TEST

Burun Ameliyat ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

wheatus
6-07-08, 20:07
hosgeldin daisy ! ne zaman olmayi düsünyorsun?

mulberry
7-07-08, 07:07
üyeyim
arkadaşlar albüm derken benim profilimdeki albümden bahsediyorum bu linkten umarım görebilirsiniz
http://www.kadinlarkulubu.com/album.php?albumid=2378
canım ben yine göremiyorum. geçersiz link-albüm diye bir uyarı çıkıyor.

görebilen var mı acaba:sm_confused:

bence sen albümünü sadece arkadaş listemdekiler görsün olarak ayarlamışsın. çünkü sadece bir kişi görmüş fotolarını. o da senin arkadaş listende zaten.

bir baksana canım. öyle bir ayar yapmış mısın

merak ettik iyice... :sm_cool:

Bambam2
ecemasli2683
Teşekkür ederim Dolcissimo rahatlattın beni.Umarım herşey yolundad gider.Sen hangi doktora ameliyat olmuştun.Sanada geçmiş olsun bu arada.
cnm hiç merak etme benm de başlarda burnum cok kalkıktı en büyük korkumdu oole kalkık kalması. ama sonra indi :KK70:
suanda cok yeni senin. şiş olduğu için ucu yukarı dooru duruor. başlarda cok kalkık oluyor. endişelenme 3-4 hafta sonra doal açısında olacak. nasıl düzeldiini sen de farkedeceksin :KK66: çok geçmiş olsunnn :1hug:

Bambam2
ahsenyaren
canım ben yine göremiyorum. geçersiz link-albüm diye bir uyarı çıkıyor.

görebilen var mı acaba:sm_confused:

bence sen albümünü sadece arkadaş listemdekiler görsün olarak ayarlamışsın. çünkü sadece bir kişi görmüş fotolarını. o da senin arkadaş listende zaten.

bir baksana canım. öyle bir ayar yapmış mısın

merak ettik iyice... :sm_cool:
evt ben de göremiorm. bencede arkadaslarım görsün seklinde ayarlamışsın cnm sanırım. :smiley-cool:

mulberry
7-07-08, 08:07
çok güzel olmuş canım.
darısı bizlerin başına.

şu an herhangi bir problem var mı burnunda şişlik falan gibi. yoksa artık tamamen düzeldin mi

ecemasli2683
evet daisy ben cumartesi günü ameliyat oldum naci beye.ameliyatın nasıl olduğunu anlamıyosun bile.şuan tampon var burnumda çarşamba alınıp bandaj takılıcak.cumarteside hepsi çıkarılıcak.ağrı,şişlik ve morluk olmadı bende çok şükür.merak ettiğin bişey varsa sorabilirsin.

Bambam2
üyeyim
resimleri ekledim bakabilirsiniz
cnm burnun gayet doal ve güzel duruyor. güle güle kullan. :KK70: şişler de zmnla iner o kdr belli deil zaten bi tek sen anlıyorsundur :KK66: a.s.

Bambam2
7-07-08, 10:07
üyeyim
canım yaa çok saol yorumların ve paylaştığın tecrübelerin için!!a.s.

bişey sorucam
şöle bişey var ameliyattan sonra burun ucu su toplarmış şişlik sebebi, özellikle kalın burnu olanlar da çok daha fazla olurmuş ben mesela, sabah kalktığımda hatta gün
içinde de burnumun kantları ve ucu çok fazla yağlanmış gibi oluyor kendimce su dışarı çıkıyor diye düşünüyorum sende de böle bi durum oluyormu..

a.s. cnm bende de aşırı yağlanma var. doktoruma sordum. normal olduğunu herkesin yaşadığını söyledi. ve şöyle açıkladı; ameliyat sırasında deriyi yukarı kaldırdıkları için dolaşım bozukluğu oluyormuş kılcal damarlarda fln bu yüzden düzelene kdr bir dönem aşırı yağlanma ve minik sivilceler oluyormuş. benm ameliyattan sonra derim tamamen soyulmuştu. sende de oldu mu bilmiorm ama o da bu yüzden sanırım. su toplaması veya ödem olayı içerde olan bişe. dışı ile ilgili yoktur bence. :KK66: :1hug:

ogretmenim
7-07-08, 12:07
oncelikle uyeyim burnun cok guzel ve dogal olmus.zaten bende burda gordugum guzel burunlarin guc vermesiye 18 gun once ameliyat oldum....burun ucunun sis olması sanirim-ki bana sis gelmedi- kıkırdagin dikişli olması olabilir.herneyse nin gonderdigi linkteki animasyonda ucunun dikildigini gormustum nitekim benim burnumun ici de dikişli ve sis-kapalı teknikle oldum ben de.

yasananlar hemen hemen hep ayni, telaslı bir doktor arayisi ve ameliyat sonrası merakla ve birazda sıkıntılı beklenen alcili donem. sisin hergun biraz daha inmesini gormek icin ayna onunde gecirilen zaman:))ben ameliyattan 10 gun sonra tatile cıktım alcim sıcaktan mıdır anlamadim cıktı burnumdan kendiliginden.alci dustukten sonra bol bol yuzdum ama iyi mi ettim bilemiyorum.(doktorunm tuzlu suyun iyi gelecegini soylemisti-kapalı teknik oldum ameliyati tekrar belirtim:) ) o yuzden yapın edin diyemiyorum.

ben burnumu pek darbelerden koruyamiyorum.2-3 darbe aldim bunlar ne gibi sıkıntı yaratır biliyor musunuz kanama olmadi gerci?
bir de burun icindeki dikişler kendiliğinden dusecek degil mi?

herneyse
7-07-08, 12:07
ogretmenim
oncelikle uyeyim burnun cok guzel ve dogal olmus.zaten bende burda gordugum guzel burunlarin guc vermesiye 18 gun once ameliyat oldum....burun ucunun sis olması sanirim-ki bana sis gelmedi- kıkırdagin dikişli olması olabilir.herneyse nin gonderdigi linkteki animasyonda ucunun dikildigini gormustum nitekim benim burnumun ici de dikişli ve sis-kapalı teknikle oldum ben de.

yasananlar hemen hemen hep ayni, telaslı bir doktor arayisi ve ameliyat sonrası merakla ve birazda sıkıntılı beklenen alcili donem. sisin hergun biraz daha inmesini gormek icin ayna onunde gecirilen zaman:))ben ameliyattan 10 gun sonra tatile cıktım alcim sıcaktan mıdır anlamadim cıktı burnumdan kendiliginden.alci dustukten sonra bol bol yuzdum ama iyi mi ettim bilemiyorum.(doktorunm tuzlu suyun iyi gelecegini soylemisti-kapalı teknik oldum ameliyati tekrar belirtim:) ) o yuzden yapın edin diyemiyorum.

ben burnumu pek darbelerden koruyamiyorum.2-3 darbe aldim bunlar ne gibi sıkıntı yaratır biliyor musunuz kanama olmadi gerci?
bir de burun icindeki dikişler kendiliğinden dusecek degil mi?
Merhaba ogretmenim
Sen ve ben çok yakın zamanlarda olduk amelliyat sanırım. Benim de 17. günüm yanlış hesaplamadıysam.
Darbelerle ilgili internette okuduğum kadarıyla çok bi sorun olmuyomuş çünkü burun şiş olduğundan ve ameliyattan dolayı daha hassas olduğundan küçük darbeleri biz çok büyük gibi algılıyabiliyomuşuz. Çok acırmış falan mesela..
Peki sen masaj yapıyor musun?
Bi de nasıl burnun, çok şiş mi?
Benim sabahları çok şiş oluyor ve de çok yağlı. Zaten çok yağlıdır cildim o yüzden bu durum bana çok farklı gelmiyor.
Dikişler kendiliğinden düşüyomuş zaten. Ben kulak temizleme şeyleriyle biraz yardımcı oluyorum düşmelerine!

ogretmenim
7-07-08, 14:07
evet herneyse ben senden birgun once ameliyat olmustum.
kesinlikle haklısın hafif darbeler bile acitiyor.ama rahatladim bir zarar vermedigini senden duyunca
bana doktor masaj vermedi.yaglama ise cok degil ama deniz ve gunes buna sebep olabilir.korusamda gunes kremleri ile yinede maruz kalıyorsun
sislikte var onden bakıldiginda anlasılıyor, deviasyon olan tarafımda.mukozam sanirim sis ve cok yakındolayısıyla ordan nefes almıyorum.inecek diye bekliyorum.beni doktorum gormedi alcim cıktıktan sonra ne yazık ki.o yuzden bu içerideki sisligin normal olup olmadigini bilemiyorum.

DAISY198181
7-07-08, 16:07
merhaba ecemasli.
Aslinda sormak istedigim cok fazla sey var.
Oncelikle ameliyatin lokal anestezi ile mi oldu genel anestezi ile mi. Ben lokal anestezi ile olmasini istiyorum. Ancak arastirmalarim sonucu lokalin de ciddi riskleri oldugunu ogrendim. Anestezi tek korkum. Cekecegim aci umrumda bile degil. Daha sora ise ameliyatinin nerede oldugunu merak ediyorum. Onep demi yoksa hastanede mi? Onepin ortamini cok merak ediyorum. Hastane degil de klinik olmasi beni dusunduruyor.
Tekrar cok gecmis olsun.

clemantın
7-07-08, 16:07
üyeyim
arkadaşlar lütfen resimlere alıntı yapmadan yorum yapın çok rica ediyorum sebebini belirttim a.s.
canım geçmiş olsun kime ve kaça oldun amelyetını bide resimleri nasıl görüyoruz

ecemasli2683
7-07-08, 18:07
Merhaba Daisy,ameliyatı genel anestezi ile onep de oldum.Ameliyatla ilgili hiç bişey hatırlamıyorum.Serum taktılar,seruma ilaç enjekte ederken uyudum zaten.Sonrada ameliyatınız bitti dediler ve eşimin sesini duydum.Ameliyat anıyla ilgili herhangi bi tedirginlik yaşama bence.Onep de çok temiz bi klinik.Hastanenin soğuk havası yok.İlgi güzel.Merak ettiğin bişey varsa sorabilirsin.

Dolcissimo
arkadaşlar size bişey sorsam kuafor işlerinizi nasıl hallediyosunuz_?ben kimseyi yanıma bile yaklaştırmıyorum burnuma bişey olur diye daha burnuma ellemedim bile

wheatus
ecemasli2683
Merhaba Daisy,ameliyatı genel anestezi ile onep de oldum.Ameliyatla ilgili hiç bişey hatırlamıyorum.Serum taktılar,seruma ilaç enjekte ederken uyudum zaten.Sonrada ameliyatınız bitti dediler ve eşimin sesini duydum.Ameliyat anıyla ilgili herhangi bi tedirginlik yaşama bence.Onep de çok temiz bi klinik.Hastanenin soğuk havası yok.İlgi güzel.Merak ettiğin bişey varsa sorabilirsin.
ecemasli senin alcilarin ciktimi ? amelyatin nasil gecti özelden konusmak isterdim ama msjlasman kapali acarsan ...

DAISY198181
7-07-08, 19:07
seni tanimak cok güzel ecemasli. umarim sıkılmıyorsundur sorularımdan.
Ameliyattan önce bütün testler yapıldı mı sana. Sadece kan testi degil mesela kalp gibi filan. Benim troid rahatsizligim var bu yuzden tedirginim.
Ayrıca genel olmayi sen mi seçtin. Yoksa naci bey mi ısrar etti bu konuda. Ameliyata girerken herşeyi kabul ediyorum tarzinda bir kagit imzaladin mi? Simdiden tesekkurler.

tavuskusu77
7-07-08, 19:07
Selam Bambam2, yarın Serhat beye randevu aldım. Muammalı bir şekilde hazırlanıyorum. Fatih Dağdelenle de görüştüm. Ama senin burnun o kadar güzel olmuşki Serhat Tuncer'le görüşmeyi ve diğer yaptığı burun ameliyatlarının öncesi ve sonrasını görmek istiyorum. Eşim burnumu bir KBB uzmanının yapması konusunda ısrar ediyor aslında, ama burun estetiği revizyonunu yine bir plastik cerrahının yapması gerektiğini düşünüyorum. Nasıl ikna edicem onu bilmiyorum:KK43:

mulberry
8-07-08, 06:07
ecemasli2683

ecemaslı sen istanbulda mı ameliyat oldun

ecemasli2683
8-07-08, 08:07
Meraba arkadaşlar.Ben İstanbul Onep de ameliyat oldum.Ameliyat öncesi kan testleri,ekg,akciğer ve water gibi testler istediler.Sonucuna göre ameliyat yapıyolar.Naci Bey de genel anestezi olmamı önerdi ama herhengi bi zorlama olmadı.Benim tercihimde genel anestezi olmaktan yanaydı.Tabiki ameliyat öncesi birsürü şey imzalıyosun.Sonuçta ne şekilde olursa olsun bi ameliyat.Ama dediğim gibi kokulacak hiç bişey yok.

selvicikkk
8-07-08, 09:07
merhaba ecemasli,
Bende naci celikte dusunuyorum ameliyat olmayi. Ondan resimlerini cok gormek isterim ama bulamiyorum....Albumlerde hic bisey yok....Cok merak ediyorum nasil oldu. Bana yardimci olursan cok memnun kalirim. Cunku gercekten kafam cok karisik. Okadar cok doktor varki ama bana gore naci celik tecrubeli birisine benziyor. ama yaptigi burunlarini hic gormedim sonuclarini.

ecemasli2683
8-07-08, 13:07
Canım daha resim falan koymadım.ALçım alınmadı,bu şekilde bişey belli olmuyo zaten

Bambam2
8-07-08, 13:07
tavuskusu77
Selam Bambam2, yarın Serhat beye randevu aldım. Muammalı bir şekilde hazırlanıyorum. Fatih Dağdelenle de görüştüm. Ama senin burnun o kadar güzel olmuşki Serhat Tuncer'le görüşmeyi ve diğer yaptığı burun ameliyatlarının öncesi ve sonrasını görmek istiyorum. Eşim burnumu bir KBB uzmanının yapması konusunda ısrar ediyor aslında, ama burun estetiği revizyonunu yine bir plastik cerrahının yapması gerektiğini düşünüyorum. Nasıl ikna edicem onu bilmiyorum:KK43:
cnm öncelikle karar aşamasında sana kolay gelsin :) iisalla gönlünce olurr.
yorumun için teşekkür ederim. serhat bey saolsun. cok memnunum burnumdan :)
benm burnumda deviasyon olduğu halde ben estetik cerraha olmayı tercih ettim. seklinin duzgun olması benm için cok onemliydi. burun ameliyatı yapan estetik cerrahlar burun yapısını biliorlar sonucta. tecrübeli olduktan sonra bence sorun yok. ben ameliyatımdan önce kkbciye gitmiştim nefes sorunum yüzünden. istersen sen de bir baktır. sonra estetik cerraha gittiğimde ikisi de aynı seyleri söledi içindeki problemle ilgili. dolayısıyla doktoruma güvendim bu yüzden :)) :smiley-cool:

özöz
8-07-08, 14:07
ben amaliyat olalı 32 gün oldu ama hala şişlikler var burnumda, özelliklede çaprazdan bakılınca üst kısımlarda kemikte şişlik var böyle mercimek gibi doktora gittim bugün kontrole masaja devam et geçer şişlkik o iner ama eğer geçmezsede küçük bir operasyonla törpileriz dedi moralim çok bozuldu arkadaşlar geçecek bişe kalmayacak demedi yani geçmeme ihtimali var sizlerdede oldumu kemik kısmında yazarsanız sevinirim

tavuskusu77
9-07-08, 07:07
Bambam2
cnm öncelikle karar aşamasında sana kolay gelsin :) iisalla gönlünce olurr.
yorumun için teşekkür ederim. serhat bey saolsun. cok memnunum burnumdan :)
benm burnumda deviasyon olduğu halde ben estetik cerraha olmayı tercih ettim. seklinin duzgun olması benm için cok onemliydi. burun ameliyatı yapan estetik cerrahlar burun yapısını biliorlar sonucta. tecrübeli olduktan sonra bence sorun yok. ben ameliyatımdan önce kkbciye gitmiştim nefes sorunum yüzünden. istersen sen de bir baktır. sonra estetik cerraha gittiğimde ikisi de aynı seyleri söledi içindeki problemle ilgili. dolayısıyla doktoruma güvendim bu yüzden :)) :smiley-cool:

Eylül'de ben de öncesi-sonrası fotolarımı gururla göstereceğim umarım:) Nefes alma sorunun da geçmiş anladığım kadarıyla:teytey:

tavuskusu77
9-07-08, 07:07
özöz
ben amaliyat olalı 32 gün oldu ama hala şişlikler var burnumda, özelliklede çaprazdan bakılınca üst kısımlarda kemikte şişlik var böyle mercimek gibi doktora gittim bugün kontrole masaja devam et geçer şişlkik o iner ama eğer geçmezsede küçük bir operasyonla törpileriz dedi moralim çok bozuldu arkadaşlar geçecek bişe kalmayacak demedi yani geçmeme ihtimali var sizlerdede oldumu kemik kısmında yazarsanız sevinirim
Canım ben de burun estetiği olmuştum önceden, gerçi biraz inik olduğu için ve nefes alma sorunum başgösterdiği için yeniden olacağım. Ama seni rahatlatmak isterim, ben de ilk ameliyat olduğumda burun sırtında mercimek gibi şişlikler vardı. Doktor onları local anesteziyle hemen törpüledi. Burun deliğinden girip yapmıştı sanırım. 10 dakika sürüyor acı hissetmiyorsun.Şimdi burun sırtım iyi en azından:1rolleyes:

kekik81
9-07-08, 08:07
selamlar,
bu bölüm özellikle ilgimi çekti.
ben de yıllardır burun ameliyatı olmak isteyen biri olarak o kadar çok doktor araştırdım ki, ameliyat olmaya karar vermemden ameliyat olana kadar neredeyse 4 yıl geçti. araştırmalarım genel olarak bana şu sonucu verdi: ameliyat edecek doktor, çok tecrübeli ve estetik konusunda deneyimli kbb uzmanı olmalıydı. çünkü kbb uzmanları burnun kemik ve kıkırdak yapısını daha iyi bilirler. deviasyon problemimin yanısıra şekil bozukluğundan yana da dertli olduğum için doktorum estetik konusunda da oldukça deneyimli olmalıydı. estetisyenlere ameliyat olan arkadaşlarımda zaman için burunda çökme gibi sorunlar yaşandığını gördüm. son olarak bir arkadaşım çok ünlü bir estetisyene oldukça yüklü bir fiyata ameliyat oldu. burnu alnından çıkıyor gibi oldu inanın eski burnu daha iyiydi. estetisyenler sadece burunla ilgilenmiyor, oysa kbb uzmanları sadece burun ameliyatı yapıyorlar. yine kuzenim 4 sene önce Londra'da Avrupa'nın çok ünlü bir estetik cerrahına ameliyat oldu ve 1 sene sonra burun ucu çöktü, düzeltme ameliyatı yapıldı ancak hala istediği gibi değil.
araştırma yaptığım dönemlerde görüştüğüm bir estetik cerrah bana asla fotoğraf göstermeyeceğini söylemişti. tabi bunun nedeni kendisine güvenmemesi ve çok az burun ameliyatı yapmasıymış. bunu sonradan başka bir doktor arkadaşından öğrendim.
Bense uzun araştırmalarım sonunda aradığım doktoru Mersin'de buldum. Daha asistanlığında burun ameliyatlarına girmiş ve başından beri estetik üzerinde çalışan, Türkiye'de en çok burun ameliyatı gerçekleştirmiş biri. hatta doktoruma İstanbul'da ünlü bir estetisyene ameliyat olup facia şeklinde bir buruna sahip bir bayan gelmiş. fotoğraflarını gördüm şok oldum. doktoruma ameliyat olduktan sonraki fotoğrafları da aynı şekilde şok ediciydi. o eski facia burun mükemmel bir burna dönüşmüş. bana bilgisayarındaki yüzlerce fotoğraftan bir kısmını gösterdi. genel olarak şekilli, ucu sivri olmayan yuvarlak formlu doğal burunlardı. yani siz isteseniz de, öyle herkesin korktuğu gibi, karşıdan bakılınca olduğu gibi meydanda yüksek burun delikleri olan bir burun yapmıyor.
Ben kan görünce bayılan biri olarak nasıl ameliyat oldum kendime çok şaşırıyorum. yaklaşık 2 sene önce olduğum ameliyatım lokal anestezi altında 40-45 dk sürdü. bu kadar kısa sürede olması tecrübesinden ve işine hakim olmasından kaynaklanıyor. her gün en az 2-3 ameliyat yapıyor. çalıştığı hastanedeki odası o kadar yoğunki her mevsim dolup taşıyor. ama ben kışın veya sonbaharda ameliyat olmanızı öneririm. malum tamponlar varken ağızdan nefes almak yazın daha yorucu oluyor.
ameliyat öncesi doktorum yüz ölçülerime bakarak bilgisayarda düzeltme yaptı ve ameliyat sonrası aynı buruna hatta daha güzeline sahip oldum. tamamen yüzüme uygun, şekilli ve kesinlikle çok doğal bir burun. genellikle estetik cerrahlar bilgisayarda şekillendirilen resimlerdeki burunların ameliyat sonrası için sadece fikir verebildiğini ve kesinlikle aynısı olacak diye bir beklenti içerisine girilmemesi gerektiğini söylerler. oysa doktorum bilgisayarda ne görüyorsan o olacak dedi, o anda inanmam zor oldu ama sonuç doktorumu doğruluyordu. şimdi çevremdeki herkes doktorumun telefonunu istiyor. ameliyat sonrası kurum değiştirdim ve yeni iş yerimde burnumun estteik olduğunu söylediğim herkes çok şaşırıyor. şişlikler inerken yavaş yavaş güzelleştiğinizi hissediyorsunuz. burun ameliyatı olacaklara tavsiyem, acele etmeden çok iyi araştırıp kesinlikle çok güvendikleri bir doktora korkmadan ameliyat olsunlar. Ameliyat sonrasında ise burnum şöyle böyle oldu demek yerine en az 6 ay hatta 1 sene beklesinler. burun 1 sene sonrasında gerçek şeklini buluyor hatta 5 seneye kadar değişiklikleri hissedeceğiniz söyleniyor. beklentilerinizde ise gerçekçi olmalısınız. ne olursa olsun karar verdiyseniz en kısa zamanda hayata geçirin, çünkü sonrasında hayat çok daha güzel oluyor:)

Bambam2
tavuskusu77
Eylül'de ben de öncesi-sonrası fotolarımı gururla göstereceğim umarım:) Nefes alma sorunun da geçmiş anladığım kadarıyla:teytey:
evt cnmcım nefes sorunum yok suanda ki henüz 2 ay bile bitmedi :KK66:)
a.s.

özöz
tavuskusu77
Canım ben de burun estetiği olmuştum önceden, gerçi biraz inik olduğu için ve nefes alma sorunum başgösterdiği için yeniden olacağım. Ama seni rahatlatmak isterim, ben de ilk ameliyat olduğumda burun sırtında mercimek gibi şişlikler vardı. Doktor onları local anesteziyle hemen törpüledi. Burun deliğinden girip yapmıştı sanırım. 10 dakika sürüyor acı hissetmiyorsun.Şimdi burun sırtım iyi en azından:1rolleyes:
tavuskuşu77 çok teşekkür ederim cevapladığın için, peki törpüledikten sonra alçı yada sargı uygulanıyormu burna yani amaliyat tekrardan olmuş gibi mi oluyor biraz daha detaylı anlatabilirmisn

oz_gul
9-07-08, 17:07
slm arkadaşlar bende ameliyat olacagım ama kbb doktoruna sızce sorun olur mu hem estetık hemde egrılık duzelıtılecek.bırde yazın amelıyat olunmaz denıyor dogrumu bu konu kafamı cok karıstırıyor.ayrıca amelıyatta kanama fazla oluyor mu doktor benım amelyıtaı kansız oldugum ıcın erteledı ama..

EU1
9-07-08, 18:07
bence yazın olmasında sakınca yok.kışın eğer nezle olursan o zaman kötü olur diye biliyorum

tavuskusu77
9-07-08, 19:07
özöz
tavuskuşu77 çok teşekkür ederim cevapladığın için, peki törpüledikten sonra alçı yada sargı uygulanıyormu burna yani amaliyat tekrardan olmuş gibi mi oluyor biraz daha detaylı anlatabilirmisn
Canım inanmıycaksın ama sadece pamukla kompres yapılmıştı.Alçı ya da sargı olmadı. Ameliyattan 2 ay geçmişti. Doktor ameliyathanede burnuma iğne yaparak uyuşturdu ve burun deliğimden girdi ve sertlikleri törpüledi. Sadece huylandım çünkü kemiğin törpülenmesi sırasında hem ses çıkıyor hem de değişik bir şey burnundan kesici bir aletle girilmesi. Ondan sonra normal hayatına devam ediyorsun. Tabiki senin koşullarını bilemem, burnunu görmedim ama doktoruna danış canım bakalım o ne diyecek. Yine de korkulacak bir şey yoka.s.

ogretmenim
9-07-08, 21:07
arkadaslar bu konkamın kucultuldugu ve egrilik olan kısımin yani sag burun deliğimin ici hala sis.yaklasık 20 gun oldu ameliyat olalı.icinin sisi (tabi distanda belli)ne zamn iner bir fikriniz var mi?

özöz
10-07-08, 06:07
tavuskusu77
Canım inanmıycaksın ama sadece pamukla kompres yapılmıştı.Alçı ya da sargı olmadı. Ameliyattan 2 ay geçmişti. Doktor ameliyathanede burnuma iğne yaparak uyuşturdu ve burun deliğimden girdi ve sertlikleri törpüledi. Sadece huylandım çünkü kemiğin törpülenmesi sırasında hem ses çıkıyor hem de değişik bir şey burnundan kesici bir aletle girilmesi. Ondan sonra normal hayatına devam ediyorsun. Tabiki senin koşullarını bilemem, burnunu görmedim ama doktoruna danış canım bakalım o ne diyecek. Yine de korkulacak bir şey yoka.s.[

tavuskulu77 teşekkür ederim çok rahatladım burnum yandan bakılınca çok güzel bi problem yok ama üst duvarın çapraz kısmında çok küçük kemik parçası geliyo elime ve çaprazdan bakılınca hafif şişlik görünüyor daha amaliyatımın 35. günü belki inecektir ama yinede tedirgin oluyorum doktorda iner masaj yap ama geçmezsede törpileriz dediği için tırstım biraz masajlarını çok düzenli yapıyorum inşallah geçerde böyle bir şeye ihtiyaç kalmaz :1no2:

ecemasli2683
10-07-08, 09:07
meraba kızlar.dün alçım alındı,tampon ve dikişler cumartesi çıkıcak inşallah.dün burnumu gördüm.çok şişti.o halini beğenmedim.dr şişler inicek tabiki diyor ama yinede öyle görünce moralim bozuldu.öyle kalıcakmış gibi geliyo.şuan bandaj var,kapatıyo.

selvicikkk
10-07-08, 10:07
ecemasli2683
meraba kızlar.dün alçım alındı,tampon ve dikişler cumartesi çıkıcak inşallah.dün burnumu gördüm.çok şişti.o halini beğenmedim.dr şişler inicek tabiki diyor ama yinede öyle görünce moralim bozuldu.öyle kalıcakmış gibi geliyo.şuan bandaj var,kapatıyo.
merhaba ecemasli.a.s.

Burnundaki sisiklikler cok normal.
Iki sene oldu ben burun ameliyati gecireli ama halen zaman zaman sisiyo ve tekrar sisi iniyor. Bi burunun sisigi inmesi icin baya sabirli olmalisin. Ama kesinlikle sorun yapma cok normal seyler bunlar.

özöz
10-07-08, 11:07
selvicikkk
merhaba ecemasli.a.s.

Iki sene oldu ben burun ameliyati gecireli ama halen zaman zaman sisiyo ve tekrar sisi iniyor. Bi burunun sisigi inmesi icin baya sabirli olmalisin. Ama kesinlikle sorun yapma cok normal seyler bunlar.
mrb sevilcik sen amaliyat olalı 2 ay olmuş hala şişlikler oluyo demişsi,n, bende hafif mercimek gibi şişlikler var masajla inebilir dedi doktor sendede olmuşmuydu

kekik81
oz_gul
slm arkadaşlar bende ameliyat olacagım ama kbb doktoruna sızce sorun olur mu hem estetık hemde egrılık duzelıtılecek.bırde yazın amelıyat olunmaz denıyor dogrumu bu konu kafamı cok karıstırıyor.ayrıca amelıyatta kanama fazla oluyor mu doktor benım amelyıtaı kansız oldugum ıcın erteledı ama..

bence kbb uzmanı daha iyi olur ama estetik konusunda deneyimli olsun. yazın olmayı önermiyorum çünkü tamponlar varken ve çıkarıldıktan sonra da bir süre ağızdan nefes alman gerekecek. nemli ve sıcak bir havada bu dayanılmaz olur. kışın da kendini korur nezle olmazsın. ameliyatta evet kanama oluyor. kansızlık problemini halletmeden ameliyat olmaman en iyisi. ameliyat sonrası da kan yapıcı gıdalar alırsın. umarım iyi geçer :)

kekik81
ecemasli2683
şiş halini beğenmemen normal, yüzün de şiş olduğu için burunla aynı yüzeydeymiş gibi olur. ama günden güne güzelleşeceksin. özellikle 3. ve 6. aylarda çok fark edecek, sabırlı ol, moralini bozma sakın olumlu düşünürsen daha çabuk iyileşirsin, öyle kalmayacak emin ol :) geçmiş olsun

mulberry
10-07-08, 12:07
selvicikkk
merhaba ecemasli.a.s.

2 sene önce ameliyat oldun ve hala burnun şişiyor mu :bbo:

neden peki. 2 sene çok uzun bir süre. tekrar tekrar okuyorum yazdıklarını ve doğru olmadığını duymak istiyorum. neden şişip şişip iniyor ki.

deniz.deniz.im
10-07-08, 14:07
sevgili k.k yöneticileri ben dünden beri kekik81 e özel mesaj gönderemiyorum bunu nedeni belirtip bunun çözümünde bana yardımcı olursanız çok sevinirim

herneyse
10-07-08, 16:07
Özöz, ben bir arkadaşımla konuşmuştum, onun da 1 sene oldu ameliyat olalı, demişti ki aynı senin gibi mercimek büyüklüğünde bi şiş olmuş o da artık kabullenmiş fakat altıncı aydan sonra geçmiş. Bence sen de olumlu düşün ve geçeceğine inan. Geçer de inşallah.

benim doktorum şişin inmesinde 3 aşama olduğunu söyledi. İlki ilk 3 hafta, sonra ikinci ay sonra da altıncı ay demişti galiba. O yüzden de ben 2 ayın dolması için sabrediyorum. Benim de burnum çok şis ve sabahları daha da şiş oluyor. Günde 2 kere de masaj yapıyorum. Aslına bakarsanız bu sonraki süreç bana ameliyat sürecinden falan daha zor geldi.
Neyse zamanla düzelecek inşallah.

ecemasli2683
10-07-08, 16:07
herneyse
Özöz, ben bir arkadaşımla konuşmuştum, onun da 1 sene oldu ameliyat olalı, demişti ki aynı senin gibi mercimek büyüklüğünde bi şiş olmuş o da artık kabullenmiş fakat altıncı aydan sonra geçmiş. Bence sen de olumlu düşün ve geçeceğine inan. Geçer de inşallah.

benim doktorum şişin inmesinde 3 aşama olduğunu söyledi. İlki ilk 3 hafta, sonra ikinci ay sonra da altıncı ay demişti galiba. O yüzden de ben 2 ayın dolması için sabrediyorum. Benim de burnum çok şis ve sabahları daha da şiş oluyor. Günde 2 kere de masaj yapıyorum. Aslına bakarsanız bu sonraki süreç bana ameliyat sürecinden falan daha zor geldi.
Neyse zamanla düzelecek inşallah.
MERABA herneyse,bende ameliyat oldum.cmtsi tamamen herşey çıkıcak.Gerçekten bekleme süreci ameliyat olmaktan çok çok daha zor.Ameliyatta bişey yok zaten.Ameliyat olmayı düşünen arkadaşlarda psikolojileri sağlamsa bence ameliyat olmayı düşünsünler.Senin normal hayatına dönüşün ve ya dışarı çıkman ne kadar sürdü?Benim dediğim gibi cmtsi günü tamponlar falan lınıcak ama daha dışarı çıkamam sanırım.

herneyse
10-07-08, 17:07
ecemasli2683
MERABA herneyse,bende ameliyat oldum.cmtsi tamamen herşey çıkıcak.Gerçekten bekleme süreci ameliyat olmaktan çok çok daha zor.Ameliyatta bişey yok zaten.Ameliyat olmayı düşünen arkadaşlarda psikolojileri sağlamsa bence ameliyat olmayı düşünsünler.Senin normal hayatına dönüşün ve ya dışarı çıkman ne kadar sürdü?Benim dediğim gibi cmtsi günü tamponlar falan lınıcak ama daha dışarı çıkamam sanırım.
Benim biraz uzun sürdü çünkü alçı 12 gün, bantlar da 4 gün kaldı. Yani 2 haftadan fazla evde kaldım. Bantı açtığım gün evden çıktım ama işe gitmek için değil. O yüzden hala normal hayata döndüm sayılmaz. İşe Pazartesi başlıyorum. Ama 3 hafta tatil aldığıma seviniyorum çünkü bu hafta boyunca burnuma ve şişliğine alışmam falan iyi oldu.

Bence de psikolojik olarak hazır olmak çok önemli. Çünkü herkesin yapısı farklı. Kimisi çok morarıyor kimisi morarmıyor. Kimisinde çok şişlik oluyor kimisinde olmuyor. Bazen aynı doktora ameliyat olanlarda bile bu farklar görüldüğü için bu tür şeyler her zaman doktorla alakalı değil. Tamamen bünyeye de bağlı. Örneğin mercimek şeklinde kemik büyümesi, kıkırdağın farklı büyümesi, ya da burun etlerinin çıkması tarzı sorunlar da tamamen doktordan bağımsız şeyler. Doktor ameliyatta herşeyi temizliyor ama burun içi canlı doku olduğu için iyileşme sürecinde bu tür şeyler olabiliyor. Ve ameliyat olana kadar da insan ne olacağını bilemiyor. İnşallah hiçbirimizde bu tür sorunlar olmaz ama olabilir de..

Kısacası bence de ameliyata hazır olmak çok önemli. Evde size destek olan birinin olması, o iki hafta (ya da her ne kadarsa) boyunca moralinizi yüksek tutmanız çok önemli.

Ben yine bu fırsattan yararlanıp forumdaki herkese çok teşekkür ediyorum. Bu forum gerçekten çok güzel bir destek sağlıyor bu süreçte.

selvicikkk
10-07-08, 21:07
ahsenyaren
2 sene önce ameliyat oldun ve hala burnun şişiyor mu :bbo:

neden peki. 2 sene çok uzun bir süre. tekrar tekrar okuyorum yazdıklarını ve doğru olmadığını duymak istiyorum. neden şişip şişip iniyor ki.
Merhaba ahsenyaren

Evet bende 2 sene oldu ama halen zaman zaman sisikler tekrar geliyor. Ve hele havalar sicak olursa veya sicak yerlerde bulunuyorsam oluyor. Ama herkeste olucak bisey degil bu. Cok sabirli olmalisin. Bide tekrarliyorum bu herkeste olmuyor.

lirik guzel
10-07-08, 22:07
selvicikkk
Merhaba ahsenyaren

Evet bende 2 sene oldu ama halen zaman zaman sisikler tekrar geliyor. Ve hele havalar sicak olursa veya sicak yerlerde bulunuyorsam oluyor. Ama herkeste olucak bisey degil bu. Cok sabirli olmalisin. Bide tekrarliyorum bu herkeste olmuyor.
Sizde büyük ihtimalle alerji var.Konkalar o dönemde şişiyor.Estetik burun ameliyatı olanların burun temizliğine daha önem vermesi gerekiyor.O zaman da burun tıkanıklığı yaşarsınız.Çaresi çok kolay.1lt suyu kaynatın .İçine 2 çay kaşığı tuz,1 çay kaşığı karbonat atın.Her gün 2 kez bu suyu burnunuza çekin genziniz bile yansın.Bakın nasıl rahatlayacaksınız.yerimseniben

clemantın
11-07-08, 01:07
kekik81
selamlar,
bu bölüm özellikle ilgimi çekti.
ben de yıllardır burun ameliyatı olmak isteyen biri olarak o kadar çok doktor araştırdım ki, ameliyat olmaya karar vermemden ameliyat olana kadar neredeyse 4 yıl geçti. araştırmalarım genel olarak bana şu sonucu verdi: ameliyat edecek doktor, çok tecrübeli ve estetik konusunda deneyimli kbb uzmanı olmalıydı. çünkü kbb uzmanları burnun kemik ve kıkırdak yapısını daha iyi bilirler. deviasyon problemimin yanısıra şekil bozukluğundan yana da dertli olduğum için doktorum estetik konusunda da oldukça deneyimli olmalıydı. estetisyenlere ameliyat olan arkadaşlarımda zaman için burunda çökme gibi sorunlar yaşandığını gördüm. son olarak bir arkadaşım çok ünlü bir estetisyene oldukça yüklü bir fiyata ameliyat oldu. burnu alnından çıkıyor gibi oldu inanın eski burnu daha iyiydi. estetisyenler sadece burunla ilgilenmiyor, oysa kbb uzmanları sadece burun ameliyatı yapıyorlar. yine kuzenim 4 sene önce Londra'da Avrupa'nın çok ünlü bir estetik cerrahına ameliyat oldu ve 1 sene sonra burun ucu çöktü, düzeltme ameliyatı yapıldı ancak hala istediği gibi değil.
araştırma yaptığım dönemlerde görüştüğüm bir estetik cerrah bana asla fotoğraf göstermeyeceğini söylemişti. tabi bunun nedeni kendisine güvenmemesi ve çok az burun ameliyatı yapmasıymış. bunu sonradan başka bir doktor arkadaşından öğrendim.
Bense uzun araştırmalarım sonunda aradığım doktoru Mersin'de buldum. Daha asistanlığında burun ameliyatlarına girmiş ve başından beri estetik üzerinde çalışan, Türkiye'de en çok burun ameliyatı gerçekleştirmiş biri. hatta doktoruma İstanbul'da ünlü bir estetisyene ameliyat olup facia şeklinde bir buruna sahip bir bayan gelmiş. fotoğraflarını gördüm şok oldum. doktoruma ameliyat olduktan sonraki fotoğrafları da aynı şekilde şok ediciydi. o eski facia burun mükemmel bir burna dönüşmüş. bana bilgisayarındaki yüzlerce fotoğraftan bir kısmını gösterdi. genel olarak şekilli, ucu sivri olmayan yuvarlak formlu doğal burunlardı. yani siz isteseniz de, öyle herkesin korktuğu gibi, karşıdan bakılınca olduğu gibi meydanda yüksek burun delikleri olan bir burun yapmıyor.
Ben kan görünce bayılan biri olarak nasıl ameliyat oldum kendime çok şaşırıyorum. yaklaşık 2 sene önce olduğum ameliyatım lokal anestezi altında 40-45 dk sürdü. bu kadar kısa sürede olması tecrübesinden ve işine hakim olmasından kaynaklanıyor. her gün en az 2-3 ameliyat yapıyor. çalıştığı hastanedeki odası o kadar yoğunki her mevsim dolup taşıyor. ama ben kışın veya sonbaharda ameliyat olmanızı öneririm. malum tamponlar varken ağızdan nefes almak yazın daha yorucu oluyor.
ameliyat öncesi doktorum yüz ölçülerime bakarak bilgisayarda düzeltme yaptı ve ameliyat sonrası aynı buruna hatta daha güzeline sahip oldum. tamamen yüzüme uygun, şekilli ve kesinlikle çok doğal bir burun. genellikle estetik cerrahlar bilgisayarda şekillendirilen resimlerdeki burunların ameliyat sonrası için sadece fikir verebildiğini ve kesinlikle aynısı olacak diye bir beklenti içerisine girilmemesi gerektiğini söylerler. oysa doktorum bilgisayarda ne görüyorsan o olacak dedi, o anda inanmam zor oldu ama sonuç doktorumu doğruluyordu. şimdi çevremdeki herkes doktorumun telefonunu istiyor. ameliyat sonrası kurum değiştirdim ve yeni iş yerimde burnumun estteik olduğunu söylediğim herkes çok şaşırıyor. şişlikler inerken yavaş yavaş güzelleştiğinizi hissediyorsunuz. burun ameliyatı olacaklara tavsiyem, acele etmeden çok iyi araştırıp kesinlikle çok güvendikleri bir doktora korkmadan ameliyat olsunlar. Ameliyat sonrasında ise burnum şöyle böyle oldu demek yerine en az 6 ay hatta 1 sene beklesinler. burun 1 sene sonrasında gerçek şeklini buluyor hatta 5 seneye kadar değişiklikleri hissedeceğiniz söyleniyor. beklentilerinizde ise gerçekçi olmalısınız. ne olursa olsun karar verdiyseniz en kısa zamanda hayata geçirin, çünkü sonrasında hayat çok daha güzel oluyor:)
canım doktorun kimdi kaça yaptı

özöz
11-07-08, 07:07
herneyse

Neyse zamanla düzelecek inşallah.[/

herneyse çok telşekkür edrim ilginden dolayı inşallah geçer hergün düzenli masajlarını yapıyorum ama sanırım bu işte sabır gerekli

kekik81
11-07-08, 09:07
deniz.deniz.im
sevgili k.k yöneticileri ben dünden beri kekik81 e özel mesaj gönderemiyorum bunu nedeni belirtip bunun çözümünde bana yardımcı olursanız çok sevinirim
yeni olduğum için foruma hakim değilim. özel mesajlarım kapalıymış, açtım. artık gönderebilirsin :)

kekik81
11-07-08, 10:07
yazıma eklemeler yapmak istiyorum. ameliyat sonrası (ilk 3 ay içinde) burnumun ucuna 2 veya 3 kez darbe aldım. her defasında da çok canım yandı. bunun sonucunda daha sonraki aylarda farkettimki burnumun ucu sağa doğru hafif dönmüş. doktorum da durumu söylediğimde bir ara 10 dk lık bir işlemle düzeltiriz demişti. ben de şişliklerimin iyice geçmesini beklemek istedim. 1 buçuk sene sonra, 10 gün önce, bu burun ucu operasyonu geçirdim, başarılı geçti ama kıkırdağa müdahale olduğu için yüzümde şişme oldu. tabi önceki ameliyatıma kıyasla 2. 3. aydaki şişlerim gibi. ama asıl üzüldüğüm 1 buçuk sene sonra şişlerim fazlasıyla inmişti, burnum yüzüme adapte olmuştu ve baya güzelleşmiştim. şimdi yine yüzümde şişler var ve bu son operasyon öncesi halime ne zaman dönerim bilmiyorum.
ameliyatınızın ilk aylarında insanlar size alışamıyor çünkü şişlikleriniz yüz ifadenizi çok değiştiriyor. o dönemlerde konuştuğum insanlar, 1 buçuk sene sonra beni gördüklerinde çok güzelleşmişsin burnun yüzüne oturmuş diyorlardı.
şimdi moralim çok bozuk keşke yaptırmasaydım da ucu yamuk kalsaydı diyorum nerdeyse:KK43: çünkü yüzümde şişlik var (gerçi herkes bir tek sen anlıyorsun diyor ama) ve bu şişlik yüzünden kendimi güzel bulmuyorum. ister istemez bu şişlikler ifade değişikliği yaratıyor. ilk ameliyat sonrasında burnuma odaklı olduğum için bu durumu çok fark etmemiştim. umarım bu kez daha çabuk geçer de 1 buçuk sene beklemek zorunda kalmam o halime dönmem için. biliyorum uzun vadede mutlu olacam belki ama şu anda yüzümdeki şişlik beni çok mutsuz ediyor:KK43: