Smmm staj balatma snavna girecekler

NSA
26-08-09, 08:08
odalar staj yeri bulma konusunda yardımcı oluyolar diye duymuştum ama hiç araştırmadım inanın bi kaçyer aynı şekilde bedavaya çalıştırmak isteyince böyle bi piyasa oluşmuş ne yazıkki

MaViBoNCuk
26-08-09, 09:08
NSA,anladım canım.sen de doğru söylüyosun,ben bi kaç aramaya başlıyayım en iyisi.inşallah hayırlı sonuçlar alırım.benim mutlaka ama mutlaka maaşlı çalışmam lazım,yoksa bu işin altından kalkamam:umursamaz:epey külfetli olacağa benziyor,hakkımızda hayırlısı olsun.ruhsatın epey pahalı olduğunu duymuştum,inşallah bunca emeğimize ve bunca maliyete değer.ben daha yolun başındayım,sizler epey yol katetmişsinizalkisalkisalkisinşallah istediğiniz yerlere ulaşırsınız:Saruboceq:acaba odanın bulduğu yerlerde maaş vermiyormu,bu konuyu biraz araştırmak lazımCADIARZUyardımların için teşekkür ederim canımkaydirigubbakcemile5

sewengirl
mavi boncuk canım ;
sen bilirsin tatlım ama bence ilk önce bi iş bul mali müşaviri olmasına dikkat et
sonra nasıl olsa sınava gireceksin ve bilgileri olacak onların stajla yapacağı hiç birşey yok yani bence elbetteki kabul ederler çünkü sen ne haftanın bilmem ne günü gelmeyecek olacaksın nede dönemsel çalışacaksın sen yine nasıl çalışıyorsan aynısı olacak farklı birşey yok o yüzden diyorum ilk önce staj dersen işe başlamadan yanlış anlaşılabilir :) hiç bir fark olmayacak senin stajının bilakis eğitimli bi muhasebecileri olacak :) bazı şirketler bu konuda çalışanlarına destek bile veriyolar muhasebecisinin bilgi li olmasını isterler çünkü

NSA
güzel dileklerin için çok saol canım daha katedeceğimiz yollar çok,şirkette staj yapmanın olumsuz yanlarıda var ama her nimetin bi külfeti var birini seçmek zorundayız ya maaş alıcan eksiklerin olucak büro tecrüben yok ilerisi için büro açmayı düşünüyosan tabi yada maaşsız çalışıcan ama işi iyi bilicen karar senin ,ama dediğim gibi inşallah güzel bi şirkette ortalama bi maaşla başlarsın stajyer olup staj bittikten sonra maaşında değişir birikiminde olur büro açmana yakın maaşsız 5-6 ay çalışırsan zorlamaz seni işi de öğrenirsin ben böyle düşündüm ama bakalım hayırlısı

sewengirl
ewet nsa bende öyle düşünüyorum
şuan şirketteyim ve çok memnunum
biraz daha böyle devam edeyim staj sonuna doğru büroda başlayacam öğrenene kadar artık
sonra yolumu çizeceğim tamam öğrendim hazırım deyince (o biraz gerçi ama) :) tamam öğrendimi şuanki smmm ler bile diyemez

MaViBoNCuk
teşekkür ederim arkadaşlar :) inanın çok yardımcı oldunuz.işi bilenine sor diye boşuna dememişler :KK66: şuan için büro açmayı düşünmüyorum yani ilerisi için.ama yinede zaman ne gösterir bilinmez,hem daha var bunları düşünmeme dimi :) hayırlısıyla şu sınavı bi kazanayım ve staj yerimide bulayım.sizin kıvamınıza geldiğimde o zaman daha detaylı olarak düşünürüm :) ama her zaman için büro deneyimi şart dimi,daha iyi işler yapabilmek için...

sewengirl
26-08-09, 10:08
bence şart canım mutlaka deneyim kaznmak istiyorum bende

NSA
arkadaşlar bu arada bi düzeltme yapmak istiyorum özür dileyerek üzerinden baya zaman geçtiği için karıştırmışım staj başlamaya deha değil derin yayınlarının kitabıyla hazırlanmıştım ben ama dehanın kitaplarıda çok iyiydi zaten yazarları aynıydı yanlış hatırlamıyosam

sewengirl
ewet bende yazarları aynı diye biliyorum tatlım

elisaa
bende 7 yıldır mali müşavir bürosunda çalışıyorum kızlar
bu ay stajım bitiyor
sona yaklaştım çok şükür
çok zor süreçler..
Allah hepimize yardım etsin..

sewengirl
saol elisacım
sanada gözün aydın diyelim

elisaa
sewengirl
saol elisacım
sanada gözün aydın diyelim
darısı başına inş. sewengirl'cimm :1hug:

sewengirl
27-08-09, 05:08
teşekkür ederim elissa

alara.alara
12-11-09, 21:11
Yaa arkadaşları banada yardımcı olurmusunuz?? ben özel bi üniversiteden iktisat mezunuyum ..yeni mezun oldum ve smmm ye hazırlanıcam..Açıkçası okurken böle kariyer yağim fln gibi planlarım yoktu çokta kasmadım ama şuanda çalışmam gerekiyor..iktisat bitirdim ama öle 90 100 alan bi öğrenci değildim.şimdi kursa başlicam ve nisanda sınava giricem staj çokmu zor yani yapabilirmiyim çok korkuorum..çevremdekiler çalışırsan yaparsn dior ama korkuorum..lütfeeen yardım edin biraz gaza getirin:KK70:

kubraseren
15-12-09, 15:12
merhaba bende uzun zamandır smmm staja başlama sınavına giriyorum hep de 1-2 puanla kaçırıyorum. Bir işyerinde çalışıyorum evde pek vaktim kalmıyor çalışmaya. Bir şey soracağım şu dehanın cd seti var onu alsam işe yarar mı? Kullanan var mı?

LiLithy
11-01-10, 17:01
bu sene bu sınav ne zaman bilen varmı

seedaa
20-01-10, 13:01
slm bu sene ilk sınav ne zaman bilmiyorum ama yılda 3 kere olduğunu biliyorum. mesela ben haziranda mezun olucam. mezun olduktan sonra başvurabiliyoruz ya. ben ancak ağustosta başvurup kasımda sınava giricem. eğer kazanırsam stajım ocak 2011de başlıcak. haziranda mezun olup tam altı ayım kayıp olucak yanii. gerçekten çok yazık. hele 3 senelik staj dönemi daha berbat. düşünemiyorum. ama başka çarem yok maalesef... herkese çok başarılar arkadaşlar opuyorumnanaktan buarada başvuru ve sınav tarihlerini görmek için tesmer in sitesine bakabilirsin

KHENA
5-06-10, 12:06
26 haziran staja başlama sınavına girecek olanlar varmı?
Hazırlıklar nasıl gidiyor?:1rolleyes:

elisaa
5-06-10, 20:06
KHENA
başarılar dilerim
ben 3 - 4 temmuzda bitirme sınavına gireceğim

MaViBoNCuk
7-06-10, 06:06
KHENA
26 Hazirandan ben gireceğim kısmetse boshayallersmile şu an soru çözmekle ve elimden geldiğince eksikleri tamamlamakla geçiyor canım yerimseniben senin hazırlıklar nasıl gidiyor ?

elisaa
7-06-10, 15:06
MaViBoNCuk
26 Hazirandan ben gireceğim kısmetse boshayallersmile şu an soru çözmekle ve elimden geldiğince eksikleri tamamlamakla geçiyor canım yerimseniben senin hazırlıklar nasıl gidiyor ?
başarılar maviboncuk
bol bol soru çözmeye devam

MaViBoNCuk
teşekkürler canım benim opuyorumnanaktan
sen kıdemlisin yerimseniben ne dersin sınav zor olur mu ?

elisaa
MaViBoNCuk
teşekkürler canım benim opuyorumnanaktan
sen kıdemlisin yerimseniben ne dersin sınav zor olur mu ?
ilk girişinmi olucak
staj başlatma sınavına hazırlanırken en çok işime yarayan geçmiş dönem sorularını tıpkı sınav havasında süre tutarak çözmem olmuştu
sen de kendine denelemer yap..
bol bol soru çöz..
tabiki zor bir sınav ama çalışınca bir o kadar kolay
ben alanda 68
genel kültürde 14 doğru ile kazanmıştım
bu arada 5. girişimde kazanmıştım ben

elisaa
maviboncuk , sitede neredeyse parmakla sayılacak kadar az sayıda smmm adayı var malesef :KK43:(
o nedenle de paylaşımlar az oluyor :KK43:
keşke daha çok paylaşım olsa..

MaViBoNCuk
elisaa
ilk girişinmi olucak
staj başlatma sınavına hazırlanırken en çok işime yarayan geçmiş dönem sorularını tıpkı sınav havasında süre tutarak çözmem olmuştu
sen de kendine denelemer yap..
bol bol soru çöz..
tabiki zor bir sınav ama çalışınca bir o kadar kolay
ben alanda 68
genel kültürde 14 doğru ile kazanmıştım
bu arada 5. girişimde kazanmıştım ben
evet canım ilk girişim olacak akannehir
geçmiş dönem sorularını çözüyorum ama henüz süre tutarak değil...mesela finansalın 2004'ten bu yana çıkmış tüm sorularını ard arda çözüyorum pekişsin diye...doğrumu yapıyorum onuda bilmiyorum ya fisfisfis konu çalışmakla pek bir yere varılmıyor,bende mümkün olduğunca soru çözmeye çalışıyorum,özelliklede kalan şu son günlerde bilmiyorumkismile