TEST

2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

sarmasik
4-03-10, 12:03
ne oluyor kizlar ya!!cosmussunuz valla..bir doktora gittim geldim ammada kaynatmissiniz..:umursamaz:hayatin bugün göz testini yaptirdim..hersey normalmis..problem yok cok sükür..birde basmamasini felan sordum..adamda kizdi biraz..her cocuk farkli dedi..önemli olan bu dönemde saga sola bebeginizi sallarken kafasini tutabilmesiymis..a.s simdi sizin yazdiklariniza gecelim..

norraa
pinky meslek secimi nasil oluyor

norraa
pinky_42
nurdaaaaaan atlagel böbeeem
al duvaa tırmanan teoşuda gel yamacımıza..
ama bizim evde mısır amc yok kime bagırıp rahatlar bilmem.
bulurus bi mısır amca sizin için
geliyim valla, misir koçani da olur , sorun diil, maksat desarj olmak:))

fasulyeko
esrako
meltem nice mutlu yıllar dogum gunun kutlu olsun
sakaleynmaster
MELTEM doğum günün kutlu olsun Yeni Yaşın Sağlık Mutluluk Ve Huzur getirsin
norraa
MELTEM dogumgunun kutlu olsun..

QUOTE]

seerni
meltem doğum günün kutlu olsun nice yıllara
ben eksik kalırmıym bende yazıyım
evlendiğimde 48 kiloydum ve hatta kına gecesi elbisem dikilirken ölçümü almışlardı tam tamına 90 60 90 dım
bir buçuk 2 yıl sonra 61 e çıktım ne oluyo diyip silkelinince bide doğum kontrol hapını bırakınca birden 54 e düştüm
ama 57 ile hamile kaldım
79 la doğuma girdim
şu an 66.9 um
mumy.2009
meltem doğum günün kutlu olsun. facede olmadığım için burdan öğreniyorum doğum günün olduğunu. nice mutlu yıllara sevdiklerinle inşallah..
QUOTE]

tazefasulye
Nişanda : 60
Evlenirken : 52
1 sene sonra :57 - 58
Gebelik öncesi : 67
Doğumda : 84
Eve geldiğimde: 78
REcime başladığımda : 73
Bu sabah : 67.1

MELTEM yeni yaşın kutlu olsun. Nİce güzel senelere ailenle birlikte...

QUOTE]

hepinizi seviyorum bir doğumgünü çocuğu olarak (bu arada 31 bitti) beni çok mutlu ettiniz hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim

öpüyorummmmmmm

gelelim kilo konusuna
üniversiteye girdiğimde 1997- 49 kilo,
eşimle tanıştığımda 1999- 58 kilo
düğünümde 30.08.2006- 53 kilo
hamile kaldığımı öğrendiğimde 10.12.2008- 59,5 kilo
doğuma giderken 03.08.2009- 78 kilo

şimdi 60 kiloyum

pinky_42
esrako esrako
ee sen BİB da ne yiyeceksin böbeem
misal mantı yapmayı planlıyordumda?

dip not BİB bilmeyenler için buyuk istanbul buluşması
yemeyenlerinkini de yerim hiç affetmem :))
bu arada BİB tarihi 20 martsa bana da uyar sanırım

esrako
sagol gullumm eyvallah :) hele bir cumartesi yapmayın zaten iki elim yakanızda olur .)

QUOTE]
evet cumartesi en iyisi

esrako
oo tamam o zaman gullum. geliriz bayrampasalara artık uzak ama napalımm :)))
bak iste kuru kuru mantı resmi koydun olay oldu boyle uygulumalı yap bak sesimizi çıkarmı :))

pinky_42
özgül gözun aydın.
problemsiz dönmüşsünüz..
bizhenuz göz muaynesi yaptırmadık belki bu ay yaptırırız..

esrako
aa gullu cidden yani aysinle senin için cumartesi dedin ama meltemde var calısanlar arasında lutfen yanii bak çogunluk olusturuyoruz yamuk olmasın :))

esrako
goz muaynesini dunya goz hast sordum. ilk muayne 6 aylıkken deniyor ama duzenli çocuk dr unuz varsa gerek yok dendi çunku aletlerle falan bakılamiyorums bu donemde normal ç ocuk dr unun yaptıgı goz odaklamasına bakma falan yapılıyormus boyle olunca ben simdilik gitme isini erteledim yasını geçsin oyle gideceğim

pinky_42
ayyy nurdaaaaaaaaaan meslekseçimi derken işte ufak bi eglence

tepsi gibi bişeye kalem kitap hesap makinesi makas pc mouse falan koyuyorsun çocuk hangisi seçerse o meslkden oluyor.
ben kerpedende koymayı düşünüyorum dişçi olarbelkim

ama yaho toka seçmiş mesela bul bakalım bu çocuk ilerde ne olur
toka tuccarımı kuaför mu

pinky_42
ayyy ilahi esrakom yaa
takılma keliemeler
cumartesi didik işte uzatma yaff

hem meştem pazartesileride evde o sebepden didim..

petrik
pinky_42
üniverstedyken diyetisyene gitmiştim onun bana dediği
en spot cümle şu idid.
wc de idrar rengin beyaza döndüğünde yag yakmaya başlıyorsun demekdir demişti.
ee güllü benimde hep beyazdır ozman bende yağ yokumu şimdi
göbeğimdeki yağlar ne oluyor ?? : )))

esrako
bildigim kadarıyla reflor ishali kesmek için degil.
zaten ishali kesmek iyibirsey degil.
reflor ishal olunca vucuttan atılan gerekli maddeleri geri koymaya yarayan bir ilac. tuz seker vs gibi.
hanieskiden sekerli tuzlu su içirilirdi ya o misal onun tibbi olanı.
evet esra doktorda aynısı söyledi reflor için ishale iyi gleiyor dedi kabızlık için pek fayda etmezmiş

petrik
4-03-10, 13:03
dişş hediğini bizde yapıcaz
güllünün anlattıgı gibi eğlance olsun diye konuyor etrafına kalem kitap makas gibi şeyler

petrik
Çağan'ın çığlıklarından başım şişti minosette fayda etmez oldu
dillendiklerinde de sorulardan bunalıcaz o ne bu ne sürek hı hıı deyip duracaklar: )

EvrimKuzey
pinky_42
evrim geçmiş olsun ya
ishal ne berbattır bilirim
ama olsun kabızlıkdan iyidir yine.
çok geçmiş olsun
san tavsiyem reflor diye ilaç var onu oku emzirenler için uygunsa hemen bi defada kesiyor
yada kahveye limon damlat ye
bir sonraki wc de farkı göreceksin.
Esrako da yazmıs kuzum, gecen ben de yazdım, ıshal ken ya da mıde bulanırken vucuda mudahele etmemek gerekıyormus, toksınlerı atmaya calısan bedene,beyın tarafından bu ılaclar netıcesınde atma onları denırse, karacıgere, bobreklere toksın atlayabılırmıs, cok tehlıkelı ımıs.. vucut toksınlerı atana dek ıshalım ıste.. ben de maden suyunun gazının cıkmasını bekleyıp ondan ıcıyorum sık sık.. bol su bır de.

norraa
peki ben kuzye bakip bakip ham yapsam onu:)) nasil cigniyor peki??
gecmis olsun canim neden oldu ki??
Buralarda bu vırus yaygın Nurdanım, havadan kapılıyor denıyor.. en son etrafından Sefa teyze olmustu, dun de annenım arkadası eşi ıle evde yatıyormus.. bole ıste. Ben zehırlendıgımızı sanmıstım, megersem degılmıs.

norraa
bizde izmirde bulusup , dis bugdayi yapalim:)) kiskandim bak simdi..gerci ben yasini kutlarken yapiim diyorum malum daha dis yok..
Yapmayan cipsi olsun.. kendılerı bı zamanlar hep aramızda ıdı.. iri idi, pabuc kadar dili var idi ama guzel ınsandı.. hasretle anıyorum kendısını. Umarım tekrar aramıza doner.

sarmasik
esrako
gunaydınlarrr

bende oglum 2 yasında iken gittigimiz cesme tatilinde yasadıklarımı yazayım dedim madem komik olayları anlatıyoruz :) ilerde basınıza gelebilcek seyler hazırlıklı olun.

cesme ye tatile gittik bayanlar olarak annem kayınvalde gorumcem ablam ben ve yegenler çocuklar vs. berke delirdi zaten tum sevdikleri yanında iyice simarmıstı saatleri dakikaları sayıyordum eve donmek için ilk kez ibo olmadan gitmistim burnumdan geldi diyebilirim

bu arada annem ve kayınvaldemi bana yardımcı olurlar diye goturmustum ama nerdeee sabahytan biz yuruyus yapcaz biz suraya dolasmaya gitcez diye programlarını bildiriyorlardı ben berke ile basbasa kalıyodum:) ablam desen bekar kendi aleminde çocuk nedir bilmez umru degil
yine ne varsa gorumcemde vardı o yardımcı olmustu amab ir yere kadar tabi

yine boyle bir gun berke yi çocuk havuzuna sokacagım iste bezini çıkardım simidine oturttum ama daha havuza yeni girdik iki dk tutup çıkaracaktım o zamanlar boyle mayo bezler falan yoktu. bezle de sokamayacagıma gore neyse.

daha bunu koydum havuza ben kendim girerken havuzda yuzeyinde bir suru kahverengi parca parca birseyler aa bunlar ne falan oldum saniyelik tabi o arada bir suru kadın kostu çocugunu çıkarmak için çıkın çıkın bagrınan insanlar ben saskın aaa ne oluyor falan hala suyun ustunde yuzenlerin kaka oldugunu idrak edememisim dusunun :) ve o kakaların benim oglumdan oldugunu.)) ay allahım farketmemle kıpkırmızı olup sudan çıkısım anlıktı yani . ve sonrasında etrafımda soylenen bagıran kadınlar boyle sokulurmu bez olmadan bilmemne ama bende tik yok hemen kactım gorumcemin yanına allahım deliriyodum nasıl uzerime geldiler ordu gibi:))) berkeyi uyuttumdu ondan sonra kendimde yuzu koyun sezlonga yatıp hiç etrafa bakmadan aksamı etmistim ve havuz basında terliklerim kalmıstı ne zaman millet cıktı gitti saat 7 oldu gidip terliklerimi oyle almıstım hiç unutmam :)))

tabi bu aradg orumcem gidip hemen yonetime bildirdi havuzu temizlediler falan ama ertesi gun bile millet sokmuyordu çocuklarını çocuk havuzuna.)
ay sen bendende beter olmussun canim ya..kaydirigubbakcemile3
milkshake
günaydın.....

GYSPRANIN doğumdan önce yaptığı bi en tablosu vardı topiğin anneleri için benim içinde sanırım tam hatırlamıyroum ama en bahtsızmıydı en şanssızmıydı neydi bu senede kendimi öyle ilan ediyorum:KK43:(((

çok hastayım arkatdaşlar... bir türlü hastalık yakamı bırakmıyor.... daha bronşiti atlatamadan dün bir üşüme aldı bacaklarımdan aşağıya otobüsle eve giderken eve gittğim gibi kendimi attım yatağa zorla yemek yedim hem ayaklarım üşüyor hem sızlıyor dizkapağımdan aşağıya kemiklerimi kırıyorlar sanki... sabahı zor ettim ağrı kesiciler falan... sabahın 8,5 unda aile hekimine çıktım iğne falan yaptırdı hemen ilaç falan yazdı dedi iğneden yarım saat sonra ağrın geçer ama hala geçmedi çok ağrıyor bacaklarım akşama doğru yeniden gidip iğne yapılacak.... bronşit için antibiyotik tedavim bitsin tahlil yapacakmış romatizmadan şüphelendi.... 2010 bana hiç uğurlu gelmedi.... hala çok ağrıyor ayaklarım....napıcağımı şaşırdım ve hala çalışıyorum :KK43:((
cok gecmis olsun canim benim..a.s.insallah korktugun gibi cikmaz..:Saruboceq:
pukket
Doğum sonrası psikoz veya post partum depresyon denilen illete yakalanmışım ve çok ağır geçirdim. İlaçlarla insan içine çıkabilecek hale geldim şu an. İnanın nasıl oldu anlamadım herkes kendine dikkat etsin nolur. Doğum sonrasında ilk biryılda görülebilmekteymiş.
hosgeldin canim..gercekten cok zor günler gecirmissin..ama bak simdi yeniden aramizdasin..bebisinle cok mutlu ve huzurlu günler seni bekliyor artik..a.s.
milkshake
MELTEM doğum günün kutlu olsun sevdiklerinle nice mutlu sağlıklı senelere....
jenny_sh
kilo insanı çok değiştiriyo - ben hiç bir zaman öyle zayıf olmadım ama o ilk resimdeki halimden memnundum - kendimi çok iyi hissediyordum
kilo alınca ayakkabılarımı eğilip bağlayamaz oldum - e kilo da kilo hani 20 küsür öyle böyle değil !!
canim bozma moralini..insallah bu azimle hepimiz eski formumuza kavusacagiz..:Saruboceq:
norraa
haha bende aksam eklicem resim:))
evet!!evet!!hihoyyyt
EvrimKuzey
Ya ben bu Kuzey le ne yapacagım!!!

Adama mama hazırlıyorum yemıyor.. az once benım tostumdan bı parca elıne verdım, cavdarlı, lıght peynırlı tost.. adam hapur hupur onu yıyor yafff,eline bakıp bakıp yumuluyor tostaa :)))))
canim bence ver yesin..doktor bana bugün 1 yasina kadar herseyi yemeyi ögrenmeli dedi..kendi yemeklerimizden de verebilirmisiz..tabi az yagli ve baharatsiz..helede istahsizsa ver onlardan yesin dedi doktor..
mumy.2009
bende bu akşam size geçmiş fotolarımdan yükleyeyim kızlar. şöyle nostalji olsun.. hem de bana saç hakkında fikir verirseniz sevinirim fotolarıma göre. şu sıralar saç boyatasım var nedense.. açık kahve hiç kullanmadım öyle mi yaptırsam diyorum. ama koyu olan bu renkte çok rahat kararsız kaldım.
yükleyin bakalim canim..merakla bekliyorum..hihoyyyt
esrako
goz muaynesini dunya goz hast sordum. ilk muayne 6 aylıkken deniyor ama duzenli çocuk dr unuz varsa gerek yok dendi çunku aletlerle falan bakılamiyorums bu donemde normal ç ocuk dr unun yaptıgı goz odaklamasına bakma falan yapılıyormus boyle olunca ben simdilik gitme isini erteledim yasını geçsin oyle gideceğim
canim gercekten zor oluyormus..bir türlü gözleri odaklanmiyor..bebeklerde zor..1 yasindan sonra felan daha rahat olur herhalde..a.s

EvrimKuzey
Meltem, dogum gunun kutlu olsun arkadasım, en son ben ıdrak ettım sanırım.

sarmasik
meltem dogum günün kutlu olsun canim..opuyorumnanaktan

norraa
pinky_42

tepsi gibi bişeye kalem kitap hesap makinesi makas pc mouse falan koyuyorsun çocuk hangisi seçerse o meslkden oluyor.

toka tuccarımı kuaför mu
ben bunu duymustum hatta kuzenlere bebkken yapmistilk ama unuttum ondan sordum, tutarmi tutar..

EvrimKuzey
Ozgulum verıyorum kuzum.. kedı gııbı bakıyor yuzume, yedı ıste bı parca cavdar ekmeklı tost.. sonra yogurdunu yedıreyım dedım, o agızı acmamak ıcın verıdıg cabayı gormek gerek.. 100ml lık yogurdun 4/3 unu zar zor yedı.. cok da ustelemıyorum kasıktan sogumasın dıye.. durumumuz bole ıste.

sarmasik
pinky_42

toka tuccarımı kuaför mu
demekki sacma sapan seyleri koymamak lazim ortaya..mazallah daha beter seyler tutarsa ne yapariz..kaydirigubbakcemile3
norraa
ben bunu duymustum hatta kuzenlere bebkken yapmistilk ama unuttum ondan sordum, tutarmi tutar..
ay deneyeyim bakayim..

sarmasik
bebeginizin göbek baginida atmissinizdir siz simdi..bende atacaktim ama hala duruyor evde..ne yapayim simdi...:uhm:

petrik
geçmiş olsun Evrim
yrim ben Kuzey'ini Çağan da hasta olmadna önce aynı Kuzy gibiydi şimdi azaldı iştahı

petrik
sarmasik
bebeginizin göbek baginida atmissinizdir siz simdi..bende atacaktim ama hala duruyor evde..ne yapayim simdi...:uhm:
ben atmadım yatagının altında duruyor, atma sende evde kalsın evne bağlı olsun
ben belki haca giden biriyle hacca gönderirim

norraa
ben teosu alip doktora gitmeye gidiyom..(cumleye bak be, nevin hoccam gormesin)..opuldunuz..

EvrimKuzey
petrik
geçmiş olsun Evrim
yrim ben Kuzey'ini Çağan da hasta olmadna önce aynı Kuzy gibiydi şimdi azaldı iştahı
Ya kuzum, yok ıstahı, hem de hıc yok.. sabahtan berı yedıklerı hıc bır sey.. sütüm de yok aksı gıbı.. su hastalıkla bırlıkte ıyıce gıttı.. aklım bu cocukta, canım sıkkın.. hıc bır sey yemıyor, farkedıyorum bacakları falan zayfılıyor.. bır turlu agzına keyıfle bır sey sokmuyor adam.. neredeyse 1 aydır boyle :KK43:

sarmasik
Hayır atmadım.. aklımda Galatasaray lısesı vardı.. ondan da vazgectım, ıstemıyorum benden uzak olsun.. sımdılık duruyor.

sarmasik
norraa
ben teosu alip doktora gitmeye gidiyom..(cumleye bak be, nevin hoccam gormesin)..opuldunuz..
ay cümle cok korkuncta teosum daha mi kötülesti canim..insallah cok önemli birseyi yoktur..:Saruboceq:

esrako
sarmasik
yok canım atmadık niye atalım
ben oglumunkinide saklıyorum neree atayım napayım derken 10 sene geçti e madem oyle evde kalsın evine baglı olsun dedik
elimdeki malzemeleri s ayıyorum
berkenin gobek bagı
berkenin pipisinin ucu
ece nin gobek bagı :)) hepsi ayrı minik takı kutularında duruyorlar :)))

milkshake
en sonunda bende yeminimi bozucamm uleynnn....

bitiyorum sizin şu rejim sohbetinize sırf bende şu muhabbete katılmak için rejime başlıcam artık...
hoş ben sanki rejimde gibiyim nazi emir kampında çalıştığım için... sabahları fiks menü simit yada pogaca öğlenleri meyve yada büsküvi akşama ise allah ne verdiyse işte onu kısamıyorum gündüz pek birşey yemediğim için akşam yemeden duramıyorum artık durmalıyım başarırım inşalllah......

esrako
evrim siz duzenli dr kontrolune gidiyormuydunuz
kilosuna bakıldımı yakın zamanda cidden veriyormu acaba boyu uzuyor sanam ı oyle geliyor ? kilo almaması tamamda vermesi hiç iyi degil insallah senin gozun yanılıyordur :KK43:

milkshake
EvrimKuzey
Ya kuzum, yok ıstahı, hem de hıc yok.. sabahtan berı yedıklerı hıc bır sey.. sütüm de yok aksı gıbı.. su hastalıkla bırlıkte ıyıce gıttı.. aklım bu cocukta, canım sıkkın.. hıc bır sey yemıyor, farkedıyorum bacakları falan zayfılıyor.. bır turlu agzına keyıfle bır sey sokmuyor adam.. neredeyse 1 aydır boyle :KK43:

Hayır atmadım.. aklımda Galatasaray lısesı vardı.. ondan da vazgectım, ıstemıyorum benden uzak olsun.. sımdılık duruyor.
evrim sana ve eşine büyük geçmiş olsun.... en zor şeylerden biride ishal...

kuzy zayıflamamıştır annesi sana öyle gelmiştir... bu dönemde böyle sanırım genel bi iştahsızlık sorunu hepsinde var selinde öyle çok çok az yiyor o kadarcık şeyle nasıl doyuyor anlamıyorum bebekken bile daha fazla yiyordu... geçen ay dr. a korka korka gittim dedim kesin kilo verdi almayı bırak şükür 200 gr almış o yememesine rağmen... banada öyle yemeğince kilo vermiş gibi geldi ama değilmiş... toparlayacaklar inşallah şu dişleri çıkıncaboshayallersmile

petrik
EvrimKuzey
Ya kuzum, yok ıstahı, hem de hıc yok.. sabahtan berı yedıklerı hıc bır sey.. sütüm de yok aksı gıbı.. su hastalıkla bırlıkte ıyıce gıttı.. aklım bu cocukta, canım sıkkın.. hıc bır sey yemıyor, farkedıyorum bacakları falan zayfılıyor.. bır turlu agzına keyıfle bır sey sokmuyor adam.. neredeyse 1 aydır boyle :KK43:.
ayn canım ya inşallah senin gözüne öyle geliyordur zayıflamamıştır umarım
bende tostumu yemek istiyor diyince iştahtan sandım
yemeyen bebek çok zor bizde de durum aynı çok yıpranıyorum ona yemek yediricem diye : (

norraa
geçmiş olsun Teomuza

esrako
her gun bu saatlerde bizim cafeden ananas alıp yiyordum. bugun bakayım dedim faydaları nelermis
epey faydası varmıs ozellikle yag yakımında etkiliymis sizlerlede paylasmak istedim

ANANASIN FAYDALARI
ANANAS

Ananas’a bayılırım ben. Sadece kalsiyum açısından çok güçlü bir besin kaynağı olduğunu biliyordum. Ama benim bilmediğim daha birçok faydaları varmış. Bunları da okuyunca sizlerle paylaşmak istedim. Bence bu meyveyi göz ardı etmemek gerekir. Siz ne dersiniz?!...

Tropikal Bir Meyve: Ananas

Değerli mineraller ve vitaminler deposu: örneğin;

Pürüzsüz bir cilt için, demir; güçlü saç-tırnak ve cilt için, kalsiyum; sağlıklı cilt ve göz için, vitamin A; hücrelerin çoğalmasını sağladığı için, vitamin B ve cilt deki kollagen oluşumu için vitamin C içeriyor.

Protein sindiren ve zayıflamayı sağlayan enzim olan bromelain sayesinde sadece sindirime yardımcı olmakla kalmaz, vücutta meydana gelebilecek olan iltihapları ve şişkinlikleri de etkili bir biçimde azaltır. Özellikle sinüzit, bademcik iltihabı, gut hastalığı, mafsal iltihabı ya da yaralanma veya ameliyatlardan sonraki iyileşme dönemlerinde ananasın faydalı olduğu bilinmektedir.

Bromelain, vücudun su tutmasını azaltır, iltihapları giderir, Aşırı trombosit yapışkanlığını önlediği için doğal bir kan incelticidir. Ancak bromelainin kan inceltici ilaçlarla beraber kullanılması tavsiye edilmez. Bazı kişilerde alerjik reaksiyonlar oluşturabilir veya kalp hızını yükseltebilir.

Ananas, az bulunan bir mineral olan manganezin mükemmel bir kaynağıdır. Anti oksidan koruma sağlar ve bağışıklık sisteminin destekçisidir. Sağlıklı bir diyet meyvesidir.

Ananas kilo verdirir. Ananas insan vücudunun ihtiyaç duyduğu bütün vitaminleri ve 16 doğal mineral içerir. Ananasın kilo verdirmedeki sırrı ise zengin suyunda saklıdır. Ananas suyu vücuttaki yağı etkili bir şekilde eritebilir. Dolayısıyla her gün yemekte ananas ya da ananas suyu tüketilebilir. Ancak yemeden önce ananası tuzlu suda yarım saat bekletmek gerekir.

Mide ve bağırsakları temizler. Ananas etin sindirilmesinde yardımcı olabilir. Ananasta bulunan protein mayası, yemeklerdeki proteinleri etkili bir şekilde çözümleyerek mide ve bağırsakları hareketlendirir.

Cilt ve saçı güzelleştirir. Ananasın içerdiği zengin B vitamini cildi etkili bir şekilde nemlendirir ve saçı da parlatır. Bunun yanı sıra ananas stresin giderilmesi ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine de yardımcı olur.

Tansiyon ve kandaki yağ oranını düşürür. Ananas kan dolaşımını hızlandırarak hem tansiyonu, hem de kandaki yağ oranını düşürmede etkili olabilir. Ananas, vücutta yağ birikimini de önler.

Nezleye karşı birebirdir. Ateş, öksürük ve boğaz ağrısı nezlenin en önemli belirtileridir. Bu durumda, yatakta dinlenmenin yanı sıra bir bardak taze ananas suyu da içilebilir. Çünkü ananas suyu ateşin düşürülmesi ve nefes borusu enfeksiyonunun önlenmesinde de etkilidir. Tıbbi araştırmalara göre, eskiden beri insanlar, boğaz ağrısı ve öksürüğü ananasın içerdiği protein mayasıyla gidermeye çalışmıştır.

Beyne giden kan yollarını temizler ve beynin kan dolaşımını arttırır.

Ananasın son yapılan araştırmalarda doğal yapısında bulunan bromelain enziminin CCS molekülünü içerdiği ve bunun da kansere karşı insan vücudunun bağışıklık sistemini harekete geçirdiği kanıtlandı. Bromelain, vücuttaki proteinleri ayrıştıran ve sindiren bir enzim olduğundan hazmı kolaylaştırır, mide asidini düzenler. Kemik ve eklemlerdeki kireçlenmeyi önler. Alerjilere karşı korunma sağlar. Ananasın içindeki enzimlerin yağ yakma özelliğinin olması kozmetik sektörünün de bu meyveye olan ilgisini giderek arttırıyor. ıdrar söktürücü etkisi nedeniyle vücuttaki toksinlerin atımına yardımcı olduğundan selülit tedavisinde de kullanılıyor.

Ananasın içindeki enzimler, protein sindirimini hızlandırdığından oldukça doyurucudur.

esrako
bu arada demin yolladıgım yazıdaki enbastaki ananasa bayılırım b en ile baslayan kısmı ben yazmadım kose yazarı yazmıs :))

sarmasik
esrako
yok canım atmadık niye atalım
ben oglumunkinide saklıyorum neree atayım napayım derken 10 sene geçti e madem oyle evde kalsın evine baglı olsun dedik
elimdeki malzemeleri s ayıyorum
berkenin gobek bagı
berkenin pipisinin ucu
ece nin gobek bagı :)) hepsi ayrı minik takı kutularında duruyorlar :)))
ay benim oglaninki kesin cöpe felan atildi gitti..ne olacak simdi..benim oglan sokaktan geri gelmezse ya...eyvahedigeldismile
esrako
bu arada demin yolladıgım yazıdaki enbastaki ananasa bayılırım b en ile baslayan kısmı ben yazmadım kose yazarı yazmıs :))
canim benim baslayacagim beslenme ve zayiflama programinda da elma ve ananas baslica meyveler..ama turuncgillerden meyve hic yok..nedenini sormadim ama tam olarak görüsünce paylasirim sizlerle..

EvrimKuzey
esrako
evrim siz duzenli dr kontrolune gidiyormuydunuz
kilosuna bakıldımı yakın zamanda cidden veriyormu acaba boyu uzuyor sanam ı oyle geliyor ? kilo almaması tamamda vermesi hiç iyi degil insallah senin gozun yanılıyordur :KK43:
Kılo sabıt.. baktım Esra.. duzenlı gıdıyoruz, 9 eylulde bır prof doktorumuz var.. bu haftanın sonunca kılosunu olcup kendısıne bıldırecegım..

Dun bızımle bırlıkte cubuk makarna yedı.. bı de hüpletio Esra :bbo: ne guzel corba yaptım ona.. kerevızlı,etli,havuclu,bulgurlu.. adam ıkı kasık aldı tüpürdü.. bakıyorum tadına,gayet te lezzetli

aspirinn
2977. ye kadar alıntılar aşağıdadır.. geçmişte kayboldum alıntılarım gitmesin die kapatmadım pc. yi ilkenin karnını doyurdum uyuttum evi süpürdüm sildim aralarda okudum geçmişi ve sayfaların ne kadar hızlı ilerlediğini ve bugüne hiç ulaşamadığımı fark ettim..

norraa
bizim atesimiz 38.6 ya cikti yine ve yine oksuruyoruz; yine bronsit sanirim, bakalim yarinida bekliyip dr a goturcem yine..simdi fitilini verdim mamasini verdim yarisini bile zor icti, sizdi fitil etkisiyle, yemegimi yaptim babamizi bekliyorum, 39u gecerse hastaneye goturcem..

çok geçmiş olsun.. neden böyle sık tekrarlıyor acaba tam iyileşmedimiki yavrum yaa..

pukket
Bebeğim Çook tatlı maşallah. Bu dönemde leyla gibi olduğum için, annem ve kayınvalidem bakdılar ona. Ben bazı günleri hiç hatırlamıyorum bile, 3 gün hiç uyumamaşım, insan beyni çok garip. Halisülasyon, deprem korkusu, ölüm korkusu etrafımdaki insanlardan şüphe etme saçma sapan düşüncelerle uğraşıp durmuşum. Annem anlatıyor şimdi çok gülüyoruz.
hoşgeldin ben tanımıyorum seni ama çok geçmiş olsun çok zor günler atlatmışsın.. inşallah tekrarlamaz.
sakaleynmaster
bencede emeklemesini istemiyorum ..yerlerde sürünmesinden hoşlanmıyorum..çünkü ne yaprsak yapalım asla hijyen olmaz..kızım emeklemedi direk yürüdü...darısı yusuf beyin başına...bu benim kendi nacizane düşüncemdir..buyrunnnnnnnnn
amaa emekleyince diz kasları güçlenirr.. emeklemek doğal bi süreç yürümeden önce bence emeklemelilerr.. evet haklısın tam hijyen sağlayamayız ama ben hergün çamaşır suyuyla siliyorum emeklemeye başlayınca daha dikkat edicem tabiki. hem sonra evde ayakkabıyla gezmiyoruz emekleyip birazda mikrop almasında bi sakınca görmüyorum ben tamamen mikroplardan soyutlayamayız hem ufak mikroplar bağışıklık sisteminide güçlendirecektir.. bbuda benim fikrim tabi sizler ne düşünürsünüz bilemem.. buyrunnnnnnnnn
jenny_sh
nişanımda ( 05.02.2006) 60-62 kiloydum
düğünümde (21.05.2006) 58 kiloydum
3.5 sene sonra hamile kaldığımı öğrendiğimde 82 kilo olmuştum ( evlilik yaramış hemde nasıl yaramış !!! )
doğuma giderken 89 kiloydum
doğumdan sonraki gün 79 kilo olmuştum
5 ay emzirdiğim dönem boyunca 71 e kadar indim
ama sütüm bittiği an kilo almaya başladım ( ne hikmetse)
75 küsür de diyete başladım
şuan 72.8 im
biraz resim ekliyorum - fark görünsün

nişan

düğün

3.5 sene sonra - kollara dikkat - sumocu gibi olmuşum :KK43:

doğuma giderken

ve en son halim - 3-5 gün önce çekildi bu resim

hedefim ilk resim - çok mu istiyorum kafamçokkarıştı
ya bişi söylimmi tombul insanlar hep bana çok hoş görünmüştür. belkide oldum olası kilo almaya çalıştığımdan olabilir.. zayıfkende çok hoşbi hatunmuşsun ama ben şimdiki halini tercih ederim.. çok değişmişsin ama bence çok olumlu olmuş...

alıntılarımın bi kısmı çıkmamışmı ne anlamadım..

şimdi 2978 den devamm:kahve:

EvrimKuzey
milkshake
evrim sana ve eşine büyük geçmiş olsun.... en zor şeylerden biride ishal...

kuzy zayıflamamıştır annesi sana öyle gelmiştir... bu dönemde böyle sanırım genel bi iştahsızlık sorunu hepsinde var selinde öyle çok çok az yiyor o kadarcık şeyle nasıl doyuyor anlamıyorum bebekken bile daha fazla yiyordu... geçen ay dr. a korka korka gittim dedim kesin kilo verdi almayı bırak şükür 200 gr almış o yememesine rağmen... banada öyle yemeğince kilo vermiş gibi geldi ama değilmiş... toparlayacaklar inşallah şu dişleri çıkıncaboshayallersmile
Amin... ınsallah oledır Sıbelım, saolasın, Allah razı olsun.

petrik
ayn canım ya inşallah senin gözüne öyle geliyordur zayıflamamıştır umarım
bende tostumu yemek istiyor diyince iştahtan sandım
yemeyen bebek çok zor bizde de durum aynı çok yıpranıyorum ona yemek yediricem diye : (

geçmiş olsun Teomuza
Ne zaman duzelecekler.. gercekten cok yıpranıyorum ben de.. aklım hep bu durumda.

esrako
Hamıleyken cok tuketmıstım.. hamılelık bıttı.. ortaklık bozuldu.. gozume kesıtrdıkce alıyordum eskıden.. sımdı dısarı cıkma olayım o kadar sık olmayınca o da kalktı. Bıraz buyusun Kuzey e yedırme bahanesı adı altında kendımı de bu bahaneyle beslemıs olurum.

aspirinn
sondan geriye doğru gitmeye karar verdim..

sarmasik
ben O.D.T.Ü nün mühendislik fakültelerinin yakınına gömdürdüm :lepi::roflol:

esrako
4-03-10, 14:03
oh çok sukur yukledim saatler surdu bir gariplik var ama neyse

ece nin yerlerde yuvalanan videosu face de olmayıp izlemek isteyenler için enbasta sibel için :)

resmin uzerine tikladıgınızda video baska sayfada acılıyor

petrik
pinky_42
esrako
semt olarak bayrampaşa canım
ben sana öyle bi tarif edrimki heçç google map falan gerek kalmaz

şimdi tarih olayına gelince pervin 15inde falan gelirse hemen geldiği haftanın cumartesinde yapalım çünkü istanbuldan sonra annesine gidiyorya pervin o sebepden

diş bugdayı derken dua falan olmıcak daha önce anlatmıştım ya maksad bir araya gelmek bugday yimek falan. birde ogluma meslek seçimi yaptırcas hehe..

bi anı olarak kalsın istiyorum
bizden başka kimse olmıcak
sadece bizim topik:)heheee
tarih bellimi güllü kısmet olursa bende gelirim

petrik
az önce seonun dağıttıgı kazakları topluyordum Çağan'ı yataga koydum ona laf atarak düzeltiyorum dolabı
tüm kazakları yataga koydum bi arkamı döndüm çağan yok !! çığlık attım adam tutmuş 3 kazak kemiriyor yüzü gözü kapanmış pis pis gülüyor eşşşek herif : )))

pinky_42
neszriiiiiiinnn

ay çok güldüm ya eşşekherif lafına..
bu zaamnlarda herseyi agızlarına götürüyorlar dikkat etmk lazım

tarih sanırım 20 mart

esrako
adasım nerde yahu iyice bosladı bizi hiç girmiyor artık resmennn esraa duyuyormusun 20 mart bib var heyyy

esrako
çok eski resimlerim bu pc de yok dogum izninde tasımısım hepsini eve

6/6/2006 da ikinci kez evlenirken bir resim buldum onu atayım size

esrako
flash disk yanımdaymıs isimde yogun degil su an yukleyecem eski resimlerimden daha çok gaza gelirim belkii.

petrik
çok zayıfmışsın sende Esra
sizin 2. evlilik hikayeniz çok hoş Berk'e küçükmüş ne tatlı kimin şahidi oldu : ))

esrako
4-03-10, 15:03
flash disk yanımdaymıs isimde yogun degil su an yukleyecem eski resimlerimden daha çok gaza gelirim belkii.

esrako
berke sahit degildi canım sahitler ordan iki tane memur bulduk onlardı berke sonradan oturdu :))

2007 oncesi resimlerim yok yanımda asıl 2005-2006 en zayıf donemlerimdi barıstık kilo almaya basladım rahatlık yaramıyor insana: ))

aspirinn
esrako
berke sahit degildi canım sahitler ordan iki tane memur bulduk onlardı berke sonradan oturdu :))

2007 oncesi resimlerim yok yanımda asıl 2005-2006 en zayıf donemlerimdi barıstık kilo almaya basladım rahatlık yaramıyor insana: ))
mesajlardan çözmeye çalışıyodum bende 2. evlilik olayını yanlış anlamadıysam eşinle küsüp ayrıldınız sonra barıştınız evlendiniz yanii.

Allah bozmasın yuvanızı ..

aspirinn
MELTEM doğum gününmüşş geç oldu ama kutlarım seni...
sağlıkla mutlulukla huzur ve parayla dolu uzuuun bir hayat dilerim
..