İki karşı cins arkadaş,dost olabilir mi?

_Mustang_
23-07-09, 18:07
Gelenek ve göreneklerine bağlı muhafazakar bir ailede büyümeme rağmen babam hiç bir zamana baskıcı bir insan olmamıştır. Büyürken de hep erkek arkadaşlarım oldu ,evimize gelip giden ,beraber gezip eğlendiğimiz arkadaşlarım hep oldu. Hatta çok ii anlaştım .Kızlardan daha iyi arkadaşım olmuştur çünkü bakış açıları farklıdır .Kızsal kaprisleri yoktur.Geyikleri süperdir..Sorunlara basit ve direk bakıp çözerler. Hiç birinden de zarar görmedim Belkide bu benim şansımdı. ve hep erkekle kadın arkadaş olabilir dedim .

Taa ki evlenen kadar eşim doğal olarak kıskandı ve benim bu arkadaşlıklarım zaman içinde noktalandı ben sevdiğim insanla mutlu olduğum için bunu srun etmedim açıkcası . Ama eşim hep" erkekle kadın arkadaş olamaz " fikrini savundu ben tersini. zaman zaman gördüğüm ve yaşadığım bazı konulardan ötürü eşime hak versemde .

Hep "Neden olmasın? " derim

Sizce ?

BeyazLilyum
23-07-09, 19:07
bencede olmaz..yaşadığım olaylar söylüyor bunu bana..çok yakın arkadaşlarım benimde oldu zamanında..çok güldük evlendik,dertlerimizi paylaştık ama bi baktım zamanla bunların duyguları değişti..tek bana değil yanımdaki arkadaşlarımda da oldu..yemin ederim size lisedeyken ve üniversitedeyken ne kadar birbirlerine kankam diyen kişi varsa şuan evliler nişanlılar veya nişanlanma arifesindeler...o yüzden artık inanmıyorum erkekten dost olacağına...kesin dost ayağı yapıyorlardır

xxtalyaxx
tecrübeyle sabit olur hemde çok daha güzel olur...nedenini hiç anlamasamda kızlar arasında muhakkak bir çekişme oluyor malesef... kıskançlıklar, kaprsiler,çekememezlikler..ve bunlarda bir süre sonra arkadaşlığı sanki bir yarışa dönüştürüyor.. karşısındaki kıza hep rakibi gözüyle bakıyor... ama erkeklerde bu yok..en azından fesat değiller o yüzden ben hiç bir sakınca görmüyorum arkadaşlık etmekte ve bir sürüde erkek arkadaşım var..

Halikarnas
"erkek ile kadın arkadaşlığı" olur ama nadir olur diye düşünüyorum....

Begonya_24
Çoğunlukla boyutları değişiyor zemuszemus

_Mustang_
BeyazLilyum
bencede olmaz..yaşadığım olaylar söylüyor bunu bana..çok yakın arkadaşlarım benimde oldu zamanında..çok güldük evlendik,dertlerimizi paylaştık ama bi baktım zamanla bunların duyguları değişti..tek bana değil yanımdaki arkadaşlarımda da oldu..yemin ederim size lisedeyken ve üniversitedeyken ne kadar birbirlerine kankam diyen kişi varsa şuan evliler nişanlılar veya nişanlanma arifesindeler...o yüzden artık inanmıyorum erkekten dost olacağına...kesin dost ayağı yapıyorlardır
Sana kesinlikle katılmıyorum diyemiyorum arkadaşım.Çünkü verdiğin örneklere bende şahit oldum. ancak yinede ilk mesajımda dediğim gibi hep neden olmasın diye söyledim . bu duyguların değişmesi meselesi sanki biraz daha kişisel ve karakteristik bir durum gibi geliyor bana
xxtalyaxx
tecrübeyle sabit olur hemde çok daha güzel olur...nedenini hiç anlamasamda kızlar arasında muhakkak bir çekişme oluyor malesef... kıskançlıklar, kaprsiler,çekememezlikler..ve bunlarda bir süre sonra arkadaşlığı sanki bir yarışa dönüştürüyor.. karşısındaki kıza hep rakibi gözüyle bakıyor... ama erkeklerde bu yok..en azından fesat değiller o yüzden ben hiç bir sakınca görmüyorum arkadaşlık etmekte ve bir sürüde erkek arkadaşım var..
Aynen arkadaşım yaa kişiden kişiye farklı sakıncaları olsada nedense en iyi arkadaşlarım hep erkek oldu yada öğrenim hayatımda hep yanımda iyi bir erkek arkadaşım oldu. onşların samimi dostluklarını bende çok sevdim . yani ne bilim ne kaprisleri olurdu kızlar gibi ne bazı kızlar gibi narin ayy iyy leri olurdu. ve karşı cins olmaları itibariyle sorunlara bizden çok farklı bakış açısı getirip yön gösterebilirlerdi
Sardunya_Zakkum
sende benim gibisin hımm

35ozge
23-07-09, 20:07
bencede olmuyor bende yasadıım seylere dayanarak soyluorum hele bıde etraf ınsanlar bu kadar bozulmuskenkaydirigubbakcemile2

ilayda cem
23-07-09, 20:07
bence olur,hatta daha iyi olur...

hemcinslerim bana kızmasın ama,kadınlarda kıskançlık,haset gibi şeytani duygular ,daha baskındır...

erkeklerdede bu gibi dürtülere rastlansada kadınlarda ki kadar değildir...hem paylaşacak daha çok şey vardır...
iki tarafta salt cinsellikle bozmamışsa kafayı,bence çok çok iyi dost olunabilir...

DingiltereKralicesi
23-07-09, 21:07
Olur ama düşük bir oranla bence
O yüzden genel olarak olmaz diyorum.
Keşke çocukluğumuzdaki gibi saf duygulara sahip olsak, o zaman herkes kardeş, bütün dünya dosttu bize göre.
Büyüdükçe değişen bazı duygularımız, karşı cins ile arkadaşlığı engelliyor bence.
Ya kadın erkeğe ilgi duyar, ya erkek kadına.
Ateşle barut yanyana zor durur bence.
Ama durduğu durumlar da vardır elbet.

esteda
çokta güzel olur ama evlenince işler biraz değişiyoo eşler çok kıskançlarr yaa

shiftcan
olur sanırdım olmaz. kanka ayağı g... ayağı derlerdi de inanmazdım. ama öyle hakikaten. şimdi çok yakın bir arkadaşım var ama okulda görüşürüz sadece dışarda görüşmüyoruz.

B&M
23-07-09, 22:07
olur ama şöyle çok çok samimi olmadan...
çüki ben erkek kadın dostluğuna pek hoş bakmıyorum.bu benim düşüncem.
ne paylşabilirm ki bi erkekle ne konuşabilirim :)
okul zamanımda "dost" olmayı geçtim ,normal arkadaşlarım dediklerim bi süre sonra farklı yaklaşmya başlamıştı ki bu yüzden olmaz diyorum ben
bi erkek bi kadın üçüncü kişi şeytan olurmuş

be_reN
benımde hıc kızlardan yana sansım gulmemıstır takı kkya uye oluncaya kadar.. :enbuyukkk: opuyorumnanaktan hep arkadas cevrem erkektı.. karısık kızlı erkeklı gruptuk ama yıne de hep kızlarla bellı bı mesafe vardı aramızda.. :nazar: bence olabılır neden olmasın kı.. bı kac erkek arkadsımın dısında ters bıseylerını hıc gormedım.. :umursamaz: ama bazıları var tabıı en ufak bı samımıyetı yakınlıgı yalnıs anlıyorlar.. :1closedeyes: ıste orda yasakkelime dur demesını bılmek lazım.. zemuszemus haa su anda eskı arkadaslarımın hıc bırıyle gorusmuyorum o ayrı.. a.s ıster mıydım evet ısterdım cunku cok uzun yıllar surmustu :gitme: ama esım benımde bu kanıda oldugu ıcın kestım... :lepi:

lirik guzel
Fazla iyi niyetliyim herhalde.Dostum dediğim arkadaşlarım oldu.Hiçbiri bana sevgilim olsa gözüyle bakmadı,çünkü o mesafeyi iyi ayarladım ben.Yapışkan bir tip çıksaydı karşıma o zaman postayı koyardım zaten.kaydirigubbakcemile3
Bazıları var ki kız arkadaşım,canım diyeceğim kişilerden öne geçtiler.Erkekle dost olmak daha kolay ve güzel,sorunsuz.:kedi:

PurpleRain
bu yaşıma kadar çok iyi erkek arkadaşlarım oldu, şimdi evliyim hala da görüşürüz; hatta eşimle beraber de görüşürüz. erkeklerin yeri geldiğinde kızlardan çok daha iyi sır tutabildiklerini, olaylara karşı çok daha kaprissiz yaklaştıklarını gördüm. benim erkek dostlarım var, demek oluyor...

Halikarnas
ateşle barut bir arada risk çok yüksek diyorum :KK66:

eylul166
olur ,süper olur ,şu anda kankimle msn de yazışıyorum mesela

Asmin
olur
ama siz yine de olmamaya calisin.
ne zaman ne olacagi belli olmuyor.

Deryacik
Sardunya_Zakkum
Katılıyorumalkisalkisalkisalkisalkisalkis

irem naz
olmaz,sen ona arkadaş gözüyle bakabilirsin ama karşındaki sana o gözle bakmaz...tecrübeyle sabittir...

elif_ba
erkek ve kadın arkadaşlığı kesinlikle olmaz
ateşle barut bir arada durur mu sizce
hem haramdırda böyle bişey dinimizde

be_reN
hayır zaten her onune gelenle de arkadas olunmaz kı.. :nazar: bu sadece erkekler ıcın degıl kadınlar ıcınde gecerlı.. a.s en basıtınden kkyı ornek verecegım yıne.. mılyonlarca uye var.. ama herkesın kendı arkadası kafa yapısı anlastıgı bellı ınsalar var.. :1closedeyes: bu da aynen ole .. :nazar:

busejik
ya olur niye olmasın allah aşkına dost adı üstünde tabi aklına ay bu ateş ben barutum allah muhafaza gibi şeyler getirmiyorsan çok da güzel olur..

irem naz
yarın bu konu çok tartışılır çok...

Halikarnas
gönülyarası

vereliniortak

B&M
gönülyarası
Sardunya_Zakkum
vereliniortak
:nazar:şakkıdı

PurpleRain
elif_ba
erkek ve kadın arkadaşlığı kesinlikle olmaz
ateşle barut bir arada durur mu sizce
hem haramdırda böyle bişey dinimizde
bir konu da dine gelmesin lütfen ya, ne ilgisi var haramla bilmem neyle, var benim dostlarım erkek, yanyana dertleşirken asla düşünmem ateş mi barut mu bilmem ne diye, böyle bir şey de karşımdakinden hissetmedim, hissetsem zaten orda dostluk falan kalmazdı :eek:lmaz:

busejik
gönülyarası
konu napılır edilir evlilik öncesi cinselliğe gelir bak demedi demeyin kaydirigubbakcemile3

irem naz
yarın ekşın var desenize....kaydirigubbakcemile3
şimdi herkes uyuyo,yarın ola hayrola...

elif_ba
tuce
bir konu da dine gelmesin lütfen ya, ne ilgisi var haramla bilmem neyle, var benim dostlarım erkek, yanyana dertleşirken asla düşünmem ateş mi barut mu bilmem ne diye, böyle bir şey de karşımdakinden hissetmedim, hissetsem zaten orda dostluk falan kalmazdı :eek:lmaz:
iyide arkadaşım benim burada birşey dikkatimi çekti şimdi
neden rahatsız oldun ki şimdi
burada herkes fikrini söylemekte serbesttir
ben senin fikrini yadırgamazken
sen benimkini neden yargılıyorsun ki
herkesin yetiştirilme tarzı başkadır değilmi
sen bu görüşe sıcak bakabilirsin
ama ben bakmıyorum ve olmaz diyorum
sorunu söyler misin bana

lirik guzel
gönülyarası
Ben şimdi tartışmak istiyorum. :roflol: Şaka şaka...kaydirigubbakcemile3
Şimdi ateşle barut denmiş de insan kendini bildikten sonra karşıdaki erkek istediği kadar farklı gözle baksın ne yazar?! Baktınız onun niyeti başka siz de ona göre tavrınızı koyarsınız.Her dost olan farklı cins ise art niyetle bakmak yersiz ve anlamsız bana göre.
Haramsa yandık valla,Her dost olunan erkeği hesaplarsak hımm,işin içinden çıkmak zor .zemuszemus Ihh,doğru olmadı!..:smiley-cool:

EU2
haramdır sabıttır tartısılmaz dınımızde
alakasıda cok var ınanclıysan
hayatını ınandıgın sey belırler
bende ınanmıyorum arkadas oluncagına
olunmaz demıyorum ama yuzde 90 sonu kotu
etrafımda tecrube ıle sabıttır

irem naz
bu gece olmaz lirik yarın...hele bi ahali gelsin...

lirik guzel
gönülyarası
Geceye kalmaz ,öğlene tamamdır. kaydirigubbakcemile3

Halikarnas
heteroseksüel bir insanın karşı cinse ilgi duyması normaldir anormal değildir....çok yakın ilişkiler bağlar kurulduğu zaman yakınlaşma olması anormallik değildir...

burda sapık zihniyetten söz etmiyoruz sanırım....

PurpleRain
elif_ba
iyide arkadaşım benim burada birşey dikkatimi çekti şimdi
neden rahatsız oldun ki şimdi
burada herkes fikrini söylemekte serbesttir
ben senin fikrini yadırgamazken
sen benimkini neden yargılıyorsun ki
herkesin yetiştirilme tarzı başkadır değilmi
sen bu görüşe sıcak bakabilirsin
ama ben bakmıyorum ve olmaz diyorum
sorunu söyler misin bana
ben ve bazı arkadaşlarım evet olur ve hatta bizim var böyle arkadaşlarımız, dostlarımız dedikten sonra siz haramdır ve ateşle barut yanyana durmaz diyorsunuz; birincisi din konuşmak ve konuları dine getirmek yasak, ikincisi madem durmuyor ateşle barut biz nasıl dost oluyoruz. sizin yorumunuz bu noktada benim gibi hayatı içerisinde bu durumu yaşayanları bağladı, burda yargılayıcı olan ben değil siz oldunuz sengözlerimebaksanab

EU2
gönülyarası
bırseyı kırk kere dersen olur guzelım :)
yaz gelınce anladımkı kkdan uzak durmak gerek :roflol:
herkes bam telındee:1shok:

elif_ba
ıslâm dini, yabancı kadın ve erkek ihtilâtını, onların ölçüsüz bir şekilde birbirleriyle haşir neşir olmalarını tasvip etmemiş, pratik hayatta aralarında daima bir mesafe bırakmış ve aralarındaki ilişkilerin belli bir ölçü ve disiplin içerisinde olmasını emretmiştir. Çünkü onların ihtilâtından çeşitli kötülükler, hatta aile ve toplum hayatını çökerten zina gibi büyük günahlar da doğabilir.
ıslam dininde, zina haram olduğu gibi, zinaya zemin hazırlayan söz, iş ve davranışlar da haramdır. Kur'ân-ı Kerîm'de bu hususta: "Zinaya yaklaşmayın; çünkü o, pek çirkin ve çok kötü bir yoldur." (ısrâ sûresi: Ayet 32 ) buyurulmaktadır.
Gözün zinası, bakılması haram olan yerlere bakmak; kulağın zinası, zinaya dair konuşulanları dinlemek; elin zinası, yabancı bir kadına elle dokunmak veya öpmek; ayağın zinası, zina etmeye gitmektir. Ancak dil, el, kulak, ayak, kalb ve göz gibi organlara nisbet edilen zina, gerçek zina olmayıp, gerçek zinaya götürücü fiil ve davranışlardır. Gerçek zina yapılmadıkça, bu organların yaptıkları, kendi çaplarında günahtır.
Yukarıdaki açıklamalardan anlaşıldığı üzere, ıslâm dini prensip olarak kötülükleri yasak ettiği gibi, ayrıca ön tedbir olarak kötülüğe vesile olan ve onu tahrik eden durum ve davranışları da yasaklamış ve böylece insanla kötülük arasına bir mesafe koyarak kötülük yollarını tıkamıştır.
Bu itibarla aralarında evlilik caiz olan bir erkekle bayanın; flört etmeleri, dost hayatı yaşamaları, dedikoduya mahal verecek şekilde baş başa kalmaları, birbirlerine sarılmaları, öpüşmeleri, el ele tutuşmaları gibi ıslam'ın onaylamadığı davranışlardan uzak durmaları gerekir. Bir zaruret olmadıkça tokalaşmaları da caiz değildir, günahtır.
Evlenmek isteyen kadın ve erkeğin, birbirlerini görüp beğenmeleri, kendi irade ve istekleriyle evlenmeye karar vermeleri dinimizin tavsiye ettiği bir husustur. Nitekim Peygamberimiz (s.a.v.): "Evleneceğiniz kadına- maksadı temin edecek ölçüde- bakınız," (Ebu Davud, Nikah, 18; Tirmizî, Nikah, 5) buyurmuşlar; bakıp görmeden evlenecek olan birisine de: "Git, onu gör, ondan sonra karar ver"(Müslim, Nikah, 74,75; Tirmizî, Nikah, 5; ıbn Mace, Nikah, 9; Darimî, Nikah, 5; A.b. Hanbel, IV,245,246.) demişlerdir.
Bu itibarla, bir kişinin evlenmeyi düşündüğü kimseyle, ıslamî örtünmeyi gözetmek, başkalarının gözetiminin mümkün olmayacağı tarzda yalnız kalmamak… gibi dini ölçülere uygun bir şekilde ve maksadı temin edecek ölçüde görüşüp konuşmasında bir sakınca yoktur.
Kız arkadaşınızla bu şekilde bir yaşama girmeniz fiili zina olmasada hadislerde anlatılan zina kapsamına girmektedir.
Nefsinize uygun fetvalar aramak yerine evlenmeye karar vermişseniz evlenmenizi, aksi takdirde bu tür ilişkilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

irem naz
sarduşş ne diyin bu konuda anacım?

EU2
burda herkes ozgurce fıkır beyan eder ama malum bellı sahıslar
herzamankı gıbı alıntı yapıp begenmedıklerıne catıp konu kılıtler
herkesın fıkrıne acık burası kımsenın keyfıne yorum yapılmaz

elif_ba
tuce
ben ve bazı arkadaşlarım evet olur ve hatta bizim var böyle arkadaşlarımız, dostlarımız dedikten sonra siz haramdır ve ateşle barut yanyana durmaz diyorsunuz; birincisi din konuşmak ve konuları dine getirmek yasak, ikincisi madem durmuyor ateşle barut biz nasıl dost oluyoruz. sizin yorumunuz bu noktada benim gibi hayatı içerisinde bu durumu yaşayanları bağladı, burda yargılayıcı olan ben değil siz oldunuz sengözlerimebaksanab
ben sizin yazdığınızı üzerime alınmadım
siz neden alındınız ve sizi bağladı ki

Deryacik
gönülyarası
busejik
konu napılır edilir evlilik öncesi cinselliğe gelir bak demedi demeyin kaydirigubbakcemile3

a.sa.sa.sa.sa.sa.sa.s

gönülyarası
yarın ekşın var desenize....kaydirigubbakcemile3
şimdi herkes uyuyo,yarın ola hayrola...
kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

lirik guzel
Bizim inancımız yok mu dostlarımız arasında erkek sinek var diye?
Karşımızdakine cinsiyetinden dolayı değil insanlığından dolayı değer vermişiz ki dost olmuşuz ne mutlu bize.Sevap kazanmışız. kaydirigubbakcemile3

irem naz
sarduşşşş dedimm...

PurpleRain
elif_ba
İslâm dini, yabancı kadın ve erkek ihtilâtını, onların ölçüsüz bir şekilde birbirleriyle haşir neşir olmalarını tasvip etmemiş, pratik hayatta aralarında daima bir mesafe bırakmış ve aralarındaki ilişkilerin belli bir ölçü ve disiplin içerisinde olmasını emretmiştir. Çünkü onların ihtilâtından çeşitli kötülükler, hatta aile ve toplum hayatını çökerten zina gibi büyük günahlar da doğabilir.
İslam dininde, zina haram olduğu gibi, zinaya zemin hazırlayan söz, iş ve davranışlar da haramdır. Kur'ân-ı Kerîm'de bu hususta: "Zinaya yaklaşmayın; çünkü o, pek çirkin ve çok kötü bir yoldur." (İsrâ sûresi: Ayet 32 ) buyurulmaktadır.
Gözün zinası, bakılması haram olan yerlere bakmak; kulağın zinası, zinaya dair konuşulanları dinlemek; elin zinası, yabancı bir kadına elle dokunmak veya öpmek; ayağın zinası, zina etmeye gitmektir. Ancak dil, el, kulak, ayak, kalb ve göz gibi organlara nisbet edilen zina, gerçek zina olmayıp, gerçek zinaya götürücü fiil ve davranışlardır. Gerçek zina yapılmadıkça, bu organların yaptıkları, kendi çaplarında günahtır.
Yukarıdaki açıklamalardan anlaşıldığı üzere, İslâm dini prensip olarak kötülükleri yasak ettiği gibi, ayrıca ön tedbir olarak kötülüğe vesile olan ve onu tahrik eden durum ve davranışları da yasaklamış ve böylece insanla kötülük arasına bir mesafe koyarak kötülük yollarını tıkamıştır.
Bu itibarla aralarında evlilik caiz olan bir erkekle bayanın; flört etmeleri, dost hayatı yaşamaları, dedikoduya mahal verecek şekilde baş başa kalmaları, birbirlerine sarılmaları, öpüşmeleri, el ele tutuşmaları gibi İslam'ın onaylamadığı davranışlardan uzak durmaları gerekir. Bir zaruret olmadıkça tokalaşmaları da caiz değildir, günahtır.
Evlenmek isteyen kadın ve erkeğin, birbirlerini görüp beğenmeleri, kendi irade ve istekleriyle evlenmeye karar vermeleri dinimizin tavsiye ettiği bir husustur. Nitekim Peygamberimiz (s.a.v.): "Evleneceğiniz kadına- maksadı temin edecek ölçüde- bakınız," (Ebu Davud, Nikah, 18; Tirmizî, Nikah, 5) buyurmuşlar; bakıp görmeden evlenecek olan birisine de: "Git, onu gör, ondan sonra karar ver"(Müslim, Nikah, 74,75; Tirmizî, Nikah, 5; İbn Mace, Nikah, 9; Darimî, Nikah, 5; A.b. Hanbel, IV,245,246.) demişlerdir.
Bu itibarla, bir kişinin evlenmeyi düşündüğü kimseyle, İslamî örtünmeyi gözetmek, başkalarının gözetiminin mümkün olmayacağı tarzda yalnız kalmamak… gibi dini ölçülere uygun bir şekilde ve maksadı temin edecek ölçüde görüşüp konuşmasında bir sakınca yoktur.
Kız arkadaşınızla bu şekilde bir yaşama girmeniz fiili zina olmasada hadislerde anlatılan zina kapsamına girmektedir.
Nefsinize uygun fetvalar aramak yerine evlenmeye karar vermişseniz evlenmenizi, aksi takdirde bu tür ilişkilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.
gözlerime inanamıyorum valla ben, bunu aldığınız sitenin görüşleri malumumuz. ben erkek dostlarıma erkek gözüyle değil insan gözüyle bakarım, bence bunlar insanların zihniyetiyle ilgili, iyi niyet-kötü niyet kavramları devreye giriyor yani :nazar:

B&M
elif ba arkadaşım
mecburiyetten açıklamaya geçmişsin msjın alıntılandığı için
ama herkes aynı dinde değil
aynı inanca sahip değil
kk da bu tarz konular çok tartışıldı
herkes fikrini ve sebebini yazarken bazılarımızınki tartışmaya çevriliyo
o yüzden susmak en güzeli yeni üyede değilsin bilirsin
konu sapmasın

irem naz
bu gidişle yarına kalmaz sabaha hallolur tartışma...

Halikarnas
gönülyarası
sarduşş ne diyin bu konuda anacım?

heteroseksüel bir insanın karşı cinse ilgi duyması normaldir anormal değildir....çok yakın ilişkiler bağlar kurulduğu zaman yakınlaşma olması anormallik değildir...

burda sapık zihniyetten söz etmiyoruz sanırım.... ve "arkadaşlıklarını kabul etmeyenleri "sapık zihniyetli art niyetli fesat" diye itham etmezler umarım" diyorum...

be_reN
esse ve elıf dogru soyluyor.. :nazar: bende olur dedım ama haram degıl yasak degıl demedım.. :lepi: kesınlıkle yıne soyluyorum olur olması da gereklı mı hayır olsada hos olmasada.. :sinifsinif: benım kızlarla aram hıc ıyı olmadıgı ıcın oldu belkı de bu.. araya bı kıskanclık bı cekememezlık gırerdı hep ve bozusurduk.. kötükedihüso
ates barut olayına katılıyorum.. benımde basıma gelmedı degıl.. samımıyetı yakınlıgı baska yonlere cekmek ısteyen.. o zaman sınırını cızersın.. sımdı gorusmuyorum ıyı mı oldu evet ıyı oldu hem sacma sapan dıyaloglara gırmemıs oldum hem esımle huzursuzluk cıkmadı bu yuzden..
kaydirigubbakcemile5

irem naz
sarduş...vereliniortak