Reglinin 16. 17. ve 18. günü kalınan gebelikler de erkek çocuk olasılığı yüksekmiş..

Halikarnas
11-07-09, 09:07

Y kromozomu taşıyan erkek sperm diğerinden daha hızlı hareket eder, ancak X kromozomu taşıyan (kız ) sperm de diğerinden daha uzun yaşar.

buna göre erkek sperm yumurtaya ilk olarak ulaşsa bile içeri girmeye gücü yetmiyormuş....kız (X) spermler sağlam yumurtanın içine çok daha rahat girebiliyorlarmış...

reglinin 16. 17. ve 18. günü yumurta çatlamaya çok yakınlaştığından erkek (Y) sperm yumurtanın içine rahatlıkla dalabiliyorlarmış...

işte erkek spermin daha hızlı hareket etmesi ve regliye yakınlarken çatlamaya yaklaşmış yumurtanın kırılgan olması sebebiyle erkek çocuk olma olasılığı yüksekmiş.

Konuya tam olarak ispatlanmış bir bilimsel açıklama getiremem ama neden buna inandım ve sizlerle paylaşmak gereği duydum bunu anlatmak istiyorum;

kk da genelde bilirler fakat bilmeyenleriniz için söylüyorum, 14 yaşında erkek çocuk annesiyim...

15 yıl önce çok bebek ister olmuştum...ve hamile kalamadığım için de o zamanlar doçent olan dr. Teksen Çamlıbel e başvurmuştum...

yeşilköy int. hospital de beni yumurta takibine aldılar...

bu arada o zamanlar ki eşimle benim iş seyahatlerimiz çok oluyordu....kendi işimiz olduğu için işin başını yalnız bırakmak istemediğimiz den bu işi sırayla ya da iş durumuna göre ağırlıklı ben yapardım...

ve o ay hamile kalma şansımı iş seyahatim nedeniyle kaçırmıştım ...aşırı üzülmüştüm....regl oldum...fakat diğerlerinden farklıydı...kısa ve az olmuştu...ama ben üstünde durmamıştım...

takip eden ayda doktoruma yumurta takibi için gittiğim bir gün bana hamile olduğum müjdesini verdi...

doktorumla bu durumu konuştuk ve bana dedi ki; geç hamile kalınma da regl olunabilirmiş...anlayacağınız reglimin 17. günü hamile kaldım...

Teksen bey ile bebeğin cinsiyeti üzerine en ufak bir konu konuşmadık...

cinsiyet durumunu uzun bir süre sonra bir yerde okudum...ama nerden okuduğumu hatırlamıyorum...bir kadın sağlık dergisi ya da sağlık ansiklopedisi olabilir...kesinlikle hatırlamıyorum ama öyle birşey ciddi bir sağlık yazısıydı...

işte okuduğum zaman kendi kendime dedim ki ...galiba haklılık payları var...

anlayacağınız normal bir gebelik başlangıcım olsaydı aklımda bile kalmayacak bir yazı değişik bir gebelik başlangıcım olduğu için beni çok etkiledi ve hiç bir zaman unutmadım...

incitanemtuana
12-07-09, 00:07
ya süperrrrrrrrrr anlatmissin yine melegimmmmmmmmmmopuyorumnanaktan

cicekcik
12-07-09, 05:07
inşallah şekerim gelsinde bebişlerimiz ister kız ister erkek :)))

Halikarnas
12-07-09, 09:07
cicekcik
inşallah şekerim gelsinde bebişlerimiz ister kız ister erkek :)))

MUTLAKA ki bebeklerin gelmesi ve sağlıklı olması en başta gelendir.!!!..a.s.

beyyine
reglin 16. 17. 18. günü ne demek adet bittikten sonra mı sayılıyo yoksa

karabiber01
beyyine
yok canımm regl bittikten sonra başlamayacaksınn saymayaa 1 ncü günündenn başlayacaksınn

Halikarnas
beyyine
yok canım regl olduğun ilk günden itibaren sayılıyor...

reglin 11. günü ile 17. günleri arası hamile kalma günleridir....

EU3
12-07-09, 11:07
Srduşummm paylaşımm çokk güzelllllllll sağolasınnnnnnnopuyorumnanaktan

nurtopu
12-07-09, 12:07
-----

nurtopu
12-07-09, 12:07
-----

Halikarnas
12-07-09, 14:07
pembepamuk
arkadaşlar yumurtanın çatlaması diye kullandığımız tabirde spermin bulunduğu yumurtayı kasdetmiyoruz. Yumurtanın içinde bulunduğu keseciğin çatlaması ve yumurtanın yumurtalıktan karın boşluğuna atılmasını kasdediyoruz. Bildiğiniz gibi daha sonra tüp tarafından yumurta yakalanıyor ve tüp içine alınıyor. Yumurtanın daha sonra tekrar çatlaması gibi bir durum söz konusu değil. Bu bilgi doğru mu bilemiyorum. Ama açıklaması doğru değil. Gerçekten döllenmenin bu günlerde olması erkek bebek oluşumunu sağlıyorsa bile başka bir açıklaması olmalı

her neyse işte benim bildiğim duyduğum budur.

madem siz çok biliyorsunuz buyrun açıklayın.

nurtopu
12-07-09, 16:07
-----

nurtopu
12-07-09, 18:07
-----

pelin003
12-07-09, 21:07
yawww kızlar 5 gün önce bi akrabaa oğluşumun yüzüne baktı bana senin ikincide oğlan olacak oğlunun yüzünden belli dedii..(gerçi 4 senidir olmuyo ama eninde sonunda yapcamm..)..bende amannnn bunlar kocakarı hurafeleri dedimm..şimdi aklım karıştı...benim ovulasyonum 17-19-21. günlerde oluyo ve ovulasyon kanamam oluyo..yani kanama varken ilişkiye girip bacakları hoppp yukarı kaldırmam gerekiyomuşş..yoksa spermler kanla dışarı atılıyomuşş..erkek kromozonu taşıyan hızlıysa benim ikincide oğlan olacakk..yaww ne varsa eskilerde varr...paylaşım için teşekkürler canımm...ne yalan söylimmm ikincide oğlan olsa fena olmaz yanii..nasıl olsa 4 tane yapmaya karar verdimmm kaydirigubbakcemile3 yerimseniben

smart_girl
13-07-09, 04:07
pembepamuk
Ama belki bu açıklamaya göre şöyle bir şey söyleyebiliriz: Ovulasyondan önce ilişkiye girilir ve daha sonra ilişkiye girilmezse daha dayanıklı oldukları için kız bebek (ovulasyon olup yumurta tüpün döllenmeye elverişli yerine gelene kadar x kromozomlu spermler dayanabileceği için), ovulasyondan sonra ilişkiye girilirse daha hızlı oldukları için erkek bebek (y kromozomlu spermler daha çabuk döllenmeye elverişli bölgeye gelebildiği için) olma olasılığı daha fazladır. Ama tabi tam ovulasyon zamanımızı bilemediğimiz için bunu ayarlamak güç. Sizin açıklamanıza göre fikir yürütüyorum. Siz ne dersiniz?
Yani sen şimdi şunu da mı demek istiyorsun!Ovulasyondan önce ilişkiye girilmezse ilişkinin olduğu an da diğer zamanlara göre hamile kalma ihitmali yüksektir.
Bu da değişik bi yaklaşım... Hmmm. Ben mi yanlış anladım.Bi araştırayım bunu :)

Halikarnas
13-07-09, 05:07
pembepamuk
Ama belki bu açıklamaya göre şöyle bir şey söyleyebiliriz: Ovulasyondan önce ilişkiye girilir ve daha sonra ilişkiye girilmezse daha dayanıklı oldukları için kız bebek (ovulasyon olup yumurta tüpün döllenmeye elverişli yerine gelene kadar x kromozomlu spermler dayanabileceği için), ovulasyondan sonra ilişkiye girilirse daha hızlı oldukları için erkek bebek (y kromozomlu spermler daha çabuk döllenmeye elverişli bölgeye gelebildiği için) olma olasılığı daha fazladır. Ama tabi tam ovulasyon zamanımızı bilemediğimiz için bunu ayarlamak güç. Sizin açıklamanıza göre fikir yürütüyorum. Siz ne dersiniz?

tekrar söylüyorum; benim bildiğim şudur;

Y kromozomu taşıyan erkek sperm diğerinden daha hızlı hareket eder, ancak X kromozomu taşıyan (kız ) sperm de diğerinden daha uzun yaşar.

buna göre erkek sperm yumurtaya ilk olarak ulaşsa bile içeri girmeye gücü yetmiyormuş....kız (X) spermler sağlam yumurtanın içine çok daha rahat girebiliyorlarmış...

reglinin 16. 17. ve 18. günü yumurta çatlamaya çok yakınlaştığından erkek (Y) sperm yumurtanın içine rahatlıkla dalabiliyorlarmış...

işte erkek spermin daha hızlı hareket etmesi ve regliye yakınlarken çatlamaya yaklaşmış yumurtanın kırılgan olması sebebiyle erkek çocuk olma olasılığı yüksekmiş.

xBettyx
13-07-09, 05:07
Dr. Landrom Shettles ve Dr. David Rorvik
Y kromozomu taşıyan erkek sperm diğerinden daha hızlı hareket eder, ancak X kromozomu taşıyan (kız ) sperm de diğerinden daha uzun yaşar. Bundan yola çıkarak yumurtlama zamanına ne kadar yakın ilişkiye girerseniz erkek spermi daha hızlı hareket ettiği için yumurtanızı dölleyecek ve oğlunuz olabilecektir. Eğer yumurtlama zamanından 2-4 gün önce ilişkiye girerseniz erkek spermler yumurtlama zamanına dek yaşayamayacağından ve ancak kız kromozomu taşıyanlar dayanabileceğinden kızınız olma şansı yükselir.

Bunu başka bir siteden aldım. Demekki kız kromozomunu taşıyan spermler daha çok yaşadığı için kız istiyorsanız yumurtlama zamanından önce ilişkiye gireceksiniz CADIARZU

Halikarnas
13-07-09, 06:07
xBettyx
Dr. Landrom Shettles ve Dr. David Rorvik
Y kromozomu taşıyan erkek sperm diğerinden daha hızlı hareket eder, ancak X kromozomu taşıyan (kız ) sperm de diğerinden daha uzun yaşar. Bundan yola çıkarak yumurtlama zamanına ne kadar yakın ilişkiye girerseniz erkek spermi daha hızlı hareket ettiği için yumurtanızı dölleyecek ve oğlunuz olabilecektir. Eğer yumurtlama zamanından 2-4 gün önce ilişkiye girerseniz erkek spermler yumurtlama zamanına dek yaşayamayacağından ve ancak kız kromozomu taşıyanlar dayanabileceğinden kızınız olma şansı yükselir.

Bunu başka bir siteden aldım. Demekki kız kromozomunu taşıyan spermler daha çok yaşadığı için kız istiyorsanız yumurtlama zamanından önce ilişkiye gireceksiniz CADIARZU

o yazıları biliyorum...hemen altında da değişik bir iddaa var;

Shettlesmetod (Dr. Landrom Shettles ve Dr. David Rorvik)
Bu yöntemin %75 etkili olduğu belirtiliyor.Y kromozomu taşıyan erkek sperm diğerinden daha hızlı hareket eder, ancak X kromozomu taşıyan (kız ) spermde diğerinden daha uzun yaşar.Bundan yola çıkarak yumurtlama zamanına ne kadar yakın ilşkiye girerseniz erkek spermi daha hızlı hareket ettiği için yumurtanızı dölleyecek ve oğlunuz olabilecektir. Eğer yumurtlama zamanından 2-4 gün önce ilişkiye girerseniz erkek spermler yumurtlama zamanına dek yaşayamayacağından ve ancak kız kromozomu taşıyanlar dayanabileceğinden kızınız olma şansı yükselir. Yinede hiç bir şey %100 değildir.
Whelan metodu (Dr. Elisabeth Whelan)
Bu metod biraz önce anlattığımızın tam tersini söyler. Bu metoda göre erkek spermin oluşumundaki bazı biyokimyasal değişiklikler adet döneminin erken safhasında daha etkili olur. Yani bir oğlunuz olsun istiyorsanız yumurtlama zamanından 4-6 gün önce ilişkiye girin. Whelan bu metodun erkek çocuk oluşumunda %68 başarılı olduğunu öne sürüyor.

bilim adamları bile kendi aralarında çatışıyor...

nurtopu
16-07-09, 12:07
Sardunya_Zakkum
o yazıları biliyorum...hemen altında da değişik bir iddaa var;

Shettlesmetod (Dr. Landrom Shettles ve Dr. David Rorvik)
Bu yöntemin %75 etkili olduğu belirtiliyor.Y kromozomu taşıyan erkek sperm diğerinden daha hızlı hareket eder, ancak X kromozomu taşıyan (kız ) spermde diğerinden daha uzun yaşar.Bundan yola çıkarak yumurtlama zamanına ne kadar yakın ilşkiye girerseniz erkek spermi daha hızlı hareket ettiği için yumurtanızı dölleyecek ve oğlunuz olabilecektir. Eğer yumurtlama zamanından 2-4 gün önce ilişkiye girerseniz erkek spermler yumurtlama zamanına dek yaşayamayacağından ve ancak kız kromozomu taşıyanlar dayanabileceğinden kızınız olma şansı yükselir. Yinede hiç bir şey %100 değildir.
Whelan metodu (Dr. Elisabeth Whelan)
Bu metod biraz önce anlattığımızın tam tersini söyler. Bu metoda göre erkek spermin oluşumundaki bazı biyokimyasal değişiklikler adet döneminin erken safhasında daha etkili olur. Yani bir oğlunuz olsun istiyorsanız yumurtlama zamanından 4-6 gün önce ilişkiye girin. Whelan bu metodun erkek çocuk oluşumunda %68 başarılı olduğunu öne sürüyor.

bilim adamları bile kendi aralarında çatışıyor...

------

Halikarnas
pembepamuk
İyi de sperm 4-6 gün yaşamaz ki
spermin ömrü ortalama 72 saat, o da en çok
bana söyleme tatlım doktorlara söyle...uzman olan onlar.

Halikarnas
tekrar söylüyorum ...bilim adamları bile konuya tam olarak açıklık getiremiyorlarken tartışmak ahkam kesmek bana düşmez.

Halikarnas
benim bildiğim şudur;

Reglinin 16. 17. ve 18. günü kalınan gebelikler de erkek çocuk olasılığı yüksekmiş..

bilimsel açıklamayı es geçin.!!!

:ecrin_bebek:​

nurtopu
16-07-09, 15:07
-----

Ebrucan
Bence de sardunya_zakkum arkadaşım çok çabuk sinirleniyorsun, pembepamuk haklı.

Konuşulacak,paylaşılacak,tartışılacak ama tartışma dediğimiz halk arasında her ne kadar karşılıklı sabit fikri savunma gibi görünse de biz eğitimciler ona " münazara" dır.

Ama paylaşım, doğru olana ulaşma adına yapılan seviyeli,işbirlikçi, saygılı, empatik duygularla yapılırsa bu olaya tartışma diyoruz.

Herkes fikirlerini rahatça söyleyebilmeli, buna fırsat verilmeli ki sonuç ta bir şeyleri hep beraber öğrenelim değil mi?

minikcadimm83
erkek kız hayırlısıyla olsun da farketmes yeterki sağlıkla gelsin.

Halikarnas
Ebrucan
Bence de sardunya_zakkum arkadaşım çok çabuk sinirleniyorsun, pembepamuk haklı.

Konuşulacak,paylaşılacak,tartışılacak ama tartışma dediğimiz halk arasında her ne kadar karşılıklı sabit fikri savunma gibi görünse de biz eğitimciler ona " münazara" dır.

Ama paylaşım, doğru olana ulaşma adına yapılan seviyeli,işbirlikçi, saygılı, empatik duygularla yapılırsa bu olaya tartışma diyoruz.

Herkes fikirlerini rahatça söyleyebilmeli, buna fırsat verilmeli ki sonuç ta bir şeyleri hep beraber öğrenelim değil mi?
bakın baştan beri söylüyorum uzman değilim....yıllar önce duyduğum bir bilgiyi MIŞ lı olarak aktardım...

sonra da kalkmış sanki bir uzmanmışım gibi sorgulanıyorum...tabiki sinirlenirim...uzman olsaydım ve kendi tezim olarak anlatsaydım sinirlenmezdim...

bana sorular yönetilmeden benden alıntı yapılmadan buyrun tartışın konuyu...

tekrar ve son kez söylüyorum ; ben uzman değilim.!!! MIŞ lı olarak anlattım.

Ebrucan
Arkadaşım zaten siz uzmansınız demiyoruz. Dediğimiz ki; kendi düşünceniz dahi olmayan bir makaleden alıntı olabilir, başka kişiden şahsen duymuş olabilirsiniz, Her mesajınızda sürekli yinelemeniz. Biz buna açıklık getirmek istedik. ıyi günler.

Halikarnas
Ebrucan
Arkadaşım zaten siz uzmansınız demiyoruz. Dediğimiz ki; kendi düşünceniz dahi olmayan bir makaleden alıntı olabilir, başka kişiden şahsen duymuş olabilirsiniz, Her mesajınızda sürekli yinelemeniz. Biz buna açıklık getirmek istedik. İyi günler.
konuyu baştan okursunuz uzman gibi sorgulandığımı rahatlıkla görürsünüz.!!!

bilim adamları bile konuya tam olarak açıklık getiremiyorlarken tartışmak ahkam kesmek bana düşmez.

iyi günler.

Halikarnas
pembepamuk
buyrun.!!!

....

Kardelen
16-07-09, 16:07
Paylaşımın için sağol sardunya zakkum..opuyorumnanaktan. Bi kızım olsaydı bu dediğini mutlaka denerdim..Ama daha öyle veya böyle bizim yumurta ve spremler bi araya gelemedi..:çok üzgünüm:

nurtopu
Sardunya_Zakkum
buyrun.!!!

....[/QUOTE

-------

minikcadimm83
sardunya sana msj atıcaktım ama kapalı galiba..

Halikarnas
16-07-09, 20:07
.........................

fantastika
17-07-09, 06:07
evet bende duymuştum bunu hatta ben 14. gündede erkek olasılığı yüksekmiş diye duymuştum
hayrlısıyla sağlıkla olsun bebeğim tabiki cinsiyet pek önemli değil, açıkçası ben kızmı yoksa erkekmi isterm onuda tam bilmiyorum daha kaydirigubbakcemile3

Halikarnas
17-07-09, 11:07
enrika
evet bende duymuştum bunu hatta ben 14. gündede erkek olasılığı yüksekmiş diye duymuştum
hayrlısıyla sağlıkla olsun bebeğim tabiki cinsiyet pek önemli değil, açıkçası ben kızmı yoksa erkekmi isterm onuda tam bilmiyorum daha kaydirigubbakcemile3

enrikacım sağlıklı bir bebek:ecrin_bebek: olsun da gerisi boş canım:1hug:

açıkcası ben başta sağlıklı olmak üzere erkek olmasını aşırı derecede fazla istiyordum ve dua ediyordum:Saruboceq:
cinsiyet konusunda istekli olan çiftler ve kadınlar için bu zararsız bilgiyi paylaşmak istedima.s.

melony
17-07-09, 20:07
bende ablamdan duydum oğlana 17. gece kaldım diyeee ama bence vardır elbet doğruluk payı ama Allah ın işi bu ??????

Juliet
22-07-09, 07:07
paylaşım çok güzel sardunyacım.

ben marttın 21. de adet oldum..tahminim hamile kaldıgım dönem 28 veya mart veye 1 nisan arası..

biz bide misafirimiz gelmesi nedeniyle seyrek ilişkide bulunmuştuk o ay 2 kez..haftalıga göre ben ilk ikişkide hamile kaldım 17 hafta olacak yarın.. dr. erkek dedi..

ben çok dua ettim cinsiyetini belirterek kızlarda hep hayırlısını istedim. bunda cinsiyeti belirterek hayırlı evlat istedim
inş hayırlısı olur..bakalım...allahın işi işte ne istersen onu veriyo..

edam_y
22-07-09, 08:07
sardunya cım paylaşımınız güzel

benimde 21 mart tı adet tarihim
eşimin seyahati yüzünden bizde ilişkimizi son yumartlama zamanlarına denk gelmişti
eğer bunu baz alırsak doğru ,çünkü benimde oğluşum oldu
:KK46:hihoyyyt

seliss
23-07-09, 08:07
arkadaşlar bende etrafımda çok duyuyorum bu olayı adetimizin başladığı tarihten itibaren 14 veya 16 günler yumurtlama dönemi erkek oluyormuş peki kız çocuk yapmak için adet olmaya yakın yada adet bitiminden hemen sonra ilişkiye girilirse kız olma oranı yükselirmi bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Halikarnas
23-07-09, 10:07
seliss
arkadaşlar bende etrafımda çok duyuyorum bu olayı adetimizin başladığı tarihten itibaren 14 veya 16 günler yumurtlama dönemi erkek oluyormuş peki kız çocuk yapmak için adet olmaya yakın yada adet bitiminden hemen sonra ilişkiye girilirse kız olma oranı yükselirmi bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
hamile kalma zamanı reglinin 11. günü ile 17. günü arasındadır

regliye yakın derken neyi kastettiğini anlamadım ama benim tezim reglinin 11. günü ile 14. günü arası kız olması ihtimalini güçlendiriyor...

.

seliss
24-07-09, 10:07
canım adetin düzenli ise ne zaman olacağınıda bilirsin benimki düzenli yani yumurtlama gününe getirmeden ilişkiye girmek kız olma olasılığını yükseltir die tahmin ediyorum adet olmadan bir kaç gün önce yada adet bitiminden sonraki günlerde kız olma oranı yükselir.yani yumurtlama gününe denk getirmemek lazım canım bide ben yumurtlama olduğum günüde hissettim kendimde geçen gün:)

seliss
24-07-09, 10:07
evet senin tezininde doğruluk oranı yüksek benim dediğime geliyor yumurtlamadan önce ilişkiye girmek gerekiyor.

yağmur20
24-07-09, 21:07
bakalım teziniz doğru mu çıkacak bende yumurta takibi ile 18. günde kaldım.şu anda 10 haftalığım kızlar.

Halikarnas
24-07-09, 23:07
yağmur20
bakalım teziniz doğru mu çıkacak bende yumurta takibi ile 18. günde kaldım.şu anda 10 haftalığım kızlar.

Allah hayırlısı ile sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin:Saruboceq:
yani kısmetse 2 hafta sonra cinsiyeti belli olacak...

yanlız şunu belirtmek istiyorum kesin olarak demedim...
yüksek ihtimal dedim...
garantisini ancak hiç etik olmayan bir şekilde erkek spermler ile döllendirmeyi laboratuarda yaparak olur...

eğer bu işi % de üzerinden diyecek olursak atıyorum tamamen afaki örnek belki % 60-70 dir...geriye kalan % 30-40 kız bebek demektir...

EU3
SLM HANIMLAR BEN SIMDIK 18 INDE ADET OLDUM NE ZMAN KALMAM LAZIM KI ERKEK OLSUN YARDIMMM :CüvCüv:

Halikarnas
slcnclk
SLM HANIMLAR BEN SIMDIK 18 INDE ADET OLDUM NE ZMAN KALMAM LAZIM KI ERKEK OLSUN YARDIMMM :CüvCüv:
selam opuyorumnanaktan

3 - 4 - 5 ağustos da hamile kalabilirsen ihtimal daha yüksekCADIARZU tabiki kesin değil:eek:lmaz:

EU3
SAOLL KUZUUUŞeniz

ORKDM
25-07-09, 21:07
maalesef ben 17.gun kaldim ve dunyalar guzeli bir kizim var
size bir tuyoo
erkek cocuk isteyenler regl bittikten hemen ilk uc gun icinde iliskiye girsinler kim denediyse sasmamis
3. gunden 7. gune kadarda kiz olurmuss
inanmayan
google erkek cocuk duasi yazssin karsisina cikar uygulayan varsa yzabilir
saygilar :KK66:))

TatLiGaci
26-07-09, 17:07
Reglimin 13.gününde oğluma hamile kaldım...
Eeee.kızçe için ne olması gerek...?

Halikarnas
26-07-09, 17:07
2006model
Reglimin 13.gününde oğluma hamile kaldım...
Eeee.kızçe için ne olması gerek...?

Allah hayırlısı ile sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin:Saruboceq:

şunu tekrar belirtmek istiyorum kesin olarak demedim...yüksek ihtimal dedim...

garantisini ancak hiç etik olmayan bir şekilde erkek spermler ile döllendirmeyi laboratuarda yaparak olur...

eğer bu işi % de üzerinden diyecek olursak atıyorum tamamen afaki örnek belki % 60-70 dir...geriye kalan % 30-40 kız bebek demektir...