TEST

Buharlı temizlik aletleri kullanışlı mı? Kullanan var mı ?

sametefe67
28-07-11, 15:07
merak edenler burdan bir incelesinler.ben antepteyim telefonla sipariş ettim.ayrıca 12 taksit yapıyorlar.

Buharlı Temizlik Robotu ve Ütü Sistemi - FreshClean

leylek82
4-08-11, 12:08
ariete marka kullanıyorum.çok çok memnunum.elle değil silmek kurulamayı bile gerektiren enteresan fayanslarım var.şükür kurtardım şimdi
902 numaralı gri olan modeli
evde tanıtım yaptırmak dahi istmedik yapış yapış tiplerdir diye ama sağolsunlar çok saygılı aklı başında insanlar çıktı
hemen yazmak istemedim açıkcası bi süre makinayı kullanıp emin olmak istedim.
burdan uzun uzun yazmak zor bence bi tanıtım yaptırın derim.
vakumlu değil ama kuru buhar.yani 150 derece basan bi makine mikrop falan mı kalır zaten
anında kuruyor
özellikle derz araları için olan ucu şahane.girmedik delik kalmıyor
buzdolabını yeni alınmış gibi yaptı
cam aparatını pek beceremedim sevmedim de
ama buharı vurup kuru bezle geçince iz kalmaması muhteşem
duş falan harika yapıyor
nette resimleri var
hantal değil.süpürge gibi peşimde geziyor.suyu bitince makineyi kapatmaya gerek kalmadan su koyabiliyorum ve uzun bir süre kesintisiz temizlik yapabiliyorum
temizliğe aldığım bayanlar benden sonra gittikleri arkadaşlarıma ondan alın demişler hep.iş süresi kısalıyor ve kolaylaşıyor
bu arada bugün ilk kez bir arıza verdi.aradım hemen gelip alıcaklarını zaten garantide olduğu için meraklanmamam gerektiğini hatta uzun sürecek bi sorun olursa eğer ,mağdur etmemek için yedek bi makine vericeklerini söylediler
bu da sadece makineyi satmadıklarını aynı zamanda sonuna kadar arkasında durduklarını gösterdi benim için
şimdilik memnunum ve tavsiye ediyorum

ada212011
14-09-11, 22:09
Arkadaşlar ; buharlı temizlik makinesi almak istiyorum...Yalnız bütçem kısıtlı evde ihlasın temizlik robotu var onun derin dövücüsünden gayet memnunum ancak yerleri silmek için hijyenik bir şeye ihtiyacım var, beko ve fakir arasında kaldım.Gerçi fakirin su haznesi çok küçük sanırım tercihimi beko ve arçelikden yana yapacam, yine de kullanan varsa fikrinizi almak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim...

arano
15-09-11, 08:09
bende almak istiyorum ve fiyatından dolayı arcelık ve beko dusunuyorum. ama benım merak ettıgım arcelık ve bekoda yerlerı nasıl siliyorsunuz. yeremı egılıyorsunuz yoksa elektrık supurgesı gıbı uzun borusu falan varmı

şayan
21-09-11, 11:09
bende arayış içerisindeyim h20 mop nasıldır?kullananlar yorumlarını yazabilirmi

arano
ben aldım
Eki Görüntüle 260187

ve çok memnunum
kohlemann buharlı mop deterjanlı kullanımıda var..

arano
ben aldım
Eki Görüntüle 260187

ve çok memnunum

azul
arano
ben aldım
Eki Görüntüle 260187

ve çok memnunum
Arkadaşım bunu hem parkelerde,hem fayansta hem de halıda kullanabiliyo musun?

Nasıl ağır mı?kullanımı kolay ve pratik mi,bir de sürekli su koymak mı gerekiyo?

Ayrıntılı olarak bi açıklar mısın
?

arano
halıda kullanıyorum,

parkede kullanıyorum
kalebodurda kullanıyorum
minefloda kullanıyorum..yer silmek dışında yaptığı bir iş yok.. yanı cam fayans vs ocak temızlemıyor... benım almaktakı tek amacım halıyı ve yerlerı buharlamak paspas yapmaktan nefret edıyorum cunku emekleyen bebegım var ve yerlerde surunune ıkı tane daha canavarım. amacıma cok uygun bır urun..

banyo ve balkonu deterjanlı sildim mis gibi oldu diğer yerleride sadece su ile..
iki tane tankı var birisi su diğeri deterjan..
birdoldurma ile yerleri ve halıları butun evin 3 oda bir salon temizleyebildim..
fişe takar takmaz ısınıyor.. fişide uzun..
baska :)

azul
21-09-11, 13:09
arano
halıda kullanıyorum,

parkede kullanıyorum
kalebodurda kullanıyorum
minefloda kullanıyorum..yer silmek dışında yaptığı bir iş yok.. yanı cam fayans vs ocak temızlemıyor... benım almaktakı tek amacım halıyı ve yerlerı buharlamak paspas yapmaktan nefret edıyorum cunku emekleyen bebegım var ve yerlerde surunune ıkı tane daha canavarım. amacıma cok uygun bır urun..

banyo ve balkonu deterjanlı sildim mis gibi oldu diğer yerleride sadece su ile..
iki tane tankı var birisi su diğeri deterjan..
birdoldurma ile yerleri ve halıları butun evin 3 oda bir salon temizleyebildim..
fişe takar takmaz ısınıyor.. fişide uzun..
baska :)
Başkaaa...eh daha ne olsun süpermiş valla canım,:KK34:

Şimde gelelim nerden kaç liraya aldığına,pahalı mı çok ?

arano
Markapon - Dampf Mop 2G Deterjanlı Buharlı Paspas

markapon diye bir siteden aldım.. cuma gunu sipariş verdim dün getirdiler kargo dahil 125 tl.

arano
yazdıklarım cıkıyor mu göremıyorum ben ama umarım okumussunuzdur

azul
arano
yazdıklarım cıkıyor mu göremıyorum ben ama umarım okumussunuzdur
Okudum canım,teşekkür ederim,ilerleyen aylarda alabilirim beğendim gerçekten...:KK31:

ada212011
21-09-11, 23:09
Arkadaşlar bende uzun bir araştırma sürecine girmiştim ki benim iş güzar kocam evlilik yıldönümü hediyesi olarak arçelik'den almış... Şimdi deterjanlı temizliği duyunca biraz üzüldüm sanki o deterjan kokusu olmayınca temzilik yapılmış gibi olmuyor :KK43:((
Ama bunun dışında banyo fayanslarını, derzleri falan temizledimki kiri söküp attı, ama sanırım inşaat kalıntılarını çıkarmadı, kullanımı kolay, banyo duarlarını silmekde zorlanırdım beş dakikamı almadı bununla temizlemek, sonra yerleride pırıl pırıl yaptı, çünkü ben viledayla sildikten sonra bi bakardım yerler kum kum süpürdüğüm halde, kaç gün oldu hala tertemiz yerlerim...Yalnız bi kilimimde leke vardı çıkarmadı onu,yarın halıları silecem bakalım nasıl olacak....

yasminsref
2-10-11, 00:10
ada212011
Arkadaşlar bende uzun bir araştırma sürecine girmiştim ki benim iş güzar kocam evlilik yıldönümü hediyesi olarak arçelik'den almış... Şimdi deterjanlı temizliği duyunca biraz üzüldüm sanki o deterjan kokusu olmayınca temzilik yapılmış gibi olmuyor :KK43:((
Ama bunun dışında banyo fayanslarını, derzleri falan temizledimki kiri söküp attı, ama sanırım inşaat kalıntılarını çıkarmadı, kullanımı kolay, banyo duarlarını silmekde zorlanırdım beş dakikamı almadı bununla temizlemek, sonra yerleride pırıl pırıl yaptı, çünkü ben viledayla sildikten sonra bi bakardım yerler kum kum süpürdüğüm halde, kaç gün oldu hala tertemiz yerlerim...Yalnız bi kilimimde leke vardı çıkarmadı onu,yarın halıları silecem bakalım nasıl olacak....
Halıları sildin mi canım merak ettim bi de tam olarak modelini yazar mısın?

atk
2-10-11, 10:10
yasminsref
Halıları sildin mi canım merak ettim bi de tam olarak modelini yazar mısın?
Bu sorunun cevabını ben de merakla bekliyorum :)

little_princess
10-10-11, 10:10
merhaba bende fakrin mopuna bakıyordum, ancak deterjanlı olunca dampf mop hoşuma gitti. sorum çalışırken çok ses çıkarıyor mu?
arçelik ve bekoda yerleri silmek için uzun kolu var mı

melikesurucu
15-10-11, 17:10
Buharl Temizlik Makinas - FreshClean

şuan temsilcisi ile görüşüyorum bu videolarda gerçek çekilenn evde yapılan işlemlermişşşşş ariete

çıtır-pıtır
16-10-11, 13:10
hapsuruk
arkadaslar bende karcher kullaniyorum
utusunude aldim
yag ve kirec diye bisey yok evimde walla
halilari guc kullanmadan temizliyor
sanki supuruyo gibi cokta rahat
yardimci gelio haftada 1 gun kadin bayilio
avizelerim tasli mesela
tek tek silmeye gerek kalmiyo buhari tutunca toz kalmiyor
camlar yok gibi oluyo buharla silince
ve utusude cok basarili carsaflari 4 katken bile jilet gibi yapio
en zor utulenen seyler bile kolayca utuleniyor
ve storlarida cok guzel temizliyor
yani evdeki her alani oyle guzel temizliyorki
gonul rahatligiyla alabilirsiniza.s.
siz ne kadara ve ne zaman aldınız acaba bu ürünü?

amazonkedi
Arkadaşım bende birkaç gündür buharlı ve vakumlu makineleri araştırıyorum. İşyerinden bir arkadaşım vaporetta kullandığını ancak seneler önce yurtdışından aldığını bu yüzden vakumlama özelliği olmadığını anlattı, buna rağmen senelerdir ütüsünü kullanıyormuş, çok güzel ütülüyormuş ve hala bozulmamış. sitesinden araştırdım yeni modeli çıkmış buharlı süpürge ve vakumlama da yapıyor bar basıncı da oldukça yüksek..fiyatı hiçbiryerde yazmıyor bunun için sitesindeki iletişim sayfasından bilgi talebinde bulundum..cevap gelirse sizlerle de paylaşırım..yine de araştırmaya devam etmekteyim çünkü herhangi bir yerde bu ürünle ilgili başka yorum bulamadım, hiç mi kullanan yok anlamadım..
Bu arada burda ariete ismi geçince şimdi onu araştırmaya başladım,buradaki yorumlar olumlu görünüyor ama halen kararsızım..
ilk karcher ı araştırıp ona meyil etmiştim ki, arıza durumlarında sıkıntı yaşandığı duyumunu aldım..
tek emin olduğum vakumsuz bir makine almak istemediğimdir, çünkü komşumda buharlı mop var, ilk aldığında halısı üstünde denedik sırılsıklam yapıp bıraktı, koridorundaki derzlerinde renginde bir açılma olmadı. sanırım karar vermeden önce en iyisi evde tanıtım istemek..
ayrıca bilgi veren arkadaşlara teşekkür ediyorum, biraz daha fikir sahibi olmamızı sağladınız..
bize karcher için alman malı oldugu,türkiyedeki merkezinin de izmir oldugu söylendi..teknik servis anlamıında problem yaşamazsınız dedi ama diğer illeri bilemiycem nasıldır.ben izmirdeyim çünkü.5 yıllık da garantısı varmış..

marsellaa
18-10-11, 16:10
arkadaşlar bende buharlı temizlik robotu almak istiyorum ama ben yerleri silmek için istiyorum bebeğim var ve beni çok yoruyor önce süpür sonra sil yoruluyorum ikisini bir arada yapan bişi istiyorum bu aralar fakirin çıkardığı ürün ilgimi çekti acaba hangisi en iyisi bütçemde biraz kısıtlı :KK3::KK3:

marsellaa
18-10-11, 17:10
arona papatya acaba aldığın üründen memnunmusun bende alıcam cevap yazarsan sevinirim

nilgunbozkurt
20-10-11, 05:10
Arkadaşlar ben Beko buharlı temizleyicimi dün aldım gece denedim Almamda etkili olan arkadaslarıma teşekkür ediyorum iyiki almışım Çok güzel bir alet saatlerce ovalamaya gerek kalmadan her yerimi yeni gibi yaptı suyu mu hiç bitmedi koku da yoktu bu alete bayıldım
Ben 1 hafta kadar önce H2O Mob almayı düşündüm Bir sitede inanılmaz fiyataydı 99 TL araştırma yaparken kaçırdım... kaçırdım diyorum çünkü çok ucuzdu iyi bişey olmasa bile kullanmazdım olur biterdi... bir de ben Çanakkale de yaşıyorum burası küçük bir yer her firmanın servisi yok yedek parçalarda (paspas gibi) sorun yaşayabileceğimi biliyordum araştırdım 3 liü set 60 milyona yakın ee nerde kaldı ekonomi.... biraz daha para verir iyi birşey alırım diyecu düşünürken forumu okudum Beko Arçelik aynı hem ucuz hem kolay hem etkilli benim gibi çocuğu olan veya olmayan herkese şiddetle tavsiye ederim
İlk mutfağıma girdim o yağları nasıl söktüğünü görünce hayretler içinde kaldım kimyasal kullanmadan bu kadar tahmin etmiyordum sonra mutfak fayanslarımı sildim su bitmedi üstelik denemek için az doldurmuştum yerleri sildim dolap kapılarını artık suyu bitirmek için uğrasıyordum bitti ve sonuç mükemmel temizlik tavsiye tavsiye tavsiye.....

delila
24-10-11, 01:10
selamlar
ben bugun bir acıkarttırma itesinde 3.5 bar buhar basınclı bir temizleyici gördüm
sanırım su tankı ufak, yani sizin aldıgınız gibi büyük bir cihaz degil şu ürün 59 tl

Steamer Duck Buharlı Temizlik Robotu GittiGidiyor.com'da #46628681

bir de bimin afişlerinde 49 tl ye gördüm kampanya vardı ama bilmiyorum bunlar ufak diye işe yaramaması riski var mı?
fazla para veremeyeceğim ama temizliğe düşkün bir insanım
napsam bilemiyorum steamer duck ve bimin cihazını karsılastırabilecek arkadasların yardımına ihtiyacım var
bime ugrayan oldu mu?

delila
bimin ürünü de şu

BİM A.Ş. > Aktüel Ürünler

mesela halıya uygulayacağımız zaman makina ucuna havlu mu sarıyoruz? ve ıslaklık kalıyor mu?
ayrıca kırıntı nevi şeyler ne oluyor?

delila
amazonkedi
Arkadaşım bende birkaç gündür buharlı ve vakumlu makineleri araştırıyorum. İşyerinden bir arkadaşım vaporetta kullandığını ancak seneler önce yurtdışından aldığını bu yüzden vakumlama özelliği olmadığını anlattı, buna rağmen senelerdir ütüsünü kullanıyormuş, çok güzel ütülüyormuş ve hala bozulmamış. sitesinden araştırdım yeni modeli çıkmış buharlı süpürge ve vakumlama da yapıyor bar basıncı da oldukça yüksek..fiyatı hiçbiryerde yazmıyor bunun için sitesindeki iletişim sayfasından bilgi talebinde bulundum..cevap gelirse sizlerle de paylaşırım..yine de araştırmaya devam etmekteyim çünkü herhangi bir yerde bu ürünle ilgili başka yorum bulamadım, hiç mi kullanan yok anlamadım..
Bu arada burda ariete ismi geçince şimdi onu araştırmaya başladım,buradaki yorumlar olumlu görünüyor ama halen kararsızım..
ilk karcher ı araştırıp ona meyil etmiştim ki, arıza durumlarında sıkıntı yaşandığı duyumunu aldım..
tek emin olduğum vakumsuz bir makine almak istemediğimdir, çünkü komşumda buharlı mop var, ilk aldığında halısı üstünde denedik sırılsıklam yapıp bıraktı, koridorundaki derzlerinde renginde bir açılma olmadı. sanırım karar vermeden önce en iyisi evde tanıtım istemek..
ayrıca bilgi veren arkadaşlara teşekkür ediyorum, biraz daha fikir sahibi olmamızı sağladınız..

acaba su buhara dönmeden mi çalıştırmayı denedi
eğer vakumsuz ve ufak cihazlarda bu risk varsa çok kötü
şu an pahalı bir cihaz alamam
ufaklardan memnun kalan yok mu kızlar?

arano
24-10-11, 05:10
marsellaa
arona papatya acaba aldığın üründen memnunmusun bende alıcam cevap yazarsan sevinirim
evet çok memnunum:)

bayancanta
30-10-11, 23:10
ben yaklaşık 1 ay önce polti buharlı temizlik robotu aldım inanın arkadaşlar çamaşır mak. kadar gerekli bir alet tek kelimeyle süperrrrr

bayancanta
30-10-11, 23:10
delila
bimin ürünü de şu

BİM A.Ş. > Aktüel Ürünler

mesela halıya uygulayacağımız zaman makina ucuna havlu mu sarıyoruz? ve ıslaklık kalıyor mu?
ayrıca kırıntı nevi şeyler ne oluyor?

ben vakumsuz bir alet aldım çünkü vakumlular oldukça ağır temizlik esnasında zorlanılabiliyor ilk önce bütün eve süpürge tutuyorum sonra temizlik robotumla temizliyorum evet havlu takarak siliyorum çok detaylı yapmayacaksam 3 oda bir salon bir ev camıyla kapısıyla halısıyla 1 saatte bitiyor herkese tavsiye ediyorum.

jasmeen
31-10-11, 20:10
Vaporetto marka buharlı temizleyici 10.000 Tl civarında . Tanıtım için evinize geliyorlar , bilginize ...

cokmasum
1-11-11, 10:11
arçelik buharika kullanan varmı arkadaşlar memnunmusunuz bir iki güne alıcam bende tavsiye ederseniz

nilgunbozkurt
2-11-11, 06:11
cokmasum
arçelik buharika kullanan varmı arkadaşlar memnunmusunuz bir iki güne alıcam bende tavsiye ederseniz
Beko ve Arçelik temizleyiciler ikisi de aynı yukarıda bekoyla ilgili yorum yaptım okursan faydalı olacaktır Ben çok memnunum tavsiye ediyorum

cokmasum
2-11-11, 10:11
nilgunbozkurt
Beko ve Arçelik temizleyiciler ikisi de aynı yukarıda bekoyla ilgili yorum yaptım okursan faydalı olacaktır Ben çok memnunum tavsiye ediyorum
sağol canım gözümden kaçmış bekodan aldığın dün bütün yorumları okumuştum oysa ben en çok camlarımı silmek için istiyorum çok büyük camlarım var temizlikçiler bile silmekten kaçınıyo bu makine ile pratik olabilirmi diye düşünüyorum onun dışında mutfaktaki yağlarıda iyi temizliyormuş arçelikte baktım 240 dediler beko yada sorucam ne kadar bayrama kadar almak istiyorum kısmetse

emuttu
10-11-11, 13:11
Merhaba ben arçelik kullanıyorum. Halıların temizliğinden emin olamıyorum bir türlü. Halıyı siliyorum bakıyorum mikrofiber bez kirlenmemiş bile.. Halılarım sanki temizlenmemiş gibi geliyor.

sudesibel
15-11-11, 18:11
H2O MopX5 Buharlı Temizleyici kullanan varmı

30pembe
16-11-11, 07:11
melikesurucu
Buharl Temizlik Makinas - FreshClean

şuan temsilcisi ile görüşüyorum bu videolarda gerçek çekilenn evde yapılan işlemlermişşşşş ariete

yok ya bu buharlı temizleyiciler bana saçma geldi. belki hijyenik olabilir ama kiri söktü diyelim yine orayı sileceksin, kiri söküyor ama olduğu gibi bırakıyor içine falan çekse . bana göre değil iki üç iş yine çıkacak

çıtır-pıtır
17-11-11, 06:11
30pembe
yok ya bu buharlı temizleyiciler bana saçma geldi. belki hijyenik olabilir ama kiri söktü diyelim yine orayı sileceksin, kiri söküyor ama olduğu gibi bırakıyor içine falan çekse . bana göre değil iki üç iş yine çıkacak
işte bunun için aynı zamanda elektrik süpürgeli olanlar yani çeken buharlı robotlardan kullanmak gerek...diğer türlüsünün bir anlamı yok bence..

30pembe
17-11-11, 12:11
çıtır-pıtır
işte bunun için aynı zamanda elektrik süpürgeli olanlar yani çeken buharlı robotlardan kullanmak gerek...diğer türlüsünün bir anlamı yok bence..
evet haklısın ama çok pahalılar. bende ihlasın var 3 ayda bir yıkıyorum halılarım açık renkli en ufak kir beni rahatsız ediyor . memnunum ben makinamdan. şampuan koyuyorum içine biraz da sirke mis gibi oluyor.

meleyi
17-11-11, 14:11
Canlarım bende şu Fakirinkini araştırıyorum içinizde bilen duyan var mı?

jasmeen
18-11-11, 00:11
meleyi
Canlarım bende şu Fakirinkini araştırıyorum içinizde bilen duyan var mı?
Bende fakir almayı düşünüyorum , kullanan arkadaşlar yardım edebilir misiniz ?

meleyi
18-11-11, 12:11
Ya canlarım ben fakir düşünüyordum ama bana arçeliğin makinasını önerdi bir tanıdığım kafam karıştı :44:

nameste
20-11-11, 22:11
sametefe67
araştımalarım sonucu arçelik ve bekodan vazgeçtim ben.Biraz pahalı ama verdiğimiz paraya deydiğini düşündüğüm ariete buharlı temizlik robotunu aldım.yaklaşık 10 gün oluyor.aklınıza gelen her yerde kullanıyorum.gerçekten süper.
merhaba canım bu günlerde acilen böyle bir makineye ihtiyacım var sen ne kadara ve nerden aldın

meleyi
22-11-11, 12:11
Bu gün gitim aldım ve eve gelip hemen kolları sıvadım.Nasıl memnun kaldım mı kalmadım mı bilemiyorum.İyimi yaptım kötümü yaptım onuda bilemiyorum.:97:Aslında temizledi neyi temizledi?Ocak temizledi , pirizlerin yakınlarını temizledi bonyoyu bir elimde süngerle sürterek temizledi.Halıları yerleri denemedim.Onu ilerdeki günlerde size yazarım.Kendime şu soruyu soruyorum acaba başka bir yerde deneseydim alırmıydım.:44:Onuda ilerideki günlerde yazarım şuanda onuda karar veremedim.

banusultan
meleyi
Bu gün gitim aldım ve eve gelip hemen kolları sıvadım.Nasıl memnun kaldım mı kalmadım mı bilemiyorum.İyimi yaptım kötümü yaptım onuda bilemiyorum.:97:Aslında temizledi neyi temizledi?Ocak temizledi , pirizlerin yakınlarını temizledi bonyoyu bir elimde süngerle sürterek temizledi.Halıları yerleri denemedim.Onu ilerdeki günlerde size yazarım.Kendime şu soruyu soruyorum acaba başka bir yerde deneseydim alırmıydım.:44:Onuda ilerideki günlerde yazarım şuanda onuda karar veremedim.
güle güle kullan.marka ve fiyat alalım lütfen.

banusultan
ben de almayı düşündüm.ilk olarak H2O mop a baktım top shop ta,plastik kalitesi tatmin etmedi,diğerlerinde de ondaki kadar aparat yok..temizliğin yanında hijyenik olması hoşuma gidiyor,hatta istemekteki en önemli sebebim bu..ariete alan arkadaş ta model ve fiyat belirtirse sevinirim..

meleyi
22-11-11, 14:11
Teşekkür ederim canım Arçelikten aldım çünkü servis hizmetleri benim için çok önemlidir bence bu tarz ürünlerin hepsi aynı işlevi yapar aşağı yukarı.Fiyatıda 237 tl.UMarım kullandıkca memnuniyetim artar.:KK61:

banusultan
22-11-11, 16:11
meleyi
Teşekkür ederim canım Arçelikten aldım çünkü servis hizmetleri benim için çok önemlidir bence bu tarz ürünlerin hepsi aynı işlevi yapar aşağı yukarı.Fiyatıda 237 tl.UMarım kullandıkca memnuniyetim artar.:KK61:
cam,ayna silebiliyor mu,kumaş perde ütülüyor mu,halı için kaydırma aparatı var mı,püskürtmeli başlık içeriyor mu[klozet,küvet vs. için],buhar gücü yüksek mi,su haznesi kaç dakikalık su alıyor vb..öyle çok ayrıntısı var ki ben kararsız kalıyorum,hepsi kesinlikle aynı değil .bu sebepten % 100 memnun olan arkadaşlardan marka ve fiyat haricinde model de belirtmelerini rica ediyorum..cevaplar için şimdiden teşekkürler..

jasmeen
22-11-11, 20:11
meleyi
Güle güle kullan canım :)

Ben hala fakiri araştırıyorum . Arçelik we Beko ya sakın bulaşma dediler , iyice kafam karıştı . Son durumu lütfen paylaş , sewgiler ...

meleyi
23-11-11, 11:11
banusultan
cam,ayna silebiliyor mu,kumaş perde ütülüyor mu,halı için kaydırma aparatı var mı,püskürtmeli başlık içeriyor mu[klozet,küvet vs. için],buhar gücü yüksek mi,su haznesi kaç dakikalık su alıyor vb..öyle çok ayrıntısı var ki ben kararsız kalıyorum,hepsi kesinlikle aynı değil .bu sebepten % 100 memnun olan arkadaşlardan marka ve fiyat haricinde model de belirtmelerini rica ediyorum..cevaplar için şimdiden teşekkürler..
CANIM bu sorduğun aparatların hepsi var ama ben henuz tam olarak kullanamadım bu aralar biraz telaşlıyım.Ama şunu size belirteyim deterjanla zorlayarak temizlediğimiz yerler kolaylıkla deterjansız ve çok dar aracıkları rahatlıkla temizleye biliyorum.Bu sabah gün gözüyle baktım gerçektende pırıl pırıl görünüyor telaşla ve merakla sildiğim yerler.:KK34:

zlemo
23-11-11, 14:11
Arkadaşlar merhaba,

Buharlı temizlik makineleri başlıklı konuya yazmıştım ama oradan cevap alamadım, umarım buradan bir yardım eden çıkar,

Bende buharlı temizlik makinesi almak istiyorum önce Karcher SV - 1902 de karar kılmıştım ama sadece makine için 2200TL dediler (ütü aparatı ekstra imiş, onunla 2450TL oluyor) bu makine vakumlu, ucunda temizlik için ayrı bir beze gerek yok. Fakat fiyat pahalı gelince fresch clean a baktım onda da 902 AUTOMATICO ve MOD 703 ü dinledim bunlar ise vakumsuz aparata bez takmak gerekli fiyatları 1100-1300TL arasında, yalnız benim kafamı dün mediamarkt daki bir satıcı karıştırdı. Eşimin kardeşi de süpürge almak istiyordu, dyson ı biliyorsunuz iyi bir markadır, ondan aldık kendisine. Satıcı buharlı makineler için halılarda kullanımın uygun olmadığını, kendisinin bunların eğitimine gittiğini, en ufak bir nemin bile yüzlerce belki binlerce bakteri ürettiğini söyledi. Parkeler, sert zeminler için en iyisi olduğunu ama halı temizliği için uygun olmadığını söyledi ve benim kafam bir hayli karıştı. Bana anlatılan makinenin kuru buhar verdiği ve max.2dakika içinde kuruduğu, ama peki o 2dak.içinde bakteri ürüyor mu? üremiyor mu? Bunu bilen var mı? Satıcıların hepsi kendi sattıkları ürünü övüyor, gerçi o bayan bi hayli objektifdi, çünkü karcher ında makinelerini satıyordu, sırf sert zemin ve lavobalar gibi yerlerin temizliği için daha küçük bir buharlı temizleyecinin daha uygun olduğunu söyledi..

Tecrübesi olan var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Bu arada fakirin buharlı makinesinin de çok tutulmadığını söyledi, niye olduğunu soramadım, vaktim yoktu ama bilen varsa öğrenmek isterim.

banusultan
24-11-11, 07:11
zlemo
Arkadaşlar merhaba,

Buharlı temizlik makineleri başlıklı konuya yazmıştım ama oradan cevap alamadım, umarım buradan bir yardım eden çıkar,

Bende buharlı temizlik makinesi almak istiyorum önce Karcher SV - 1902 de karar kılmıştım ama sadece makine için 2200TL dediler (ütü aparatı ekstra imiş, onunla 2450TL oluyor) bu makine vakumlu, ucunda temizlik için ayrı bir beze gerek yok. Fakat fiyat pahalı gelince fresch clean a baktım onda da 902 AUTOMATICO ve MOD 703 ü dinledim bunlar ise vakumsuz aparata bez takmak gerekli fiyatları 1100-1300TL arasında, yalnız benim kafamı dün mediamarkt daki bir satıcı karıştırdı. Eşimin kardeşi de süpürge almak istiyordu, dyson ı biliyorsunuz iyi bir markadır, ondan aldık kendisine. Satıcı buharlı makineler için halılarda kullanımın uygun olmadığını, kendisinin bunların eğitimine gittiğini, en ufak bir nemin bile yüzlerce belki binlerce bakteri ürettiğini söyledi. Parkeler, sert zeminler için en iyisi olduğunu ama halı temizliği için uygun olmadığını söyledi ve benim kafam bir hayli karıştı. Bana anlatılan makinenin kuru buhar verdiği ve max.2dakika içinde kuruduğu, ama peki o 2dak.içinde bakteri ürüyor mu? üremiyor mu? Bunu bilen var mı? Satıcıların hepsi kendi sattıkları ürünü övüyor, gerçi o bayan bi hayli objektifdi, çünkü karcher ında makinelerini satıyordu, sırf sert zemin ve lavobalar gibi yerlerin temizliği için daha küçük bir buharlı temizleyecinin daha uygun olduğunu söyledi..

Tecrübesi olan var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Bu arada fakirin buharlı makinesinin de çok tutulmadığını söyledi, niye olduğunu soramadım, vaktim yoktu ama bilen varsa öğrenmek isterim.
bakteriyolog değilim ama bir alandaki tüm bakteriler ölünce[ki hepsinin 110 dereceye dirençli olduğunu sanmıyorum]olmayan bir şey nasıl çoğalır ki..kullanımla ,zamanla belki ama çaresi de tekrar temizlemek.satıcı biraz ürün çığırtkanlığı yapmış bence..
halılarda kullanımına gelince aslında halıların yıkanması da ,silinmesi de önerilmez ama hepimiz yapıyoruz sonuçta,bir de buharla temizleniversin canım..:KK1::KK1::KK1::KK1:
fakirin tutulmamasına gelince çok tanınan bir marka değil,yaygın satılmıyor,yoksa gayette iyi ürünler çıkaran bir firmadır..evinde bilfiil kullanan bir satıcı bana artı eksileri söylese belki inandırıcı bulurum da genelde bol keseden yorum saçıyorlar..