Yumurtlama gününde hamile kalanları bekliyorum..

hatis_
31-07-09, 11:07
ben yumurtla dönemimde hamile kaldım oğlum oldu opuyorumnanaktan

umit81
31-07-09, 19:07
slm
yumurtlama döneminde hamile kaldığını nasıl anladın

Hoppidi
1-08-09, 19:08
hatis_
ben yumurtla dönemimde hamile kaldım oğlum oldu opuyorumnanaktan
mümkünse hamiş kalmadan önceki son satını ve ilişki gününü yazarmısın...

EliFatihEFU
2-08-09, 12:08
herkes yumurtlama gününde hamile kaliyo...-tatlicadiarzu-
yumurtlama olmadan hamile kalinamaz ki
bebegin cinsiyetini belirlemede tek faktör erkektir.erkekten gelen sprem X kromozomu tasiyorsa bebek kiz Y kromozomu tasiyorsa bbeek erkek olur..cünkü anne her zaman X kromozomuna sahiptir
X+X=kiz
X+Y=erkek

hatis_
11-08-09, 12:08
yumurlama günümü hesaplamıştım bilgisayardan daha sonra yumurtla gününden önce kalırsan kız yumurtlama döneminde kalırsan erkek olduğunu duydum tam yumurtla dönemine denk gelecek

hatis_
11-08-09, 12:08
18/08/2008 tarihinde 27 agustos ve 1 eylül yumurtla günlerimdi ben 28 ve 1 eylül diye tahmin ediyorum.

seliss
12-08-09, 07:08
bu durumun sonuçlarını bende çok merakediyorum hadi herkes yazsın arkadaşlar.

hatis_
12-08-09, 13:08
Evet bende çok merak ediyorum.

hatis_
31-08-09, 13:08
Arkadaşlar bugün bişey daha öğrendim yumrtlama döneminin 10 dan 13 kadar olana dönemde hamile kalırsan kız 14 den 18 denemlerde erkek olma ihtimali yüksekmiş

fileg
31-08-09, 17:08
hatis_
yumurlama günümü hesaplamıştım bilgisayardan daha sonra yumurtla gününden önce kalırsan kız yumurtlama döneminde kalırsan erkek olduğunu duydum tam yumurtla dönemine denk gelecek
bende buna inanarak ikinciyi yaptım. oğlum var. kız için yumurtlama gününden önce oldu.ama ultrasonda erkek çıkıyor.hala inanamıyorum. bakalım. değişecekmi?

Juliet
31-08-09, 20:08
EliFatihEFU
herkes yumurtlama gününde hamile kaliyo...-tatlicadiarzu-
yumurtlama olmadan hamile kalinamaz ki
bebegin cinsiyetini belirlemede tek faktör erkektir.erkekten gelen sprem X kromozomu tasiyorsa bebek kiz Y kromozomu tasiyorsa bbeek erkek olur..cünkü anne her zaman X kromozomuna sahiptir
X+X=kiz
X+Y=erkek

aynen her bebek yumurtlama gününde olur erkek belirler ciniyti.
hepsi faso fiso inanamayın..yasakkelime

Fluttershy
1-09-09, 09:09
evet herkes yumurtlama gununde hamıle kalıyor ama yumurta catladıgında hangı sperm varsa o dollenıyor ornegın yuömurtlamanın catlamasından 2 gun once ılıskıye gırıldıgınde erkek spermler olecegınden buyuk ıhtımal kız olacaktır cunku erkek spermler daha az omurlu ve daha az dayanıklıdır bılımsel yaklasımı budur yoksa yumurta olusmadan erkek yada kız olması mumkun degıl
ayrıca kısılerınn yumurtlama gunu farklıdır adet bıtımınden hemen sonra yumurtlayandan vardır adet baslamasına yakında yumurtlayan da olabılr

fileg
1-09-09, 13:09
derinderen
evet herkes yumurtlama gununde hamıle kalıyor ama yumurta catladıgında hangı sperm varsa o dollenıyor ornegın yuömurtlamanın catlamasından 2 gun once ılıskıye gırıldıgınde erkek spermler olecegınden buyuk ıhtımal kız olacaktır cunku erkek spermler daha az omurlu ve daha az dayanıklıdır bılımsel yaklasımı budur yoksa yumurta olusmadan erkek yada kız olması mumkun degıl
ayrıca kısılerınn yumurtlama gunu farklıdır adet bıtımınden hemen sonra yumurtlayandan vardır adet baslamasına yakında yumurtlayan da olabılr
bencede.. ama benim sat=20 Şubattı.hamile kaldığım gün ise 26 veya27Şubattı.yani adetin 6.veya7.günü idi.buna göre yumurtlamada 1 Mart idi.dolayısıyla kız bekliyorduk ama doktor 16. haftada pipiye kadar gösterip,kesin erkek dedi.25.haftada başkası kıza benziyo dedi.yeni gittim başka doktor yine kesin erkek dedi.bilmiyorum valla. durum bu . yorum yapmak isteyen varsa bekliyorum:)))

Sevil_83
1-09-09, 15:09
Juliet

aynen her bebek yumurtlama gününde olur erkek belirler ciniyti.
hepsi faso fiso inanamayın..yasakkelime
katılıyorum.:CüvCüv:

hatis_
2-09-09, 08:09
Arkaddaşlar benim birçok tanıdığım var bu şekilde hamile kalıpta kızı olanlar bence tam yumurtlama gününü bilmek lazım

fileg
2-09-09, 10:09
hatis_
Arkaddaşlar benim birçok tanıdığım var bu şekilde hamile kalıpta kızı olanlar bence tam yumurtlama gününü bilmek lazım
hatis 'cim bu şekilde derken tam olarak nasıl olduğunu yazarmısın acaba?ben üstte nasıl hamile kaldığımı yazmıştım. okuduysan eğer,senin dediğinde öylemi?
benim bebeğime erkek dediler.
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?p=8038155#post8038155 bura da ebse adlı kullanıcının yazdığı bir takvim var.Oda bu mantıkla yapılmış.hatta çok farklı tür bilgile içeriyor. çok beğendim ben.ben onuda buldum. mesela ona göre de baktım benim kız olması lazım ama bilmiyorum....

seliss
2-09-09, 11:09
HatıscıĞım bende yumurtlama dÖnemınde erkek olacaĞı kanaatındeyım adet bıtımınden hemen sonra gırılen ılıŞkıde bÜyÜk ıhtımalle kız oluyor Çevremdede gÖrdÜm bunu o yÜzden ben adet sonrası ılıŞkıde bulundum bu gÜnlerde hamıle olup olmadıĞım bellı olcak allah herkesın gÖnlÜne gÖre versın dıyorum

hatis_
3-09-09, 14:09
fileg
hatis 'cim bu şekilde derken tam olarak nasıl olduğunu yazarmısın acaba?ben üstte nasıl hamile kaldığımı yazmıştım. okuduysan eğer,senin dediğinde öylemi?
advanced woman calendar ( Regl Takvimi ) Harikaaa - Kadınlar Kulübü / KADIN KADINCA KADINLAR KULUBU bukınca da rada ebse adlı kullanıcının yazdığı bir takvim var.Oda bu mantıkla yapılmış.hatta çok farklı tür bilgile içeriyor. çok beğendim ben.ben onuda buldum. mesela ona göre de baktım benim kız olması lazım ama bilmiyorum....
canım herkesin yumurtlama zamanı bir değil adetin kaç günde bir oluyor ona göre bakıcaksın belki tam yumurtlama günün olabilir

hatis_
3-09-09, 14:09
seliss
HatİscİĞİm bende yumurtlama dÖnemİnde erkek olacaĞı kanaatİndeyİm adet bİtİmİnden hemen sonra gİrİlen İlİŞkİde bÜyÜk İhtİmalle kız oluyor Çevremdede gÖrdÜm bunu o yÜzden ben adet sonrası İlİŞkİde bulundum bu gÜnlerde hamİle olup olmadıĞım bellİ olcak allah herkesİn gÖnlÜne gÖre versİn dİyorum
canım muhakkak paylaş bizimle inşalh olur Allah gönlüne göre versin bi arkadaşım vardı hesapladık kız diyorduk tuttu onunda yumurtlamadan önce olmuş

fileg
3-09-09, 20:09
hatis_
canım herkesin yumurtlama zamanı bir değil adetin kaç günde bir oluyor ona göre bakıcaksın belki tam yumurtlama günün olabilir
canım ben ilk oğlumda da bundada internetteki otomatik hesaplayıcıdan çıkardım. arkadaşımda hesaplıyordu bana aynı çıkıyordu zaten. ilkinde kız ve erkek için böyle sistemler olduğundan haberim bile yoktu:)))
Ama oğlumdan sonra birde kızım olmasını arzu ettiğim için araştırdım. buldum. ayrıca benim 4 arkadaşım bu sistemle (Yumurtlamadan 2-3 gün önce kız,,yumurtlama günü%50 kız-erkek yumurtlamadan sonra erkek) kızı oldu. bizde denedik. dr.lar ısrarla pipi gösteriyor.. gerçi birisi kıza benziyor dedi ama. pek umudum kalmadı. bu sitede birisi doğumdan 2 gün önceye kadar doktorunpipi gösterdiğini ama kızı olduğunu yazmıştı. arkadaşlarım bile şaşırıyor. sistem sende patladı diye:)))))
işte böyle....

Sevil_83
4-09-09, 05:09
fileg
advanced woman calendar ( Regl Takvimi ) Harikaaa - Kadınlar Kulübü / KADIN KADINCA KADINLAR KULUBU bura da ebse adlı kullanıcının yazdığı bir takvim var.Oda bu mantıkla yapılmış.hatta çok farklı tür bilgile içeriyor. çok beğendim ben.ben onuda buldum. mesela ona göre de baktım benim kız olması lazım ama bilmiyorum....
sakin denemeyin bu proqrami virus dolu benim PC virusle doldu indirdigimde.İyiki antivirusum vardi hemen haberdar etti.

fileg
6-09-09, 09:09
sevil-83 sizin başka yerlerde cinsiyet tahminiyle ilgili yazılarınızı okumuştum. peki siz neye göre bakıyorsunuz? bir takvim galiba.. ama pek açıklamıyorsunuz. hatta 2 farklı yerde görmüştüm isminizi.
herkese kız yada erkek olduğunu söylüyor dunuz. Yanılıyormuyum?
Siz hamilemisiniz? sizin cinsiyet bellimi?

Sevil_83
6-09-09, 11:09
fileg
sevil-83 sizin başka yerlerde cinsiyet tahminiyle ilgili yazılarınızı okumuştum. peki siz neye göre bakıyorsunuz? bir takvim galiba.. ama pek açıklamıyorsunuz. hatta 2 farklı yerde görmüştüm isminizi.
herkese kız yada erkek olduğunu söylüyor dunuz. Yanılıyormuyum?
Siz hamilemisiniz? sizin cinsiyet bellimi?
fileg arkadaşım ben o thaminleri yaparken hamile degildim.
Tahminin birisi evde bende olan kitapa gore (takvim kitabi)
digerini ise bi hesaplama ogrenmiştim bi arkadaşdan ona gore bakiyordum.
Ama ben bu takvimlerin boş, geçersiz oldugunu gordum ve de konuyu hemen kapattim.Hiç kimsye bu bilgim hakta bilgi vermedim.Belki ben yalnış yapiyorum neden yontemlerimi kimese anlatipta onlari da yalnışa çekeyim dedim..Hem ben esasen cocuklu annelere bakiyordum ki takvimin dogru olup olmadigini isbat etmek için.
Şu an hamileyim ama inanın hiç bir takvime falan bakmadım.Çünkü inanmıyorum.Sizin vermiş oldugunuz bu sitedeki proqrami bi zamanlar netten alip kullanmıştım.Ama 1 ay sürüyor kullanması.Sonra yeniden indirmek gerekiyor.Ben esasen reql tarihlerimi giriyodum oraya unutmamak için.Ama indirdim ve virüs çıktı sizleri haberdar etmek istedim.

ruzgarrr
6-09-09, 18:09
onun öyle düşünülmesinin nedeni y kromozomunun daha çok yaşaması
yumurta çatlamadan ilişki olduysa kız olma olsalığı yüksek olabilir
ama bu illa kız olacak demek değildir

fileg
6-09-09, 21:09
Sevil_83
fileg arkadaşım ben o thaminleri yaparken hamile degildim.
Tahminin birisi evde bende olan kitapa gore (takvim kitabi)
digerini ise bi hesaplama ogrenmiştim bi arkadaşdan ona gore bakiyordum.
Ama ben bu takvimlerin boş, geçersiz oldugunu gordum ve de konuyu hemen kapattim.Hiç kimsye bu bilgim hakta bilgi vermedim.Belki ben yalnış yapiyorum neden yontemlerimi kimese anlatipta onlari da yalnışa çekeyim dedim..Hem ben esasen cocuklu annelere bakiyordum ki takvimin dogru olup olmadigini isbat etmek için.
Şu an hamileyim ama inanın hiç bir takvime falan bakmadım.Çünkü inanmıyorum.Sizin vermiş oldugunuz bu sitedeki proqrami bi zamanlar netten alip kullanmıştım.Ama 1 ay sürüyor kullanması.Sonra yeniden indirmek gerekiyor.Ben esasen reql tarihlerimi giriyodum oraya unutmamak için.Ama indirdim ve virüs çıktı sizleri haberdar etmek istedim.
ilk bebeğin mi? cinsiyet bellimi? ne kadarlık hamişsin?

Sevil_83
7-09-09, 05:09
fileg
ilk bebeğin mi? cinsiyet bellimi? ne kadarlık hamişsin?
İlk bebek kız.Şimdi 9 haftalık hamileyim.Cinsiyet de belli degil.:CüvCüv:

fileg
7-09-09, 14:09
Sevil_83
İlk bebek kız.Şimdi 9 haftalık hamileyim.Cinsiyet de belli degil.:CüvCüv:
hayırlısı olsun.Allah gönlüne göre versin..

Sevil_83
8-09-09, 05:09
fileg
hayırlısı olsun.Allah gönlüne göre versin..
Çok saol canim senin de Allah gonlune gore versin.

hatis_
20-10-09, 11:10
Arkadaşlar yuurtlama dönemini takip edipte hamille kalanlar. çocuklarının cinsiyetlerini merak ediyorum yazın lütfen

lavandel
20-10-09, 22:10
arkadaslar öncelikle merhabaaa.s. hatis arkadasim dediklerine katiliyorum...bende yumurtlama döneminde uygulamayi düsünüyorum benimde bir kizim var ikinciyi haliyle degisik olsun istiyorum allah nasip ederse ama bu uygulamayla arkadaslarimin cogu tutturdu....benimde yumurtlamaya sadece 2 günüm kaldi ve sik iliskiyle denicem:kedi:benim icin daha erken ama mutlaka sizlere yazicam gelismeleri... arkadaslar bide bildigim biseyi söylemeden gecmicem uzattim ama..bir dogurganlik günleri var bide yum.günü hepsi zaten 6-7 günlük bisey ama yumurtlama günü saadece 1 gün yani kafasi karisan arkadaslar icin diyorum yumurtlamadan 2 gün öncesi erkek diyolar ama tam yum.gün yaparsan sans artiyo..bende eczanedeki testlerle ögreniyorum benim yum.günümü emin olmak icin hepinize slm.....

hatis_
21-10-09, 09:10
Arkadaşım ilk çocuğum kız demiştin peki onu hatırlıyormusun ne zaman kaldığını benimde bir oğlum var ikincinin kız olmasını istiyorum yumurtlamadan önce kalmak gerekiyormuş benim ilk çocuğumdu oyüzden yumurtlama dönemini takip ettim tam yumurtlama gününde kaldığıma eminim yerimseniben

helenx
21-10-09, 12:10
ilk kızımda sat.den itibaren yani 10.gün.ve 18.günler arası birer günlük aralarla ilişkim oldu ve ne zaman hamile kaldıgımı bilmiyorum.kızım oldu..
bu hamileligimde daha bilinçliydim.doktor konrolunde yumurta takibi yaptırdım.evet erkek olsun diye.bide zamanını bileyim fazla zahmete girmiyelim diye.kontrol sonucu yumurtalıklarımın bugün çatlayacagını söyledi ve ilişki olsun bugün yarın dedi.bizde söyledigi gibi yaptık.hamile kaldım.evet tam yumurtlama günü hamile kaldıgıma işte öyle eminim.erkek beklerken kız haberi aldık yani.bende şaşırdım.benimki tam yumurtlama günü ve kız.buna ne diyeceksiniz peki....

SHARK_11
bence bunlara inanma.günlerle cinsiyetin ne alakası var

helenx
artık benimde inancım kalmadı...

sophieellisbextor
21-10-09, 15:10
helenx
artık benimde inancım kalmadı...
Doktor yüzde bin beşyüz kızınız geliyor dedi.. kız olmazsa şehri terkederim dedi ay ne güldüm. tamam inandım diyorum hala ikna etmeye çalışıyor

Kızım kocaman olmuş. eliyle gözlerini kaşıyordu. benden 10 gün öndeymiş. hızla büyüyor

plesentam yukarı çıkmış çok şükür çok sevindim. doğum yolu açık artık. istersen normal doğurabilirsin bu açıdan bi mani yok dedi dr.
burnu çenesi elleri böbrekleri kalp kapakçığı ayak parmakları herşeyini gördüm yani. ne bileyim ultrasonda suclu hissettim kendimi kızım bana kızmış gibiydi. sırtını döndü sonra.

Erkek olsaydı da ancak bu kadar sevebilirmişim.
Allah nasib eder ikinciye inşallah ama ilk defa 21. haftamda daha başka bir bağ hissettim aramızda. Sağlıklı olduğuna binlerce kez şükürler olsun

Helencim canım. peşinen takma kafanı bişeye. kIZınız bi doğsun Allah neler gösterir ne hissettirir bilemezsin. peşin peşin üzülme. Allah aratmasın bu günlerini evlat acısı vermesin

Yaşın küçük daha belki yeniden baba olmak istiyorum der eşim bir kaç sene sonra. belki hesapsız hamile kalırsın

Yani bir oğlun olacaksa
yani her isteyenin bir oğlu olacaksa eger yazılı ise kaderine o bebek gelir bizi bulur.
Hayatımızı alt üst etmesin bu erkek evlat arzusu

Hayatta her şey değişiyor. biz değişiyoruz. Tıp gelişiyor. Kısmetimizde ne var ne yok bilmiyoruz. Belki bir zaman gelecek bize yetecek kızlarımız belki de dediğim gibi oğlunın iki ablası olması vardır kaderinde

Sen çok iyi bir annesin çok şanslı kızların. Hayat sana daha neler getirecek bi bakalım bakalım :))

ve elbette bana da
Rabbim nasib ederse

pelinselin
21-10-09, 20:10
bnm de 24 mayıstı son adet tarihi
7haziran yumurtlama gunumdu
oğluşum olucak allahımın izniylee...
sağlıkla hayırlısıyla gelsin inşalllah yavrum

Eceşimal
21-10-09, 20:10
sophieellisbextor
Doktor yüzde bin beşyüz kızınız geliyor dedi.. kız olmazsa şehri terkederim dedi ay ne güldüm. tamam inandım diyorum hala ikna etmeye çalışıyor

Kızım kocaman olmuş. eliyle gözlerini kaşıyordu. benden 10 gün öndeymiş. hızla büyüyor

plesentam yukarı çıkmış çok şükür çok sevindim. doğum yolu açık artık. istersen normal doğurabilirsin bu açıdan bi mani yok dedi dr.
burnu çenesi elleri böbrekleri kalp kapakçığı ayak parmakları herşeyini gördüm yani. ne bileyim ultrasonda suclu hissettim kendimi kızım bana kızmış gibiydi. sırtını döndü sonra.

Erkek olsaydı da ancak bu kadar sevebilirmişim.
Allah nasib eder ikinciye inşallah ama ilk defa 21. haftamda daha başka bir bağ hissettim aramızda. Sağlıklı olduğuna binlerce kez şükürler olsun

Helencim canım. peşinen takma kafanı bişeye. kIZınız bi doğsun Allah neler gösterir ne hissettirir bilemezsin. peşin peşin üzülme. Allah aratmasın bu günlerini evlat acısı vermesin

Yaşın küçük daha belki yeniden baba olmak istiyorum der eşim bir kaç sene sonra. belki hesapsız hamile kalırsın

Yani bir oğlun olacaksa
yani her isteyenin bir oğlu olacaksa eger yazılı ise kaderine o bebek gelir bizi bulur.
Hayatımızı alt üst etmesin bu erkek evlat arzusu

Hayatta her şey değişiyor. biz değişiyoruz. Tıp gelişiyor. Kısmetimizde ne var ne yok bilmiyoruz. Belki bir zaman gelecek bize yetecek kızlarımız belki de dediğim gibi oğlunın iki ablası olması vardır kaderinde

Sen çok iyi bir annesin çok şanslı kızların. Hayat sana daha neler getirecek bi bakalım bakalım :))

ve elbette bana da
Rabbim nasib ederse

Yazılarını sürekli takip ediyorum.. Bir yanım kızıyordu sana bir yanım anlıyordu... Özellikle çevrendekilerin en yakınının bile gizli saklı baskısı seni iyice bunaltıyor biliyorum... Ama dayanamadım bu kez bu yazından dolayı seni milyonlarca kez alkışlıyorum... alkisalkisalkis

Sözlerine ekleyecek bir şey bulamıyorum... Çok güzel ifade etmişsin zaten duygularını opuyorumnanaktan Kızın çok şanslı olacak eminim senin gibi bir annesi olduğu için...

Bu arada ben de bir kız annesiyim... 3 yaşında bir kızım var... Onun için canımı veriririm, 3 senedir her gün şükrümü unutmam... Zaten elimde değil unutmam... O'nu severken "seni verene şükürler olsun" diyerek severim kızımı... Allah'ıma şükürler olsun bana sağ salim, sağlıklı, akıllı bir evlat nasip etti... Dilerim bütün isteyenlere nasip eder...

Rabbim isteyen hiç bir kadının kucağını boş koymasın inşallah....

Sevgilerimle... opuyorumnanaktan

lavandel
21-10-09, 23:10
hatis_
Arkadaşım ilk çocuğum kız demiştin peki onu hatırlıyormusun ne zaman kaldığını benimde bir oğlum var ikincinin kız olmasını istiyorum yumurtlamadan önce kalmak gerekiyormuş benim ilk çocuğumdu oyüzden yumurtlama dönemini takip ettim tam yumurtlama gününde kaldığıma eminim yerimseniben
arkadasim sanirim bana sordun...ben ilk cocugum oldugu icin fazla takinti yapmadim ama adet sonrasi sik iliski ile oldu malum yeni evliydik:eek: yani yumurtlama günüme daha 5-6 gün vardi eminim.sen ikinciyimi düsünüyosun yada hamilemisin insallah rabbim gönlümüzden gecenleri verir arkadasim...

karabiber01
22-10-09, 05:10
hatis_
benim reglden sonra dahaa gece başlayıp sık sık birlikteliklee kızlarım var canımm ikiside böylee olduuu

karabiber01
.........................................

karabiber01
lavandel
arkadasim sanirim bana sordun...ben ilk cocugum oldugu icin fazla takinti yapmadim ama adet sonrasi sik iliski ile oldu malum yeni evliydik:eek: yani yumurtlama günüme daha 5-6 gün vardi eminim.sen ikinciyimi düsünüyosun yada hamilemisin insallah rabbim gönlümüzden gecenleri verir arkadasim...
senin kızınmı var oğlunmuu var canım

sophieellisbextor
22-10-09, 06:10
Eceşimal
Yazılarını sürekli takip ediyorum.. Bir yanım kızıyordu sana bir yanım anlıyordu... Özellikle çevrendekilerin en yakınının bile gizli saklı baskısı seni iyice bunaltıyor biliyorum... Ama dayanamadım bu kez bu yazından dolayı seni milyonlarca kez alkışlıyorum... alkisalkisalkis

Sözlerine ekleyecek bir şey bulamıyorum... Çok güzel ifade etmişsin zaten duygularını opuyorumnanaktan Kızın çok şanslı olacak eminim senin gibi bir annesi olduğu için...

Bu arada ben de bir kız annesiyim... 3 yaşında bir kızım var... Onun için canımı veriririm, 3 senedir her gün şükrümü unutmam... Zaten elimde değil unutmam... O'nu severken "seni verene şükürler olsun" diyerek severim kızımı... Allah'ıma şükürler olsun bana sağ salim, sağlıklı, akıllı bir evlat nasip etti... Dilerim bütün isteyenlere nasip eder...

Rabbim isteyen hiç bir kadının kucağını boş koymasın inşallah....

Sevgilerimle... opuyorumnanaktan
sen okuyup kızarken bana bende hem kendime kızıyor hem erkek değil bebeğim diye üzülüyor hem tarifsiz bir pişmanlık duyuyordum..
İlk bebeğim bu benim. Anne olmak ne demek tam olarak bilmiyorum henüz. evlat sahibi olmak ne demek bilmiyorum.. ama her nedendir bilinmez erkek evlat sahibi olmadığım için (ki bu da bir ilk hayatımda) üzülmeyi biliyordum

Peşin peşin üzülme konusunda kendimi tek geçerim. İlerde olabilecek kötü bişey varsa hasbelkader bunu duyduysam öğrendiysem o an başlarım üzülmeye dakika sektirmem. Elimde değil

İyi bir insan olmaya o kadar çok uğraşıyorum ki.. Aslında çok kötüyüm diye mi bu kadar efor sarfediyorum iyi olmaya bilemiyorum. İyi düşünmeye, hırslarımdan arınmaya, kıskandığım her anı iyi dileklerimle güzel bir düşünceye çevirmeye çok uğraşıyorum. Allaha inancım tam ancak ibadet kısmında tembelim hayırsızım. üstesinden geleceğim umarım bununda..

Bütün bu hallerime rağmen Allah beni o kadar çok seviyor ki. Yani beni o kadar güzel kayırıyor o kadar güzel kolluyor ki bazı durumlarda.

Günlerce ağladığım olmasın olmasın diye ciyakladığım durumlar olduğunda yani gerçekleştiğinde hayatımın şansı kısmeti kaderi olabiliyor. bunu biraz geç farkettim

üniversiteyi ilk sene kazanamadım çok ağladım. ilk sene kazansam eşimle tanışamayacaktım
üniversiteyi bitirmem gereken sürede bitiremedim bitirsem eşimle hiç tanışamazdım
hayatımda şans dediğim herşey elbette eşim değil :)
Evlenme teklifi aldığımda ailevi bir sorun nedeniyle sürekli bu konuyu ertelemek zorunda kaldım. Eşim ve sevgisi ilgisi için bilmeden öyle güzel bir sınav oldu ki bu.. ben ağlarken neden böyle oldu diye üzerinden geçince anlıyorum ki istesem böyle bir sınavdan geçiremezdim eşimi..

şans dediğim ve peşinen ağladığım bi sürü şey var ama hep eşimle ilgili olanları sıraladım. valla başka şeylerde var aklıma gelmiyor :)

Çok şükür peşin peşin ağladığım herşey sonra nasıl hayırlara vesile oluyor. Yeterki ezbere üzülmeyeyim sonra hayıra dönünce o iş üzüldüğüm yanıma kar kalıyor :p

Bu bebeğin kız olması bakalım ne hayıra vesile olacak? Zira kız diye çok ağladım. Çok özür dilerim kendisinden. Ama art niyetim yoktu abisi olsun istedim ben kendi abimi çok seviyorum. abi sahibi olmak güzel bişey.. belki kızım içinde abla olmak havalı olacak.

zaman göstersin de görelim neler oluyor :)

Valla Allah başka hangi kuluna böyle yapar olmasın diye tırsıp dua edip yalvarıyorum olmasın diye. Allah daha iyi bildiği için ne hayır ne şer kayırıyor beni..
Her dediğimi yapsa halim nice olurmuş. Korktum valla bi an düşününce
Allah elini çekmesin hiç birimizin kalbinden kısmetinden kaderinden

mimoza
22-10-09, 07:10
........................

mimoza
22-10-09, 07:10
kimse yanlış anlamasın
ama yazmak istedim.kimsenin düşüncesine karışacak değilim.ama belki o psikolojide olup ağlayan arkadaşlar varsa bir nebze şükür sebebi olur maksadıyla yazdım......

Eceşimal
22-10-09, 11:10
sophieellisbextor
sen okuyup kızarken bana bende hem kendime kızıyor hem erkek değil bebeğim diye üzülüyor hem tarifsiz bir pişmanlık duyuyordum..
İlk bebeğim bu benim. Anne olmak ne demek tam olarak bilmiyorum henüz. evlat sahibi olmak ne demek bilmiyorum.. ama her nedendir bilinmez erkek evlat sahibi olmadığım için (ki bu da bir ilk hayatımda) üzülmeyi biliyordum

Peşin peşin üzülme konusunda kendimi tek geçerim. İlerde olabilecek kötü bişey varsa hasbelkader bunu duyduysam öğrendiysem o an başlarım üzülmeye dakika sektirmem. Elimde değil

İyi bir insan olmaya o kadar çok uğraşıyorum ki.. Aslında çok kötüyüm diye mi bu kadar efor sarfediyorum iyi olmaya bilemiyorum. İyi düşünmeye, hırslarımdan arınmaya, kıskandığım her anı iyi dileklerimle güzel bir düşünceye çevirmeye çok uğraşıyorum. Allaha inancım tam ancak ibadet kısmında tembelim hayırsızım. üstesinden geleceğim umarım bununda..

Bütün bu hallerime rağmen Allah beni o kadar çok seviyor ki. Yani beni o kadar güzel kayırıyor o kadar güzel kolluyor ki bazı durumlarda.

Günlerce ağladığım olmasın olmasın diye ciyakladığım durumlar olduğunda yani gerçekleştiğinde hayatımın şansı kısmeti kaderi olabiliyor. bunu biraz geç farkettim

üniversiteyi ilk sene kazanamadım çok ağladım. ilk sene kazansam eşimle tanışamayacaktım
üniversiteyi bitirmem gereken sürede bitiremedim bitirsem eşimle hiç tanışamazdım
hayatımda şans dediğim herşey elbette eşim değil :)
Evlenme teklifi aldığımda ailevi bir sorun nedeniyle sürekli bu konuyu ertelemek zorunda kaldım. Eşim ve sevgisi ilgisi için bilmeden öyle güzel bir sınav oldu ki bu.. ben ağlarken neden böyle oldu diye üzerinden geçince anlıyorum ki istesem böyle bir sınavdan geçiremezdim eşimi..

şans dediğim ve peşinen ağladığım bi sürü şey var ama hep eşimle ilgili olanları sıraladım. valla başka şeylerde var aklıma gelmiyor :)

Çok şükür peşin peşin ağladığım herşey sonra nasıl hayırlara vesile oluyor. Yeterki ezbere üzülmeyeyim sonra hayıra dönünce o iş üzüldüğüm yanıma kar kalıyor :p

Bu bebeğin kız olması bakalım ne hayıra vesile olacak? Zira kız diye çok ağladım. Çok özür dilerim kendisinden. Ama art niyetim yoktu abisi olsun istedim ben kendi abimi çok seviyorum. abi sahibi olmak güzel bişey.. belki kızım içinde abla olmak havalı olacak.

zaman göstersin de görelim neler oluyor :)

Valla Allah başka hangi kuluna böyle yapar olmasın diye tırsıp dua edip yalvarıyorum olmasın diye. Allah daha iyi bildiği için ne hayır ne şer kayırıyor beni..
Her dediğimi yapsa halim nice olurmuş. Korktum valla bi an düşününce
Allah elini çekmesin hiç birimizin kalbinden kısmetinden kaderinden
Duygularını çok güzel ifade ediyorsun gerçekten alkisalkisalkis Bir insan sanalda nasılsa gerçektede öyledir bence... Kendimden biliyorum :1rolleyes: Böyle bir yapıda olduğun için çevrendekiler de eşin de çok şanslı bence... Çünkü insan olduğu gibi olmalı... Olmadığı biri gibi görünen insanlardan o kadar bıktık ki artık hayatta...

Ve ben de peşinen üzülme olayını çok yaşıyorum bu arada... o kadar çok örnek var ki hayatımda yaşadığım... Ve kimseye bariz bir kötülüğüm olmadığı halde, kul hakkına dikkat edip, haramı helali bildiğim halde ibadetlerimi çok aksatıyorum... Ama yine de Rabbim hep güzelliklerle karşılaştırıyor beni... Ceza yerine ödül verircesine tövbe haşa... Şimdi hamileliğin de verdiği duygusallıkla daha da hassassın eminim... Ama son yazdığın yazılardan sonra bebeğini ne kadar çok sevdiğini çok güzel ifade etmişsin ya inan benim bile içim rahatladı :)) Fırsat olsa da sana kızımın resimlerini gösterebilsem keşke... İnan kız çocuğu çok çok çok farklı bence... Bıcır bıcır konuşmaları, eteğini giyip gelip de şarkı açtırıp, kıvırmaları, mutfakta yardım etme çabaları, makyaj yapmak istemesi, evcilik oynamak vs.. sayamayacağım o kadar çok güzel şey var ki... Ölürüm kızıma, liğme liğme doğrasınlar beni onun uğrunda umrumda olmaz... Allah acısını yaşatmasın... Rabbim evlat acısı vermesin kimseye... Gerçekten evlat hiç bişeye benzemiyor... Ben ilk çocuğumu hep kız istedim... Çok şükür istediğim gibi oldu... Hayatım boyunca kızım olmazsa benim hiç diye korktum hep... Ama iş erkek isteme olayına gelince biliyorum durum değişiyor... Cıss kaka oluyor :))) Ben zaten ona takılmamıştım... İsteyebilirsin tabi erkek... Ama kızın olduğunu bildiğin halde serzenişlerinin olduğuna takılmıştım... İNŞALLAH ikinci bebeğin hayırlı ise erkek olur... Ben de ilk çocuğum ve 2 kardeşimin ablasıyım... Abla olmak paha biçilemez vallahi :)) Sevgilerimle, kendine ve meleğine çok iyi bak... Ayrıca hiççç kimseyi kafana takma, en yakınındakileri bile... Hamileliğin keyfini çıkar... Sana kız olduğu için laf edenin de ağzının payını ver lütfen.... İnan çok rahatlatıcı oluyor :))) Ben öyle yaptım hep, laf bile çarpsalar anında o lafın 10 katını suratına çarpıverdim lafı edenin... Kimse benim evladıma laf edemez çünkü... Ve bu hayat senin hayatın... Seni üzmelerine izin verme lütfen insanların... Yeri geldiğinde bu annen bile olsa...

Hoşçakal... Allah'a emanet ol arkadaşım...opuyorumnanaktan

megryann
23-10-09, 13:10
Benimkide tam yumurtlama gününde kızım olacak :)

lavandel
23-10-09, 20:10
karabiber01
benim bir kizim var 5 yasinda ikinciyi düsünüyoruz yavas yavas zamani geldi diyoruz:KK46:rabbim herkesin gönlüne göre versin insan degisini istemeden gecemiyo saglikli olsunda....su an hamile bile olabilirim yum.gününü denedik tabiiki zamani gelince burda sizlerle paylasicam benim arkadaslarim böyle uyguladi herkes istedigi sonucu aldi sadece deniyorum sonradan aklimda soru isareti kalmasin diye tam terside olabilir bilmiyorum kimseye böyle uygulayin diyemem ben sonucu alim sonra paylasicamopuyorumnanaktan

tatlişoğlum
23-10-09, 21:10
oğlum sanırım yumurtlama gününde olmuştu eeee şimdide haliyle hamile kalmak için yine yumurtlama günlerine ağırlık verdik .......sağlıklıolsunda bilmiyorum bakalım ...

lavandel
25-10-09, 22:10
karabiber01
arkadasim ben sana uzun uzun mesaj yazdim ama henüz mesaj sayim 50yi gecmedigi icin gönderemedim kusura bakma gecince sana yazarim uzuuuun uzuuuuunopuyorumnanaktan

karabiber01
26-10-09, 07:10
lavandel
arkadasim ben sana uzun uzun mesaj yazdim ama henüz mesaj sayim 50yi gecmedigi icin gönderemedim kusura bakma gecince sana yazarim uzuuuun uzuuuuunopuyorumnanaktan
çok sağoll canım bekliyorumm mesa jını