2009 Eylül Anneleri

((eslem))
15-09-09, 10:09
dileek bacım sen böyle negatif düşünmezdin, lohusalık halleri galiba
ne demek iyi anne olamıyorum, yok kucağımda susmuyor
9 ay babasının kucağındamıydıkii babasını anası sansın kızzz
bi alemsin heee, sancısı varsa ondan sebep susmuyordur
hem bebekler babalarının kucağında kendilerini güvende hissederlermiş
ondan sebep susuyordur, benim kızda babasının sesini duyunca sakinleşiyor
arada bi inleyip naz yapıyor
şimdiki yavrular çok fena anam
senki kızını Allahın izni ile buraya kadar getirdin yaa, bundan sonra da en iyisini yapacaksın
süper bi annesin sen, kendini hep motive et, karamsar düşünme
bizde emziriken binbirtürlü takla atıyoruz, öyle kolay değilmiş annelik vesselam
ama hiçbirşeye değişilmicek harikulade bir duygu ELHAMDÜLıLLAH

guluncani
herkes yavrsuna kavuştu dertler sıkıntılar anlatılıyo bende öleee içim çeke çeke okuyorum sizleri mafoldumben

((eslem))
kız sen doğurmamışmıydın? yanlışmı hatırlıyorum

birbelemir
slm güzel anneler ne güsel herkesler doğurmuş ya ben girmeyeli iki hafta olmuş son giriş tarihime bakıyorumda 31 agustos :) galiba benim gibisi yok aranısda bizim cok gaz sorunumuz oldu sabahlara kadar hiç susmadan ağladı yavrum hiç 10 dakka uyumadan kaç gece sabahladık çok gaz sorunu oluyor doktora götürdük otomobille gezdirin susar demişti biz geceleri saat 3 5 hiç farketmiyo çıkıp çıkıp samsun caddelerini turluyoruz ama nafile en son işte bi eczane var burda doğal ilaç yapıyormuş ona basladık 3 gün oldu bayagı faydasını gördük çook şükür en azından hiç susmadan ağlamıyor sadece geceleri kalkıp saat bası yarım saat memeden durmak istiyor :)) ben buna razıyım vallahi ağlamasında... bu arada bugün 30 günlük olduk aşıya gidecez ayın 17.sinde

gamma
((eslem))
gamma canım biz 3,gün çıkarken ilk topuk kanını aldılar
2, yide 12.gününde yani dün verdik
çok ağlattılar, canını çok yaktılar kızımın
vicdansız hemşireler :eek:klava:
ah yavrum kıyamam ben ona
bana sağlık ocağı dedi ilk kanı hastane alırlar doğunca 5. günü buraya getirin ikinciyi biz alcaz dediler hastaneyede sorcam bakalım eğer 2. yi de hastande alırlarsa sağlık ocağına götürmem diye düşünüyorum ay bir doğsa kuzum

((eslem))
birbelemir
slm güzel anneler ne güsel herkesler doğurmuş ya ben girmeyeli iki hafta olmuş son giriş tarihime bakıyorumda 31 agustos :) galiba benim gibisi yok aranısda bizim cok gaz sorunumuz oldu sabahlara kadar hiç susmadan ağladı yavrum hiç 10 dakka uyumadan kaç gece sabahladık çok gaz sorunu oluyor doktora götürdük otomobille gezdirin susar demişti biz geceleri saat 3 5 hiç farketmiyo çıkıp çıkıp samsun caddelerini turluyoruz ama nafile en son işte bi eczane var burda doğal ilaç yapıyormuş ona basladık 3 gün oldu bayagı faydasını gördük çook şükür en azından hiç susmadan ağlamıyor sadece geceleri kalkıp saat bası yarım saat memeden durmak istiyor :)) ben buna razıyım vallahi ağlamasında... bu arada bugün 30 günlük olduk aşıya gidecez ayın 17.sinde
bizim doktorda demişti, geceleri susmayınca alıp dışarı arabayla gezdirince susuyor bebekler
bizimde gazımız var ama öyle çok değil şükür
maşallah 1, ayı devirdiniz hee, artık aşılar başlar

birbelemir
15-09-09, 11:09
evet canım ya bir ay oldu ne kadar çabuk dolu dolu gecti günler anlamadım bile çok zor ama bir okadarda güsel günler

kadir gecemiz mübarak olsun arkadaşlar dualarımız kabul olsun inşallah namaz kılamıycaz kuran okuyamıycaz diye üzülüyorum ama bol bol dua ederiz bisde

MyFairyDaphne
MyLadyBird
Dilekcim ne güldüm valla yaaa.. Demek kocanı annesi sanıyo he? Mümkün mü sence öyle bişey.. Bak erkeklerin vücut ısısı bizimkinden bir iki derece fazla olduğu için bebek en rahat onların kucağında gaz çıkarır ve en rahat orda rahatlarmış. Tatlım sen harika bi annesin ilk günden beri didinmelerini hayranlıkla izliyorum. Sürekli okuyosun araştırıyosun en iyisini yapmaya çalışıyosun bu bile yeter tatlım.. Sakın moralini bozma sürsün sürsün üç ay sürecek bu zorluklar hepsi geçecek.. Emzirmeyi becermek diye birşey yok bebeklerimiz çok küçükememiyo. emzirmekle annelik olmaz tatlım öyle olsa ineklerden iyi anne olmazdı eheh. Bak bana benim kızım bi kere bile ememedi beceripte ama ben dünyanın en iyi annesiyim yinede :) kendine güven ki bunu eylül hissetsin.
mysweetgirl
dilekcim sen çok iyi bir annesin, hem bilinçli hem de özverili.... bebek bunlar bi günü gününü tutmuyo, bi gün mışıl mışıl uyurken bi gün cin gibi oluyolar... daha düzene oturmaları zaman alacak... sen de elinden gelenin en iyisini yapıyosun zaten, zamanla herşey yoluna girecek tatlım... hepimizin sıkıntıları var, burada yazmadığımız unuttuğumuz o kadar çok şey var ki... dün gece beni her 1 saatte emdi mesela, normalde uyurdu... oyyy büyüseler de ellerinden tutup gezdirsek bıdıkları....
((eslem))
dileek bacım sen böyle negatif düşünmezdin, lohusalık halleri galiba
ne demek iyi anne olamıyorum, yok kucağımda susmuyor
9 ay babasının kucağındamıydıkii babasını anası sansın kızzz
bi alemsin heee, sancısı varsa ondan sebep susmuyordur
hem bebekler babalarının kucağında kendilerini güvende hissederlermiş
ondan sebep susuyordur, benim kızda babasının sesini duyunca sakinleşiyor
arada bi inleyip naz yapıyor
şimdiki yavrular çok fena anam
senki kızını Allahın izni ile buraya kadar getirdin yaa, bundan sonra da en iyisini yapacaksın
süper bi annesin sen, kendini hep motive et, karamsar düşünme
bizde emziriken binbirtürlü takla atıyoruz, öyle kolay değilmiş annelik vesselam
ama hiçbirşeye değişilmicek harikulade bir duygu ELHAMDÜLİLLAH
Beni cesaretlendirmeye çalıştığınız için gerçekten çok teşekkür ederim kızlar yaa ama ne bileyim kendime güvenimi nerdeyse kaybettim:KK43:(( Belki lohusa depresyonudur belki de bugüne kadar hiç yalnız kalmayışımızdan kaynaklanmaktadır yanımda hep ya eşim ya annem vardı ağrılar ve sancılar içinde emzirdim zaten birde gaz çıkartma ve avutma işiyle uğraşmamı hiç istemediler sağolsunlar ve bu da sanırım benim kolayıma geldi bugün ilk kez onunla yalnızım bakalım 3:00'teki beslenmemiz nasıl geçecek birde bende ya bebeğim kilo alamazsa ya gelişemezse korkusu var...Ayrıca sizin bebeklerinizinde vücudu soyulmaya başladı mı ve bunun için birşey yapıyor musunuz? Sebamed losyon alsam mı acaba nemlendirir rahatlatır diye dşündüm ama bilmiyorum ki işe yarar mı??? Ayrıca bebeğinizin yüzünü hergün ne ile siliyorsunuz? Bizim doktor gülsuyu önerdi 1benim bildiğim en saf gülsuyu Rosense'a ait onu da tirede 2 eczane satıyor ikisinde de kalmamış... Dediğiniz gibi babanın vücut ısısının daha yüksek olmasından kaynaklanıyor olabilir... Bu elbette kötü birşey değil ama ne bileyim benim kucağımda da sakinleşsin istiyorum... Artık bende illaki emziricem diye tutturmuyorum 6 saatte bir düzenli sağıyorum geri kalan zamanlarda da bazen emziriyorum o kadar...Ne yapayım önemli olan anne sütünü alması memeden veya biberondan... Bu arada nuby'nin natural touch biberonunu aldım çok güzel yumuşacık yavaş akışlı aldım artık onu kullanıcaz kızım için.

gamma
oh ne güzel bebbişlerine kavuşmuş anneler valla çok özendim size ama çok şükür az kaldı Allahın izniyle cuma bende kavuşacağım bebeğime size bir şey sormak istiyorum kafama takıldı topuk kanı 5 gün arayla 2 kere mi alınıyor cvp verirseniz sevinirim...Allah bebişlerinizle uzun sağlıklı bir ömür versin hayırlı kandiller bu arada bana da dua edin...
Canım inşallah kısa zaman içerisinde sende katılacaksın aramıza zaten seninle de konuşup dertleşicez bu konuları rabbim yardımcın olsun kolay bir doğum olsun inş. Bu arada topuk kanının aslında 1 kez alınması yeterli ama sağlık bakanlığının hastanelere getirdiği prosedür gereği hastanede de alıyorlar oysa en erken 48 saat sonra alınmalı oysa hastaneden 1 gün sonra çıkıyorsun yani 48 saati doldurmuyorsun ve hastanede alınan kan hiçbir işe yaramıyor sadece bebeğinin canı fazladan yanmış oluyor. Bizim hastane bu konuda çok iyiydi topuk kanı alınıp alınmaması bizim tercihimize kalmıştı ve bu konuda bize bir kağıt imzalattılar biz sorumlu değiliz diye bizde imzaladık sonra 4. günde burda sağlık ocağında topuk kanımızı aldılar yani defnemin canı 1 kez yandı.

guluncani
herkes yavrsuna kavuştu dertler sıkıntılar anlatılıyo bende öleee içim çeke çeke okuyorum sizleri mafoldumben
Kıyamam ben sana canım gülcanım az kaldı tatlım sen ve oğluşnda kısa zaman içerisinde aramızda olacaksınız.

birbelemir
Biz 5. gecemizde çıkarmıştık araba ile dolaşmaya ve gece saat 1:00'de:))))

gamma
Dilek ciğim verdiğin bilgi için teşekkür ederim çok faydalı oldu inşallah canım az kaldı bizde gelcez aranıza kızımla..

baharcikk
dilekcim canım yaşadıkların çok normal sıkıntılar inan.
bizimki düzenli emiyor ama malesef sarılık sorunumuz çıktı çok üzüldük. düzelmeye başladı kuzum ama gözlerinin içi yüzü falan hala sarı. güneşe çıkardık, beyaz ışık taktık evimize düzelir diye bekliyoruz. doktorumuz sorun olmadığını söyledi ama işte insanın içi rahat etmiyor. oğluşun topukları süzgeçe döndü kıyamam yine dirayetli de çok ağlamıyor canım benim.

clksEmel
SEVINCDURMAN
merhaba hanımlar..bebeğimi kucğıma alalı 2gün oluyor.sezaryanla doğdu bebeğim son dakka.ilk gün göğüslerim yumusaktı ama ikişnci gün sabah bir kalktım taş gibi olmuşlar.bebeğim yuımusakken tutabiliyodu ama şimdi çok sert olduğundan almak istemiyorum..sütü pomba ile boşaltmaya çalışıyorum ama hala sert..ben kızımı kendi sütümle beslemek istiyorum..lütfen bana yol gösterin göğüslerimi nasıl boşaltabilir ve yumusak tutabilirim..sankitonlarca yük var üst kısmımda..yürümek bile zor oluyor:KK43:(
tatlım ikinci gun benim de aynı sekildeydi ben akansıcak suda havluyu ıslatıp goguslerime koyup beklettim ve tirle ile çay bardagına sagdım ....kasıkla verdim . . .bir iki gune duzene girdi sende dene.....vucudunun dayanabilecegi sıcaklıkta olsun havlu

clksEmel
baharcikk
merhabalar... bizim gaz sorunumuz olmuyor şükürler olsun. her emişten sonra ya garklıyoruz ya da pırtlıyoruz. göğüslerim ilk başta yara oldu ama şimdilerde iyileşti sütümü sürüyorum. lansinoh arada sürüyorum. sarılık sorunumuz bizim de oldu. meleğim bir gece fototerapide kaldı ben de yanında kaldım. 13.6 ya kadar düşürmüştük bugün 14.8 e çıkmış ama doktorumuz normal dedi. zaten 10 günü atlattıktan sonra artmıyormuş artık. uyku düzenimizi henüz belirleyemedik biz de. gece gündüz belirli aralıklarla uyanıyoruz. bir hafta emip hemen uyuyorduk ama bir iki gündür bakınma seansları yaşıyoruz.
ah ne guzel baharcım insallah hiç gaz sorununuz olmaz . .genelde 15. gunden sonra baslıyormus bizimde oyle oldu inan uykusuzluktan sinirlerim bozuluyo bas agrısı da cabası su 3 ayımız bi geçse

clksEmel
15-09-09, 12:09
MyLadyBird
Emelcim maşallah ya ne güzel kilo almış.. Benimki 800 gr. almış bi ayda sadece anne sütüyle besleniyo.. bu arada tatlım fön makinasını direk tutmayın sakın karnına ve ayaklarına çok zararlıymış.. Onun yerine benim gibi çoraplarını ısıtıp giydirin birde karnına yine kurutma makinasıyla bi bez ısıtıp koyun tatlım.. Derisini çatlatır direk üfleyen sıcaklık.. kurutma makinasının seside inanılmaz rahatlatıyo bebekleri :)
hmmmm tamam canım dikkat ederim ona bady uzerinden tutarız saç kurutma makınesi bizde :))

clksEmel
15-09-09, 12:09
gamma
oh ne güzel bebbişlerine kavuşmuş anneler valla çok özendim size ama çok şükür az kaldı Allahın izniyle cuma bende kavuşacağım bebeğime size bir şey sormak istiyorum kafama takıldı topuk kanı 5 gün arayla 2 kere mi alınıyor cvp verirseniz sevinirim...Allah bebişlerinizle uzun sağlıklı bir ömür versin hayırlı kandiller bu arada bana da dua edin...
canım bizim ilk dogdugu gun hastanede aldılar bir sonraki de 1 hafta sonra idi

baharcikk
15-09-09, 13:09
ємєℓ;9122774
ah ne guzel baharcım insallah hiç gaz sorununuz olmaz . .genelde 15. gunden sonra baslıyormus bizimde oyle oldu inan uykusuzluktan sinirlerim bozuluyo bas agrısı da cabası su 3 ayımız bi geçse
ah canım ya tahmin edebiliyorum ne kadar zor olduğunu. biz de bir iki saatlik bölük pörçük uykularla uyuyoruz gecemiz gündüzümüze karıştı. bugün de kusma adetimiz çıktı ortaya. 2 defa kustu. :KK43:

kedinihal
slm kızlar herkezin kadir gecesi mübarek olsun.. gaz sorununa değinmek istiyorum ben 2 gündür karnına hafif hafif parmaklarımla vurup bacaklarını dizlerindne büküp karnına baskı yaptırıorum sonra kucaıma alıp sırtını sıvazlıorum oda ne pııırrrttt die uzuncana bi ses :) hem sesli hem kokulu allahım o vücutlardan onlar nasıl çıkıo anlamıorum.. her bebeğin kendine özgü gaz çıkarma şekli varmış ben yüzüstü yatırıncada çok rahatlıo.. ama tabi sadce gündüzleri yatırıorum öyle bende yanında oluorum ne olur ne olmaz die. walla bu bebekler maskara ediolar hepimizi denemediğimiz yol kalmıo.. siz neler yapıosunuz gaz çıkarmak için.. ha şunuda söliim ablamlar damlaların hiçbi işe yaramadıını söledi ki bencede haklılar ben sab ı 1 gün kullandım banamasın demedi.. en iyisi doğal yollar bence..

ayfersmu
kızlar artık buradayız demek iyi oldu gördüğüm.burdan devam hadi bakalım hayırlı olsunn.

ayfersmu
15-09-09, 16:09
sab simpleks fayda etmedi.sıcak havlu koyuyorum karnına ayaklarına.bide ben isal oldum bebek rahatladı.heralde yediğim bişeyden.zinco yazdırdım doktora o da iyi diyorlar denicem.elanın bebeğide çok gazlı o da kullanıyor.sab al dedim aldı kız ama fayda etmedi.

ayfersmu
15-09-09, 18:09
karnına koymayın havluyu yeni öğrendim,ayaklarına koyun.

guluncani
15-09-09, 19:09
((eslem))
kız sen doğurmamışmıydın? yanlışmı hatırlıyorum
yok canım ya daha dogurmadım ama adayım

dilekakal
Kıyamam ben sana canım gülcanım az kaldı tatlım sen ve oğluşnda kısa zaman içerisinde aramızda olacaksınız.
canım arkadasım çok tşk.ederim bende en kısa zamanda aranızda olmayı ümit ediyorum gazdan yaralı gögüs ucundan bahsedelim

SeherUtku
hayırlı kandiller olsun arkadaşlar

sizin bu sohbetinizi okuyunca bir sene önceki hallaerim aklıma geldi ne günlerdi onlar. bizim de gaz sorunumuz uyku problemimiz ve kusmamız vardı hepsi de geçiyor.

arkadaşlar bilmem dener misiniz ama gögüs uçları çatlamasın diye ben göğüs pedine zeytinyağı döküp göğsüme koyuyordum zeytinyağının yumuşatıcı etkisinden dolayı hiç çatlağım olmadı oğlumun sürekli memede olmasına rağmen. aynı şeyi halam ve kardeşim de denedi onlar da problem yaşamadılar siz de deneyebilirsiniz. biraz kötü kokuyo ama neticede sadece zeytinyağı hem bebeğe de zararı yok

dandini28
kedinihal
kızlar uykular nasıl bebeklerde çok merak ediyorum... gündüzlerimi daha çok uyuyolar gecelerimi.. uslularmı ? bide bu havalarda nasıl giydiriosunuz?
tecrübeli bi anne olarak giyim konusunda diyebilirim ki,3 ince kat giydirebilirsin.çıtçıtlı badisi,üzerine ince uzun kollu penye ve yelek.uyurken yeleğini çıkarırsın.en önemli dikkat gerektiren baş bölgesi.bebek en çok başından ısı kaybedermiş.bebek şapkalarını ihmal etme.sağlıkla büyütmen dileğiyle.bir de sana dipnot,40ı çıktıktan sonra bebek uyanıp hareketlenmeye başladığı an yani ağlamadan çok loş ışıkta emzir ve emzir.bu duruma alışırsa çok rahat edersin.sessizce de altına bakarsın.emerken uyuyuverir zati.:ecrin_bebek:

kedinihal
15-09-09, 20:09
dandini28
tecrübeli bi anne olarak giyim konusunda diyebilirim ki,3 ince kat giydirebilirsin.çıtçıtlı badisi,üzerine ince uzun kollu penye ve yelek.uyurken yeleğini çıkarırsın.en önemli dikkat gerektiren baş bölgesi.bebek en çok başından ısı kaybedermiş.bebek şapkalarını ihmal etme.sağlıkla büyütmen dileğiyle.bir de sana dipnot,40ı çıktıktan sonra bebek uyanıp hareketlenmeye başladığı an yani ağlamadan çok loş ışıkta emzir ve emzir.bu duruma alışırsa çok rahat edersin.sessizce de altına bakarsın.emerken uyuyuverir zati.:ecrin_bebek:
canım ya çok sağol annem tutturdu kalın battaniye ört kalın giydir oda zaten sauna gibi maşşalah ay delirmek üzereyim dün gece uyandırdım saat 1 de emsin die 5 e kadar asker etti beni zilli normalde uyandırmazdım ve sabaha kadar uyurdu anamın gazına gelip kaldırdım ah aptal kafam geceden beri huzursuz ne yapıcam bilmiorum şimdide dalamıo kuzum.. çok sıçrıo.. offf offf...

Aussie
kedinihal
canım ya çok sağol annem tutturdu kalın battaniye ört kalın giydir oda zaten sauna gibi maşşalah ay delirmek üzereyim dün gece uyandırdım saat 1 de emsin die 5 e kadar asker etti beni zilli normalde uyandırmazdım ve sabaha kadar uyurdu anamın gazına gelip kaldırdım ah aptal kafam geceden beri huzursuz ne yapıcam bilmiorum şimdide dalamıo kuzum.. çok sıçrıo.. offf offf...
canım bir kaç gün once kardeşim dogum yaptı annemde biraz tedbirli davranıp fazla giydirmiş bebişi, sonra kontrol için dr. gittiklerinde dr. kızmış ne yapmışsınız ateş 38 olmuş diye.
Biz ne giyiyorsak o da oyle giysin demiş.Şimdi kızkardeşim az giydiriyorum diyor ve bebiş daha huzurluymuş

salihas
mrb kızlar kızım bugünde hastanede sarılığı düşüşe gecmiş ama ne zaamn cıkacağı belli değil.bugün sabah 8den beri hastanedeyiz daha yeni geldim.kızımı her 3 saatte bir emzirdim.offfffff görseniz küçücük ellerinden damar yolları acılmış canım görünce kötü oldum.ama sağlığı için iyi olsunda inşallah.bugün hastanede emzirme eğitimi verildi cok güzel bilgilr verildi.tabi tüm günümüz taburelerde gectiği için malum tahmin edeceginiz gibi ağrlarım cok oldu.ama ne edelim kızım sağlığına en kısa zamanda kavuşsunda gerisi sorun değil.bu arada bizim gibi fototerapi alan bebişler varsa fototerapi sonrası mutlaka işitme tarama testi yaptırmaları gerekiyormuş .herkese iyi akşamlar.

ecem87
16-09-09, 07:09
salihas
mrb kızlar kızım bugünde hastanede sarılığı düşüşe gecmiş ama ne zaamn cıkacağı belli değil.bugün sabah 8den beri hastanedeyiz daha yeni geldim.kızımı her 3 saatte bir emzirdim.offfffff görseniz küçücük ellerinden damar yolları acılmış canım görünce kötü oldum.ama sağlığı için iyi olsunda inşallah.bugün hastanede emzirme eğitimi verildi cok güzel bilgilr verildi.tabi tüm günümüz taburelerde gectiği için malum tahmin edeceginiz gibi ağrlarım cok oldu.ama ne edelim kızım sağlığına en kısa zamanda kavuşsunda gerisi sorun değil.bu arada bizim gibi fototerapi alan bebişler varsa fototerapi sonrası mutlaka işitme tarama testi yaptırmaları gerekiyormuş .herkese iyi akşamlar.
tatlım çok geçmiş olsun...Bizde fototerapiye yattık 1 gece ama kimse bize öyle bişe demedi..sadece doktorumuz 1.ayı doldurduğu zaman işitme testi kalça testi ve aşıları için tekrar kontrole getirin dedi o kadar..Buda her 1 ayını dolduran bebekte yapılması gereken şeylermiş..ya bide merak ettim ellerinden damar yolu açılmasının sebebi ne acaba?

ecem87
baharcikk
ah canım ya tahmin edebiliyorum ne kadar zor olduğunu. biz de bir iki saatlik bölük pörçük uykularla uyuyoruz gecemiz gündüzümüze karıştı. bugün de kusma adetimiz çıktı ortaya. 2 defa kustu. :KK43:
tatlım bizim ilk geceden beri kusma sorunumuz var...ama korkma..kusması iyi beslendiğinin işaretiymiş..bebek fazlalığını kusuyormuş...doktorum demişti:)

fffiliz
cuma sezaryan olacam inşallah ama şu lağman denilen olaydan çok korkuyorum bana anlatırmısınız korkulacak birşeymi

baharcikk
ecem87
tatlım bizim ilk geceden beri kusma sorunumuz var...ama korkma..kusması iyi beslendiğinin işaretiymiş..bebek fazlalığını kusuyormuş...doktorum demişti:)
canım bizim kusmamız pek yoktu. dün arttı. ayaklarının altına havlu ısıtıp ısıtıp koydum ishali de kusması da geçti şükür.bugün ilk banyomuzu yaptık çok uslu durdu oğlum maşallah.

baharcikk
fffiliz
cuma sezaryan olacam inşallah ama şu lağman denilen olaydan çok korkuyorum bana anlatırmısınız korkulacak birşeymi
canım bana lavman yapılmadı ama korkulacak bişey olmadığını biliyorum. ilaçlı su sıkıyorlar ve bağırsakların boşalıyor sadece o kadar canım.

hilkam
Slm kızlar benim sütüm sanki gün geçtikçe azalıyor.Bana bir akıl verin nolurrrrrrrrrrrrrr

baharcikk
16-09-09, 08:09
salihas
canım benim kıyamam size. insan meleğini o şekilde görünce gerçekten kötü hissediyor biliyorum. allah başka acılarını göstermesin canım. ama değerleri kaç ki bu kadar süre kalıyor fototerapide? biz 17.1 ile yattık 1 gece 14.3 e düştü. özel hastane olduğundan 1 gece daha tutmak istediler para için. kendi doktorumuz değerinin iyi olduğunu söylediğinde çıkardık.

clksEmel
baharcikk
baharcım bebeklerde kusmak gayet normal hiç canını sıkma sen fazlalıkları cıkartıyorlar bazen benimkide yapıyor

clksEmel
ayfersmu
karnına koymayın havluyu yeni öğrendim,ayaklarına koyun.
allallaa demek sana sab fayda etmedi ha canım ..bizde kullanıyoruz da cok siddetmi olmasada yine de var....sıcak su torbası koyanlar varmıs bebegin ayagına tabi çok sıcak degil bebege gore ayarlıyorsun sıcaklıgını...esim arkadasından duymus onlar oyle yapmıslar cok iyi gelmis rahatlamıs bebek........

clksEmel
16-09-09, 09:09
SeherUtku
hayırlı kandiller olsun arkadaşlar

sizin bu sohbetinizi okuyunca bir sene önceki hallaerim aklıma geldi ne günlerdi onlar. bizim de gaz sorunumuz uyku problemimiz ve kusmamız vardı hepsi de geçiyor.

arkadaşlar bilmem dener misiniz ama gögüs uçları çatlamasın diye ben göğüs pedine zeytinyağı döküp göğsüme koyuyordum zeytinyağının yumuşatıcı etkisinden dolayı hiç çatlağım olmadı oğlumun sürekli memede olmasına rağmen. aynı şeyi halam ve kardeşim de denedi onlar da problem yaşamadılar siz de deneyebilirsiniz. biraz kötü kokuyo ama neticede sadece zeytinyağı hem bebeğe de zararı yok
merhaba canım masallah 1 yasına girmek uzere evladın Allah bagıslasın :) . . . .bugunler de gececek elbet ve gulumseyerek hatırlayacagız eminim insan yinede zorlanıyor tabi......zeytinyagının her derde faydası var eminim goguslerede iyi geliyordur benim oyle bir sorunum olmadı cok sukur....bizim gaz sorunumuz var karnını zeytin yag ile ovup masaj yapıyoruz .....ustten de sac kurutma makınesi tutuyoruz iyi geliyo....

cingene00
16-09-09, 09:09
gaz sancısı için doktorum bana zinco damla verdi.. tamamen bitkisel yağlardan oluşuyor.. benim kızımı rahatlatıyor.. tavsiye ederim..birde bunu deneyin isterseniz..

daphneIsLife
16-09-09, 10:09
kızlar petibör sütü artırıyormuş
şahsen ben de çok severim..bilginize

mysweetgirl
fffiliz

BEN NORMAL DOĞUM YAPTIM HEM LAVMAN YAPILDI, HEM DE SONDA TAKILDI.

hissetmiyorsun bile her ikisini. lavman da 1 , 2 cm lik minicik ucu olna bi fısfıslı şişe var, ucunu hafifçe popono yerleştirip sıvıyı sıkıyolar bu kadar. sonra bekleyip wc ye gidiyorsun... valla şuan ben kabızım, hergün sana lavman yapalım deseler gider yaptırırım :)

tubaok
kızlar petibör sütü artırıyormuş
şahsen ben de çok severim..bilginize
ya ben petibör değil de bebek bisküvisi yiyorum süte batırıp , resmen aşerdim yani...

ben de bugün tahin helvası ve hurma aldırcam eşime, tahin helvası çok iyi geliyormuş süte, bir de bir arkadaşım bebeği çok hızlı kilo almış ilk aylar, o da hurma iyi geldi demişti... yani hurmaya yemeye devammm

mysweetgirl
ben doğum yapar yapmaz hurma yedim, 15 tane falan sanırım.... hani burda da yazmıştım, doğum yapınca ilk yediklerimiz arasında hurma olursa çocuk sarılık olmazmış diye bir yerde okumuştum demiştim... benim bebek o yüzden midir bilmem ama sarılık olmadı çok şükür, yani 4. gün 12 çıktı, doktor normal olduğunu söyledi... şuan da bi sorunu yok.....

kedinihal
16-09-09, 11:09
kızlar süt yapan yiyeceklere gerçekten inanıomusunuz.. ben doğum yaptıımdan beri sadece yulaflı bisküvi yiyorum hem kabız olmıım die hemde çok sevdiğim için çok nadir ev yemeği yerim ama boşca su içiorum ve çok şükür sütüm kızımı doyuruo.. dr um bana sakın inanma öyle şeylere şunu ye sütün olur bunu ye sütün olur falan die dedi süt sadece sudan ve hormonlardan oluşur bünyeni zayıf bırakma yeter dedi... şekerli şeylere süt arttırır diolar dedim şekerli şeyler seni susatır bundan dolayı bu inanış var reçel yersen arkasından su ihtiyacı duyarsın burada süt yapan reçel değil su dedi... 83 kilo ile doğuma girdim 68 im şuan.. 19 günde 15 kilo.. bilgilerinize...

creative
16-09-09, 12:09
selam kızlar..09.09.2009 da anne oldum bende :)

herşey güzeldi ama süt gelmedi maalesef ve bebek arılık oldu.16.38 sarılığın derecesi..3 hastane gezdim gerek yok ışığa dediler..dünde çocuk dr una götürdüm rengi düzelmiş dedi kan fln da almadı iyileşir dedi gönderdi..içime kurt düştü bu sarılık sütü içtikçe geçecekmidir sizce?

hepinizi tebrik ederim,fazla vakit kalmıyor nete ancak dualarım hepimizle..

((eslem))
16-09-09, 12:09
creative
selam kızlar..09.09.2009 da anne oldum bende :)

herşey güzeldi ama süt gelmedi maalesef ve bebek arılık oldu.16.38 sarılığın derecesi..3 hastane gezdim gerek yok ışığa dediler..dünde çocuk dr una götürdüm rengi düzelmiş dedi kan fln da almadı iyileşir dedi gönderdi..içime kurt düştü bu sarılık sütü içtikçe geçecekmidir sizce?

hepinizi tebrik ederim,fazla vakit kalmıyor nete ancak dualarım hepimizle..
bol bol süt içir canım, sarılığı böylece atlatır

daphneIsLife
16-09-09, 13:09
kızlar selam herkese

benim birkaç sorum var. hepimiz yeni anne olduk. tecrübelerimizi paylaşabilmek çook güzel.

hıçkırık tutunca bebişinize ne yapıyorsunuz? ben anne sütü mümkünse vermeye çalışıyorum, olmadı yarım çay bardagı suyun içine bir iki damla limon koyup 1-2 kaşık içiriyorum ve geçiyor.

gaz çıkarmak için sırtını sıvazlamak, ovalamak dışında dr. göbegine sıcak havlu ile masaj yap dedi. daha gobegi dusmedi nasıl yapıcam ki o masajı..yapan var mı bu şekilde? veya farklı birşey yapan var mı?

ayrıca şu gaz yapan yiyecekler konusunda çok kararsızım. ilk birkaç gün pek birşey yememeye çalıştım, sabit şeyler yedim. sonra dr.um sana gaz yapan bebege de yapacak diye birsey yok dedi. mesela muz-kavun gibi şeyler sana gaz yapsa da bebeğe yapmaz dedi. ben de rahat rahat yiyorum ama gazı çok arttı kızımın. siz neleri yiyip yemiyorsunuz? genel bilgi int.de var ama isim isim yazarsanız sevinirim. mesela süt içmem bebege gaz yaparmı? yada taze fasulye? bu şekilde paylaşırsanız çok sevinirim.

sad
bende bebeğim olalı 1 ay 2 gün oldu bugün

daphneIsLife
kızlar tickerı degistirmek istiyorum nasıl yapıcamm?

dandini28
tubaok
kızlar selam herkese

benim birkaç sorum var. hepimiz yeni anne olduk. tecrübelerimizi paylaşabilmek çook güzel.

hıçkırık tutunca bebişinize ne yapıyorsunuz? ben anne sütü mümkünse vermeye çalışıyorum, olmadı yarım çay bardagı suyun içine bir iki damla limon koyup 1-2 kaşık içiriyorum ve geçiyor.

gaz çıkarmak için sırtını sıvazlamak, ovalamak dışında dr. göbegine sıcak havlu ile masaj yap dedi. daha gobegi dusmedi nasıl yapıcam ki o masajı..yapan var mı bu şekilde? veya farklı birşey yapan var mı?

ayrıca şu gaz yapan yiyecekler konusunda çok kararsızım. ilk birkaç gün pek birşey yememeye çalıştım, sabit şeyler yedim. sonra dr.um sana gaz yapan bebege de yapacak diye birsey yok dedi. mesela muz-kavun gibi şeyler sana gaz yapsa da bebeğe yapmaz dedi. ben de rahat rahat yiyorum ama gazı çok arttı kızımın. siz neleri yiyip yemiyorsunuz? genel bilgi int.de var ama isim isim yazarsanız sevinirim. mesela süt içmem bebege gaz yaparmı? yada taze fasulye? bu şekilde paylaşırsanız çok sevinirim.
hayırlı olsun arkadaşım.hıçkırık tutunca bebeği hiçbişi yapmazdım çünkü midesi genişlermiş bebeğin.gaz için ayaklarını bisiklet çevirttirebilir ya da ya da iki ayağını kaldırıp karnına doğru ileri geri yapabilirsin.bebişin 15 günlük olduysa gaz sancısı başlamıştır.önceki günler açlık ağlaması oluyomuş.laktozsuz süt ya da çocuk sütleri var onlar iyi.baharatlı yiyecekler,çay-kahve,kuru fasulye,barbunya,kola,fanta,kısacası sana gaz yapan yiyecekler bebişe de yaparmış.havalar soğudu annesi patikli pantalonunun üzerine çorap giydir.ayağını sıcak tut,başını da.

daphneIsLife
dandini28
hayırlı olsun arkadaşım.hıçkırık tutunca bebeği hiçbişi yapmazdım çünkü midesi genişlermiş bebeğin.gaz için ayaklarını bisiklet çevirttirebilir ya da ya da iki ayağını kaldırıp karnına doğru ileri geri yapabilirsin.bebişin 15 günlük olduysa gaz sancısı başlamıştır.önceki günler açlık ağlaması oluyomuş.laktozsuz süt ya da çocuk sütleri var onlar iyi.baharatlı yiyecekler,çay-kahve,kuru fasulye,barbunya,kola,fanta,kısacası sana gaz yapan yiyecekler bebişe de yaparmış.havalar soğudu annesi patikli pantalonunun üzerine çorap giydir.ayağını sıcak tut,başını da.
çok tşk.ederim canım. emin ol hepsini dikkate alıcam. bu arada kızımın bugun 8.günü:KK46:

clksEmel
16-09-09, 14:09
fffiliz
canım ben ilk sezeryanımı genel anestezi seklinde olmustum o zaman bana yapmıslardı korkulcak bisey degil . . . kapsul gibi biseydi sanırım simdi pek hatırlamıyorum ama canını yakmıyo merak etme . . . .zaten anında tuvalet yapma istegin geliyor

clksEmel
hilkam
Slm kızlar benim sütüm sanki gün geçtikçe azalıyor.Bana bir akıl verin nolurrrrrrrrrrrrrr
canım sutun en onemli kaynagı su.....gunde en az 2-3 litre su icmen gerek azalmıyordur bence sana oyle geliyordur ...sen emzirmeye devam et canım

clksEmel
cingene00
gaz sancısı için doktorum bana zinco damla verdi.. tamamen bitkisel yağlardan oluşuyor.. benim kızımı rahatlatıyor.. tavsiye ederim..birde bunu deneyin isterseniz..
hımmmm zinco alalım bizde bakalım ..birazda onu deneyelim bakalım fark olacak mı