Burun Ameliyat ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

lauranaa
9-05-08, 07:05
matar
arkadaşlar aranızda ameliyat sonrası kanaması olan oldumu ben salı 1 de girdim 3 30 da çıktım ve düne kadar kanamam oldu konuşsam hemen kanama oluyordu buğün biraz daha iyiyim biraz yemek yiye bildim burun altındaki sargı bezini sürekli değiştirdik böyle bir sorun yaşan varmı
canım benim bende yei oldum benimde tamonlar çıkana kadar kanama oldu ama sızıntı şeklindeydi az oldu yani seninde çok olmaması lazım dünde tamponlarım çıktı o zamanda biraz oldu gene sızıntı şeklinde allaha şükür dün akşamdan beri hiç olmadı şimdi böle sarı gibi oda merhem filan sürüyorum ondan sanırım bide spreyi ihmal etmemek lazım ben dün kullanmaya başladım bugün baya faydasını gördüm alt sargı bezlerimde kalmadı ama böle aşağıdan bakınca sanki hala çok büyükmüş gibi geliyo korkmaya başladım acaba güsel olmadımı diye :sm_confused:

MüebbetSevdam
9-05-08, 08:05
lauranaa
canım benim bende yei oldum benimde tamonlar çıkana kadar kanama oldu ama sızıntı şeklindeydi az oldu yani seninde çok olmaması lazım dünde tamponlarım çıktı o zamanda biraz oldu gene sızıntı şeklinde allaha şükür dün akşamdan beri hiç olmadı şimdi böle sarı gibi oda merhem filan sürüyorum ondan sanırım bide spreyi ihmal etmemek lazım ben dün kullanmaya başladım bugün baya faydasını gördüm alt sargı bezlerimde kalmadı ama böle aşağıdan bakınca sanki hala çok büyükmüş gibi geliyo korkmaya başladım acaba güsel olmadımı diye :sm_confused:

lauranaa daha dur güzelim ilk 2 haftayı bi geç o zamana iner şişleri biraz.artık kanaman olmaz.gelen sıvı da merhemden ya da sprayden kaynaklanıyordur.burnunun büyük olduğunu düşünme 4-5. günlere kadar burun şişiyor daha sonra şişleri inmeye başlıyor.ama sen zor olan bölümleri atlattın ya gerisi kolay artık :)ben olalı 1 sene oldu 3.ayda ki resimlerinde şişliklerin tamamen bittiğini anlıyorum.

mulberry
9-05-08, 12:05
canım inan çok üzüldüm. umarım bir daha müdahale gerektirmeden düzelecek birşeydir. ama fazla gecikmeden doktorunla bir an önce konuş bence. ya da muayenehanesine git bir göster. benim de burnumda hiç nefes problemi olmadı bu yaşıma kadar. o yüzden ameliyat sonrası böyle bir şey yaşar mıyım diye çok endişe ediyorum.

pandora-81
9-05-08, 18:05
slm arkadaşlar,18 gün önce izmir de ameliyat oldum.estetik,konka hipertrofisi ve septum deviasyonu.üçü bir arada yani.dr a giderken asıl isteğim estetikti.size tavsiyem aslaaa ameliyat olmayınnn.solunum probleminiz varsa tamam ama estetik amaçlı olmayın.benim solunum problemim de vardı ama çok pişmanım.ameliyat öncesi burayı takip ettim dr seçimi falan,kolay mı ağrılı mı vs. için.ağrı çok olmuyo tamam ama DEĞMEZ çok sıkıntılı günler geçiriyo insan.orada estetik yaptıran ama sonrasında nefes de alamayan biriyle karşılaştım.yani kaş yaparken göz çıkarmak gibi.ikinci ameliyatını olacaktı düşünün korkunç bişey yaa.yine kontrollerde karşılaştığım kişilerle konuştum,burun ameliyatı olduğuna pişman mısın diye sorduklarım,bana hep evet cevabı verdiler,gerçek bu.ben de oldum ama pişmanım.

pandora-81
dmple
her ameliyatta oldugu gibi bunda da her sonuç ii olucak diye bşi yok,solunum probleminiz yoksa estetik olmayın yazmışsın ii güzel ama zaten burnu dıştan düzgün olmayan bi insanın mutlaka solunum problemi de oluyo yani ikisi birbirleriyle bağlantılı,benm çevremde 3 kişi bu ameliyatı 3 ü de şuan o kadar mutlular ki hem solunum hem de görüntü açısından..hatta şuan olsa yine olurum niye bu kadar beklemişim diyolar..ağrı olmuyo diosun..ne için değmez ozaman tamponlar çıkana kadar ki dönemden bahsediyosan değer bence.yanlış yapılan bi kaç ameliyatı gözönünde bulundurarak hareket edemeyiz ve burada estetik olmayı düşünen insanları da bence olumsuz etkiliyosun..bi kaç kişide olan problem herkeste olucak diye bişi yok,aksine şimdiye kadar nefes almıyomuşum dio çoğu insan ameliyattan sonra..
burnun şekliyle nefes problemi doğru orantılı değildir.adı geçen dr.lar var ya önerilen,evet iyi hekim hepsi sözüm yok ama yanlış ameliyat kurbanı olmayacağınızın garantisi var mı?şekil için başınıza başka dertler almaya değer mi?ben bu insanlarla karşılaştım.tamam benim burnumun şekli iyi oldu solunum sorunu da yaşamıyorum.fakat ya yaşasaydım?ya şanssız kişilerden olsaydım?arkadaşlar kolay değil estetik ameliyatlar içinde en zor olanlardan biri.burda laylaylom yazılan yazılara bakmayın gidip özelde konuşun benim gibi burdakilerle konuştum resimlerini gösterdiler kafaları rahat değil birçoğunun.yine de kafaya koyanlar benim gibi zaten gidip ameliyat olurlar bu yazdıklarımdan etkilenmezler.

ndh1903
pandora-81
burnun şekliyle nefes problemi doğru orantılı değildir.adı geçen dr.lar var ya önerilen,evet iyi hekim hepsi sözüm yok ama yanlış ameliyat kurbanı olmayacağınızın garantisi var mı?şekil için başınıza başka dertler almaya değer mi?ben bu insanlarla karşılaştım.tamam benim burnumun şekli iyi oldu solunum sorunu da yaşamıyorum.fakat ya yaşasaydım?ya şanssız kişilerden olsaydım?arkadaşlar kolay değil estetik ameliyatlar içinde en zor olanlardan biri.burda laylaylom yazılan yazılara bakmayın gidip özelde konuşun benim gibi burdakilerle konuştum resimlerini gösterdiler kafaları rahat değil birçoğunun.yine de kafaya koyanlar benim gibi zaten gidip ameliyat olurlar bu yazdıklarımdan etkilenmezler.
birbirimize yardımcı ve destek olmaya çalışıyoruz sadece... :sm_confused:
asla benim doktoruma gidin süper yapıo vs. demiyoruz..
sadece tecrübelerimizi yazıyoruz ve kimse ''aa falanca şuna yaptrmış hadi bende yaptırıym 'demiyo zaten,herkes emin ol bilinçlenmek için burada ..
kararsız ve aklında olan bir doktorun daha önce hastası var mı?
nası olmuş?
şuan nasıl...ws tecrübeler konuşuluyor..
hayatın hangi alanında risk yok kii?
karşıdan karşıya geçmen bile bir risk'tir..

pandora-81
9-05-08, 19:05
demothy
birbirimize yardımcı ve destek olmaya çalışıyoruz sadece... :sm_confused:
asla benim doktoruma gidin süper yapıo vs. demiyoruz..
sadece tecrübelerimizi yazıyoruz ve kimse ''aa falanca şuna yaptrmış hadi bende yaptırıym 'demiyo zaten,herkes emin ol bilinçlenmek için burada ..
kararsız ve aklında olan bir doktorun daha önce hastası var mı?
nası olmuş?
şuan nasıl...ws tecrübeler konuşuluyor..
hayatın hangi alanında risk yok kii?
karşıdan karşıya geçmen bile bir risk'tir..
süper dr yoktur.ameliyat öncesi o kağıtları süper olmadıkları için imzalıyoruz dikkat edin.evet herşey risk.ama şu örnek daha doğru olur konumuzla ilgili olarak.karşıdan karşıya geçerken üst geçit varsa kullanacaksın seçme şansın varsa kullanacaksın yani.tıpkı görüntü için estetik olmayı seçmek ya da seçmemek gibi.tecrübe paylaşmaksa paylaşıyorum:süper dr lerden birine estetik ameliyat olup nefes alamayan biri ikinci kez aynı dr nin masasına ameliyat için yattı.niye başka dr a gitmedi biliyo musunuz?mecburiyetten başka para vermemek için,çünkü ilki hatayı tamire çalışacak para almayacak.çok şükür ben sorun yaşamadım,sizlerin de yaşamanızı istemem,kolay iş değil bunu bilir bunu söylerim.

MüebbetSevdam
9-05-08, 19:05
ameliyat olduğum gün bende o pişmanlıkları yaşadım "keşke olmasaydım ne zormuş" diyordum.bir su bile içemiyordum tamponlardan.evet haklısın pandora o kadar ameliyat kurbanı olan hastalardan birisi de biz olabilirdik artık şans mı demeli beceri mi demeli bilemiyorum.ama kötüyü düşünerekte sağlıklı ve ruhen rahat,kendini beğenerek aynaya bakmayı istemekten vazgeçilmemeli diye düşünüyorum.evet doğru çok ama çok zor bir ameliyat.bunu da anca olan bilir.hele birde çevresinde olumsuz sonuçlar alan hastalar var ise o insan daha çok etkilenir.olumlu düşünelim herşey olumlu olsun.ben 1 yıl önce ameliyat oldum bana da sorsanız rahat mısın diye hayır değilim derim.çünkü eskisi gibi rahat hareket edemiyorsunuz.birisi burnunuza çarpacak,spor da top gelecek şu olacak bu olacak v.s diye devamlı koruma ihtiyacı duyuyorsunuz.tabi ömür boyu böyle olacak değil zamanla yıllar geçtikçe rahatlayacaktır.ama sağlık açısından sorarsanız çok memnunum.hem rahat nefes alıyorum hem ayna ile daha bi barışığım çok şükür.keşke geçen seneye kadar beklemeseymişim diyorum. gülün dikenine katlanmak lazım arkadaşlar hiç bi ameliyat kolay değil.olacak olan arkadaşlar var ise doktorlarını iyi seçsinler bütün iş doktorda bitiyor.

selvicikkk
9-05-08, 20:05
Merhaba arkadaslar! Bende yeni uye oldum. Burada baya bilgi aldim burun ameliyatlardan ilgili. Bende 3 kere burun ameliyati gecirdim (turkiyede degil yurtdisinda) En iyi fatih dagdelen diyorlar ama merak etigim o boyle tür burun ameliyatlarada mi bakiyor aciba? bizim buradaki doktorlar ancak diyorlarki kikirdak yok diye kalkik yapamiyoruz burnunu! Benim ayni durumda varmi birileri (kikirdagi gucsuz olan veya ....)

MüebbetSevdam
9-05-08, 21:05
selvicikkk öncelikle çok geçmiş olsun canım.ben doktorumla bu kıkırdak olayını görüştüğümde kendilerinin kıkırdak koyduklarını söylemişti bana.hatta bir hastasının resimlerini gösterdi.bir baydı daha önce estetik olmuş fakat burun catısı dediğim kısmı düzleşmiş burun ucu düşmüş.doktorum ise kıkırdak ekleyerek burnunu olması gerektiği gibi yapmış.bildiğim kadarıyla kıkırdağı dr kendisi ameliyatta ekliyor.tabi gerekli ise diye biliyorum. Fatih bey hakkında pek bi bilgim yok benim.

nevertry

EĞER BECEREBİLDİYSEM SİZE PROFİLDEN RESMİMİ YOLLUYORUM.
ÖNDEN YOLLAMAYA HAZIR DEĞİLİM !!!

BU ZAMANA KADAR BURADA TECRÜBELERİNİ PAYLAŞAN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜREDERİM

MüebbetSevdam
nevertry öncelikle geçmiş olsun.çok çok fazla bi sorun yok gibi gözüküyor eski resminde.ama son halin güzel olmuş:) açık teknikle mi kapalı teknikle mi oldun? ve bu resimler kaçıncı gün çekildi?burun kanatları kısmında halen şişlik gözüküyor da.

nevertry
MüebbetSevdam
nevertry öncelikle geçmiş olsun.çok çok fazla bi sorun yok gibi gözüküyor eski resminde.ama son halin güzel olmuş:) açık teknikle mi kapalı teknikle mi oldun? ve bu resimler kaçıncı gün çekildi?burun kanatları kısmında halen şişlik gözüküyor da.
BUGÜN ÇEKİLDİ RESMİM
15.GÜNÜM 25 NİSAN DA AMELİYAT OLMUŞTUM
DAHA ÖNCEKİ RESMİMDE SORUN YOK MU GÖZÜKÜYOR:)))
SADECE 8 CM LİK BİR KIRIK VARDI.
AÇIK TEKNİKLE AMELİYAT OLDUM

MüebbetSevdam
9-05-08, 22:05
canım sorun var tabi ki ama benim eski halimdeki kemer daha fazlaydı.iç kısımda da eğrilik vardı bende toplamda 15 parça kemik alındı:) 15.gün olmasına rağmen çok fazla şişme olmamış bu çok güzel işte.tekrar geçmiş olsun.

ameliyat olmayı düşünen arkadaşlar iyice rahatlayın:)

founda
9-05-08, 22:05
Neverty geçmiş olsun...Daha yeni olmuşsun sanırım bence burnun gayet güzel gözüküyo..Kime olmuştun ameliyatı?

nevertry
9-05-08, 23:05
founda
Neverty geçmiş olsun...Daha yeni olmuşsun sanırım bence burnun gayet güzel gözüküyo..Kime olmuştun ameliyatı?
Fatih DAĞDELEN'e ameliyat oldum.

matar
10-05-08, 08:05
:-)müebbet sevdam:)matar canım arkadaşım tamponların çıktıysa kanamanın fazla olmaması lazım.yok çıkmadıysa normaldir kanama.doktorunla bu konuda irtibat içinde olmanın faydası olacaktır.merhem,spray verecektir. cnm salı günü oldum perşembe gününe kadar kanamam oldu sürekli bez tampon değiştiriyorduk yuktunmakta zorluk çekiyordum cuma günü taponları aldık biraz kanamam oldu geçici olarak bez tampon koyalım dedi dr sprey kullanmama ragmen kanamam oldu olacak demişti gece uyumakta zorluk çektim şimdi iyiyim kanamam durdu allaha şükür dr kanama normal demişti pazartesi günü dikişler alınacak ve keşke olmasaydım demiyorum iyiki olmuşum herkesin gönlüce olsun

matar
10-05-08, 15:05
kızlar tamponlar alındıktan sonra kanamam akıntı halinde kanamam oluyor kanda burnumu kuruyarak kapattı burnum kan dolu ve kupkuru oldu ne yapsam sizce korkuyorum temizlemekten burnumun ucuda dar

lauranaa
matar
kızlar tamponlar alındıktan sonra kanamam akıntı halinde kanamam oluyor kanda burnumu kuruyarak kapattı burnum kan dolu ve kupkuru oldu ne yapsam sizce korkuyorum temizlemekten burnumun ucuda dar
canım benimde pazartesi alınıyor bandajlarım bende tam şeklini o zaman görecegim şimdilik fena drumuyo gibi ama çok şiş:) senin şu anda durumun nasıl benim morarmam filan çok kalmadı gözkapaklarımda kaldı oda pazartesiye kadar geçer heralde agrım sızım da yok senin durumun nasıl umarım güsel olmuştur canım sanırım bi ara sende antepe gelmeyi düşünmüştüm dimi

MüebbetSevdam
matar
canım öncelikle geçmiş olsun ama bu kuruluk için elini çabuk tutmanda fayda var. dr ile görüşüp nemlendiri merhem veye spray istemen lazım.sprayi sıkmak daha kolay olacaktır.ucu ince olduğunu için kullanımda sıkıntı yaşamazsın bence geç kalmadan dr ile görüş.ben ameliyat sonrasında 1 hafta kullandım kuruluk nedir bilmedim o zaman.

matar
lauranaa
canım benimde pazartesi alınıyor bandajlarım bende tam şeklini o zaman görecegim şimdilik fena drumuyo gibi ama çok şiş:) senin şu anda durumun nasıl benim morarmam filan çok kalmadı gözkapaklarımda kaldı oda pazartesiye kadar geçer heralde agrım sızım da yok senin durumun nasıl umarım güsel olmuştur canım sanırım bi ara sende antepe gelmeyi düşünmüştüm dimi
slm cnm benim ucu şiş görünüyor durumum iyi allaha şükür yalnız uyumakta zorluk çekiyorum benim morluklar çok azaldı yüzümdeki şişliklerin kalmasına razıyım çok güzel oldu yüzüm :roflol:KK43:52 kiloyum) o ayrı bir güzellik verdi buz kullanmıyorum artık ben hiç ağrı bilmedim sızı olduğunda bi ağrı kesici alıyorum ben iskenderunda olmak istedim şehir dışına çıkmak istemedim cnm işallah senin burnunda istediğin gibi olmuştur. ben dr şöyle yap böyle yap demedim olanlarda hep dr bırakmışlar ve çok memnunlar banada ameliyattaki teknisyenler güzel oldu dediler kardeşimde ameliyatta kardeşimde vardı güzel oldu dedi kendi gözlerimle görmeden güzel diyemiyorum yalnız dr etlerin çok büyüklerdi tamamını almadı dedi. soramadım ne demek istedi ve çok alerjiksin dedi:çok üzgünüm:

matar
MüebbetSevdam
canım öncelikle geçmiş olsun ama bu kuruluk için elini çabuk tutmanda fayda var. dr ile görüşüp nemlendiri merhem veye spray istemen lazım.sprayi sıkmak daha kolay olacaktır.ucu ince olduğunu için kullanımda sıkıntı yaşamazsın bence geç kalmadan dr ile görüş.ben ameliyat sonrasında 1 hafta kullandım kuruluk nedir bilmedim o zaman.
cnm bir damla verdi serum fizyolojik(deniz suyu bildiğim kadarıyla)bişye yaramıyor

MüebbetSevdam
memnun kalmadığını halen kuruluğun devam ettiğini söyleyip değiştirmek istediğini söyle istersen canım. sıkıntıyı sen çekiyorsun ve kuruluk iyi birşey değil.gerilmeler yapar

maniac
11-05-08, 13:05
slm arkadaslar bende izmirde ameliyat olmayi dusunuorum, bi kac arkadaslara mail attim.. nasil oldu durum diye bilgi almak adina..

ama sanirim artik birdaha buraya girmiolar'..

cok merak ediorum doktorlar fotograflari cekipte bole olcak dedikleri gibi mi oluyo sonuc, ona yakin bisey mi, yada baya bi degisiklilik mi var//

selvicikkk
11-05-08, 19:05
burcu20
geçmiş olsun sanada burun kemik kısmının fazla oyulmasıda bi hata gerçekten ...bide gözlerin arasında çok boşluk warmış gibi duruo...inş düzeltilebilir...bence ikinci ameliyatın okdr zor olmaz kemik eklenir ...benimde burnumun ucunda yamulma var ondan tekrar olucam dr. nekdr düzelir desede hiç sanmıyorum...bende ikinci ameliyattan korkuyorum...acıdan değil ameliyat stresii çok kötü ben acı çekicenni sanmam:1no2:
Merhaba burcu benimde kemigim fazla oyuldu benneyaptımki uzgunum ve doktorumda dedi hata yaptik. sen ikinci kere ameliyat oldunmu bile? Merak etim boyle burunlarin cagresi varmi?