Tuvalet Kokusu İçin Neler Yapıyorsunuz?

aysecikcik
4-07-09, 18:07

arkadaşlar....tuvaletimi ve lavabomu çok temiz tuttuğum halde yıkadıktan birkaç saat geçmeden tekrar koku oluşuyor...nedenini anlamış değilim.....misafir kabul ettiğimde misafirlerim gelmeden az öncesinde yıkıyorum.....geldiklerinde hemen kötü kokuyla karşılaşmasınlar diye....fakat aradan birkaç saat geçince koku başlıyor...tuvalet ve lavabo evin girişinde olduğu için istenmeyen kötü kokular eve yayılıyor....tuvalet ışıklandırmaya bakıyor....burada mı sorun var bilemiyorum...çok rahatsız oluyorum ve yıkadıktan birkaç saat sonra koku çıkmaya başlayınca koku sıkmaya başlıyorum...bu defa da yerler leke oluyor....:çok üzgünüm: ne yapacağımı bilemiyorum...evimiz çok yeni ve rahat,çok güzel...yoksa inanın hemen taşınırdım....çekilecek gibi değil...bu konuda neler yapabilirim arkadaşlar...lütfen fikirlerinizi paylaşın....:çok üzgünüm:

Fountain
4-07-09, 18:07
sormayın bızımde banyoda problem yok camı dısarıya bakıyo ama kucuk alaturka tuvalet o sekılde camı bına arası dısarıya bakmıyo dogal olarak kokuyo hergun yıkamamıza ragmen

aysecikcik
4-07-09, 19:07
dediğim gibi ben yıkadıktan birkaç saat sonra koku başlıyor...keşke sabah akşam yıkadığımda koku oluşmasa,inanın günde 2 veya 3 defa yıkamaya da razıyım....gece kalkıyorum,midem kalkıyor resmen....:1shok:

EU3
gelen koku tuvaletle ilgili olmayabilir ..
lavabonuzun borusunu temizlemeyi deneyin onun için mr.muscle lavabo açıcıyı tavsiye ederim..
yada yerde herhangi bir gider borusu varsa ordanda geliyor olabilir oralarıda açıcıyla temizleyin umarım sebeb onlardır ..
a.s.

aysecikcik
cevap için teşekkür ediyorum...lavaboyu çok kere kokladım....koku oradan kaynaklı değil gibi...fakat yine de dediğinizi deneyeceğim..çünkü başka yapacak hiçbirşeyim kalmadı...lavabo açıcıyı tuvalete de döksem bir faydası olur mu acaba?...onu da denemek istiyorum çünkü....:1no2::1no2::1no2:

EU3
aysecikcik
cevap için teşekkür ediyorum...lavaboyu çok kere kokladım....koku oradan kaynaklı değil gibi...fakat yine de dediğinizi deneyeceğim..çünkü başka yapacak hiçbirşeyim kalmadı...lavabo açıcıyı tuvalete de döksem bir faydası olur mu acaba?...onu da denemek istiyorum çünkü....:1no2::1no2::1no2:
tuvalette ne derece etkili olur bilemiyorum ama onun içinde vardır böyle bir ürün markette bi araştırın derim yerimseniben
birde tuvaletinize koku giderici ernetlerden asabilirsiniz her sifon çekiminde güzel koku yayılabilir gerçi köklü bir çözüm diil ama :sinifsinif:

aysecikcik
tuvalet için var mıdır acaba böyle bir ürün...hemen araştırmam lazım..gerçi marketlerde en çok takılı kaldığım reyon deterjan reyonu oluyor..her türlü şeyden haberdar olmak istiyorum...tuvalet için koku giderici bir ürüne rastlamadım..fakat belki dikkat etmemişimdir,gözümden kaçmıştır...hemen yeniden detaylı birşekilde bakacağım canım....öneriniz ve güzel yorumlarınız için çok teşekkürler....:1hug:a.s.

tatlırüya
4-07-09, 21:07
bende sorunun borulardan olduğunu düşünüyorum....

aysecikcik
5-07-09, 17:07

borular için yapabileceğim birşey var mı?...

bugün markete baktım ve bu sorunu çözebilecek birşey bulamadım...Mr mussle aldım döktüm lavaboya az önce,biraz da klozete döktüm....birkaç saat içnde kedini belli eder..beklemedeyim...-tatlicadiarzu-

balımnur
6-07-09, 06:07
lavabo ve wc gider borularından kaynaklanıyor canım buna yapabileceğin fazla bişey yok maalesef. benimde kiralık evimde de aynı sorun vardı düzelmiyor. bu evimde de duş alacağım zaman suyu açtığımda biraz koku vuruyor onunda havalandırma borusundan kaynaklandığını söylediler.

burcuslm
6-07-09, 06:07
Oda parfümü kullanıyorum, makinesiyle birlikte aldım 7,5 dk,15dk,30 dk gibi seçenekleri var ben koku olayını çok sevdiğim için 15 dklığı ayarlıyorum sürekli parfüm sıkıyor o yüzden pek kokuya fırsat vermiyor

aysecikcik
6-07-09, 08:07
balımnur
lavabo ve wc gider borularından kaynaklanıyor canım buna yapabileceğin fazla bişey yok maalesef. benimde kiralık evimde de aynı sorun vardı düzelmiyor. bu evimde de duş alacağım zaman suyu açtığımda biraz koku vuruyor onunda havalandırma borusundan kaynaklandığını söylediler.
maalesef canım...bizim de aynen böyle bir sorunumuz var işte....çok rahatsız edici bir durum....dün akşam lavabo açıcıyı hem lavaboya hem de tuvalete döktüğümden bahsettim....bu sadece kokuyu bir miktar erteledi...sonrasında yine aynı....:çok üzgünüm:

aysecikcik
6-07-09, 08:07
burcuslm
Oda parfümü kullanıyorum, makinesiyle birlikte aldım 7,5 dk,15dk,30 dk gibi seçenekleri var ben koku olayını çok sevdiğim için 15 dklığı ayarlıyorum sürekli parfüm sıkıyor o yüzden pek kokuya fırsat vermiyor

güzel kokuyu ben de çok seviyorum...hatta odalarda kullanıyorum..fakat tuvalet temiz kokmazken güzel kokuyla kapatmak da pek içime sinmiyor.....ne yapacağımı şaşırıp kaldım....:bbo:

burcuslm
6-07-09, 09:07
aysecikcik

güzel kokuyu ben de çok seviyorum...hatta odalarda kullanıyorum..fakat tuvalet temiz kokmazken güzel kokuyla kapatmak da pek içime sinmiyor.....ne yapacağımı şaşırıp kaldım....:bbo:
acaba sizin banyo ve tuvaletin alt yapısında mı bir problem var ? umarım bir çözüm bulursun

karde_len
6-07-09, 10:07
canım naftalin var tablet olarak lavabonun içine 4-5 tane kadar koy bence ben öyle yapıyorum en azından lavabolar bassa bile kötü kokmuyor naftalin kokuyor

birmelek
Canımm..bir ara bizde de olmuştu ve çok kötüydü beni uykudan bile uyandırıyordu. Sonra eşim lavabo giderlerine bakmayı akıl etti. Özellikle de çamaşır makinesinin suyunu boşalttığı yerde boru ucuna takılması gereken birşey varmış..yuvarlak..belki eşin ya da işi bilen kişiler yardımcı olabilirler sana..eşim gitti ondan aldı taktı. Ve bir daha öyle bir sorun yaşamadık. Bazen hafif koku alır gibi olduğumda da sifonu çekmem yeterli oluyor..yada banyo giderine biraz su tutuyorum bitip gidiyor. Bu dediğim şey de 15 günde filan çok hafif oluyor..ama daha önce hergün aynı sorunu yaşıyorduk.

kmehtap
tuvaletinizin camı varmı biz yeni evimize taşındık cam yok wclerde böyle apartman boşlugu gibi bişe yaptılar ben hiç kullanmıyorum alaturkayı yinede her gün temizliyorum koku yüzünden sorun boru falan değil bizimkiler yep yeni sorun cam olmaması o boşluğu koklamıştım ordan geliyordu koku orayada çok güçlü temizlik ilacı püskürttüm ben annem almanyada getirmişti bi kaç gün idare ediyor sonra yine başlıyor çok iğrenç biliyorum

aysecikcik
6-07-09, 11:07
burcuslm'cum...alt yapıda mı bir soru var bilemiyorum....alt yapıda varsa nasıl halledeceğiz çok büyük iş gibi geldi bana şimdi...:1no2:

karde_len'cim....tablet naftalinlerden kullandım canım....fakat ernet türü kokular başımı çok ağrıtıyor....kokusu çok ağır çünkü....benneyaptımki

birmelek'cim....çamaşır makinesi tuvalete yakın bir yerde deil canım benim...makine koridorda kapalı ve petek şeklinde bir dolap içinde...acaba senin dediğin gibi etkisi olabilir mi?....baktırmak gerekiyor...sağol canım....gerçekten çok rahatsızlık verici bir olay....

kmehtap'cım...tuvaletin penceresi var bitanem....fakat ışıklandırmaya baktığı için pek de hava alıyor sayılmaz...açık da olsa,kapalı da olsa tuvalet kokuyor....:çok üzgünüm:

cadikazani23
6-07-09, 13:07
benimde tuvalette böyle bir sorunum var 1 sefer kezzap veya tuz ruhuyla yıkamayı dene en azından 20 gün kokudan uzak tutuyo birde arada bir tuvaletin gider bölümüne naftalin at 1 2 adet bunlarda kesin çözüm değil ama en azından baya bir süre idare edio

aysecikcik
6-07-09, 17:07
cadikazani23
benimde tuvalette böyle bir sorunum var 1 sefer kezzap veya tuz ruhuyla yıkamayı dene en azından 20 gün kokudan uzak tutuyo birde arada bir tuvaletin gider bölümüne naftalin at 1 2 adet bunlarda kesin çözüm değil ama en azından baya bir süre idare edio
sağol canım....deneyeceğim.....:gitme:

LOCA
6-07-09, 21:07
ben klozetin içine oda spreylerinden sıkıyorum.mis gibi kokuyokaydirigubbakcemile5zemuszemus

aysecikcik
8-07-09, 07:07
LOCA
ben klozetin içine oda spreylerinden sıkıyorum.mis gibi kokuyokaydirigubbakcemile5zemuszemus
CADIARZUoldukça ilginçmiş canım...peki kalıcı oluyor mu?

LOCA
9-07-09, 16:07
aşağı yukarı 2-3 saat idare ediyo

es_er
21-09-09, 08:09
kızlar antalyada hemen hemen herkesın gıder kokusu sorunu var,alt yapı eksıklıgınden dıyorlar...tum arkadaslarımdan duydum.benım evımdede boyle bır sorun vardı.banyodakı gıder var ya ona seffaf poset gecırdım.yıkarken acıyorsunuz gıderı.hem bellı olmuyo hemde koku kesıldı.gercekten acayıp ıse yaradı.ruzgarlı havalarda acayıp koku gelıyordu.kuvet delıgınede tıkac taktım ve sorun cozuldu.evımı degıstırmeyı dusunuyordum bu yuzden ,ama bu sehırde evlerın cogunda koku oluyormus
deneyın bence.

es_er
21-09-09, 08:09
ve zaman ayarlı sprey kullanıyorum banyoda.mis gıbı kokuyor

nem
21-09-09, 09:09
bende vallaa oda spreyi sıkıyorum wc den çıkarkennnnn....hiç sevmiyorum kötü kokmasını..saat başıda lavobaya gittigimden her seferinde oda parfümü sıkınca misler gibi kokuyo artık takıntı olmuş wc nin ordan gecerken bitane fıslatıp geçiyorum:):):

Fountain
21-09-09, 10:09
şişede oda sprey aldım gerektıkce sıkarım olmadan olmaz bırı btmeden bırını alıyorum napıyım temızlemekle alakası yok gun asırı yıkıyoruz ama bı yerlerden koku gelıyo sarımsak kokusu gıbı bazan anlamıyorum kı

Bige_
21-09-09, 13:09
ben her gun camasır suyuyla sıldırıyorum,aynı zamanda duvarıma glade ın buyuk koku makınasını taktırdım 36 dk da bır koku verıyor guzel oluyor

aysecikcik
21-09-09, 19:09
es_er
kızlar antalyada hemen hemen herkesın gıder kokusu sorunu var,alt yapı eksıklıgınden dıyorlar...tum arkadaslarımdan duydum.benım evımdede boyle bır sorun vardı.banyodakı gıder var ya ona seffaf poset gecırdım.yıkarken acıyorsunuz gıderı.hem bellı olmuyo hemde koku kesıldı.gercekten acayıp ıse yaradı.ruzgarlı havalarda acayıp koku gelıyordu.kuvet delıgınede tıkac taktım ve sorun cozuldu.evımı degıstırmeyı dusunuyordum bu yuzden ,ama bu sehırde evlerın cogunda koku oluyormus
deneyın bence.
güzel bir uygulama bence...

nem
bende vallaa oda spreyi sıkıyorum wc den çıkarkennnnn....hiç sevmiyorum kötü kokmasını..saat başıda lavobaya gittigimden her seferinde oda parfümü sıkınca misler gibi kokuyo artık takıntı olmuş wc nin ordan gecerken bitane fıslatıp geçiyorum:):):
iyi yapıoyrsun canım...benim de son zamanlarda yaptığım birşey....fıslatıp geçmek...kaydirigubbakcemile5

Bige_
ben her gun camasır suyuyla sıldırıyorum,aynı zamanda duvarıma glade ın buyuk koku makınasını taktırdım 36 dk da bır koku verıyor guzel oluyor
koku sıkınca iyi oluyor..keşke kendiliğinden kötü kokmasa....mafoldumbenmafoldumben

carefully
21-09-09, 20:09
tuvalet için wc kapağı kullan illa ki vardır zaten. ayrıca ben tuvalet fırçasının kutusuna yumuşatıcı veya sıvı sabun döküyorum oda işe yarıyor. lavabo içinse koku giderde bi çatlak falan vardır hava yapıyordur.rüzgar ters esince koku lavabodan eve yayılır. onun için iri kaya tuzu var böyle nohut kadar falan ondan al minik bi beze sar lavabo ağzına koy ama hep bulunsun lavaboda kokuya birebir ben öyle kurtuldum kokudan beze sararsan o su değdikçe zamanla eriyor. :teselli:

aysecikcik
23-09-09, 12:09
carefully
tuvalet için wc kapağı kullan illa ki vardır zaten. ayrıca ben tuvalet fırçasının kutusuna yumuşatıcı veya sıvı sabun döküyorum oda işe yarıyor. lavabo içinse koku giderde bi çatlak falan vardır hava yapıyordur.rüzgar ters esince koku lavabodan eve yayılır. onun için iri kaya tuzu var böyle nohut kadar falan ondan al minik bi beze sar lavabo ağzına koy ama hep bulunsun lavaboda kokuya birebir ben öyle kurtuldum kokudan beze sararsan o su değdikçe zamanla eriyor. :teselli:
delikafadulden iyi fikir canım...sağol....

aysecikcik
23-09-09, 12:09
mira_
naftalin koyun su giderlerine faydası oluyor ve hiç koku oluşmuyor
teşekkürler canım....

DESPO
27-09-09, 11:09
sanırım lağımdan gelen bir koku bu.zaman zaman rüzgar ters yönde estiğinden olur bu kokular.birde yanlış bağlantı bu kokunun sürekli yukarı çıkmasını sağlar.
top şeklindeki ernetlerden alabilir lavabo deliklerine koyabilirsin.birde lavabo yakınlarına otomatik sprey monte edebilirsin.

aysecikcik
27-09-09, 12:09
şu an öyle yapıyorum desperatehousewives....ağır koksa da yapacak başka bir pratik çözüm olmadı...borulara da ilerleyen zamanlarda baktıracağız....

meyrik
30-09-09, 21:09
arkadaşlar bendede aynı sorun vardı, banyo ve tuvalet lavabolarında resmen hava üfürüyor ve iğrenç kokuyordu.lavabolara çözüm, hırdavatçılarda satılıyor tek yönlü kapak adını bilmiyorum ama marka olarak mufmatik yazıyordu kutusunda. su gidiyor ve kapak kapanıyor. hava, böcek, vs. gelmesini önlüyor. banyo giderine bulduğum çözümde küvet tıpası aldım yerdeki ızgaranın üst kısmını çıkardım deliğe direkt tıpayı taktım, şimdi sadece banyo yaparken koku gelebiliyor tıpayı açtığım için. ama bu mufmatiği herkese tavsiye ederim önceden naftalin tablet koyuyordum bir günde eriyip bitiyordu ve evde ağır bir naftalin kokusu oluyordu.

meyrik
30-09-09, 21:09
şimdi çözüm aradığım şey küçük sinekler, napsamda bitmiyor, tahminim tuvalet penceresinden geliyor sirke sineği denir ya onun gibi. öldürmeklede bitmiyor napacağımı şaşırdım. bu konuda tavsiyesi olan varmı acaba???

aysecikcik
1-10-09, 12:10
meyrik
şimdi çözüm aradığım şey küçük sinekler, napsamda bitmiyor, tahminim tuvalet penceresinden geliyor sirke sineği denir ya onun gibi. öldürmeklede bitmiyor napacağımı şaşırdım. bu konuda tavsiyesi olan varmı acaba???
canım....bilmem yardımcı olur mu ama ben bunu tavsiye ederim....bir bak istersen....

selenimo
1-10-09, 15:10
meyrik
tuvalet penceresine tül tal, cırtlı tüller var kolay takılıyo,

alpim
1-10-09, 18:10
kış yaklaşıyor yakında kendı kendılerıne kaybolacaaklar bende muzdarıbım

esesliorcun
1-10-09, 19:10
aynı sorun bizde de var lavabonun içine oda parfümü sıkıyorum girip çıktıkça bayağı işe yarıyor başka çara bulamadım

Aksi
ah sormayin ayni sorun buaralar benim besimda...
valla evin kanalizasyon sisteminde sorun vardi güya borulari degistirdiler,
benim wc ogün bugündür koku yapiyo...
kullanilmayan biyer vardi ordan geliyomus göya...
yapan firma gelip konntrol etti.
simdi biran önce orayi kapatacaklar, insallah bu hafta ici yaparlar...
allam ne kötü koku,dayanilir gibi degil.
bazen diyom aha bu kokularda bizlerden geliyo deyi töbe töbe:roflol:

esesliorcun
ben şu reklamlarda çıkan bantlardan yapıştırdım alaturka tuvalate her sifon çekişimde güzel kokuyo bayağıda gitmiyo bide onu dene belki hafifler

aysecikcik
2-10-09, 07:10
esesliorcun
ben şu reklamlarda çıkan bantlardan yapıştırdım alaturka tuvalate her sifon çekişimde güzel kokuyo bayağıda gitmiyo bide onu dene belki hafifler
nasıl birşey ki canım dediğin bant?...ben hiç rastlamadım...:gitme:

esesliorcun
2-10-09, 08:10
mr muscle reklamlarda çok çıkıyo ben çok memnunum marketlerin hemen hemen hepsinde var dene zamnla kötü koku kalımıyo

ayhsee
2-10-09, 10:10
bence kanaldan da olabilir sorun borulardan olsa lavaboyu kokladığında burnuna çok keskin şekilde gelir bizimde böyle bi sorunumuz vardı kanal tıkalıymış ordan kaynaklanıyomuş koku eşiniz ne diyo acaba bu konu hakkında merak ettim:) yoksa hiç karışmıyomu:eek:lmaz:

aysecikcik
3-10-09, 12:10
esesliorcun
mr muscle reklamlarda çok çıkıyo ben çok memnunum marketlerin hemen hemen hepsinde var dene zamnla kötü koku kalımıyo

önerdiğin bandı bugün aldım canım...ne hoş kokuyormuş öyle...su altında kokusu daha belirginleşiyor....birkaç saat kullanılmayınca tuvalet kokusu çıkmaya başlıyor ...bu nedenle ben her saat başında sifonu çekiyorum....şimdilik iyi ..bakalım nereye kadar devam edecek...yardımların için sağol hayatım...a.s.:asigim:

ayhsee
bence kanaldan da olabilir sorun borulardan olsa lavaboyu kokladığında burnuna çok keskin şekilde gelir bizimde böyle bi sorunumuz vardı kanal tıkalıymış ordan kaynaklanıyomuş koku eşiniz ne diyo acaba bu konu hakkında merak ettim:) yoksa hiç karışmıyomu:eek:lmaz:

canım....eşim de ne yapacağını şaşırdı...ilgilenmez olur mu....apartman yöneticisine bildirdik,kesin bir çözüm bulamadı....yani nereden ve kaynağı nedir bilinse oradan işlemlere başlayacağız zaten...ne güzel siz kurtulmuşsunuz....:gitme:

MeLoDi
ben çatı katında oturuyorum aynı sorun bende de vardı. banyo camı ışıklığa bakıyor ama orasıda hem geniş hem aydınlık. caç hep açıktı. geçen hafta duş alırken üşümeyim diye kapattım sonra açmayı unuttum koku kesildi. şu mavi bloklar var. rezervaya atıyorsun onu atmıştım geçen hafta 2 gün sonra bitiverdi. klozetin kenarına asılan katı kokulardan almıştım güzel koku veriyor. şu bantları merak ettim bende. ama canım her saat sifonu çekme boşa su harcama bence. camını kapalı tut ve sprey sık. umarım çözüm bulursun.

aysecikcik
MeLoDi
ben çatı katında oturuyorum aynı sorun bende de vardı. banyo camı ışıklığa bakıyor ama orasıda hem geniş hem aydınlık. caç hep açıktı. geçen hafta duş alırken üşümeyim diye kapattım sonra açmayı unuttum koku kesildi. şu mavi bloklar var. rezervaya atıyorsun onu atmıştım geçen hafta 2 gün sonra bitiverdi. klozetin kenarına asılan katı kokulardan almıştım güzel koku veriyor. şu bantları merak ettim bende. ama canım her saat sifonu çekme boşa su harcama bence. camını kapalı tut ve sprey sık. umarım çözüm bulursun.

camı açık tutsam da kapalı tutsam da koku aynı koku bitanem....yani pencere dışından gelen bir koku değil...tek bildiğim bu...evde köti kokuya hiç ama hiç dayanamam...bu nedenle su boşa gitse dahi buna razıyım....yapacak tek şey bu....

buse_burcu
3-10-09, 13:10
canım duch diye bi ürün var tuvalet ve banyo koku giderici marketlerde bulabilirsin etkili bir ürün tavsiye ederim

aysecikcik
3-10-09, 13:10
buse_burcu
canım duch diye bi ürün var tuvalet ve banyo koku giderici marketlerde bulabilirsin etkili bir ürün tavsiye ederim
teşekkür ederim canım...a.s.