TEST

yapılışını merak ettiğiniz saç modelleri

kelebekcik
20-08-09, 20:08
angel_angel
hilal cnm sen saç şekillerinin fotosunu koysann?
nasıl saç şekilleri canım?kendi beğendiklerimden mi?

angel_angel
20-08-09, 20:08
kendinde denediğin yani mesela krepe:))))

kelebekcik
20-08-09, 21:08
angel_angel
kendinde denediğin yani mesela krepe:))))
tabi canm en yakın zamnda ekliycem söz:lepi:

(((*mErVe*)))
21-08-09, 11:08
hilal2106
düzeleştiriciyle de yapabilirsin tatlım mesela ben bu gün öyle yaptım arkalara krepe önüm perçem haricinde dağınık ve iri iri dlgalar..düzleştiricin ince mi canım?
Evt düzleştiricim ince..a.sYalnız denemiştim düzleştiriciyle bukle yapmayı ama hiç beceremedm..Nasıl yapıorsunuz yahu :kedi:
Bu arada burda dalgalar iri mi ya bana daha ince dalgalar gibi gelmişti, ben ince dalgalar halince ve dağınık olsun istiyorum ama..fisfisfis

klbkbr
21-08-09, 15:08
hilalcım bende dağınık topuzu soracaktım.saçımı katlı kestirdim daha kolay dağınık topuz yapmam gerek ama yapamıyorum bi türlü.hep balerin topuzu gibi oluyor...:KK43: :KK43:

Doro
21-08-09, 15:08
evet ya ben de dağınık topuz yapamıyorum. ama saçlarım düz. uzman tv de bi video izlemiştim. dalgalı saça yapıyorlardı. hatta kıvırcık bile diyebilirim. onların yaptığı gibi yaptım. ama saçlarım dalgalı / kıvırcık olmadığı için hiç benzemedi.

kelebekcik
21-08-09, 16:08
(((*mErVe*)))
Evt düzleştiricim ince..a.sYalnız denemiştim düzleştiriciyle bukle yapmayı ama hiç beceremedm..Nasıl yapıorsunuz yahu :kedi:
Bu arada burda dalgalar iri mi ya bana daha ince dalgalar gibi gelmişti, ben ince dalgalar halince ve dağınık olsun istiyorum ama..fisfisfis
canım düzleştiriciyle bukle yapımı sabit konularda var ama kısaca anlatmak gerekirse saçından istediğin kalınlıkta bi parçayı dipten düzleştiricinin arasına alıyosun saçının sol tarafını yapıosan sola sağ tarafını yapıyosan sağa doğru uçlara kadar döndürüyosun tüm işlem bitince dağınık olması için eline köpük sıkıyosun ve saçlarını karıştırıyosun tatlım..işte bu kadar..opuyorumnanaktan

kelebekcik
klbkbr
hilalcım bende dağınık topuzu soracaktım.saçımı katlı kestirdim daha kolay dağınık topuz yapmam gerek ama yapamıyorum bi türlü.hep balerin topuzu gibi oluyor...:KK43: :KK43:
canım benm en kolay dağınık topuz şu şekilde olur..önce bi miktar köpüğü veya vaksı elimize alıyoruz daha sonra saçları biraz karıştırıyoruz..perçemin varsa onları bırakıyosun tabiki..sonra saçları altlardan tutam tutam ayırıp tel tokayla yukarda biriktiriosun..harika bi model olucak sonuç olarak..denediğinde buraya yazarsın sonuçları tatlım..veya istersen beğendiğin modelleri koy onu tarif ediyim sanakaydirigubbakcemile5

kelebekcik
youthanasia7
evet ya ben de dağınık topuz yapamıyorum. ama saçlarım düz. uzman tv de bi video izlemiştim. dalgalı saça yapıyorlardı. hatta kıvırcık bile diyebilirim. onların yaptığı gibi yaptım. ama saçlarım dalgalı / kıvırcık olmadığı için hiç benzemedi.[/QUOTE

tatlım dağınık topuzdan bahsettim biraz istersen bide o şeklde dene

kmehtap
22-08-09, 09:08
canım çok güzel bilgiler veriyorsun
anlamadığım şu krepe işi resim falan yokmu hiç ya hiç bişe anlamadım vallaha okadarda saç yapma hakkında az çok şeyler bilirim düğünlere falan giderken kendim sarıp toplarım hep saçlarımı
ama bide şöyle bişe var ben almanyada doğup büyüdüğüm içinde krepe sözünü hiç duymadım ondanda olabilir bişe anlamadığım
bide şey sorcam bu saç düzleştirici ile nasıl dalga oluyor ya bi türlü göz onüne getiremedim şu bildiğimiz düzleştirici daha hani saçımızı arasına koyuyoruz aşağıya doğru çekiyoruz????

emeğine sağlık canım

kmehtap
yine ben :)
bu arada google de araştırdım şu krepe işini (nedense bu kelimeyi her duyduğumda aklıma krep geliyor :))
tamam ben anladım şimdi bildiğimiz kabartma yöntemiymiş ben bunu zaten senelerdir yapıyorum tarağıda özel kuaför malzemeleri satılan yerden almıştım
ama saç düzleştiri ile saç kıvırma hakkında biligiyli bekliyorum yinede canım sağol

angel_angel
arkadaşlar resimli paylaşalım bence ç0k daha iyi olmazmı?

terra
22-08-09, 10:08
hilal2106
ilk resim hadisenin saçından daha basit canım krepe derdi falan yok bunda diplerden başlanmş maşaya ama ters maşa değil hayatım düz maşa..düz maşa dediğimde saçı maşaya sararken saç maşanın altından geçirilip sarılıyo biliyosun dimi?iki modelde harika çok zevklisin
canım arkadaşın seçtiği modeller benimde hoşuma gidiyo ama dediğini anlamadım ben yaa :gitme:maşa yaparken maşayı yere dik olarak tutuyorum ve dışa doğru yani arkaya doğru sarıyorum. diplerden başlamış derken dibine kadarmı sarmış yani?? düz maşa ne canm ya anlatırsan çoouk sevinirim zemuszemuszemuszemus

kelebekcik
22-08-09, 14:08
kmehtap
yine ben :)
bu arada google de araştırdım şu krepe işini (nedense bu kelimeyi her duyduğumda aklıma krep geliyor :))
tamam ben anladım şimdi bildiğimiz kabartma yöntemiymiş ben bunu zaten senelerdir yapıyorum tarağıda özel kuaför malzemeleri satılan yerden almıştım
ama saç düzleştiri ile saç kıvırma hakkında biligiyli bekliyorum yinede canım sağol
merhaba canım düzleştirici ile bukle yapmada sözler pek yeterli olmuyo diye düşündüğüm için uzun bi arayıştan sonra bu videoyu buldum düzleşticiniz ne kadr inceyse yaptığınız işlem o kadr güzel olur ayrıca bu videodaki kız ortalardan başlıyo yapmaya o yüzden sadece uçlarda gibi duruyo sizler dipten başlarsanız çok daha güzel olur..saç tutamlarını çok kalın almamaya dikkat edin arkadaşlar..
işte saç düzleştiricisi ile bukle yapımı videosu
Anne Kaz: Saç düzleştiricisi ile bukle yapmak

işte buda krepe yapımı videosu
Krepe nasıl yapılır? - UZMAN TV
işinize yarayacağını umuyorum

kelebekcik
22-08-09, 14:08
terra
canım arkadaşın seçtiği modeller benimde hoşuma gidiyo ama dediğini anlamadım ben yaa :gitme:maşa yaparken maşayı yere dik olarak tutuyorum ve dışa doğru yani arkaya doğru sarıyorum. diplerden başlamış derken dibine kadarmı sarmış yani?? düz maşa ne canm ya anlatırsan çoouk sevinirim zemuszemuszemuszemus
canım maşayı sarmaya diplerden başlarsan daha güzel olur..ters maşa eline aldığın tutamı maşanın üstünden dolamaya başlayarak elde ediliyo..düz maşa da ise tutamı maşanın altından sarmaya başlıyosun..inş anlatabilmişimdir tatlımopuyorumnanaktan

terra
22-08-09, 18:08
saol canım ya zati saçım kısa uzayınca hergün sarcam valla bi uzasalar.:nazar:

kelebekcik
22-08-09, 20:08
terra
saol canım ya zati saçım kısa uzayınca hergün sarcam valla bi uzasalar.:nazar:
bakım yaparsan çok yakında uzar canım:eek:

çikolatagelin
22-08-09, 21:08
nasıl bakım tatlım var mı ozel bişey

seda_341
22-08-09, 22:08
sırf böyle görünmk için yrn gidip kahkül kestiricem:) ben kuaföre nasıl tarif etmem gerektiğini ve nasıl bu şekilde hacimli durabilceğini sormak istedim:)

kelebekcik
23-08-09, 10:08
çikolatagelin
nasıl bakım tatlım var mı ozel bişey
canım şampuanının içine bephantene evigen ampul katabilirsin..havuçlu turplu su fln yapabilirsin tatlım..zencefil de çok işe yaramıştıa.s

kelebekcik
23-08-09, 10:08
seda_341
sırf böyle görünmk için yrn gidip kahkül kestiricem:) ben kuaföre nasıl tarif etmem gerektiğini ve nasıl bu şekilde hacimli durabilceğini sormak istedim:)
hareketli kahkül diyince keser canım her yerde aynımıdır bilmiyorum ama..iri bi fırçayla bi kez fön çekersin her gün canım anında forma girer zaten..opuyorumnanaktan

seda_341
23-08-09, 11:08
saol hareketli kahkül diyorum yani tamam:KK70:

kelebekcik
23-08-09, 12:08
kestirdiğinde bizle paylaşırsan sevinirim canımyerimseniben

angel_angel
23-08-09, 12:08
ya evet kızlar artık resimli paylaşımlar yapalım

seda_341
23-08-09, 13:08
peki bu şekilde dağınık nasıl yapabilirim?Kahkül kestirmekten vazgeçicem sanırım bana yakışırmı emin değilim.Bide nasıl bu kadar yumuşak görünebiliyor saçlar sanki çok hafifmiş gibi yapısından mı?

kelebekcik
23-08-09, 15:08
seda_341
peki bu şekilde dağınık nasıl yapabilirim?Kahkül kestirmekten vazgeçicem sanırım bana yakışırmı emin değilim.Bide nasıl bu kadar yumuşak görünebiliyor saçlar sanki çok hafifmiş gibi yapısından mı?
canım saçlara öncelikle form verilmiş saçın dalgalıysa eğer braz köpükle yapabilirsin değilse de maşayı saçında çok tutmadan çok kalın tutamlar aldıktan sonra köpükle iice karıştır saçlarını..daha sonra önlerden biraz bırakıp tel tokayla yarım topladığında bu şekilde olur tatlım..bu resimdeki kızın saçları çok ince telli ve sönük saçın yapısından kaynaklanıyo ama bakımlarla çok güzel saçlara kavuşabilirsin tatlım..

seda_341
23-08-09, 21:08
benimde ince telli ama pek sönük diildir.Uğraşılmamış duruyo ama uğraşılmış demekki:ecrin_bebek:

nrgs
23-08-09, 22:08
cnm maşa yapmadan once duzlestırıyomusunuz sacınızı.duzlestırdıkten sonra maşa tutmaz fln dıyolar ben hıc denemedım gercı ama

handealan
24-08-09, 02:08
meraba hemserim sana bişi sorucam.avon sprey vaks tan bahsetmişin.sprey vaks nasıl bişi kuru mu ıslak mı saca uyguluyosun.bi de sert mi oluo kullandıında sacın merak ettim .dalgalandırmak için kullanılıo.ay amma soru sordum her neyse canm cevap veririsen cok memnun olcam

handealan
24-08-09, 02:08
hemso bide su sac nasıl yapılır bi anlatsana.yani o topuzun etrafına o sacı nerden bulmusta örmüş bi anlasam[​IMG]

dilara22
24-08-09, 03:08
cnm çok güzel bir topik açmışsın çok teşekkürler burda britneyin saçı nasıl yapılmış

kmehtap
24-08-09, 10:08
canım videolar için sağol saç düzletiricisi ile saçı kıvırmak süpermiş ya hayatta aklıma gelmezdi adı saç düzleştiricisi ama maşallah maşadan yada bigudiden daha güzel ve çabuk kıvırcıklar yapıyor vallaha

sug.
24-08-09, 21:08
canm benim saçım zaten kıvırcık ve omuzlarımda yıkayıp jöleleynce faln hoş oluo ama ben bu resmdeki gbi yapmak istiyorum saçımı nasıl olucakk ?*

tatlibadem
25-08-09, 11:08
canım öncelikle teşekkür ederim yardımlarından dolayı:) benim saçım dalgalı uçları özellikle ama şekilsiz dalgaları maşa ile yıpratmak istemiyorum bigudi kullanmak istiyorum ama daha önce hiç kullanmadım... iri dalgalı ve doğal görünümlü olması için ne tür bigudi kullanmak lazım öncesinde ve sonrasında bişey kullanmak gerek mi jöle sprey gibi...bide saçım kuru mu nemli mi olmalı.. çok soru sordum galiba:kedi: şimdiden teşekkür ederim canım:1hug:

kelebekcik
seda_341
benimde ince telli ama pek sönük diildir.Uğraşılmamış duruyo ama uğraşılmış demekki:ecrin_bebek:
uğraşılmış canım ama uğraşılmamaış havası verilmişkaydirigubbakcemile3

kelebekcik
nrgs
cnm maşa yapmadan once duzlestırıyomusunuz sacınızı.duzlestırdıkten sonra maşa tutmaz fln dıyolar ben hıc denemedım gercı ama
valla canım bazılarının saçı düzleştirdikten sonra maşa tutmuyo..zaten maşa yapçaksın düzleştirmene hiç gerek yok saçın maşa tutsa bile düzleştirerek kendini yormuş olursun..

kelebekcik
handealan
meraba hemserim sana bişi sorucam.avon sprey vaks tan bahsetmişin.sprey vaks nasıl bişi kuru mu ıslak mı saca uyguluyosun.bi de sert mi oluo kullandıında sacın merak ettim .dalgalandırmak için kullanılıo.ay amma soru sordum her neyse canm cevap veririsen cok memnun olcam
merhaba hemşerimm..sprey vaksı kuru yada nemli saça uygulayabilirsin farketmez..nemli saça uygulayınca daha sert oluyo kuruda daha doğal duruyo..dalgalandırmak için kullanabilirsin ben krepe yaptığımda sabitlemek için de kullanıyorum..opuyorumnanaktan

kelebekcik
handealan
hemso bide su sac nasıl yapılır bi anlatsana.yani o topuzun etrafına o sacı nerden bulmusta örmüş bi anlasam[​IMG]
bu saçın yapılışı acayip kolay hemşehrim..şimdi saçını normal topluyosun lastik tokayla sonra kuyruğnu tokanın etrafında döndürerek topuz yapıyosun..o örgü gibi duranda toka hani bant olarak kullanılanı flnda var ya onlardan işte..renk bijuteride bant şeklinde olanı vardı toka gibi olanı da mutlaka vardır..sonra o örgü tokayı da bir güzel topuzuna takıyosun ve bu modeli elde ediyosun..opuyorumnanaktan

kelebekcik
25-08-09, 12:08
dilara22
cnm çok güzel bir topik açmışsın çok teşekkürler burda britneyin saçı nasıl yapılmış
size faydalı olabiliyosam ne mutlu bana canım..şimdi öncelikle saçın dalgalıysa bi güzel düzleştiriyosun ardından saçını ince ince ayırıp sprey jöle veya vaksı dipten uca kadar sürüyosun saçlarının tamamına bu işlemi uyguluyosun..bu kadar tatlım biraz uğraştırabilir ama çok hoş bi model çıkıcak ortaya..kaydirigubbakcemile5

kelebekcik
sug.
canm benim saçım zaten kıvırcık ve omuzlarımda yıkayıp jöleleynce faln hoş oluo ama ben bu resmdeki gbi yapmak istiyorum saçımı nasıl olucakk ?*

canımm resim gözükmüyo:KK43:

kelebekcik
tatlibadem
canım öncelikle teşekkür ederim yardımlarından dolayı:) benim saçım dalgalı uçları özellikle ama şekilsiz dalgaları maşa ile yıpratmak istemiyorum bigudi kullanmak istiyorum ama daha önce hiç kullanmadım... iri dalgalı ve doğal görünümlü olması için ne tür bigudi kullanmak lazım öncesinde ve sonrasında bişey kullanmak gerek mi jöle sprey gibi...bide saçım kuru mu nemli mi olmalı.. çok soru sordum galiba:kedi: şimdiden teşekkür ederim canım:1hug:
rica ederim canım benim:1hug:yalnız ben daha önce hiç bigudi kullanmadım ama iri dalgalar için burda okuduğum bi şeyi paylaşmak istiyorum..arkadaşlar saçlarını tutamlara ayırıp nemliyken kendi etrafında dolayıp açılmaması için ucuna tel tokka takıyolarmış bazıları 1 gece bekliyomuş iri dalgaları oluyomuş hatta fotoğrafta koymuştu bi arkadaş geçekten çok güzel olmuştu ayrıca saçlarını nemliyken akşamdan balıksırtı ördürüp sabah açtığında harika dalgalara kavuşabilirsin..öncesinde saçına çok çok az vaks veya jöle sürersen daha iyi şekil alır..opuyorumnanaktan

kelebekcik
kmehtap
canım videolar için sağol saç düzletiricisi ile saçı kıvırmak süpermiş ya hayatta aklıma gelmezdi adı saç düzleştiricisi ama maşallah maşadan yada bigudiden daha güzel ve çabuk kıvırcıklar yapıyor vallaha
rica ederim tatlım..maşadan çok daha pratik benm çok kullandığım bi yöntem cidden harika oluyo saçlarım valla:lepi:

tatlibadem
hilal2106
rica ederim canım benim:1hug:yalnız ben daha önce hiç bigudi kullanmadım ama iri dalgalar için burda okuduğum bi şeyi paylaşmak istiyorum..arkadaşlar saçlarını tutamlara ayırıp nemliyken kendi etrafında dolayıp açılmaması için ucuna tel tokka takıyolarmış bazıları 1 gece bekliyomuş iri dalgaları oluyomuş hatta fotoğrafta koymuştu bi arkadaş geçekten çok güzel olmuştu ayrıca saçlarını nemliyken akşamdan balıksırtı ördürüp sabah açtığında harika dalgalara kavuşabilirsin..öncesinde saçına çok çok az vaks veya jöle sürersen daha iyi şekil alır..opuyorumnanaktan
teşekkür ederim canım denicem mutlakaa.s.

Lacivert.

Lacivert.
Kızlar 4lü fotoğraftaki, mavi elbiseli gülşen'in saçı nasıl olmuş-yapılmış öyle??

Bu kadının saçları çok güzel, nasıl yapılır?

Lacivert.

Şunun gibi yani.

angel_angel
kızlar peki popçu gülşenin saçları nasıl yapılmış bu saç için kısa saçmı gerekir yoksa uzn saçada bu model verilebilirmi?

kelebekcik
25-08-09, 13:08
tatlibadem
teşekkür ederim canım denicem mutlakaa.s.
sonucu paylaşırsan sevinirim tatlım:lepi:

kelebekcik
Lacivert.
Kızlar 4lü fotoğraftaki, mavi elbiseli gülşen'in saçı nasıl olmuş-yapılmış öyle??

Bu kadının saçları çok güzel, nasıl yapılır?
saçının arkasını krepe yapılmış..saçları çok kabarık duruyo ayrıca bunun için saçlarını yıkadığında öne eğerek kurutman lazım..saç diplerine krepe yaparakta elde edebilirsin tabi ki..saçların ucunda hafif dışa doğru fön var

kelebekcik
angel_angel
kızlar peki popçu gülşenin saçları nasıl yapılmış bu saç için kısa saçmı gerekir yoksa uzn saçada bu model verilebilirmi?
saçında sadece maşa var kısa olduğu için bu şekilde olmuş tabi ki..uzun olsa bambaşka bi görünüm olurdu tatlım..