Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

tuu--ce
1-06-08, 14:06
lim_10
Canım bence ikisi de güzel, ikisi de yakışır... Yakın çevrene falan sor bence zaten daha var boyatmana ozamana kadar karar verirsin...

Gökçe Bahadır'ın saçında ışıkla birlikte çok güzel kızıllıklar görülüyor... Ben de çok severim kızılı, daha gizemli oluyor bence:)

Ama senin seçtiğin resimde doğallık açısından güzel. Hem okulda kullanacakmışsın belki daha az göze çarpar bu renk. Yani diğeri de doğal ama kızıllar belli olunca arada belki okulda birşey derler... Gerçi okuldan okula değişir benim okulda bu tip renklere ses çıkarmazlardı ancak çok uç renkler olunca birşey derlerdi:))
bizim okulda da bişe demiyolar çok uç bişe olmazsa
bende önceleri kızıl severdim hatta geçen sene kızıla boyatsam mı seneye fln die düşünüodum ama bu sene eklediim fotodaki gibi renkler daha çok hoşuma gitmeye başladı belki yine fikrm değişir belli olmaz :1rolleyes:

gözdey_85
arkadaşlar
benim kendi saç rengim çok koyu kahverengi neredeyse siyah ama hafif küllü(uzun bir tanım oldu:)))
gözlerim ve kaşlarım da siyah ama tenim çok açık solgun amaçok çok hafif pembelik de var makyajsız
yani pembe beyaz gibiyim hafiften
ben saçımı çikolata kahve rengine boyamıştım ama tabi tam öyle olmadı daha koyu bir renk oldu
size sorum;çikolata kahve ye devam mı edeyim yoksa kendi saç rengime yakın koyu ve nötr renk mi yapayım yani çikolata kahve iyi bir seçim olur mu uygunluk açısından ?sağolun:)

brn_a
gozdecım cıkolta kahveyle dewam edebılırsın degısıklık ıstıyorsan bende parlak kahvelerı sevıyorum acık tenlılere yakısıo dogrusu cok koyu notr bı renk secmen ılerde rengını deısmekte zorlanabılcegın bı secım olabılır bı saten tenınde acık acık ıkıncı ucuncu boyamada cıkolata kahve tutar olan rengınden daha ıyı gosterır bı kac boyamada:eek:

gözdey_85
çok sağol berna:)
peki sence benim gibilere en çok uyacak renk hangisi?siyah koyu kumral kızıl-kahve ?:)

gözdey_85
1-06-08, 15:06
cnm çok sağol önerilerin için:)
ben pek kuaförde boyatmak istemiyorum da çünkü saçı açıp sonra boyuyorlar genelde o yuzden evde boyayabileceğim markalrın çikolata kahve ya da kahve tonlarını biliyor musun?bir de ben dore kahve karamel kahve bronz kahve bunların farklarını pek bilmiyorum hepsi de bakır içeriyor bana göre bunları mı tercih edeyim çikolata kahve mi?çikolata kahve daha koyu ve kızıl gibi geliyor bana

gözdey_85
1-06-08, 17:06
cnm açmadan da o renklere golden karamel gibi boyatmış arkadaşalr var loreal in bir boyasıyla sanırım yani var öyle oryalsiz yol tam da bilemiyorum ama

gözdey_85
1-06-08, 17:06
igora royal ın çikolata kahvesini deneyen oldu mu?bir de saçlarını çikolata kahve karamel kahve bronz kahve boyayanlar(ana saç rengi koyunun üzerine) rengi görmek açısından foto koyabilirler mi?bir de tabi ki saç boyasının markasını numarasını da yazabilirler mi?

brn_a
1-06-08, 19:06
gozdecım lım_10 dedıgı gıbı daha tatlı tonlar yap koyu tonlarla desıklık olmuyor kı sacların saten koyuysa kızıl kahve gıbı yada cıkolata kahve bunlar gusel renkler.. lım_10 acmazlar sanırım dırek boyarlarsa boyanın ıcıne rengıne kırmak ıcın yapabılırler belkıde canım orenkte dıp sorunu yaasayabılrsın cok gusel fakat dıp boyasına alıstrman lazım sankı bıraz kendınıCADIARZU

Summer
1-06-08, 19:06
arkadaşlar ben tam olarak cevap alamadım resmi tekrar yolluyorum 1 sorum var
1. bu rengi hangi kutu boyada elde ederim (kendi doğal rengi koyu kestane hiç boyamadım) yani kısacası siz bana hangi markada bulunduğunu ve numarasını falan verirseniz sevinirim ayrıca direk uyguladığımda bu renk çıkarmı onuda öğrenmek istiyorum çok soru sordum ama çok acil yaknıda boyamayı düşünüyorum..

gözdey_85
1-06-08, 20:06
cnm sen kuaföre git ve oryal kullanmadan bu rengi yapabilir misiniz diye sor oryalsiz de yapılabilir ama salon boyaları ile sanırım yani sen çok açık bir sarıya boyarsan tuhaf turuncu bir renk olur bu dore kumral ya da altın kumral saçını çok açık platin sarısına boyayıp da bu tonları elde edenler var ama bence çok riskli bir de saçında hiç işlem yok en iyisi kuaföre gitmek önemli olan oryal kullanılmaması

brn_a
canım bu renk alıp boyarsın ama ılk boyayacaında tutacak bı renk deıl ınan ama kuafor krndı dogal reıngınden bu rengı rahat elde edebılır cnm bır danıs kuafor yardımı sart saclarında doal memnun kalırsın hemyerimseniben

Summer
önerileriniz için teşekkür en iyisi kuaföre gitmek o zaman

gözdey_85
2-06-08, 06:06
cnm koleston zaten koyu renk veriyor bir de senin saçların da koyu o yuzden ilk boyamada böyle olduı benim de saçlarım koyu o yuzden çikolata kahve ye boyadığımda daha koyu oldu çok açık sarı ile boyanmada çok tuhaf bir renk de olabilir hoş bir renk de tamamen büyük bir risk 1-2 hafta değil 1 2 ay beklemeni öneriyorum saçına bakım yap bir de numarası 7.77 8 gibi boyalar daha açık tonlar olduğundan onlatla daha kırılabilir rengi ama çıkacak sonucu bilemiyorum maalesef bence çok istiyorsan saçının görünmeyen bir tutamına açık karamel gizemli kahve ya da açık sarı altın sarısı gibi bir boyadan birini uygula çıkacak sonuç hoşuna giderse boya diyecem ama saçının tamamında nasıl durur bilemiyorum saçında zaten boya var bir de boya boyayı açmaz öyle bence 2 ay fln sonra aynı renge ya da en fazla 1 ton açığı bir renge boya ya da kuaföre gitmei öneriyorum eğer bariz açılma ve net bir renk istiyorsan

gözdey_85
2-06-08, 08:06
koyu kızıl tonları olur cnm da kızıldan dönüş zormuş iyice düşün ve koyu bir ton seç önce

küllümango
2-06-08, 10:06
gülsenem
Kızıla çevirsem nasıl olur peki?kahvenin üzerine kızıl?ben bu rengi beğenmedim ya yani kötü değil ama saçımın rengi hiç değişmedi hiç boyanmış gibi değil.Ben değişiklik istiyordum.
canım istediğin bakır tonlarıysa çok açık sarı al boya. ama dikkatlı olman gerekir. saçında boya var çünkü her tarafını eşit şekilde açabılmesi için iyi bılmen gerekir boyamayı. yuzde 9 ıle çalışırsan istediğin gibi bı açıklık yakalayabılrsın. ama saçına bakım yap en azından bıkaç gece bakım yağı sur oyle yatta daha sonra boyamaya başla. saçın n ekadar bakımlı olursa ıstedğin renkte o kadar ıyı sonuç alırsın canım.
ama acele etme en azından bıkaç hafa bekle.

sumruxx
selam canım ben sumru bana yardımcı olursan sevinirim lakin dünden beri uykusuzum :KK43:...saçları yaklasık 7-8 seneden beri röfle yaptırıyotum..ama bundan hem sıkıldım hemde keseye zarar vermeye başladı çünkü saçlarım kalcama kadar..şimdi ben alix avien diva pilatin altım saçlarımın dipleri koyu kumral ben şimdi bunu boyarsam saçlarım yanarmı veya ne olur kötü olurmu çok acil cvp beklıyorum ne olur akıl verin yaaaaa

sumruxx
selam canım ben sumru bana yardımcı olursan sevinirim lakin dünden beri uykusuzum :KK43:...saçları yaklasık 7-8 seneden beri röfle yaptırıyotum..ama bundan hem sıkıldım hemde keseye zarar vermeye başladı çünkü saçlarım kalcama kadar..şimdi ben alix avien diva pilatin altım saçlarımın dipleri koyu kumral ben şimdi bunu boyarsam saçlarım yanarmı veya ne olur kötü olurmu çok acil cvp beklıyorum ne olur akıl verin yaaaaa

küllümango
sumruxx
canım eğer sadece dıplerine uygularsan yanmaz tabı kı ama rofleli kısımlarına getirmemeye dikkat et madem kalçana kadarmış saçın bence bı arkadaşından yardım al. rofleli yerleri alımunyum folyoyla sarın ki tek tek boya gelmesin hiç. ayrıca elindeki boyayı değiştirme sansın varsa da değiştir çünkü alix avien pek ıyı bır marka değil. saçın dahada yıpranır. market boyalarından en ıyı acanı 12.1 çok açık kullu sarı koleston. ve boyayı bol tutman gerekir sarıya boyarken.saçın çoksa ıkı kutu almanda fayda var dibin çok çıkmışşa. ama sakın rofleli yerlere değdirme. ve alix bile olsa kulluyle çalış ki saçın dıpeleri turuncu uçları sarı olmasın

gözdey_85
onunla saçın bakır gibi olabilir küllü açık sarı boya ile turunculaşmadan açılır sanırsam öyle değil mi küllümango cum?

brn_a
2-06-08, 11:06
arkadaslar aman bu koleston loreal boyaları hakkında deneyımınınız hıc yoksa alıp boyamayın saten ılk boyamada rengını vermıo kuafor yardımıyla boyatın aldınız boyadınız dıyelım saclarınız ıstedgınız gıbı olmadı kotu gozuktu kuafor bunada cok bşi yapamıo saten bazen dhaa kotu bı hale bıle getırdıgı oluo teyzemın sacını boyayalım dedık kor ates kızılı aldı saclar bır cıktıkı turuncu koyu kahveydı sacları kırmızımsı turuncumsu bşi cıkamam bole enısten gormesın dedı gıttım sıyah aldım ılk boyamada sıyah kapatır tabıde akınca kızıllıklar parlıoyo yınede kuaforsuz aman saca zarar...kafamçokkarıştı

gözdey_85
cnm boyalar her zaman daha koyu çıkar 1 ton daha koyudur o yuzden iki ton arasında kararsızsanız açık renk olanını seçin diyor loreal recital preference:)
bir de koyu renk saçlarınıza koyu renk boyalı saçlarınıza başka açık renkler uygularsanız tabi ki koyu vefarklı bir sonuç çıkacaktır

mn54
slm arkadaşlar.kolestonun ışıltılı kahvesini hiç denediniz mi? kapakta güzel görünüyo da deneyen war mı ?saçta nsıl?

gözdey_85
2-06-08, 13:06
evet cnm ben denedim:)))ben koyu kahvenin üzerine denemiştim hem de koleston boyaydı düşün yani resmen siyahtı 1 yıl önce,o zaman 2 ton fln açılmıştı şu an senin saçın kahve tonlarında olduğundan mütevellit :) olur yani ışıltılı kahvenin özelliği yoğun kahve olmasıymış yani çikolata kahve terracotta gibi kızıl kahve değil de yoğun kahve ama hoş renk yoğun ve ton bir renk ama kolestonda gene renkler tam olmaz!

mn54
2-06-08, 13:06
benm saçlarım şuan baya açıldı karamel oldu.ışıltılı kahveyi gördüm dedim bi soriyim arklarıma... :KK70: siyah gibimi olur karamelin üstüne?

Summer
2-06-08, 14:06
benim arkadaşım dediğiniz rengi denemişti saçları kumraldı açıktı yani ve onu boyadığında saçları siyaha yakın olmuştu bence o rengi kullanmayın

gözdey_85
3-06-08, 13:06
mn ciğim saçın karamel gibiyse ne güzel hiçbir şey yapma bence:)

mn54
3-06-08, 14:06
önerileriniz için tşkler.ben bu renge devam ediyim...:1rolleyes:

founda
3-06-08, 19:06

Arkadaşlar benim doğal rengim bu renk. Fakat şu an boyadan karamel gibi bişey oldu ve ben kalıcı olarak doğal saç rengime dönmek istiyorum.
Kendi rengimde boyasam akarmı ve yine aynı şey olurmu?
Yardımlarınızı bekliyorum, nefret ediyorum diplerle dolaşmaktan..
Renk tavsiyelerinizi de bekliyorum..

gözdey_85
3-06-08, 19:06
kumrala 7.0 a boya ya da 6.0 a boya daha koyu olur ama karamelden dolayı akabilir kendi rengine yakın olabilir ama bence bu renge boya 7.0 ama koleston u tercih etme mi desem daha koyu çıkıyor da renkler

emelale
3-06-08, 22:06
Kızlar merhaba, birşey sormak istiyorum ben. Saçlarımı platin sarısına boyatıyorum. Fakat 2 yıkamadan sonra platin sarısı olan saçlarım koyu sarıya dönüyor. Kuaförüm hep gittiğim bir kişi. Kendisine neden böyle olduğunu sorduğumda kendisi bana "sana öyle geliyor aslında daha açılıyor saçının rengi" diyor. Ama öyle olmuyor :1no2: Saçlarımın rengi 2 yıkamadan sonra koyulaşıyor. Nedenini bilen veya benim gibi bir sorun yaşayan var mı?
Ben hep saçlarımın sapsarı, platin sarısı olmasını istiyorum...

Örneğin yeni çekilen resmim. Nisan' ın 27' sinde boyattım. 4 Mayıs' ta nişanım vardı o zaman çekildiğim bir resmim. Platin sarısı mı bu?

Benim bildiğim platin sarısı şu aşağıdaki resimdeki saç rengi. (Ben saçlarımı boyatınca işte aşağıdaki renkten oluyor. 2 yıkamadan sonra saç rengi benim resimde olduğu gibi koyulaşıyo)

[​IMG][/

Teşekkürler...

founda
4-06-08, 07:06
gözdey_85
kumrala 7.0 a boya ya da 6.0 a boya daha koyu olur ama karamelden dolayı akabilir kendi rengine yakın olabilir ama bence bu renge boya 7.0 ama koleston u tercih etme mi desem daha koyu çıkıyor da renkler
Teşekkür ederim cevabın için..Evet yine akabilir, zor olucak sanırım kendi rengime dönmek.

gözdey_85
4-06-08, 08:06
evet cnm platinden koyu sarıya dönüyor saçın neden acaba tam aksi olur genelde anlayamadım ama şöyle bir şey de var ne derece açıklar bilemiyorum ama bazen yapılan röfleler kullanıldıkça renkler birbirine karışıyor ve genel olarak saç koyulaşıyor mesela renkler arasında çok zıtlık varsas hele çok açık yerler ile koyu yerler birbirine karışıyor ve daha harmoni oluyor ve saç da genel olarak koyulaşıyor ben röflemi açık sarı tonlarında attırmıştım ama sonra çok daha koyu bir renk olmuştu ama bunun kullanılan malzeme ile ilgili olup olmadığını bilmiyorum canım

founda
4-06-08, 10:06
Bence sarı rengi saçın tutmuyor ve akıp gidiyo o renk, kendi rengin daha ortaya çıkıyo..Kendi saçların koyu sanırım, sarı değil.
Sana bi tavsiyem sen saçlarını koyu renk boya..Daha genç göstericeksin..Biraz olgun göstermiş bu renk seni.

küllümango
4-06-08, 11:06
founda

Arkadaşlar benim doğal rengim bu renk. Fakat şu an boyadan karamel gibi bişey oldu ve ben kalıcı olarak doğal saç rengime dönmek istiyorum.
Kendi rengimde boyasam akarmı ve yine aynı şey olurmu?
Yardımlarınızı bekliyorum, nefret ediyorum diplerle dolaşmaktan..
Renk tavsiyelerinizi de bekliyorum..
canım saçın duz kumralsa fotodaki gibi ve şuanda karamel olduysa demek i saçında dorelık hakım.sende tavsıyem loreal krem boyalarında 7.1 kullu kumralla boya. hem koleston kadar koyu çıkmaz. hemde saçındaki dorelığı azaltır ve daha doğala yakın bır ton elde edersin. ve saçıda en az yıpratan yıne loreal krem boyası. ilk boyandığında zamanla akar bıraz. ama bıkaç kere aynı renkle boyadığında çokta rahatsızlık vereceğini sanmıyorum dplerin çıktığı takdirde

küllümango
4-06-08, 11:06
emelale
Kızlar merhaba, birşey sormak istiyorum ben. Saçlarımı platin sarısına boyatıyorum. Fakat 2 yıkamadan sonra platin sarısı olan saçlarım koyu sarıya dönüyor. Kuaförüm hep gittiğim bir kişi. Kendisine neden böyle olduğunu sorduğumda kendisi bana "sana öyle geliyor aslında daha açılıyor saçının rengi" diyor. Ama öyle olmuyor :1no2: Saçlarımın rengi 2 yıkamadan sonra koyulaşıyor. Nedenini bilen veya benim gibi bir sorun yaşayan var mı?
Ben hep saçlarımın sapsarı, platin sarısı olmasını istiyorum...

Örneğin yeni çekilen resmim. Nisan' ın 27' sinde boyattım. 4 Mayıs' ta nişanım vardı o zaman çekildiğim bir resmim. Platin sarısı mı bu?

Benim bildiğim platin sarısı şu aşağıdaki resimdeki saç rengi. (Ben saçlarımı boyatınca işte aşağıdaki renkten oluyor. 2 yıkamadan sonra saç rengi benim resimde olduğu gibi koyulaşıyo)

[​IMG][/

Teşekkürler...
canım bu sorunu daha once de çok duymuştum yanı roflesi koyuşaln bır tek sen değilsin bıraz araştırma yaptım şimdi ve bunun nedeninin kuaforun rofleyı yaptığında saç tam açılmadan iişlemi sonlandırmasından kaynaklanıyor olabılceğini okudum. saç boyandığında tam rengi oturmadığı için bıkaç yıkamadan sonra zamanla koyulaşmasıda normaldır. kuaforunde sen oyle duşunuyorsun dıyorsa yaptığı seyınde farkında değildir. kuaforunu değiştir canım. ayrıca saçın platın değil hatta koyu sarı bıle dıyebılrım.

brn_a
4-06-08, 12:06
ewt cnm kesınlıkle dogru mantık olarak saclarında boya tutmadan rengı saclarını acması paltın sarısı bukadar koyulasamaz cnm kuaforunu deıstır belkıde sacların yanacaından korktugunda fazla bekletıp acmamıs olabılır acıcıyı cok fazla kullanmamıstır oranını ıyı ayarlamıs olsaydı akmazdı tabıkı hem normalde sarı tam tersıne boyadan uc bes gun sora tam rengı oturur a.s.