Eyvah kaynanam geliyor!!!

Larosw
28-08-09, 18:08
Sinir oluyorum! Sırf bu yüzden eşimi boşayabilirim!

Evlendik düğün yaptık düğünüme gelen kaynanam kayınpederim sadece köşede oturdular..
sıfırdan ev dizdik bi iğne bile alıp katkıda bulunmadılar.
yeri geldi ben annemden istedim baya sıkıştığımız zamanlar oldu ama onlar aramadılar bile!
eşim çok çekti ama yine onların umrunda değildik!
kızım doğdu yanına gelip torunlarını görmekten geçtim 1 çift çorap alıp bile yollamadılar!!
arayıp torununu bile sormadı şu güne kadar her hafta biz arıyoruz!
daha neler neler...
ama eşimin diğer kardeş ve çocuklarına maddi manevi gayet güzel yardım edip onlarla oluyorlar..
eşimin ailesi tamam diyemiyorum.
bu yaşananları kulak arkası edemiyorum.. telefonda falan canım cicim le tatlı dille çok güzel susturuyorlar insanı.. gözümden uzak olsun yeter dedim onlar adana ben ankaradayım.. şimdi borç harç bitti çok şükür rahata kavuştukya aramayada başladılar.. bunu eşim görmüyor ya! anne babada olsa bi yere kadar!
dün telefonda konuştu uçak paralarınızı yolluyim gelin biz gelemedik.dedi! çıldırdım halada kendimi yiyorum!!
gelen insan bulur buluşturur her yolla gelir. ama benim salak eşim gelmeleri için özel uçak biletlerine kadar alcakmış! kafayı yicem.. birde onlar gelirse ne yaparım akşama kadar 2 sevmediğim koca insanlarla..
ki eşim tee gece geliyor..
kızlar uzun yazdım özür diliyorum ama sizden ricam siz olsaydınız ne yapardınız?
eşimi kırmamak adına bi bahane bulup onların gelmesini engellemek istiyorum.
o kadar kin doluyumki gelemelerine asla göz yumamam gerekirse basar giderim o kadar hani..
lütfen bana akıl verin ne diyim ne yapayımda gelmesinler..?
:nazar:

chess
nerden gelcekler ki uçakla
kaç gün kalcaklar
demin avatarın farklımıydı, o daha güzeldi, konu dışı ama kaydirigubbakcemile3

decemBer
ben babannemi kesmeyi düşünüyorum. siz de kayınvalidenizle kayınpederinizi kesebilirsiniz.
aklıma başka bişi gelmedi :nazar:

irem naz
suç senin eşinde onlarda değilki ,o davet etmiş ,gelin biletinizi ben alırım demiş...

lilalove
eşinizle kötü olmayın boşyere. gelir giderler. şimdi pürüzlük yaparsanız acısı uzun zaman gitmez.

okypete
iyide size bir hakaretleri terbiyesizlikleri varmı. tek şey size yardım etmemeleri ve hediye yollamamalarımı.. bunlar tamam hata. ama bu kadar nefret edecek bir şey göremedim ben. hatta onlar gelince evi terkedecek kadar.

Zehir
bosa anacim bosa akli basina gelsinn

töbe yarabbi

Saruboceq
oğullarının evi elbetteki gelecekler..
merak ettim;eşiniz annenize bu tavırla yaklaşsa arada ne olursa olsun mazeretini kabul edermiydiniz:?
ve kızının evine sokmak istememesini..

lilalove
yah benim eşimin eşime yardım etmesini bırak ne kadar biriktirdiyse hepsini alıyolar ama ben yine de evime gelmesinler diyemem demem yani :eek:lmaz:

ozebus_41
Kazan mubarek olsun arkadasım...

Ne sıkıntı yapıyorsun Allahaskına... Olması gerektıgı kadar ılgılenırsın,bebişin var zaten geri kalan zamanında yanlarında bıraz oturur 2 kelam edersın.Bu kadar sıkma kendını öle ya da böle gelecekler nereye kadar eve almayacaksın... Eşinin aılesı... Baktın hakkatten sorun cıkarıyolar huzurunu kacırıyorlar,bundan sonrada eşinde sende ona göre mesafenızı alırsınız...

Kendını şimdiden sartlama bence...

sweetgul
anne babsi gelicekler elbet ..zaten tememli gelmiyorlar iyilik sende kalsin ...zarari olmaz ..faydasi olamsa bile ....

yakaib
28-08-09, 19:08
okypete
iyide size bir hakaretleri terbiyesizlikleri varmı. tek şey size yardım etmemeleri ve hediye yollamamalarımı.. bunlar tamam hata. ama bu kadar nefret edecek bir şey göremedim ben. hatta onlar gelince evi terkedecek kadar.
her harfine katılıyorum..onlarda anne baba aynı senin annen baban gibi...tamam ilgisiz davranmış olabilirler ama eşin nasıl sırtını dönsün ki onlara,annesi babası ya dahası varmı

yiğitimmm
Nasıl bir geleceğe doğru gidiyoruz anlamıyorum ki ::
Yarın bizim çocuklarımız bizi belkide mahallelerinden bile geçirmeyecekler:
Biz de evlenirken hiç kimseden yardım almadık ,herşeyi eşimle kendim yaptım ama hiç aklımdan bu nedenle onlara kin duymak gelmedi..
Onlar eşinin anne babası ,beğensende beğenmesende gelcekler ,kalcaklar, belki yaşlandıklarında sen bakacaksın onlara,
Lütfen yaşlı insanlara biraz daha saygı duyalım,gençliğin verdiği heyecanla her yaptıklarını olay yapmayalım, sabretmesini bilelim..
Anne sonuçta buya doğur büyüt, yetiştir, ondan sonra evlensin eee " anne artık bize gelme, karımı sinir ediyosun "olurmu böyle şeyy,
Kusura bakma canım yaşadığın başka şeyler varsa bilmiyorum ben sadece yazdıklarını kin duymak için yeterli göremedim ondan............
Bekle bakalım hemen ön yargılı olma gelsinler bi gör bakalım ,belki herşey daha güzel olacak

Larosw
hediyeleri umrumda değil maddi açıdan çok zor günler geçirdik hacize kadar.
ve o sıralarda yardımlarından ziyade aramadılar ne yaptınız diye!
aradık bakmadılar.. şidmi rayına oturduk çok güzel konuşuyorlar..
kızım oldu onca erkek torundan sonra kız ne şimdi demiş.
eşimde ''ANNEM KIZ ÇOCUK SEVMEZ ''demişti..
hamileyken eşime özellikle sorarlardı ''eminmisin kızmı doktor eminmi vs..''
aynı zamanlarda doğan erkek yiğenine yapmadığı bırakılmadı maddi amnevi..
kızıma bi çorap alınmAdı benim ağrıma giden bu!
anlatmak istediğim o yoksa Allah muhtaç etmesin kimseye..

bu yorumum beni haksız gören arkadaşlara halamı haksızım sizce?

birsam
elif_06
Sinir oluyorum! Sırf bu yüzden eşimi boşayabilirim!

Evlendik düğün yaptık düğünüme gelen kaynanam kayınpederim sadece köşede oturdular..
sıfırdan ev dizdik bi iğne bile alıp katkıda bulunmadılar.
yeri geldi ben annemden istedim baya sıkıştığımız zamanlar oldu ama onlar aramadılar bile!
eşim çok çekti ama yine onların umrunda değildik!
kızım doğdu yanına gelip torunlarını görmekten geçtim 1 çift çorap alıp bile yollamadılar!!
arayıp torununu bile sormadı şu güne kadar her hafta biz arıyoruz!
daha neler neler...
ama eşimin diğer kardeş ve çocuklarına maddi manevi gayet güzel yardım edip onlarla oluyorlar..
eşimin ailesi tamam diyemiyorum.
bu yaşananları kulak arkası edemiyorum.. telefonda falan canım cicim le tatlı dille çok güzel susturuyorlar insanı.. gözümden uzak olsun yeter dedim onlar adana ben ankaradayım.. şimdi borç harç bitti çok şükür rahata kavuştukya aramayada başladılar.. bunu eşim görmüyor ya! anne babada olsa bi yere kadar!
dün telefonda konuştu uçak paralarınızı yolluyim gelin biz gelemedik.dedi! çıldırdım halada kendimi yiyorum!!
gelen insan bulur buluşturur her yolla gelir. ama benim salak eşim gelmeleri için özel uçak biletlerine kadar alcakmış! kafayı yicem.. birde onlar gelirse ne yaparım akşama kadar 2 sevmediğim koca insanlarla..
ki eşim tee gece geliyor..
kızlar uzun yazdım özür diliyorum ama sizden ricam siz olsaydınız ne yapardınız?
eşimi kırmamak adına bi bahane bulup onların gelmesini engellemek istiyorum.
o kadar kin doluyumki gelemelerine asla göz yumamam gerekirse basar giderim o kadar hani..
lütfen bana akıl verin ne diyim ne yapayımda gelmesinler..?
:nazar:
bir kere ne olursa olsun eşinizin ailesi geliyo diye basıp gidemezsiniz.çok ayıp bence.eşinizin de uçak biletinizi alırım demesi de çok büyük hata.annesi babası alır dicek olanlar için de diyorum ki madem annesi babası oğullarının borcu varken nerdelermiş.
ben sizin yeriniz de olsam sabrederdim sonuçta ne kadar kalacaklar ki en fazla 1 hafta.burda kayınvalidesi kayın pederi ile inanılmaz sorunlar yaşayıp bir arada kalan kişiler de var

EU2
her ne olursa olsun zaten bu şekilde cogu ailelerde kardeşler içinde dışlanmış bir çocuk olur anne baba ne kadar dışlasalarda cocuk onları atamıyor işte anası babası sonucta ...
yani empati yapsak bir mesela benim oglum ne ugraşlarla onu buyutup bakacam ve gun gelip evlencek ...
ve bana '' evime gelme karım istemiyor '' diyecek yada bunun oyle oldugunu hissetirecek :eek:lmaz:
çok kotu bir duygu bence ...
unutmaki gun olur devran doner sıra sana gelir ...
boyle dusunmemelisin ...

Larosw
chess
nerden gelcekler ki uçakla
kaç gün kalcaklar
demin avatarın farklımıydı, o daha güzeldi, konu dışı ama kaydirigubbakcemile3

avatarım hep aynı cnm değiştirmedim

EU2
elif_06
hediyeleri umrumda değil maddi açıdan çok zor günler geçirdik hacize kadar.
ve o sıralarda yardımlarından ziyade aramadılar ne yaptınız diye!
aradık bakmadılar.. şidmi rayına oturduk çok güzel konuşuyorlar..
kızım oldu onca erkek torundan sonra kız ne şimdi demiş.
eşimde ''ANNEM KIZ ÇOCUK SEVMEZ ''demişti..
hamileyken eşime özellikle sorarlardı ''eminmisin kızmı doktor eminmi vs..''
aynı zamanlarda doğan erkek yiğenine yapmadığı bırakılmadı maddi amnevi..
kızıma bi çorap alınmAdı benim ağrıma giden bu!
anlatmak istediğim o yoksa Allah muhtaç etmesin kimseye..

bu yorumum beni haksız gören arkadaşlara halamı haksızım sizce?
bence gordugun bazı şeyleri gomemezlikten gelmelisin sonucta yaşlı belkide cahil insanlar ...
onlar buyukken buyukluklerini bilmedilerse sen kucukken buyuklugunu goster ...
gec git takma kafanada bence bu kadar ...
kimler neler yaşıyor kaynana tarafı ile ama eşlerinin hatrına katlanıp gecip gidiyorlar ...

Larosw
birsam
bir kere ne olursa olsun eşinizin ailesi geliyo diye basıp gidemezsiniz.çok ayıp bence.eşinizin de uçak biletinizi alırım demesi de çok büyük hata.annesi babası alır dicek olanlar için de diyorum ki madem annesi babası oğullarının borcu varken nerdelermiş.
ben sizin yeriniz de olsam sabrederdim sonuçta ne kadar kalacaklar ki en fazla 1 hafta.burda kayınvalidesi kayın pederi ile inanılmaz sorunlar yaşayıp bir arada kalan kişiler de var
kendi evlerini yeni gelinlerine verdiklerinden dolayı (daha eski bi eve geçtiler ve memnun değillermiş) 1-2 ay kalırlar hemde az burda rahat ederler dedi sayın eşim.. ben hiçbişey demedim

birsam
elif_06
kendi evlerini yeni gelinlerine verdiklerinden dolayı (daha eski bi eve geçtiler ve memnun değillermiş) 1-2 ay kalırlar hemde az burda rahat ederler dedi sayın eşim.. ben hiçbişey demedim
demek memnun değillermiş.buu evi verirken düşünselermiş keşke.eşin de az değil bu ara da yani

Larosw
birsam
demek memnun değillermiş.buu evi verirken düşünselermiş keşke.eşin de az değil bu ara da yani

biz evsiz kaldık eşyaları depo gibi yere bırakıp annemlere geçtik..durumumu düzeltene kadar aldığımız eşyaların halini görmelisiniz nemden kirden pastan mahvolmuşlar en az 5-6 milyarlık eşyalar telef oldu
o kadar maddi sorunlar çektik. ve dilerdimki yarım ağızda olsa gelin yanımızda kalın demeleri..
bize 1 odalarını açmadılar ama yeni gelinine evi tapusuyla verince sinirlerime hakim olamıyorum..
eşimde ayrı vaka ya..

Larosw
ozebus_41
Kazan mubarek olsun arkadasım...

Ne sıkıntı yapıyorsun Allahaskına... Olması gerektıgı kadar ılgılenırsın,bebişin var zaten geri kalan zamanında yanlarında bıraz oturur 2 kelam edersın.Bu kadar sıkma kendını öle ya da böle gelecekler nereye kadar eve almayacaksın... Eşinin aılesı... Baktın hakkatten sorun cıkarıyolar huzurunu kacırıyorlar,bundan sonrada eşinde sende ona göre mesafenızı alırsınız...

Kendını şimdiden sartlama bence...

haklısın fakat dişte kalmadı bende sıkcak..
ki şurda daha 2 yıllık evliyiz. haksızlığa uğradığımı ve dışlandığımı hissetmemde çok ağrıma giden şeylerden..

eşim benden önce evlenmiş onlara neler yapılmış a.dan z.ye
demekki 2.kadını o kadar ciddiye almıyorlar gidenden sonra..
ki gidende demiyim gönderilen diyim,çok haketmiş gönderilmeyi çok haltlar işlemiş..
kaynanamın yanına gittiğimizde bana o kadının ismiyle hitap etmeleride çok üzmüştü..
aklıma geldikçe kabullenemiyorum işte. benneyaptımki

birsam
elif_06
biz evsiz kaldık eşyaları depo gibi yere bırakıp annemlere geçtik..durumumu düzeltene kadar aldığımız eşyaların halini görmelisiniz nemden kirden pastan mahvolmuşlar en az 5-6 milyarlık eşyalar telef oldu
o kadar maddi sorunlar çektik. ve dilerdimki yarım ağızda olsa gelin yanımızda kalın demeleri..
bize 1 odalarını açmadılar ama yeni gelinine evi tapusuyla verince sinirlerime hakim olamıyorum..
eşimde ayrı vaka ya..
siz o kadar zor durumdayken size yanların da bile kalmayı teklif dahi etmezken yeni gelinlerine evi tupusuylamı verdiler yuh yanikötükedihüso

ozebus_41
elif_06
ki şurda daha 2 yıllık evliyiz. haksızlığa uğradığımı ve dışlandığımı hissetmemde çok ağrıma giden şeylerden..

ki gidende demiyim gönderilen diyim,çok haketmiş gönderilmeyi çok haltlar işlemiş..
kaynanamın yanına gittiğimizde bana o kadının ismiyle hitap etmeleride çok üzmüştü..
canım ya haklısın tabıkı ama dırek gelmeyın dıyemezsın kı... eşinle ters düşersın haklıyken haksız duruma düşmeye neden olursun...Bırak gelsınler suan gelme dıyemezsın ama baktın gözle görulur hıssedılır derecede huzursuzluk tatsızlık var artık ona göre tavır alırsınız

ikrar
haklı oldugunuz noktalar mutlaka var
gelsınler gıtsınler
bu yuzden eşinizle aranızın bozulmasına ızın vermeyın

Larosw
birsam
siz o kadar zor durumdayken size yanların da bile kalmayı teklif dahi etmezken yeni gelinlerine evi tupusuylamı verdiler yuh yanikötükedihüso

oğluna yani eşime üvey evlat muamelesi yani..

Larosw
ozebus_41

canım ya haklısın tabıkı ama dırek gelmeyın dıyemezsın kı... eşinle ters düşersın haklıyken haksız duruma düşmeye neden olursun...Bırak gelsınler suan gelme dıyemezsın ama baktın gözle görulur hıssedılır derecede huzursuzluk tatsızlık var artık ona göre tavır alırsınız

peki :çok üzgünüm:

kronick
kayınvalidenlerin yaptıkları hoş değil tabi.
ama sizde hacizlik olacak kadar ne yaptınız merak ettim.
sırf evleniyorsunuz diyemi bu kadar borca girdiniz.
sonrasında bu kadar sefalet çekecektinizde ne diye bu kadar açıldınız?
"madem kendilerine güvenip o kadar borç yaptılar,öyleyse ödesinler" diye düşünmüş olabilir kaynananızla kayınpederiniz.
dediğim gibi tavırları doğru değil ama neden diğer geline iyi size kötü davranıyorlar?
kendinizede bi özeleştiri yapmanızmı gerekir acabaCADIARZU

EU2
elif_06
eşimde ayrı vaka ya..
canım yaa ne diyeceğimi bilemedim... sen borç içinde annenlerde kalırken onlar sana gelin yanımızda kalın bile demesin, üstüne bide diğer gelini ve oğluna evinin tapusunu versin... Allah sabır versin... ama yanlarına kalmaz merak etme.. sen böyle anlatınca bazıları ne varki bunda diyodur belki ama o arkadaşlarıda haksız görmemek lazım yaşadıklarını sen biliyosun o yüzden bilinmediği için ne var ki bunda gelecekler tabi denir... ama eltiler, oğullar arasındaki ayrımı çok iyi bilirim... benim kayınvalidemde önce diğer oğlunun yoluna ölürdü, şimdi eşimin iş durumu düzeldi eşimden iyisi yok şimdi... eskiden eşimi öyle bi aşağılardı ki hatta bi defa eşim bana yarın annemle kalmayalım (ben kayınvalidemle beraber oturuyorum) anlasın hatasını bizi kırdığını dedi ve ben engelledim gitmemizi keşke engellemeseydim diyorum şimdi ama.... Allah'a havale canım hepsi... Allah biliyo yaa...yarın biz kayınvalide biz neler yaşayacağız kimbilir... sıkma canını

be_reN
tatlım su an senı en ıyı anlıyanlardan bırı olabılırım sanırım.. :lepi: aynı sorunlar bızde de var malesef.. :gitme: tabııkı kımse kımsenın evını durumunu bılemez.. emınım sende bu reddelere kolay gelmemıssındır.. :teselli: ama yalnızca soylecegım su kı.. uzakta olmanız oylesıne bır avantajkı sana bunu anlatacak kelımeler dahı bulamıyorum.. yerimseniben cok fazla kalmazlar zaten esının hatrına her ne olursa olsun Allah rızası ıcın sen yıne de saygını mesafenı koruyarak agırla onları.. :1hug: ne de olsa esının aılesı .. eger sende onlar gıbı yaparsan onlardan bı farkın kalmaz.. aranzda gecenlerı tabııkı bılemıyorum ama soyledıgın kadarıyla hos seyler degıl tabıı ama sen onlar gıbı olma.. :teselli: ıyılık yap at denıze demısler.. kul bılmezse halık bılır.. :Saruboceq: emeklerın ıyı nıyetın zayı olmaz ınan bana.. opuyorumnanaktan

sopakuzuli
elif_06

:gitme: eşinle konuş koy tavrını o borcu zorluğu çeken bilir çektikten sonra konforunu haketmeyen insanlara vermeyi kimse istemez.

Larosw
28-08-09, 20:08
kronick
kayınvalidenlerin yaptıkları hoş değil tabi.
ama sizde hacizlik olacak kadar ne yaptınız merak ettim.
sırf evleniyorsunuz diyemi bu kadar borca girdiniz.
sonrasında bu kadar sefalet çekecektinizde ne diye bu kadar açıldınız?
"madem kendilerine güvenip o kadar borç yaptılar,öyleyse ödesinler" diye düşünmüş olabilir kaynananızla kayınpederiniz.
dediğim gibi tavırları doğru değil ama neden diğer geline iyi size kötü davranıyorlar?
kendinizede bi özeleştiri yapmanızmı gerekir acabaCADIARZU

Eşimle ben evlendim.. eşyalarımızı alıp evimizi tuttuk ama bende o da çalışıyordu. hani çalıştığımızla borçlarımızın üstesindende gelecektik.. ona yönelik sadece ihtiyacımız olan eşyaları aldık.. ve ben evlendiğim gün hamile kalmışım. ayılmalar bayılmalar yaşayınca eşim çalışmamı istemedi ki benim işim 10 saat ayaktaydım. oturmalı dinlenmeli iş olsa borcumuz kapanana kadar idare ettirebilirdim..
derken son güvencemiz olan eşimin işide kapandı.. eşim işsiz kaldı ki Adana da hala iş bulmak çok zor.. ankaraya annemlerin yanına geldik ben o arada doğurdum bi yandanda kira boğaz derdimiz olmadığı için eşim borçları kapattı ayrı evimize geçtik çok şükür..
lafın kısası : süpriz hamilelik olduğundan ve ardından gelen bi takım şanssızlıktan dolayı maddi sıkıntı çektik..

Larosw
candy200
canım yaa ne diyeceğimi bilemedim... sen borç içinde annenlerde kalırken onlar sana gelin yanımızda kalın bile demesin, üstüne bide diğer gelini ve oğluna evinin tapusunu versin... Allah sabır versin... ama yanlarına kalmaz merak etme.. sen böyle anlatınca bazıları ne varki bunda diyodur belki ama o arkadaşlarıda haksız görmemek lazım yaşadıklarını sen biliyosun o yüzden bilinmediği için ne var ki bunda gelecekler tabi denir... ama eltiler, oğullar arasındaki ayrımı çok iyi bilirim... benim kayınvalidemde önce diğer oğlunun yoluna ölürdü, şimdi eşimin iş durumu düzeldi eşimden iyisi yok şimdi... eskiden eşimi öyle bi aşağılardı ki hatta bi defa eşim bana yarın annemle kalmayalım (ben kayınvalidemle beraber oturuyorum) anlasın hatasını bizi kırdığını dedi ve ben engelledim gitmemizi keşke engellemeseydim diyorum şimdi ama.... Allah'a havale canım hepsi... Allah biliyo yaa...yarın biz kayınvalide biz neler yaşayacağız kimbilir... sıkma canını

inşallah sende tez zamanda huzura kavuşurusun canım
okuyunca üzüntüme yenisini ekledim vallahi :KK43:

EU2
eşinle mutluluğun bozulmasın gerisi boşyerimseniben Allah herkesin gönlüne göre versin canım...

Larosw
be_reN
tatlım su an senı en ıyı anlıyanlardan bırı olabılırım sanırım.. :lepi: aynı sorunlar bızde de var malesef.. :gitme: tabııkı kımse kımsenın evını durumunu bılemez.. emınım sende bu reddelere kolay gelmemıssındır.. :teselli: ama yalnızca soylecegım su kı.. uzakta olmanız oylesıne bır avantajkı sana bunu anlatacak kelımeler dahı bulamıyorum.. yerimseniben cok fazla kalmazlar zaten esının hatrına her ne olursa olsun Allah rızası ıcın sen yıne de saygını mesafenı koruyarak agırla onları.. :1hug: ne de olsa esının aılesı .. eger sende onlar gıbı yaparsan onlardan bı farkın kalmaz.. aranzda gecenlerı tabııkı bılemıyorum ama soyledıgın kadarıyla hos seyler degıl tabıı ama sen onlar gıbı olma.. :teselli: ıyılık yap at denıze demısler.. kul bılmezse halık bılır.. :Saruboceq: emeklerın ıyı nıyetın zayı olmaz ınan bana.. opuyorumnanaktan

haklısın cnm sağol

Larosw
yamelek
:gitme: eşinle konuş koy tavrını o borcu zorluğu çeken bilir çektikten sonra konforunu haketmeyen insanlara vermeyi kimse istemez.

evet illaki..
ei,mşe konuştumda susması meşhurdur onun ne desem susar bişey sorarım 3 kerre tekrar edersem kısa cvp zor alırım o da çok yordu benide işte kızım sağolsun..

Saruboceq
evet yaşadıkların üzücü..ama emin ol kayınvalidesini çok seven,saygıduyan,belkide tapan ben bile zaman zaman haksızlıklara uğruyorum bir gelin,bir kız evladı olarak..
fakat seviyorum..çok seviyorum.
hiç bir zaman aklımdan bunları geçirmiyorum..
mal mülk para gerçekten geçici şeyler.önemli olan insanlık.
onlarda yaşlılar..
varsın öteki evladını pohpohlasınlar,para versinler..çok da umurumda değil..
önemli olan gördüğümde iki tatlı sohbetim..

sonuyok
valla kim ne derse desin herkese hak ettiği kadar değer vereceksin oğlunun evi gelsin diyor arkadaşlar ama o evde sende yaşıyorsun yani yalnızca oğlunun evi değil beni öyle değersiz hissettiren insanların evimde işi yok değil kaynanam kendi annem bile olsa istemem ne demişler büyükler sevgi göstersin ki bizlerde saygı duyalım
ama onlar büyüktür diye herşeyin en doğrusunu iyisini biliyorlar manasınada gelmiyor

Larosw
sonuyok
valla kim ne derse desin herkese hak ettiği kadar değer vereceksin oğlunun evi gelsin diyor arkadaşlar ama o ana sormalıevde sende yaşıyorsun yani yalnızca oğlunun evi değil beni öyle değersiz hissettiren insanların evimde işi yok değil kaynanam kendi annem bile olsa istemem ne demişler büyükler sevgi göstersin ki bizlerde saygı duyalım
ama onlar büyüktür diye herşeyin en doğrusunu iyisini biliyorlar manasınada gelmiyor

evet bide o var eşim bana sormalıydı gelirlerse nasıl yapcaz falan diyip plan yapmalıydık en basitinden..çünki bu yuvada benimde emeğim var..
birde evim 1+1 stüdyo daire nasıl sığışcaz falan diyede merak etmeliydi..

burbuk
Bu ne tahammülsüzlüktür. Bu sitedeki bir çok kişi sizin yaşadığınız sorunları yaşamıştır ki bunlardan biri de benim. Ama ne demek eşimin ailesini evimde istememek gibi bir şey olabilir mi? Bir gün eşim çıkıp bana annen baban evime gelmesin dediği zaman ben kıyametleri koparırım. Öyleyse bana nasıl davranılmasını istiyorsam öyle davranmam lazım.
Bahsettiğiniz kişiler eşinizin anne ve babası ve o ev onların çocuğunun evi, tabiki gelecekler. Bu kadar tahammülsüz olmayın lütfen.

chess
imzandaki resminle avatarını karıştırmışım canım imzandaki daha güzel o zaman
konuya gelirsek, iyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir demişler.
unutma ama nefrette etme inan en çok sana verir nefret duygusu, nasıl olsa onları tanımışsın, ayağını denk alırsın, amma kendin için kendi iyiliğin için affet gitsin
zaten sayılı gün, geçer gider, bu kadar tatlı bi bebişe de kim sırt çevirebilir bilemiyorum ayrıca
:teselli:

Larosw
burbuk
Bu ne tahammülsüzlüktür. Bu sitedeki bir çok kişi sizin yaşadığınız sorunları yaşamıştır ki bunlardan biri de benim. Ama ne demek eşimin ailesini evimde istememek gibi bir şey olabilir mi? Bir gün eşim çıkıp bana annen baban evime gelmesin dediği zaman ben kıyametleri koparırım. Öyleyse bana nasıl davranılmasını istiyorsam öyle davranmam lazım.
Bahsettiğiniz kişiler eşinizin anne ve babası ve o ev onların çocuğunun evi, tabiki gelecekler. Bu kadar tahammülsüz olmayın lütfen.

tahammülsüz olmam onları sevmemem.. ve geldiklerinde 3-5 gün değil 1-2 ay kalacak olmaları.. geçmişe nazaran, o kadar alttan alacak bünyeye sahip değilim malesef..

Larosw
Varsın buda beni kötü yapsın...

Larosw
chess
imzandaki resminle avatarını karıştırmışım canım imzandaki daha güzel o zaman
konuya gelirsek, iyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir demişler.
unutma ama nefrette etme inan en çok sana verir nefret duygusu, nasıl olsa onları tanımışsın, ayağını denk alırsın, amma kendin için kendi iyiliğin için affet gitsin
zaten sayılı gün, geçer gider, bu kadar tatlı bi bebişe de kim sırt çevirebilir bilemiyorum ayrıca
:teselli:

teşekkür ederiz ablamız o sizin tatlılığınız yerimseniben

BenLiLa
affına sığınarak yazıyorum canım.
öncelikle gerçekten hak veriyorum sana şimdi düşünüyorsun gün boyu onlarla nasıl vakit geçirebilirim diye.
insanın evine yatılı biri gelince gerçekten insan kendini kendi evinde misafir gibi hissediyor rahat edemiyor.
şunu düşündüm hani yazmışsınya hiç bir şey yapmadılar evlenirken hiç bir yardımlarını görmedik herşeyi kendimiz yaptık demişsinya.
okuduğum kadarıyla eşinin ikinci eşisin hani şçyle düşünmüş olabilirlermi.
biz bu çocuğumuzun ilk evliliğinde herşeyi yaptık ikinci evliliğinde kendileri yapsınlar bizden bu kadar diye düşünmüş olabilirlermi?
tabii bu onları haklı çıkarmaz...
birde takıldığım nokta o evde ikiniz yaşıyorsunuz eşin pat diye bilet yollayayım gelin demektense önce senin rızanı almalıydı bence...
sonuçta eşisin sen onun.
hazırlığın olur/olmaz belki misafir ağırlama psikolojisinde yada maddi olarak hazır olmayabilirsinde ondan diyorum..
eşin sana sormalıydı önce...
Allah sabır versin...

Mihriban
onlara kırgın ve kızgın olabilirsin ama yinede eşinin ailesi onlar
sana karşı bir saygısızlıkları yoksa eşinin hatrı için idare et onları
bu sebepten dolayı evini bırakmaya eşini boşamaya değmez:eek:lmaz:

ilayda cem
ben yerinizde olsam diye başlıycam... ki bende bu yazdıklarınızın çeşitli versiyonlarını taa dibine kadar yaşamış bir insanım...

neyse ben sizin yerinizde olsam,annenden babamdan gördüğüm terbiye adına ve emdiğim süt adına ve evlendiğim adamın anası babası der,elimden geldiğince hürmet hizmet ederdim...
herkes asaletine yakışanı yapar...size davrandıkları gibi davranırsanız ne farkınız kalır ki ?...elinizden geleni yapın...

Larosw
28-08-09, 21:08
**LiL@**
affına sığınarak yazıyorum canım.
öncelikle gerçekten hak veriyorum sana şimdi düşünüyorsun gün boyu onlarla nasıl vakit geçirebilirim diye.
insanın evine yatılı biri gelince gerçekten insan kendini kendi evinde misafir gibi hissediyor rahat edemiyor.
şunu düşündüm hani yazmışsınya hiç bir şey yapmadılar evlenirken hiç bir yardımlarını görmedik herşeyi kendimiz yaptık demişsinya.
okuduğum kadarıyla eşinin ikinci eşisin hani şçyle düşünmüş olabilirlermi.
biz bu çocuğumuzun ilk evliliğinde herşeyi yaptık ikinci evliliğinde kendileri yapsınlar bizden bu kadar diye düşünmüş olabilirlermi?
tabii bu onları haklı çıkarmaz...
birde takıldığım nokta o evde ikiniz yaşıyorsunuz eşin pat diye bilet yollayayım gelin demektense önce senin rızanı almalıydı bence...
sonuçta eşisin sen onun.
hazırlığın olur/olmaz belki misafir ağırlama psikolojisinde yada maddi olarak hazır olmayabilirsinde ondan diyorum..
eşin sana sormalıydı önce...
Allah sabır versin...

evet canım olaya tam benim gözümde bakanlardansın.
davetten önce bana bi sormasından geçtim fısıldamalıydı..
teşekkür ediyorum canm sağol

Larosw
ilayda cem
ben yerinizde olsam diye başlıycam... ki bende bu yazdıklarınızın çeşitli versiyonlarını taa dibine kadar yaşamış bir insanım...

neyse ben sizin yerinizde olsam,annenden babamdan gördüğüm terbiye adına ve emdiğim süt adına ve evlendiğim adamın anası babası der,elimden geldiğince hürmet hizmet ederdim...
herkes asaletine yakışanı yapar...size davrandıkları gibi davranırsanız ne farkınız kalır ki ?...elinizden geleni yapın...

evet en azından insanlık namına bu gerekiyor..
çekcem tabiki yüzüne ne denirki ki ben aşırı yumuşak yüzlüyüm..
o günler çok zor geçecek katlancam artık.. benneyaptımki

pinkystar
her ne yapmış olsalarda ya da neler yapacaklarsada o sizin sevdiğiniz adamın eşinizin ailesi...hiç içinizden gelmemesini sonuna kadar anlıyorum..ama yapacak birşey yok.bu bir tür mecburiyet anladınız mı?uzaktalar nasıl olsa arada bir gelecekler deyip kendinizi avutabilirsiniz..sıkmayın kendinizi sayılı gün geçer..