TEST

6.Hafta, Kese 18 mm ama Embriyo yok.. Yardım!

winx perisi
3-07-09, 09:07
kıslar bgun doktora gıttım 6 haftalık hamıleyım fakat doktor 2 katı buyumus kese dedı gelısme oldugunu soledı ama emrıyo gorunmuyo 10 gun sonra tekrar gelmemı soledı ama ben 8,haftam dolunca gdecegım normalmı kızlar dr.usg ye alırken 6 hafta yenı gebelık dedı ınsallah gorebılırız demıstı.kanda ve ıdrarda tahlıllerım normal bılenler varsa yazabılırmı acaba 6 haftalıkken gorunmemesı normalmıkafamçokkarıştı

winx perisi
3-07-09, 10:07
kızlar yardım edın kımse yokmuuuuuuuumafoldumben

seydahancer
cnm sen h,ç üzülme banada aynısını söylediler ben hemen başka doktora gittim ve kalp atışını gördük istersen başka doktora git

seydahancer
bu arada aynı benimde öyleydi hatta doktor kesemin fazla büyümediğini ve haftaya kalpatışını duymazsak gebeliği sonlandırıcaz demişti o anda bütün dünya başıma yıkılmıştı ama şimdi inşallah bir oğlum olacak

sunways
walla benım kese 4 haftalıkken goruldu
6 haftlaıkkeende kalp atısları duyuldu
ultrason cıhazı eskı mı acaba
baska bı dr gıt ama özel olsun

winx perisi
3-07-09, 11:07
ılk özele gıttım ama benı muayene etmeden sırada baska bı hastayla karıstırmıslar.muaynemı bıle olamadım suanda gıttıgım devlet hatanesı ama guzel bı hastane zübeyde hanıma gdıyorum.hep oraya gderım eskıden berı.heralde benımkı bos gebelık kızlar ya sımdı doktorsitesi.com diye bı sıte var orda bı doktora bu soruyu sordum vajınal usg ıle kalp atıslarının gozlenmesı gerek dıye yazmıslar.benımkıde vajınal usg oldu offfff yaaaa cok korkmaya basladım

monopoly_26
3-07-09, 11:07
winx perisi
kıslar bgun doktora gıttım 6 haftalık hamıleyım fakat doktor 2 katı buyumus kese dedı gelısme oldugunu soledı ama emrıyo gorunmuyo 10 gun sonra tekrar gelmemı soledı ama ben 8,haftam dolunca gdecegım normalmı kızlar dr.usg ye alırken 6 hafta yenı gebelık dedı ınsallah gorebılırız demıstı.kanda ve ıdrarda tahlıllerım normal bılenler varsa yazabılırmı acaba 6 haftalıkken gorunmemesı normalmıkafamçokkarıştı
merak etme canımmm bnde 6 haftalıktı kese var çocuk yok dedi.vajinal ultarsyona soktu.bebekte kesede göründü.kalp atışıda duyuldu.merak eyme senin gibi olan çokkk.kese görünüp bebek görünmüyoo.şimdi bn bebişim 12 haftalıkk.:nazar::nazar::CüvCüv:

seydahancer
3-07-09, 12:07
sen hiç üzme kendini

NADYA 81
canım benimde 6 haftalıkken hem embriyo vardı hemde kalp atışını duymuştum.
ama her kadın her hamilelik başkadır.
bence 10 gün filan bekleme.gidebilirsen iyi bir özel hastaneye git.bir doktor daha baksın
inşallah sonuç güzel olur

winx perisi
monopoly_26
merak etme canımmm bnde 6 haftalıktı kese var çocuk yok dedi.vajinal ultarsyona soktu.bebekte kesede göründü.kalp atışıda duyuldu.merak eyme senin gibi olan çokkk.kese görünüp bebek görünmüyoo.şimdi bn bebişim 12 haftalıkk.:nazar::nazar::CüvCüv:
banada ılk once karından baktılar sonra vajınal usgye bakalım ddedıler vajınal usg de kese 18 mm emrıyo yok:1no2:

brcsrkn
canım sata göre 6 haftalıksın ama belki geç döllenme yada geç yumurtlama oldu oyüzdenden bebek geriden gelicek bence bi dr a daha git ve üzme kendini Allaha dua et her şeyin hayırlısı canım

seLis
winx perisi
canim karindan baktiysa gorulmemesi normal olabilir ama vajinal baktiysa hem gorunmesi hem kalp sesi duyulmasi lazimdi...bos gebelik olabilir...

winx perisi
mafoldumben:1no2:eek:fffff kıslar ya daha kotu oldum sımdı

seLis
winx perisi
mafoldumben:1no2:eek:fffff kıslar ya daha kotu oldum sımdı
canim vajinal neden baktirmadin..ayni sey benim basimada geldi ve bos gebelik oldugu icin gebeligim sonlandirildi...insallah senin oyle olmaz...ama ikinci gebeligimde 6 haftalikken hem bebegi gorduk hem kalp atisini duyduk..

winx perisi
mehay
canim vajinal neden baktirmadin..ayni sey benim basimada geldi ve bos gebelik oldugu icin gebeligim sonlandirildi...insallah senin oyle olmaz...ama ikinci gebeligimde 6 haftalikken hem bebegi gorduk hem kalp atisini duyduk..
once karından baktılar,görünmüyo diye vajinal baktılar vajınal baktıklarında kese 18 mm ölçüldü bebek yok denıldı

peluse
3-07-09, 14:07
Peki kesenin içinde yolk sac var mıydı?

winx perisi
peluse
Peki kesenin içinde yolk sac var mıydı?
yok cnm hıc bısı grunmuyoooo:umursamaz:

winx perisi
neyse cnm cıkıyorum ben yarın devm ederız

anjelic
3-07-09, 15:07
Canım 18 mm olup yolk sac görünmediyse çok olumlu bakmıyor doktorlari 10 mm üzerine çıkınca yolk sac görünmeli diyorlar, inşallah sende bir an önce görünür, bozma moralini sakın, olumlu düşünmeye çalış.

zeynepSav
3-07-09, 20:07
winx perisi

Canım kafana takma benimde öyle oldu 6 haftalıkken kese var ama bebek yok dedi doktor alttan ultrasonlada baktı ama göremedi. ben 2 hafta bekledim sonra gittim ve bebeğim göründü şuan 20 haftadayım kafana takma eğer yine görünmezse başka doktora git...

nehiriver
bende de gözükmemişti 8 nci haftada gözüktü oğluşum benleeeeeee çok şükür meraklanma düzensizadet gec yumurtlama bunlara neden oluomuss

EU2
Bir iki hafta daha bekleyin..Boş gebelik değildir inşallah..

winx perisi
4-07-09, 05:07
zeynepSav
Canım kafana takma benimde öyle oldu 6 haftalıkken kese var ama bebek yok dedi doktor alttan ultrasonlada baktı ama göremedi. ben 2 hafta bekledim sonra gittim ve bebeğim göründü şuan 20 haftadayım kafana takma eğer yine görünmezse başka doktora git...
zeynepcım cnm nasıl rahatlattın benı bılemessın bende ayın 14 unde esımle beraber gdecegım 8 haftam oluyo ayın 14 unde bazı gebelıklerde olabılıyomus oylemı bıde ıkız oldugu zaman gec gozukuyomus bendede gorunur o zaman zeynep cnm cok tsk ederım tesellın ıcın a.s.:1hug:

winx perisi
nehiriver
bende de gözükmemişti 8 nci haftada gözüktü oğluşum benleeeeeee çok şükür meraklanma düzensizadet gec yumurtlama bunlara neden oluomuss
evt benımde duzensız pco oldugu ıcın gec yumurtlamıs olabılırım bende oyle dusundum esımde cok endıselenıyo neden gorunmuyo dıye onun ıcın beraber gdecegız ınsallah gorunur bebısım daha fazla annesını bekletmez saklanmaz sıpam ınsallah

winx perisi
kızlar hepınıze cok tsk ederım benı ne kadar mutlu ettınız anlatamam sayenızde tam gebelıgımden umıdımı kesmısken sızın yazdıklarınızı okudum ve tekrar umıtlendım hepınıze cok tsk ederım burdan bırbırımızı takıp edelım.aletlerın hassasıyetlerıne gre de degısıyomus galıba gorunup gorunmemesı zubeyde hanım a gıttım ben usg ıcın etlıkdekı dogum evı ankaradakıler bılırler guzel bıh hasatane ben hep oraya gdıyorum arastırma hastanesı oldugu ıcın özelden daha cok guvenıyorum doktorlarında cogunu tanıyorum tek guvendıgım hastane orası acıkcası artık Allahın iznıyle gorecegım bebısımı

nila
6-07-09, 09:07
ne yaptın winx perisi gittinmi doktora ?merakla bekliyorum sonucunu..bende seninle aynı durumdayım ve çok endişeliyim. sata göre 6 +3 haftalık hamileyim. kese görünüyor 10 mm. ama içinde bir şey yok :çok üzgünüm: 10 gün sonra gel dedi dr. o zaman görmemmiz lazımmış. göremezsek boşgebeliktir dedi. perşembe günü gitcez. çok korkuyorum dua ediyorum kötü bir şey olmaması için.bel ağrılarım ve kasıklarımda ağrılar var.5 gün öncede hafif bir kanama oldu ve geçti.o zaman dr a gittiğimde kese düzgün demişti. benimle aynı durumda olanlar varmı..görüşlerinizi bekliyorum

winx perisi
6-07-09, 10:07
nila
ne yaptın winx perisi gittinmi doktora ?merakla bekliyorum sonucunu..bende seninle aynı durumdayım ve çok endişeliyim. sata göre 6 +3 haftalık hamileyim. kese görünüyor 10 mm. ama içinde bir şey yok :çok üzgünüm: 10 gün sonra gel dedi dr. o zaman görmemmiz lazımmış. göremezsek boşgebeliktir dedi. perşembe günü gitcez. çok korkuyorum dua ediyorum kötü bir şey olmaması için.bel ağrılarım ve kasıklarımda ağrılar var.5 gün öncede hafif bir kanama oldu ve geçti.o zaman dr a gittiğimde kese düzgün demişti. benimle aynı durumda olanlar varmı..görüşlerinizi bekliyorum
cnm ben ayın 14 unde vaya 21 ınde gdecegım 8 hafta oncesınde gorulmemesı normalmıs cnm zaten doktor usg ye alırken cok kucuk ınsallah gorebılırız demıstı.kafana takma
hamıleleıkte soru ve sorunlar bolumunde ''bu sızce tuhafmı'' topıgını oku bu sorunuma yazan arkadaslar var onlarda aynı sorunu yasamıslar ınsallah 8.haftada gorebılırız bebeıslerımızı.Allahın izniyle.:1hug:a.s.

winx perisi
7-07-09, 08:07
nila
canım sen benden önce gdıyorsun doktora persembe gunu hayırlı haberlerını beklıyorum mutlaka yaz ve kanaman oldugunu doktora mutlaka soylle canım bebeişini görürsün inşallah.a.s.:1hug::KK46:

winx perisi
9-07-09, 06:07
nila
canım naptın gıttınmı doktora haber var mutlaka beklıyorum

nila
10-07-09, 05:07
merhaba arkadaşlar dün gittim doktora. kese 19mm olmuş ama embriyo yine görünmedi.alttanda üstten de muayene etti.anembriyonik dedi.:KK43: tıbbı tahliye yapalım artık beklememize gerek yok dedi. çok üzgünüm. sabaha kadar uyumadım ağlaya ağlaya bir hal oldum zaten. buradaki arkadaşlardan 8. haftada gördüklerini söyleyenler var. benim durumumunda onlarınki gibi olması için dua ediyorum. lütfen sizde bana dua edin. dr un keseyi alma işlemini kabul etmedim. 10 gün sonra alalım o zaman dedi.20 sinde gitcem ve o zaman yoksa alınacak. bu arada haftaya başka bir dr gitmeyi düşünüyorum. iş yerinden bir arkadaşında görünmemiş o başka bir dr gitmiş görünmüş.bilmiyorum fazla mı ümitleniyorum ama gebeliğimin devam etmesini istiyorum.bu benim ilk gebeliğim. ilginiz için tşk ederim arkadaşlar.gelişmeleri yazarım.hoşçakalın.

winx perisi
10-07-09, 05:07
nila
merhaba arkadaşlar dün gittim doktora. kese 19mm olmuş ama embriyo yine görünmedi.alttanda üstten de muayene etti.anembriyonik dedi.:KK43: tıbbı tahliye yapalım artık beklememize gerek yok dedi. çok üzgünüm. sabaha kadar uyumadım ağlaya ağlaya bir hal oldum zaten. buradaki arkadaşlardan 8. haftada gördüklerini söyleyenler var. benim durumumunda onlarınki gibi olması için dua ediyorum. lütfen sizde bana dua edin. dr un keseyi alma işlemini kabul etmedim. 10 gün sonra alalım o zaman dedi.20 sinde gitcem ve o zaman yoksa alınacak. bu arada haftaya başka bir dr gitmeyi düşünüyorum. iş yerinden bir arkadaşında görünmemiş o başka bir dr gitmiş görünmüş.bilmiyorum fazla mı ümitleniyorum ama gebeliğimin devam etmesini istiyorum.bu benim ilk gebeliğim. ilginiz için tşk ederim arkadaşlar.gelişmeleri yazarım.hoşçakalın.
canım benım baska bı doktora gıt bence oda aynı seyı solerse yapacak bısey yok kac haftalıktı canım bebegın

winx perisi
10-07-09, 06:07
canım 7 haftalık gozekuyosun bencede hemen baska bı doktora gıt 8.haftadada gorunmesse yapacak bısey yok ben 8.haftamda gdecegım

nila
pztsi günü gideceğim. gazi de mehmet erdem diye bir dr var ona gitmeyi düşünüyorum.

winx perisi
Canım benım cıhazlardanda kaynaklıyor hassasıyetlerıne gre.gazıde grunur ınsallah

nila
10-07-09, 07:07
acaba nerenin cihazları iyidir kii...oraya gitsem.

winx perisi
Valla canım ben etlık zubeyde hanıma gdıyorum bekarkanda hep oraya gderdım oraya gıt bı de ıstersen gatanın karsısında eger Özele gdeyım dıyorsan guvene gıt derım yada bayındıra,ÇAĞ HASTANESı DE GUZEL KURUMLARLA ANLASMASIDA VAR

nila
hımm evet güven yada bayındır olabilir.zübeyde hanım bana uzakolur. ben mesaya gidiyordum. orayı arayayım da gideyim. tşk ederim ilgin için.

winx perisi
Banada uzakta bende Çankayada oturuyorum tek guvendıgım hastane orası oldugu ıcın ıcım rahat gdıyorum en azından

winx perisi
Rıca ederım canım bgun musaıt olursan gıt bence ptesıye bırakma

winx perisi
nila
hımm evet güven yada bayındır olabilir.zübeyde hanım bana uzakolur. Ben mesaya gidiyordum. Orayı arayayım da gideyim. Tşk ederim ilgin için.
zubeyde hnm olur deseydın ogleden sonra gıderdın bgun cok sakın olur ogleden sonra ozellıkle. Hemen halleder donerdın bıde sadece usg ye alacaklar senı fazla sırada olmuyo 1 saatını alır yanı.

anjelic
nila
nilacım canım çok geçmiş olsun, benzer şeyleri yaşamış bir insanım, neler hissettiğini çok iyi anlıyorum canım, başka bir doktora da görün, gerçekçi olmak gerekirse kese 10 mm üzerine çıktığında yolk kesesi 17 mm üstündeyse bebeğin görünmesi gerekiyor, değilse ne kadar beklesen de sonuç aynı oluyor, içinin rahatlaması için bekle 1 hafta, eğer sağlıklı değilse şöyle düşün: senin sağlığın öncelikli, sen sağlıklı olacaksın ki sağlıklı bebek gelsin, herşey Allahtan, Allahtan sabır iste ona sığın canım, O isterse herşey olur, inşallah sağlıklı bir gebeliktir.:çok üzgünüm:

nila
haftaya 8.haftanın içinde olacağım.o yüzden pztsiyi beklemek istiyorum.off ya..çok korkuyorum.boşa ümitlenmek de istemiyorum. yok olan bir şey sonradan var olamazkiii:KK43:

winx perisi
nila
haftaya 8.haftanın içinde olacağım.o yüzden pztsiyi beklemek istiyorum.off ya..çok korkuyorum.boşa ümitlenmek de istemiyorum. Yok olan bir şey sonradan var olamazkiii:KK43:
nila herseye hazırlıklı olmalısın suan bebegıne mudahale edemıyorsunkı zaten senın elınde deıl yanı.bu 1 kerelık olan bısey bıdaha tekrarlanmaz benımde aynı ıhtımal var ama kotu dusunmemeye calısıyorum bole bısey olursada yasayacagım varmıs napalım ısyan etme cnm ama sonucta saglıklı bı gebelık ıstenen

nila
orda tavsiye edeceğin bir dr varmı peki..birde zübeyde hanım etlik te değil mii.

winx perisi
Yanı vardır bencede bundada bı hayır.seren serengıle bak 3 kez 9 aylıkken bebeklerını kaybettı ama yılmıyor.onun yerınde olsaydık ne yapardık.lutfen sıkma canını.alındıktan 2 hafta sonra tekrar yumurtlaman olucak ve adet gordukten sonrakı ay hamıle kalmanda bı sakıncası yok bıtanem

winx perisi
nila
orda tavsiye edeceğin bir dr varmı peki..birde zübeyde hanım etlik te değil mii.
canım orda 10 gune bır doktorlar degısıyor ama ben gıttıgım doktorların ısmını yazayım songıttıgım usgyı ceken doktorun ısmı:süha özer.ılk gıttıgım tahlıllerımı ısteyen doktorun ısmıde volkan kurtaran.ıkısıde operatör doktor.kadın dogum 7 deler ETLıK ZÜBEYDE HANIM DOGUMEVI POLIKINLIK KISMINDALAR YATAKLI BOLUMDE DEILLER

winx perisi
Canım bence bgun gıt baktır anlat bıde bole bole oldu dıye eger gene aynı seylerı solerse doktor ptesı gunu tekrar gdersın

ahmetsalih
10-07-09, 08:07
aynı şeyleri yaşamış biri olarak hepinize moralinizi yüksek tutun diyorum ama yine de her şeye hazırlıklı olun ben 7+5 ve 8+5 de iki muayene oldum ikisinde de kese boştu beta hcg değerlerinde artış vardı ama olması gerektiği gibi 2 günde bir iki katına çıkmıyordu doktorum boş gebelik dedi benim ısrarımla 5 gün daha bekledi ama değişen bir şey olmadı 9+3 de yapılan ultrasondada da birşey görünmedi ve kürtajla sonuçlandı ama ben içimin rahat olması açısında emin olana kadar bekledim sizde en azından 8-9 haftaya kadar bekleyin bazen geç gözükme olabiliyor ayrıca beta hcg lerinizi 2 gün aralıklarla ölçtürün bakalım iki katına çıkıyor mu umarım sonuç hepiniz için güzel olur

winx perisi
10-07-09, 12:07
yused
benimde 6. Hafta embiryo yoktu 8. Hafta göründü merak etme panik yapma
ayyy cıddımısın suanda bunları duymaya o kadar ıhtıyacımız varkı arkadasım vajınal mı baktı gorunmedı yoksa karındanmı baktı

nila
10-07-09, 14:07
yused..seninle aynı durumda olmayı şu an o kadar çok arzu ediyorumki..