2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

minik_kelebek
15-12-09, 18:12
gypsyesra
ne versem bu akşam acaba yaa hazır muhallebi nasıl yapılii bebekler için olanı bi bilen varsa yazsın bakın ağlayacağımmm mafoldumben
milupa aptamıl versen,illada sütlacmı yemelı aman ne sütlacı muhallebımı yemelı.bı müddet mama içirsen sonra 5.aydada corbaya falan baslardın

sarmasik
15-12-09, 19:12

sarmasik
hayat ve ben[​IMG]

sarmasik
buda oglum ve ben..yeni resimler izinden sonra eklenecek..oglum cok komik cikmis ama..neysee..[​IMG]

sarmasik
simdi canim aileme bakiyorum..bayiliyorum bu halime valla..

aspirinn
ben uzun zamandır giremiyordum nete.. maşallah herkesin bebişleri kocaman olmuş nası güzeller hepsi...

bizde 4. ayımızı bitirdik artık.. hafif hafif oturuyo gibi kucağımda yarım acaba tam oturmaya ne zaman başlamalıyım.. sizler oturtuyormusunuz tam olarak bebişlerinizi...

sarmasik
minik_kelebek
gülen kızım
buda herseyı kemiren kızım
ay yerim ben seni ya..insallah bir ömür boyu hep böyle gülersin..:nazar::nazar:
evriş
Kım demıs pembe sadece kıslara yakışır dıyeeeeeeee :)))

erkek güzeline bakin hele..valla senin oglan her resimde ayri bir kisilik gibi..ciddi,karizmatik,sevimli,capkin...vs..cok kizlarin canini yakar bu anasi..:nazar::nazar:

sarmasik
aspirinn
ben uzun zamandır giremiyordum nete.. maşallah herkesin bebişleri kocaman olmuş nası güzeller hepsi...

bizde 4. ayımızı bitirdik artık.. hafif hafif oturuyo gibi kucağımda yarım acaba tam oturmaya ne zaman başlamalıyım.. sizler oturtuyormusunuz tam olarak bebişlerinizi...
valla ben otutturmuyorum..doktor henüz erken dedi..sanirim 6 ayindan önce oturtamayiz..

aspirinn
sarmasik
valla ben otutturmuyorum..doktor henüz erken dedi..sanirim 6 ayindan önce oturtamayiz..
teşekkür ederim bizde c.tesi gidicez doktora ama dayanamadım merak ettim..

ya bide bu 4. ayda yapılan aşı nasıl çok ağlıyolarmı bebişler bide ateş yapıyomu yaptırdınızmı.. bizim yarında şimdi den korkmaya başladım ben...:çok üzgünüm:

sarmasik
aspirinn

aspirinn
teşekkür ederim bizde c.tesi gidicez doktora ama dayanamadım merak ettim..

ya bide bu 4. ayda yapılan aşı nasıl çok ağlıyolarmı bebişler bide ateş yapıyomu yaptırdınızmı.. bizim yarında şimdi den korkmaya başladım ben...:çok üzgünüm:
yok canim ya..valla benimki sadece huysuzlandi..atesi olmadi..tabi cocugundan cocuguna degisir..ama korkma sakin..sonucta onlarin sagligi icin..dayanacagiz biraz ne yapalim..

dide
evriş
Püüü.. resilll.. nası konusuo kadın hakkındaaa!!!:umursamaz:
:kedi:
evros
evriş hadi yaz ünlü browni tarifini de hemen yapayım cokacimcoook
evros
allah yardımcın olsun çok zor çok zorrr
kolaylıkları da var.hazır yemek yıkanmış katlanmış çamaşırlar vs
tazefasulye
didom üçünü birlikte yaptım dün. hem mayayı fazla koydum, hem geç açtım, hem de ocaktan alıp 1-2 dk içinde mayaladım. Bİr de peteğin üstüne koydum, kenarına (orası çok sıcak olmuyor) daha iyi oldu dediğin gibi... engin bilgilerini paylaştığın için teşekkürler. peki ben hep bardağa yapıyorum, ağzını bezle örtüyorum. kavanoza mı yapayım? ağzı mutlaka kapalı mı olmalı?
kapat kapağı hadi bakiyim.pastorize süt istenildiği gibi tutmaz pek
babymom
dogum yaptiran kadinlar gibi kizima kaka yaptirmaya calisiyorum oyl e zor cikarioki icim parcalanio sert ve toptop cikio bende zeytinyagli pamuk vazalinli cubuk iste cabaladim daha icerde cikaramadigi var geri cekio cani aciyinca// gliserinli fitil koydum yumusatsinda cikarsin die ins ise yarar // napcam ben yaaa o ikinirken benim icim parcalanio aglio
inşallah yapar tatlım.
mercimekim
dün cildiyeye gittim..göğüslerimin üzerinde ve karın bölgemde kırmızı kırmızı bişiler çıktı..üzeri kabuklaşıyodu ama çıkan kızarık geçmiyodu gün gün çoğalıyodu 1 haftadır..döküntü hastalığı dedi dr..daha çok ateşli bi hastalık sonrası olur dedi..grip ten sonra felan..ama benimki durduk yere oldu..neyse 2 krem verdi, tablet vermedi emzirdiğim için..geçme süresi 1 haftayı bulur hatta daha da yayılırsa korkma dedi..iyice ilerlerse kortizonlu ilaç ve iğne tedavisi veriyoruz dedi..ama yanılmayız genelde seninkisi ilerlemez dedi...
işin kötüsü Rüzgar emerken göğüslerime dokunmayı çok seviyor..şimdi ellerini tutmak zorunda kalıyorum yavrumun ve çok agrasif oluyo, rahat ememiyo..off yaa nerden çıktı bu şimdi..bi an önce geçsin.
geçmiş olsun seçilciğim
tazefasulye
Seçil geçmiş olsun bebeeem!

Size bi soru; benim farmville oyunundaki çiftlik, Onur'un nesi olur? :hulya:
hanımın çiftliği yazacaktım vermişin cevabı
evriş
Sen var yaa.. devam etcen mi daa?? ne tursusu yaaa.. tursu-acı yasakk daha yasssaak!!!

Senden bı farkım yok desemm.. kulagımın arkasında mınık bı kasıntı vardı. Annem egzama sanırım gıt bı cıldıyecıye gorun dedı.. tamam tamam dedım, omzuma ındı kasıntı.. ben hala gıtmemekte ısrarlıyım.. dişi yeni atlattım.. arada 50 kere burun kapandı,zor grıpten dondum.. amannnnn say say btımezz.. ha bu arada bende de diz kısmı agrıyor sabahtan berı.. sorundaşım benim.. gel, öpimm.

İnsanın kendını bilmesi ne güsel.. kaydirigubbakcemile3
benim de iki diz kapağım birden ağırıyor,bağdaş kurup oturamıyorum,katlayamıyorum bacakları.bir doğurduk hurdaya çıktık.ebru şallı kişisi de orayı burayı ayırıp plates yapıyor
minik_kelebek
gülen kızım
buda herseyı kemiren kızım
hep gülsün yüzü klon sevvalin
evriş
Kım demıs pembe sadece kıslara yakışır dıyeeeeeeee :)))

ulan çocuk kazayla Allah elime düşürmesin seniopuyorumnanaktan
sarmasik
sarmasik
hayat ve ben[​IMG]
sarmasik
buda oglum ve ben..yeni resimler izinden sonra eklenecek..oglum cok komik cikmis ama..neysee..[​IMG]
maşallah yavruların çok tatı sen de çok genç ve hoşsun gerçekten.inanamadım o koca oğlanın senin olduğuna..maşallah hepinize

sarmasik
dide büyüttüm ama sen birde bana sor..tam rahatladim derken ikinci bicirik geldi..ama cok sükür ben halimden memnunum..onlar benim herseyim..

telkirma
15-12-09, 20:12
pervin, ay ece ne sevimliymiş..ne çabuk büyüyorlar..hayatta yaşadığımız en güzel an bebeğimizi kucağımıza aldığımız an demi..Muhteşem..

Çingenem, kaynanan ne ruhsuz yaa..ya da kıskanıyor mu sizi acaba...şaka gibi yani..yahoom çok fena olmuş, inşallah düzelir..verme bir süre mama falan, evde hazırla bişeyler..

Fasülyeko, herşey Ece'nin geleceği için..Hiç üzülme, hepimiz yavaş yavaş başlıyoruz mamalara. Hem bu ay zaten eskisi gibi kilo alamayacaklar demi..Yani kilo alışları yavaşlayacak ve bu çok anormal değil..

EvrimKuzey
15-12-09, 20:12
minik_kelebek
bu kuzeyi yicem yaa,pembelerde pek yakısmıs :)) yannısssss 2.fotoda sima cok degısık cıkmıs,buyumus sankı
Fuyrun, yiyin.. :)

minik_kelebek
opuyorumnanaktandahaaaa sen benım kızımın kanatlarını görsenn,rengaaaarenkkkkk
Kanatlarını ne saman görces :)

gypsyesra
kuzy her zamanki esas duruşta ayrıca aramızda kalsın efrimm pembiş kuzy topikteki kız bebeklerinden daha çok yakışmışş
mersi yafrum.. tamam, aramızda.

gypsyesra
bu arada browniyi anladım ama ufak bi sorum daha var şı çikolata parçacıklı pudingide en üste döküyosun sos gibi değilmi öperim
gercekten anlamıssın.. ne ufak parcacıklı pudıngı yaaa.. pudıng falan dokmuyorum kafamçokkarıştı sıcak çıkolataaaaaaaaa

gypsyesra
offf hazırmııı ben hazır kullanmama çabasındayım bu alerji derdinden :KK43:(
Furcu nun annesı kendısı pırınc unu yapıyormus, ondan muhakak tarıfını al o zaman.. madem hazır kullanmak ıstemıyorsun

sarmasik
Masalllah.. cok datlu cokk..

ELİFİM.. annem onu nası sevme cümlesidir yaaa, cok güldümm kaydirigubbakcemile3 Allah ta senı güldürsün e mi?

aspirinn
15-12-09, 21:12
[Eki Görüntüle 30973

aspirinn
Eki Görüntüle 30974
yine olmicak galiba foto ekleyemiyorum arkadaşlarr nası yapcammm

sarmasik
aspirinn
[Eki Görüntüle 30973
ay masallah pamuk gibi valla..:nazar::nazar::nazar:

esrako
meltemcim uzme bu kadar kendini mama fobisi lafı çok uygun olmus:) yeni dogan degilki artık bunlar bu asamalarda sutun yetmemesi çok normal kaldiki ise gidiyorsun birçok insan da senin gibi ise gidiyor suçluluk hissetme lutfen
hem tumdenkesilmis degilki sutun birkaç kez gunde mama yemesinden neçıkar insan hep sutle beslemek istiyor biliyorum ama takma bu kada

tecrubelerime dayanarak okudugum bazı konulara yanıt yazmak istiyorum alıntı yapmadım genelde belki çogu kisinin ilgisini çeker

pervin brokoli gaz yapar diye biliyorum dikkatli kullan
armut bagırsak yumusatır diye biliyorum hatta eminim armut yemeyi kesersem sayet bagırsaklarım tembellesebiliyor
patates kakayı sertlestirir bu da hep bilinen birsey ece nin kakasının katılıg bence daha çok patatesden
ek gıdalara geçerken bunyenin alısması için gunde birkaç kasıkla baslanmalı diye biloyrum oglumda da oyle yaptım vucudu alıssın diye bir anda bir kase içirmemenizi tavsiye ediyorum

demir ilacı nı kan tahlili yapmadan vermemek gerek belki ihtiyacı yok bos yere neden vitamın alsın çocuklar sonuçt vitaminde olsa gereksizi herseyin zararlıdır

tazefasulye
miniş, şevval çok datlu =) maşallah diyorum kendisine!

sarmaşık sana ayrıca maşallah diyorum! Ne güzeldir genç yaşta 2 çocuk annesi olmak kim bilir!

canimkardesim
esrako
meltemcim uzme bu kadar kendini mama fobisi lafı çok uygun olmus:) yeni dogan degilki artık bunlar bu asamalarda sutun yetmemesi çok normal kaldiki ise gidiyorsun birçok insan da senin gibi ise gidiyor suçluluk hissetme lutfen
hem tumdenkesilmis degilki sutun birkaç kez gunde mama yemesinden neçıkar insan hep sutle beslemek istiyor biliyorum ama takma bu kada

tecrubelerime dayanarak okudugum bazı konulara yanıt yazmak istiyorum alıntı yapmadım genelde belki çogu kisinin ilgisini çeker

pervin brokoli gaz yapar diye biliyorum dikkatli kullan
armut bagırsak yumusatır diye biliyorum hatta eminim armut yemeyi kesersem sayet bagırsaklarım tembellesebiliyor
patates kakayı sertlestirir bu da hep bilinen birsey ece nin kakasının katılıg bence daha çok patatesden
ek gıdalara geçerken bunyenin alısması için gunde birkaç kasıkla baslanmalı diye biloyrum oglumda da oyle yaptım vucudu alıssın diye bir anda bir kase içirmemenizi tavsiye ediyorum

demir ilacı nı kan tahlili yapmadan vermemek gerek belki ihtiyacı yok bos yere neden vitamın alsın çocuklar sonuçt vitaminde olsa gereksizi herseyin zararlıdır
esrako selam. senin ece de de sanırım ishal vardı. bir ara okumuştum. amip falan çıkmışmıydı. siz neler yaptınız geçmesi için cevabın için şimdiden teşekkürler

esrako
pinky_42
gunaydın..

3-4 gundur burnum akıyor diye maskeyle dolaşmama ragmen kuzumu öpmememeye dayanmama ragmen oglum mümüklendi.. burnu akıyor yani öle şapur şupur akmıyor ama burnumda mümükler var ve oglum bundan dolayı rahat nnefes alamıyor
hemen doktora gitmeliyim yoksa ıhlamur vs.. geçermi. birde paranox fitil var. doktor evde bulunsun burun akıntısı olduugunda kullanırsın diye aldırmıştı..
şimdi ne yapmalıyım ben??????????
canım geçmis olsun simdi daha iyi dir umarım mehmet akif

minik_kelebek
günaydın annişler,gece kızımın atesı dahada yükselmedı ama normalede dönmedı.37.5la 38 arası seyredıyor.düşmemiş olması normalmıkı.fıtıl yapmadım biraz vucududa atesle savasmayı öğrensın dıe ama kafası yanıyo yavrumun.ölçüyorum 38ın üstüne cıkmadı henüz.neyse öğlene kadar düşmese bi doktora sorarım napim die
bı gecmıse bakım gelım
kelebekim vucudun atesle savasmayı ogrenmesi için çok erken benim koca ogluma bile birkaç senedir atesi 38 i geçmesse ilac vermiyouz yeni yeni yani 4-6 yasından once falan çok erken bu tarz atesle savasma durumu diye biliyorum ama saglık konuları her geçen gun degisiyor dr un ne derse otabi yinede

sarmasik
massallahh ya oglun kaç yasında topikte benden baska bu kadar buyuk çcocugu olan yok sanıyordum kac dogumluu
heves ettim bende resim ekliycem biraz sonra oglumla farkettimki oglumun resimlerini peka z koyuyorum buraya olsun face e olsun

tazefasulye

sarmaşık sana ayrıca maşallah diyorum! Ne güzeldir genç yaşta 2 çocuk annesi olmak kim bilir!
bende bendeeee 31 yasındayimm iki tane varrr hemde biri 10 yasındaa

esrako
badi bade geçmis olsun oncelikle

evet bizde amip çikmisti flugy verdik 10 gun sonra 5 gun devam ettik onlem olsun diye reflor toz falan verdik o zaten zararsız ilac gibi degil diye biliyorum
sonra ki kaka tahlilerinde amip bittigini gorduk ama ece nin kakası hala sumuksu arada hala yesil artık pesini biraktık bir huzursuzlugu vs olmadgı surece yoksa ben kakayı hiç sumuksuz gormedim 15 gunlukten beri boyle
ama ben ameliyat oldugumda mama verilmisti iki gun o zaman suumuksu degildi benim sutumle alakalı oldgunu dusunudm o nedenle am bizde kan falan yoktu

tazefasulye
badibade Doruk'ta da ishal vardı. Çatlak zaten ishal ya da kabızdan olurmuş.

ESRAKO sana da maşallah şekerim :) Valla hem çok özeniyorum size, hem de beklemekle iyi yaptığımı düşünüyorum. Gezmeyi fazlaca seven bi insanım. Önce doymak istedim, eh açlığımı bastırdım, öyle diyim :)

sarmasik
tazefasulye

yani artilari oldugu kadar eksileri de var ama sonucta genc anne olarak onlarla iyi bir iletisim kuracagima inaniyorum..Esraco benimki 2004 dogumlu..ocakta 6 yasinda olacak..seninde benim gibi büyügü erkek kücügü kizdi..ama masallah senin oglan baya bir büyümüs ve de aralari bayagi varmis..sende benim gibi cesaret edemedin herhalde..

canimkardesim
esrako
badi bade geçmis olsun oncelikle

evet bizde amip çikmisti flugy verdik 10 gun sonra 5 gun devam ettik onlem olsun diye reflor toz falan verdik o zaten zararsız ilac gibi degil diye biliyorum
sonra ki kaka tahlilerinde amip bittigini gorduk ama ece nin kakası hala sumuksu arada hala yesil artık pesini biraktık bir huzursuzlugu vs olmadgı surece yoksa ben kakayı hiç sumuksuz gormedim 15 gunlukten beri boyle
ama ben ameliyat oldugumda mama verilmisti iki gun o zaman suumuksu degildi benim sutumle alakalı oldgunu dusunudm o nedenle am bizde kan falan yoktu
biz de de kanı içerde fissür var dedi.çok gazlı olduğu için fissüre neden olumuş. ona bağladı.sümüksü ve yeşil kaka arada sarıya dönüyor. dediğin gibi bende sümüksüz görmedim hiç.
bak sütümle alakalı olabilir demişsin süt için test yapılacak yarın. öyle bişey varmış. 3 kere kaka tahlili yapıldı çıkmadı bizde ama dr.u hemen amip dedi. canım sıkıldı. neyse sende sütle alakası olduğunu düşünüyorsan bu testi yaptırabilirsin.tekrar sağol. Allahım bebeklerimize şifa versin.