TEST

2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

babymom
25-02-10, 09:02
esra kıl oldum kaygananın sessizligine.. bakalım degişiklik olcakmıç kızı dogursun bak nasıl pervane olur etrafında eminim

sarmasik
norraa
gunaydin, sabahin koru yine, off uykum var cok:KK43:(haftasonuna 2 gun kaldi, gerci haftasonu olsa sanki uyuyabilcem de bizim guguk kusu sayesinde:KK43:(
ay yerim ben o guguk kusunu annesi...opuyorumnanaktan
fasulyeko
Kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar
inşallah bebeklerimiz bizler ve tüm sevdiklerimiz sağlıklı olurlar
Allah tüm bebeklere anne sütü versin bebeklerde güzel güzel emsin inşallah
sagol canim..opuyorumnanaktan
mumy.2009
bu arada kandiliniz de mübarek olsun arkadaşlar... birbirimiz için de dua edelim plss...
bu arada dün pınarın labne peynirinden aldım yiğit diğer peyniri pek yemiyor diye. labneyi sevdi sanırım. iki çay kaşığı kadar yedi..
pırasa karnıbahar patetes ve kıyma katarak bi çorba yapmıştım. hiç sevmedi. hatta öğürdü yavrukuşum. iki çay kaşağı anca yedi. ilk defa denemiştim kıymayı. annem de dedi verme kıyma erken daha dedi.. bir süre vermeyeceğim sanırım. bu arada balık verebiliyor muyuz kıslarrr?
hepimizin kandili mübarek olsun..:Saruboceq:
esrako
yaprak dokumunu bosverinde kızlar bu aksam askı memnu superrr izleyenler kaçırmasın
birde gıcık olan bir sinif var tum bu dizilere onlar da okumasın :)))
evet ya..bugün cok heyecanli..yaprak dökümü izlemiyorum ben..sikti artik..ama aski memnuyu sabirsizlikla bekliyorum..
norraa
aa bugun kandil mi, bi haberim dunyadan:KK43:( kandiliniz mubarek olsun arkadaslar..
aynen canim..bende bilmiyordum..hangi kandil bugün??
defnedamla
meltemmm sütü biberonda ısıttım, benmari hikayesiyle, bisküvileri ezdim çatalla, üstünede sütü koydum. bence güzel oldu, denizde yedi.

ama komik olanı yazmayı unuttum. dün öğlen denize tarhana çorbası yedirirken deniz küt diye uyudu. elimde kaşık kalakaldım. gülmekten maffoldum. bidaha öyle bir sahne görürmüyüm bilmiyorum. çok isterim ama. önlüğünü çıkardım, sandalyesini yatırdım, üstünü örttüm, çok zevkliydi.
ay yerim ben onu..fotografini felan cekmedin mi yoksa???:eek:lmaz:
mercimekim
aynen yaa..hatta benim geçirdiğim rahatsızlığı da buna bağlamışladı..demek 40 gün dedikleri buymuş falan felan
ya ben o lafi ilk sizden duydum simdi..ay insani resmen bunalima sokar bu laf ya!!

babymom
mutfak tezgahı sonunda oldu evde ustalar var kızım ayagımda bırakmıyorum matkap sesinden uyanmasın die kımıldadıkca sallıorum bide suratsız uyuyoki sormayın

mercimekim
iyi ki o dönemde duymamışsın Özgül

babymom
esrako hemen gitmiycem adp na. bu sefer 15 15 paylasımlı . cok ozluo dede babaanne ama teyzeside agladı dun kameradan bakarken. bende 1 hafta ist kalcam sonra adp gidip donmeye yakın 1 hafta daha kalcam yani nasipse.

sabahtan beri yazıcam unutuyorum cumleten ii kandiller

sarmasik
babymom
mutfak tezgahı sonunda oldu evde ustalar var kızım ayagımda bırakmıyorum matkap sesinden uyanmasın die kımıldadıkca sallıorum bide suratsız uyuyoki sormayın
hadi bakalim..su evin isleri bitsede rahat etsen artik..

babymom
valla o lafı iiki bende duymamısım yoksa o karabasanların seslerin arasında kafayı yerdim

sarmasik
mercimekim
iyi ki o dönemde duymamışsın Özgül
ay gercekten iyiki duymamisim..zaten cok zor bir dönem gecirmistim..oglumda daha kolaydi sanki..kizimda cok zorluk cektim..sezeryan sonrasi problemlerimde oldu..vs..yani birde bu lafi duysaydim zaten bozuk olan psikolojim hepten bozulurdu..kafamçokkarıştı

sarmasik
babymom
valla o lafı iiki bende duymamısım yoksa o karabasanların seslerin arasında kafayı yerdim
gerci bana encok söylenen pervin bu karabasan isiydi..lohusaya ve hamilelere cok musallat olurlarmis derlerdi..o yüzden hic tirsmadim dersem yalan olur.eyvahedigeldismile.ama cok sükür böyle problemim olmadi..

babymom
sorma ozgul ya neyseki bu son ins yani..

ben annemler gidipte evde yanlız kalınca oldu geceleri.. 40.gunde seni azad ediorum diyip gitti. hem namaz abdestli geziodum her wcde abdet alıodum bide acıma tulbent takıodum daha cok sıkıntı vermesin die..

babymom
banada sırtını sıcak tut kalın giyin usutme vs derlerdi ama o ates basmaların arasında nasıl giyineyim geceleri bi uyanıodumki su icindeyim..pöfff hemde sezercik agrıları filan hic hatırlamak istemiorum hiç...

mercimekim
ahh Pervin ben de 52 olsam fıstık gibi olur dadından yenmes..

babymom
bebikim bugun emmek istedi dunde istemişti sasırdımmm

babymom
mercimekim
ahh Pervin ben de 52 olsam fıstık gibi olur dadından yenmes..
bizamanlar oyleydik canım ya ama anne deildik iste simdi meleklerimiz var fazlalaırmızda :)) varsın olsun

dnzyildizi84
Hepinizin kandili mübarek olsun..
Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.. Dün eşim çok pimpirikli davrandı çocuğu öpme bulaştırıcaksın falan sonra aldı odasına götürdü 1 saate yakın oynadılar kahkahalar atıyordu sıpa.. Demek ki istese oyalayabiliyor..
Valla kilo konusunda 60 olsam söz 1 kilo daha aşağısını istemeyeceğim :Saruboceq:

babymom
ozlem gecmiş olsun alıntılardan gordum hastasın galiba.. maske ise yarıo tak muhakkak biz hasta olmustuk emrah sonra ben ecede oldu ama eceye cok gecmedi benden hiç gecmedi maskeyle aldım onu kucagıma filan. simdi bide anne sutu az alıolar hemen kapıolar hastalık

EvrimKuzey
babymom
bizamanlar oyleydik canım ya ama anne deildik iste simdi meleklerimiz var fazlalaırmızda :)) varsın olsun
yerim ben seni :))

EvrimKuzey
dnzyildizi84
Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.. Dün eşim çok pimpirikli davrandı çocuğu öpme bulaştırıcaksın falan sonra aldı odasına götürdü 1 saate yakın oynadılar kahkahalar atıyordu sıpa.. Demek ki istese oyalayabiliyor..
Valla kilo konusunda 60 olsam söz 1 kilo daha aşağısını istemeyeceğim :Saruboceq:
52 olayım, soz ben de ıstemeyecegım :))

sarmasik
dnzyildizi84
tekrar gecmis olsun canim..insallah bugün daha iyisindir..:Saruboceq:birak biraz babasi ilgilensin..sende dinlen biraz..

babymom
ev tel calıo ama kalkıp acamıorum :) varsın calsın oylede ısrarlıki arayan.kıl olurum boyle durumlarda yani acamıorum belli . cebide oyle sanki acmaya mecburum hayret

babymom
EvrimKuzey
52 olayım, soz ben de ıstemeyecegım :))
beni bu topikte bu kkonuda tek anlayan sensin ya kurtarıcım :)

sarmasik
ben tickerimi haftaya yapmaya baslayacagim..ama o zaman kizimin tickeri gidiyor..:gitme:

babymom
evden arayan arkadas cepten aradı sonuc ayagımda tel sesine cingoz olmus bi cocuk.. ev tel kısıktada cebi kısıkta tutamıorum emrahı duymuorum oda kızıo telaslanıo bu yangından sonra..

babymom
sarmasik
ben tickerimi haftaya yapmaya baslayacagim..ama o zaman kizimin tickeri gidiyor..:gitme:
bosver gitsin 9 ay yaptık sınrada yaptık yeter artık kendimize calısma donemi :)

dnzyildizi84
Pervin teşekkür ederim bende ondan korkuyorum şimd daha az meme emdiğnden bulaşma riski daha yüksek ama doktor demişti ne kadar önlem alırsan bulaşır bilmiyorum. Ben portakal hiç vermiyorum Özdeye vermelimiyim..?!
Evrim o ne avatar öyle dedim bu kim ya?! sempatiksalakcinni Evlenirken 57 kiloydum o halime bile bahane buluyordum ne safmışım ben ya :nazar:

dnzyildizi84
Benimde annem arar arar sonra ulaşamazsa gelir korktum ne oldu falan? Ayağımda sallarken açamıyorum anlayın işte...

EvrimKuzey
babymom
ev tel calıo ama kalkıp acamıorum :) varsın calsın oylede ısrarlıki arayan.kıl olurum boyle durumlarda yani acamıorum belli . cebide oyle sanki acmaya mecburum hayret
Al benden de o kadar !!

babymom
beni bu topikte bu kkonuda tek anlayan sensin ya kurtarıcım :)
Kıyamam sana.. nıye anlamayalım senı kuzum, hepımız en ıyı kendımızı bılırız. Kımse kımseyı kendısı kadar ıyı anlayamaz.. kım nası rahat edecekse o sekılde gorunmelı bence. Gerısı ınsanı cok mutsuz edıyor cunku.

sarmasik
Ozgul.. sureklı de onlara hayatmızın her asamasında adanmışlık adamı bunalıma götürür. Kendımıze de nefes alacagımız alanlar bırakmamız lazım be kuzum.

babymom
evden arayan arkadas cepten aradı sonuc ayagımda tel sesine cingoz olmus bi cocuk.. ev tel kısıktada cebi kısıkta tutamıorum emrahı duymuorum oda kızıo telaslanıo bu yangından sonra..
Bu yuzden ben kayınvalıdeme kızmıstım,yaw evı arıyor arıyor arıyor, ben Kuzey ı emzırıyorum, bırakmadım, o bıtttı bu sefer cebım nası calıoo habıre.. ya dedım kesın bırısı mı öldü?? cektım memeden cocugu actım telefonu.. - E ne oldu, bısı mı var? EeeeEEee yokkk, olesıne aramıstım.. kendımı kaybettıgımı hatırlıyorum.. gerısını hatırlamıyorum!!!!

EvrimKuzey
babymom
bosver gitsin 9 ay yaptık sınrada yaptık yeter artık kendimize calısma donemi :)
Hehhh bak.. dedene rahmet.. sen de benı nası anlıyorsun.. olumunekankayizsmile

dnzyildizi84
Pervin teşekkür ederim bende ondan korkuyorum şimd daha az meme emdiğnden bulaşma riski daha yüksek ama doktor demişti ne kadar önlem alırsan bulaşır bilmiyorum. Ben portakal hiç vermiyorum Özdeye vermelimiyim..?!
Evrim o ne avatar öyle dedim bu kim ya?! sempatiksalakcinni Evlenirken 57 kiloydum o halime bile bahane buluyordum ne safmışım ben ya :nazar:
Kendıme alan açtım :))

EvrimKuzey
dnzyildizi84
Benimde annem arar arar sonra ulaşamazsa gelir korktum ne oldu falan? Ayağımda sallarken açamıyorum anlayın işte...
Sırf bu yuzden ev telefonu kökten kapalı benım. Cep te Kuzey uyur uyumaz sessızde. Yoksa başedemıyorum ben.. ınsanlar Turkce den anlamıyorlar bazı durumlarda,eyleme donusturmek gerekıyor.

dnzyildizi84
25-02-10, 10:02
Ev çok fena mutfakta bulaşıklar bekliyor.. Keşke şunları makineye dizecek bir alette yapsalar boshayallersmile Off ev aldı başını gidiyor.. Çok bitkinim halim yok benim :umursamaz:

milkshake
nihayet girebildim siteye... işlerin yoğunluğundan vakit yok.....abi camiye gidecek fırsattan istifade bilgisayar bana kaldı.... ortadan daldım geçmişe falan bakamadım umarım herkes iyidir....

ben yorğunluktan ölüyorum gece kaçtı bilmiyorum yattığımda tatlı tuzlu hazırlık yaparken ütülerim vardı bi dünya yarısını anca bitirebildiim ama koptu bacaklarım et kesti valla bugün yarın paso misafir ağırlayacağım ok. başımın üstünde misafir ama bu aralar herkes üst üste gelince birde çalışıyouz birde selin var bunaldım iyice.....

KANDıLıNıZ MÜBAREK OLSUN.... kandilinizi kutlamak için girebildim.... bugün yapacağınız bütün duaların kabul olması dileğiyle... rabbim kuzularımıza sağlık, akıl ihsan eylesin.....

norraa
bende keske 52 lere geri donsem superdim ozamanlar tas gibiydim:))ama once 60i goreyim 52 olmasada 55e ineriz belki..

norraa
damla gecen teoda bronsit oldugunda once kinede agladi, bi gece once kulak agrisindan uyumamisti, sonra buhar yapilirken agladi, bakti caresi yok o buhar makinesinin gurultusune babasinin kucaginda sizdi yuzunde maske biz sok olmustuk:))

norraa
bugun dua ederken herkes icin kendimiz icinde iki sey diliycem allahtan, insallah kabul olur dualarim..

sarmasik
evet sonunda bende yaptim..simdilik diyet yapmiyorum ama haftaya kadar beni biraz motive eder belki..hihoyyyt

milkshake
norraa
bende keske 52 lere geri donsem superdim ozamanlar tas gibiydim:))ama once 60i goreyim 52 olmasada 55e ineriz belki..
ahh ahh ben 52 lileri görmeyeli epey oldu en son 18 yaşında falandım sanırım... iri kemikli olduğum için 52 de olsam tığ gibi durmuyorum... 58 olsam bile razıyım ama bi 10 kilo vermem lazım oda benim için çok çok zor..... :gitme:

sabah kahvaltı yapamadan evden çıkıyorum simit yada poğacça fiks menüm.... öğlen geçiştiriyorum meyveyle flaan... ama akşam yemeden yapamıyorum o yüzden zaten en az akşam yemem gerekirken ben koca günün öcünü çıkartıyorum...boshayallersmile

milkshake
norraa
bugun dua ederken herkes icin kendimiz icinde iki sey diliycem allahtan, insallah kabul olur dualarim..
inşalllah canım.... dualarının kabul olması dileğiyle... rabbim bu gece ellerini açıp dua eden kullarının hepsinin duasını geri çevirmez......

EvrimKuzey
dnzyildizi84
Ev çok fena mutfakta bulaşıklar bekliyor.. Keşke şunları makineye dizecek bir alette yapsalar boshayallersmile Off ev aldı başını gidiyor.. Çok bitkinim halim yok benim :umursamaz:
o işlerin sonu yok ozlem.. ıster çakı gıbı ol, ıster hasta ol.. o ısler bıtmez.. s..........et.

milkshake
nihayet girebildim siteye... işlerin yoğunluğundan vakit yok.....abi camiye gidecek fırsattan istifade bilgisayar bana kaldı.... ortadan daldım geçmişe falan bakamadım umarım herkes iyidir....

ben yorğunluktan ölüyorum gece kaçtı bilmiyorum yattığımda tatlı tuzlu hazırlık yaparken ütülerim vardı bi dünya yarısını anca bitirebildiim ama koptu bacaklarım et kesti valla bugün yarın paso misafir ağırlayacağım ok. başımın üstünde misafir ama bu aralar herkes üst üste gelince birde çalışıyouz birde selin var bunaldım iyice.....

KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.... kandilinizi kutlamak için girebildim.... bugün yapacağınız bütün duaların kabul olması dileğiyle... rabbim kuzularımıza sağlık, akıl ihsan eylesin.....
Senı gormek cok guzel Sıbel.

norraa
64 u görmeyı cok ıstıyordum, gordum, 59 u gormeyı cok ıstıyorum.. onu da goreyım.. asama asama gıdıyoruss.. Allah utandırmasın.

norraa
buaksam icin diyet bir yemek onerisi alabilirmiyim bayanlar??dusunuyorum hala bulamadim ne yapimm, ispanak bitkisi dun bitti, kalanda bugunluk ogle ogunum..

norraa
ee degistir ozaman tickerini efrim 64 yap..

milkshake
EvrimKuzey
o işlerin sonu yok ozlem.. ıster çakı gıbı ol, ıster hasta ol.. o ısler bıtmez.. s..........et.

Senı gormek cok guzel Sıbel.

64 u görmeyı cok ıstıyordum, gordum, 59 u gormeyı cok ıstıyorum.. onu da goreyım.. asama asama gıdıyoruss.. Allah utandırmasın.
sizide görmek burda olmak çok güzel ama abiden bana fırsat kalmıyor 1-2 aya rahatlayacağız o öbür binaya gidecek bilgisayar bana kalacakguclubacismile ozaman daha sık görüşeceğiz....

norraa
milkshake
sizide görmek burda olmak çok güzel ama abiden bana fırsat kalmıyor 1-2 aya rahatlayacağız o öbür binaya gidecek bilgisayar bana kalacakguclubacismile ozaman daha sık görüşeceğiz....
hadi insallah..

milkshake
nurdan teo nasıl oldu.. iyileştimi biraz.... kayınvaliden geldimi... ne çok soru sordum kusura bakma geçmişe bakamadğım için bire bir sana sorayım dedim.... merak ettim:))))

EvrimKuzey
norraa
ee degistir ozaman tickerini efrim 64 yap..
yok daha tam 64 u gormedım nurdanım.. vucut dırenıyor, o asamadayız, bıraz yavasladım bu ara, ama sapıtmadım, o yuzden keyfım yerınde.. tam 64 u gorunce degıstırırımm.. küsurat ıcın ugrasmaya degmez. ama 64 rakamını gormek cok gusel :)

milkshake
Hadı bakalım.. beklıyoruz senı.

mercimekim
EvrimKuzey
Al benden de o kadar !!

Bu yuzden ben kayınvalıdeme kızmıstım,yaw evı arıyor arıyor arıyor, ben Kuzey ı emzırıyorum, bırakmadım, o bıtttı bu sefer cebım nası calıoo habıre.. ya dedım kesın bırısı mı öldü?? cektım memeden cocugu actım telefonu.. - E ne oldu, bısı mı var? EeeeEEee yokkk, olesıne aramıstım.. kendımı kaybettıgımı hatırlıyorum.. gerısını hatırlamıyorum!!!!
hele de aradım ama açmadın demeleri yok mu şu insanların..deli oluyorum resmen deliii..sanki özellikle açmıyosun..

Sibel hoşgeldinnn..

norraa
milkshake
nurdan teo nasıl oldu.. iyileştimi biraz.... kayınvaliden geldimi... ne çok soru sordum kusura bakma geçmişe bakamadğım için bire bir sana sorayım dedim.... merak ettim:))))
teo cok daha iyi canim, cok sukur..kayinvalidem i daha cagirmadim cok zorda kalirsam dusunuyorum yoksa biraz basbasa kalmak istiyoruz 6 aydir hep birileri var:KK43:(

norraa
EvrimKuzey
yok daha tam 64 u gormedım nurdanım.. vucut dırenıyor, o asamadayız, bıraz yavasladım bu ara, ama sapıtmadım, o yuzden keyfım yerınde.. tam 64 u gorunce degıstırırımm.. küsurat ıcın ugrasmaya degmez. ama 64 rakamını gormek cok gusel :)

.
hehe ben 100 200gr i bile degidtiriyorum:))motive olmak icin..

sarmasik
burada hava cok günesli..bende hayati balkona günese cikardim..güle güle günesin tadini cikariyor..hihoyyyt

sarmasik
ya bahara ve yaza dogru insanin ici kipir kipir oluyor gercekten..insanin moralide yükseliyor..yaz gelecek diye inanin cocuklar gibi seviniyorum..hihoyyytsikildim artik bu soguk havalardan..

norraa
sarmasik
ya bahara ve yaza dogru insanin ici kipir kipir oluyor gercekten..insanin moralide yükseliyor..yaz gelecek diye inanin cocuklar gibi seviniyorum..hihoyyytsikildim artik bu soguk havalardan..
ah sen mi ben mi:KK43:(