Saç dökülmesini önleme ve saç gürleştirme (kesin sonuç)

Senemciq
28-03-10, 12:03
yıkanmıyomuş...

tuba88
28-03-10, 12:03
yıkamamıştım zaten..başka bildiğin yöntem var mı benim saçlarım adet düzensizliğinden dolayı dökülüyor..çok seyrek yaasenağlama

Nadas
6-04-10, 17:04
merhaba kızlar..
bu karanfil suyunu düzenli olarak 2 haftadır kullanıyorum..
benimde yoğun şekilde saç dökülmem vardı..
sonuç mucize gibi yanlız ben her gün kullandım 2 hafta boyunca
sabah sürüp saç diplerime yedirdim ve yıkamadım sürdükten sonra
şuan saç dökülmem tamamen durdu dün de kardeşim abla saçının diplerinde küçük küçük
tüyler var dedi heralde dökülen saçlar çıkıyor..
tavsiye eden arkadaşa çok teşekkür ederim paylaşım için..

Nadas
6-04-10, 17:04
kızlar bir de burda bir arkadaştan duyduğum ve denediğim bir yöntem var
1 küçük çay bardağı elma sirkesi
1 küçükçay bardağı saf zeytinyağı
biraz da kuru maya 2 şeker kaşığıkadar
(ben yaş maya koydum birtane evde yaş maya vardı ama kuruyla da olur farketmez)
bunları karıştırıp saç diplerimemasaj yaparak sürdüm..
saçlar acayip hızlı uzamaya başladı üstelikte ışıl ışıl yumuşacık ve çok bakımlı oldu
bunu da tavsiye edebilirim...

phrmcst
6-04-10, 23:04
bilmiyorumkismile
ayyy cıdden mııı ???? harıkaaa yaaa kesınlıkle denıcem. canım ne kadar sure kullanın etkısını kacıncı gunde farkettın

phrmcst
6-04-10, 23:04
ve koku,kepek vs.. gbı etkıler oldu mu ?? maya kolay cıkıo mu sactan ve maya onların ıcınde erıo mu ???

dids
7-04-10, 00:04
gökyüzümm
Karanfil etkisini çabuk gösteriyo bende deneyenlerdenim yağlı bakımdan iidir.Bide gür ve sağlıklı saçların olmasını istiyosanız zeytini çok tüketmek gerekirmiş gazetede okumuştum bid eçok kafya takmamak lasım bence ay az aman çok döküüyo dedikçe iice kötü hisdeiyosunuz kendi açımdan öle enazından hepimize gür sağlıklı saçlar kiminde çok yakınır kiminde yok yakınır nolacak bisim bu halimiz.
Böyle bir şey yok. Kendimi bildim bileli her sabah kahvaltısında en az 6-7 zeytin yerim. Bir oturuşta 20 küsur zeytin yediğimi bilirim (zeytin canavarıyım evet :smiley-cool:). Sonuç; ince telli bir tutam saçım var alsanaalsanasmile

------------

Şampuanımı değiştirdikten sonra dökülmem çok azaldı ama kayıplarımı yerine getirir umuduyla kısa zamanda karanfil alıp denicem bu formülü :gitme:

Nadas
7-04-10, 15:04
phrmcst
bilmiyorumkismile
ayyy cıdden mııı ???? harıkaaa yaaa kesınlıkle denıcem. canım ne kadar sure kullanın etkısını kacıncı gunde farkettın
2.haftanın sonunda fark ettim canım..
kaybediceğin hiçbirşey yok mis gibi karanfil kokuyor hemguclubacismile
ayrıca mınoxilde kullanıyorum onu da belirteyim...
doktorum tavsiye etti onu da..
arkadaşlar haftada 4 kere falan yazmışlar ama ben
2 haafta boyunca hergün kullandım...

jimjimee
8-04-10, 00:04
ayy bende kullanıcam kesinlikle inşallah sonuç ii olur sanırım adet düzensizliğinden dolayı dökülüyo bendede:sinifsinif:

pembepatron
8-04-10, 16:04
bugün başladım sonucu yazarım mutlaka

yagmurxgsx
9-04-10, 07:04
benim ilk haftan bitti şimdilik bi etkisini görmedim inş. ilerliyen günlerde görürüm yaaa:KK43:

pembepatron
9-04-10, 19:04
2 gündür yapıyorum dökülme durdu yine yazarım

Nadas
10-04-10, 15:04
phrmcst
ve koku,kepek vs.. gbı etkıler oldu mu ?? maya kolay cıkıo mu sactan ve maya onların ıcınde erıo mu ???
hepsini bir kavanoza koyup karıştırdım..
maya içinde eriyor hafif kokusu kalıyor ama
otacının şampuanıyla yıkıyorum

Senemciq
10-04-10, 18:04
1 hafta boyunca kullandım ama su an etki yok :KK43:
bundan da hevesimi aldım işe yaramıyoo :KK43:(

sunflowers83
11-04-10, 13:04
Bizim en büyük sorunumuz kısa sürede bitkisel çözüm beklemek.Aslında en iyi çözüm bu fakat biraz sabırlı olmak gerekiyor.Uzun vadede eminim sonuç verecekdir.Ben başka şeyler kullandım uzun vadede fayda veriyor ama 1 haftada fayda beklemeyin.

Senemciq
11-04-10, 13:04
umarım faydalı olur devam edecegim bakalım
dökülmem halen aynı tararken dökülüyuor en çok
ama ben asıl merakım gürleştirir mi ?

seda
11-04-10, 23:04
arkadaşlar bende yarın başkayacam ama bu su kahverengi ya inşallah saçımın rengini açmaz benim doğal herkesin boya mı diye sorduğu simsiyah saçlarım var çünkü kahverengiye döner mi zamanla acaba

pembepatron
14-04-10, 08:04
1 hafta oldu sonuç harika tutam tutam dökülen saşlarım artık dökülmüyor ya...

Sinoplu57
18-04-10, 11:04
teşekkürler canım <öneri icin..:)

sims3
21-04-10, 13:04
badem yağı da çoğaltıyor saçları.

tugbasakar
22-04-10, 15:04
merve_eagle
ya kesinlikle şu fısfıslı şişelerin satıldığı yerler var mıdır?...kuaför salonlarında olanlarından olsa ii olurdu
yoksa bildiğimiz camsil şişesi ne kadar yıkasamda kullanmak istemiyorum açıkcası....şişe olmadan da çok zor oluyor....
bir milyoncularda fısfslı sıselerden varcanım:teytey:

gnn86
24-04-10, 14:04
arkadaşlar şimdi bi kavanoza 500 ml su ve bir avuç karanfil koydum. yarın bu saatlerde ilk uygulmayı yapıcam inş. yalnız kullanmadan önce bu suyu süzecek miyiz?

seda
24-04-10, 14:04
ben 2 defa uyguladım ama ama henüz bi kıpırtı yok yarın 3. uygulamam olacak bakalım inşallah biraz olsun faydası olur

dilo_can
24-04-10, 19:04
bahar ayıyla benimde saçlarım dökülmeye başladı bende deniycem düğüne kadar saçlarımın dökülmesinin durması lazımm ...

gnn86
25-04-10, 11:04
ben bugün ilk kez yaptım tabi doğal olarak bir fark göremedim. 2 hafta içinde ne olacağı belli olur yazarım gelişmeleri arkadaşlar

sedna03
26-04-10, 13:04
seda06
sabah akşam 2 şer kaşık alıyorum 1 kaşık üzüm çekirdeği tozunu ağzıma atıyorum üzerine 1 bardak su içiyorum tekrar 2 .yi yapıyorum yani günde 4 tatlı kaşığı....
ben bunu okuyunca şok oldum neden derseniz ben son haftalarda saçlarımın çıktığını görüyorum.böyle dik dik kısa 5 cm lik saçlar..ya diyorum saçlarıma bakıma başlayalı 1 ay oldu imkanı yok ondan değil..herhalde kendi kendine çıktılar . şimdi okuyunca farkettim.ben sonbahar kış ortası dönemde her gece kara üzüm çekirdeği tozundan 2 kaşık atıp bir tabak şekerli yoğurt yiyordum :dance: :dance: :dance: alkisalkisalkis

pukaa
27-04-10, 14:04
arkadaşlar bu su ne kadar bekliyecek bozulur mu bekeldikçe ???

gnn86
30-04-10, 12:04
ben 4 kere yaptım bunu ama hala dökülüyor :/
su da bitmedi hatta yarısından fazlasu duruyor.
atmıcam bu suyu haftaya yine 4 kere denicem
yine işe yaramazsa daha da gözüm görmesin karanfil falan =)))

seda
30-04-10, 14:04
benim de 4 yda beş oldu hala bir değişiklik yok

sedna03
30-04-10, 15:04
ama 2 hafta deniyo

gnn86
30-04-10, 18:04
öyle şekerim de bari nezaketen azcık azalır dökülmesi =)))

dnz_dnz
8-05-10, 18:05
saç gürleştirmede işe yarıomu ???yoksa sadece dökülmeye engel mi?

Sinoplu57
8-05-10, 18:05
faydasını gÖrmedım bende... Yılanyagı sampuanını denıycem bende.. Cok dokuluyor ya kel kalcam korkuyorum.

gnn86
9-05-10, 11:05
2 hafta yaptım bunu
su hala bitmedi duruyo öyle
işe yaramadı ne yazık ki... :KK43:

hatic22
9-05-10, 17:05
ılginçmiş bu formül Benimde saçlarım çok dökülürdü uzundu da .Saç yapım dipten kalın çıkar uzadıkça inceliyormuş yeni öğrendim kuaförümden...:)Neyse ben saçlarımın kırıklarını aldırdım ve ertesi gün dökülme durdu 3 5 tane anca önceden avuç avuç dökülürdü.ayrıca saçlarım röfleli ben daha çok dökülür diye bekliyordum meğerse uzunluğundan kaynaklanıyormuş .Neyse kısacası saçınız çok dökülüyorsa saç yapınızla alakalı olabilir yani..

sedna03
11-05-10, 06:05
gnn86
öyle şekerim de bari nezaketen azcık azalır dökülmesi =)))
way kaba karanfil işte :roflol:
ya bişey soracam karanfil acaba saç dökülmesini durduruyo ya..içilince de etki edermi? ben hafıza için meyan kökü+karanfil karışımı içiçcem 2-3 hafta..acaba ona da etki eder mi?

thejackal
11-05-10, 12:05
Bir tatlı kaşığı lavantayı 750 ml kaynamakta olan klorsuz suya ilave ediniz. Yaklaşık beş dakika yüksek sıcaklıkta (kaynama noktasına yakın) ağzı kapalı olarak demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz ve ılıkken süzünüz. Eğer saçlarınız temizse demlediğiniz lavanta suyuyla saçlarınızı yıkayınız ve yarım saat etki ettiriniz. Yarım saat etki ettirdikten sonra sadece suyla durulayınız. Eğer saçlarınız kirliyse ve çok yağlanmışsa önce sabun (tabii yeşil sabun) veya şampuanla yıkayınız. Sonra demlenmiş lavanta suyuyla yıkayarak, yarım saat etki ettiriniz. Daha sonra sadece suyla durulayınız. Saç dökülmesi durana kadar haftada bir-iki defa uygulayınız. Her defasında taze hazırlanmalıdır. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman uygulayabilirsiniz

Sağlıklı Günler Dilerim.

kabul
11-05-10, 22:05
bende en yakın zamanda deniycem

melodi85
13-05-10, 10:05
sanrm bu kürüde denemeliyimm:KK43:

thejackal
16-05-10, 11:05
slmm bu kürü bende yapıyorum ama öyle litre olarak falan değil az miktarda günlük yapıp kullanıyorum sonra sarımsaklı şampuanla saçımı yıkıyorum günlük tarifi merak edenler saraçoğlunun sitesine bakabilirler saç dökülmesi için o da lavanta kürünü öneriyor deneyin derim :)

pukaa
16-05-10, 18:05
denemedik kalmadı zaten bu saçlar yinede adam olmadı ya :umursamaz:

babyface_06
18-05-10, 11:05
Kızlar bu karanfilden sonuç alan var mı?Baştan 30 sayfayı da okudum; sonra da son beş sayfayı okudum.
Sonuç:Karanfil maalesef dökülmeyi belki durduruyor.Hele saç çıkarma hiç yok.
mafoldumben

babyface_06
18-05-10, 11:05
Kahrımdan, canımın sıkkınlığından amma da karışık yazmışım.Sonradan okuyunca ben de anlamadım.Kusura bakmayın :KK43:

bnmcnm
18-05-10, 21:05
saç dökülmesi ve gürleşmesi için sarımsakta iyi geliyo bende denedim faydasını gördüm fakat kokusundan dolayı fazla kullanamadım

papatyam58
19-05-10, 08:05
işie yaradğı kesin mi bide herhngi bi yan etkisi feln yok dimi?

papatyam58
19-05-10, 08:05
karanfili suyn içnde kaynatıormyz anlayamdm

oyluma
20-05-10, 17:05
kaynatmıyoruz galiba off bende anlamadım herbiri birşey söylüyor

malevi
21-05-10, 16:05
ben de kullandım karanfilli suyu gerçi yeni başladım ama saç dükülmesine yaralı olduğunu söyleyebilirim boshayallersmile sarımsağa gelince onu da denemiştim kokusu günlerce çıkmadı saçımdan ıslandıkça koktu.. mafoldumben

papatyam58
22-05-10, 07:05
karanfili bnde nkullanmaya başladm gürleşmeyi bilemem onn için henüz çok erkn ama döklmeye çok faydalı..tavsite ederim

meri58
30-05-10, 11:05
saç dökülmesi sorunu yaşayan arkadaşlar tavsiye ederim:yıllardır mevsim değişikliklerinde beklli dönemlerde saçlarım dökülürdü ama geçen yıl ve bu yıl iki ameliyat geçirdim sanıyorum narkozdan saçlarım aşırı döküldüler saç diplerinda açılmalar oldu:ben genelde saçlarım döküldüğünde saf zeytinyağında bekletilmiş sarısak kullanırdım çok işe yarıyor arkaları göremiyorum ama ön kısımlardan saçlarım çıktı takip edebiliyorum.zaten bu uygulaömayı yaptığınızda saç deriniz çok hafif yanar ki iyiye dalalettir dökülmeyide durduruyor ve kesinlikle saç çıkaryo