Bebeklere ne aldnz memnunsunuz & memnun deilsiniz?

Larosw
11-06-09, 19:06
ben mama sandalyesi almayı düşünüyorum hangisinden alacağım bilemiyorum
kızım 4.5 aylık oldu hangi oyuncaklarla oynar ne tarz oyuncak alacağım yine bilemiyorum..

lütfen aldıklarınızı (tüm bebek gereçleri için) memnun kaldıklarınızı & kalmadıklarınızı burada paylaşırsak yardımcı bir konu olacağını düşünüyorum.. böylece anneler tecrübelere göre alış veriş yapar hihoyyyt

inaysa
canım ben mama sandalyesi chicko poly modeli aldım şimdilik memnunum çağanda alıştı artık zaten sadece yemeklerini onda yiyordu artık mutfakta işim odluğundada ona koyucam bakalım durucakmı

montesori
chicco setden memnun degilim sampuan oglumun gözlerini fena yaktı ıslak mendil cok kokulu popomuzu mahvetti digerlerini de kullanmadım eeeeeeeen iyisi sebamed

birgül38
11-06-09, 20:06
elif topic cok iyi olmus bende cok merak ediyorum neler almamiz gerek yada arkadaslar neler önerir
ben almanyada oldugum icin sizin aldiklarinizi burda biraz zorda olsa buluyorum
ben bu zamana kadar

ben kizima fischer priceden salincak aldim cok güzel yukardan asgili ayarlanip kendiliginden sallanabiliyor üzerindede dönen hayvanciklar var kizim icinde cok eyleniyor pille calisiyor ama kocam saolsun onada care buldu akuye bagladi yoksa pil parasindan iflas ederdik:))
ama tek bir kötü yönü var 9 kiloya kadar bir sürü para veriyorsun sadece en fazla 8 ay kullaniyor ama kizim icin deger :)

ekinsu
ben sebamedin ürünlerinden hiiç memnun kalmadım

birde tek taraflı bebek arabası aldığıma pişmanım çift taraflı almalıymışım

Larosw
hmm 9 kg lik kapasitesi olması kötü işte yoksa bende chicco nun anakucağını alacaktım o sebepten bıraktım :)

bende yıkamak için file almıştım ama filesiz kesinlikle daha kolay yıkıyorum..
park yataktan (kraft markalı) hiç memnun değilim sallarken yada çocuğu koyarken gacurt gucurt ses çıkarıyor kızımda hemen gözünü açıyor!

Larosw
ben yine kraft markalı çift yönlü araba aldım memnunum fakat tek başıma çıkaramam çünki 12kg!
ama yardımcı olan biri olursa çok memnunum bebeğimde bende çok rahat kullanıyoruz..
evet arkadaşımında dediği gibi çift yönlü çok mantıklı rüzgara & güneşe göre ayarlıyabiliyorsun

Kancicegim
ben de kizimin yatagina fischer price nin dönencesini aldim iki de bir bozuluyor kac kere degistirdik hala ayni pismanim aldigim icin.bi de iyi marka olucak guyaaa...

eFFeKaaN
güzel bi topic eminim çok kişiye yardımcı olacak
ben suny baby nin çift yönlü arabasını aldım çok memnunum üstelik çok hafif..
kraftın park yatağından bendede war bendekide gacır gucur ediyo maalesef..pişmanım..
niveanın ürünlerini kullanıyorum ve hepsinden memnunum..
oyuncak olarakta masal kitabını almanızı öneririm bebeklerin çok ilgisini çekiyor..

Yesim83
11-06-09, 21:06
Kizlar ben interntte gezerken buldum artik gerci cok gec ama belki yeni dogum
yapacaklar gorur bunu. Sar beni diye bir kundak ve uyku tulumu var. Cok kullanisli bir
seye benziyor onu almak isterdim

Gelelim aldiklarima
Bebek arabasi ilk defa aldigim icin mama masasi olmadigini farketmedim. Benimki
cift yonlu ama ben genelde b;r yonunu kullaniyorum ters gidince benim midem kalkar
genelde Asli da rahatsiz olur diye duz kullaniyorum. Ve yanlarinda koruma yok onuda
sonradan farkettimyani kafasi direkt o demire geliyor demirin etrafi incecik bir sungerle
sarili. Bunlarin yaninda bir sorun cikmadi

Ana kucagi Onuda keske chicco alsaymisim. Benimkinde oyuncak falan yok
ustelik nerdeyse ayni fiyata aldim

Oyun halisi Krraft in aldim memnunum ustelik ucuzda 30 tl. kizim direklerini tutup
sallayor cok sirin oluyor.

Oyuncaklar Valla bir suru pelus cingirak oyuncak falan aldim. Bicir kuklalar dikkatini
cekti biraz cingiraklarada arada goz atiyor ama oyle deli gibi sevdigi bir oyuncagi yok
ilerki zamanlarda belki daha cok ilgilenir. haba nin ahsap oyuncagi var oda guzel

birde ben bundan sonra ahsap oyuncak almayi dusunuyorum biraz daha buyuyunce.
Montesori diye bir kitap okudumda bakis acimi degistirdi onuda okumanizi tavsiye ederim
Destan gibi yazdim yine yaw :kedi: :kedi:

Larosw
11-06-09, 22:06
işime yarar bilgiler canım destan gibi olsada sağol paylaşım için :)

chef
11-06-09, 23:06
biz de chicco bebek arabamızdan çok memnunuz travel sistem almıştık çok işimize yaradı biraz arabanın bagajında yer kaplıyor
kraft park yatak iyi sayılır ama sallarken çok ses çıkıyor park yatakların hepsi öyle mi acaba
en çok memnun olduğum şey chicconun makas şeklindeki tırnak makası çok rahat kesiliyor bir de
chicconun boğulma önleyici yastığından çok memnunum ince olduğu için rahat

ekinsu
12-06-09, 07:06
bizim park yatağımız mothercare ve çok memnunum çok sade pratik ve kullanışlı hiç gıcırdamıyor

inaysa
12-06-09, 07:06
bizim park yatakta sevi bebe bende çok memnunum gıcırdamıyor taşıması falan kolay banyo için bende file almıştım hiç kullanamdık gereksimiş emzirme yastığı almıştım hiç işime yaramnadı bel koruyucu almıştık hiç kullanmadık hoş ağustosta yeğenim olucak ona saklıyorm belki onlar kullanırlar oyuncak olarak çıngırakları var pelüş ayı olana bayılıyor adı pofuduk pofuduk deyince onu arıyor gözleri :)
kitap aldık birde titeşimli balığı var bunlar en çok oynadıkları diğerlerine arada bir bakıyor 5 dakikka okadar uzun süre oyuncak almıcam ben

Hera
12-06-09, 17:06
yeşim oyun halısını çok uyguna almışsın netten mi aldın

birgül38
12-06-09, 23:06
Kancicegim
ben de kizimin yatagina fischer price nin dönencesini aldim iki de bir bozuluyor kac kere degistirdik hala ayni pismanim aldigim icin.bi de iyi marka olucak guyaaa...
kancicegim bende aldim dönengecten bilmiorum aynisimi müzikli odayi kendiliginden isik saciyor cok güzel ben memnunum

yalel
13-06-09, 18:06
allahım neler var almak gereken... şok içindeyim ben şu anda :)
bunların hepsini nasıl öğrendiniz hanımlar? birden vahiy mi geliyor insana, git şunu al.. şeklinde :)

ben 6+5 haftalık gebeyim, bi bakıyım dedim, sizler ne konuşuyorsunuz aranızda.. doğum sonrası mevzular nelermiş falan diye...

şok içindeyim, oyun parkı, oyun halısı, park yatak, ana kucağı, oyuncaklı ana kucağı, emzirme yastığı boğulma önleyici yastık, bel koruyucu, vb....
bunlar da başka bir problem heralde anneler için :)

allah göstersin o günlri de.... alalım biz de.

ben bişey sorucam size, bunla ne zaman alınıyorlar? doğum öncesi alıp hazırda mı duruyorlar? sonradan mı almak daha iyi olur? (yani çocuğun ilgi alanını keşfederek mi alınsa acaba... öyle bi keşif olabiliyor mu mesela...) :)

montesori
yalel oyuncaklarla ilgili kısmı bebegin dogduktan sonra alabilirsin geri kalan yastıkmıs bel koruyucusuymus hepsi fasafiso

Larosw
montesoriye şiddetle katılıyorum :KK70:
önemli şeyleri doğmadan al yatağını giyeceğini falan..
diğer emzirme yastığı falan fıstık onların yanından bile geçme derim :KK66:
ana kucağınıda alabilirsin chicco nun oyuncaklısı çok hoş ama +9kg yani 5.ayından sonra kullanım olmuyor ilk 5 ay kullansam yeter dersen al..

yalel
13-06-09, 19:06
montesori
yalel oyuncaklarla ilgili kısmı bebegin dogduktan sonra alabilirsin geri kalan yastıkmıs bel koruyucusuymus hepsi fasafiso
:) iyi bari.. ilk okuduğumda sizi, küçük bi şok yaşadım çünkü..
biz şimdilik 2'li test bile yapmadık henüz.. onun stresindeyiz teyzeleri...
oyuncak moyuncak.. bunlar birden gözüme çok gelmişti zaten.. iyi bari, sonradan bakarız madem :)

elif_06
montesoriye şiddetle katılıyorum :KK70:
önemli şeyleri doğmadan al yatağını giyeceğini falan..
diğer emzirme yastığı falan fıstık onların yanından bile geçme derim :KK66:
ana kucağınıda alabilirsin chicco nun oyuncaklısı çok hoş ama +9kg yani 5.ayından sonra kullanım olmuyor ilk 5 ay kullansam yeter dersen al..
evet, bebek odası, sepet falan gibi çok luzumlu şeyleri almak lazım doğum öncesi tabi...
ana kucağı ilk 5 ay içinse luzumsuzmuş bizim için :) anneannemiz var, o bizde kalacakmış öyle diyor... anneanne kucağı kullanıcaz biz uzun bi süre sanırım :)

ben gizli gizli izleyeceğim artık sizin topiği :)

Kancicegim
13-06-09, 20:06
birgül38
kancicegim bende aldim dönengecten bilmiorum aynisimi müzikli odayi kendiliginden isik saciyor cok güzel ben memnunum
evet birgul benimki de isikli olanindan ama nasil oluyor bilmiyorum valla...iki kere degistirdik.toysrusa bir daha goturursek bize kiizicaklar vallamafoldumben

Larosw
13-06-09, 20:06
yalel
evet, bebek odası, sepet falan gibi çok luzumlu şeyleri almak lazım doğum öncesi tabi...
ana kucağı ilk 5 ay içinse luzumsuzmuş bizim için :) anneannemiz var, o bizde kalacakmış öyle diyor... anneanne kucağı kullanıcaz biz uzun bi süre sanırım :)

ben gizli gizli izleyeceğim artık sizin topiği :)

gizlenmedende izle canm :))
özel olarak merak ettiğinde olursa nickimi hafızanda tut dilediğin gibi özeldende sorabilirsin. elimden geldiğince yardımcı olurum. kıdemli olaraktan :roflol:

sağlıkla sıhhatle kucağına alman dileğiyle a.s.

ekinsu
16-06-09, 07:06
ben chicconun ana kucağını aldım önünde ayıcıklar var sallanıyor müzikli titreşimli , ana kucağının konforu güzel rahat ama o müzikli oyuncaklar tak çıkar çok zor çıkarmadan çocuğu sallayamıyorsun oyuncaklar şangur şungur sallanıyor takıp çıkarması çok sıkıntılı bir tek o yüzden memnun değilim

inanna13
17-06-09, 07:06
valla fisher prise dan kelebek rüyası mı neydi dönence(kumandası var yanına gitmeden tekrar başlatabiliorum)
kraft oto koltuğu(ana kucağı olarak da kullanıorum)
maclaren xt puset kesinlikle çok çok rahat..
kraft kanguru : çok keyifliydi ama çok az kullandım..
babyhope park yatak,2 ay yanımda yattı kızım şimdi de oyun parkı olarak kullanıorum.(markayı bilmiodum ama sağlam çıktı)
çıngırak ve titreyen oyuncaklarını çok sevio ama biçok aynı türden oyuncağa gerek yok bence..benim de bi sürü oyuncağım var onları da veriorum:))zaten hepsiyle dişini kaşıo:)))
biberon,emzik avent ..ama uzunca bi dönem nuk biberonu sevdi.
başka bişi gelmio şimdilik aklımaopuyorumnanaktan

pempe_panter
17-06-09, 08:06
ben oto koltuğu mama sandalyesi ana kucağı almadım saolsun arkadaşlar verdi:)oyuncak olarak kraft cookie köpek var onu çok seviyo benim oğluşum görür görmez gülmeye başlıyo her yerinden ayrı ses çıkıyo ondan olabilir:)

yalel
21-06-09, 18:06
elif_06
gizlenmedende izle canm :))
özel olarak merak ettiğinde olursa nickimi hafızanda tut dilediğin gibi özeldende sorabilirsin. elimden geldiğince yardımcı olurum. kıdemli olaraktan :roflol:

sağlıkla sıhhatle kucağına alman dileğiyle a.s.
özellikle aklımda tutmam gerekmeyecek, ben de elif :)
teşekkürler..

biz de 8. haftamızı bitirdik bugün... 9. haftamıza giriyoruz ...
büyük merakla 10. haftadaki kontrolümü bekliyorum şu anda. :) anlatıyorlar burda.. taklalar atıyormuşlar karnımızın içinde.. merakla bekliyorum...

7. aydan önce alış-veriş yapmamaya karar verdim. iyi mi kötü mü emin edilim bu kararım :) ama, o vakte kadar iyice bi okuyacağım tecrübelileri.. boşa alış-veriş yapmayacağım inşallah.

mesela, bebek odası almak çok luzumlu mudur? o bebek odası kısa bir süre sonra kullanılamaz hale gelmeyecek midir? çocuk-genç odası falan lazım olmayacak mıdır?

ilk aylarda bizim odada yatabilmesi için, sepet tarzı minik yataklar sizce nasıldır? süslesek püslesek.. olur mu? sakıncası olur mu?

ben sormaya başlarsam... susmak bilmem :)

ekinsu
21-06-09, 19:06
yalel
özellikle aklımda tutmam gerekmeyecek, ben de elif :)
teşekkürler..

biz de 8. haftamızı bitirdik bugün... 9. haftamıza giriyoruz ...
büyük merakla 10. haftadaki kontrolümü bekliyorum şu anda. :) anlatıyorlar burda.. taklalar atıyormuşlar karnımızın içinde.. merakla bekliyorum...

7. aydan önce alış-veriş yapmamaya karar verdim. iyi mi kötü mü emin edilim bu kararım :) ama, o vakte kadar iyice bi okuyacağım tecrübelileri.. boşa alış-veriş yapmayacağım inşallah.

mesela, bebek odası almak çok luzumlu mudur? o bebek odası kısa bir süre sonra kullanılamaz hale gelmeyecek midir? çocuk-genç odası falan lazım olmayacak mıdır?

ilk aylarda bizim odada yatabilmesi için, sepet tarzı minik yataklar sizce nasıldır? süslesek püslesek.. olur mu? sakıncası olur mu?

ben sormaya başlarsam... susmak bilmem :)
ben 19. haftada ilk tekmesini duymuştum son aylara doğru taklalar attı sanırım
bende 6 aydan önce alışveriş yapmadım
bebek odası yapmadım uzun bir sürede düşünmüyorum dediğin gibi sepet tarzı ufak bir beşiğimiz vardı daha yeni park yatağa geçtik hala bizim odada çünkü

yalel
23-06-09, 15:06
ekinsu
ben 19. haftada ilk tekmesini duymuştum son aylara doğru taklalar attı sanırım
bende 6 aydan önce alışveriş yapmadım
bebek odası yapmadım uzun bir sürede düşünmüyorum dediğin gibi sepet tarzı ufak bir beşiğimiz vardı daha yeni park yatağa geçtik hala bizim odada çünkü
19. hafta :) daha benim için çok var demektir.

ah şu sosyal baskılar olmasa... görmeye geenler olacak, mevlüt olacak.. bisürü insan gelip bebek tebriği yapacak nasipse..
ev müsait... odamız var...
bebek odası hazırlamak zorunda gibi hissediyorum kendimi. ama çok luzumsuz olduğunu da tahmin ediyorum. çünkü zaten kendi odasında değil, benim yanımda yatacak beşikte :)
bilemiyorum valla...
sanırım ben de yapmıcam oda falan..

yalel
4-07-09, 18:07
alla alla teyzoşlar, nerdesiniz? niye yazmamışsınız hiç? geliyim bi bakıyım dedim size...

inanna13
yalel
19. hafta :) daha benim için çok var demektir.

ah şu sosyal baskılar olmasa... görmeye geenler olacak, mevlüt olacak.. bisürü insan gelip bebek tebriği yapacak nasipse..
ev müsait... odamız var...
bebek odası hazırlamak zorunda gibi hissediyorum kendimi. ama çok luzumsuz olduğunu da tahmin ediyorum. çünkü zaten kendi odasında değil, benim yanımda yatacak beşikte :)
bilemiyorum valla...
sanırım ben de yapmıcam oda falan..
ben eğer imkanınız varsa oda yapılması gerektiğini düşünüorum.tabi ilk zamanlar geceleri kızım da bizim odada yattı ama 2 aylıkken kendi odasına geçti.o da memnun,biz de:teytey::teytey:

inanna13
bu arada küçük bi bebek odası takımı tabi ilerde tekrar alma zorunluluğu doğurur.ben büyük bi takım aldım gerekirse ekleme de yapılır ,evden gidene kadar kullanır:))ah hep yanımda kalsa keşkee...

yalel
4-07-09, 19:07
nasıl büyük?
genç odası mı aldın?

yalel
4-07-09, 19:07
biz de öyle bişey düşünmeye başladık.. bebek odası değil de, daha uzun vadeli kullanılacak bişey olsun diyoruz...
ama o zaan da çocuk iyice bıkar o takımdan be :)

waterfull
4-07-09, 20:07
Yalelcim, ben oda yapmadım, park yatak almıştım, onda yatıyor sürekli.6 aylık olduk ama hala bizim oda da.Ben 4-5 yaşına gelinceye kadar oda tk almayı düşünmüyorum.Zaten 4-5 yaşına geldiğinde yeni bir takım istiyorlar.:roflol:
Ben de ilk hareketlerini 16 haftalıkken filan duymuştum.Ondan sonra da hiç durmadı zaten.
İlk alışverişimi 7 aylıkken yapmaya başladım o da arada sırada hem hoşuma giden hem de kullanabileceği şeyler aldım.
Bebeğim usgde hep 1-2 hafta önde gidiyordu, o yüzden alacağım bebek eşyalarını çoğunlukla 0-3 aylık ya da 3-6 aylık aldım.Yenidoğan takımı olarak sadece hastanedeyken giydirebileceğim zıbın tk almıştım.İyi ki hep büyük almışım, doğumda zıbın takımını giydirdiler ama küçük geldi.Odamıza geçikten sonra başka bir takım giydirdim oğluşumakaydirigubbakcemile3
Maşallah biraz iri doğdu bizim tosun-tatlicadiarzu-
Kraftın oto koltuğu aynı zamanda ana kucağı, kraftın Jenny park yatağı, kraftın ana dizi ya da sallanır beşik tarzı yatağını almıştım.Salona beşiği koymuşgtum ama pek kullanmadım.Kalabalıkta yatmayı, sesin olduğu ortamda uyumayı hiç beceremedi bizim oğlan.Mecburen benim odada ya benim yatağımda ya da park yatağında yattı.
Park yataktan ve ana kucağı oto koltuğundan çok emmnunum.Hala arabada oto koltuğunu kullanıyorum.Uzun yolculuklarda filan çok rahat ettim.
Arkadaşlarım, chicco c1 araba, chicconun daha küçük baston tarzı arabası, chicconun oto koltuğunu verdiler.daha oto koltuğunu kullanmadım ama diğerlerinden de çok memnunum.Çok rahat ettim.Şİmdi eksik olarak mama sandalyem var, onu alacağım.Araştırmalarım devam ediyor.
2009 ocak annelerinin çoğu gibi bende clever t112 ateş ölçer aldım, o da çok güzel ve kullanışlı.

inanna13
5-07-09, 05:07
yalel
nasıl büyük?
genç odası mı aldın?
genç odası diil,ama karyolası 90 a 190 şimdilik yanında kormaları var ama büyüo yatak,gardrobu bebek odalarına göre çok geniş,ayrıca bi dolabı ve şifonyeri var.düz beyaz aldık biz sıkıldıkça boyasın:))
http://www.biber10.net/incibebek.JPG bak burdan aldık zaten buna benzio,ağacı da çok kaliteli kırılma derdi de yok:):teytey:

smrisk
6-07-09, 09:07
slm bayanlar

yürüteç kullanan varmı aranızda, ben çok üistiyorum ama zamanı geldimi gelmedimi onu bilemiyorum ayın 22 sinde 6.ayımızı doldurucaz

inanna13
6-07-09, 10:07
yürüteçe ben sıcak bakmıorum canım doktorlar da önermio..ama kullananlar var,onlar sana daha çok yardımcı olur:)

ozlemyb
6-07-09, 11:07
bende yurutec var kardeseım aldı
kaan cok sevıyor sesler cıkarıyor ıskarı ynıyor gun ıcınde evde sıkıldıgında koyuyorum ıcıne oynuyor

yalel
7-07-09, 17:07
waterfull
Yalelcim, ben oda yapmadım, park yatak almıştım, onda yatıyor sürekli.6 aylık olduk ama hala bizim oda da.Ben 4-5 yaşına gelinceye kadar oda tk almayı düşünmüyorum.Zaten 4-5 yaşına geldiğinde yeni bir takım istiyorlar.:roflol:
Ben de ilk hareketlerini 16 haftalıkken filan duymuştum.Ondan sonra da hiç durmadı zaten.
İlk alışverişimi 7 aylıkken yapmaya başladım o da arada sırada hem hoşuma giden hem de kullanabileceği şeyler aldım.
Bebeğim usgde hep 1-2 hafta önde gidiyordu, o yüzden alacağım bebek eşyalarını çoğunlukla 0-3 aylık ya da 3-6 aylık aldım.Yenidoğan takımı olarak sadece hastanedeyken giydirebileceğim zıbın tk almıştım.İyi ki hep büyük almışım, doğumda zıbın takımını giydirdiler ama küçük geldi.Odamıza geçikten sonra başka bir takım giydirdim oğluşumakaydirigubbakcemile3
Maşallah biraz iri doğdu bizim tosun-tatlicadiarzu-
Kraftın oto koltuğu aynı zamanda ana kucağı, kraftın Jenny park yatağı, kraftın ana dizi ya da sallanır beşik tarzı yatağını almıştım.Salona beşiği koymuşgtum ama pek kullanmadım.Kalabalıkta yatmayı, sesin olduğu ortamda uyumayı hiç beceremedi bizim oğlan.Mecburen benim odada ya benim yatağımda ya da park yatağında yattı.
Park yataktan ve ana kucağı oto koltuğundan çok emmnunum.Hala arabada oto koltuğunu kullanıyorum.Uzun yolculuklarda filan çok rahat ettim.
Arkadaşlarım, chicco c1 araba, chicconun daha küçük baston tarzı arabası, chicconun oto koltuğunu verdiler.daha oto koltuğunu kullanmadım ama diğerlerinden de çok memnunum.Çok rahat ettim.Şİmdi eksik olarak mama sandalyem var, onu alacağım.Araştırmalarım devam ediyor.
2009 ocak annelerinin çoğu gibi bende clever t112 ateş ölçer aldım, o da çok güzel ve kullanışlı.
waterfull, çok teşekkürler. gayet net anlatmışsın...
ben de hepsini attım word olarak klasörüme.. vakti gelince tekrar okuyacağım :)

inanna13
genç odası diil,ama karyolası 90 a 190 şimdilik yanında kormaları var ama büyüo yatak,gardrobu bebek odalarına göre çok geniş,ayrıca bi dolabı ve şifonyeri var.düz beyaz aldık biz sıkıldıkça boyasın:))
http://www.biber10.net/incibebek.JPG bak burdan aldık zaten buna benzio,ağacı da çok kaliteli kırılma derdi de yok:):teytey:
beyaz fikri de iyiymiş :) bu resimdeki oda da süper...
güle güle kullanın inşallah.. sağlıkla..

darısı başımıza :) :Saruboceq:

green olive
17-07-09, 11:07
Merhaba Ocak Anneleri ben Ekim Annelerinden geliyorum :)
Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyorumm çok faydalı olmuş
ellerinize sağlık

Larosw
17-07-09, 14:07
kızlar bişey sorcam..
kızı oyalamak bende işlerimi yapmak adına ne almalıyım?
tavsiyeleriniz nedir
3 tane şık var aklımda
1-yürüteç
2-mama sandalyesi
3-salıncak

sizce en çok hangisinde oyalanır ve en çok hangisi işime yarar?

Larosw
green olive
Merhaba Ocak Anneleri ben Ekim Annelerinden geliyorum :)
Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyorumm çok faydalı olmuş
ellerinize sağlık

rica ederiz canım başka aklına takılan konu varsa sorabilirsin elimizden geldiğince yardım ederiz :)
bebişinde hayırlı olsun sağlıkla gelsin inşallah..

alisha
bence yürüteç canım, bende salıncak var durmuyo, mama sandalyesi de sleeper gibi bişey, onda da sıkılıyo oturmaktan bende yürüteç alıcam

Larosw
17-07-09, 17:07
yürüteçte tembelleştiriyor deniliyor ama evet aralarında en mantıklısı oyalamak adına o gibi görünüyor

PureHate
19-07-09, 10:07
Canım bence yürüteçi çok kullanma bana hediye geldiği halde ewde duruyo açmadık bile dr umuz kesinlikle yok dedi ilerde bel fıtığı riski oluyomuş ben de önceden çok heves ediyodum yürüteçlere ama kulanmıcam

Larosw
20-07-09, 00:07
anladım canm bende almıyim o zaman sağol..

emelyucel
20-07-09, 18:07
ben mart annseıyım ben oglumu oylamak ıçın mama sandalyesı aldım çokda memnunum

inanna13
29-07-09, 09:07
ben mama sandalyesi crespo aldım ,gayet de güselmiş..

Larosw
29-07-09, 14:07
bende polly aldım kızlar bizimkide güzel memnun kaldım

alisha
29-07-09, 16:07
ben de chicco yürüteç aldım çok memnunum badi badi yürüyo evi dört dönüyo zararı olduuna inanmıorum