Smmm staj balatma snavna girecekler

MaViBoNCuk
7-06-10, 15:06
elisaa
maviboncuk , sitede neredeyse parmakla sayılacak kadar az sayıda smmm adayı var malesef :KK43:(
o nedenle de paylaşımlar az oluyor :KK43:
keşke daha çok paylaşım olsa..
haklısın,sayı çok az malesef ve dolayısıyla katılım da zayıf oluyor...
bence de keşke paylaşımlar daha çok olsa da,herkes birbirinden faydalansa ...

elisaa
MaViBoNCuk
haklısın,sayı çok az malesef ve dolayısıyla katılım da zayıf oluyor...
bence de keşke paylaşımlar daha çok olsa da,herkes birbirinden faydalansa ...
aynen öyle cnm çok az malesef
şimdi çıkmak zorundayım ben
grşmk üzere hoşcakal

MaViBoNCuk
tamam,görüşmek üzere...

KHENA
14-06-10, 09:06
elisaa
başarılar dilerim
ben 3 - 4 temmuzda bitirme sınavına gireceğim
sana başarılar dilerim umarım kazanır bitirirsin...

MaViBoNCuk
26 Hazirandan ben gireceğim kısmetse boshayallersmile şu an soru çözmekle ve elimden geldiğince eksikleri tamamlamakla geçiyor canım yerimseniben senin hazırlıklar nasıl gidiyor ?
bende soru çözüyorum ama çok zor ya bu benim 2.girişim olacak 87 net yapmamız lazımmış geçmek içinakannehir

goncak4
15-06-10, 07:06
mrb kızlar..bende mart 2011 deki sınava yetişebileceğim ancak:KK43:aof de dersim kaldı mecbur büte giricem.mezun olunca da başvurucam.bu arada şimdiden hazırlanmaya başlıyayım diyorum.herkese bol şans...beni de en çok düşündüren kısmı 3 senelik staj kısmı bakalım nolcak:S

elisaa
15-06-10, 15:06
goncak4
mrb kızlar..bende mart 2011 deki sınava yetişebileceğim ancak:KK43:aof de dersim kaldı mecbur büte giricem.mezun olunca da başvurucam.bu arada şimdiden hazırlanmaya başlıyayım diyorum.herkese bol şans...beni de en çok düşündüren kısmı 3 senelik staj kısmı bakalım nolcak:S
hayırlı olsun şimdiden..

MaViBoNCuk
16-06-10, 14:06
KHENA
bende soru çözüyorum ama çok zor ya bu benim 2.girişim olacak 87 net yapmamız lazımmış geçmek içinakannehir
haklısın canım,bence de çok zor olacak :KK43: benim ilk girişim ama sanmıyorum ki ilk girişte kazanabileyim :KK43: 87 net yapamazsak,kasım 150 tl verip yeniden sınava giriyoruz dimi canım :KK43: Allah'ım inşallah ona gerek kalmaz da hepimiz veririz sınavı :Saruboceq:

KHENA
17-06-10, 10:06
MaViBoNCuk
haklısın canım,bence de çok zor olacak :KK43: benim ilk girişim ama sanmıyorum ki ilk girişte kazanabileyim :KK43: 87 net yapamazsak,kasım 150 tl verip yeniden sınava giriyoruz dimi canım :KK43: Allah'ım inşallah ona gerek kalmaz da hepimiz veririz sınavı :Saruboceq:
evet her seferinde 150 tl gidiyor bu zaten benim 2. girişim.
ben davutpaşada giricem sınava ya sen

MaViBoNCuk
17-06-10, 14:06
ben laleli/beyazıtta giricem canım...
inşallah bu seferkinde kazanırsın Allah'ın izniyle ve inşallah bende :KK43:
nasıl şuan ki çalışmaların...ya ben hiçbirşey bilmiyormuşum gibi geliyor...

KHENA
23-06-10, 06:06
MaViBoNCuk
ben laleli/beyazıtta giricem canım...
inşallah bu seferkinde kazanırsın Allah'ın izniyle ve inşallah bende :KK43:
nasıl şuan ki çalışmaların...ya ben hiçbirşey bilmiyormuşum gibi geliyor...
İNŞALLAH KAZANIRSIN. ben eski sınavda çıkan soruları çözüyorum ama 55 doğrum çıkıyor. yani kazanamıyacağım galiba :çok üzgünüm:

MaViBoNCuk
23-06-10, 08:06
KHENA
ıNŞALLAH KAZANIRSIN. ben eski sınavda çıkan soruları çözüyorum ama 55 doğrum çıkıyor. yani kazanamıyacağım galiba :çok üzgünüm:
öyle düşünme canım,kazanırsın inşallah,niye kazanamayasın ! :eek:lmaz: sen son güne kadar çalışmayı bırakma...biz payımıza düşeni yapalım,gerisi Allah kerim :Saruboceq:
bende geçmişte çıkmış soruları çözüyorum ama süre tutupta hiç deneme çözmedim eyvahedigeldismile vakit olmadı hiç...ders ders çözüyorum hep...son günler artık,Rabbim hepimiz için hayırlısını nasip etsin inşallah...(amin)

KHENA
23-06-10, 11:06
maviboncuk
[ı]öyle düşünme canım,kazanırsın inşallah,niye kazanamayasın ! :eek:lmaz: Sen son güne kadar çalışmayı bırakma...biz payımıza düşeni yapalım,gerisi allah kerim :saruboceq:
Bende geçmişte çıkmış soruları çözüyorum ama süre tutupta hiç deneme çözmedim eyvahedigeldismile vakit olmadı hiç...ders ders çözüyorum hep...son günler artık,rabbim hepimiz için hayırlısını nasip etsin inşallah...(amin)
[/ı]
amin canım inşallah hayırlısı olur dediğin gibi

MaViBoNCuk
23-06-10, 11:06
inşallah...

goncak4
1-07-10, 07:07
MaViBoNCuk
inşallah...
son 2 gün kızlar bol şans başarılar diliyorum umarım dilediğiniz gibi geçerolumunekankayizsmile

nilays
8-07-10, 14:07
slm kızlar bende acıkogretım lisansı bıtırdım yenı aldım dıplomamı daha bende smmm dusunuyorum ama kasım smmm zor sorular oluyo mart kolay soruluyor dıyolar boyle bır bılgı dogrumudur kararsız kaldım derslerde kurslarda başlıyormus bu haftalarda en yakın murat var bana muratın egıtım sıstemı nasıldır garantısı varmdıırt bılgısı olan varmı

KHENA
9-07-10, 14:07
nilays
slm kızlar bende acıkogretım lisansı bıtırdım yenı aldım dıplomamı daha bende smmm dusunuyorum ama kasım smmm zor sorular oluyo mart kolay soruluyor dıyolar boyle bır bılgı dogrumudur kararsız kaldım derslerde kurslarda başlıyormus bu haftalarda en yakın murat var bana muratın egıtım sıstemı nasıldır garantısı varmdıırt bılgısı olan varmı
Canım çoğu kişi kasım kolay diyor ama demekki herkese göre farklı..
benim 2. girişimdi ilkinde hiç çalışmadım. 2. sinde bir internet sitesinden destek alarak çalıştım sistemli konu anlatımları ve testler sunuyorlar ve harhafta yeni bir ders için mail gönderiyorlar. bu sistemle çalışanların çoğu kazanıyor ama ben pek verimli çalışamadım sanırım umutsuzum. Yine aynı sistemle çalışmayı düşünüyorum.
tabi dershane olayınada çok sıcak bakıyorum. hatta fiyat araştırması yaptım. ama hala kararsızım. herkes dershane olmadan olmaz diyor.
Bende kararsızım açıkçası-tatlicadiarzu-

nilays
21-07-10, 14:07
saol canım demekkı dedıgın gıbı herkese gore farklı ne yapıcaz bız :KK43:( dahada zorlastırıcaklarmıs zaten yabancı dılde koyulabılırmıs onumuzdekı yıllarda o olmadan kazanabılsek keske yoksa cok zorlaşıcak ama ben kafaya koydum ya ılk senede verıcem yada ılk sene :)) dersaneye gıtcem murata artık bana karsımda anlatan olmadıgı surece ben plana uyamam gıbıme gelıo bır zorlama olması lazım benım için yınede dur bakalım hayırlısı hepımız için yaa.. :))

Defnem08
27-07-10, 07:07
selam kızlar 7 kasımda bende staj başlatma sınavına giricem kısmetse deha mecidiyeköye yazıldım. aslında bu sınavdan çok korkuyorum inşallah ilk seferde veririm.

deren1907
3-09-10, 11:09
Defnem08
selam kızlar 7 kasımda bende staj başlatma sınavına giricem kısmetse deha mecidiyeköye yazıldım. aslında bu sınavdan çok korkuyorum inşallah ilk seferde veririm.
cNM DEHA'YA KAÇA YAZILDIN ? EĞİTİMİ NASIL ACABA ?

AssOrtik
3-09-10, 11:09
Merhaba arkadaşlar,

öncelikle sınava girecek arkadaşlara başarılar diliyorum

bende 2011/1 yani Mart'taki sınava hazırlanmayı planlıyorum şu an dershane araştırıyorum,

Allah hepimizin hakkında hayırlısını versin kaydirigubbakcemile3

deren1907
3-09-10, 13:09
AssOrtik
Merhaba arkadaşlar,

öncelikle sınava girecek arkadaşlara başarılar diliyorum

bende 2011/1 yani Mart'taki sınava hazırlanmayı planlıyorum şu an dershane araştırıyorum,

Allah hepimizin hakkında hayırlısını versin kaydirigubbakcemile3
Bende marttakı sınava hazırlanmayı dusunuyordum fakat martta kı zor oluyor bır sonrakıne gır dıyorlar bana kafam karıstı hala kararsızım . İlk gırısımde vermek ıstıyorum sınavı .

AssOrtik
3-09-10, 14:09
deren1907
Bende marttakı sınava hazırlanmayı dusunuyordum fakat martta kı zor oluyor bır sonrakıne gır dıyorlar bana kafam karıstı hala kararsızım . İlk gırısımde vermek ıstıyorum sınavı .

nasıl ama yaaa sınavların hepsi aynı değil mi
bende kar kış ders çalışırım baharda ve yazın zor oluyor die düşünmüştüm

deren1907
4-09-10, 10:09
AssOrtik

nasıl ama yaaa sınavların hepsi aynı değil mi
bende kar kış ders çalışırım baharda ve yazın zor oluyor die düşünmüştüm

Mart sınavlarının zor oldugunu ben sınava gıren arkadslarımdan duydum . Bir sonraki sınava yanı hazıranda olana gırmemı soyluyorlar . Gerçi kım bılebılırkı öle degılmı ama bıde dershane arayısındayım demıssın bulursan bıseyler yada karar verırsen benıde bılgılendırırmısın :) Ben dehayı dusunuyorum ama cok uçuk fıyatları var:KK43:

AssOrtik
6-09-10, 06:09
deren1907
Mart sınavlarının zor oldugunu ben sınava gıren arkadslarımdan duydum . Bir sonraki sınava yanı hazıranda olana gırmemı soyluyorlar . Gerçi kım bılebılırkı öle degılmı ama bıde dershane arayısındayım demıssın bulursan bıseyler yada karar verırsen benıde bılgılendırırmısın :) Ben dehayı dusunuyorum ama cok uçuk fıyatları var:KK43:
Aynen ya, bende Dehayı düşünüyorum ama 1800 lira fiyat çektiler, ilkumutu aradım 1100 lira! napıaz bilmiyorum ama marttaki sınava hazırlanmak istiyorum :lepi:

deren1907
6-09-10, 06:09
AssOrtik
Aynen ya, bende Dehayı düşünüyorum ama 1800 lira fiyat çektiler, ilkumutu aradım 1100 lira! napıaz bilmiyorum ama marttaki sınava hazırlanmak istiyorum :lepi:
Cnm bence ilkumutu hiç düşünme . Staja baslamada en iyi deha ve murat ee aralarında cok fıyat farkı olmadıgını dusunursek DEHA diye dusunuyorum ben . Şimdiden alıcam kaynakları ben . En azından konulara aşina olurum . Mart sınavı içinde deha ya yazılırım . 1800 ü şöyle 1500 e ındırseler süer olurdu aslında:)

mistrall
6-09-10, 07:09
merhaba arkadaşlar..bende stajımı bitirdim ve yeterlilik sınav sonucumu bekliyorum. mart ayı sınavları için benim dönemimde de zor diyorlardı ama ben staj başlatma sınavını mart ayında kazandım..bizim sınavlarımızla igili malesef etrafta çok yorum var.siz yorumlara bakmayın.tek diyeceğim çalışın çalışın çalışın :)

goncak4
6-09-10, 08:09
deren1907
Cnm bence ilkumutu hiç düşünme . Staja baslamada en iyi deha ve murat ee aralarında cok fıyat farkı olmadıgını dusunursek DEHA diye dusunuyorum ben . Şimdiden alıcam kaynakları ben . En azından konulara aşina olurum . Mart sınavı içinde deha ya yazılırım . 1800 ü şöyle 1500 e ındırseler süer olurdu aslında:)
ben de marta hazırlanıyorum kızlar.hiç kulak asmayın bence mart mış kasımmış hepsi aynı.bian önce sınavı atlatmaya bakalım.deren dikkatimi çekti fotoğrafçıymışsın memnun değilmisin mesleğinden keyifli biş gibi geliyo bana

deren1907
6-09-10, 11:09
goncak4
ben de marta hazırlanıyorum kızlar.hiç kulak asmayın bence mart mış kasımmış hepsi aynı.bian önce sınavı atlatmaya bakalım.deren dikkatimi çekti fotoğrafçıymışsın memnun değilmisin mesleğinden keyifli biş gibi geliyo bana
Evet cnm ikisindende memnunum fotoğraf bambaşka bisey kesınlıkle. Şuanda ikisiyle de uğraşıyorum çalışıyorum . Mali Müşavirlik belgesini almayı çok istiyorum . Fotoğrafçılıkta maddi boyutta bir kazanım söz konusu olmuyor pek .

deren1907
6-09-10, 11:09
mistrall
merhaba arkadaşlar..bende stajımı bitirdim ve yeterlilik sınav sonucumu bekliyorum. mart ayı sınavları için benim dönemimde de zor diyorlardı ama ben staj başlatma sınavını mart ayında kazandım..bizim sınavlarımızla igili malesef etrafta çok yorum var.siz yorumlara bakmayın.tek diyeceğim çalışın çalışın çalışın :)
Ya senin yerinde olmayı ne çok isterdim . Derslere bakıyorum öylesıne gözum korkuyokı ama bir yandan da çok istiyorum . Biraz taktik verirmisin staja baslama sınavı için:) Gece gündüz uyumadın mı yoksa?:)):

goncak4
8-09-10, 05:09
deren1907
Evet cnm ikisindende memnunum fotoğraf bambaşka bisey kesınlıkle. Şuanda ikisiyle de uğraşıyorum çalışıyorum . Mali Müşavirlik belgesini almayı çok istiyorum . Fotoğrafçılıkta maddi boyutta bir kazanım söz konusu olmuyor pek .
hımmm fotoğrafçılık benim de ilgimi çekiyor.bi kursa gidip amatörce bişiler yapmak bana yetecek sanırım:)umarım şu müşavirlik sınavımızda ilk denemede başarılı geçer kızlardelikafadulden

deren1907
8-09-10, 06:09
goncak4
hımmm fotoğrafçılık benim de ilgimi çekiyor.bi kursa gidip amatörce bişiler yapmak bana yetecek sanırım:)umarım şu müşavirlik sınavımızda ilk denemede başarılı geçer kızlardelikafadulden
Kesinlikle tavsıye ederım cnm . İnşallah verırız şu sınavı dedıgın gıbı :) Çalışmaya başladın mı sen ? Ya da kursa gidiyormusun ?

goncak4
9-09-10, 21:09
deren1907
Kesinlikle tavsıye ederım cnm . İnşallah verırız şu sınavı dedıgın gıbı :) Çalışmaya başladın mı sen ? Ya da kursa gidiyormusun ?
kursa gitmeyi düşünmüyorum ben şimdilik.ben hamileyim aynı zamanda:)yeni doğum iznine çıktım ve start verdim bakalım.evdeyim 3-4 ay.murat açıköğretimin hazırlık kitaplarını aldım.beğeniyorum o yayınevini.açıköğretimi de onlarla bitirdim.bakalım önce bunlarla deneyeceğim.verimsiz hissedersem ilerki aylarda kursu düşünebilirim.senin nasıl başladın mı sen de

deren1907
10-09-10, 10:09
goncak4
kursa gitmeyi düşünmüyorum ben şimdilik.ben hamileyim aynı zamanda:)yeni doğum iznine çıktım ve start verdim bakalım.evdeyim 3-4 ay.murat açıköğretimin hazırlık kitaplarını aldım.beğeniyorum o yayınevini.açıköğretimi de onlarla bitirdim.bakalım önce bunlarla deneyeceğim.verimsiz hissedersem ilerki aylarda kursu düşünebilirim.senin nasıl başladın mı sen de
Cnm ben hala kaynak konusunda karar veremedım gecen tesmerın kıtabına baktım 80 tlydı kıtaplar bu kadar pahalımı ama ınanılmaz kalındı tugla gıbı kıtaptı:) Oyle bı kıtaptan calısmja hevesıde gelmez ya :) Muratın konu anlatımlı kıtaplarını aldın sen sanırım onun kıtapları ne kadar ? Ben mart sınavına gırmeyı dusunuyorum o zamana kadar da konulara on hazırlık yapmak ıstyorum . Birde tesmerın kursuna gıtmeyı planlıyorum bakalım hepımız ıcın hayırlsı olsun :) Kaynak konusunda deha nın kıtaplarını almayı dusunyorum acıkcası .

mistrall
10-09-10, 10:09
merhaba kızlar..öncelikle iyi bayramlar.. ben sınava islam çankayanın kitabından hazırlanmıştım.birde bolca soru çözmüştüm. sizede devamlı değişik konularda soru çözmenizi tavsiye edebilirim.

goncak4
10-09-10, 11:09
deren1907
Cnm ben hala kaynak konusunda karar veremedım gecen tesmerın kıtabına baktım 80 tlydı kıtaplar bu kadar pahalımı ama ınanılmaz kalındı tugla gıbı kıtaptı:) Oyle bı kıtaptan calısmja hevesıde gelmez ya :) Muratın konu anlatımlı kıtaplarını aldın sen sanırım onun kıtapları ne kadar ? Ben mart sınavına gırmeyı dusunuyorum o zamana kadar da konulara on hazırlık yapmak ıstyorum . Birde tesmerın kursuna gıtmeyı planlıyorum bakalım hepımız ıcın hayırlsı olsun :) Kaynak konusunda deha nın kıtaplarını almayı dusunyorum acıkcası .
evet cnm konu anlatımlısı bi de soru bankası.ikisi de tuğla gibi:)soru bankası 30 tl,konu anlatımı 35 tl.tesmerin kurslarının şartları nasılbilmiyorumkismile

goncak4
10-09-10, 11:09
mistrall
merhaba kızlar..öncelikle iyi bayramlar.. ben sınava islam çankayanın kitabından hazırlanmıştım.birde bolca soru çözmüştüm. sizede devamlı değişik konularda soru çözmenizi tavsiye edebilirim.
sana da iyi bayramlar cnm.evet islam çankaya yı da çok duydum.şu elimdekilerden sonra ona da bakmayı düşünüyorum.tavsiyen için teşekkür ederiz.olumunekankayizsmilebelli bi net yada puana göre olmayışı çok kötü.insan 50 net yaparsam kazanırım ya da 60 puan alırsam kazanırım diye kanalize edemiyo kendini.kaçla girebileceğin belirsiz oluşu kötü:KK43:sen kaçla girmiştin bu arada cnm,bi de şimdi staj mı yapıyosun

deren1907
10-09-10, 15:09
goncak4
evet cnm konu anlatımlısı bi de soru bankası.ikisi de tuğla gibi:)soru bankası 30 tl,konu anlatımı 35 tl.tesmerin kurslarının şartları nasılbilmiyorumkismile
cnm net olarak bnde bılmıyorum sadece fıyatını bılıyorum 1055 tl Ben calıstıgım ıcın haftasonu grubuna gıtmeyı dusunyorum . Dersler ve deneme sınavları oluyormuş . Daha ayrıntılı bılgı aldıgımda sana bilgi verırım .

goncak4
11-09-10, 21:09
deren1907
cnm net olarak bnde bılmıyorum sadece fıyatını bılıyorum 1055 tl Ben calıstıgım ıcın haftasonu grubuna gıtmeyı dusunyorum . Dersler ve deneme sınavları oluyormuş . Daha ayrıntılı bılgı aldıgımda sana bilgi verırım .
tamam cnm sevinirim

mistrall
14-09-10, 07:09
goncak4
sana da iyi bayramlar cnm.evet islam çankaya yı da çok duydum.şu elimdekilerden sonra ona da bakmayı düşünüyorum.tavsiyen için teşekkür ederiz.olumunekankayizsmilebelli bi net yada puana göre olmayışı çok kötü.insan 50 net yaparsam kazanırım ya da 60 puan alırsam kazanırım diye kanalize edemiyo kendini.kaçla girebileceğin belirsiz oluşu kötü:KK43:sen kaçla girmiştin bu arada cnm,bi de şimdi staj mı yapıyosun
cnm ben stajımı bitirdim çok şükür..bitirme sınavınada girdim sonucumu bekliyorum. kaçla girdiğimi hatırlamıyorum ama çan eğrisi var.mümkün olduğu kadar ortalamayı yakalyıp üstünede birşeyler yapmanız şart..ama bence sakin olun ve düzenli çalışın yaparınız.ben kursa falan gidememiştim evde çalışmıştım,biraz düzenli çalışma ve dikkat gerektiren bir sınav.

goncak4
14-09-10, 14:09
mistrall
cnm ben stajımı bitirdim çok şükür..bitirme sınavınada girdim sonucumu bekliyorum. kaçla girdiğimi hatırlamıyorum ama çan eğrisi var.mümkün olduğu kadar ortalamayı yakalyıp üstünede birşeyler yapmanız şart..ama bence sakin olun ve düzenli çalışın yaparınız.ben kursa falan gidememiştim evde çalışmıştım,biraz düzenli çalışma ve dikkat gerektiren bir sınav.
oh ne güzel ya biz daha yolun çok başındayız inşallah darısı başımıza.inşalllah gçersin biirme sınavından da.bu arada staja başlama sınavının sonucunu ne kadar süre sonra açıklıyolar

mistrall
17-09-10, 08:09
sınav sonuçları malesef hemen açıklanmıyor cnm. mesela temmuzda girdiğimiz bitirme sınavı sonuçları bile daha açıklanmadı..staj başlatma bu kadarda uzun sürmüyor ama gene 1,5- 2 ayı buluyor açıklanması... nasıl gidiyo bakalım hazırlıklar?

KHENA
27-09-10, 11:09
selam kızlar nasıl gidiyor hazırlıklar. geçmiş sınav sorularını çözenler kaç net çıkarıyor?a.s.

deren1907
4-10-10, 09:10
goncak4 sen muratın konu anlatım kıtabını almstın nasıl gıdıyor memnunmusun bnde murat dusunuyorum da sana sormak ıstedım :)

goncak4
8-10-10, 13:10
deren1907
goncak4 sen muratın konu anlatım kıtabını almstın nasıl gıdıyor memnunmusun bnde murat dusunuyorum da sana sormak ıstedım :)
cnm al derim ben memnunum sonra da islam çankaya yı denicem onu da çok duyuyorum.çok verimli çalışamıyorum henüz.yeni yeni başlayabildim artık bi rütuna sokarım.senin nasıl gidiyor cnm çalışmalar.deren bu arada benim de sana fotoğrafçılık hakkında sorum olacak.sen bu iş için okulunu okudun mu yoksa bi kursla mı öğrendin.ben açıköğretimde sınavsız 2. üniversite olarak fotoğrafçılığı seçip bi yandan da kursla kendimi geliştirmeyi düşünüyorum.bu şekilde üçbeş kuruş ek gelir de elde edebilir miyim dersin?mantıklı bi seçim olur mu sence?bilmiyorumkismile

goncak4
mistrall
sınav sonuçları malesef hemen açıklanmıyor cnm. mesela temmuzda girdiğimiz bitirme sınavı sonuçları bile daha açıklanmadı..staj başlatma bu kadarda uzun sürmüyor ama gene 1,5- 2 ayı buluyor açıklanması... nasıl gidiyo bakalım hazırlıklar?
KHENA
selam kızlar nasıl gidiyor hazırlıklar. geçmiş sınav sorularını çözenler kaç net çıkarıyor?a.s.
kızlar anca anca çalışmaya başlayabiliyorum ben ondn daha geçmiş sorulara sıra gelmedi sizlerin nasıl gidiyor?

smilenur
insan bazı şeylerden fdakarlık etmeyince bişey sahibi olamıyor bence işi öğrenene kadar idare et köprüyü geçene kadar sonuçta sırf okul bitrmekle olmuyor tanıdığım sadece belgeyle evde oturan çok arkadaş var çevresi olmadığı için büro açamıyorrr bence bunuda gözönüne al neden kullansın adam seni iş öğretecek sende ona yardım etceksin ne var bunda.....

smilenur
bende sınvlara hazırlanıyorum bir sürü kitap okuyorum hadi bakalım hayırlsı

deren1907
8-10-10, 18:10
goncak4
cnm al derim ben memnunum sonra da islam çankaya yı denicem onu da çok duyuyorum.çok verimli çalışamıyorum henüz.yeni yeni başlayabildim artık bi rütuna sokarım.senin nasıl gidiyor cnm çalışmalar.deren bu arada benim de sana fotoğrafçılık hakkında sorum olacak.sen bu iş için okulunu okudun mu yoksa bi kursla mı öğrendin.ben açıköğretimde sınavsız 2. üniversite olarak fotoğrafçılığı seçip bi yandan da kursla kendimi geliştirmeyi düşünüyorum.bu şekilde üçbeş kuruş ek gelir de elde edebilir miyim dersin?mantıklı bi seçim olur mu sence?bilmiyorumkismile
Cnm merhaba, Ben daha baslayamadım cunku daha kıtap almadım gecen dehaya gıttım cepte serısını alıcaktım . Vazgectım . Muratın kıtabını almayı dusunuyorum . 1hafta ıcerısınde inş. Cnm ben okulunu okumadım malesef . Ama isteğim çok fazlaydı . Kursuna da gıtmedım :) Avantajım çevremde profesyonel fotografçıların olması . Kendimi bu şekilde geliştirdim. Ama teknik için bence kurs veya okul olmalı . Hemde gelir amaçlı düşünüyorsan hem daha hızlı ilerlemiş olursun öğrenmek açısından . Ek gelir konusunda sana hak veriyorum . Sürekli artıda olmak gerektıgını düşünüyorum ben . Artık tek bir meslek yeterli olmuyor hayat şartları malum işte . Aklına takılan bişey olursa ben burdayım cnm .

dejavu_one
9-10-10, 13:10
Arkadaşlar merhaba bnde Açıköğreti maliye okuyorum 4. sınıfa geçtim. Aklımda hiç mali müşavirlik yoktu çünkü evliyim ve bu senede artık çocuk düşünüyorum. Hem staj başlatma sınavı hem staj ve ev çocuk bakımı zorolacak düşüncesindeydim ve diploma alınca bir muhasebe bürosunda çalışırım dedim ama bu aralar baya kafayı taktım. Madem o kadar okudum az daha sıkayım dişimi diyorum da staj yaparken maaşta almam lazım çocuk olursa benim maaşıma da ihtiyaç olacak ayrıca illa staj sınavı ve yeterlilik için kursa gitmek şart mı. Ne zaman yapılıyor staj sınavı hangi aylarda.. Önce iş bulma e sonra staj başlatma taraftarıyım. Bana bilgi verir misiniz prosedir nasıl yeterlilik çok zor diyorlar bir de çevremde yok o kadar çalışıp büro açınca iş yapamasam diye de korkuyorm ne yapmamı önerirsiniz hiç başlamasammı acaba..

deren1907
9-10-10, 15:10
dejavu_one
Arkadaşlar merhaba bnde Açıköğreti maliye okuyorum 4. sınıfa geçtim. Aklımda hiç mali müşavirlik yoktu çünkü evliyim ve bu senede artık çocuk düşünüyorum. Hem staj başlatma sınavı hem staj ve ev çocuk bakımı zorolacak düşüncesindeydim ve diploma alınca bir muhasebe bürosunda çalışırım dedim ama bu aralar baya kafayı taktım. Madem o kadar okudum az daha sıkayım dişimi diyorum da staj yaparken maaşta almam lazım çocuk olursa benim maaşıma da ihtiyaç olacak ayrıca illa staj sınavı ve yeterlilik için kursa gitmek şart mı. Ne zaman yapılıyor staj sınavı hangi aylarda.. Önce iş bulma e sonra staj başlatma taraftarıyım. Bana bilgi verir misiniz prosedir nasıl yeterlilik çok zor diyorlar bir de çevremde yok o kadar çalışıp büro açınca iş yapamasam diye de korkuyorm ne yapmamı önerirsiniz hiç başlamasammı acaba..
Öncelikle çevrende söylenen zor kavramına kafanı takma . Sen istedikten sonra olmayacak bişey değilki bu sınav. Kendini motıve etmelisin. Ayrıca kurs şart değil. Kursa gitmeden ilk seferde başaran kişilerde var ama bu biraz da kişinin ders çalışma şekliylede alakalı. Çünkü bazıları gözetim altında çalışabiliyor. Bunun kararını yine sen vericelsin yani. Staj Başlatma Sınavı senede 3 kere yapılıyor. ( MART, HAZİRAN , KASIM ) şeklinde. Bence adım atmalısın. En azından şansını denemiş olursun . Ayrıca belgeni aldığın zaman büro açmak zorunda değilsin ki bir şirkette muhasebe müdürü de olabilirsin . Bayanın büro açma olayı bir erkeğe göre daha çok zorluklar teşvik ediyor.