TEST

PGT Yöntemi ile Başarılı Gebelik Elde Eden Var mı?

nurtii
18-02-10, 10:02
Sımgecım ınŞallah rabbım saĞlıkla ve hayırlısı ıle evlatcıĞını kucaĞına almayı nasıp edeck sana ve hepımıze vaktı saatı var demekkı bızlerınde sen hamıle kaldın ınŞallah rabbım bızlerede saĞlıkla ve hayırlısı ıle kucaĞımıza alacaĞımız evlat hamıellıĞı nasıp etsın ınŞallah...buarada doktor olarak kıme gıdıyorsun yada hangı hastaneye

nurtii
18-02-10, 11:02
Sımgecım benımde son 2 gebelıĞımde doktorum enver kurttu oda nevparın vermıŞtı sanırım ıkımızın doktoruda kan sulandırıcıda demek onu tercıh edıyor tesadÜfe bak rabbıme emanet olun...

nurtii
karamel86
pgt ınsallah hayırlı sonuclar alırsın bende odekı ay yapptırcam pgtyle bu ay yapcaktım benım genetıgıme uygun olmadıgı ıcın yapamadık otekı ay dedı doktor ozel bı ıslem yapacaklarını soyledı ne oldugunu bılmıyorum nasıl ozel ıslem senın sorunun neydı doktorun kımdı ve kım toplama ıslemı yaptın bu kacıncıydı sorular cok oldu affedersın cevaplandırırsan sevınırım sonucunu aldın veya almak uzeresındesındedır ınsallah ııı sonuclar alırsın senı beklıyoruz bı umutta nasıl davranıslar alman kapandı bende umutta olcam mecburen

karamelcim sen nerde tedavi görüyorsun doktorun kim bişey sorucam şunu anlayamadım demişsin ya bu ay genetiğime uygun olmadığı için yapmadın tüpü bu nedemek nasıl anlaşılıyor kafamda hiç anlamlandıramadım rabbim bu yolda hepimizin yardımcısı olsun n
inşallah

hituci
pgt06
kızlar bugün embriyolog aradı, 12 yumurtanın 11 i olgun çıkmış, ancak sadece 5 i döllenmiş, bu akşam bölünecekler, ama pek parlak olmadığını söyledi... bölünenlerden sonra elimizde kaç tane embriyo kalacak Allah bilir... bize embriyolog doktorunuzla da konuşalım, cumartesi ya donduralım ya da PGT ye yollayalım diyor.... elbette bu iş istatistikle olmaz ama ne yapıyım sizce, acil cevaplarınızı bekliyorum... şansım çok az evet ama içimden bir ses devam et diyor, zira dondurunca geri çözünce canlı kalma ihtimal de azalıyor... ama pgt ye 3-4 embriyo gidecekse 900 Euro ödedik bile, bu fazla değil mi?
eğer ikinci tur dönersem PGT bir sefer yapılacak, transfer bir sefer yapılacak, bu işlem ücretleri düşülerek ikinci bir tur parası alacaklar...
çok ama çok kararsızım... içimdeki sesi mi dinleyim, doktoru mu ? bilmiyorum
canım böyle durumlarda insanları etki altında bırakmayı sevmem ama madem fikrimiz sordun ben içinden gelen sesi dinle diyorum.rabbim nasip edecekse 1 tanesi ilede eder.ben sana geçen kendi tedavilerimi yazmıştım.ikinci tedavimde sadece iki embriyom pgtye girmişti ikiside sağlıklı çıkmıştı.rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eder inşaallah canım...
birde benim sağlıklı embriyom bulunmadığında transfer ücretini geri alıyordum merkezden.sizin merkez böyle bi ödeme yapıyomu.konuştunuz mu hiç?

simge_wxyz
18-02-10, 15:02
canım aslında pek tesadüf değil çünkü bende enver kurta gidiyorum daha doğrusu gitmeye başladım..........daha önce başka doktorlara gittim medical parkta falan...........ama sanırım artık teke düşüreceğiz..........hepsi başka telden çalıyor ama ben enver kurta güveniyorum..........kendisine sorduk gebelik takibi için size gelsek olurmu diye oda kabul etti saolsun

arzum teşekkürler canım inşallah seninde tedavin olumlu sonuçlanır...........ama enver kurtla daha iyi olacağına eminim..........çünkü onunla olumsuz düşünmek biraz zor gibi

morgenrot
18-02-10, 16:02
hituci
canım böyle durumlarda insanları etki altında bırakmayı sevmem ama madem fikrimiz sordun ben içinden gelen sesi dinle diyorum.rabbim nasip edecekse 1 tanesi ilede eder.ben sana geçen kendi tedavilerimi yazmıştım.ikinci tedavimde sadece iki embriyom pgtye girmişti ikiside sağlıklı çıkmıştı.rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eder inşaallah canım...
birde benim sağlıklı embriyom bulunmadığında transfer ücretini geri alıyordum merkezden.sizin merkez böyle bi ödeme yapıyomu.konuştunuz mu hiç?
hituci canım transfer olmazsa transfer ücreti geri ödenecek elbette ama PGT ile ilgili şin maddi boyutu da geriyor insanı.. şimdi devam etsek bu 5 embriyodan inşallah beşi de bölünürse ve pgtye girebilecek hale gelirse transfer yapalım diyoruz... ama burda paket program ve sabit fiyat olduğundan 1 tane de girse 10 tane de girse PGT için 900 Euro alıyorlar... ama ikinci bir tur dönersek hem transfer ücretini düşecekler hem de daha uygun fiyata bir tur daha yapacaklar ve iki turda toplanan embriyoya pgt yapılacak...
mantıklı gibi geliyor ama ya embriyoalrım donrurulup çözülünce canlılığını koumazsa ya da ikinci turda daha da az yumurta ve embriyo elde edilirse...
bilmiyorum çok kötüymüş böyle bir karar vermek... maddiyatı düşünmeden Allah ne verdiyse devam etmeyi çok isterdim...
bir de ben antibiyotik vs dışında bir torba ilaç verdiler devam etmem için... vajinal kapsül, östrojen hapı, progesteron iğnesi falan derken ilaç delisi oldum... işin bu boyutunu bilmiyodum.. ben tüp bebek iğnelerinden çekinmedim. soğukkanlılıkla yaptım ama yumurta toplamadan sonra da bu kadar ilaç ve iğne kullanmam gerektiğini bilmiyodum.. resmen psikolojim bozuldu... bugün ateşim çıktı, sağlık ocağı var yakında ona gittim bir şey yok diyor ama yanaklarım yanıyor resmen... vajinal kapsül mahvediyor insanı... iğneden şikayetçi değilim, kalçadan vurulan iğne hiç canımı yakmıyor desem yeri.. ama karnım da şişti iyice... tedavi sırasında bu kadar rahatsız olammıştım rahatsızlığım şimdi başladı... bu ruh hali ve bu beden transfer olsa bile kabul eder mi acaba... sabah bol gelip belimden düşen pantolon gün içinde patlayacaktı resmen.... ve sütelik bu gece evde tekim.. eşim gece nöbetinde... evde ağlıyorum tek başıma oturmuşum... ben bu tedaviden olumsuz sonuç alırsak devam etmek istemiyorum... doğal yoldan denemek ve gerekirse aldırmak istiyorum.. ne de olsa pgt de de sakat çocuğa yaşama şansı vermiyoruz... bilmiyoum duygularım çok karışık..........

olefin
18-02-10, 17:02
Merhaba kızlar, merhaba kader arkadaşım pgt06, ne tesadüf demicem bende ağlıyorum, bir yandan herşeye şükredip bir yandan ağlıyorum, sebebi küçük büyük ne varsa toplam 8 yumurta toplandı, sadece 5 tanesinin olgun olduğu söylenip işlem yapıldı. Bugün aradılar, 3 tanesi döllenmiş, yarın bölünüp bölünmediği ile ilgili arayacaklar, yani sayı gitgide düşüyor, benim geçen tedavide 3 tanesi pgt ye gidip üçüde sağlıksız çıktığından iyice ümitlerim yok oluyor, Allahım ne olur hayırlısını ver diyorum ama çok üzgünüm. Bu arada gün boyu yaşadıklarının aynısı, karında şişlik ağrı ateş hepsi bendede oldu, ben iş yerinde sıcaktan bayıcak gibi oldum. Yani bunları yaşaman gayet normal eğer çok şiddetli dayanılmaz bir ağrın yoksa umursama yat dinlen. Bide nacizane fikrimi söyleyeyim, bir şekilde parayı uğraşıp biriktiririz ama eğer embriyo gelişimi iyiyse bence pgt yaptır, bir dahaki seferi bekleme, çünki daha fazla merak ve stres bir dahaki yumurtaları beklerken yine olumsuz etkileyebilir, Bizdede fiyat önce 1500 dolar dediler sonra ben çok az embriyo oluşuyo değince 1200 e indiler. Şimdi tek dileğim pgt uygulanabilecek embriyo kalır inşallah. Bu stresle bebek tutunurmu diye düşünme daha çok erken hele bir sağlıklı bulunsun bak moralin nasıl yerine gelir. Bu arada sadece dua edelim.Allah sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin bizi de tüm isteyenlerle beraber bebek sahibi etsin. Herkese selam.

nurtii
pgt cim gerçekten zor bi karar rabbim yardımcın olsun bende geçen tüp tedavimde çok şeyler yaşadım ağlamaktan stresten suratım kızıl çıkarmış gibi oldu ama ne oldu koca bir hiç elimde rabbim ne nasip etti ise o oluyor dur bakalım embriyolog ne yorum yapacak rabbim inşallah hakkında olumlu sonuç alacağını nasip eder inşallah bi daha tur dönersen ne kadar alşınacakmış onu konuştunmu ne olur sters etme rabbim öle büyükki hepimiz biliyoruz tabiki eminim hızır gibi yetişecek ve herşey çok güzel olacak inşallah dualarım (mız)seninle...

nurtii
olefin seninde tedavin inşallah olumlu sonuçalnır rabbim bu yolda kimseyi darda bırakmasın inşallah...

nurtii
simgecim demek sende enver beye gidiyorsun demek çok sevindim senin adına benim 3 gebelik kaybımın yanında önce rabbim onun sayesinde çok umutluyum ve yılmadan dikdik ayaktayım...

olefin
Amin canım çok teşekkür ederim, herşey gönlünce olsun

morgenrot
olefin
Merhaba kızlar, merhaba kader arkadaşım pgt06, ne tesadüf demicem bende ağlıyorum, bir yandan herşeye şükredip bir yandan ağlıyorum, sebebi küçük büyük ne varsa toplam 8 yumurta toplandı, sadece 5 tanesinin olgun olduğu söylenip işlem yapıldı. Bugün aradılar, 3 tanesi döllenmiş, yarın bölünüp bölünmediği ile ilgili arayacaklar, yani sayı gitgide düşüyor, benim geçen tedavide 3 tanesi pgt ye gidip üçüde sağlıksız çıktığından iyice ümitlerim yok oluyor, Allahım ne olur hayırlısını ver diyorum ama çok üzgünüm. Bu arada gün boyu yaşadıklarının aynısı, karında şişlik ağrı ateş hepsi bendede oldu, ben iş yerinde sıcaktan bayıcak gibi oldum. Yani bunları yaşaman gayet normal eğer çok şiddetli dayanılmaz bir ağrın yoksa umursama yat dinlen. Bide nacizane fikrimi söyleyeyim, bir şekilde parayı uğraşıp biriktiririz ama eğer embriyo gelişimi iyiyse bence pgt yaptır, bir dahaki seferi bekleme, çünki daha fazla merak ve stres bir dahaki yumurtaları beklerken yine olumsuz etkileyebilir, Bizdede fiyat önce 1500 dolar dediler sonra ben çok az embriyo oluşuyo değince 1200 e indiler. Şimdi tek dileğim pgt uygulanabilecek embriyo kalır inşallah. Bu stresle bebek tutunurmu diye düşünme daha çok erken hele bir sağlıklı bulunsun bak moralin nasıl yerine gelir. Bu arada sadece dua edelim.Allah sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin bizi de tüm isteyenlerle beraber bebek sahibi etsin. Herkese selam.
canım benin ne kadar zormuş meğer bu süreç... tedavinin başında herşey şaka gibiydi... kendimle, göbekten vurulduğum iğnelerle dalga geçiyor, iğneden şikayet edenleri bir türlü anlayamıyordum... asıl sıkıntı buymuş işte, beklemek ve merak etmek...
Allahım hakkımızda hayırlısını versin... yarın sabah 10 gibi döllenenlerin gelişimi ile ilgili bilgi alacağız... eşim embriyologu aradı, sonra da umuttan muhasebeden bizimle ilgilenen arkadaş aradı, çok rahatlattı, gece bile olsa ara beni dedi... daha önce hiç böyle bir şey olmadı, pgt hakkında fazla bilgim yok ama senin için konuşacağım dedi... ben eğer sağlıklı gelişim olursa ve biraz da pgt fiyatını düşerlerse devam etme taraftarıyım... bebeklerim bu geceyi inşallah iyi geçiriler, sabaha iyi haberler verirler...

olefincim bu arada senin 5 yumurtan olmuştu, sekize çıkmasına sevindim canım... gerçi 3 tanesi döllenmiş ama inşallah döllenenler sağlıklı sperm ve yumurtadırlar da herşey yolunda gider... evet biz pgt ile tüp yaptıranlar Rabbimizden mucize bekliyoruz, biliyorum ama veren Allah bu kadarından ikiz bile verir... Rabbim ne olur boş çevirme bu yolda emek verenleri... kendine sende çok iyi bak... çok çok öpüyorum

morgenrot
nurtii
pgt cim gerçekten zor bi karar rabbim yardımcın olsun bende geçen tüp tedavimde çok şeyler yaşadım ağlamaktan stresten suratım kızıl çıkarmış gibi oldu ama ne oldu koca bir hiç elimde rabbim ne nasip etti ise o oluyor dur bakalım embriyolog ne yorum yapacak rabbim inşallah hakkında olumlu sonuç alacağını nasip eder inşallah bi daha tur dönersen ne kadar alşınacakmış onu konuştunmu ne olur sters etme rabbim öle büyükki hepimiz biliyoruz tabiki eminim hızır gibi yetişecek ve herşey çok güzel olacak inşallah dualarım (mız)seninle...
nurticim tedavimin başından beri desteğin için çok sağol, Allahım razı olsun hepinizden

canım ikinci tur için ne kadar alacakalrını konuşmadık.. ama bu defa paket yaptırmayı düşünmüyorum... ilaç fiyatlarını da araştırıp gerekirse ilacımı kendim alıp onlardan sadece İVF takibi ve yumurta toplama işlemlerini ücretini soracağım... sanki bana pek de fazla ilaç vermediler gibi... senin bilgin var mı puregon, meroinal vs ilaçların fiyatından canım

nurtii
18-02-10, 18:02
sendende allah razı olsun cnm benim inşallah rabbim emeklerimizi boşa çıkarmaz...

cnm bu ara sitedelerde puregon satan çok var yüzdesi ile 100-150 tl arası değişiyor 300lük evet dediğin mantıklı aslında çok para tutuyor merionalde 20 küsür ama tanıdığım bi eczane var var sana uygun fiyattan yardımcı oldurturum.ben raporlu ilçalrımı ordan 1400 tutarken diğer eczanalerden ordan 800 aldım çok yardımcı oldular sağolsunlar...

nurtii
18-02-10, 18:02
umuttan muıhasebeden kim aradı pgt cim tahmin ettiğim kişimi diye merak ettimde

morgenrot
18-02-10, 19:02
nurticim neslihan aradı..
puregon 100-150 demişsin bu ne kadarlık, sadece günlük dozun fiyatı mı ?

hituci
19-02-10, 08:02
pgt cim embriyoların gelişiminden bizide haberdar et cnaım.inşaallah sağlıkla hayırlısıyla döllenenlerin hepsi güzel güzel bölünürler.
kullandığın ilaçların ağır geldiğini yazmışsın canım.o ilaçlar merkezden merkeze kişiden kişiye değişiyo.ben yumurta toplamadan sonra crinone jel kullandım günde 1 defa okadar.ama bekleme konusunda haklısın.acaba bölündülermi sağlıklılarmı insan merak ediyo. bide embriyolar pgt ye gittikten sonrasıda geçmek bilmiyo.Allah yar ve yardımcın olsun ve sabır versin canım.sağlıcakla kal.öpüyorum

morgenrot
19-02-10, 11:02
hituci, kızlar merhaba... bugün sabah hepsinin bölündüğünü öğrendim.. embriyolog şuan için sorun olmasa da önemli olan yarın hepsinin 8 hücreli olabilmesi dedi... yani bekleyiş sürüyor...
biz de kararımızı verdik gibi, eğer 5 tanesi de 8 hücreli olursa pgt yaptıracağız... doktor da aynısını söylüyor hem... ama 5 ten az olursa sanırım dondurup bir periyot daha tedavi olacağız...
hepimizin hakkında hayırlısı... yavrularım inşallah sağlıklıdır

simge_wxyz
19-02-10, 12:02
pgt canım inşallah rabbim dualarını kabul eder ve tedavin olumlu sonuçlanır.............5 de inşallah 8 hücreli olur ve bu 5 tanenin de hepsi umarım sağlıklı olur...........inşallah hiçbir sorun yaşamazsın canım............allah büyük biz üzülsekte kendimizi yıpratsakta sonuçta herşey olacağına varıyor........o ndenle hep iyi düşünkü iyi olsun

nurtii
19-02-10, 21:02
Pgtcım ınŞallah yarın saĞlıkla ve hayırlısı ıle 5 embıryonunda saĞlıkla yola devam ettıklerı haberını alırsın ınŞallah...
300 Ünıte puregon 100-150 tl arasında deĞıŞıyor bazı sıtelerde raporla ılaÇ alıp hamıle kalıp yada tedavı gÖrmıceklerınden satan arkadaŞlar var ama ınŞallah herŞey olunda gıdecek ve ılaÇ arayıŞın olmıcak rabbımın ıznıyle ınŞallah...

morgenrot
20-02-10, 06:02
merhana kızlar, heyecandan duramıyorum....
dün eşimle eczanelerden kullandığım ilaçların topluca fiyatını araştırdık... eczanenin biri ordan almam durumunda yardımcı olacağını söyledi.. ilaçları hesapladı 1700 tuttu.. ki daha da indirecek yerler eminim vardır... yani ilaç dahil tedavide dehşet kar ediyorlar... 4500 ilaç dahil tedavi yapılıyor, onlar ilacı olsun olsun 1000 liraya mal ediyorlardır... kalan 3500 ise beni üç kere muayene etmeleri, yumurta toplama yapmaları (ki kendi doktorun yapmıyor) ve transfer ücreti (onda da hangi doktor denk gelirse o yapacakmış)...
hiç bir tedavinin öncesinde ya da tedavinin sırasında insanın bir kere bile E2 değerlerine bakılmaz mı? ... ya da zar zor elde edilen yumrutaları neden kendi halinde döllenmeye bırakıyorlar... yazık değil mi insanlar bir yumurta elde edebilmek için nler yapıyor hatta başka kadınlardan yumurta transferi yaptırıyorlar... mikroenjeksiyon diye bir yöntem var, neden bize uygulamıyorlar...
ve onca şeye rağmen, o kadar sıkıntıya rağmen merkezden bir hemşire dahi (doktordan geçtim) beni arayıp sormuyor... sadece embriyologla ve beni arayan muhasebe görevlisi ile görüşebiliyorum... doktora ise muayaneleri yoğun olduğundan tekrar ulaşamıyorum...
gerçekten çok yorucu ve de zor... paranla rezil olmak dedikleri bu olsa gerek... bundan sonra seçeceğim yer konusunda çok tecrübe kazandım gerçi iyi oldu bu... 5-6 hastalı, direkt doktora ulaşılabilen bir yer olacak,... pgt yi de istediğim yere ve embriyo başına yapıyorlarsa kabul edeceğim.... ve mümkünse mikroenjeksiyonla döllenmenin yapılmasını, o kadar ilaç alıp toplanan oldun yumurtalarım çöpe atılmamasını isteyeeğim...

hepinize destekleriniz ve dualarınız için de teşekkür ederim... Allah hepinizden razı olsun, bütün iyi dileklerim siiznle

hituci
20-02-10, 07:02
canım merkez konusunda ne yazacağımı bilemiyorum inan.öncelikle mikroenjeksiyon yapmadıklarını yazmışsın okuduğumda şok oldum.nasıl böyle bişey yaprlar.hangi çağda yaşıyorlar bunlar.güzelim yumurtalar boşa gitti.ilk senden duyuyorum böyle bişeyi.mikroenjeksiyon varken doğal döllenme yapılabilirmi heleki bizim gibi embriyoya ihtiyaç duyulan bir hastada.tansiyonum yükselsi inan sinirden.rabbim büyük canım arkadaşım O isterse senin bebeğinin olmasını,tüm dünya profesörleri bir araya gelse engel olamaz.rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin.inşaallah bu tedavin sana sımsıkı tutunacak sağlıklı embiryolar ile sonuçlanır.dualarımız seninle.öpüyorum...

nurtii
20-02-10, 09:02
pgt06
Dün eşimle eczanelerden kullandığım ilaçların topluca fiyatını araştırdık... Eczanenin biri ordan almam durumunda yardımcı olacağını söyledi.. Ilaçları hesapladı 1700 tuttu.. Ki daha da indirecek yerler eminim vardır... Yani ilaç dahil tedavide dehşet kar ediyorlar... 4500 ilaç dahil tedavi yapılıyor, onlar ilacı olsun olsun 1000 liraya mal ediyorlardır... Kalan 3500 ise beni üç kere muayene etmeleri, yumurta toplama yapmaları (ki kendi doktorun yapmıyor) ve transfer ücreti (onda da hangi doktor denk gelirse o yapacakmış)...
Hiç bir tedavinin öncesinde ya da tedavinin sırasında insanın bir kere bile e2 değerlerine bakılmaz mı? ... Ya da zar zor elde edilen yumrutaları neden kendi halinde döllenmeye bırakıyorlar... Yazık değil mi insanlar bir yumurta elde edebilmek için nler yapıyor hatta başka kadınlardan yumurta transferi yaptırıyorlar... Mikroenjeksiyon diye bir yöntem var, neden bize uygulamıyorlar...
Ve onca şeye rağmen, o kadar sıkıntıya rağmen merkezden bir hemşire dahi (doktordan geçtim) beni arayıp sormuyor... Sadece embriyologla ve beni arayan muhasebe görevlisi ile görüşebiliyorum... Doktora ise muayaneleri yoğun olduğundan tekrar ulaşamıyorum...
Gerçekten çok yorucu ve de zor... Paranla rezil olmak dedikleri bu olsa gerek... Bundan sonra seçeceğim yer konusunda çok tecrübe kazandım gerçi iyi oldu bu... 5-6 hastalı, direkt doktora ulaşılabilen bir yer olacak,... Pgt yi de istediğim yere ve embriyo başına yapıyorlarsa kabul edeceğim.... Ve mümkünse mikroenjeksiyonla döllenmenin yapılmasını, o kadar ilaç alıp toplanan oldun yumurtalarım çöpe atılmamasını isteyeeğim...

Hepinize destekleriniz ve dualarınız için de teşekkür ederim... Allah hepinizden razı olsun, bütün iyi dileklerim siiznle
canım umutta benim bildiğim mikroenjeksiyon yapılıyor tüm hastalara benimkide mikro idi sen görüştünmü bu konuda mikro olup olmadığını ilaç alacaksan habaerim olsun deöiştim sanaa bi tanıdığım eczane var acayip uyguın veriyor bi kaç arkadaşımıda yönlendirdim onlarda ordan aldılar memnun kaldılar sen takılma şimdi bunlara inşallah 5 minik mucizen den hayırlı ve sağlıklı haberlerini alacaksın inşallah rabbime emanet olun...

morgenrot
20-02-10, 10:02
kızlar merhaba.. sabahtan beri konuşuyoruz merkezdekilerle karar vermek ne zor şeymiş... embriyoların 4 tanesi düzgün bölünmüş... 4 embriyo için 900 Euro vererek PGT ye yolladık sonunda ağlaya sızlaya... şansımı artıracaksam sıfırdan bir tedavi olurum, bu tedavide yaptırğım hataları da yapmam... ikinci bir periyot dönmek hele bu uğurda bebeklerimi dondurarak riske atmak mantıklı gelmedi....
embriyolog nadir beyle konuştuk mikroenjeksiyon yapıyorlarmış... neyse ki o konuda içim rahatladı.. zira bize şimdiye kadar bu konuda yapıldığına dair hiç bir bilgilendirme yapılmamıştı....
bugün biyopsi yapılacak, yarın ya da pazartesi pgt sonucunu öğreneceğiz... Rabbim yüzümğze bakar da inşallah bir daha bu sıkıntıları yaşamamıza gerek kalmaz....
hepinize sevgiler...

nurticim bu arada ben bu pgt sonucuna göre sana ulaşacağım, bir dahakini yeditepede raporlu yaptırmayı düşünüyorum gerçi ama bakalım, acıbadem ya da memoriale de gidebilirm... ama mutlaka ilaçları kendim alacağım uygun olan eczaneden...

fatmaanur
20-02-10, 14:02
pgt06
dün eşimle eczanelerden kullandığım ilaçların topluca fiyatını araştırdık... eczanenin biri ordan almam durumunda yardımcı olacağını söyledi.. ilaçları hesapladı 1700 tuttu.. ki daha da indirecek yerler eminim vardır... yani ilaç dahil tedavide dehşet kar ediyorlar... 4500 ilaç dahil tedavi yapılıyor, onlar ilacı olsun olsun 1000 liraya mal ediyorlardır... kalan 3500 ise beni üç kere muayene etmeleri, yumurta toplama yapmaları (ki kendi doktorun yapmıyor) ve transfer ücreti (onda da hangi doktor denk gelirse o yapacakmış)...
hiç bir tedavinin öncesinde ya da tedavinin sırasında insanın bir kere bile E2 değerlerine bakılmaz mı? ... ya da zar zor elde edilen yumrutaları neden kendi halinde döllenmeye bırakıyorlar... yazık değil mi insanlar bir yumurta elde edebilmek için nler yapıyor hatta başka kadınlardan yumurta transferi yaptırıyorlar... mikroenjeksiyon diye bir yöntem var, neden bize uygulamıyorlar...
ve onca şeye rağmen, o kadar sıkıntıya rağmen merkezden bir hemşire dahi (doktordan geçtim) beni arayıp sormuyor... sadece embriyologla ve beni arayan muhasebe görevlisi ile görüşebiliyorum... doktora ise muayaneleri yoğun olduğundan tekrar ulaşamıyorum...
gerçekten çok yorucu ve de zor... paranla rezil olmak dedikleri bu olsa gerek... bundan sonra seçeceğim yer konusunda çok tecrübe kazandım gerçi iyi oldu bu... 5-6 hastalı, direkt doktora ulaşılabilen bir yer olacak,... pgt yi de istediğim yere ve embriyo başına yapıyorlarsa kabul edeceğim.... ve mümkünse mikroenjeksiyonla döllenmenin yapılmasını, o kadar ilaç alıp toplanan oldun yumurtalarım çöpe atılmamasını isteyeeğim...

hepinize destekleriniz ve dualarınız için de teşekkür ederim... Allah hepinizden razı olsun, bütün iyi dileklerim siiznle
yazdıklarını okuyunca şok oldum çünkü orda mkro enj yapılıyor ben oranın hastasıyım ve çok memnun kaldım benim ilaç param 2800 tl tutmuştu 3 kezde kan tahlili yapıldı demek sende gerek duyulmadı yumurta toplama işleminden sonra emb.arar onlar bilgi verir ben bundan önce denediğim yerde dr görüşmeyi bırak emb bile görüşemiyordum ben tek emb ile şuan hamileyim

inşallah güzel sonuçlar alırsın :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

allah yardımcın olsun

morgenrot
fatmanur canım Allah tamamına erdirsin.. inşallah bebeğin seni hiç bırakmaz... benim de umudum tek de olsa sağlıklı bir embriyom olsun ve bırakmasın beni... gerçi bugün yaşadığım üzüntülerden, böyle zor bir seçim yapmak zorunda kalmak (donduralım ve bir periyot daha mı tedavi olalım, ya da pgt ye yollayıp şansımızı mı deneyelim tercihi) ne kadar zor bir gündü... hayatımdaki en kötü günlerden biriydi.. elim kolum bağlı ve bana bir saat içinde tercihimi söylememi istediler... kendimi yollara attım, gittim parkta oyun oynayan çocukları seyrettim ağladım.. ağladım... embriyolg ve doktor tekrar aradı dondurmanın daha iyi olacağını söyledi... bilmiyorum dedim... böyle bir tercihi tek başıma yapmak zorunda kalmak istemiyorum... ne yapacağımı hiç bilmiyorum dedim.... ağladım.... ama eşim de hiç bir şey bilmiyordu ve bir cevap vermek zorundaydık.... kısmetimde ne varsa görmek istedim.... bir tedaviyi daha bu psikolojiyle kaldırabileceğimi düşünmüyordum.... ben burda yazanların hiç olgun yumurta döllenen yumurta ve pgt ye girebilen embriyo sayılarına bakmamışım ki.... hiç gözüm görmemiş ki bunları.. ee ne de olsa ben kendi kendime hamile kalabiliyordum yaa.... ne gereği vardı bakmaya değil mi.... beni bu duruma getiren 12 yumurtamdan sadece 5 tanesinin döllenmiş olduğunu öğrenmek oldu zaten... bundan sonra ne seçsem ne olacaktı ki.... ama ya kısmet dedim.. Rabbime sığındım, verecekse tek yumurtadan da veren Allahım verir dedim...
Rabbim hakkımızda hayırlısı neyse onu versin....
gerçekten tedavinin şimdiye kadar ki en zor aşaması buymuş... ama Allahım daha zor daha kötü şeyler göstermez inşallah....

fatmaanur
pgt06
fatmanur canım Allah tamamına erdirsin.. inşallah bebeğin seni hiç bırakmaz... benim de umudum tek de olsa sağlıklı bir embriyom olsun ve bırakmasın beni... gerçi bugün yaşadığım üzüntülerden, böyle zor bir seçim yapmak zorunda kalmak (donduralım ve bir periyot daha mı tedavi olalım, ya da pgt ye yollayıp şansımızı mı deneyelim tercihi) ne kadar zor bir gündü... hayatımdaki en kötü günlerden biriydi.. elim kolum bağlı ve bana bir saat içinde tercihimi söylememi istediler... kendimi yollara attım, gittim parkta oyun oynayan çocukları seyrettim ağladım.. ağladım... embriyolg ve doktor tekrar aradı dondurmanın daha iyi olacağını söyledi... bilmiyorum dedim... böyle bir tercihi tek başıma yapmak zorunda kalmak istemiyorum... ne yapacağımı hiç bilmiyorum dedim.... ağladım.... ama eşim de hiç bir şey bilmiyordu ve bir cevap vermek zorundaydık.... kısmetimde ne varsa görmek istedim.... bir tedaviyi daha bu psikolojiyle kaldırabileceğimi düşünmüyordum.... ben burda yazanların hiç olgun yumurta döllenen yumurta ve pgt ye girebilen embriyo sayılarına bakmamışım ki.... hiç gözüm görmemiş ki bunları.. ee ne de olsa ben kendi kendime hamile kalabiliyordum yaa.... ne gereği vardı bakmaya değil mi.... beni bu duruma getiren 12 yumurtamdan sadece 5 tanesinin döllenmiş olduğunu öğrenmek oldu zaten... bundan sonra ne seçsem ne olacaktı ki.... ama ya kısmet dedim.. Rabbime sığındım, verecekse tek yumurtadan da veren Allahım verir dedim...
Rabbim hakkımızda hayırlısı neyse onu versin....
gerçekten tedavinin şimdiye kadar ki en zor aşaması buymuş... ama Allahım daha zor daha kötü şeyler göstermez inşallah....
canım yaşadıkların gerçekten zor seni çok iyi anlıyorum ...................................

inşallah bebişlerin en azından iki tanesi sağlıklı çıkar ve transferin yapılır dualarım seninle

hituci
20-02-10, 16:02
pgtcim canım benim hakkında hayırlısı olsun.benimde 4 embriyom pgtye girmisti.hadi bi ikiz haberide senden alalım inşaallah hayırlısıyla sağlıkla.rabbimin hazinesi büyük.yeterki O istesin...

olefin
20-02-10, 19:02
Kızlar kızlar ne olur dua edin bugün 3 embriyo pgt ye gitti ne olur Allahım sağlıklı olsunlar, yarın saat 10 gibi transfer yapılıp yapılamaycağı belli olacak, meraktan, heyecandan ölmek üzereyim, nedense hep olumsuz düşünceler aklıma geliyor, Hepimizin sonu en hayırlısı ise o olsun.
Pgt06 inşallah ikimizde burda güzel haberler yazarız, herkese selam ve herşey için çok teşekkürler

hituci
olefin
Kızlar kızlar ne olur dua edin bugün 3 embriyo pgt ye gitti ne olur Allahım sağlıklı olsunlar, yarın saat 10 gibi transfer yapılıp yapılamaycağı belli olacak, meraktan, heyecandan ölmek üzereyim, nedense hep olumsuz düşünceler aklıma geliyor, Hepimizin sonu en hayırlısı ise o olsun.
Pgt06 inşallah ikimizde burda güzel haberler yazarız, herkese selam ve herşey için çok teşekkürler
canım benim rabbim hayırlısını versin hakkında.umarım hakkında hayırlı olan sağlıklı embiryolarının olması ve sana sıkı sıkı tutunmasıdır.rabbim yar ve yardımcın olsun canım dualarımız pgt ve seninle...

olefin
çok saol bitanem sende bebişlere ve kedine hep dikkat et biz onların teyzesiyiz ona göre:KK46:

hituci
21-02-10, 11:02
olefin pgt nerelerdesiniz?gelişmelerden haberdar edin.meraktan çatlıyorum burda.inşaallah güzel hayırlı haberlerle gelirsiniz.Allaha emanet olun.

olefin
21-02-10, 14:02
Merhaba kızlar, Allah hepinizden razı olsun. Bir tane embriyo sağlıklı çıktı çok şükür ve transfer edildi. şmdi evde yatıyorumHala inanamıyorum Herşey için çok teşekkürler eşim gidip yatayım diye başımda bekliyor, inşallah güzel habererle hepimiz devam ederiz, pgt06 senden de inşallah hayırlı haber alırız,ben inanamıyorm kocamn öptüm. Bu arada hituçi zümmin nelere dikkat edeyim nolur bana akıl verin.

morgenrot
21-02-10, 14:02
kızlar merhaba ancak kendime -kendimize gelebildim.. o yüzden şimdi yazıyorum.. olefin canım senin transferin hayırlı olsun.... inan çok sevindim bütün gün sen aklımdaydın her şükredilşimde sana da dua ettim... kızlar benim de bir tane sağlıklı embriyom çıktı.. içimdeki sesi Allaha şükür dinlemişim... dün pgt yapılırken 7 hücreliymiş, birini almışlar, altı hücreli kalmış, sağlıklıymış, bugün 10 hücreli olmuş.. transferi bugün değil bir terslik olmazsa yarın 14:00 da yapacaklar... sevinçten delirdim... Allahımın rahmeti ne kadar büyük... sevincim şimdi iki kat daha arttı.. olefin canım inşallah ikimiz de hamile kalırız ve çocuklarımızı da birlikte kucağımıza alırız... bu yolda mücadele eden tüm arkadaşlara da Rabbim yardım etsin...

yine de çok kolrkuyorum bir terslik olacak diye, inşallah bebeğim annesini bekler yarın ve annesine sıkı sıkı tutunur... annesi kurban olsun ona ya.... söylemesi bile güzel.. inşallah bu mutluluk yarım kalmaz....

Allah hepinizden razı olsun kızlar, dualarınızı esirgemediniz... hepiniz için ben de duacıyım... Rabbim hep güldürsün yüzümüzü inşallah böyle

olefin
21-02-10, 15:02
pgt06
kızlar merhaba ancak kendime -kendimize gelebildim.. o yüzden şimdi yazıyorum.. olefin canım senin transferin hayırlı olsun.... inan çok sevindim bütün gün sen aklımdaydın her şükredilşimde sana da dua ettim... kızlar benim de bir tane sağlıklı embriyom çıktı.. içimdeki sesi Allaha şükür dinlemişim... dün pgt yapılırken 7 hücreliymiş, birini almışlar, altı hücreli kalmış, sağlıklıymış, bugün 10 hücreli olmuş.. transferi bugün değil bir terslik olmazsa yarın 14:00 da yapacaklar... sevinçten delirdim... Allahımın rahmeti ne kadar büyük... sevincim şimdi iki kat daha arttı.. olefin canım inşallah ikimiz de hamile kalırız ve çocuklarımızı da birlikte kucağımıza alırız... bu yolda mücadele eden tüm arkadaşlara da Rabbim yardım etsin...

yine de çok kolrkuyorum bir terslik olacak diye, inşallah bebeğim annesini bekler yarın ve annesine sıkı sıkı tutunur... annesi kurban olsun ona ya.... söylemesi bile güzel.. inşallah bu mutluluk yarım kalmaz....

Allah hepinizden razı olsun kızlar, dualarınızı esirgemediniz... hepiniz için ben de duacıyım... Rabbim hep güldürsün yüzümüzü inşallah böyle
çooook sevindim tatlım aynen bende hepimize dua ediyorum
allah sonumuzu hayırlı etsin sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin bu günü bile yaşayabilmek mucize herkesi öptümolumunekankayizsmile

daphnecan
21-02-10, 16:02
tebrıkler

gunes29
21-02-10, 18:02
mrb kızlar olefin pgt canlarım çok sevindim. ınşallah annelerine sıkı sıkı tutunurlar.Allah yardımcınız olsun. sizlerden böyle haberler aldıkça umudum artıyor ve bende tedaviye başlamak için sabırsızlanıyorum. simge mucizen nasıl canım.hituci zümmin sizler nasılsınız. Allaha emanet olun. hepiniz dualarımdasınız sevgiler...

fatmaanur
21-02-10, 19:02
pgt06

bak herşey nekadar güzel olmuş oysaki boşu boşuna kendini üzdün bence merkezine güven ve ben inanıyorum ki onlar elinden geleni yapacaklardır

inşallah herşey yolunda gider ve sende bebişine kavuşursun

hituci
21-02-10, 20:02
pgt ve olefin çok çokçooooookkkkk sevindim adınıza.bu mutluluk tarif edilemz sadece yaşayanlar bilir.rabbim hayırlısıyla sağlıkla tutunup hayırlı evlatlar olmasını nasip etsin inşaallah.canlarım benim tekrar tebrik ederim.rabbim herzaman yar ve yardımcınız olsun.
güneşim bizde iyiyiz hamdolsun.böyle güzel haberleri alınca daha da iyi oluyoruz.darısı sizlere ve tüm isteyenlere inşaallah.Allaha emanet olun.hepinizi öpüyorum...Şeniz

arzum86
pgt - olefin ne güzel sağlıklı embriyo bulunmuş inş. sımsıkı tutunurlar sizlere inş. herşey çok güzel olucak

morgenrot
kızlr iyi dilekleriniz için çok ama çok teşekkür ederim, inşallah Rabbim mutluluğumuzu tamamına erdiri...

fatmanurcum dünü asla unutamam... beni üzen merkezin üzerime embriyo dondurma konusunda gelmesi idi... bu tercihi ben yaptım ve dondurmak istemedim... gerçekten hem embriyolog hem hoca çok ısrarcı oldu.... onların bu kadar ısrarcı olması tercihimden ötürü üzdü beni... gerçekten dünkü stresi unutmam mümkün değil... bu arada 4 embriyon pgt ye girecek gibi diyorldı ama bugün kü embriyolog 5 embriyomun girdiğini söyledi...

artık inşallah daha güzel olan haberi yani hamile olduğumu burdan duyurmak istiyorum... inşallah hepimiz yaşarız bu mutlulukları, dualarım sizinle

hituci
21-02-10, 21:02
olefincim ne yapalım diye sormuşsun.ben özel bişey yapmadım canım.bol bol dinlendim ve beslenmeme dikkat etmeye çalıştım.siyah kuru üzüm ve antep fistığı yiyin hergün bir avuç kadar.umarım herşey yolunda gider.daha güzel ve hayırlı haberlerinizi almak dileği ile...

simge_wxyz
22-02-10, 07:02
pgt ve olefin sizin adınıza çok ama çok sevindim............rabbim dularınızı kabul eder inşallah..........allah yardımcınız olsun..........o isterse 1 sağlıklı embriyo ile de olur.........benim 3 taneydi ama olmadı.........demmeki kısmet değilmiş diyorum...........bol bol dinlenin..........hatta mümkünse internete de fazla girmeyin..........bu düşünceyi kafanızdan atmanız için...........çünkü stres çok etkiliyor inanın

simge_wxyz
22-02-10, 07:02
hituci canım naber kaç haftalık oldu bebekler

hituci
22-02-10, 09:02
simge_wxyz
hituci canım naber kaç haftalık oldu bebekler
iyilik canım hamdolsun.15 haftalık olduk Allahın izniyle.sen nasılsın?siz kaç haftalık oldunuz?bulantılar başladımı?

Zümmin
22-02-10, 10:02
pgt olefin....Rabbim insallah hayirli haberler verir...insallah ikinizde hamilesinizdir....Rabbim insallah o güzel günleri görmeyi nasip eder...

hituci
Zümmin
pgt olefin....Rabbim insallah hayirli haberler verir...insallah ikinizde hamilesinizdir....Rabbim insallah o güzel günleri görmeyi nasip eder...
canım nasılsın?34 ü devirmşsin maşaallah.nasıl gidiyo hamişlik?

Zümmin
iyim canim hamd olsun...Rabbime sükürler olsun...korkuyu atlattik....bebek 3 kilo olmus 45 cm....
doktor cok büyük bu bebekte bisey var dedikce sinir etti beni....yok kalp kapakcigi acik yok bilmem su var
kalp cerahina gittik hersey iyi merak etme dedi....kafama bisey takmiyorum ....RAbbim ne dilerse o olour....hersey bi imtihan

Zümmin
sen nasilsin....senin hamilelik nasil geciyor?

hituci
Zümmin
iyim canim hamd olsun...Rabbime sükürler olsun...korkuyu atlattik....bebek 3 kilo olmus 45 cm....
doktor cok büyük bu bebekte bisey var dedikce sinir etti beni....yok kalp kapakcigi acik yok bilmem su var
kalp cerahina gittik hersey iyi merak etme dedi....kafama bisey takmiyorum ....RAbbim ne dilerse o olour....hersey bi imtihan
canım insaf neresi büyük ha doğurdun ha doğurcan.topu topu 3 kilo.benim kuzen doğurdu geçen 4,5 kilo.haftasına göre erken gidiyormuş sezaryanla aldılar maşallah turp gibi.
sen hiçbişeyi takma kafana.3,5-4 kilo ve 50-55 cm gayet normal bir bebek ebatları.

bizde iyiyiz hamdolsun.15 haftamızı bitirdik Allahın izniyle.bulantılarımda geçti.şimdi hiçbişey hissttmiyorum.arada bir belim ağrıyo kasılma oluyo okdar.bulantım geçti normal mi sence.hala çok korkuyorum.Allahım evlatlarımızı hayırlısıylasağlıkla bize bağışlasın inşaallah.