Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

ORİFLAME Satış Temsilcileri ve Temsilci Olmayı Düşünenlerin Bilgi Paylaşım Konusu

Rende
22-06-10, 05:06
princesrator
ya gerçekten benimde satasım yok, üye yapasım yok...geçtiğimiz ay bu ayda satıyım bida uğraşmıcam diyodum kat kat kazanları görünce 150bplik sipariş verdim ama gel görki bu ay 48bpde kaldım...nişanlımda kızıyo sırf bedavaları alıcam diye üstünü sen tamamlıyosun yine ev dolup taşıyo kullanamıyosunda onca şeyi diyo. o da haklı ama napim onları öyle gördükçe hoşuma gidiyo...bidahaki ay kimbilir yine ne hediyeler koyarlar yine dayanamam...off offf...gittikçe hastalığa dönüşüyo...
bu işte tutunanlar üyeleri olanlar için gayet güzel bir iş ancak benim gibi olanlar için pek bi karı yok.diceksiniz ki ürünü indirimli alıyosun burdan olmasa dışardan alıcaksın diye...öyle değil işte...oriflame ile tanışmadan önce kullandığım belli bi kaç şey vardı...ama insan kendi satınca aslında bunada ihtiyacım vardı bu da olsa fena olmaz derken ipin ucunu kaçırıyo bu bi gerçek...neyse çok konuştum bu ayı 150 bp.ye tamamlamanın bi yolunu bulmam lazım :KK70:
yolu bulursan bana da söyle olur mu

nida12
23-06-10, 13:06
bende 50 de kalakaldım satış yapmayı da bıraktım bu ay :KK43: 150 bp olsam hediyeleri alacaktım pek de önemsemiyorum artık. elimde bir sürü ürün var hiç birini satamıyorum :KK43:

Rende
24-06-10, 13:06
700-800 tl lik kazançları nasıl elde ediyorlar ya aklım ermiyor

eDa17
25-06-10, 16:06
kızlar bna yardımcı olurmusunuz üye olmayı düşünüorm..
katalog paraylamı ne kdr??
bp nedir??
kargo parası ne kdr??
vs vs yani satmakmı ii yoksa almakmı???
ne kdr kazanıosunuz?

ayden
25-06-10, 17:06
almak bence daha karlı satmaktan

punny
26-06-10, 10:06
sevgibi eda 17 almak daha karlı
ancak ben müşteri bulup katalog fiyatı üzerinden her ay 150-200 TL lik satış yaparım diyorsan satmak karlı
bu ay üyelik ücreti 1 TL , üye olduğunda katalog ücretsiz geliyor ilk siparişini verdiğinde de her ay bir kataloğun ücretsiz gelmekte, kargo ücreti 7.00 TL ancak ücretsiz olarak sana şirketin belirlediği bir ürün gelmekte, BP = Başarı Puanı 150 BP lik sipariş verirsen kargo ücretsiz ancak bu da danışmana geliş ücreti yaklaşık 200 TL lik sipariş demek, eğer katalog üzerindeki fiyatlarla satarsan kazancın yaklaşık %30 gibi ancak müşteri edinmek istiyorsan ne yazıkkı o fiyatlardan satılmıyor (çoğumuz gibi)

pelda
27-06-10, 06:06
arkadaşlar temmuz kataloğunda hangi parfümler indirimde?amber elixir'in indirime girmesini bekliorum

doremi
27-06-10, 20:06
oriflame ürünleri hoşuma gidiyor..
eskiden çok kullanırdım..
ama nedense bir kaç senedir etrafımda orıflame ürünlerini satan göremiyorum..
üye olmak istiyorum ama bu puan olayı beni geriyor..
her ay puanmı doldurmak lazım gerçekten..
peki her ay en az 3-4 ürün satsak bile bu puan doldurmak için ne kadar yeterli olur acaba?
oriflame daki satışlar kafamı kurcalıyor açıkcası CADIARZU

eDa17
27-06-10, 21:06
bnde üye olucaktım vazgeçtm..bi kere kazancı çoook az..sonra bp denilen olay var ürün başına 7 8 yada dha fazla bp..saçma..bn avon yapıorm temsilci fiyatıyla 45e tamamlayınca kargo bedava..burada 100 bp+bide ürün..vazgeçtm satan birini bulup alcam..

goncaekim
30-06-10, 12:06
doremi
peki her ay en az 3-4 ürün satsak bile bu puan doldurmak için ne kadar yeterli olur acaba?
bence üye olmak daha iyi. ben üyeyim ama satış yapmıyorum. kendi ihtiyaçlarımı alıyorum sadece. kargo bedeli yerine 7 tl ödüyorsun ve sana herhangi bir ürün gönderiyorlar bunun için.genellikle el veya ayak kremi oluyor. yani başkasına %30 kar vermektense 7 lira fazla verip bir ürün almak bence daha mantıklı.fazla puan yapmak zorunda değilsin.her ay sipariş vermek zorunda değilsin. sipariş listesine otomatik eklenen 5 li kataloğu almak zorunda değilsin.istemiyorsan silebilirsin onu. yani üye olmak mantıklı bence.

doremi
30-06-10, 20:06
goncaekim
bence üye olmak daha iyi. ben üyeyim ama satış yapmıyorum. kendi ihtiyaçlarımı alıyorum sadece. kargo bedeli yerine 7 tl ödüyorsun ve sana herhangi bir ürün gönderiyorlar bunun için.genellikle el veya ayak kremi oluyor. yani başkasına %30 kar vermektense 7 lira fazla verip bir ürün almak bence daha mantıklı.fazla puan yapmak zorunda değilsin.her ay sipariş vermek zorunda değilsin. sipariş listesine otomatik eklenen 5 li kataloğu almak zorunda değilsin.istemiyorsan silebilirsin onu. yani üye olmak mantıklı bence.
anladım canım...
çoksaol cvp için:)

ecrinsunbul
30-06-10, 21:06
arkadaşlar üyelik temmuzda da 1 tl ve hediyeler harika olmak isteyenlere olacaklara duyurulur her konuda yardımcı olurum

Rende
1-07-10, 06:07
Haziran ayını 82bp ile kapattım :)
Temmuz kataloğunu dün göstermeye başladım bakalım sonuç ne olacak...
Temmuz kataloğuda fena sayılmaz bence...

bulancak28
1-07-10, 11:07
ben de yeni üye oldum oriflameye.ama nasıl sipariş verecem netten bilemiyorum.danışman kodum falan da var.bir de internet bankacılığı aracılığıyla faturaları ödeyebilir miyim?bilgi almak istiyorum.

Osiris
orfıflamedan gerÇekten memnunum dıĞer kozmetık ÜrÜnÜnde (avon )dudaklarımda kuruma ve soyulma gıbı sıkıntılar yapıyordu ama orıflamemın tum urunlerı Şahane hıc bır sıkıntım yok :)

Osiris
bulancak28
ben de yeni üye oldum oriflameye.ama nasıl sipariş verecem netten bilemiyorum.danışman kodum falan da var.bir de internet bankacılığı aracılığıyla faturaları ödeyebilir miyim?bilgi almak istiyorum.

oriflame.com.tr den girdikten sonra gereklı yere danısman kodunu ve sifrenı yazarak gırebılırsın seni uye yapan arkadas sıfrenı vermıstır sanırım eger vermedıysede sorun degıl ılk sıfre dogum tarıhındır hep mesela dogum gunun 02.12.1980 diyelım sifren 02121980 olur sen onu siteden degısebılırsın orfiflame sayfasının altında mınık dergı resmı var ordan veya hızlı sıparıs bolumunden kodları gırerek verebılırsın:)2. Soruna gelınce elbette ınternet bankacılıgı ıle odeme yapabılırsın:)) ummarım yardımcı olabılmısımdırdelikafadulden

bulancak28
1-07-10, 12:07
tşk ederim tabiki yardımcı olmuşsun hem de fazlasıyla :) bakalım ilk siparişimi temmuz kataloğundan vercem.kargo parası yerine ürün seçme işi varmış.onu da öyle yaparım.tekrar teşekkür ederimm

Osiris
bulancak28
tşk ederim tabiki yardımcı olmuşsun hem de fazlasıyla :) bakalım ilk siparişimi temmuz kataloğundan vercem.kargo parası yerine ürün seçme işi varmış.onu da öyle yaparım.tekrar teşekkür ederimm

evet urun sıfırlama dıye bır kod var 729000 o urunu sıparıs verırsen eger sana o ay ne hedıye verıyorsa onu yoluyor bır ay ruj verdı gecen ay el kremı bu ayda el kren-mı verıyordu sanırım tam emın degılım ama

Rende
ürün sıfırlamada bu ay el kremi var stok biterse ruj var...

Osiris
Rende
ürün sıfırlamada bu ay el kremi var stok biterse ruj var...
el kremı gelecek o zaman siparısımı sabah yolladım :)

Rende
Osiris
el kremı gelecek o zaman siparısımı sabah yolladım :)
oriflame sitesine giriş yaptıktan sonra sipariş verme' yi tıkla orada sağ tarafta raporlar var onu tıkla yeni bir sayfa açılacak yine sağ tarafta finans var onu tıkla açılan ekranda aşağıda son ödenmemiş faturan vardı o fatura numarasını tıklarsan içerik açılır oradan görebilirsin ürünün ne olduğunu... biraz karışık gibi ama :)

Osiris
1-07-10, 18:07
Rende
oriflame sitesine giriş yaptıktan sonra sipariş verme' yi tıkla orada sağ tarafta raporlar var onu tıkla yeni bir sayfa açılacak yine sağ tarafta finans var onu tıkla açılan ekranda aşağıda son ödenmemiş faturan vardı o fatura numarasını tıklarsan içerik açılır oradan görebilirsin ürünün ne olduğunu... biraz karışık gibi ama :)
tşk ederim :)

ilksah
1-07-10, 20:07
bayanlar oriflame de takım lideri olanınız varmı ya da bir soru soraym cewap verirsenz çok sevinirim takım liderinin girdiği siparişlerde kargo ücreti ödenmior ya en az kaç tl girilebilior

Osiris
ilksah
bayanlar oriflame de takım lideri olanınız varmı ya da bir soru soraym cewap verirsenz çok sevinirim takım liderinin girdiği siparişlerde kargo ücreti ödenmior ya en az kaç tl girilebilior
kargo ucreti odememek ıcın 729000 kodu gırmelısın onun karsılıgında sana urun hedıye edıp kargo ucretını verdırmıyor ama yok dersen 6,300 verıyosun kargo ucretı oda faturana yansıyor kargo alırken bır sey vermıyorsun

ilksah
bende temsilciydimde sildrdm yakında o olayı biliorumda takım lideri kendi panelinden girior ya siparişleri o zaman kaç tllik girerse girsn hizmet ücreti eklenmiodu sanırım yoksa ben mi yanlş hatırlıorum

Chance21
Laptopum minyatür olduğundan :)Katalogta sayfa 45 teki açık pembe parlatıcının kodunu göremiyorum,görebilen varsa bana yazabilr mi zahmet olmazsa,şimdiden teşekkür ederim.

Osiris
1-07-10, 21:07
Chance21
Laptopum minyatür olduğundan :)Katalogta sayfa 45 teki açık pembe parlatıcının kodunu göremiyorum,görebilen varsa bana yazabilr mi zahmet olmazsa,şimdiden teşekkür ederim.
Cotton Candy
Ürün Kodu:1824118241_tr_TR , BP 3 acık renk

Ürün Kodu:1824318241_tr_TR , BP 3 koyu renk

Chance21
Osiris, çok teşekkür ederim.

Osiris
Chance21
Osiris, çok teşekkür ederim.
rica ederım yardımcı olabıldıysem ne mutlu :)

fbetuly
2-07-10, 10:07
ilksah
bende temsilciydimde sildrdm yakında o olayı biliorumda takım lideri kendi panelinden girior ya siparişleri o zaman kaç tllik girerse girsn hizmet ücreti eklenmiodu sanırım yoksa ben mi yanlş hatırlıorum
ben siparişlarimi sponsorumun üzerinden veriyorum takım siparişi deniyo,ne kadarlık sipariş verirsen ver 1.30 tl ödüyosun sadece.siparişler sponsoruna geliyo.lider olması gerekiyo.

ilksah
2-07-10, 15:07
fbetuly
ben siparişlarimi sponsorumun üzerinden veriyorum takım siparişi deniyo,ne kadarlık sipariş verirsen ver 1.30 tl ödüyosun sadece.siparişler sponsoruna geliyo.lider olması gerekiyo.
çok teşekkür ederimmm

kiras_06
2-07-10, 17:07
Rende
700-800 tl lik kazançları nasıl elde ediyorlar ya aklım ermiyor
:) canım benim üye yaparak :)
sonrada üyenin büyümesini sağlayarak
üyen büyüdüğü zaman dolayısıyla sende büyüyosun
o kazandıkça sende kazanıyosun. ben sadece bir ay uğraştım hatta ilk bir hafta altımda 15 üyem var ve hepsi sadece kendi ihtiyaçlarını girdiler bu ay. ufak tefek şeyler 10 puan 20 puan fln
2 tanesi 100 puan üste girdi
kendi 160 fln girmiştim
bu ayki hakedişim 120 küsür lira + katloğdan gelen %30 kar
bu çarşambada bizim eve bütün üyelerimi toplıycam aslı abla var ankarada baya geniş bi grubun başında baya tecrübeli benm üstümün ....... üstü:) arada kaç kişi var bilmiyorum
o toplantı yapcak eminim satışlar artcak tabi üyelerde artck :) peki ben o zamn kaç lira prim alırım sizce :)
önümüzdeki ay yazarım buraya :KK66:
kısacası bu işi ne kadr ciddiye alırsan ne kadar iş gibi görürsen o kadr kazanırsın
kolay gelsin hepimize :)opuyorumnanaktan

kiras_06
eDa17
kızlar bna yardımcı olurmusunuz üye olmayı düşünüorm..
katalog paraylamı ne kdr??
bp nedir??
kargo parası ne kdr??
vs vs yani satmakmı ii yoksa almakmı???
ne kdr kazanıosunuz?
ayyy arkadaşlar çok kötü anlatmışsınız :) nerdeyse kendi yapptığınız işi kötülüyceksiniz :)
canım benm sadece sipariş girersen eğer kendi istediğin şeyler sana indirimli gelmiş olur ayrıca puanlardan dolayı hediyeler fln gelir
ama üye yaparsan , yani arkadaşlarına , bu işi yapabileceğini düşündüğün insanlara tavsiye edersen onlara neyin ne olduğunu anlatıp , bu fırsatı sunarsan
onuun girdiği siparişlerin puanları senin hanene de eklenir sonuç olarak hem sen kazanırsın hem o kazanır. sonra oda çevresinden birilere tavsiye eder
onun yaptığı her üyenin puanı sana gelir tabi onada
merdiven gibi aşağıdan yukarı doğru ilerler bu sistem
sonuçta diyelim ki sen ve senin altındakiler onların altındakiler vs 20 - 30 kişi oldunuz , ki bu çorap söküğü gibi kendiliğinden gelio bi kaç tane üye yaptıktan snra :)
ve sen ve grubunun toplam yaptığı satışın fiyatı 5 milyar yada 10 milyar
10 milyar diyelim
bu durumda büyük ihtimal % 21 seviyesinde olursun
bu şu demek
sen 10 milyarın % 21 ini alcaksın :) yaklaşık 2 milyar fln eski parayla tabi :eek:
bu işin ucu bucağı yok ne kadr kazanmak istersen o kadr kazanabilirsin
ayrıca sen çalıştın uğraştın diyelim
bi yerden snra uğraşmak istemedğinde o emeklerin çöpe gitmiyo istediğin kişiye aynı seviyeden miras bırakabiliyosun
zaten bi yerden snra yönetici gibi bişi oluyosun
satış yapman gerekmio
sadece bi tek el kremi de olsa sipariş girmen gerekio o da primini almabilmek için
insanları anlamıyorum gerçekten para kazanmanın çok kolay ve eglenceli bir yolu ben egleniyorum , hiç zoruma gitmiyo
hevesli ve istekli bi şekilde insanlara anlattığım için de hem satışı çok rahat yapıyorum
hem üyeliği
üstelik hem staj yaptım hazine müsteşarlığında bu haziran içinde bu üye ve satışları yaparken hemde sürücü kursuna yazıldım yani çok yoğunum aslında bi yandan sürekli ingilizce çalışıyorum
hacettepe istatistik öğrencisiyim son snıfa geçtim genel ortalamam 3 buçuk civarı bişi
ben yapabiliyosam herkes yapabilir bu işi
tek sırrı şu benimsemek
ve severek isteyerek insanları bu konuda bilgilendirmek , günde en az 3 kişiye bahsetmek oriflame dan :)zemuszemusolumunekankayizsmile

kiras_06
doremi
canım puan doldurma die biş yok :)
150 puan var yaklaşık 200 milyon fln oluyo
bu puanda sipariş verebilirsen eğer ücret ödemiyosun
ama bu puanın altındaysa siparişin 3 puan 5 puan 20 puan farketmez ücret sıfırlama ürünü var onu yazıyosun
oda ucube bişi diil yani
ben satmıyorum kendim kullanıyorum hiç bi şikayetim yok
satmak istesen en az 5 liraya satarsın
ücret de ödememiş olursun
korkcak hiç bişi yok inanki
pişman olmazsın
ben eski avoncuyum b sebepten çok direndim istemiyorum die ama şimdi çok pişmanım çookk önce başlamadıma
umarım anlatabilmişimdir
:hulya:

kiras_06
Osiris
orfİflamedan gerÇekten memnunum dİĞer kozmetİk ÜrÜnÜnde (avon )dudaklarımda kuruma ve soyulma gıbı sıkıntılar yapıyordu ama orİflamemın tum urunlerı Şahane hıc bır sıkıntım yok :)
kesinlikle katılıyorum:sm_cool:a.s.

nezox
2-07-10, 18:07
kiras_06
evet canm ya bu işte güzel para var ben avon'a 3.5 sene emek verdim ama elimde kazandım dediğim 5 kuruşum yokbir senedirde takım öncüsüyüm. temsilcilerim muhteşem satışlar yapıyo ve ben kayda değer bişey kazanmadım şimdiye kadar ama öriflame dan 1 haftada 8 üyeden çok güzel para kazandım o yüzden diyorumki öriflame a geçin ve emeğinizin karşılığını alınnnnnnnnn.:lepi: