TEST

Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

incili kolye
14-09-09, 20:09
Bizde okula başladık hayırlısıyla.Çok güzel birgündü hem benim hemde kızım için.Öğretmenimiz çok çok şeker bir bayan.Kızım öğretmenini çok sevdi okulunuda öyle eve gelmek istemedi.Kitaplarımız dağıtıldı.Yarın kalem silgi istedi sadece öğretmen ama ben defterde koyacağım yanına tabi uzunda bir ihtiyaç listemiz var.Okulu tanıdılar şarkılar söylediler kızım hiç zorluk çekmedi ilk defa ayrılıyoruz belki ağlar demiştim ama bana ilk teneffüste anne sen git artık ben gelirim demeye başladı daha ilk tenefüste bahçeye çıkmış ben yanına gelene kadar.Arkadaşlarıyla oynamaya başlamış zaten çok sosyal bir çocuktur.Tek sorun 9-15 olması belki seneye öğlenci olacakmış.Bu sene okul öğrenci yoğunluğunu kaldırabilecek kapasitedeymiş derslik olarak.Sınıfı 36 kişilik ama 2 kişi oturuyorlar yani rahatlar beklediğimden daha iyi buldum okulumuzu.İnşallah sonuna kadar böyle gider bizde ders alıyoruz konferans salonumuzda slaytlar eşliğinde çok faydalı olacağını düşünüyorum kısacası herşey umduğumdan çok daha iyi şuan kızımda bende çok mutluyuz.Erken yatmayan kızım okul sevdasına vakitlice kendiliğinden yatmaya başladı en çokda buna seviniyorum çünkü yıllardır uyku problemiyle uğraşıyordum.Canım kızım sanki bugün birden bire büyüdü sorumluluk sahibi bir şahsiyet oldu.Eğitimin faydasını ilk günden görmeye başladık.

GunduzunKaranligi
14-09-09, 23:09
nalanna
bizim sınıfımız da 23 kişi şimdilik, benim oğlumun öğretmenide abisinin öğretmeni, palyaçolarla karşıladılar, balonlar şekerler verdiler, öğretmen 'bugün tanışıp kaynaşma, oyun oynama günü' dedi yarın pastel boya götürecekler, bu hafta anasınıfına gitmeyenleri hazırlamak için biraz çizgi çalışmaları yapacaklarmış, çocuklarımıza başarılar öğretmenlerinede sabırlar diliyorum...
pastel boyamı aaaaaa bizim öğretmen kuru boya koyun yanlarına dedi
pastel için erken değilmi
yeni öğretim yılınız hayırlı olsun arkadaşım
incili kolye
Bizde okula başladık hayırlısıyla.Çok güzel birgündü hem benim hemde kızım için.Öğretmenimiz çok çok şeker bir bayan.Kızım öğretmenini çok sevdi okulunuda öyle eve gelmek istemedi.Kitaplarımız dağıtıldı.Yarın kalem silgi istedi sadece öğretmen ama ben defterde koyacağım yanına tabi uzunda bir ihtiyaç listemiz var.Okulu tanıdılar şarkılar söylediler kızım hiç zorluk çekmedi ilk defa ayrılıyoruz belki ağlar demiştim ama bana ilk teneffüste anne sen git artık ben gelirim demeye başladı daha ilk tenefüste bahçeye çıkmış ben yanına gelene kadar.Arkadaşlarıyla oynamaya başlamış zaten çok sosyal bir çocuktur.Tek sorun 9-15 olması belki seneye öğlenci olacakmış.Bu sene okul öğrenci yoğunluğunu kaldırabilecek kapasitedeymiş derslik olarak.Sınıfı 36 kişilik ama 2 kişi oturuyorlar yani rahatlar beklediğimden daha iyi buldum okulumuzu.İnşallah sonuna kadar böyle gider bizde ders alıyoruz konferans salonumuzda slaytlar eşliğinde çok faydalı olacağını düşünüyorum kısacası herşey umduğumdan çok daha iyi şuan kızımda bende çok mutluyuz.Erken yatmayan kızım okul sevdasına vakitlice kendiliğinden yatmaya başladı en çokda buna seviniyorum çünkü yıllardır uyku problemiyle uğraşıyordum.Canım kızım sanki bugün birden bire büyüdü sorumluluk sahibi bir şahsiyet oldu.Eğitimin faydasını ilk günden görmeye başladık.
kitaplarınız dağıtıldımı ne çebuk bizim kitaplar dağıtılmadı daha
semt semt mi dağıtmaya başlayacaklar acaba sen istanbulun hangi semtindensin ben kağıthane

sweetler
15-09-09, 09:09
ETÜTLER KALDIRILMIŞ
bu konuyla ilgili sizin okullarda durum ne
bizim müdür etüt bakanlık emriyle kaldırıldı amaa alternatif olarak kurs açabiliriz dedi daha net bişi yok zaten herhalde 1.sınıflar bu kursa dahil edilmeye bilir dedi

çokoprens iyi dileklerin için coook teşekkürayrıca paylaşımın içinde

emelbayrak
15-09-09, 09:09
merhaba arkadaşlar benimde güzel melek kızım dün 1. sınıfa başladı. Akşam evde tek sohbet konumuzdu. Aslında nerdeyse 1 haftadır bende telaşı vardı. Ana sınıfına gitmişti ama yine de endişeliydim. Neyse ki aldığım haberler beni çok mutlu etti. Meleğim Aylinimin ilk günü çok güzel geçmişti.Çok mutluydu doğal olarak bende çok mutluyum. 1. sınıfa başlayan tüm çocuklarımız için hayırlı olur inşallah.

EstetikEditor
15-09-09, 10:09
sweetler
ETÜTLER KALDIRILMIŞ
bu konuyla ilgili sizin okullarda durum ne
bizim müdür etüt bakanlık emriyle kaldırıldı amaa alternatif olarak kurs açabiliriz dedi daha net bişi yok zaten herhalde 1.sınıflar bu kursa dahil edilmeye bilir dedi

çokoprens iyi dileklerin için coook teşekkürayrıca paylaşımın içinde
Etütlerin kaldırılmasına çok üzüldüm ben.. bizim müdür de velilerden isteyen olursa kaymakamlığa başvurabiliriz dedi. Okulu 14.20 de bitiyor eskşden 16.00 ya kadar etüt vardı. Çalıştığım için ödev yapma konusunda etüte güveniyordum ben desenağlama

Bu arada benim kızım anne ne zaman tatil olacak diye sordu az önce.. sanırım bu sene ben yandım akannehir

kuzum
Arkadaşlar yeni dönem hepimiz için hayırlı uğurlu olsun. geçen sene 1.sınıf annesiydim bu sene terfi ettik 2 .sınıf oldukkaydirigubbakcemile3

Zorlanacaksınız, sabırlı olmayı elden bırakmayın lütfen. Okumayı öğrenene kadar göbeğimiz çatlamıştı bizim. Aslında sınıfta ilk okuyanlardan biriydi kızım ama yinede anne baba olarak çok zorlandık, büyük bir sabır gerekiyor. Harfleri birleştirme, okuma, sesleri çıkarma aman yarebbimkafamçokkarıştıakannehir

hepimize tekrardan hayırlı uğurlu olsun.vereliniortak

kuzum
yaGmurluk
Etütlerin kaldırılmasına çok üzüldüm ben.. bizim müdür de velilerden isteyen olursa kaymakamlığa başvurabiliriz dedi. Okulu 14.20 de bitiyor eskşden 16.00 ya kadar etüt vardı. Çalıştığım için ödev yapma konusunda etüte güveniyordum ben desenağlama

Bu arada benim kızım anne ne zaman tatil olacak diye sordu az önce.. sanırım bu sene ben yandım akannehir
Pek bir erkenciymiş minik kuzu:roflol:

EstetikEditor
15-09-09, 11:09
Bugün veli toplantısına kızımın babası katıldı sonra beni arayıp aklında kalanları aktardı.. ben de sizin için derledim..

* çocuğun evde mutlaka ders çalışacağı bir yeri olsun ve asla bu yeri değiştirmeyin ( mesela yemek sofrasındaysa kitapları topla sorfas kuralım vs) bu sene çocuk için en zor olan şey ders çalışma alışkanlığı kazanmasıdır ve ilk sene bunu kazandıramazsanız bütün eğitim hayatını olumsuz yönde etkilenir. Eğer çocuğun birden fazla evi varsa ( mesela bizde öyle hem kendi evimiz hem annanne evi hem de baba evi var) mutlaka her evde ders çalışacağı yer belli olmalıdır. Bir süre sonra evde kimse olmasa da çocuk ders çalışacağı zaman oraya gider ve dersini yapar..
* çocuğunuz ders çalışırken mutlaka siz de etrafında ya kitap okuyun ya bulmaca çözün. yani siz de ders çalışmaya benzer faaliyetlerde bulunun. unutmayın çocuğunuz birşey yaptırmak istiyorsanız bunu ona söylerek değil kendiniz de yaparak yaptırabilirsiniz.
*ödevlerini siz yapmayı sadece çocuğunuzun yapması için teşvik edin..
*hayal gücünü geliştirin. bir hikaye uydurun sonra yarım bırakın ve çocuğunuz tamamlasın. hayalle çocuk gelişiminde çok önemlidir ve asla hayal kurmalarını engellemeyin teşvik edin..
*ne başarısını ne de başarısızlığını başka çocuklarla kıyaslamayın..

aklımda kalanlar bunlar arkadaşlar.. eğitime katılan diğer arkadaşlarımızda duyduklarını burdan paylaşırlarsa çok sevinirim..

chess
filizim
Bizde bugün gittik 3 bayan 1 bay öğretmen vardı kızımın şansına erkek hoca çıktı..Çok üzüldüm hep bayan istiyordum.Ve zar zor değiştirdik bir bayan hocayla...Hayırlısı olsun bakalım..
canım neden bayan hoca istiyordun, benim oğlan seneye başlıcak, şimdiden bu topiği okuyup bişeyler öğrenmeye çalışıyorum o yüzden soruyorum, umarım başarlı bir sene geçirir yavruna.s.

dimple2
kızlar kinci günümüzde güzel geçti ama biz biraz geç kalmıştık iki çocukla ancak çıkabildim evden

beslenme ve resim dersi yaptılar resimleri panoya asıldı

kitaplarımız dağıtıldı 8 tane

1 müzik
1 okumayı öğreniyorum
2 hayat bilgisi
2 türkçe
2 matematik kitabı verdiler

ayy sınıfımız çok sakin çok hoşuma gitti
tabiki öğretmende memnundu az kişi olmasına

incili kolye
15-09-09, 12:09
gündüzün karanlığı
pastel boyamı aaaaaa bizim öğretmen kuru boya koyun yanlarına dedi
pastel için erken değilmi

kitaplarınız dağıtıldımı ne çebuk bizim kitaplar dağıtılmadı daha
semt semt mi dağıtmaya başlayacaklar acaba sen istanbulun hangi semtindensin ben kağıthane
teşekkürler canım ben tuzladayım.İlk gün dağıtıldı ama derse başlamadılar daha.Sizede hayırlı olsun canım.

_vanilla_
Selamlar güzel annişler buda bizim ilk günümüz en önde soldaki benim kızım yağmur, yanındaki de kırmızılıda oğlum, oda haftaya 5 yaş grubuna başlıyacak,
Hepimize hayırlı olsun...

[[​IMG][​IMG]

_vanilla_
Bizdede kitap dağıtılmadı,
Sadece resim yapmak için bir defter ve boya istedi öğretmen,
Bizim öğretmenimizde bayan, sınıf mevcudumuzda 26, okul saatleri ise 09-15,00 arası tam gün...

_vanilla_
15-09-09, 13:09
işte okul kıyafetlerimiz teyzoşlar,
[​IMG][​IMG]
[​IMG][​IMG]

aysecikcik
cigdem83
işte okul kıyafetlerimiz teyzoşlar,
[​IMG][​IMG]
[​IMG][​IMG]
http://[/QUOTE]

[B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Indigo"]çoooooooooooook şeker bir kızın var canım....sadece bakarak geçemedim ve bir kaç cümle yazmak için kendimi mecbur hissetim...bu tatlılık karşısında kayıtsız kalamadım kısaca....zemuszemusopuyorumnanaktan Allah hayırlı başlangıçlar yapmayı nasip etsin....:Saruboceq:[/COLOR][/FONT][/B]

_vanilla_
aysecikcik
çoooooooooooook şeker bir kızın var canım....sadece bakarak geçemedim ve bir kaç cümle yazmak için kendimi mecbur hissetim...bu tatlılık karşısında kayıtsız kalamadım kısaca....zemuszemusopuyorumnanaktan Allah hayırlı başlangıçlar yapmayı nasip etsin....:Saruboceq:
Amin canım, tüm evlatlarımız başarılı olurlar inşallah,
Kızım için kurduğun güzel cümleler içinde ayrıca teşekkür ederiz teyzesiiopuyorumnanaktan

_vanilla_
yaGmurluk

Hadi ya etütlerin kaldırılması kötü haber tatlım yaa,
Bende diyordum gönderirim diye, eltimin oğlu gidiyor çok faydasını görmüştü...

dimple2
15-09-09, 22:09
bu gün buraya pek kimse uğramamış anlaşılan

filizim
16-09-09, 08:09
Bugün kitaplarımızı dağıttılar bizim toplam 9 kitap vardı.Sınıfın eksiklerinden bahsedildi v.s

GunduzunKaranligi
16-09-09, 09:09
bizim de kitapları bayramdan sonra dağıtacaklar okulun açıldıgı gün yani
ya sizinde ağlayan çocuklarınız varmı
benimki 3 gün oldu hep ağlıyor

_vanilla_
filizim
Bugün kitaplarımızı dağıttılar bizim toplam 9 kitap vardı.Sınıfın eksiklerinden bahsedildi v.s
Bizim henüz dağıtılmadı,
Birde beslanme programı verildimi size, bize henüz verilmedi, kafamıza göre beslenme koyuyoruz, ben anasınıfındaki programa uyuyorum hala...Cuma toplantı var sanırım ozaman herşey belli olucak..

gelmesendeolur
yeni öğretim yılı herkese hayırlı olsun,:lepi:

paylaşımlarınızı okuyorum,bizim maraton bayramdan sonra başlayacak,etütlerin kaldırılması hiç iyi olmamış ,ayrıca beslenme için liste verilse rahat ederiz hergün ne koysak diye düşünmeyizcokacimcoook

filizim
16-09-09, 10:09
ihtiyaç listesi beslenme listesi verildi hep.....

incili kolye
16-09-09, 12:09
herkese selam.bizede öğretmenimiz uzunca bir alınacak listesi verdi.Beslenmeyle ilgili bizede bilgi vermediler ama bizimkilere okul hergün bişeyler veriyor yiyip içiyorlar eve gelince kızım tokum yedim diyor.Herhalde cuma günü öğreniriz herşeyi.Ayrıca okul bayramdan sonraki perşembe günü başlayacakmış.2 gün için çocuğunu okula gönderecek varmı ben Bayramdan sonraki pazartesi göndermeyi düşünüyorum.2 günde çocuklara bişey öğreteceklerini sanmıyorum araya tatil girincede zaten çocuklar unuturlar gibi geliyor.Pek çok kişi göndermem diyor ama sizlerede sormak istedim.

EstetikEditor
Bizim kitaplar ilk gün verilmişti. Cuma günü öğretmen veli toplantısı yapacak..
Beslenme listesi verilse güzel olur ama bizim okulda öyle birşey yok.. 40 dk. beslenme araları var o arada annem gidip birşeyler götürecek. çorba, sandviç, kek meyve, süt falan düşşünüyoruz beslenmesi için..
yalnız benim kızım tuvaletlere taktı. dün yanlışlıkla alaturka olan öğretmenler tuvaletine girmiş ve yapamamış. nefret ediyo alaturkadan oturamıyoum anne heryerime bulaşı diyo. neyse bir tane alafranga var onun yerini gösterdim de rahatladı..gece yatmadan önce sabah kalkınca sürekli anne bana tuvaletin yerini göstermeyi unutma diye sayıkladı yavrum

miralife
a ben burayı görmedim bende açmıştım topik şimdi okullu olduk diyeee ......ya:KK43: açmasadım keşke ...
hepinizin çocuğuna allah zihin açıklığı versin inşallah,allahım kep attıkları günleri üniversitelerini doktoralarını ,mastırlarını göstersin inşallah hepimize....
bende anlatayım... bizim kitaplarımız dün verildi yarın ek olarak bahar yayıncılıktan alacağımız kitaplarımız gelecek paralarını verince 25 tl bilginize diye yazaım...
şimdilik yani bu hafta 2 adet oyun hamuru,resim defteri ve pastel boyalarımızla ve öğünle ve bahçemizdeki parkımızla vakit geçirip okula ısınıyorlar kalem almadılar ellerine ama bu haftalık sadece....
haftaya okullar açılacak aslında bu ısınma turları bize şidi eve gitmek zor gelio ama haftaya nasıl olacaka bakalım eve gidecek hali kalacak mı kızımın...

dimple2
16-09-09, 13:09
FıLıZıM

sizin niye 9 kitapki
bizim 8
geçen sayfada neler olduklarını yazmıştım sende yazabilirmisin

biz bu gün çizgi çalışmalarına başladık
bize beslenme listesi verilmeyecekmiş herkes kendi çocuğunu sevdiği şeyleri koyacakmış sadece hazır şeyler kola cips bu tür şeyler olmayacakmış

keşke liste olsaydı hergün düşünücem ne koysam diye

nalanna
16-09-09, 13:09
herkese merhaba,
2 gündür uğrayamadım, okul bir yandan temizlik bir yandan başa çıkamadım, bugün veli tanışma toplantımız vardı. öğretmenimizi zaten tanıyoruz büyük oğlumun öğretmeniydi, çok hırslı ve azimli bir öğretmen, müdür bey öğrenci başına 250 tl isteyerek açtılar toplantıyı, sıra, dolap yaptırmışlar, projektör alacaklarmış, kitap seti de varmış içinde 8. sınıfa kadar gidecekmiş bunlar, hararetli bir toplantıydı. neticede 30 kasım a akadar vermemiz gerekiyor, delikafaduldendelikafaduldendelikafadulden yalnız güzel birşey oldu, öğretmenimiz bayramdan sonra oğluma 3, sınıf seviyesine uygun kaynak matematik kitapları vereceğini evde benim yaptırmamı söyledi, benim oğlum saatleri, paraları biliyor 3 rakamlı sayıları aklından toplayıp çıkarabiliyor, bölebiliyor, matematikte biraz iyi yani :kedi: bu yüzden bu konuda öğretmen onunla farklı bir çalışma yapacağını söyledi.

_vanilla_
16-09-09, 14:09
incili kolye
herkese selam.bizede öğretmenimiz uzunca bir alınacak listesi verdi.Beslenmeyle ilgili bizede bilgi vermediler ama bizimkilere okul hergün bişeyler veriyor yiyip içiyorlar eve gelince kızım tokum yedim diyor.Herhalde cuma günü öğreniriz herşeyi.Ayrıca okul bayramdan sonraki perşembe günü başlayacakmış.2 gün için çocuğunu okula gönderecek varmı ben Bayramdan sonraki pazartesi göndermeyi düşünüyorum.2 günde çocuklara bişey öğreteceklerini sanmıyorum araya tatil girincede zaten çocuklar unuturlar gibi geliyor.Pek çok kişi göndermem diyor ama sizlerede sormak istedim.

Ben göndermeyi düşünüyorum canım, Haklısın belki 2 günde kaçıracağı bişey yoktur, ama ben yinede göndereceğim, okulun önemli olduğunu 1 günün bile kaçırmamak gerektiğini anlamasını istiyorum.. Daha yeni başladılar, bu konuda taviz vermiyeceğim kendi fikrim tabii..

yaGmurluk
Bizim kitaplar ilk gün verilmişti. Cuma günü öğretmen veli toplantısı yapacak..
Beslenme listesi verilse güzel olur ama bizim okulda öyle birşey yok.. 40 dk. beslenme araları var o arada annem gidip birşeyler götürecek. çorba, sandviç, kek meyve, süt falan düşşünüyoruz beslenmesi için..
yalnız benim kızım tuvaletlere taktı. dün yanlışlıkla alaturka olan öğretmenler tuvaletine girmiş ve yapamamış. nefret ediyo alaturkadan oturamıyoum anne heryerime bulaşı diyo. neyse bir tane alafranga var onun yerini gösterdim de rahatladı..gece yatmadan önce sabah kalkınca sürekli anne bana tuvaletin yerini göstermeyi unutma diye sayıkladı yavrum
Sizin beslenme planınız çok güzelmiş canım ne güzel,

sihirsensin
a ben burayı görmedim bende açmıştım topik şimdi okullu olduk diyeee ......ya:KK43: açmasadım keşke ...
hepinizin çocuğuna allah zihin açıklığı versin inşallah,allahım kep attıkları günleri üniversitelerini doktoralarını ,mastırlarını göstersin inşallah hepimize....
bende anlatayım... bizim kitaplarımız dün verildi yarın ek olarak bahar yayıncılıktan alacağımız kitaplarımız gelecek paralarını verince 25 tl bilginize diye yazaım...
şimdilik yani bu hafta 2 adet oyun hamuru,resim defteri ve pastel boyalarımızla ve öğünle ve bahçemizdeki parkımızla vakit geçirip okula ısınıyorlar kalem almadılar ellerine ama bu haftalık sadece....
haftaya okullar açılacak aslında bu ısınma turları bize şidi eve gitmek zor gelio ama haftaya nasıl olacaka bakalım eve gidecek hali kalacak mı kızımın...

Amin canım inşallah

dimple2
FİLİZİM

sizin niye 9 kitapki
bizim 8
geçen sayfada neler olduklarını yazmıştım sende yazabilirmisin

biz bu gün çizgi çalışmalarına başladık
bize beslenme listesi verilmeyecekmiş herkes kendi çocuğunu sevdiği şeyleri koyacakmış sadece hazır şeyler kola cips bu tür şeyler olmayacakmış

keşke liste olsaydı hergün düşünücem ne koysam diye

Bizde yarın başlıyacağız çizgi çalışmasına,
beslenme programının olmaması kötü bi durum, hepsi aynı yiyecekleri yemesi daha uygun bence, ne bilim belki ben ogün börek yaptım, ama başka bi çocuğun annesi patates kızarttı, çocukların canı çekebilir ama herkes aynı yiyecekleri yapsa hiçbir sorun olmaz, birde hergün ne yapsam sıkıntısı var tabii... Bakalım bizimkilerdende çıt yok belki bizimde yoktur programımız:sinifsinif:

nalanna
herkese merhaba,
2 gündür uğrayamadım, okul bir yandan temizlik bir yandan başa çıkamadım, bugün veli tanışma toplantımız vardı. öğretmenimizi zaten tanıyoruz büyük oğlumun öğretmeniydi, çok hırslı ve azimli bir öğretmen, müdür bey öğrenci başına 250 tl isteyerek açtılar toplantıyı, sıra, dolap yaptırmışlar, projektör alacaklarmış, kitap seti de varmış içinde 8. sınıfa kadar gidecekmiş bunlar, hararetli bir toplantıydı. neticede 30 kasım a akadar vermemiz gerekiyor, delikafaduldendelikafaduldendelikafadulden yalnız güzel birşey oldu, öğretmenimiz bayramdan sonra oğluma 3, sınıf seviyesine uygun kaynak matematik kitapları vereceğini evde benim yaptırmamı söyledi, benim oğlum saatleri, paraları biliyor 3 rakamlı sayıları aklından toplayıp çıkarabiliyor, bölebiliyor, matematikte biraz iyi yani :kedi: bu yüzden bu konuda öğretmen onunla farklı bir çalışma yapacağını söyledi.

Sana kolay gelsin, oğluşunada maşallah canım:nazar:

yasemin81
16-09-09, 18:09
biz henuz kitap almadık ne zaman verecekler bilmiyorum şuan sadece resım yapmışlar şarkı soylemışler boyle gecıyor günler

ozlem71
bizdede tanışma şarkı söylemişler. oğlum heyecandan çantadaki kalemini bulamamış canım ya.diyoki arkadasım kalemini paylaştı benimle.aglayanlar vardı .oğluşum maşallah anlata anlata bitiremedi sevmiş öğretmenini .bizlerede egitim veriyolar bi sınıfta yarın giricem zaten okul karışıklığı olmuştu bugün ilk girdi oğlum derse.

ozlem71
bayramdan sonra dediler kitaplar için bize ama bazı okullarda vermişler.

terlik
17-09-09, 13:09
incili kolye
Canım benim fikrim götürün mahrum kalmasınlar... Bu tarz konularda herzaman kurallara uyan biri olması için biz örnek teşkil etmeliyiz... Şimdiden asmasın . sengözlerimebaksanab

HeartLess
17-09-09, 13:09
Yeni öğretim yılımız bütün öğrencilerimize
başarılar getirir inşallah...
sevgiler...

incili kolye
17-09-09, 14:09
Bugün ilk ödevimizi aldık vede yaptık bitirdik.Öğretmen bir dergi vermiş içinde çizim boyama anlatma konuları ve çizgi çalışmaları var ve ı harfini yazmayı ve okumayı öğrenmişler bugün.bu harfle ilgili yazım ve söyleme alıştırmaları yaptık bol bol koca bir dergi epeyce ödev bizim öğretmen biraz hırslı çok ödevimiz olacak anlaşılan.Ama kızım şimdilik şikayetçi değil çok eğlenceli buldu ödev yapmayı kendisi yaptı kontrol ettim umarım hep böyle gider zamanla bıkar diye korkuyorum açıkçası.Sizdede ödev varmı arkadaşlar ayrıca dağıtılan kitaplar haricinde birsürü alıştırma dergileri alacağız kitapçıdan.Yani devletin verdiği kitaplar yeterli değil allah maddi ve manevi anlamda hepimize yardımcı olsun zor bir maratona başlıyoruz.

dimple2
17-09-09, 15:09
bize henüz ödev verilmedi

öğretmenimizi methetiler öyle yazdırdık

ama biraz tereddütlüyüm

yine de önyargılı olmak istemiyorum

oooffff ne zor bişi

terlik
incili kolye
Bugün ilk ödevimizi aldık vede yaptık bitirdik.Öğretmen bir dergi vermiş içinde çizim boyama anlatma konuları ve çizgi çalışmaları var ve ı harfini yazmayı ve okumayı öğrenmişler bugün.bu harfle ilgili yazım ve söyleme alıştırmaları yaptık bol bol koca bir dergi epeyce ödev bizim öğretmen biraz hırslı çok ödevimiz olacak anlaşılan.Ama kızım şimdilik şikayetçi değil çok eğlenceli buldu ödev yapmayı kendisi yaptı kontrol ettim umarım hep böyle gider zamanla bıkar diye korkuyorum açıkçası.Sizdede ödev varmı arkadaşlar ayrıca dağıtılan kitaplar haricinde birsürü alıştırma dergileri alacağız kitapçıdan.Yani devletin verdiği kitaplar yeterli değil allah maddi ve manevi anlamda hepimize yardımcı olsun zor bir maratona başlıyoruz.
Bu ne hızzz... yerimseniben Bizim daha kitaplar dağıtılmadı, yarın toplantı olacak, ayrıca biz veliler yarın seminer sertifikalarımızı alacağız... :teytey: 5 gündür eğitim görüyoruz ... Yarın neler alınacak onun listesi verilecekmiş bakalım ek kitaplar alınacakmı ?.. Hakikatten incilikolyem Allah yardımcımız olsun. :Saruboceq: Allah güç kuvvet versin. Sağlıklı, mutlu ve başarılı olurlar inşallah ne yapalım... Herşey onlar için. Kızınada başarılar dilerim canım... vereliniortak

miralife
kitap dağımıntan sonra alıştırmalar için ödeme yaptığımız setimizde geldi...öğretmenimiz kitapları bize bitirdikçe verecekmiş içinde olan cd leri izlemek için verecekmiş.sınıfta bugün alışmalara el çalışmalarına başlamışlar yani bugün ders başladı ve alışma kitaplarından 1 tanesi ev ödevimiz oldu bile .ödevlerimizi yaptık çok eğlenceli şekilde...
beslenme listesi verilmeyecekmiş canı ne isterse durumu neye elverişli ise onu yiyecekmiş metozori uygulanmadı yani serbestiz bu konuda..diğer sınıflardaki 2 öğretmen vermiş ama bizimkisi böyle .gördüğüm kadarıyla diğer sınıflarda tartışmalar başladı bile yemek yzüünden neyseki böle bi derdimiz yok bizim....
sıralar değişecek boy sırası olacak ve her ne küslük anlaşamammazlık vesaire yerler değişmeyecekmiş...
esktradan 20 tl toplanacakmış geziler ve fotokopi ve öğrenci hediyeleri için ....
öğretmenimiz olabildiğince bütün isteklere cevap veriyor ve herkesle iyi iletişim kuruyor sürekli bi samimiyuet ve güleryüz halinde ...çocukları sıkmadan ders yapıyor ,parka çıkarıyor ve yeni oyunlar öğretiyor bahçede şen kahkalar yükseliyor e bizde bütün veliler olarak neşe ile izliyoruz olup biteni harikayız şimdilik yani ..

terlik
17-09-09, 16:09
sihirsensin
kitap dağımıntan sonra alıştırmalar için ödeme yaptığımız setimizde geldi...öğretmenimiz kitapları bize bitirdikçe verecekmiş içinde olan cd leri izlemek için verecekmiş.sınıfta bugün alışmalara el çalışmalarına başlamışlar yani bugün ders başladı ve alışma kitaplarından 1 tanesi ev ödevimiz oldu bile .ödevlerimizi yaptık çok eğlenceli şekilde...
beslenme listesi verilmeyecekmiş canı ne isterse durumu neye elverişli ise onu yiyecekmiş metozori uygulanmadı yani serbestiz bu konuda..diğer sınıflardaki 2 öğretmen vermiş ama bizimkisi böyle .gördüğüm kadarıyla diğer sınıflarda tartışmalar başladı bile yemek yzüünden neyseki böle bi derdimiz yok bizim....
sıralar değişecek boy sırası olacak ve her ne küslük anlaşamammazlık vesaire yerler değişmeyecekmiş...
esktradan 20 tl toplanacakmış geziler ve fotokopi ve öğrenci hediyeleri için ....
öğretmenimiz olabildiğince bütün isteklere cevap veriyor ve herkesle iyi iletişim kuruyor sürekli bi samimiyuet ve güleryüz halinde ...çocukları sıkmadan ders yapıyor ,parka çıkarıyor ve yeni oyunlar öğretiyor bahçede şen kahkalar yükseliyor e bizde bütün veliler olarak neşe ile izliyoruz olup biteni harikayız şimdilik yani ..
Derslere başlanmış ne güzel hadi Hayırlısı olsun arkadaşım... Geziler içinde mi ücret toplandı sihirsensinim :uhm: öğretmeninizin iyi olmasına da sevindim. Oğluşumun öğretmenide çok iyi şükürler olsun. Disiplinli bir kadına benziyor bizimkide. Çocuklar resim yapıyorlarmış slayt izliyorlarmış. Oğlum çok memnun arkadaşlarından, öğretmeninden. Anasınıfındaki öğretmeninide sık sık ziyaret ediyormuş. Aynı okuldaydı anasınıfında da... Bütün aile benimle dalga geçiyorlar yarın sertifika alıcaz biz veliler ; artık altın kaplama çerçeve yaparsın diplomanı diyorlar yaaa... :kedi:
Sizde alacakmısınız diplomalarınızı sihirsensinim... :uhm: Kimler sertifika alıyor bakıyimmm hanımlar yerimseniben

dimple2
YA KIZLAR KONUMUZla alakalı değil ama rep vverme gücümüz azalmış

terlik
dimple2
YA KIZLAR KONUMUZla alakalı değil ama rep vverme gücümüz azalmış
Aynı şeyi ben yaşarken sen yazdın dimpleciğim yaaa... a.s neden rep vermede problem yaşanıyor acaba... :uhm:

dimple2
sitede sorunlar bölümüne bi bakıyım

dimple2
evet gücümüz azalmış sebebini bilmiyorum

terlik
dimple2
evet gücümüz azalmış sebebini bilmiyorum
Sorular sorunlar bölümünde ele alınmış canım... Hayırlı iftarlar arkadaşlar... :Saruboceq:

incili kolye
17-09-09, 17:09
terlik
Bu ne hızzz... yerimseniben Bizim daha kitaplar dağıtılmadı, yarın toplantı olacak, ayrıca biz veliler yarın seminer sertifikalarımızı alacağız... :teytey: 5 gündür eğitim görüyoruz ... Yarın neler alınacak onun listesi verilecekmiş bakalım ek kitaplar alınacakmı ?.. Hakikatten incilikolyem Allah yardımcımız olsun. :Saruboceq: Allah güç kuvvet versin. Sağlıklı, mutlu ve başarılı olurlar inşallah ne yapalım... Herşey onlar için. Kızınada başarılar dilerim canım... vereliniortak
Valla sorma terlikçim çok hızlıyız öğretmenimiz toplantı yaptı.Kitaplarımızı kapladık.Alınacak dergiler var bir onlar kaldı.Her ay en az 10 tl vereceğiz genel ihtiyaçlar için ayrıca sınıfa dolap yaptırılacak bilgisayar konulacak her veliden 150 tl istendi.Yarın yemek listemiz verilecek hergün bir veli beslenme saati için listede ne dendiyse onu getirecek sınıf mevcudumuz 36 kişi sanırım 45 günde bir gelir sıra banada tatilleri çıkarınca.Ayrıca öğlen bir saatlik arada Çocukların evlerinde yemek yemelerini istiyor öğretmenimiz.Velilerin sınıfa doluşmalarını istemiyor anlayacağınız ama buna uyulabileceğini sanmıyorum kar kış her allahın günü çocuk eve gel git yapamaz imkanı olan servise verecek veremeyen okula gidecek maalesef.Bizde 5 gündür eğitimdeyiz bizde sertifikamızı alacağız yarın.Bütün çocuklarımıza allah başarılar biz velilerede sabır versin inşallah:Saruboceq:

_vanilla_
17-09-09, 18:09
Bizimde yarın toplantımız var,
Ödev konusunda ise; sadece 1 sayfalık boyama ve çizim vermiş,

sweetler
17-09-09, 19:09
öğretmeni sınıfa sormuş kimler elini yüzünü yıkadı diye
herkes parmak kaldırmış bizimkisi hariç
öğretmeni ececiğim sen niye kaldırmadın demiş oda çünkü yıkamayı unuttum demiş
öğretmen yanına cağırıp yanaklarından öpmüş yüzünü yıkamadığın için değil dürüst olduğun için demiş
kızım okuldan geldiğinde anlattı önce yıkadım deseydin dedim sonra kızım öğretmen herkese beni örnek gösterdi yalan söylemediğim için deyince kendimden utandım:kedi:

yani canlarım bu cocukları bizler şekillendireceğiz her zaman dürüst ve azimli olamalrı için teşvik edeceyiz
cok doğrucu bu cocuklar ya hep öyle kalsınlar insallaha.s

GunduzunKaranligi
yasemin81
biz henuz kitap almadık ne zaman verecekler bilmiyorum şuan sadece resım yapmışlar şarkı soylemışler boyle gecıyor günler
aynen canım bizde şarkılar söyleyip resimler boyuyoruz
bugün allaha şükür sustu ağlamadı yani sizlerde seminere katılıyormusunuz anneler
biz katılıyoruz bayağı faydalı şeyler anlatıyorlar bizim pekde bilmediklerimiz de var
birde inadı olmasa beslenme dersinde beslenmesini açmıyormuş
boyadığı resimleri göstermeden çantasına koyuyormuş bakalım yarın ne yapcaz
beni sakın kaldırma ben yarın okula gitmeyecem bugün yeter gittim ya diyor

GunduzunKaranligi
sweetler
öğretmen yanına cağırıp yanaklarından öpmüş yüzünü yıkamadığın için değil dürüst olduğun için demiş
kızım okuldan geldiğinde anlattı önce yıkadım deseydin dedim sonra kızım öğretmen herkese beni örnek gösterdi yalan söylemediğim için deyince kendimden utandım:kedi:

yani canlarım bu cocukları bizler şekillendireceğiz her zaman dürüst ve azimli olamalrı için teşvik edeceyiz
ağaç yaşken eğilir demişler ya boşa dememişler çocuk anne babadan ne görürse onu yapıyor
yetiştirmek de bir hüner tabiki
bugün bizimki meyve suyunu çantasının içine dökmüş başlamış ağlamaya
öğretmen kızacak diye
titiz benimki çok

terlik
17-09-09, 21:09
incili kolye
Valla sorma terlikçim çok hızlıyız öğretmenimiz toplantı yaptı.Kitaplarımızı kapladık.Alınacak dergiler var bir onlar kaldı.Her ay en az 10 tl vereceğiz genel ihtiyaçlar için ayrıca sınıfa dolap yaptırılacak bilgisayar konulacak her veliden 150 tl istendi.Yarın yemek listemiz verilecek hergün bir veli beslenme saati için listede ne dendiyse onu getirecek sınıf mevcudumuz 36 kişi sanırım 45 günde bir gelir sıra banada tatilleri çıkarınca.Ayrıca öğlen bir saatlik arada Çocukların evlerinde yemek yemelerini istiyor öğretmenimiz.Velilerin sınıfa doluşmalarını istemiyor anlayacağınız ama buna uyulabileceğini sanmıyorum kar kış her allahın günü çocuk eve gel git yapamaz imkanı olan servise verecek veremeyen okula gidecek maalesef.Bizde 5 gündür eğitimdeyiz bizde sertifikamızı alacağız yarın.Bütün çocuklarımıza allah başarılar biz velilerede sabır versin inşallah:Saruboceq:
Allah yardımcınız olsun tatlım yaaa benneyaptımki Cidden velilere verilen bu eğitimi faydalı buluyorum... aklımdaki birçok soru işareti gitti... Hayırlısı olsun canım... vereliniortak

sweetler

Aferin ececiğime öptüm yanaklardan şeker kız... iyi yapmış öyle diyerek, yalana alışmasın... alkisalkisalkis

gündüzün karanlığı
ağaç yaşken eğilir demişler ya boşa dememişler çocuk anne babadan ne görürse onu yapıyor
yetiştirmek de bir hüner tabiki
bugün bizimki meyve suyunu çantasının içine dökmüş başlamış ağlamaya
öğretmen kızacak diye
titiz benimki çok
Oy oy oy yerim ben onu yaaa... alkisalkisalkisHayırlısı olsun... opuyorumnanaktan