TEST

Evlenince neden kilo alınır?

Cicilikiz
26-08-09, 12:08
Sizin de aklınıza takıldı mı bilmiyorum ama benim fazlasıyla dikkatimi çekiyor.evlenen insanlar neden kilo alır ? Araştırdım ve buldum.işte cevabı …

Evlenen insanların beslenme şekilleri değişir.bu zamanlarda özellikle zengin sofralarda yenen yemekler ve akrabalar arası davetlerde yiyip içmeler kilo aldırır. tabi burada kadınlar için özel bir durum da söz konusudur.hamile kalmak..hamilelikle birlikte kadınlar için de kilo alma süreci başlamış olacaktır.

evlilik hayatımız için büyük bir dönemeç.hayatımızla birlikte bedenimizin de büyük değişim yaşadığı bu dönemin öncesi ve sonrası biz kadınlar için oldukça önemlidir. Özellikle bu dönemde aldığımız kilolar çoğunlukla -vücudumuzda kalırsa- “evlendikten sonra kilo aldı”, “kendini bıraktı” gibi yorumları destekler. Dolayısıyla alınan söz konusu kiloların kalitesi bu noktada önem taşır. Sağlıklı bir yaşam için olduğu gibi sağlıklı bir gebelik için de tüm besin öğeleri önemlidir.

evlendikten sonra kilo almamak için sağlıklı ve dengeli beslenmeye dikkat etmek gerekir.hatta bu dikkat daha da rtırılmalı abur cuburlardan kesinlikle uzak durulmalıdır…

flexi
9-10-09, 13:10
valla haklısın hayatım,çok doğru yazmışsın özellikle gebelik ve sonrası.Genç kızken 48-49 iken( üstelik yediğimhalde ve diyetin ne olduğunu bilmediğim zamanlar)evlendikten sonra 52,gebeliğim ve sonrası,2 gebelikmderken valla dikkat ettiğişm halde deli gibi yürüdüğüm halde 60 öpüyor elimden. Ahhhhhhhhhhhhh nerede gençliğim,şimdikoca popolu,sarkık karınlı biriyim.:KK46::gitme:

lirik guzel
9-10-09, 13:10
Bu teze fazla itibar etmiyorum ben.:umursamaz:
Evlendikten sonra kilo almadım.Hala aynı kilomdayım.Fazla iştahı olan,yemeğe düşkün biri değilim zaten.Hamile kalsam ne olur bilmiyorum.zemuszemus

94049
21-12-09, 16:12
liseye kadar 65 kiloydum ergenlığım iri geçti :) ünivrstede zayıflamaya başladım şimdi 56 kiloyum 3 sendir falan. ama çok yıyom bu sefer kılo alamıom. evlenınce bomba gibi olmıyım birden :1shok:delikafadulden ye ye nereye kadar tabi kaydirigubbakcemile3

nazz81
3-01-10, 13:01
eşimin iştahı bana da bulaştı of offff

darkolive
5-01-10, 22:01
olumunekankayizsmile yeme yeme sonra saldır nereye kadar şimdi böyle uğraşırız iştee bilmiyorumkismile

celtica
5-01-10, 23:01
bir yerde okumuştum.kadın beyni evlendiğinde çocuk doğurmak
ve onun gereği olan güçlü olmak içgüdüsü ile vücudunu o duruma hazırlar
ve kilo almaya başlar diye yazıyordu.evlendiğimde hep aklımda tutacağım
ben böyle de güçlüyüm
guclubacismilekesin güçlüyümdelikafadulden

tkurba
5-01-10, 23:01
bende katılıyorum evlenince kilo alınıyor mutlaka.almayanlarda vardır ama oda genetik yapıdan dolayındır diye düşünüyorum.eşler yemeği seviyorsa benim eşim gibi onunla beraber güzel kilo alınır.

ema1
6-01-10, 05:01
bayanların çoğu kilo alıyor yani dogru özellikle doğumdan sonra :kahve:

nurfeza
13-01-10, 12:01
ben tam tamına 25 kg aldım 4 senede yedim yedim yedim sebebi bu eşimle yedim içtim gezdim :)
eş,mde bi gün olsun demedi kilo alıyoz die ama o veriyo ben çok zorlanıyorum bazen yorganın altına girip ağlıyorum ama kızlar eşler çok önemli alışkanlıklar değişiyor yeme alışkanlıkları işte öyle herkesin evlilik yaradı demesinden sıkıldım şu anda diyetteyim kilo verip çocuk yapmak istiyorum :):kedi:

iremveben
15-01-10, 12:01
ya ne alaka arkadaşlar. ben evlendikten sonra 7-8 kilo verdim. eşimde pastane sahibi düşünün yani.şimdidehamilleik öncesi çok zayıf olmak için bi iki kilo daha vermeye çalışıorum ayrıca acaip iştahlı ve yemeyi seven biriyimdir ama bayanların özellikle evlendikten sonra kendilerine ii bakmaları gerekli.şu anda 53 kiloyum.

maxih
16-01-10, 15:01
ben evlendikten sonra kilo falan almadım hatta yememe içmeme daha dikkat eder oldum çünkü evlenmeden önce annem ne yaparsa yiyordum şimdi kendim yaptığım için kontrol etmek çok daha kolay oluyordu benim için..

ama benim durumum başka yurtdşında yaşıyorum ne zaman ailemi görmeye gitsem 2-3 kilo alıp dönüyorum annem sağolsun hep sevdiğim yemekleri yapıyor özlemişimdir diye..şimdi yeni geldim aldığım kiloları vermeye çalışıyorum...3 gündür açım :)

sütlü gayfe
16-01-10, 15:01
valla ben evlendim ank geldim burda ne akraba,ne dost,ne kayınvalide kimse yok.ee dolayısıyla kimse bizi yemeğe davet etmedi.yanlızlıktan kendimizi aburcubura verdik ve ben 6 ayda 10 kilo aldım.şimdi evleneli 5 yıl oldu 2 bebiş yolda bilee.ama herşey dün gibi.

DeliMavi
25-01-10, 08:01
bende evlenince kilo alanlardanım,51 kiloydum 3,5 yılda 63 oldum hiç inanamıyorum bu halime:nazar:sebebi bekarken dikkat ediyordum.eşimin akşam işten gelince,8 de yemek yemesi bazen 9 da ve beraber yiyeceğiz demesi,kısacası yemek düzeni değişince kilolarda değişiyor-tatlicadiarzu-

No_CommenT
25-01-10, 10:01
Bizim ailede bu durum biraz farklı sanırım.bizde evlenince zayıflıyolar ne hikmetse :)

darksoulriver
Bekarken ailemden uzaktaydım,düzensiz yemek yiyordum.Yediğim yemeğin saati hiç belli olmuyordu. Eşim de bekarken düzensiz yemek yiyormuş. Evlendik veeee erkeğin kalbine giden yol mideden geçer diye her gün değişik şeyler yapıyorum. Yeni tarifler öğreniyorum. Ben de kilo aldım ama 3-4 kg aldım.Böylece düğünden önceki eski kiloma ulaştım.Düğün zamanı stresten zayıflıyo insan. Eşim de 6 kg aldı :jeyyar:

BaSiYaZMaLiKiZ
bence hormonların değişmesinden falan değil kilo alımı..

7 aylık evliyim..

45 kiloydum şimdi 47 oldum 2 kilo aldım..

d.k.h kullanıyorum ama ben sebebini bunada bağlamıyorum..

doğumdan sonrasını bilmem ama kızken beyaz ekmek yemezdim yemeye başladım ..

abur cuburlarla aram sıfırdı eşimle tv izlerken onlardan da yemeye başladım..

bence kilo almamızın sebebi keyif yapıp yiyor olmamız..

sofiasultan
25-01-10, 12:01
evlendiğimde 38 beden kıyafet giyiyordum şimdi 44 kızken o kadar zariftimki boyda olunca fakültede bir hoca güzellik yarışmasına girmem için baya bi zorlamıştı girmedim tabiki gurbette sıkıldıkça kendini yemeğe veriyor insan arkadaş toplantıları olyodu ayda bir restorantlarda yapıyorduk sık sık otel ve kafelere gidiyodum gerçi şimdiki yer beni açmadı artık zayıflıcam spor ve resim yapcam

ozha
25-01-10, 13:01
Ben evlenince kilo verenlerdenim valla...tabi yememe dikkatde ediyorum,tamamen dikkat etmemeyle alakalı bişey bence kilo alımı hepsi bahane.
hihoyyyt​

puff
25-01-10, 15:01
ya ben evlenmedim henüz ama beni zayıflatan aşkıma duyduğum özlem. yemek bile yiyemiyorum onu özlediğim için :)))))) ben kilo alırsam evlendikten sonra, heralde bu özlem bitip, rahatlamış olmamdan kaynaklanıcak kaydirigubbakcemile3

Gezgin..
25-01-10, 16:01
Kişiye göre değişiyor sanırım,bende evlendikten sonra kilo verdim,yememe rağmen...
Ama bir arkadaşım 45 kilo ile evlendi,ki asla kimse onun kilo alacağını düşünmezdi,bir kaç ayda öyle kilo aldı ki,şuan 54 müş..... :hulya: Kimi, alıyor,kimi veriyor işte..

lalehan
25-01-10, 22:01
yemeği yapan kadın
yemeği yiyen erkek
kilo alan yine kadın
ama haksızlık bu öyle değil mi ? :):1rolleyes:

melahatt
25-01-10, 22:01
evleneli 5 ay oldu.5 ayda 4 kilo almışım.nedense evlendikten sonra bir rahatlık oluyor.bütün çevremdekilerle hep böyle oldu.ve bende de:KK43: ama buna bir demeliyim artıkk

saziye19
26-01-10, 07:01
bende 1bucuk senede 7kg aldım... tabi evlenmeden önce okuyan + calışan biriydim sabah 5bucuk aksam6 evdeydım ,evlenince eve kapandım 'ye ic yat durumundayım' o yuzdende kılo almam normal :)

fikirdelisi
1-02-10, 20:02
tam beni tarif etmis.hayatim boyunca 50 nin ustune cikmamistim taa ki evlenene kadar.esimin tatli aliskanligi bana bulasti.ayrica binbir emek yaptigim yemeklerin cope gitmesine uzuluyodum.aman buda dokulmesin diyerek yiyodum.hamile kaldim tam obez oldum.suan 75 kiloyum mafoldumben simdi de sutum azalmasin diye yiyorum bolcaabilmiyorumkismile

iklim
1-02-10, 23:02
aynen ya bende yaklasık 4 sene olucak 10 kg aldım ohaoldumsmile
kadınlık hormonlarıylada alakalı bence

olgu35
2-02-10, 02:02
evlendikten sonra bende kilo almadım:sm_confused:

bianka
olgu35
evlendikten sonra bende kilo almadım:sm_confused:
Ben de henüz kilo milo almadım sporuma aynen devam ediyorum en kötü sabahları yürüyüşe çıkıyorum eşimi daha çıkaramadım ama ben çıkıyorum.

chess
evlenince kilo alınmıyo bence ama evlilik öncesi stres ve koşuşuturmadan kilo veriliyo, evlenince hayatın normale dönünce o verdiklerini alıyosun, adı da evlendi kilo aldı oluyo haliyle:hulya:
ama erkekler evlenince kesin kilo alıyo ya:hulya:

asi_83
2-02-10, 12:02
Slm arkadaŞlar bende evlenınce baya kılo aldım .... Nedenı eŞım ıŞden gec gelıyor ıster ıstemez onla beraber bende beklıyorum saat oluyor 19.30-20.00 felan ÜstÜne abur cubur ye oohhhhhhhhhhh ne gÜzel Şımdıde kılo aldım dıye yanıyorum kıŞın hep alırdım ama bu kadar degıl :))
eŞımde kılo aldı ama o ıı bÖyle ztn maca gıdıyor orda enerjı kayıpedıyor .....
Nasıl vercem dıye dÜŞÜnÜyorum Şımdıse sızler gıbı

nickminkenari
2-02-10, 16:02
bende evlendikden sonra 20 kilo aldım.bunun 8 kilosu hamilelikden diğerleri oburlukdan.şimdi de diyet yapıcam diye uğraşıyorum.

Biricik
2-02-10, 17:02
evlilik insanın hayatına bir düzen getiriyor haliyle. ben aslında evlenince değil hamileliğimde çok kilo aldım. üstüne birde şeker hastalığına yakalandım.şimdi kilolardan nasıl kurtulurum diye uğraş içindeyim. birazda yaşla alakalı. insanın yaşı ilerledikçe daha çabuk kilo almaya başlıyor. 17-18 yaşlarında 1 ekmeği bir oturuşta yerdim ama 36 bedendi kıyafetlerim. şimdi 1 dilim bile yemezken 44 beden giyiyorum tabi yaşımda 32....

hacopoli
3-02-10, 17:02
bende evlenmeden önce 59 kiloydum evlendim 5 ay sonra 64 oldum 5 kilo aldım. evlendikten sonra iki ay evde oturdum ve kocişle beraber yedimde yedim. hiç dikkat etmedim. ayy şimdi de o akşamları çerezleri tatlları yiyor içecekleri içiyor bende bakıyorum.

didmus
4-02-10, 09:02
Evet arkadaşlar az da olsa evlenince kilo alınıyor. Ben 55kg idim şimdi 58 im. 6-7 ay sonra hamile kalmayı planlıyorum o zamana kadar 53e falan düşsem diye düşünerek dün rejime başladım. Eşimden de bu konuda bana yardımcı olmasını rica ettim. Yani en azından abur cubur yemesin yanımda ama yok sanki ben öyle bir ricada bulunmamışım gibi kaymaklar tatlılar falan delirtti beni! tabi benim de dün başladığım rejim akşamına başarısızlıkla sonuçlandı :gitme: Ama bugün tüm irademle tekrar başladım ve söz verdi yiyecekse de gizli gizli atıştıracak aklinialirimsmile

mavis81
9-02-10, 08:02
ben aksine evlenince kilo vermiştim ama doğumdan sonra bende aldım yani doğum kısmına hak veriyorum ama bekarkende çok yiyordum evlenincede ne değiştiki.evlenince birde temizlik yemek yap kocanla ilgilen derken insan daha çok zayıflıyo gibi geliyo banada

Huysuz
bende evlenırken 45 kiloydum
1,5 yıllık evliyım şuan 51 kiloyum
25 yaşındayım bu yaşıma kadar hiç 50 kilo bile olmamıştım neden alınır bilmıyorum
ama bu halımı sevıyorum vermıyım de almıyım de daha:)

mavrulam
Ben evleneli 6 ay olacak 50 kilo evlendim şu anda 57 kiloyum tartıya çıkıp kilomu görünce akannehir

beren2008
9-03-10, 14:03
kızlar evlenince yemek kültürü yemek alışkanlıkla ister istemez değişiyor vede doğal olarak kilo alıyoruz kimimiz evlenince kilo alıyor kimimiz hamilelikte alıyor kimisi ise hiç almıyor bu bence metebolizmayla vede hormonlarla alakalı bence hani derler ya evlenince hormonlar farklı salgı veriyormuş (bunlar benim evlenince neden kilo aldığımı araştırdığımda bana doktorumun söylediği şey)
yani bu kilo alımı aslında evlilikle yada bekarlıkla alkalı değilde metebolizmanın çalışımıyla alakalı birşey bide insanların özellikle bayanların metebolizması farklı çalışıyor 20li yaşlarda daha bir hızlı çalışıyor metebolizmamız kilomuz biraz daha az oluyor 25-26 yaşındaykende aldığımız kiloları biraz daha yavaş vermeye başlıyoruz
eee mesela bir bayan 19-20 yaşında evlendiyse doğal olarak o zaman metebolizma hızlı çalışıyor vede alınan gıdalar daha hızlı yakılıyor az kilo alıyorsun ama hamile kaldıysa kilo alımı ister istemez başlıyor sonra onu vermeye çalışıyor insan ama o zaman biraz daha hızlı kilo veriyor sonradan tekrar kilo alırsada biraz zorlanıyor
yani arkadaşlar bu evlenince kilo alımı genel anlamda oluyor bence vallahi ben almıştım bakın şimdikte vermek için yırtınıyorum (evet başarıyorum ama yaş 29 oldu artık eskisi gibi hızlı bir şekilde vermiyorum )
en güzeli evlenincede aynı bekarlığımızdaki gibi yediklerimize dikkat etmeli,yiz (benden geçtide evlenecek arkadaşlar için diyorum)
ne kadar az kilo o kadar sağlıklı yaşam bence
kilo oldumu bebek yapmak bile zorlaşıyor aktiviteler azalıyor merdiven çıkmak insanı yoruyor hatta alışveriş bile insanı yoruyor
yaniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bekarken nasıl yiyorsak evlenincede aynı şekilde yemeğe devam edecez yoksa benim gibi aldığınız kiloları vermek için çabalarsınız
bide ben ne yesemde kilo almam diyen insanlara ben her zaman özenmişimdir bunuda demeden geçemiycem örnek benim eşim 1 ekmek yer yine aynı ben onun yediğinin 3te 1 ini yesem benim merdivenlerden inmeme gerk kalmaz bana bir tekme atar ben aşağıda olur yani ama bu bünye meselesi kızlar

UfuruktenPrenses
9-03-10, 14:03
Eşimde aldı bende aldım..
Kabus gibi,durduramadığımız bir dürtüyle yiyoruz.
Allah sonumuzu hayretsin..

Sweettym
11-03-10, 14:03
Ben evlendikten sonra kilo almadım iki ay, sonraaa hamile kaldım. Ve 22 kilo aldım. Şimdi 16 aylık oğlum ve emzirmeye devam etmeme rağmen son 7 kiloyu veremiyorum. Tabi eşim sağolsun her akşam hadi çay yap, ee çayı kuru kuru mu içcez yanına da tatlı yiyelim diyince klolar kalıyor işte. Hep onun suçu. Yoksa ben hiiiiç hamurişi, kek, çikolata sevmemmm :))))

kaderr
11-03-10, 14:03
ben evlenemdn once 50 kıloydum esımde 68 dı sımdı evlendıkten 2 ya sonra bı tartıldık ben 60 esım 75 neyse hamıle kaldım hamılıkte 76 ya cıktım sımdı 1 yasında kızım var yıne 60 a dusutum ama bekarlıktakı kılomda cok zayıftım boyum var cunku 50 de zayıftım hedefım 55 esım suan aldı basını gıdıyo 85 olmus ya herhalde evlenıce yemek saatlerımız daha duzenlı 3 ogun yıyoruz ee artık ev kadını oluncada gelen gıden onlarada kek pogaca falan alıyoz ıste bı 5 kılo verbılsem yaza kadar yaa :teytey:

sirm6n
12-03-10, 16:03
kızlar eşinizle birlikte kilo alıyorsanız sorun yok sayılır ya birde sadece siz alsanız ve eşiniz iki de bir kilolarınızdan şikayet etse:teytey:

tkurba
3-09-10, 22:09
sirm6n
kızlar eşinizle birlikte kilo alıyorsanız sorun yok sayılır ya birde sadece siz alsanız ve eşiniz iki de bir kilolarınızdan şikayet etse:teytey:
doğru eşle birlikte alınca daha bi çekilir yanı oluyor ama doğum flanda girdmi işin içine kilolar katlana katlana çoğalıyor.bende bu duruma bi dur diyenlerdenim evlenince 10 kilo civarında kilo aldım şimdi hepsini verdim ama epey zor oldu..
bebiş düşündüğümüz zaman bi 7-8 kilo daha verirsem tam süper olurzemuszemus:nazar:

kelebeklikuzu
4-09-10, 10:09
bende evlenmeden önce 53 kiloydum 1 sene oldu evleneli şu an 60 kiloyum mafoldumben eşimde aynen benim gibi 7 kilo aldı saolsun aynı kiloyu alarak beni bunalımdan kurtardı kaydirigubbakcemile3
doğum kontrol hapı kullandığım için aldığımı düşünüyorum büyük çoğunu çünkü beslenme alışkanlığım çok fazla değişmedi. malesef bu aralar çok dikkat etmeme rağmen veremiyorum ki çok kolay kilo veren bir yapım vardı evlenmeden önce. neden böyle oluyo anlamış değilim. umarım verebilirim bebiş düşününce ne yaparım yoksa

mavis81
4-09-10, 10:09
kelebeklikuzu
bende evlenmeden önce 53 kiloydum 1 sene oldu evleneli şu an 60 kiloyum mafoldumben eşimde aynen benim gibi 7 kilo aldı saolsun aynı kiloyu alarak beni bunalımdan kurtardı kaydirigubbakcemile3
doğum kontrol hapı kullandığım için aldığımı düşünüyorum büyük çoğunu çünkü beslenme alışkanlığım çok fazla değişmedi. malesef bu aralar çok dikkat etmeme rağmen veremiyorum ki çok kolay kilo veren bir yapım vardı evlenmeden önce. neden böyle oluyo anlamış değilim. umarım verebilirim bebiş düşününce ne yaparım yoksa
seni korkutmak istemem ama asıl doğumdan sonra kilo vermek zorlaşıyor eyvahedigeldismile çünkü karın kasları hasar görüyor uzmanlar ne kadar spor yapılsa bile biraz fazla kaçırınca hemen göbek belirir diyor.ama doğum öncesi hiç öyle olmuyor.sen şimdiden vermekte zorluk çekiyorsan doğum sonrasını düşün artık.ama sana tavsiyem metabolizma hızlandırıcı şeyler tüket belki verirsin ve mutlaka zayıfken hamile kal çünkü nasılsa alacaksın bari doğum sonrası normal olursun.:teselli:

nem
4-09-10, 13:09
ah ah bu konu tam benlikkk 2.5 ay oldu evleneli ben 3-4 kilo aldımm..
sebebii
düğünden sonra rahatlama o stresin bitmesii
eşimin çok iştahlı olması ona eşlik ederken kilo alıyorum:KK43:
bidee yeni gelin olunca her gittigin yerde şunu ye bunu ye allah aşkına şundanda al diyinceee :)böle kilo aldım:)ramazandan sonra iyi bi diyet yapmam lasımmm yoksa sonum iyi deil valla:)

bengu38
5-09-10, 11:09
bende bu topiğin mağdurlarındanım evlendiğimde 60 kiloydum ama boyumda olduğundan incecik görünüyordum sonra evlilik hamilelik derken hamileyken 30 kilo aldım şimdi 66 larda kilom çok şükür ve hiç diyet yapmadım yapamıyorum zaten ama o 6-7 kilo yapıştı kaldı bedenime nasıl vericem bilmiyorum
ee burda eşleinde faktörü çok bence eşiniz iştahlıysa kilo alıyosunuz benimkide 100kilonun üstünde olunca sonuç biraz kaçınılmaz oluyoeyvahedigeldismile

Mihriban
5-09-10, 13:09
yaklaşık 9 yıllık evliyim.evlenince hiç kilo almadım hatta 1. çocuğumda bile doğumdan hiç kilo kalmadı bende 48 kiloydum
2. ve 3. çocuklardan sonra kilo aldım.bunun sebebide sanırım metabolizmanın yaş geçtikçe ağır çalışması.ben boğazlı bir insan değilim eşimde öyle.yani insan yediğine içtiğine dikkat ederse ister bekar olsun ister evli fazla kilo almıyor
şimdi 54 kiloyumzemuszemus

eczreyrey
29-10-10, 19:10
şimdi bekarım ama evlenince kilo almaktan çok korkuyorum erkek arkadaşım çok zayıf hiç kilo almıyacakmış gibi geliyor bana :KK43: ya benden şikayet ederse diye ödüm patlıyor. Ama evlenince bekarlığımdaki gibi yemem herhalde o zaman eş korkusu olur aldatma korkusu olur diye motive ediyorum kendimi :KK43:

sudem34
1-11-10, 17:11
Evlenince kadınlar erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer diye düşündüklerinden olanca maharetlerini bir bir göstererek kocalarına yediiriler.Bu duurmdan hayli memnun olan eş birde bakar ki bir ayda 10 kilo almış sonra çevreden övgüler gelmeye başlar hmmmmmmm gelin kızımız sana iyi bakıyor diye bide böyle gaz.Eeee midemiz çok ve lezzetli şeyler yemeye alışmıştır ve bu alışkanlık kısa sürede bırakılamaz.Ve zamn geçtikçe yaşımız ilerler ve metabolizmamız yavaşlar.Eskiden çok yiiyip kilo almazken artık az yediğimizde de kilo alır hale gelmişizdir.