En doğru tartı...

chocolategirl
17-04-07, 12:04
kızlar,benim tartım yok ve sürekli orda burda tartılıyorum,dolayısıyla ya hiç vermemiş görünüyo ya da almış(vermiş gibi görünmüyo nedense:Roflol: )ben şimdi tartı alıcam da,acaba dijital mi alsam,yoksa şu klasik ibreli tartılardan mı?tavsiyeleriniz neler...bu arada marka da verebilirsiniz çünkü hiçbir fikrim yok...:çiçek:

KardelenMasaliM
canim.ben.digitalden.sasmiyorum.
ama.sen.ne.alirsan.al.sadece.o.tarti.ile.tartil.
tavsiye.istersen.digital.derim.ben

chocolategirl
sude_naz
canim.ben.digitalden.sasmiyorum.
ama.sen.ne.alirsan.al.sadece.o.tarti.ile.tartil.
tavsiye.istersen.digital.derim.ben
canım ya digital ile ilgili diyorlar ki,çok kısa sürede bozuluyormuş.bir arkadaşım da şöyle dedi,ben sabah çıkıyorum örn 60 çıkıyo,bir iki dak sonra tekrar çıkıyorum 61 filan gösteriyo diyo,işte benim de kafam karıştı,:sm_confused: bir iki gün sizlerin düşüncelerini aldıktan sonra gidip alıcam...sendekinin markası ne ve ne zamandır kullanıyosun ve memnun musun??

AyseniL
bencede dijital al canım, gram gram anlarsın vücudunda neler olup bittiğini, birde hep aldığın tartıda ve hep aynı yerde tartıl çok önemli bu, sakın yerini değiştirme bi yerde sabitle orda tartıl gülüm en sağlıklısı bu valla..

KardelenMasaliM
17-04-07, 13:04
canim.ben.tartimdan.cok.memnunum.cünkü.gram.gram.hesapliyorum.kilolarimi.bazilari.diyorki.digital.tartilar.fazla.gösteriyor.tartilmayi.bilmeyenlere.fazla.gelyior.sabahlari.ac.karnina.ve.hafif.giysiler.ile.tartilman.gerek.gercek.kilon.o.oluyor.iste.benim.tartim-öyle.bilindik.bir.marka.degil.salter.isimli.bir.tarti.marka.degil.beni.ilgilendiren.özellikleri.iyi.olmali.mesela.benim.tartima.7.kisilik.bir.ailenin.boy.kilo.yas.cinsiyetini.kaydediyorsun-vücut.yagini.suyunu.hesapliyor.yani.benim.isime.yariyor.sonucta:)

Nilhan75
digital al bencede ama ne yerini değiştir ne elle!!! manyak oluyo insan yoksa! 2 cm kaydırsan yerini yarım kilo fazla çıkıyosun falan,şaka gibi. bide mutlaka sabah aç karnına mümkünse tuvalete çıktıktan sonra ve çıplak tartıl.olabileceğin en hafif halinle yaniii:))) ben tokama kadar çıkarıyorum,1 gram 1 gramdır!

seaBahAR
Sevgili chocolategirl, tartımı yaklaşık 4 sene önce aldım. Satış temsilcisi, mümkün mertebe nemli ortamda kullanmamamı söylemişti. Bunun üzerine ben de tartımı yatak odasına, parke üzerine koydum. Hiç yerini değiştirmedim, yerleştirirken duvardan biraz uzak olmasına dikkat ettim, çekme ve iteleme gerektirmesin diye...
Marka: Rowenta (digital)
Üretim Yeri : Fransa
4 senedir hiçbir sorun yaşamadım, tavsiye ederim tatlım.

aslianil
17-04-07, 17:04
canım bence de dijital al. bak ben 20 ytl'ye aldım bi tane:):) markası sinbo. 5kere de üst üste tartılsam aynı çıkıyo. ayrıca evde 3+3=6 kiloluk dumbbell ile çıktığımda da tam 6 kilo fazla çıkıyorum. ayrıca bunlardan da ötesi gram gram verilen kiloları hesaplamak daha zevkli. insanın kafası karışmıyo en azından.

AnneyimBen
17-04-07, 17:04
canım dıjıtal al ben 2 senedır kullanıyorum hıc bozulmadı en azından gramınıda gosterıyo arzum yada tefall

didoayaz
17-04-07, 22:04
kesinlikle katılıyorum.sinbo alın bende evde kullanıyorum çok hasssas ve kaliteli üstelik bütün büyük marketlerde kampanyalı oluyor

Nilhan75
18-04-07, 07:04
ben internetten almıştım bu arada markası: TERRAİLLON

gülbeyza
18-04-07, 07:04
bencede dijital olmalı benimde markası sinbo

asusi
29-04-07, 11:04
Alıntı:
chocolategirl´isimli üyeden Alıntı
esmoooooooooooooooooooooooşşşşşşşş sen bi tanesin!! ama aldım tartımı bugün...arzum digital...bir de üstündeki rakamlar değişse...ooooofff ooofff

chocolategirl canım,kaça aldın?memnun musun,en ucuz dijital hangisi?
-------------------------------------------------------------

ben de istiyorum nerden ,kaça aldınız?

taydin
29-04-07, 13:04
ben sinbo dijital aldım. 27 ytl ye aldım. eski tartıma göre biraz fazla gösteriyor ama olsun. bundan sonra bu tartıya göre ayarlıycaz kendimizi naapalım.

benim aldığım tartı internette 18 ytl falan. ama kargosu falan üç aşağı beş yukarı aynı rakama geleceği için gidip mağazadan aldım. sanırım en ucuz dijital bu:)

Nilhan75
29-04-07, 14:04
edadeniz
arkadaşlar bende tefal bodysignal var. yağ da ölçüyor. aynı zamanda kas/yağ değişimini de gösteriyor. digital olması daha iyi çünkü zaman içinde hassasiyet kaybı olmuyor. tavsiye ederim...
fiyatını öğrenebilirmiyim?
bende terralion var,digital.ama yağ falan gösteren bişey istiyorum şimdi de...

seaBahAR
29-04-07, 18:04
Bir konu merakımı celbetti arkadaşlar. Yağ/kas vs. ölçen digital tartıdan kuzenimde de var. O zaman da tuhaf gelmişti ve geçen zamana bakacak olursak, ruh halimde bi değişiklik olmamış hala garip geliyor.

Bu tartının üzerine çıkıyorsunuz ve falcı bacı pardon tartı, size herbişeyinizi söylüyor. Hatta şu anda, geleceği de gösteren digital ibreler üzerinde çalışmalar yapılıyormuş CERN de filam :)))

Diyelim ki şahıs 80 kilo. Çıkıyo tartıya bakıyo, yağ oranı %30. Tartının bu büyük becerilerini gerçekleştirebilmesi için tek verisi var, o da ayak tabanınız. Bu nedir sizce? Hemen arkasından çıkan başka bir 80 kiloluk şahısta oran ne görünecektir, bu nasıl anlaşılmaktadır. Yoksa mucit tartı değil de bizim ayak tabanlarımız da bizim mi haberimiz yok?

Sahi, bunun bilimsel açıklamasını bilen var mı?

silagul
29-04-07, 18:04
edadeniz
arkadaşlar bende tefal bodysignal var. yağ da ölçüyor. aynı zamanda kas/yağ değişimini de gösteriyor. digital olması daha iyi çünkü zaman içinde hassasiyet kaybı olmuyor. tavsiye ederim...
arkadaslar tefalin o dahi tartisindan bende aldim,aralik ayinda 145 ytl bayildim.
boyunu ,cinsiyetini giriyorsun ciplak ayakla metal bolum akim veriyor yaglara carpan akim guya yagini soyluyor.birde altinda cubuk var maksimum yada minumumdasin diye soyluyor,
buraya kadar iyide benim tarti boyumu 1.55 girince minumumum en ucunda 67 kiloyla zafiyet geciriyon diyor,boyumu 165 girince ayni kiloya maksimumu gecmis oluyorum,musteri hizmetlerini defalarca aradim acaba vucut olcusunun boy olacagina eminmisiniz diye evet diyorlar,servise goturdum onlarda anlamadi bakalim ne cevap gelecek tefalden ne aldiysam sorun oldu,keske ucuz birsey alsaydim.
edadeniz canim sen vucut olcusune ne girdin boyunumu?cevabini bekliyorum
:çok üzgünüm:

silagul
29-04-07, 22:04
edadeniz cevabini bekliyorum,vucut olcusune ne girdin boymu lutfen yaz

nevbahar
30-04-07, 11:04
edadeniz sana bişey sorayım.şimdi bu tartılardan memnunmusun.yani yağ yüzden her hafta değişiyormu.hala çok kararsızım:KK43:olmadı evdeki tartımın ayarlarını bozup kendimi 50 kg göreyim keyfim yerine geldim.ay 1,5 haftadır kilo aynı hassas tartı değil hissis tartı oldu benimki:)

tulipbs
1-05-07, 11:05
ben de sinbo digital tartı aldım ucuz diye ama o gün iade ettim çünkü her seferinde farklı gösteriyordu. şimdi başka bir marka alacağım inşallah bu düzgün çıkar

silagul
5-05-07, 16:05
edadeniz
edadeniz bir hafta sonra cevap geldi,sorun varmis boyle sikayet edenlerde varmis senin tartinda sorun yokmu minumum maksimum cizgisindesen ağlama senağlama senağlama

gamzemir
5-05-07, 18:05
:1yes2: merhaba kızlar bende tartımı sipariş verdim p.tesi gelcek tefalin dicital bayağı araştırma yaptım piyatıda iyi 50 ytl 10 taksit gelsin ayrıntılı yazarım ....

klubnika
5-05-07, 21:05
Arkadaşklar ben de tartı alıcam,pazartesi.bu gün baktım ama daha çok kafam karıştı.ben kas ve yağları ölçenlerden istiyorum.ama markada karar veremedim.siz ne tavsiye edersiniz?

EU1
6-05-07, 22:05
selam
benim dijital baskül vardı 3 yıl kullandım çok iyiydi
bir süredir yağ ağırlığını ölçen tartıya kafayı takmıştım eşim sağolsun aldı
eski tartımı anemlere verdim...
Pişmanııııııımmmmmmmmm

klubnika
7-05-07, 08:05
neden pişmansın?