dip rengini açılmasına gerek yokmuş.sendende tek yapacağın çikolota kahvesı gibi sıcak bır rengi elinden geldiğince küllü ile nötrlemek

küllümango
29-06-08, 16:06
break
kızlar bi sorum alacak saçımı boyarken aralarda boyadığım rengin biraz açık renginin olmasını istiyorum sizce bunu nasıl elde edebilirim
lorealın dediğin gibi loreal expert serisi var ancak turkıyede satılmıyor.seninde bu yuzden aralara röfle atıp sonra boyaman gerekli başka sekilde yapamazsın